» »

Xbox game pass v Sloveniji

Xbox game pass v Sloveniji

1
2
3 4

ThugBoy ::

pozdravljeni
danes dobim xbox in ker sem popoln noob kar se le tega tice, me zanima ali je ta Brazilski gold se vedno aktualen? ter s njim pretvorba v ultimate za 1 eur?
Ter na katero regijo naj nastavim xbox oz. M$ racun?

LP

MacoLa27 ::

Glede na reddit (https://www.reddit.com/r/xboxone/commen... še vedno deluje.
Glede nastavitve regije nisem ziher, kak je pravilen postopek, ker se je meni malo zakompliciralo in sem rešil šele z MS supportom (beri višje v temi).

rdecaluc ::

Sam sem ravno pred kratkim naložil 3 leta XGPU. Potreboval boš VPN, lahko tudi kakšnega zastonjskega. Pogoje je da nimaš trenutno aktivnega Game Pass Ultimate.

Odvisno za katero državo Xbox Golda se odločiš boš začasno moral tudi spremenit regijo računa. (Sam sem izbral EU kode za Gold in potem začasno nastavil regijo na Nemčijo, VPN pa Slovaška se mi zdi). Sicer imam UK račun.

Potem vneseš tri 12 mesečne Gold kode brez "recurrent billing" opcije. Nato pa prek XboxGamePass ultimate kodo. Jst sem dobil 1 mesečno za 8€. To sem vnesel na Xbox Appu na računalniku in je komplet vse pretvorilo v 3 leta XGPU. Nastaviš vse nastavitve regij nazaj, in gasa :).

Vse skupaj me je prišlo okrog 143€, kar je okrog 4€ mesečno.
Est modus in rebus. ,typos

ThugBoy ::

ok, kaj pa brazilski ali turški gold, se da normalno aktivirat?
v tem primeru bi 3 leta stalo okrog 100eur
in pa zraven dodatnega kontrolerja sem dobil kodo za 14dni game pass ultimate.lahko kar s tem pretvorim ves gold v ultimate?

finkec ::

To deluje v primeru, da nimaš že ultimate naročnine, če jo imaš počakaš da se izteče in potem uporabiš to metodo.


1. Na strani eneba.com kupiš 3x12 mesecev gold Turčija + 1x 1mesec ultimate Turčija, izbereš najcenejšega ponudnika, uporabiš kodo XN3 v košarici za 3% popusta (narediš refresh strani, da ti prikaže pravilen znesek pri plačilu), kode dobiš takoj

2. Potrebuješ vpn, zastonjski HolaVPN ima server za Turčijo

3. Na pc si naložiš xbox app

4. Pripraviš si kode

5. Vklopiš vpn server Turčija in na pcju spremeniš regijo v Tučija

6. Odpreš xbox app -> klikneš svoj profil -> settings -> reedeem code, če si vse pravilno storil ti mora pisati (Turkey) in prilepiš kode 3x12 mesecev in nato 1 mesec ultimate (uporabiš ctrl+v, ker z miško ne gre)
Ne smeš imeti vklopljen reccurent billing, če ti ga ponudi ga odkljukaš

Potem lahko izklopiš vpn in preklopiš v drugo regijo, če želiš normalno uporabljati naročnino tudi na pcju moraš dati regijo kjer je podprta, recimo Nemčija. Preko tega sistema lahko aktiviraš tudi igre ipd za druge regije.

ThugBoy ::

finkec hvala!

sem pred pol ure kupil 3x12mesecev brazilija, ker vpn ni podpiral Turčije.
Sedaj imam problem da ne morem kupit 1 mesec ultimate. nek error mi vrže v xboxu, naj kontaktiram suport.
Tam so mi pa napisali da pac to ne gre, ker lahko imam najvec 36mesec narocnine in naj pocakam en mesec.

Torej če še kupim 1 mesečno ultimate, in jo samo normalno vpisem isto kot gold do zdaj, bi moralo delovat?
Do sedaj nisem imel nic

LP

finkec ::

Isto uporabiš kodo kot gold, lahko je tudi krajša naročnina (teden, 14dni), če obstaja.

