» »

Xbox Series X

Xbox Series X

mAXTER ::

Ker slovenske regije Microsoft uradno ne podpira ti priporočam da si narediš UK account s kakšnim fake angleškim naslovom. Ne komplicirajo z našimi kreditnimi sploh, tako da tu ni panike. Za Gamepass pa počekiraj prej kakšen CDKeys ipd ker se vedno najde za kakšen euro ali celo več cenejša ponudba. Če boš imel UK account, obvezno nabavit kodo za "Worldwide" region in ne EU ali USA. Mislim pa da imaš celo prvi mesec zastonj trial, vsaj pri meni je blo tako.

mAXTER ::

Aja edino eno opozorilo, če si boš naredil UK account in uporabljal kreditno kartico za Gamepass naročnino, bodi pozoren, ker ti odtegujejo v angleških funtih kar pa zna biti pri tečajni razliki malo več kot par centov..primer: 11,00 Gbp = 13,09€

Cupakabra123 ::

Ali regija vpliva tudi na jezik? Namrec ce ne, bi potem verjetno izbral nemcijo ali avstrijo, ker uporabljajo eure. Ali je se kaksna druga fora? Se ve, kdaj naj bi bila na voljo slovenska regija?

Ganon ::

Cupakabra123 je izjavil:

Se ve, kdaj naj bi bila na voljo slovenska regija?


Glede tega so žal popolni bedaki. Obstaja cela kopica držav, kjer xbox nima uradne podpore. Že neštetokrat jim je bilo zastavljeno to vprašanje in vedno se dobi enak, generičen odgovor. Da se seznam držav/regij vseskozi dopolnjuje in da naj bomo pozorni. Kar je daleč od resnice. In tako je že dobrih dvajset let, odkar je xbox na obzorju.

Kako so lahko tako ignorantski, mi nikoli ne bo jasno. Ljudje bi radi zapravljali denar na njihovi platformi, za to pa morajo kršiti pravila in tvegati sankcije. Kažeš jim odprto denarnico, oni pa tebi sredinca. Le kdo bi jih razumel.

Motion ::

A tisto načelo enotnega trga ki ga EU zagovarja tu ne deluje?

mAXTER ::

Sej pocasi se premika ker mislim da so leto, dve nazaj dodali Slovasko pa se par vzhodnih evro drzav na support list.. mogoce se nam "balkancem" obeta tudi kmalu kaksna prepoznava s strani MS:|

Drugace pa mi tisto za jezik glede na regijo ni znano.. mogoce ce poizkusis kar dva accounta naredit enga DE drugega VB pa pac uporabljas tistega ki ti bolj prav pride...

Cupakabra123 ::

Sem potem izbral Nemcijo kot mojo drzavo. Naslov dal pa kar svoj edino postno stevilko sem dal 5 mestno. Izbral Paypal za placevanje in narocil GPU. Dela vse kot mora :)) Noro zadovoljen!

Motion ::

Ker ne dobim teme samo za series S bom kar tu vprašal.
A je vidna razlika če igra teče na 1080p 60hz in jo tv potem raztegne na 4k, napram dinamičnemu 4k ravno tako pri 60hz?
Trenutno igram preko računalnika s pomočjo Moonlight strimanja pri 1080p 60hz ki ga nato tv upscalela na 4k. (Računalnik pa je i7 3770 in gtx 1070)

mAXTER ::

Mogoče je boljše oz bo hitreje če to vprašanje postaviš v sosednji temi glede izbire TV-jev :D

mAXTER ::

Eno vprasanje.. a komu deluje HBO MAX aplikacija na xboxu? Namrec meni jo sicer najde na marketu vendar pise da je "currently uninstallable" in je ne morem instalirat sploh. A je to odvisno od regije... sam imam na UK nastavljeno... ali app bere IP naslov in ker Slovenija pac ni uradno podprta avtomatsko blokira instalacijo?

Mikrohard ::

Meni tudi ne pusti naložiti... verjetno je res kakšna geoblokada.

sammy12 ::

Pozdravljeni,

evo vprašanje, pri nakupu xbox serije x ali v SLO ali iz tujine se moraš zaradi garancije registrirati ampak, ker Slovenija ni podprta registriraš pod UK ali Nemčijo. Kako pa je, če bi rabil garancijsko popravilo?

Pri nakupu z gamers.si mi je prodajalec zatrdil, da se je potrebno registrirati za dvo letno garancijo in v primeru garancije je potrebno izpolniti nek obrazec na xbox strani in oni pošljejo kurirja, da prevzame napravo?

rdecaluc ::

Zakaj bi pa ti mogu tle karkoli delat. Če je karkoli narobe, pošlješ tja kjer si kupu in oni urejajo dalje. Nikjer nisem zasledil da bi se rabil kjerkoli registrirat za to da imaš 2 leti garancije.
Est modus in rebus. ,typos

sammy12 ::

Ok vprašam, ker ali me možakar ni razumel (baje so lastniki madžari) sicer pa je podjetje registrirano v SLO.
Pod pogoji poslovanja je zapisano:
"Prodajalec jamči za garancijo za brezhibno delovanje v skladu z veljavno zakonodajo eno leto. Vsaka druga garancijska doba ali garancija je navedena pri posamezni dobavi izdelka."

