» »

Xbox game pass v Sloveniji

Xbox game pass v Sloveniji

«
1
2 3 4

pjecki ::

Pozdravljeni!

S prihodom novih konzol me full mika nabavit eno izmed Xbox konzol predvsem zaradi game passa.
Zdej problem, ki ga imamo tle v Sloveniji je, da naša država ne podpira game pass.
Neki sem že bral po spletu, da se da izognit tej omejitvi z regijami, če si narediš paypal račun z VPN-jem za lokacije UK ali US.
Zdej zanimajo me sledeče stvari:
Če kdo ve kako točno se izogneš tej omejitvi,
Če normalno dobivaš xbox live igre vsak mesec
Če je treba cel čas uporabljat VPN, ko kupuješ igre na storu
Keri VPN, bi se najbolj splačal uporabljat (plačljiv oz zastonj?)

Ker nevem zakaj microsoft ne podpira Slovenije, a Sony ki je kot korporacija veliko manjša kot M$, ima podporo tle.
Gre se mi samo zato, da sem pripravljen novembra k pridejo nove konzole...

LP
  • spremenil: pjecki ()

showsover ::

Eno prepaid kartico (revolut virtual, recimo) in nek UK naslov, s samim PayPal nam ni uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mikrohard ::

Revoluta ne moreš več odpreti z UK naslovom... so pred kratkim preprečili. Je pa trenutno alternativa Curve. Lahko pa kupuješ voucherje z dobroimetjem in si filaš račun. Za gamepass lahko kupuješ tudi kode in si tako podaljšuješ veljavnost. V tem primeru bi predlagal US račun, ker imajo nižje cene od UK. VPN-ja za uporabo ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

showsover ::

Ah, ok, pri game pass vpišeš UK naslov, Revolut pač vneseš, kot je.

PayPal ni uspelo pa mislim, da tudi US naslov ne

Več tukaj.

pjecki ::

Se pravi sam nardim US microsoft racun z fake naslovom in kupujem gift carde in si s tem filam racun...
Kak bi biu najbolsi nacin dobit te giftcarde? Kupit na netu kodo preko kreditne?

6151 ::

Meni je z paypalom uspelo, nemška xbox stran, N26 kartica vezana na slovenski naslov
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mikrohard ::

Jaz kupujem tukaj: https://www.cdkeys.com

pjecki ::

A paypal zahteva kaksen naslov? A si dal kr svoj naslov ali si mogu dat kaksen fake?
Edit: Aja pa se neki, a tej giftcardi so lockani na regije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pjecki ()

sfaljk ::

Da še jaz opišem moj postopek. Dva meseca nazaj je še delovalo. Račun za Xbox imam v UK (naslov sem poiskal v google maps).

Na CDkeys ali podobni strani kupim Gamepass Ultimate, Gold Live ali kakšno podobno kartico za deločeno obdobje - 3 mesece, 6, ali 12 mesecev. Odvosno kar se najbolj splača. Regija te kartice mora biti EU ali pa world. Pri tem nakupu nič ne vklapljam VPNja in tudi plačam z mojim "normalnim" paypalom. Nakar na mail dobim kodo, katero je potrebno redimati (navodila so zraven ponudbe omenjene kartice, kot tudi na mailu poleg kode). Nato vklopim VPN (uporabljam TunnelBear in sicer free verzijo - imaš 500 MB zastonj na mesec - vrh glave za tako stvar) in si izberem UK. Nato pa grem na Xbox stran, kjer je potrebno vpisati omenjeno kodo - povezavo imaš ponavadi kar v mailu, kjer je kupljena koda. Se vpišeš s svojim xbox računom, vpišeš kodo in stvar deluje.

LP

pjecki ::

Hvala za podroben opis sfaljk!

Edino kar me še zanima je to, če si kdaj razmišljal, imet US M$ račun zaradi nižjih cen? Ali je use bolj kot ne isto?

LP

sfaljk ::

Ko sem sam ustvarjal račun za Xbox se mi je takrat zdelo bolj pametno za UK. Vendar ti ne vem povedati več zakaj, mogoče samo občutek tisti čas. Po forumih jih sedaj več pravi za US, ker so cenejše igre oziroma več akcij. Sam nisem nikoli preverjal. Vse kar sem kupil za Xbox je naročnina za Live ali GamePass. Drugega ne. Tako da se v to nisem nikoli poglobil.