ThugBoy ::

evo sem kupil posebej se en 7 dnevni ultimate pass, dodal kodo v xboxu in dela!
Hvala se enkrat

Direkt v xboxu pa nakup ni bil mogoč, nevem zakaj.njihov support pa je tudi bolj bogi...

finkec ::

Zato, ker moraš aktivirati ultimate v isti regiji kot si gold.

PS
Uživaj v igrah ;). 10% imaš popusta za addons v storu, EA play imaš tudi vključen v naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

miteq ::

finkec je izjavil:


Potem lahko izklopiš vpn in preklopiš v drugo regijo, če želiš normalno uporabljati naročnino tudi na pcju moraš dati regijo kjer je podprta, recimo Nemčija. Preko tega sistema lahko aktiviraš tudi igre ipd za druge regije.


A je potem treba vsakič, ko želiš igrat igre prek GamePass Ultimate, spreminjat regijo iz Slovenijie na drugo regijo?

rdecaluc ::

Jst imam regijo na računalniku nastavljeno na United Kingdom kar vedno. Od prejšnjega poletja dalje so spremenili nekaj in je prenehal app delovat v naši regiji.
Est modus in rebus. ,typos

deejay2 ::

finkec ja ampak meni potem vedno na koncu hoče, da vnesem svoje podatke od bančne kartice...Tam pa potem ne moreš kar vpisati nekih tujih podatkov, ampak moraš svoje slovenske.

finkec ::

deejay2 je izjavil:

finkec ja ampak meni potem vedno na koncu hoče, da vnesem svoje podatke od bančne kartice...Tam pa potem ne moreš kar vpisati nekih tujih podatkov, ampak moraš svoje slovenske.


Problem je v tem, ker moraš uporabiti plačilno sredstvo izdano v državi kjer želiš aktivirati naročnino. Tam kjer je paypal ni problem, kjer je pa samo mastercard/visa pa moraš uporabiti potem predplačniško kartico.

Še vedno, če hočeš kaj kupiti direktno preko stora pa moraš imeti billing naslov v državi kjer imaš trenutno nastavljeno regijo, tako, da moraš naslov fejkat. Izbereš kak hotel, knjižnico ni tako pomembno. Jaz imam naslov v ZDA, UK in Nemčiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

deejay2 ::

Sm izbral Paypal, ampak mi še vseeno ni delalo. Ko sem potrdil v Paypalu neko okno, ki mi ga je odprl Microsoft, se ni zgodilo nič. Očitno bom res AOE 4 mogel kupiti po normalni poti. Tole s teli VPN-ji in gesli mi ne dela.

finkec ::

Saj aoe je na gamepass.

deejay2 ::

Vem da je, a kaj ko mi ta Game Pass ne dela zaradi omenjenih stvari. Nimam ravno najmočnejšega računalnika, zato sem kupil 3-mesečni Game Pass, da bi igro naprej zelo poceni preizkusil (za 3-mesečno naročnino sem dal 1,5 €) in videl, če mi sploh dela gladko.

finkec ::

Sploh nisem opazil, da si druga oseba :|.
Lahko še enkrat točno poveš kaj si hotel aktivirati in kaj ti potem ne deluje?

deejay2 ::

No sedaj mi pa celo dela. Se pa sprašujem, kako hud prekršek je, da takole Slovenci igramo igre na Game Passu preko teh VPN-jev.

A je možno, da jaz na isti račun dodam še eno Ultimate naročnino? Predvidevam, da bi moral naresti še en ločen profil in imeti to naročnino samo tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

finkec ::

Načeloma ne rabiš igrati preko vpnja, če izbereš samo regijo na računalniku recimo Nemčijo lahko normalno igraš. Problem je samo pri aktivaciji kod.

