» »

Apple toži podjetje za recikliranje, ki je stare telefone kar prodajalo

1 2
3
4

Erik39 ::

Furbo je izjavil:

Erik39 je izjavil:

Apple je hotel zaračunati stranki 475 dolarjev zato ker so bili njihovi lastni zaposleni na servisu tako nesposobni, da niso priključili konektorja za baterijo do konca. Nato so si zmislili da so pini od konektorja ukrivljeni in morajo za to menjati matično pločo. Like what the fuck?! That doesn't make any sense. Tud če bi bili pini, zakaj bi menjal matično. Wtf.

Vse kar je bilo treba narediti je, da konktor za baterijo zaštukaš do konca. In za to so hotl 475 dolarjev?! In oni sami (apple servis) so tisti, ki niso konektorja zaštukali do konca.

Poglejte postetek in nej še kdo reče da ni Apple navaden smrad. Ker tako nategunske firme pa že dolgo ne.

Ti pa tudi nasedeš na vsak zrežiran clickbait YT video in potem so Apple userji neumni?
Zakaj se sekiraš za firmo, od katere izdelkov menda nimaš??


Ti pa tudi nasedeš


Ne nasedam.

na vsak


Niti približno.

zrežiran clickbait YT video


Gre za Louisa Rossmanna, če bi se o zadevi bolje spoznal, bi videl, da vse kar je povedal je resnica, nič ni izmišljeno. Glede clickbait ti bo pa Linus tech Tips razložil:



Apple userji neumni


Da so, velika večina njih je neumnih in nehnično nepismenih. Sam nisem neumen da bi kupil Apple za 3x večjo ceno in pridobil nič v zameno.

Zakaj se sekiraš za firmo, od katere izdelkov menda nimaš??


Sem že odgovoril. Na živce mi grejo snobi ki se imajo za nekaj več, a pojma nimajo in na živce mi gredo pokvarjene prakse kateregakoli podjetja, v tem primeru je pač Apple. Jasno sem napisal da (copy paste mojega prejšnjega odgovora):

"Kritiziram odločitve zato ker so neumne. Neumno je plačati 3x več in dobiti enako dobro zadevo. To je pač neumno in pika. Tako to je. V nos mi gredo seveda tudi neumni računalniško nepismeni snobi (govorim za večino Apple userjev, ne za tebe specifično), ki mislijo da so nekaj več ker imajo Apple telefon, pa tudi če mora zato eno leto jesti zelje."

          je izjavil:

matobeli je izjavil:

Problem je predvsem v tem te nekateri ljudje prepričujejo (mene in sebe) da se dejansko splača nabavit bugatija, pa čeprav samo za v štacuno. A s tem zgolj opravičujejo svoj nakup ali se jim je res skegljalo da nujno rabijo gadget za jurja... pitaj boga.


Kupiš, kar meniš, da ti ustreza. Če si zgrešil, potem naslednjič kupiš kaj drugega, če si zadovoljen, kupiš isto. Nekomu morda ustreza tudi bugati za vožnjo v trgovino - njegova stvar za njegov denar.
Neumno pri vsem tem je edino drugim soliti pamet in jim glede na svoje lastne potrebe določati, kaj naj kupijo. Ali celo nekatere zaradi tega zmerjati, pri čemer gre predvsem za izkazovanje svoje omejenosti in nevoščljivosti.


Kupiš, kar meniš, da ti ustreza.


Apple userjem bi ravno tako enako dobro ustreza tudi 3x cenejši telefon. Zaradi pomanjkanja tehničnega znanja, se tega pač ne zavedajo. Nekdo bi morda rekel da so glupi, ampak jaz bi ostal na temu, da jim primanjkuje tehnične pismenosti.

bugati za vožnjo v trgovino - njegova stvar za njegov denar.


Tudi če je njegov denar je odločitev neracionalna in imam pravico to povedati. Pa sploh to ni problem, če si ga lahko privošči. Ne pa da nato ne more plačati položnic in ne more plačati meni ali komerkoli drugemu, zato ker je kupil telefon za jurja, ki je 3x precenjen. Nato pa se pritožuje kako nima denarja! Ja pizda, ne kupuj 3x precenjenih telefonov za jurja, ki niso nič boljši ane.

Ali celo nekatere zaradi tega zmerjati, pri čemer gre predvsem za izkazovanje svoje omejenosti in nevoščljivosti.


Ne gre za nikakoršno omejenost in nevoščljivost, popolnoma nasprotno. Če je oseba glupa in je naredila glede na svoje porazno finanćno stanje največjo glupost od nakupa kar jih je možno, je prav, da ji nekdo razloži, da obstajajo 3x cenejši in enako dobri izdelki. Ker ta oseba tega ne ve.

Nisem nikomur nepvoščljiv, čemu bi bil, a pomanjkanju inteligence, računalniške pismenosti in racionalne presoje Apple ovci, ki je nasedla na njihov marketing? Ne temu definitivno ne more bit nobeden nevoščjiv. Lahko bi rekel da se mi smilijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

VaeVictis ::

Zanimivo je, da v vsaki Apple temi kak Apple hater prepričuje ljudi, da je Apple precenjen in da se ga ne splača kupiti, običajno je to, taka oseba, ki še nikoli ni imela Apple izdelka in ima tema običajno več strani sčasoma.

Pa nujno mora v postu taka oseba omeniti, da bi si komot privoščila Apple napravo, ampak je noče, ker danes, ko se večina naprav proda z naročnino na 24 mesecev in plačuješ po obrokih, je to za takega pač velik uspeh.

Še bolj zanimivo pa je, da vedno pride do tega, da komentira, kako so Apple-ovci ovce, snobi, ... in kako ga naj bi prepričevali, da naj kupi Apple napravo.

A, če gre kdo gledati v kako Android temo, pa celotna tema obsega 1 ali 2 strani in praktično nobena t.i. Apple ovca oz. Apple snob ne komentira in razlaga kak krš je pač neki xyz Android ali xyz Windows laptop.

ps: Pa če govorimo o pokvarjenih praksah, lahko naštejemo praktično katerokoli multinacionalko, tudi Apple, in kateregakoli področja in najdemo več kot dovolj pokvarjenih praks, seveda Apple hater tega ne bo nikoli priznal in bo razlagal, da njegov z Uighur muslimani narejen telefon na Kitajskem z Google-vim vohunjenem pa že ni tak.

ps2: Ta teden je to Erik69, včeraj je bil to Janez21, naslednji teden bo pa Tonchi96...
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

Erik39 ::

Apple hater


Ne sovržim Apple kot podjetje samo, sovražim najbolj nagnusne in svinjske njihove poslovne prakse. Izkorišča neumne ovce, to mu zamerim.

da je Apple precenjen in da se ga ne splača kupit


Da, Apple je precenjen in se ga ne splača kupiti. Sploh če potem njihovi kupci nimajo za osnovne življenske potrebščine še par mesecev.

običajno je to, taka oseba, ki še nikoli ni imela Apple izdelka


Sem imel Apple izdelek in ni nič posebnega. Še več: preferiram Android.

Pa nujno mora v postu taka oseba omeniti, da bi si komot privoščila Apple napravo, ampak je noče, ker danes, ko se večina naprav proda z naročnino na 24 mesecev in plačuješ po obrokih, je to za takega pač velik uspeh.


To da si Apple lahko privoščim je nujno omeniti zaradi ljudi (ne ravno pametnih ljudi i should say), ki te drugače obtožijo da si samo nevoščljiv in da je grozdje kislo. Primer v tej temi. Poglej za nazaj, boš videl da je res. Ja res, sem res nevoščljiv za tisti bogi telefon, ki ga lahko kupi tudi nekdo, ki nima niti za osnovne položnice (kot si omenil, je v veljavi odplačevanje po obrokih).

Še bolj zanimivo pa je, da vedno pride do tega, da komentira, kako so Apple-ovci ovce, snobi, .


Da so. Večina njih.

in kako ga naj bi prepričevali, da naj kupi Apple napravo.


Res je. Večina apple uporabnikov se važi z tistim bogim 3x precenjenim telefonom in se ima za nekaj več. Hkrati prepričuje kako hud je njegov telefon, ne pa moj, s tem da ima on 4 leta starega Iphona, ki je veliko slabši od mojega 1 leto starega Androida. Ampak kaj pa Apple ovca ve.