LP

rdecaluc ::

Pred nekaj časa je bila na cdkeys akcija. 1 mesec game pass ultimate za okrog 6€. Tega se je najbolj splačo vzet. Jst sem jih vzel 12 komadov :D. 72€ je pa poceni napram 110€ +

Če pa si na novo ustvarjaš račun pa ti priporočam da uporabiš akcijo kjer nabereš do 36 mesecev xbox live gold in za 1GBP to spremeniš v xbox game pass ultimate. Samo prever če je še aktualna! :)

Govorim o temle

Lp
Est modus in rebus. ,typos

pjecki ::

Vzel sem tvoj nasvet v roke in je delovalo.
Sm sou na cdkeys in kupu 3 kode za po 12 mescov xbox live za eu verzijo.
Nato sm microsoft racun dal na UK regijo.
Pol sm vzgal tunnelbear vpn na fonu in sou na M$ redeem page kjer sm vpisov kode.
In nato sm sou ‘kupit’ gamepass ultimate za 1GBP preko paypala (vezan na mojo viso iz abanke), kjer mi je gold pretvorlo v gamepass do septembra 2023.
Super zadevca ni kej...
Drugace, ce se hoce kdo isto narest si naj morda nabavi xbox gold kode za brazilijo. Trenutno so za 15EUR cenejse kot za evropo in tudi tunnelbear ima Brazil regijo. Lahka prisparas 45 eur...
Sm se pa zdej to lotu zrihtat, ker kdo ve kako dolgo bojo še sploh meli te kode po 12 mescov, ker jih je M$ ukinil pred kratkim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pjecki ()

jakob2121 ::

Pozdravljeni vem da je malo outdejtano ma ali kdo od vas ve kako je pol z tem microsoftim racunom in regijami? Jst sem si sedaj nared racun za brazilijo zaradi akcije na ultimate passu pa me zanima če lahko pol recimo ob drugih akcijah spremenim regijo svojega racuna na recimo US in redeemam njhov ultimate pass?

rdecaluc ::

V kolikor berem tule lahko, vendar pa potem lahko da brazilske igre/akcije ipd. ne bodo delovale v novi regiji.
Est modus in rebus. ,typos

filip007 ::

Aja to oni kot brezplačen bonus, no v glavnem se ne splača dobiti Xbox SS, če se jim ne da urediti regije podpore.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

matejm1994 ::

Torej dejansko naša regija ni podprta in se moramo "švercat" na druge (fejk) naslove?

Acek ::

Jaz sem samo preklopil regijo v Microsoftovem racunu na Germany, na spletni strani za game pass sem dal v link /de-de/, vpisal naslov pri dodajanju placila slovenski, pa na PC-ju sem dal regijo na Germany, pa dela!

Vrjetno rabis samo na PC-ju regijo spremenit pa bo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Acek ()

MacoLa27 ::

Živjo! Kako je s tem Game Pass Gold -> Ultimate konverzijo? To še vedno deluje? Ravno sem v procesu aktivacije 1 mesec za 1€.
Račun sem si pa mislil nemški narest. Se morda bolj splača UK? Brexit pa to? :)

mtosev ::

Izberi irsko. Euro in English jezik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MacoLa27 ::

Ok, očitno so nerfali Gold -> Ultimate conversion rate, ni več 1:1:

When you subscribe to Xbox Game Pass Ultimate, we'll apply any prepaid time you have on Xbox Live Gold, Xbox Game Pass, or EA Play subscriptions toward the Xbox Game Pass Ultimate plan at the current conversion ratio, up to a maximum of 36 months. Prepaid time conversion is final, and ratios are subject to change.


After you join Xbox Game Pass Ultimate, you can continue to redeem Xbox Live Gold and Xbox Game Pass codes. These codes will automatically convert to Xbox Game Pass Ultimate based on the following conversion table. Conversion ratio subject to change.

1 month of Gold = 20 days of Ultimate
3 months of Gold = 50 days of Ultimate (1+ month)
6 months of Gold = 79 days of Ultimate (2+ months)
12 months of Gold = 4 months of Ultimate
24 months of Gold = 8 months of Ultimate
1 month of Xbox Game Pass (Console Games) = 20 days of Ultimate
3 months of Xbox Game Pass (Console Games) = 2 months of Ultimate
6 months of Xbox Game Pass (Console Games) = 4 months of Ultimate
12 months of Xbox Game Pass (Console Games) = 5 months of Ultimate
24 months of Xbox Game Pass (Console Games) = 10 months of Ultimate
1 month of Xbox Game Pass PC Games = 20 days of Ultimate

rdecaluc ::

Niso nerfali v kolikor je meni jasno. Fora je le v tem da ne smeš met aktivne naročnine na ultimate. Torej, počakaj da ti poteče karkoli imaš in izklopi avtomatsko plačilo/obnavljanje.