Sedaj imaš navadni game pass ali ultimate? Naročnine imaš lahko do 36mesecev.

deejay2 ::

Navadnega imam. Mi pa verjetno AOE 4 ne bo delal ravno gladko na višjih nastavitvah, zato razmišljam, da bi kupil Ultimate naročnino. Če sm prou vidu, pri Ultimate lahko igraš brezplačno številne nove igre. Pri Stadii je bilo včasih drugače. Si moral plačati dodatno za igranje iger.

finkec ::

Če hočes uporabiti trik z gold, ki ga pretvoriš v ultimate boš moral počakati, da se ti izteče ali pa nov račun.
Na ultimate pridejo vse nove igre takoj, je pa vseeno manj iger kot na konzoli. Dobiš tudi EA play zastonj, ki ima nove igre dodane cca 8 mesecev po izidu.

deejay2 ::

Sem lahko kar osnovno naročnino takoj pretvoril v Ultimate. Ni bilo treba čakati, da stara preteče. Samo ni mi pa jasno, zakaj mi sedaj iger v Ultrimate v oblačnem načinu igranja ne požene. Ko igro poženen, je črn zaslon. Pa sem jo probal pognati z vklopljenim VPN-jem in izklopljenim. A kdo ve?

scipascapa ::

za nove račune 3 mesece gratis.

https://www.hotukdeals.com/deals/xbox-g...

MTB4life ::

Pozdravljeni,

po dolgem času sem včeraj želel aktivirati game pass.
Do sedaj preko CDKey ni bilo popolnoma nobenih težav.
Kot vedno želel vpisati kodo preko Xboxa (One X, če ima slučajno vezo), vendar je ob vnosu napisalo, da je koda za drugo regijo, kot jo ima moje uporabniško ime. Tukaj sem videl, da sem sam naredil napako in sicer - UK regijo sem imel nastavljeno, naročil pa sem EU game pass. Zato sem regijo zamenjal za Nemško.

Poskusil sem tudi preko vaših nasvetov v tej temi vendar brez uspeha.
Na Win10 sem naložil Xbox app, na samem Win sem zamenjal regijo in uporabil Hola VPN - Germany.
Vedno izpiše enako - This code can't be redeemed. It was parchased in a different region from your account.

rdecaluc ::

Poskusi še Slovaško :)
Est modus in rebus. ,typos

MTB4life ::

:D
Dela, hvala =)

deejay2 ::

A kdo ve, zakaj mi noče v oblačnem načinu pognati iger v Game Passu? Ko jih poženem, je črna slika, zgodi pa se nič ne. Če želim spet priti v meni Game Passa, moram vnovič zagnati aplikacijo. Uporabljam pa to aplikacijo na PC-ju.

DejanZer0 ::

Če kupim v slovenije gold za 12 mesecev, in potem ultimate za en mesec, se potem gold "spremeni" v ultimate za 12 mesecev?
lp

kmegli ::

Na prejšni strani je en thread na redditu, lahko pa še malo pogooglaš, ne vem točno.

Sem pa ravno včeraj na livecards.es našel 12m Ultimate za 66€, mislim, da akcija še traja.

DejanZer0 ::

Pa ni problem ker tam piše da je turčija...mislim, deluje to kot mora?

lp

Marko62 ::

Sredi januarja sem uspešno konvertiral Live Gold status v Game Pass Ultimate. Najprej sem imel nekaj težav, zato opišem moj postopek, če komu pride prav.

Pravilni koraki so torej bili:
1. Kupiš kode za xbox live gold (recimo 3 x 12m) na kateri od omenjenih spletnih strani. Jaz sem na koncu uporabil CDKeys.
2. Aktiviraš VPN (recimo PrivadoVPN je en ponudnik ki zgleda kul in ima tudi brezplačne račune). Jaz sem za svojo državo uporabil Nemčijo, zato sem uporabil server v Frankfurtu.
3. Ustvariš Microsoft račun, kot državo izbereš Nemčijo
4. V microsoftovem računu je treba tudi dodati billing naslov v Nemčiji. Lahko pa je naslov fiktiven.
5. Ko si logiran s tem računom in na VPN povezavi, greš na microsoft.com/redeem. Vnovčiš vse kode.
6. Potem odsurfaš še na homepage za game pass ultimate in tam aktiviraš še free trial, kar te stane 1 EUR. Ta 1 EUR se lahko plača s kreditno ali pa si lahko prej pripraviš dobroimetje tako, da vnovčiš še kartico za 10 EUR.