A, če gre kdo gledati v kako Android temo, pa celotna tema obsega 1 ali 2 strani in praktično nobena t.i. Apple ovca oz. Apple snob ne komentira in razlaga kak krš je pač neki xyz Android ali xyz Windows laptop.


To ni res kar si napisal. Apple uporabniki so tisti ki se napihujejo in druge prepričujejo kako dober nakup so naredili, da so za 2x večji denar vzeli 4 leta staro 5x slabšo napravo in ne obratno!

Pa če govorimo o pokvarjenih praksah, lahko naštejemo praktično katerokoli multinacionalko


In to ne sme biti izgovor da obtožimo in z prstom pokažemo na vsako slabo in nepošteno poslovno prakso. Apple pri nagnusnih in nepoštenih praksah še posebno prednjači.

Apple hater tega ne bo nikoli priznal


Ni res. Nisem nikjer rekel da drugje slabih poslovnih praks ni. To si si kar izmislil. Ni pa "saj drugje tud nategujejo folk" noben izgovor za Apple da bi rekli "aja, če pa drugi pol pa ok. Pol pa kar nateguj uporabnike dragi Apple" Seveda ne. Vsako nepošteno poslovno prakso je treba obsoditi.

da njegov z Uighur muslimani narejen telefon na Kitajskem z Google-vim vohunjenem pa že ni tak.


Vohunijo vsi, Apple čisto nič manj. Pogooglaj in se pozanimaj če ne verjameš. Tudi Apple je sestavljen v tovarni Foxconn na kitajskem, preden se razpočiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

Furbo je izjavil:

Jaz srečam precej folka, pa mi še en ni začel predavati o svojem telefonu.
Na vsa predavanja naletim zgolj na internetu in večinoma s strani droidov. V RL nikogar ne briga, kaj imaš za en telefon.

Smilijo se mi tisti, ki drugim zavidajo telefone in delajo cele kalkulacije, o tem 'kaj je in kaj ni smiselno'. Več kot očitno so preobremenjeni s svojimi kompleksi.

Noben uspešen človek se ne sekira za početje ene ali druge firme in če kdo misli, da se Samsung ali katerakoli firma obnaša drugače od Appla, je skrajno naiven.


Jaz srečam precej folka, pa mi še en ni začel predavati o svojem telefonu.




No, meni pa ogromno Apple uporabnikov začne pametovati kako je moj 1 leto star Android shit, in kako je njihov 4 leta star lefon 100x boljši. S tem da je v resnici ravno obratno. Samo kaj pa apple ovca ve.

V RL nikogar ne briga, kaj imaš za en telefon.


Ne drži.

Smilijo se mi tisti, ki drugim zavidajo telefone in delajo cele kalkulacije, o tem 'kaj je in kaj ni smiselno'. Več kot očitno so preobremenjeni s svojimi kompleksi.


1. Smilijo se men Apple ovce, ki so zaradi svoje tehnične nepismenosti nasedli na Apple marketing in kupijo 3x dražjo napravo in ne pridobijo ničesar več kot nekdo ki kupi 3x cenejšo napravo. In da, kupiti Apple ni smiselno. Če se spoznaš na specifikacije potem to veš. Kompleksov pa nimam, imam pa pravico povedati resnico in obsoditi nepošteno poslovne prakse Appla. Vsakega ki je v svoji slepi zavarovanosti in ljubezni do produkta slep za nepoštene poslovne prakse podjetja je potrebno povprašati po pameti in po zdravju.

Noben uspešen človek se ne sekira za početje ene ali druge firme in če kdo misli, da se Samsung ali katerakoli firma obnaša drugače od Appla, je skrajno naiven.


To ni res, kar si napisal je popolen nesmisel. Kaj ima to, da nekdo pokaže na nepoštene poslovne prakse svetovno znanega podjetja z njegovo uspešnostjo? Ni povezave med tema dvema zadevama.

in če kdo misli, da se Samsung ali katerakoli firma obnaša drugače od Appla, je skrajno naiven.


Apple po nepoštenih poslovnih praksah prednjači. Nisem naiven: nikjer pa nisem rekel da so drugi angelčki. Vendar samsung pač ne zaračuna 1200 dolarjev za to da ukrivi en pin nazaj. Samsung in drugi tako nepošteni kot Apple pač niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

Še enkrat vprašanje za vse zagovornike:

Zakaj imate nekateri potrebo, da zagovarjate najbolj svinjske in nepoštene poslovne prakse nekega podejetja, samo zato ker imate radi njihove produkte? A imate radi da vas nategujejo ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bojsi ::

Erik, v tvojih "trditvah" in "resnicah" si navedel toliko neumnosti, da se ljudem sploh ne ljubi debatirati s tabo :)

Tudi tvoj način argumentiranja je zanimiv, saj je še najbolj podoben prepiranju vsevednih in prepametnih tinejdžerjev o tem, kdo ma večjega (telefon, seveda). Izstopi ven iz mehurčka, v katerem pobiraš informacije, boš morda spoznal širšo sliko.

Sicer pa je čudno, da takšen zagovornik "poštenih" podjetij v nebesa kuje telefone podjetja, ki je praktično neprikrito kopira Apple. Ampak s tem najbrž ni nič narobe, glavno da stane 3x manj :)

Seveda boš v naslednjem postu spet napisal, da to ni res. ;)

Erik39 ::

Erik, v tvojih "trditvah" in "resnicah" si navedel toliko neumnosti, da se ljudem sploh ne ljubi debatirati s tabo :)


Narobe si povedal. Nisem napisal nobene neumnosti. Če bi dejasnko prebral kaj je bilo napisano bi to vedel. Če pa ti bralno razumevanje dela težave, pol pa tako povej.

Tudi tvoj način argumentiranja je zanimiv, saj je še najbolj podoben prepiranju vsevednih in prepametnih tinejdžerjev o tem, kdo ma večjega (telefon, seveda). Izstopi ven iz mehurčka, v katerem pobiraš informacije, boš morda spoznal širšo sliko.


Ni res, ni podoben temu kar si napisal. Nisem v nobenem milnem mehurčku, povem pa tako kot je, brez olepševanja. Poznam ozadja (imam širšo sliko), brez skrbi. No pa povej, kaj pa je po tvoje "širša slika"? Na dan z besedo mladi mož.

Sicer pa je čudno, da takšen zagovornik "poštenih" podjetij v nebesa kuje telefone podjetja, ki je praktično neprikrito kopira Apple.


Kdo neprikrito kopira Apple? To si si izmislil knede. Apple definitivno prednjači z svojimi nepoštenostmi glede na ostala konkurenčna podjetja v branži.

Applove nepoštenosti:

1. Upočasnjuje frekvenco procesorja starih telefonov nalašč z namenom da jih ljudje vržejo stran in kupijo novega aka: planned obsolescence za kar je bil Apple že obsojen.

2. Nalašč meče polena pod noge nepooblaščenim servisom njihovih naprav, tako da jih konstantno maltretirajo z tožbami, jim ne dobavljajo rezervnih delov in orodij za diagnostiko, HKRATI pa za svoja popravila zaračuna nerazumno visoke cene, tudi po 60x večje kot bi zaračunali nepooblaščeni servisi.

3. Njihova politika je taka, da popravil komponent ne delajo, cene popravil pa imajo nastavljene na absurdno visoke vrednosti, vse samo z namenom, da kupci ne bi popravljali svojih naprav, ampak bi kupili nove.

4. Dizajn njihovi naprav je brez kakršnekoli dodane vrednosti tak, da čim bolj otežijo in kar se da preprečijo popravila (posebni vijaki, leplejenje komponent tam kjer to ni treba, cinjenje komponent na plošče ipd.)

5. Z updatom zabrickajo popolnoma delujoče telefone, ki so mesece delovali brez problema, samo zato, ker je originalen del vanj vgradil nepooblaščen servis, ne pa njihov zlatarski servis. Razlog za zabrickanje je pohlep in jebanje v glavo nepooblaščenih serviserjev. Z drugimi besedami: pred enim letom si šel na nepooblaščen servis, so fuck you, tukaj imaš od sedaj naprej cegu namesto telefona.

