» »

Vozil sem z delujocim starterjem,kaj sem unicil

Vozil sem z delujocim starterjem,kaj sem unicil

alese ::

Kljuca za vzig mi federcek ni vrnil nazaj na sredino,tega v tistem momentu nisem vedel in razumel, avto je hrescal kot vrag, seveda imejte obrnjen kljuc do konca ko vam avto ze vzge pa boste razumeli. Jaz sem se peljal se 3 km do doma ker nisem imel pojma zakaj se gre, zdej pa starter al vergla al pa ne, dela samo bzzzzzzzzzz je zagnan, zagrabi pa ne. Kaj sem skuril, a krtacke ali je avtomat na vrhu zazgan, zobniki, clio 2 1.2 20 let star.

d4vid ::

Najlažje bo do mehanika, da ti pogleda. 1.2 clioti majo itak spredaj štarter, je malo dela da ga dobiš dol. Drugega dobiš tko za drobiž... pa upaj, da nisi uničil vztrajnika.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Scorpy84 ::

Naj ti nekdo malo porine avto ko imas kljuc obrnjen za vzig, mogoce se je sam umazanija nabrala pod voznjo in rabi malo pomoci.

tony1 ::

alese je izjavil:

Kljuca za vzig mi federcek ni vrnil nazaj na sredino,tega v tistem momentu nisem vedel in razumel, avto je hrescal kot vrag, seveda imejte obrnjen kljuc do konca ko vam avto ze vzge pa boste razumeli. Jaz sem se peljal se 3 km do doma ker nisem imel pojma zakaj se gre, zdej pa starter al vergla al pa ne, dela samo bzzzzzzzzzz je zagnan, zagrabi pa ne. Kaj sem skuril, a krtacke ali je avtomat na vrhu zazgan, zobniki, clio 2 1.2 20 let star.


Ne bi zelel biti zaljiv, ampak, kako zaboga se pa nisi spomnil ugasniti avta, če drugega ne iz želje, da bo "motor" nehal "narobe" ropotati?

To ni samo nevednost, to je tudi indiferentnost.

Kaj pa če bi ti po kilometru in pol odpadlo kolo kot v risanki in bi se zaletel v ta prvo bajto in bi te stresli v žaro?

Ne bi bilo normalnega človeka dovolj strah, da bi ustavil avto in poskušal ugasniti motor? :|

In ja, verjetno si samo pregrel in uničil štarter, kar je enostavno rešljivo. Ne počni pa tega prav na dolgo in široko, soseda je imela uničeno ključavnico na volanu (kar je verjetno sekundarni problem tudi pri tebi) in je z napol prižganim štarterjem vozila tako dolgo, da se je začel vidno smoditi. Pogasila ga je s čajem iz termovke.

Mehanik, ki je nato dobil avto v roke ni znal sešteti 2+2 in je samo zamenjal štarter, obvolanske ključavnice pa ne. In seveda se je zgodba ponovila :-D. Torej, menjati je treba oboje.

Aja, koliko ključev imaš na obesku s ključi od avta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

alese ::

Ne poznas okoliscin zakaj sem vozil dalje zato ne pisi tega kar si napisal. Torej resitev je, kaj narediti, v treh dneh se je starter pri minus 12 najbrz ze ohladil

alese ::

d4vid je izjavil:

Najlažje bo do mehanika, da ti pogleda. 1.2 clioti majo itak spredaj štarter, je malo dela da ga dobiš dol. Drugega dobiš tko za drobiž... pa upaj, da nisi uničil vztrajnika.
ce je vztrajnik kaj pa potem, vztrajnik kje nisem mehanik, baje da se da starter tud popravt, ne bi ga menjal bi raje popravil

tony1 ::

alese je izjavil:

Ne poznas okoliscin zakaj sem vozil dalje zato ne pisi tega kar si napisal. Torej resitev je, kaj narediti, v treh dneh se je starter pri minus 12 najbrz ze ohladil


Starter se je verjetno pregrel in zato okvaril.

Sedaj se je že ohladil, ampak če avto sedaj ne vžge več, je (vsaj še) štarter v okvari.

Baja ::

ne jebi se s popravilom. posebaj po tem kaj si mu naredil :D se ti bo ziher maščeval :P kupi novega/rabljenega pa je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Daniel ::

alese je izjavil:

Ne poznas okoliscin zakaj sem vozil dalje zato ne pisi tega kar si napisal. Torej resitev je, kaj narediti, v treh dneh se je starter pri minus 12 najbrz ze ohladil


Potem pa napiši, da je žena rojevala. Je vsaj nek smiseln razlog.

Zagotovo bo treba menjat štarter, zelo verjetno pa so svoje pobrali tudi zobje na vztrajniku. Cenovno bi pri takem avtu rekli totalka. Ti pa kakor se boš pač zmenil z mehaniki in katere dele boš dobil na odpadu.

Popravilo starterja dvomim, da bo možno, sploh ob takem dogodku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

cvalsr ::

Ne poznas okoliscin zakaj sem vozil dalje zato ne pisi tega kar si napisal.

Bom ugibal: Med tisto vožnjo bi napihal najmanj 2 promila? (Mišljeno je bolj šaljivo kot žaljivo; tudi jaz ne poznam okoliščin.)
Glede na premere zobnikov ima štarter kakih 40 000 vrtljajev, če kliota pohodiš na 4000. Si pogledal, če ni zdaj razsut po celem motornem prostoru?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Passat B8 2.0TDI (150hp) - ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
544783 (2431) ravend123
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612434 (8976) WizzardOfOZ
»

Megane vžge kakor se mu zljubi

Oddelek: Na cesti
299117 (8454) SplitCookie
»

Vžiganje bencinarja pri -10°C (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627765 (6005) Invictus
»

am... neonke...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222586 (2260) Azrael

Več podobnih tem