Pri točki 3 je treba že takoj izbereš pravo državo, čeprav naj bi bila možna naknadna sprememba.
Pri točki 6 - jaz sem lahko plačal ta 1 eur z revolut računom, ampak sem ga vmes začasno nastavil na Germany. Ne vem, če bi delovalo s kreditno kakšne slovenske banke.
Od točke 2 naprej naj bo VPN ves čas aktiven.

Malo dela je s tem, ampak vrednost, ki se dobi, je odlična - cca 4 eur na mesec za odlično izbiro iger, ki bo verjetno čez čas še boljša.

Če komu koristi, prodajam 12m kodo za Xbox Live Gold za ugodno ceno.

chrom15 ::

Dober dan.

Nekaj časa je minilo od zadnje teme, jutri dobim za mulca Xbox X in me zanima,kaj je trenutno aktualno, kako postopati atm?

Še vedno najbolje račun v UK?
Kateri od že navedenih postopkov je še aktualen?

Najlepša hvala!

DirkDiggler ::

Zivjo, od včeraj naprej je GamePass podprt tudi v Sloveniji. Prvi mesec se plača samo 0.10€ vsak naslednji mesec pa 9.99€. Za delovanje se je pa potrebno prijaviti v Xbox Insider Hub potem deluje.

Jack Herrer ::

Zdravo,

Kaj ne dela več da preko vpn daš na turčijo in greš pod skriti način v microsoft in vpišeš 25 mestno kodo in dela? Meni nikkakor ne uspe več tako.

l.p.

rdecaluc ::

Kako točno pa poizkušaš?

Hočeš gold - game pass ultimate trik uporabit?
Est modus in rebus. ,typos

Jack Herrer ::

Grem na allkeyshop pa poiščem game pass ultimate non-stackable ( zdaj sem probal za 1mesec če bo še šlo).
Plačam prek paysafe oz kakšne pogoje imajo. Potem pa normalno vpn turčija, pa pod skriti način v chromu na xbox.com pod redeem code.
Je pa res da sem sedaj kupil kodo prvič od g2a ( prodajalec Mmsgames10).
Drugače pa prej livecards pa od eneba.
Imam pa sedaj nov comp pa windows 11 pa preko kabla internet.
Prej pa preko prenosnega (win10) pa wifi-ja.

rdecaluc ::

Preberi si tale reddit thread

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Jack Herrer ::

Še dober da mi poteče 12.4. :D

Hvala ;)

Nesta ::

DirkDiggler je izjavil:

Zivjo, od včeraj naprej je GamePass podprt tudi v Sloveniji. Prvi mesec se plača samo 0.10€ vsak naslednji mesec pa 9.99€. Za delovanje se je pa potrebno prijaviti v Xbox Insider Hub potem deluje.



Se tole splaca aktivirat?

DirkDiggler ::

Nesta je izjavil:

DirkDiggler je izjavil:

Zivjo, od včeraj naprej je GamePass podprt tudi v Sloveniji. Prvi mesec se plača samo 0.10€ vsak naslednji mesec pa 9.99€. Za delovanje se je pa potrebno prijaviti v Xbox Insider Hub potem deluje.



Se tole splaca aktivirat?


Odvisno kolk te srbi gaming :) Drgače mislim da maš okoli 480 iger na voljo. Sam sem dal doli BF2042 (imaš pa na voljo skor vse BF igre Single kot Multiplayer), F1 2022, FIFA 22, GRID Legends, NFS HEAT, Forza Horizon 5. Je kar nekaj AAA iger tako da če boš igral Multiplayer pa se ti ne ljub dajat po 30-40 eur na 1 igro je kul. Za singleplayer pa itak igre iz travnika.

Nesta ::

Disco Elysium - The Final Cut verjetno ni gor ane?

filip007 ::

Kako pa plačujete Game Pass, je možno s Paysafe?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Odgovor je ne, samo posamezne igre se lahko plačuje s Paysafe. Hvala za odgovor.:P
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Buggy ::

Jaz sem ravno vceraj naredil 3 letni GamePass subscription in ga upgrade-al v Ultimate, tako da zadeva se zmeraj dela.
Ne sicer z 1€ Ultimate akcijo pac placas 1 mesecni Ultimate in ves obstojeci Game Pass pretvoris v Ultimate...vse skupaj za 34 msecev Ultimate me je kostalo 115€ (CDKeys WW regija, ker imam se zmeraj UK racun).