6. Cene njihovih servisnih storitev so streight up scam.

7.Aktivno skrbijo da se rezervni deli za popravila ne bi znašli na trgu, s tem da katerikoli njihov uradni serviser bi prodal rezervni del komerkoli, bi izgubil licenco. Vse to samo z namenom, da lahko zaračunajo absurdno visoke zlatarske cene popravil, ki pa so seveda nastavljene tako, da večina uporabnikov raje kar kupi novo napravo.

8. Prodajajo tehnično podhranjene naprave za zlatarske cene. Tam kjer naprave niso podhranjene pa stanejo 3x več kot pri konkurenci. Njihove cene so streight up scam.



Ampak s tem najbrž ni nič narobe, glavno da stane 3x manj :)


Nikjer nisem rekel da ni nič narobe z kopiranjem. To je tvoj argument slamnatega moža, ki ga zdaj mlatiš v prazno.

Seveda boš v naslednjem postu spet napisal, da to ni res. ;)


Seveda, ker pač fukcing zares ni res. Lagal pa ne boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bojsi ::

Čestitke, nisi razočaral, tvoja sposobnost kreiranja količine besedila na enoto časa je zavidljiva :)

Sedaj pa za primerjavo napiši še nepoštenosti ostalih podjetij - začni z odličnim Xiaomijem. Kot praviš, nisi v mehurčku, zato to ne bo težko ;)

Erik39 ::

Sedaj pa za primerjavo napiši še nepoštenosti ostalih podjetij - začni z odličnim Xiaomijem. Kot praviš, nisi v mehurčku, zato to ne bo težko ;)


Prvič, tema je o Applu. Nikjer nisem rekel da so ostali popolni, vendar obseg in veličina nepoštenosti drugih je za nekaj velikostnih razredov manjša od Applove. ;) Problem je da Apple izkorišča tehnično nepodkovane ljudi za kovanje dobičkov. 1200 dolarjev za pin zapognit nazaj, kar se naredi v par minutah? 475 dolarjev za menjavo matične, ki sploh ni bila pokvarjena, amapk je bil konektor samo na pol priključen, kar so njihovi serviserji sami povzročili? Koliko nategov bomo še dopuščali in kdaj bomo rekli dost je?

Si želimo da Apple postane negativni zgled za ostala podjetja, saj na podlagi nepoštenih poslovnih praks oziroma streight up nategov kuje visoke dobičke, hkrati pa za natege ni kaznovan, ne s strani uporabnikov (ker so slepe ovce), kot tudi ne s strani institucij? Si želiš da če bo šlo tako naprej, se kmalu nobene naprave ne bo dalo in splačalo popravljati, za kar se akrivno zavzema Apple?

Bi kupil avto, ki bi ga lahko servisiral edinole na uradnem servisu, ko bi ti počila guma, pa bi ti hoteli menjati motor za 5000 EUR, tako kot to dela Apple? Bi kupil avto, kjer zaradi cenovne politike ko bi ti počila guma, ne bi imel izbire kot da avto flikneš stran in kupiš novega, po zlatarskih cenah seveda? Malo razmisli kam to vodi in komu je takšna politika v interesu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

matobeli je izjavil:

Jasno da ne začneš predavat človeku ki si ga ravno srečal. To še kolegu ne, če te res ne vpraša...

Meni se smilijo ljudje ki dajo celo plačo za telefon, ne samo smilijo, cel moti me, ker se s tem znižuje kvaliteta bivanja v okolju kjer prebivam, oziroma se znižuje kvaliteta življenja mojemu potomstvu ki nima možnosti izbire okolja kot jaz.
Ker inkompetentnost upravljanja z viri se ne zaključi pri telefonu...

Lahko sem fovš za res dober stil oblačenja, še bolj sem fovš če je oseba še poslovno sposobna in si lahko nabavi res lepo uro za 50kEUR in mu ni treba jest krekejev nadaljnih 50let.

Ampak telefoni so pa pasee, tko kot Golfi. Samo še raja dojame kakšne idiotizme dela pa bo rešeno...
Kao "si bom privoščil" pol si pa kup iPhona da je lahko še več na FB in še bolj svojga mačka slika, jaki dvig življenskega standarda.


Uporabnik Matobeli je zadel v piko. :) https://slo-tech.com/novice/t772499/p68...

Greg91 ::

Erik39, tebe pa Apple res pošteno rajca :|. Če povzamem tvoj zapis, bi naj Xiaomi nekateri posamezniki imenovali tudi kitajski Apple. Glede na tvoje kognitivne sposobnosti, od tebe res ne pričakujem veliko. Ampak vseeno, daj mi razloži, zakaj bi možganski trust tvojega kova sploh omenil tole primerjavo? Ali ne daje to negativne konotacije Xiaomi produktom? Hočeš povedati, da je Xiaomi isto sranje kot Apple samo za manj denarja? Glede na tvoje sposobnosti induktivnega sklepanja na podlagi pazljivo izbranih virov informacij, lahko torej vso zadevo zreduciram na trditev, da si ti kitajska ovca? :))

Erik39 ::

Zanimivo vprašanje. Iz tvojega odogovara je zaznati, da nekaterih stvari nisi razumel tako kot so bile povedane. Bom razložil bolj v podrobnosti.

Glede na tvoje kognitivne sposobnosti, od tebe res ne pričakujem veliko.


Moje komunukacijske sposobnosti so dobre, sem vrsto let temoval na debatnih turnirjih.

Ampak vseeno, daj mi razloži, zakaj bi možganski trust tvojega kova sploh omenil tole primerjavo?


Apple je bil včasih v svojih začetkih relativno dobro grajen glede na ostale konkurente. Nato so močno zaostali po kakovosti gradnje. Vgrajujejo slabe baterije, dizajn ni trpežen in steklo telefona je veliko bolj podvrženo razbitju v primerjavi z ostalimi proizvajalci.

Ali ne daje to negativne konotacije Xiaomi produktom? Hočeš povedati, da je Xiaomi isto sranje kot Apple samo za manj denarja?


Xiaomi produkti so dobro grajeni, tako kot so bili Apple produkti dobro grajeni nekoč. Tudi oblikovalski dizajn produktov je lep, tako kot pri Applu. Nato pa se podobnosti nehajo. Xiaomi ne nateguje uporabnikov tako kot Apple. Xiaomi prodaja za fer cene, dejansko pri Xiaomiju največ dobiš za svoj denar. Xiaomi nima tako nepoštenih poslovnih praks: Xiaomi ne zaračuna 1200 dolarjev da ukrivi en pin nazaj. Ne zaračuna 475 dolarjev za napako, ki jo je sam povzročil. Xiaomi ne downtrottla svojih starih telefonov, tako kot to počne Apple, ki to dela samo z namenom da ovce vržejo stare telefone stran in kupijo nove.

Xiaomi ne dela tega, kar dela Apple. Apple nategjuje na vseh korakih:


1. Upočasnjuje frekvenco procesorja starih telefonov nalašč z namenom da jih ljudje vržejo stran in kupijo novega aka: planned obsolescence za kar je bil Apple že obsojen.

2. Nalašč meče polena pod noge nepooblaščenim servisom njihovih naprav, tako da jih konstantno maltretirajo z tožbami, jim ne dobavljajo rezervnih delov in orodij za diagnostiko, HKRATI pa za svoja popravila zaračuna nerazumno visoke cene, tudi po 60x večje kot bi zaračunali nepooblaščeni servisi.

3. Njihova politika je taka, da popravil komponent ne delajo, cene popravil pa imajo nastavljene na absurdno visoke vrednosti, vse samo z namenom, da kupci ne bi popravljali svojih naprav, ampak bi kupili nove.

4. Dizajn njihovi naprav je brez kakršnekoli dodane vrednosti tak, da čim bolj otežijo in kar se da preprečijo popravila (posebni vijaki, leplejenje komponent tam kjer to ni treba, cinjenje komponent na plošče ipd.)

5. Z updatom zabrickajo popolnoma delujoče telefone, ki so mesece delovali brez problema, samo zato, ker je originalen del vanj vgradil nepooblaščen servis, ne pa njihov zlatarski servis. Razlog za zabrickanje je pohlep in jebanje v glavo nepooblaščenih serviserjev. Z drugimi besedami: pred enim letom si šel na nepooblaščen servis, so fuck you, tukaj imaš od sedaj naprej cegu namesto telefona.