Na strani izdelka pa uradna microsoft garancija 2 leti. V glavnem očitno je prišlo do nesporazuma saj po veljavni zakonodaji mora prodajalec poskrbeti za garancijsko popravilo.

Hvala

Kvinta ::

Jaz sem tudi kupo na gamers enkrat lani že ampak do zdaj nobenih problemov pa sem precej hardcore uporabnik ... edini problem kar je bil ,da so se izmikali ,da mi izpolnejo garancijski list in dajo gor štempl sem poslal nazaj papirje in dobil v roku enega tedna ... pomoje je tu hakeljc čeprav oni trdijo da je garancija veljavna z računom. Enaka zgodba je bla ko sem kupo PS5 ne vem v čem je to finta.
A.C.A.B

oo7 ::

Xbox Game Pass May Soon Be Available On Your Smart TV Without A Console :|

https://www.thegamer.com/xbox-game-pass...

Ghost007 ::

v SLO nema streaminga pri Microsoftu brez VPNja.

Ganon ::

V Big Bangu so spet na zalogi. Odlična novica, eh? Ne ravno, ker vsakič znova navijejo ceno. Iz prvotnih 499 evrov smo skočili na 549, tokrat smo že pri 679 evrih. Naj jim razpadejo na policah. :))

Ghost007 ::

Še local streaming iz svoje Xbox na Pc v drugi sobi ne deluje brez VPN. :))
Z old XboxOne in software si takrat lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

mAXTER ::

Ganon je izjavil:

V Big Bangu so spet na zalogi. Odlična novica, eh? Ne ravno, ker vsakič znova navijejo ceno. Iz prvotnih 499 evrov smo skočili na 549, tokrat smo že pri 679 evrih. Naj jim razpadejo na policah. :))


Mislim da je res cel svet postal narobe obrnjen.. po 2eh letih od izzida je konzola bila v starih casih kvecjemu ze cenejsa za nabavo ne pa faking 36% drazja od prvotne cene ;((

neosonic ::

Lahko za shranjevanje iger priklopim katerikoli trdi disk? Predvidevam, da se priklopi na zunanjo usb enoto?

Magic1 ::

WTF? V čem je fora da ima Mimovrste danes Xbox Series S za malo manj kot 230€. A ni to latest gen?
Magic

oo7 ::

Magic1 je izjavil:

WTF? V čem je fora da ima Mimovrste danes Xbox Series S za malo manj kot 230€. A ni to latest gen?


Misliš tole - https://www.mimovrste.com/xbox/microsof... ??

To ni last gen.

celje ::

to je last gen. samo sibkejsa verzija.

oo7 ::

Xbox console sales are down by 30% in worst financial results so far

https://metro.co.uk/2023/04/26/xbox-con...

filip007 ::

Ja zdaj, ko je PS5 na voljo, še manj prodajo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

oo7 ::

Xbox Series X/S Gen 9 console sales break 21 million, push modern Xbox sales to 79 million

https://www.tweaktown.com/news/92163/xb...

Buggy ::

Kako imate reseno "tezavo" s premalo prostora na internem Nvme pri XSS/XSX? Ste kupili Seagate expansion card 1TB za 150€ oz. sedaj po novem tudi WD black C50, kjer vam dela potem tudi quick resume in lahko z njega igrate tudi series optimized spile ali ste sli na USB disk ter prestavljate igre, ki jih trenutno igrate? Je kdo probal s tistimi kitakskimi CF adapterji?
Pa se...ima kdo "Xbox Wireless Headset" slusalke ter kako je zadovoljen z njimi na XS?

Buggy ::

sem sel kar na zihr, pa za 167€ vzel na Amazon.it Seagate 1TB expansion card ga bom pa cakal glih do Starfielda ;)
Xbox Wireless Headset sem pa danes dobil paket, pridem s sihta pa bom kar sam sprobal..tnx anyway :P

Sem pa videl da je bil danes 1TB expansion na Amazon.de nekaj ur na voljo za 157€, je pa na amazonu dost poredko zaloga, vsi ostali prodajalci imajo pa nenormalne cene 200€+
WD black C50 pa niti nisem nasel nikjer razen uradni strani...cudno.

Buggy ::

Xbox Wireless Headset stestiran na hitro.