Me pa zdej na sim rigu zajebava windows Store (Ultimate ima tudi PC gaming), ker ne downloada ama nista pa sem ze vse zivo probaval, ker imajo tudi drugi te probleme. Na dveh ostalih masinah preko istega routerja z istim accountom dela perfect.
V petek dobim se XBOX in upam da ne bo se tam kaksnih tezav.

je imel kdo kdaj tezave z Microsoft Store na Winsih in kako jih je odpravil.
Store se odpre le download je NEEEEEEVERJETNO POCASEN...prakticno xbox free app 85MB je vlekel dol 2 uri in prisel na 30MB :))

Probal pa vse zivo (sistem je W10 22H2 latest greatest):
-vpis-izpis racuna - nista
-troubleshooting store-a (ponovno vklopil UAC...lol)
-reset/repair preko APP settingov - brez efekta
-wsreset kot admin
-lokalno brisanje cache-a od stora ter tudi od WU
-preko powershell ponovna registracija store-a
-odstranitev store-a in ponovna namestitev
-scan sistema in preventiven repair

zgleda mi ne ostane drugega kot W10 in-place upgrade...razen ce ima kdo od vas dobrih ljudi se kaksno idejo

Buggy ::

Xbox prisel, se namestil preko mobilne aplikacije in ze pretaka Dirt Rally 2.0 ter Forza Horizon 5 :)

Na PC sem pa tezavo MS Store in posledicno tudi z XboX App resil z W10 in-place upgrade zal na malo bolj zamuden nacin, vazno pa da je reseno. Zadeva spila in sedaj ima tudi v Xbox App vse instalirane spile...pred tem sploh install destinacije ni kazal. No kakorkoli, ce bo imel se kdo tezave z Win MS Store/Xbox App naj ne zgublja casa z raznimi reseti in ostalimi tipsi ker je zelo velika verjetnost da ne bo delalo. Media creation tool ki ga zalufas on-the-fly ter izbira da obdrzis vse file in aplikacije. Sicer je bilo za volan potrebno namestiti ponovno driverje, kar pa tudi ne skodi ker sem videl da so ze novi...me happy...ultimate account sedaj deluje tudi na PC za game repository :P

Nesta ::

Konec avgusta mi pocete xbox game pass. Obstaja kak način da kupim xbox game pass ultimate?

Hvala

Nesta ::

Kje je možen nakup xbox games pass ultimate ki deluje tudi v slo?

Hvala

Buggy ::

Ima se kdo danes tezave s prijavo v XBOX app na PC - error 0x8015DC0B?
Login prek broswerja v XBOX deluje prav tako v MS store z istim accountom. Problem je zgleda XBOX live

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Misterij resen. Preko hotspota se je povezalo ok. Preverim setinge na modemu nic cudnega 2x reboot se vedno nic. Klicem na T2 in povem kaj je problem in pravi da sem dobil nov IP ki je bil prej Iranski..MS ga namrec se vedno tako tretira. Resitev tezave je baje menjava modema...WTF!

Buggy ::

dodajam: ocitno po danasnjem klicu na support je zadeva vseeno resljiva tudi brez menjave modema. Po kaksni uri od klica me vrze sredi dela z neta, spet preklinjam VPN in grem vseeno pogledat v Horizont od T2, kjer vidim da sem dobil assignan drug WAN IP 93.103.xxx.xxx prej je bil pa Iranski 188.159.xxx.xxx Vse stima lepo.
Zvecer bom k sreci lahko spet vozil s svedi ...kudos T2, ceprav se to ze v startu nebi smelo zgoditi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36272114 (1431) oo7
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347296834 (16548) filip007
»

Xbox Series S 512GB

Oddelek: Konzole
141919 (1238) Egii
»

Xbox One za 150€?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222522 (1966) mtosev
»

Xbox game pass

Oddelek: Konzole
51577 (1523) antireal

Več podobnih tem