6. Cene njihovih servisnih storitev so streight up scam.

7.Aktivno skrbijo da se rezervni deli za popravila ne bi znašli na trgu, s tem da katerikoli njihov uradni serviser bi prodal rezervni del komerkoli, bi izgubil licenco. Vse to samo z namenom, da lahko zaračunajo absurdno visoke zlatarske cene popravil, ki pa so seveda nastavljene tako, da večina uporabnikov raje kar kupi novo napravo.

8. Prodajajo tehnično podhranjene naprave za zlatarske cene. Tam kjer naprave niso podhranjene pa stanejo 3x več kot pri konkurenci. Njihove cene so streight up scam.


Glede na tvoje sposobnosti induktivnega sklepanja na podlagi pazljivo izbranih virov informacij, lahko torej vso zadevo zreduciram na trditev, da si ti kitajska ovca?


Za razliko od Apple ovc so moje sposobnosti sklepanja dobre. Tvoj zaključek je napačen: NE, nisem kitajska ovce ker:

1. Ne kupim produkta za 3x precenjeno ceno. Pri Xiaomiju dejansko dobiš največ za svoj denar.
2. Xiamomi ne nateguje na vsakem koraku, tako kot to dela apple.
3. Nisem fan xiaomija, tako kot so Apple ovce fani Appla, ampak je moj nakup racionalen in za razliko od Apple ovc imam sposobnost kritičnega razmišljanja. Trenutno pri Xiaomiju dobiš največ za svoj denar, dobiš telefon primerljiv z Applovim za eno tretjino cene. To je trenutno. Ko bo price/perfomance razmerje kje drugje boljši, bom šel drugam. Ker nisem ovca. Takoj ko bi Xiaomi začel nategovati tako kot Apple, bi šel drugam in me ne bi več videli. Ker nisem ovca.

Apple uporabnika pa lahko Apple nateguje po dolgem in počez, pa so tako zavarovani v lepoto svojih naprav, da izredno nepoštenih praks sploh ne vidijo. Še več nekateri so celo takšne ovce da jih celo nekritično zagovarjajo. Apple izkorišča neumnost in tehnično nepismenost svojih lojalnih ovc in to jim zamerim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

nekikr ::

A ni že čas za zaklep?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Erik39 ::

nekikr je izjavil:

A ni že čas za zaklep?


Tema se navezuje na nepoštene in okoljsko sporne poslovne prakse Appla in o tem tudi teče razprava.:)

In še dodatek k odgovoru Greg91: Poleg vsega napisanega je pomebno tudi dejstvo, da so Apple telefoni ravno tako delani na Kitajskem v tovarni Foxconn. Tako da če že omenjaš kitajske ovce, so to lahko potemtakem edinole Apple uporabniki. Ni racionalnega razloga da bi človek kupil Apple. Ga ni.


Tale kratek video zadene stvari v piko. Ker stvari niso takšne kot se zdijo ljudem neposobnim kritičnega razmišljanja. Predvsem od 3:28 naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Furbo ::

Predlagam, da nehamo hraniti trola, ki si bo ob prvem zadetku na lotu kupil iphone in maca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Erik39 ::

Furbo je izjavil:

Predlagam, da nehamo hraniti trola, ki si bo ob prvem zadetku na lotu kupil iphone in maca.


Nisem trol, vse kar sem napisal so dejstva, daj kontraargument ali pa bodi tiho. In ne Iphone pa res ne predstavlja statusnega simbola, ker si ga lahko kupi tudi največji revež. Poznam enega. Za servisno storitev računalnika nima za plačat, za položnice nima, za hrano komaj napraska, ampak ima pa najnovejšega iPhona za 1000 EUR. In takih kupcev iPhona je veliko.

In ne bi kupil Appla tudi če bi zadel na lotu, iz pricipa ne, raje Samunga in Windows računalnik. Mac sucks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

49106 ::

gruntfürmich je izjavil:

mailer je izjavil:

Dobro, da apple ne dela avtomobilov. Bi ti ob crknjeni žarnici ponudili novega, za starega bi pa dobil 10% vrednosti, ker bi šel v uničenje. To je praksa appla in na tem sloni njihova firma.
enako delajo avto-saloni. nategujejo ljudi češ kako je avto že slab in jim ponudijo novega.
enako so delali v nemčiji z dizelskimi avtomobili.


Torej tudi avtosalone na tapeto (ko se rešimo večjega zla).

mailer je izjavil:

Ne, popravilo stare ni predrago ampak je zdaj dejstvo to, da je apple pošiljal v uničenje naprave ali dele naprav, ki so še vedno delovale, hkrati pa se je zgovarjal, da niso delujoče oz se jih ne da popravit za ugoden denar.



Predrago je, kar si na koncu potrdil.

Erik39 ::

Predrago je, kar si na koncu potrdil.


Nisi razumel kaj je povedal, on tega ni potrdil kar praviš. Povedal je da je Apple kot izgovor navedel, da naprave pošilja v uničenje zato, ker se jih ne da popraviti za normalen denar. V resnici to ni res. Z drugimi besedami Apple se je zlagal. Da se jih popraviti za normalen denar (ni predrago), kar je podjetje za recikliranje z prodajo telefonov naprej tudi dokazalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

I couldn't have said it better myself:

Recycler gets sued by Apple for 31 MILLION DOLLARS for reusing instead of recycling

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

VaeVictis ::

Erik69, da Apple je nategun, in?

A misliš, da ker je Apple nategun, bo šel folk raje komu drugemu, ker uni po tvoje niso nateguni?

Apple servis je v tujini zelo priznan, vendar kot vsi tudi delajo napake in te napake so na veliko dokumentirane in na YouTube objavljene, kar je nekako logično, glede na to, da je večina YouTube populacije ameriške in v ZDA dosega Apple rekordne prodajne številke.

Če že želiš primerjati Apple, daj malce searchaj še ostale servise in poglej kakšen šrot so še ostali.

Pa, ker vem, da živiš v Sloveniji, poglej kaki problemi so šele s slovenskimi serviserji, ko se ti bo naslednjič pokvaril tvoj kitajski laptop, reči jim naj ti dajo nadomestnega, pa se čudi njihovim obrazom.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Kvinta ::

Enako je blo pred leti ko je ena kovnica denarja dala v odpis stroj za izdelavo 2€ kovancev stroj naj bi uničili pa so ga neki srbi dobili in veselo naštancali par miljonov evrov predn so jih dobili:))
A.C.A.B

49106 ::

VaeVictis je izjavil:

Erik69, da Apple je nategun, in?

A misliš, da ker je Apple nategun, bo šel folk raje komu drugemu, ker uni po tvoje niso nateguni?


Zaradi kretov, ki takšne zagovarjajo, so vsi nateguni, ker drugače tem drekom ne morejo konkurirat.


Apple servis je v tujini zelo priznan


Prizano, da ti zaradi usb porta zamenjajo matično, računajo pa jurija. Priznane izkoriščevalske kapitalističnE SVINJE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Erik39 ::

Erik69, da Apple je nategun, in?


In manj kot je podjetij ki so TAKO nategunska kot Apple, bolje je za vse. Ne želi si da ostali začnejo posnemati nategunske prakse Appla. Ponavljam: Ne želi si tega!

Ne želi si tega da naprav ne bo več mogoče ali smiselno popravljati kar je praksa, za katero se aktivno zavzema Apple. Apple se aktivno bori proti gibanju "right to repair your own stuff". Vse to zato da imajo maksimalne dobičke, hkrati pa se poserjejo na okolje in splošno dobro, ter se svojim lojalnim strankam smejijo v glavo.

A misliš, da ker je Apple nategun, bo šel folk raje komu drugemu, ker uni po tvoje niso nateguni?


Niti približno niso tako veliki nateguni kot Apple. Ni približno ne.

Če že želiš primerjati Apple, daj malce searchaj še ostale servise in poglej kakšen šrot so še ostali.


Sem že davno. Ostali so veliko manjši šrot kot Apple.

Pa, ker vem, da živiš v Sloveniji, poglej kaki problemi so šele s slovenskimi serviserji, ko se ti bo naslednjič pokvaril tvoj kitajski laptop, reči jim naj ti dajo nadomestnega, pa se čudi njihovim obrazom.


Nisem rekel da so ostali servisi popolni, niso pa tako nategunski kot je nategunski Apple servis in kar je glavna: celotna politika Appla. Aktivno se borijo proti pravici da bi ti popravil svoje lastne stvari! Drugače pa svoje telefone popravljam sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

dild0idis ::

Vsi, ki kurcate sedaj Apple, upam samo, da z enako vnemo kurcate tudi vse ostale.

