» »

Ubuntu na drugem disku

Ubuntu na drugem disku

kajjedx ::

Živjo.

Imam prenonsnik z ssdjem, na katetem je Windows 10 Pro.
Rad bi mu dodal drugi ssd disk namesto cd-predvajalnika (disk je WD Blue, dal bi ga v en nosilec/caddy, vzel iz laptopa cd-predvajalnik ter nosilec s ssd-jem noter).
Ta drugi ssd nebi uporabljal kot dodaten prostor k Windowsom, ampak za na njega inštirati Ubuntu (naredil bi dual-boot laptop z Windowsi na enem disku in Ubuntujem na drugem disku).
Sam postopek instalacije Ubuntuja mi je jasen.
Kar mi pa ni jasno je, ko kupiš nov ssd, a ga je treba karkoli razdeliti na particije ali kakorkoli pripraviti na instalacijo Ubuntuja, ali je dovolj da ga samo dam v caddy in 'vtaknem' v prenosnik ter začnem z inštalacijo?

kloko ::

Vsa potrebna razdelitev se naredi tekom instalacije Ubuntu (če veš kaj delaš).

L.p., Kloko

filip007 ::

Jaz imam na namizniku vsakega zase, Ubuntu pa potem pokaže še Polkna ob zagonu. Ubuntu je na prvem disku, Polkna pa na drugem.

Kako to narediš verjetno obstaja več možnosti, jaz sem izklopil vsak disk pred inštalacijo enega ali drugega.

Z razdeljevanjem diskov, se nisem ukvarjal.
Trevor Philips Industries

Sindrom ::

Za vsak slučaj pred inštalacijo odstrani svoj disk z Windowsi, da ne boš česa pomotoma povozil. Po inštalaciji ubuntu pa disk priklopiš nazaj. Kateri OS boš zagnal pa lahko verjetno izbiraš ob zagonu računalnika. Takoj po prižigu parkrat pritisneš tipko za izbiro boot disk-a npr. Esc, F8, F12, itd. (je odvisno od modela in proizvajalca).
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1074331072 (1152) BCSman
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061183371 (52210) poweroff
»

UBUNTU problem pri nameščanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
11928 (763) DKirbi
»

Ubuntu in Win7 Dual Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
272123 (1758) Icematxyz
»

Kako instalirati Linux in xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
62307 (2228) Blinder

Več podobnih tem