Potem pa ko poteče si lahko naložiš do 3 leta xbox GOLD. Če jemlješ 12 mesečne kartice, potem ne smeš izbrat opcije avtomatskega plačila - recurrent billing (gratis 1 mesec), ker ti bo sicer preseglo 36 mesecev in ti ne pusti uporabit treh 12 mesečnih kod.

Ko vse naložiš, potem samo pretvoriš v ultimate in imaš 3 leta XGPU :). Če si slučajno že izkoristil 1€ akcijo te tokrat košta 15€ kokr je pač mesečno.

Preden se kdo tega loti si preberite še iz svojih virov. Sam sem veliko informacij našel na redditu, trenutno pa čakam da mi poteče naročnina da to napravim tudi sam.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

MacoLa27 ::

https://www.reddit.com/r/xboxone/commen...

Dejansko še vedno deluje. Danes naredim nov account in probam.

MacoLa27 ::

Evo, obljubil sem, da poročam.

Torej, z nekoliko komplikacij sem si uspel urediti GamePass Ultimate, in sicer v UK. Do zapletov je prišlo, ker sem škrtica in sem želel čim ceneje priti čez, zato sem naredil xbox račun v turški regiji, saj je veliko ceneje - za 3 leta GamePass Gold sem dal okoli 83€ (na CDKeys.com).
Zapletlo se je, ko sem želel kupiti 1 mesec Ultimate naročnine, saj ni sprejelo nobene od mojih kartic, ker so izdane v drugi regiji (Visa je izdana v SI, Revolut pa v UK). Poskusil sem prenesti račun v UK, pa mi ni dovolilo. Nato sem kupil turški enomesečni Ultimate gamecard, pa mi ga ni uspelo aplicirat, ker je rekel, da je račun v UK. Če pa sem šel na UK store, je reklo, da ne morem kupiti Ultimate (z Revolutom), ker je naročnina iz druge regije.
Na koncu sem težave rešil z MS supportom. Ugotovili so, da je račun nekako preneslo v UK, ne pa tudi naročnine (če prav razumem, bi jo moralo). Skenslali so mi turški Gold in aktivirali UK gold. Nato sem lahko brez problema kupil 1 mesec UK Ultimate za 1 funt.

Suma sumarum imam zdaj GamePass Ultimate za okoli 85€ / 36 = 2,36€ na mesec, oz., če vštejemo strošek VPN-ja ter za brezveze kupljenega turškega gamecarda, okoli 4,7€ na mesec. :)

Ne vem pa, če bi priporočil, da naredite enako kot jaz. Morda bi lahko prišel čez brez problema, če bi takoj kupil turški Ultimate gamecard in ga apliciral, brez da bi poskusil prenesti račun v UK, ni pa to preverjeno. Je pa MS-jev support dosti kul, nič niso kaj dosti komplicirali. Poslati sem jim moral screenshot z napako, ki sem jo dobil ob poskusu nakupa Ultimate preko UK strani. Vprašali so me, če sem iz UK, pa sem rekel da ne, da pa imam tam enega prijatelja (=Google :D), katerega naslov lahko uporabim. Pol so za kakih 5-10 min mrknili, nato pa rekli, da lahko poštimajo - in so.

Tako da zdaj uživam v Jedi Knight: Fallen Order, pa zraven še kak drug špil probam. Špilaš lahko tudi preko telefona (z Xbox controllerjem), pa dela BP, če ti le Wi-fi laufa kot treba. Veliko časa za špilat pa itak nimam, zato je ta varianta daleč najugodnejša, še sploh s "turškim discountom". :D

scipascapa ::

Prezakomplicrano v nulo.

rdecaluc ::

Kqj je zakomplicirano? Tle je hotu bit mal škrtica in je uspešno dobil XGPU za drobiž.