Sedaj komaj čakam, da bo neka nova tema o Huawei Px Pro, Samung Sx, Ninetendo Switch X, Google Snitchdrive in bom videl Erika in ostale kompanjone, kako aktivno kurcajo ta podjetja.

Erik39 je izjavil:


Če že želiš primerjati Apple, daj malce searchaj še ostale servise in poglej kakšen šrot so še ostali.


Sem že davno. Ostali so veliko manjši šrot kot Apple.


Kako to veš, a si bil na Apple servisu s svojo napravo ali pa samo gledaš tiste Youtuberje, ki bi naredili vse za 1 like in 1 ogled več?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Ehhh, whataboutism.

dild0idis ::

49106 je izjavil:

Ehhh, whataboutism.


Ne ni whatabotism, samo edino kar znate je, da vsako Apple temo zasmetite s svojo kritiko, v vsaki drugi hardware temi pa se tega ne omenja, pa so vsi čisto enake svinje.

Recimo že sam EA ima še veliko bolj nategunskih praks, pa ni omenjen, Google, MicroSoft, Facebook enako...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Erik39 ::

Vsi, ki kurcate sedaj Apple, upam samo, da z enako vnemo kurcate tudi vse ostale.


Da, če in ko bodo postali enaki nateguni kot je Apple, bomo seveda kurcali tudi njih. Zaekrat Apple po nategunskosti daleč prednjači za par velikostnih razredov.

Kako to veš, a si bil na Apple servisu s svojo napravo ali pa samo gledaš tiste Youtuberje, ki bi naredili vse za 1 like in 1 ogled več?


To tvoje vprašanje nakazuje na to, da se na področje ne spoznaš. Preberi kaj, za začetek to temo v podrobnosti, pol pa dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

49106 ::

Ja, je whataboutism. Edino kar znate, so primerjave. Bogi reveži, brez primerjav nimate pojma na čem ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

VaeVictis ::

Erik39 je izjavil:

Vsi, ki kurcate sedaj Apple, upam samo, da z enako vnemo kurcate tudi vse ostale.


Da, če in ko bodo postali enaki nateguni kot je Apple, bomo seveda kurcali tudi njih. Zaekrat Apple po nategunskosti daleč prednjači za par velikostnih razredov.


Erik so že taki nateguni kot Apple in to večina ljudi že ve in kar tebe očitno najbolj boli je, da Apple, čeprav je nategun, prodaja še vedno ogromno število naprav in večina ljudi, ko ima enkrat Apple napravo z veseljem kupi tudi še drugo in tretjo Apple napravo.

Pa, da ti povem eno skrivnost, ki je več kot očitno ne veš, večina Apple userjev ve za vse napake in probleme z Apple napravami in to veliko bolje, kot pa nekdo, ki vodi križarsko vojno s svojim androidnežem, pa še vseeno bomo z vesljem kupili še enkrat Apple napravo!

Če samo gledam kaka zmeda je Windows 10 ali pa Android ali kako neprijazen je Linux do normalnih ljudi, me še najmanj boli tistega jurja več, kot ga moram dati za Apple napravo za sebe in svoje zaposlene.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

49106 ::

Erik so že taki nateguni kot Apple


Niso, apple je največji nategun, kar na borzo poglej, če že ignoriraš vse drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Erik39 ::

pa so vsi čisto enake svinje.


Ne niso. Apple je za par velikostnih razredov večja svinja:

1. Upočasnjuje frekvenco procesorja starih telefonov nalašč z namenom da jih ljudje vržejo stran in kupijo novega aka: planned obsolescence za kar je bil Apple že obsojen.

2. Nalašč meče polena pod noge nepooblaščenim servisom njihovih naprav, tako da jih konstantno maltretirajo z tožbami, jim ne dobavljajo rezervnih delov in orodij za diagnostiko, HKRATI pa za svoja popravila zaračuna nerazumno visoke cene, tudi po 60x večje kot bi zaračunali nepooblaščeni servisi.

3. Njihova politika je taka, da popravil komponent ne delajo, cene popravil pa imajo nastavljene na absurdno visoke vrednosti, vse samo z namenom, da kupci ne bi popravljali svojih naprav, ampak bi kupili nove.

4. Dizajn njihovi naprav je brez kakršnekoli dodane vrednosti tak, da čim bolj otežijo in kar se da preprečijo popravila (posebni vijaki, leplejenje komponent tam kjer to ni treba, cinjenje komponent na plošče ipd.)

5. Z updatom zabrickajo popolnoma delujoče telefone, ki so mesece delovali brez problema, samo zato, ker je originalen del vanj vgradil nepooblaščen servis, ne pa njihov zlatarski servis. Razlog za zabrickanje je pohlep in jebanje v glavo nepooblaščenih serviserjev. Z drugimi besedami: pred enim letom si šel na nepooblaščen servis, so fuck you, tukaj imaš od sedaj naprej cegu namesto telefona.

6. Cene njihovih servisnih storitev so streight up scam.

7.Aktivno skrbijo da se rezervni deli za popravila ne bi znašli na trgu, s tem da katerikoli njihov uradni serviser bi prodal rezervni del komerkoli, bi izgubil licenco. Vse to samo z namenom, da lahko zaračunajo absurdno visoke zlatarske cene popravil, ki pa so seveda nastavljene tako, da večina uporabnikov raje kar kupi novo napravo.

8. Prodajajo tehnično podhranjene naprave za zlatarske cene. Tam kjer naprave niso podhranjene pa stanejo 3x več kot pri konkurenci. Njihove cene so streight up scam.

Recimo že sam EA ima še veliko bolj nategunskih praks, pa ni omenjen, Google, MicroSoft, Facebook enako...


Tudi nekatere njihove prakse so sporne, nikoli nisem trdil da ne. Pa vendar je obseg kritike logični odziv na fanatične apple ovce.

Erik39 ::

so že taki nateguni kot Apple in to večina ljudi že ve in kar tebe očitno najbolj boli je, da Apple, čeprav je nategun, prodaja še vedno ogromno število naprav in večina ljudi, ko ima enkrat Apple napravo z veseljem kupi tudi še drugo in tretjo Apple napravo.


Narobe. Resnica je ta, da preprosto ne podpiram nategovanja nepoučenih ovc, ker ovce dostikrat nimajo tehničnega znanja in resursev, da bi spoznale da so bile zavedene.

To da ljudje z veseljem kupi še drugo ali tretjo napravo je posledica dejstva:

1. Da njihov marketing ODLIČNO deluje in odlično laže oziroma zavaja. Njihov marketing specifično cilja na tehnično nepodkovano populacijo in je pri tem zelo uspešen.

2. Apple je uspel s pomočjo svojega marketinga v nekaterih ljudeh vzbuditi občutek, da če kupijo njihov produkt, so nekaj več (navidezni statusni simbol).

3. Naprave so mediocre, niso extra slabe, če bi bile 3x cenejše bi bile celo včasih okej nakup.

VaeVictis ::

Erik in?

Misliš, da si kaj novega odkril in povedal s tem.

Misliš, da me bo vse to odvrnilo od tega, da ne bom več imel Apple naprave doma in v pisarni oz. da bo zaradi vseh teh kritik, določene so sicer neutemeljene pa vseeno, ljudje nehali uporabljati Apple naprave?

Da ne govorimo o tem, kak krš je šele konkurenca.

ps: Pa nehaj sanjati s tem marketingom, ko pa večina konkurence daje enako oz. celo več za marketing.

ps: Plus evo ti malce tehnično nepodkovane populacije.



Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Erik39 ::

Pa, da ti povem eno skrivnost, ki je več kot očitno ne veš, večina Apple userjev ve za vse napake in probleme z Apple napravami


Ne, ne ve. Je preveč igrorantskih, zaverovanih in zavedenih z strani Appla da bi spregledali.

pa še vseeno bomo z vesljem kupili še enkrat Apple napravo!


Zakaj za hudiča? No povej, me res zanima, zakaj si kupil Apple napravo, ne pa katero drugo? Kaj je razlog za to? Še več: kaj je rezlog da jo misliš celo še enkrat kupiti? Je kar očitno dejstvo da Apple je mojster zavajujočega in lažnivega marketinga. Je mojster, brez dvoma.

