» »

UBUNTU problem pri nameščanju

UBUNTU problem pri nameščanju

denisek123 ::

Pozdravljeni

Imam problem.
Želim si namestiti Ubunti 12.04.Želim ga namestiti z USB ključka.
Ko pride v meni za bootanje dam pač opcijo za USB ključek in napiše "press any key to boot from USB" pritisnem tipko in se ne zgodi nič, potem nekaj časa čaka in gre v drugi sistem nameščen na tem računalniku .
Kako naj namestim UBUNTU, kaj je narobe ?

Lp
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

Aston_11 ::

Kot da ključek ne bi imell boot zastavice.

b4d ::

Zelo verjetno USB ni pravilno zapisan. Ponovi postopek: http://www.ubuntu.com/download/desktop/...
b4d.sablun.org

dzinks63 ::

Ključek mora biti bootable, za zapis iso datoteke Ubuntuja na kjuček uporabi npr.: yumi

DKirbi ::

Zdravo! Nisem želel odpirat ponovne teme, imam drugo težavo pri nameščanju Ubuntu. Na svojem laptopu uporabljam Windows in bi želel uporabljat oba hkrati se pravi dual boot. USB ključek sem pripravil za namestitev Ubuntu 13.10, tega prepozna in vse vendar ko pridem v instalacijsko okno Ubuntu, mi sistem sporoči da na mojem računalniku ni možno najti nobenega operacijskega sistema in s tem ne morem naložit ubuntu zraven windowsov (dual boot). Večkrat sem že izbral možnost "Something else" vendar sem prevelik Noob, da bi vedel kaj delam.

Imam dva diska v računalniku, 128 ssd in 750 HDD, na SSDju je nameščen Windows in tja bi tud rad spravil Ubuntu. Na internetu sem zasledil nekaj tutorialov vendar večinoma ne razumem / ne vem, kolikšen prostor je treba ubuntu sistemu pustit (in pa neka posebna particija za Linux Swap??).

Najlepša hvala za vse odgovore v naprej!

[D]emon ::

Napisi katero verzijo Windows poganjas ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

DKirbi ::

Ah sorry. Windows 7.

Aston_11 ::

Raje daj na drugi disk ubuntu. Pa 13.10 je še nekam bugast. Raje 13.04. Hja, tam kjer prideš do izbire - okno, kjer ti piše tudi something else na dnu - na naslednjem oknu imaš diske, enega boš moral izbrati, nastaviti / particijo recimo v velikosti 15 Gb, /home particijo - preostanek, vse v ext4 (ti windows ne bo videl, če hočeš, da ti bo videl, nastavi ntfs), pa swap v velikosti enih 5 Gb in teraj dalje.

DKirbi ::

One more question. Zasledil sem že kar velik teh tem, da je 13.10 poln lukenj in 12.04 ima LTS, kjer verzije 13. ne bodo posodabljali. Katera verzija je po vašem boljša?

Torej v naslednjem oknu izberem HDD disk, odmerim novo particijo, mount point izberem '/home'. Kaj pa je v bistvu tale swap?

Aston_11 ::

Swap je izmenjevalni prostor, kamor ti začasno shranjuje podatke. Po mojem je 13.04 v redu za naše potrebe;)

b3D_950 ::

Za 13.04 boš imel do konca leta "support" (9mescev). LTS 5 let. Aprila izide naslednja LTS verzija 14.04. Za 13.10 pa raje počakaj nekaj tednov, če smatraš da je preveč bugov oziroma nimaš kaj zgubit, razn 15min za instalacijo. Ubuntu raje namesti na ločen disk brez mešanja ntfsa in windowsa na istem disku.

DKirbi ::

Kul! Hvala za info :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1073329856 (1136) Eliaz
»

Ubuntu DA/NE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
14330680 (23827) Zvezdica27
»

Izšel Ubuntu 13.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7022825 (17121) popster
»

pc pretvorna kartica IDE-SATA ne dela...

Oddelek: Strojna oprema
121906 (1735) matrix2
»

Ubuntu 13.10 (Saucy Salamander)

Oddelek: Operacijski sistemi
191851 (1373) ramiz?!

Več podobnih tem