Drugače je res preprosto. Kupiš 3x 12 mesečne naročnine na Xbox GOLD. Vneseš 3 kode brez izbire "recurrent billing". Spremeniš Xbox GOLD v Xbox GamePass Ultimate za 1GBP in imaš 3 leta XGPU :)
Est modus in rebus. ,typos

MacoLa27 ::

Ja, zakompliciralo se je samo zato, ker sem hotel prit čez ceneje. Če bi namesto 83€ za turško plačal 130€ za EU Gold naročnino, bi šlo vse kot namazano.
VPN pa rabiš v vsakem primeru, ker za MS pač Slovenija ne obstaja.

Za primerjavo - če bi na CDKeys kupil 3 leta GamePass Ultimate, bi me prišlo 367€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacoLa27 ()

scipascapa ::

pa še VPN jao, lol.

MacoLa27 ::

scipascapa je izjavil:

pa še VPN jao, lol.

Ne razumem tvojih komentarjev. Če želiš dostop do ogromne zbirke špilov po nenormalno nizki ceni, se moraš pač malo potruditi. Če želiš GamePass/Ultimate se vpn-ju ne moreš izognit, ker pri nas pač ni na voljo.
Če se ti s tem ne da ukvarjat, pač kupiš konzolo za 500 ehr in špile po 70 eur, ali pa skeširaš 1.5k eur za gaming PC in daješ 50 eur za špile.
Vsakemu svoje. Meni je super, da sem prodal svojo gtx 1080 za 500 eur in zdaj špilam na službenem laptopu...

scipascapa ::

Napišite za laike celotni postopek.

Kaj in kako.....

1. microsoft račun - lokacija / država ipd.
2. kateri vpn, kako itd.

kmegli ::

Ne potrebuješ VPN, samo račun mora biti narejen na UK naslov, čisto bv, če ga imaš samo zaradi Gamepass-a...

1. Račun na UK - kupiš GP ultimate ali Gold za Global regijo (cdkeys, eneba...) , ker UK ni več članica EU, razen če imaš račun GER, ITA, itd., potem je regija Europe.

Če hočeš muckat, kupiš 3x Gold za 12 mesecev, aktiviras 12m in izklopis reccuring billing, ponoviš 2x in vzameš potem GP ultimate - ali za 1EUR promo, če imaš nov račun ali 14EUR a koliko je, če si obstoječ uporabnik, in imaš Ultimate za ceno Golda. Lahko, da se motim glede postopka aktiviranja, naj me kdo popravi, saj se še nisem igral s tem.

Se tudi dobi za 70EUR GP ultimate 12m, samo spremljat moraš.

Edit
Na xbox, ne vem za pc, se da tudi deliti eno naročnino ali igre na dveh konzolah/računih. Lastnik naročnine, se prijavi na drugo konzolo in jo nastavi kot Home console. S tem računom, ko si prijavljen, lahko potem prenašaš igre in igraš s svojim.

Potem vse skupaj sploh ni drago, glede na zbirko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmegli ()

MacoLa27 ::

kmegli je izjavil:

Ne potrebuješ VPN, samo račun mora biti narejen na UK naslov, čisto bv, če ga imaš samo zaradi Gamepass-a...


Če želiš cloud gaming na PC, Android, ... , potrebuješ VPN, ker sicer se ti na xbox.com/play strani samo lepo zahvalijo za zanimanje in pojasnijo, da storitev ni na voljo v tvoji regiji.

scipascapa ::

pod točko 1

xbox.com račun, da je uk?

kmegli ::

@MacoLa27, imaš prav ja. Se stvar obnese preko VPN? Nisem še poskušal.

@scipascapa se ne spomnim točno, ker je tega že nekaj časa nazaj, mislim pa, da bi te moralo potem preusmeriti na GB, če bi delal direktno iz ameriške strani. Sicer pa lahko štartaš tukaj: https://www.xbox.com/en-GB

Včasih smo jemali naslove gaming štacun v UK, lahko da je še vedno tako. Sem že limal reddit topice v Series X temi, še tukaj: to in to

scipascapa ::

evo naredil UK račun, pa da vidm zdaj probam za 1 funt za 1 mesec.

MacoLa27 ::

kmegli je izjavil:

Se stvar obnese preko VPN? Nisem še poskušal.

VPN itak ugasnem, takoj ko začne nalagat špil. Latency je pa odvisen od povezave, pa če si na kablu ali wi-fi. Dejstvo je, da kvaliteta slike in lag nista taka, kot če igraš na lastnem PC-ju ali konzoli. Kakega kompetitivnega FPS špilanja se definitivno ne moreš it. Za story-driven špile je pa več kot dovolj.

kmegli je izjavil:

Včasih smo jemali naslove gaming štacun v UK, lahko da je še vedno tako.