Če samo gledam kaka zmeda je Windows 10 ali pa Android


Ni, oba sistema sta približno podobna prijazna za uporabo, vsaj ima svoje pomankljivosti in prednosti, noben pa ne prednjači pred drugim.



me še najmanj boli tistega jurja več, kot ga moram dati za Apple napravo za sebe in svoje zaposlene.


Jurja po računalniku po ta malem. Raje trikrat več kot toliko, sploh ko pogledaš vračunaš stroške servisov, ki so pri Applu zlatarski. In to je neracionalno ravnanje right there. Je windows popolnoma enako prijazen sistem do uporabnika.

Misliš, da me bo vse to odvrnilo od tega, da ne bom več imel Apple naprave doma in v pisarni oz. da bo zaradi vseh teh kritik, določene so sicer neutemeljene pa vseeno, ljudje nehali uporabljati Apple naprave?


Povej zakaj za hudiča kupiš Apple? Ker ni racionalnih razlov za to. In vse je utemeljeno kar sem napisal.

Da ne govorimo o tem, kak krš je šele konkurenca.


Tako nategunska kot Apple ni. Niti približno ne toliko.

Pa nehaj sanjati s tem marketingom, ko pa večina konkurence daje enako oz. celo več za marketing.


To ni res sicer, ampak ok, to ni glavno. Glavno je da Apple s svojim marketingom specifično cilja na svoje lojalne ovce in jih zavaja z svojim marketingom, in v tem je odličen. V zavajanju namreč. Ostali tega ne dalajo niti približno ne v takšni meri.

Plus evo ti malce tehnično nepodkovane populacije.


Govora je bilo o veliki večini Apple kupcev, če si pozabil (nalašč zamižal verjetno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bbbbbb2015 ::

Erik39 je izjavil:

Ali pa uporaba specialno razvitih vijakov, ki niso popolnoma nič boljši od standardnih, ampak je njihov edini namen da PREPREČIJO oz. otežijo popravljanje kupcu telefona.


To je sicer vse res. Samo ti moram povedati, da sem jaz v življenju v enem obdobju prodajal laptope. Imeli so praviloma 2 leti garancije in niso imeli nekih posebih vijakov.

Od morda 30 prodanih laptopov na leto jih je eno 5 prišlo k meni nazaj, kot garancijski zahtevek, da nekaj ne dela. Od grafične crknjene, do audia crknjenega, do tega, da disk ne dela v redu, kar zamrzne in blue screen.

Jaz sem sicer vse laptope odnesel na HP servis. Za vseh pet so me poklicali, oglasil sem se in na vsakem je bila sled odpiranja, ter nekega pajsanja s šraufcigrom. Do hard diska, ki sploh ni bil original tisti, ki je prišel z laptopom. Dva kupca sta priznala, da sta šarila po laptopu, tretji mi je neko meglo prodajal, češ da se ne spomni, da je bil disk kdaj zamenjan, kasneje pa rekel, da je preprosto dal notri bratov crknjen disk, da morda pa bo garancija šla skozi, zadnja dva pa so sami rekli, tajnica od direktorja je bila, da so jim laptopi padli na tla, poskusili so jih nekaj sami popraviti, pa pač ni šlo.

Z vsemi strankami sem se pogovoril, za dva mi je serviser rekel, da bo stisnil skozi garancijo. Za tri pa je rekel, da ne more recimo dati na garancijo laptopa, ki ima crknjen HDD, vendar manjši, kot je laptop bil prodan.

Ugotovil sem, da so ljudje pa res neskončno pokvarjeni. Od takrat smo dajali še lastno nalepko na laptope, čisto na lastno pobudo, če bo kdo kaj odpiral, bo potrgal nalepko. Naslednja leta ni bilo 0 garancijskih zahtevkov.

Kaj ti to pove o ljudeh?

Zgodovina sprememb…

Erik39 ::

Od takrat smo dajali še lastno nalepko na laptope, čisto na lastno pobudo, če bo kdo kaj odpiral, bo potrgal nalepko.


S tem da strgana nalepka in odpiranje laptopa NE POMENI izgube garancije. Garancija bi bila izgubljena samo v primeru da bi zaradi uporabnikove napake nastala škoda na napravi.

Ne pozabi: ljudje imajo pravijo popravljati svojo lastno napravo.

In ne drži kar skušaš implicirati, da bi bili za bi bila večina garancijskih zahtevkov kriva uporabnikova napaki pri servisiranju svoje lastne naprave. Tam ko pa je, tam mora proizvajalec to dokazati. In odpiranje laptopa ni dokaz za to. Ker lahko jst zdele 10x odprem laptop in ga zaprem nazaj, pa bo laptop še vedno deloval enako dobro (celo boljše, ker bom spucal prah iz rež ventilatorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bbbbbb2015 ::

Erik39 je izjavil:

Od takrat smo dajali še lastno nalepko na laptope, čisto na lastno pobudo, če bo kdo kaj odpiral, bo potrgal nalepko.


S tem da strgana nalepka in odpiranje laptopa NE POMENI izgube garancije. Garancija bi bila izgubljena samo v primeru da bi zaradi uporabnikove napake nastala škoda na napravi.

Ne pozabi: ljudje imajo pravijo popravljati svojo lastno napravo.


Poglej, ideja nalepke sploh ni bila, da komu kaj preprečujemo ali popravilo ali garancijo. Preprečevali smo amaterjem in kvazi profesionalcem, da se lotijo popravila, pa še več škode naredijo, potem pa vse skupaj narinejo na garancijo. Ko se nalepka strga, ne morejo reči, da ni bil laptop odprt.

dild0idis ::

Zakaj Apple?

Ker sem razvijal za iOS aplikacije.

Zakaj za iOS?

Ker na začetku in še danes Apple Store prinaša občutno več denarja kot Android Store.

Zakaj ne bi šel več iz Applea?

Ker ima iMessage, ker se lahko javiš ali na iPhonu ali na Macbooku ali na iPadu in ne rabim nekega programčka ali hacka za to, ker lahko delo začnem na iPhonu, ga prenesem na Macbook brez težav, ker copy paste deluje 100x bolje kot na Windows, ker je screenshot oz. screen record delovalo 100x bolje kot na prejšnjih Windowsih, kako je pri novih ne vem, ker imaš Automator, ker imaš Terminal vgrajen že v MacOS že kar nekaj časa, ker , ker si dobil celoten Pages, Numbers in Keynote zastonj in so za moja opravila dovolj dobri, MS Office je boljši, plačal pa zanjga ne bom, kakor tudi ne za Office 365, ker ima nadgradnje še stari iPhone SE še sedaj, ker so MacOS nadgradnje zastonj in jih dobiva že več let star Macbook, ker grem v Apple Genius in dobim nadomestni komp za čas popravila brez problema ...

Bo dovolj?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Erik39 ::

Ko se nalepka strga, ne morejo reči, da ni bil laptop odprt.


To da je bil laptop odprt ne pomeni da garancija ne velja.

Sploh pa se ga da odpret brez da bi strgal nalepko:



dild0idis je izjavil:

Zakaj Apple?

Ker sem razvijal za iOS aplikacije.

Zakaj za iOS?

Ker na začetku in še danes Apple Store prinaša občutno več denarja kot Android Store.

Zakaj ne bi šel več iz Applea?

Ker ima iMessage, ker se lahko javiš ali na iPhonu ali na Macbooku ali na iPadu in ne rabim nekega programčka ali hacka za to, ker lahko delo začnem na iPhonu, ga prenesem na Macbook brez težav, ker copy paste deluje 100x bolje kot na Windows, ker je screenshot oz. screen record delovalo 100x bolje kot na prejšnjih Windowsih, kako je pri novih ne vem, ker imaš Automator, ker imaš Terminal vgrajen že v MacOS že kar nekaj časa, ker , ker si dobil celoten Pages, Numbers in Keynote zastonj in so za moja opravila dovolj dobri, MS Office je boljši, plačal pa zanjga ne bom, kakor tudi ne za Office 365, ker ima nadgradnje še stari iPhone SE še sedaj, ker so MacOS nadgradnje zastonj in jih dobiva že več let star Macbook, ker grem v Apple Genius in dobim nadomestni komp za čas popravila brez problema ...

Bo dovolj?