Na XBOX S brez tezav s povezavo, zvok z rahlimi prilagoditvami EQ v settingih zelo dober. Narejen tudi update slusalk preko accesories. Range malce slabsi kot od Steelseries Nova 7
Na PC povezava preko XBOX dongla od controlerja deluje tudi brezzicno, deluje tudi preko USB C kvaliteta zvoka malce slabsa od Steelseries Nova 7, ko je vklopljen Sonar (njihov EQ), brez Sonarja morda celo malce vec basa, ce bi lahko tudi na PC malo prilagajal zvok so pomoje ista pasta.
Delay zaenkrat preko govora in muzike na YT ni zapazen. Za 85€ cisto soliden nakup. Keepers, ker na XSS z Nova 7 ne laufa chat :P

Ghost007 ::

Kaj xbox live gold je že podprt na slovenskih računih?

Dennis88 ::

Ne, samo gamepass za pc.

oo7 ::

New Xbox Series S/X 'Stormcloud Vapor' controller is close to release according to leaks



https://www.videogamer.com/news/stormcl...

Motion ::

Bom kar tu prašal. xbox series S , dva kontrolerja in 4 baterije za 90e je dobra cena? Naj bi bil malo rabljen, kontrolerji naj bi delali brez problemov.

luclucluc ::

Xbox series S z dvema kontrolerjema za 90eur je ali nateg ali pa najbolsi deal leta.

Motion ::

Bomo vidli potem :):D

mAXTER ::

še PS4ke ter Xbox one se ne prodajajo po tako nizki ceni pa so že kr stara roba sedaj. Po moje en velik nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

oo7 ::

Glede na govorice naj bi bil nov Xbox planiran za leto 2028.

oo7 ::

This is Microsoft's new disc-less Xbox Series X design with a new gyro controller









https://www.theverge.com/2023/9/19/2388...

oo7 ::

Next gen Xbox kateri naj bi izšel leta 2028 naj bi imel v sebi nekaj takega

Silicon:

CPU: ARM64 vs x64 (Zen6)
CPU: Balance of Big/Little CPU Cores
GPU: Co-design w/ AMD or license AMD IP (Navi 5/RDNA5)
NPU: Balancing the desire for flexible, programmable ML silicon versus high performance silicon for targeted workloads
Forward compatilbility
Graphics Innovation:

Next Generation DirectX Raytracing
Dynamic Global Illumination
Micropolygon Rendering optimizations
ML Based Super Resolution
Extensibility Model for Faster Iteration and Innovation


To so podatki iz dokumenta, ko je Microsoft kupoval Activion Blizard.

Bostjan_321 ::

Ali je ta kontroler kompatibilen s PC-jem
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
ali rabim tega z USB donglom ?
https://www.amazon.de/-/en/1VA-00002/dp...

Laptom ima BT, pa se mi zdi brezveze kupovat dongel če ga ne rabim.

yayo ::

Po mojem dongle potrebuješ le, če nimaš Bluetooth antene v pcju. Meni deluje že leta brez Xbox dongla. Prej pa sem imel en Asusov za deset evrov.

Bostjan_321 ::

Ok, hvala.

Zgodovina sprememb…

yayo ::

vidim, da so vsi prodani. Koliko je bila najugodnejša cena?

Bostjan_321 ::

33eur

yayo ::

Jaz imam še kontroler od One za katerega sem dokupil polnilno baterijo. Če bi dobil po zgornji ceni na amazon.it kjer imam Prime bi morda še vzel in svoj komplet prodal za 25-30 ampak ne bo nič.

cordoba ::

Oj, ima kdo xbox x in ga uporablja za plex? Zanima me, kako dela aplikacija, predvsem dolby atmos in kako hendla true hd zvok?

Motion ::

Ima kdo izkušnje s takimi dodatki za standarden kontroler?
https://www.ebay.com/itm/394881936580?m...

Nekako bi potreboval še dva gumba ker mi pritiskanje gobic ne ustreza najbolj, p elit/pro serja kontrolerjev z back buttni je svinjsko draga.

yoco ::

Tisti, ki že imate Game Pass že dolgo časa, ko igra zapusti game pass, se kdaj vrne?

mAXTER ::

Da, ravno pred kratkim so spet uvrstili gor GTA5, že menda ene tretjič odkar si lastim Gamepass...ampak zanimivo da RDR2 je bil pa samo enkrat gor in ga niso, vsaj do sedaj, še nikoli ponovno uvrstili. Kar hočem povedat je to, da se včasih določeni špili spet pojavijo gor, ni pa nobenega pravila kateri in kdaj bo to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre (brez lastne teme) (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Igre
962126759 (237) Zmajc
»

Nasvet, nova konzola namesto Wii

Oddelek: Konzole
14716 (159) acookook
»

Gamers.si - mnenja in izkusnje

Oddelek: Pomoč in nasveti
122228 (345) yayo
»

XBOX Series X ali PS5? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6012087 (9548) Gregor P
»

Microsoft potrdil šibkejši Xbox serije S

Oddelek: Novice / Konzole
346490 (3524) Zvezdica27

Več podobnih tem