Naslov je irelavanten, samo da sta pošta in mesto prava. Jst "stanujem" na 100 Quen's Street v Londonu (ja, s typo-tom 8-)).

scipascapa ::

Uspelo :)

kaj next, gamepass za PC klient ali Ms store?

kmegli ::

@MacoLa27 thanks za info, lepa z naslovom :)

@scipascapa tukaj imaš ponudbe spletnih trgovin nabrane na enenm kupu:
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-xbo...

Vidim, da je na livecards.eu trenutno najceneje:
https://livecards.eu/en/xbox-game-pass-...

Lahko se pa igraš z Gold-om, ki je cca. 30-40EUR
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-xbo...

Ampak, če si Ultimate za 1 mesec že aktiviral, ne vem, če se potem Gold ob aktivaciji pretvori v Ultimate. Kakor razumem, je najprej aktivacija Gold in potem za 1EUR ali mesečni znesek GPU, da se pretvorba izvede.

Sam sem vedno kupoval preko teh spletnih trgovin, pa nikoli nobene težave. Dobiš na mail v roku 15min max. in potem aktiviraš kodo preko svojega računa na xbox spletni strani, išči "redeem code xbox".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmegli ()

scipascapa ::

tole imam

Xbox Game Pass for PC

kmegli ::

Verjetno, ker si na PC aktiviral? Načeloma je združeno in za Xbox in za PC, lahko koristiš kjerkoli, le da imaš vpisan Microsoftov račun. Tudi ni posebnih ponudb za Xbox ali PC. Če se ti ne da igrati, bi jaz zagrabil tisto ponudbo za 70€, saj jo malokrat vidim :)

rdecaluc ::

Seveda je ločeno. Lahko imaš samo gold, lahko samo xbox game pass za konzolo ali pa ultimate kjer dobiš vse skupaj + še za PC :)

Zakaj bi dal 70€ za Ultimate, če lahko daš 42 in pretvoriš. Oz. 130€ za 3 leta tega
Est modus in rebus. ,typos

scipascapa ::

na pcju da. mi pa ni uspelo usposobit ea preko xbox pc vmesnika.

po pogledu spiska iger, bom s tem 1 mesečnim preizkusim čisto happy, ni pene, za vse ostalo so torrenti :)

Zgodovina sprememb…

MacoLa27 ::

če želiš delat pretvorbo Gold -> Ultimate ne smeš imeti aktivne naročnine. Torej skenslaj recurring subscription (če imaš aktiven), pusti, da ti poteče, čez 1 mesec pa lahko poskusiš.

rdecaluc ::

Tako je.

Drugače je ločeno. Lahko imaš samo gold, lahko samo xbox game pass za konzolo ali pa ultimate kjer dobiš vse skupaj + še za PC :)

Zakaj bi dal 70€ za Ultimate, če lahko daš 42 in pretvoriš. Oz. 130€ za 3 leta tega :)
Est modus in rebus. ,typos

scipascapa ::

Sej imam Ultimate, akcija za 1 funt.

Sem pa dal recurring....kako si downloadam EA Play igre?

Zgodovina sprememb…

MacoLa27 ::

Gre za cloud gaming - nisem ziher, da lahko downloadaš igre sploh, vsaj ne na PC-ju.

scipascapa ::

verjetno rabim še ea play kao?

rdecaluc ::

 gp ea

gp ea



Ja, rabiš še ta EA app in njihov račun.
Est modus in rebus. ,typos

scipascapa ::

zdaj imam UK GAMEPASS račun 1 funt promo.

https://www.cdkeys.com/12-month-xbox-li...

tole verjetno ne gre skupaj, mora biti xbox live gold uk mar ne?

rdecaluc ::

Da se, vendar boš potreboval VPN, pa po možnosti mal spreminjat regijo računa.

V vsakem primeru pa moraš počakat da se ti GamePass izteče in izklopit obnavljanje, da začneš "sveže".
Est modus in rebus. ,typos
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271905 (1222) oo7
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347295761 (15475) filip007
»

Xbox Series S 512GB

Oddelek: Konzole
141911 (1230) Egii
»

Xbox One za 150€?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222489 (1933) mtosev
»

Xbox game pass

Oddelek: Konzole
51573 (1519) antireal

Več podobnih tem