Pa pozabil si povedati, da je aplikacij za Windows miljonkrat več kot za Applov operacijski sistem. Pa pozabil si povedati da na glupem MacOS-u ne moreš normalno preprosto označiti datotek in jih skopirati na telefon. Pa pozabil si povedati da so Applovi operacijsi sistemi zaprti v 3pm. Kot sem povedal: nekje je boljši en operacijski sistem, nekje drugi. Noben pa ni overal boljši.

Če si razvijalec aplikacij za Apple, potem je to zadosten razlog da imaš Apple telefon za namene testiranja. 99,9999 % Applovih kupcev pa ni razvijalcev Applovih aplikacij in pri njih ni racionalnega razloga da bi kupili Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Hydros ::

Erik chill lahko ti iz prve roke povem da Xiaomi za 300€ ni isto kot iPhone obstajajo razlike kot je recimo IP certifikacija, 5 let OS updatov pa še bi se kaj našlo. Apple ni najbolj consumer friendly firma ravno tako kot Samsung, Google, Microsoft,... tudi ne prav tako bi ti vsak rad pobral čim več podatkov tako da če ti je privacy prioriteta ti ostane samo open source software

Furbo ::

Erik39 je izjavil:

pa so vsi čisto enake svinje.


Ne niso. Apple je za par velikostnih razredov večja svinja:

1. Upočasnjuje frekvenco procesorja starih telefonov nalašč z namenom da jih ljudje vržejo stran in kupijo novega aka: planned obsolescence za kar je bil Apple že obsojen.

2. Nalašč meče polena pod noge nepooblaščenim servisom njihovih naprav, tako da jih konstantno maltretirajo z tožbami, jim ne dobavljajo rezervnih delov in orodij za diagnostiko, HKRATI pa za svoja popravila zaračuna nerazumno visoke cene, tudi po 60x večje kot bi zaračunali nepooblaščeni servisi.

3. Njihova politika je taka, da popravil komponent ne delajo, cene popravil pa imajo nastavljene na absurdno visoke vrednosti, vse samo z namenom, da kupci ne bi popravljali svojih naprav, ampak bi kupili nove.

4. Dizajn njihovi naprav je brez kakršnekoli dodane vrednosti tak, da čim bolj otežijo in kar se da preprečijo popravila (posebni vijaki, leplejenje komponent tam kjer to ni treba, cinjenje komponent na plošče ipd.)

5. Z updatom zabrickajo popolnoma delujoče telefone, ki so mesece delovali brez problema, samo zato, ker je originalen del vanj vgradil nepooblaščen servis, ne pa njihov zlatarski servis. Razlog za zabrickanje je pohlep in jebanje v glavo nepooblaščenih serviserjev. Z drugimi besedami: pred enim letom si šel na nepooblaščen servis, so fuck you, tukaj imaš od sedaj naprej cegu namesto telefona.

6. Cene njihovih servisnih storitev so streight up scam.

7.Aktivno skrbijo da se rezervni deli za popravila ne bi znašli na trgu, s tem da katerikoli njihov uradni serviser bi prodal rezervni del komerkoli, bi izgubil licenco. Vse to samo z namenom, da lahko zaračunajo absurdno visoke zlatarske cene popravil, ki pa so seveda nastavljene tako, da večina uporabnikov raje kar kupi novo napravo.

8. Prodajajo tehnično podhranjene naprave za zlatarske cene. Tam kjer naprave niso podhranjene pa stanejo 3x več kot pri konkurenci. Njihove cene so streight up scam.

Recimo že sam EA ima še veliko bolj nategunskih praks, pa ni omenjen, Google, MicroSoft, Facebook enako...


Tudi nekatere njihove prakse so sporne, nikoli nisem trdil da ne. Pa vendar je obseg kritike logični odziv na fanatične apple ovce.

1. So pojasnili zakaj so to počeli, seveda ti ne boš nikoli verjel, ker se spoznaš bolj kot ljudje, ki smo imeli telefone s počasi umirajočo baterijo. OK.

2. A za neko x kitajsko znamko, za katero si ti nekako ugotovil da je dobra, daš pa lahko komu popraviti telefon, menjati šipco, ekran, baterijo? Vse je dovoljeno, ampak noben ne bo imel tega na zalogi. Končni rezultat je isti.

3. Katera firma pa popravlja komponente? Za to rabiš drag kader, danes je lažje zamenjati cel sklop. Isto je marsikje. Meni je tudi na Bosch sušilcu šel en čipek, zamenjali so celo plato.

4. Dizajn ni glih brez dodatne vrednosti, pred applom smo imeli za prenosnike nerodne opeke, telefoni so bili tudi katastrofa kar se tiče prijaznosti uporabniku, tako da ne govori neumnosti.
A težko se ga odpre? Še nobene moje naprave nisem rabil odpirati, briga me. Raje kot napravo z nekimi vele vijaki imam tanko in lahko zadevo v žepu.

5. Razlog je bil varnost, ker bi sicer vsak kreten lahko zamenjal touch id senzor in tako obšel zaščito.

6. Ja, cene so previsoke, tako kot vsak servis za karkoli. Ker nekaj je zadevo serijsko štancati v tovarni polni robotov in kitajcev, nekaj drugega je pa to popraviti. Smo pač v taki dobi, ko so popravila hitro nesmotrna.

7. Točka 2, ponavljaš se.

8. Pa mi najdi 3x cenejši telefon, 3x cenejši ipad in 3x cenejši notebook z istimi komponentami in isto težo, original windowsi in isto varnostjo podatkov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Taip4n ::

Standard, zasvinjana Apple tema. Še dobro, da nisem odprl teme o prihajajočem iPhone 12 in eventu. Prepucavanje. Grem v Ložo pogledat če je kaj pametnega.

Erik39 ::

Erik chill lahko ti iz prve roke povem da Xiaomi za 300€ ni isto kot iPhone obstajajo razlike kot je recimo IP certifikacija


Kakšno leto več updejtov ni vredno trikratne cene, to je 1 x 1.
Glede IP certifikacije jo imamo Xiaomiji tudi. Glede updatov, jih imajo Xiaomiji tudi, morda kakšno leto manj, pa vendar tako ali tako nima praktično noben telefona toliko časa, tisti ki ga pa imajo, pa imajo pač isto verzijo operacijskega sistema, ni panike tle.

49106 ::

Furbo je izjavil:


So pojasnili zakaj so to počeli


Nekaj so mutili z neumnimi izgovori za najbolj naivno rajo, ampak vseeno so elegantno popušili na sodišču.

Furbo je izjavil:


seveda ti ne boš nikoli verjel, ker se spoznaš bolj kot ljudje, ki smo imeli telefone s počasi umirajočo baterijo. OK.


Uh, kakšen argument, kakšna avtoriteta.

Neumna implikacija, ampak če ti modi dovolijo srat po forumu, kar serji dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Erik39 ::


1. So pojasnili zakaj so to počeli, seveda ti ne boš nikoli verjel, ker se spoznaš bolj kot ljudje, ki smo imeli telefone s počasi umirajočo baterijo. OK.


1. Povedali so najbl cheap možen izgovor ki ne zdrži tehnične presoje. Oni so rekli da znižujejo frekvenco procesorja zato da se telefon ne bi ugašal. Zakaj so potem bremzali procesor tudi takrat ko je bila baterija polna? In zakaj so bremzali vse baterije, tudi tiste ki problemov z ugašanjem niso imele?

Kot sem že povedal že eno stran nazaj:

"Tole je čisti bulšit kar si povedal. Če bi bil to problem, potem potem bi naredili tako, da bi se frekvenca procesorja znižala šele takrat, ko bi stanje baterije padlo pod določeno mejo (recimo pri 10 % baterije, ali pri 5 % baterije), ne pa da so zniževali frekcenco procesorja tudi pri polni bateriji. Očitno je da so to naredili z namenom, da so masovno povečali prodajo novih naprav. Ker kaj pa apple ovca ve, zakaj mu telefon dela počasneje. Appla ovca pravi "je že star pa nekam počasen, grem kar jutri po novega" (to velja za večino, se najdejo izjeme seveda).

Res je da imaš na bateriji sesedanje napetosti, ko potegneš iz nje velik tok, vendar je nevarnost da napetost pade pod BMS treshold in se telefon ugasne šele takrat ko je stanje baterije nizko (kot pravim recimo 10 %), ne pa da so to delali pri polni bateriji.

Kot drugič: to da imajo njihove baterije večje sesedanje napetosti kot konkurenčne baterije, kaže samo na to, da v svoje produkte vgrajujejo shit baterije. Ker pri konkurenci ni problemov z ugašanjem v splošnem. "

se spoznaš bolj kot ljudje, ki smo imeli telefone s počasi umirajočo baterijo.


Da, sem inženir in se spoznam bolje. Plus kako te lastnišvo telefona z počasi umirajočo baterijo naredi kakorkoli kvalified za precenjevanje tehničnih zadev?! Wtf.

A za neko x kitajsko znamko


2.Ne gre za X kitajsko firmo, gre za tretjo najbolj prodajano firmo smartphonov na svetu!

za katero si ti nekako ugotovil da je dobra


2. Za katero je stotine miljonov ljudi ugotovilo da je dobra, ker je tretja najbolj prodajana firma za smartphone na svetu.

A za neko x kitajsko znamko, za katero si ti nekako ugotovil da je dobra, daš pa lahko komu popraviti telefon, menjati šipco, ekran, baterijo?


2. Da, lahko. Ker so rezervni deli na voljo na prostem trgu. Apple pa načrtno naredi vse kar je možno, samo da se rezervni deli za popravila ne bi znašli na trgu.

Končni rezultat je isti.


Niti približno. Pri applu imaš izbiro ali boš plačal zlatarske cene, ali nov aparat pretty much. Ker so cene zlatarske je ponavadi opcija nov aparat. Pri Xiaomiju pa imaš poceni dele za popravilo dostopne na trgu. Pri Applu tega nimaš.

Katera firma pa popravlja komponente?


3. Marsikateri serviser popravlja komponente. Je pa žalost da je tega danes manj kot včasih. Pa vendar je Apple tisti, ki ima zlatarske cene za popravila. Drugi tudi če ti zamenjajo celotno plato, so cene znosne. Za razliko od Appla.

Dizajn ni glih brez dodatne vrednosti


4.Brez zamere, ampak si funkcionalno nepismen. Tega nisem nikjer trdil. Jst sem samo povedal da določene odločitve kot so posebni nestandarni vijaki, lepljenje komponent recimo baterije v ohišje, cinjenje ssdja na plate in podobno nimajo nobene druge fukcije kot to, da čim bolj otežijo popravila. In to je prolematično.

A težko se ga odpre? Še nobene moje naprave nisem rabil odpirati, briga me.


4. Tebe to briga, ker si razsipna okoljsko neozaveščena ovca, amapk 77 % vseh potrošnikov pa je v evropski raziskavi izjavilo, da bi raje popravili staro napravo, kot pa kupili novo.

Raje kot napravo z nekimi vele vijaki imam tanko in lahko zadevo v žepu.


4. Spet pomanjkanje razumevanja. Ni izbire ali tanko napravo ali standardni vijaki. Standardi vijaki nimajo nobenega vpliva na tankost naprave. Ker dvomim da boš še to razumel, bom še drugače povedal: poglej glavo vijaka, nekatere imajo križec, nekatere minus, nekatere šestokotnik, nekatere kaj drugega. Tja gre izvijač. Vse te glave vijakov so standardizirane. Apple pa je "izumil" svoje glave vijakov, ki nimajo nobene druge fukcije, kot to, da otežijo popravila (ker običajni izvijači ne pašejo gor).

5. NE NI BIL! Razlog ni bil varnost. To kar ti govoriš je bilo za Iphone 5S da ti touch id ni delal. Ampak pri iPhonu 6 so zabrickali telefon z updejtom (telefon ki je pred udejtom normalno deloval). Nobenega razloga ni da z ubdatom zabrickaš telefon. In to so naredili tako, da uporabnik tudi svojih podatkov (slik,datotek ipd.) ni mogel več dobiti s telefona, tudi če je telefon nesel na Apple servis. So lepo rekli da ne morejo nič pomagati. Apple je za to prakso bil oglobljen.

Glej ta posnetek od 1:43 (najprej je ene 20 sekund o iphonu 5S), nato pa je scam ki so ga delali pri Iphonu 6.



6.
Ja, cene so previsoke, tako kot vsak servis za karkoli.


Ni res, cene drugih servisov niso niti približno tako zlatarske.

6.
Smo pač v taki dobi, ko so popravila hitro nesmotrna.


To je narejeno načrtno. Apple je pri teh nategunskih praksah daleć daleč spredaj.

8. Za telefone poglej Xiaomije. Moj laptop je bil 650 EUR in je bil kupljen 2 leti pred prijateljevim Macbookom, za katerega je zapravil okoli 2000 EUR. Moj prenosnik ima 2x boljši procesor in 2,5x boljšo grafično. Glede varnosti pa ni Apple nič boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Hydros ::

Erik39 je izjavil:

Kakšno leto več updejtov ni vredno trikratne cene, to je 1 x 1.
Glede IP certifikacije jo imamo Xiaomiji tudi. Glede updatov, jih imajo Xiaomiji tudi, morda kakšno leto manj, pa vendar tako ali tako nima praktično noben telefona toliko časa, tisti ki ga pa imajo, pa imajo pač isto verzijo operacijskega sistema, ni panike tle.

1. Glede cene vsaka stvar je vredna toliko kot je nekdo pripravljen za njo plačati
2. Noben Xiaomi nima official IP68 rating vsaj da bi jaz vedel ne
3. Updati so ampak imajo tu in tam kak bug (to je problem tudi pri drugih ki nimajo stock android)
4. Star operacijski sistem nima security patchov tako da to je problem (moj Mi 9T pro nima najnovejšega patcha pa je telefon star dobro leto)

49106 ::

Erik39, lepo, da se ti da ukvarjati s pacienti, ki napačno sklepajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Erik39 ::

1. Niti ne. Če grem jst do nekega otroka, ki ima dostop do mamine denarnice, ter mu 300 EUR vreden telefon prodam za 1500 EUR, to ne pomeni da je moj telefon toliko vreden (pa čeprav ti slaboumno trdiš da je bil toliko pripravljen plačati). In ravno tako so kupci Appla zavedeni v nakup zaradi pomanjkanja tehnične pismenosti in njihovega zavajujočega in odlično delujočega marketinga. Ker v zavajanju tehnično nepismenih ljudi so pa mojstri.

Aveš, ker obstaja meja, koliko je fer cena za nek produkt ali storitev. In Apple ima poponoma nategunske cene.


2. Motiš se. In je tudi obilo drugih precej cenejših telefonov kot Aple z IP68. In malenkost boljša vodoodpornost ne odtehta 3x višje cene tako ali tako.

3. Lahko imajo kakšnen minor bug, tako kot povsod, tudi pri Applu. Vem, sem imel Xiaomija.

4. To je "problem". Opaziš navednice? Ker v resnici to za dejanskega uporabnika ni realen problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

gruntfürmich ::

49106 je izjavil:

Prizano, da ti zaradi usb porta zamenjajo matično, računajo pa jurija. Priznane izkoriščevalske kapitalističnE SVINJE.
enako politiko imajo recimo v gorenju. cene rezervnih delov nabite v nebo, da se folk odloči zamenjat stroj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Furbo ::

Erik39 je izjavil:

Da, sem inženir in se spoznam bolje. Plus kako te lastnišvo telefona z počasi umirajočo baterijo naredi kakorkoli kvalified za precenjevanje tehničnih zadev?! Wtf.

Po mojem osebnem mnenju, če bi bil ti vreden naziva inženir, ti nakup iphone ne bi povzročal omembe vrednega stroška glede na prihodke. Tako pa verjetno nekje čakaš, da te nadomesti en simpl robot.

Namesto zganjanja drame in omedlevanja nad zlobno korporacijo, ti priporočam, da ves ta čas raje nameniš za kako dodatno izobraževanje in iskanje boljše službe, ki te bo osrečevala. Npr. popravljaj vse tiste telefone in računalnike, za katere se dobi dele. Saj vse znaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple z rekordnim dobičkom, delnice padle kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12935459 (29333) Jst
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662509 (54116) Icematxyz
»

Prepoved prodaje Samsungovih pametnih telefonov v nekaterih državah EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12033369 (29476) BigWhale
»

Apple terja prepoved prodaje vseh galaxyjev na Nizozemskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
11838274 (34266) antonija

Več podobnih tem