» »

Reševanje nalog podjetja na razgovorih?

Reševanje nalog podjetja na razgovorih?

«
1
2 3

Aero01 ::

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav

HotBurek ::

Jst imam slabe izkušnje s tem.

Tako da ti predlagam, da jim daš ponudbo, kjer oni prvo plačajo 200€, ti jim pa po prejetem plačilu v roku 4ih dni rešiš nalogo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Utk ::

Resno, katera firma ti da nalogo, ki jo namerava zares uporabiti?

Facebook dev ::

Ne, pojdi stran. Za resevanje nalog podjetja, ti morajo placat. Ne bos jim tega reseval na razgovoru in da imajo potem se zmeraj moznost, da te ne sprejmejo in ne placajo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zimonem ::

Ne vemo obsega, niti za kaj gre. Ali moraš spisati elaborat. Ali prilagoditi kakšno reč. Presodi sam.

bedarija ::

tp je isti nateg kot tekmovanja v programiranju. prijavi najbolj zanimivo aplikacijo in osvoji 1000€, potem pa pograbijo vse dobre ideje in jih prodajo naprej.

Facebook dev ::

bedarija je izjavil:

tp je isti nateg kot tekmovanja v programiranju. prijavi najbolj zanimivo aplikacijo in osvoji 1000€, potem pa pograbijo vse dobre ideje in jih prodajo naprej.


To si mislil bolj te Hackatlone in podobne stvari. Pod tekmovanja v programiranju se razume reševanje programerskih/matematičnih nalog. Pri teh pa podjetja res ne profitirajo ničesar, razen tega, da ga lahko uporabijo kot scouting grounds za nov kader.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

A110 ::

Poznam primere ko je stranka želela na razpisu za manjše projektno delo oblikovanja da mu kandidati že oblikujejo dele projekta. Znanec ki se je na to prijavil je takoj zavrnil

TheBlueOne ::

Meni se to ne zdi tako grozno, sam sem na to naletel, ko sem bil se student. Je pa OK tako dolgo, dokler zadeve niso preobsezne.

Brezplacno delo skoraj sigurno ni, ker ne verjamem, da lahko uporabijo te zadeve v praksi. Bi verjetno bilo vec dela s preglejevanjem tega, kar oddajo kandidati, kot pa ce naredijo sami.

vres.ales ::

Pri nas v laboratoriju dobi vsak en test, ki ga reši kar na razgovoru, da vidijo, če ima sploh primerno znanje

mahoni ::

vres.ales je izjavil:

Pri nas v laboratoriju dobi vsak en test, ki ga reši kar na razgovoru, da vidijo, če ima sploh primerno znanje

Potem to ni vec razgovor. Definicija razgovora ni resevanje nekih testov in problemov neke firme.

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav


Si povprasal zakaj tocno taksna preverjanja, ter kaj zelijo s tem doseci? In to pomoje niso izzivi podjetje, temvec neke tezave v katerih so se znasli in sedaj iscejo brezplacne ideje.

Cemu sluzi potem preizkusna doba, to jih lahko tudi vprasas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:


Cemu sluzi potem preizkusna doba, to jih lahko tudi vprasas.


Ce nekoga potrebujes morda nimas casa, da imas poizkusno dobo, potem ponovni razpis ... Je ze fino, ce vidis, da v praksi vsaj priblizno stima.

Gre pa skoraj sigurno vse kar naredijo kandidati v smeti. Revolucionarno sigurno ni, vprasanje ce so komu da nastudiravat, ce je OK za vsakega kandidata posebej.

Meni se zdi tak pristop se najboljsi, posebej ce kandidat nima nic za pokazat. Edino jaz jim ne bi dal domace naloge ampak bi del razgovora porabil, da bi s kandidatom sel cez nek problem.

Ko sem sam sodeloval z HRom sem praviloma vedno imel vprasanje v smislu "Kako bi resil ta problem?". Zacetniki so bili mnenja, da bodo naredili brezpalcen cudez za podjetje, srednje dobri so morda nasli eno pot, najboljsi pa preletijo in nastavajo poti do resitve. Mimogrede so vedno bili ze reseni problemi, noces biti v situaciji, kjer te kandidati prevec nadmudrijo. :)

Dokler OP ne pove kaj je moral narediti tezko sodimo o tem ali je OK ali ne. Ce se je prijavil za pranje avtov in moral dva dni prati avte, potem to ni OK. Ce bo programer in mora spisati nekaj malega v tem ne vidim problema.

napsy ::

OP: kako ves, da podjetje z nalogo resuje specificen problem? Lahko samo, da so ta problem ze resili vendar jih zanima tvoja implementacija.

Si predstavljam, da podjetja dajejo naloge, ki so znotraj njihovih domen in jih zanima razmisljanje kandidatov.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

mertseger ::

Saj lahko kadidata preprosto vprašaš o določenih stvareh in takoj vidiš a kaj ve o tem ali ne.

napsy ::

Določene stvari se šele pokažejo pri dejanskem izdelku (npr. kvaliteta, skrb za dokumentacijo, komunikacija)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

Raje se boj firm, ki dajejo neživljenske teste. Ali je naloga reševanje resničnega problema ali ne pa lahko takoj vidiš, če nisi zabit. Ta skrb je nepotrebna, izhaja pa iz komi mentalitete, da so firme zlo.

Utk ::

Ko sem bil še študent mi je dala ena firma nalogo v flashu, ki se je dejansko ni dalo naredit. Samo da najbrž tega oni niso vedeli (meni je bilo v štartu čudno, da bi flash to zmogel oz. smel), sicer bi plačali, če bi naredu in morda bi delal še naprej prek napotnice, ampak who gives a fuck... Ko še nimaš pojma, pač nimaš pojma, čez čas pa vidiš, čemu je kakšna naloga namenjena.

napsy ::

Si predstavljam, da firma daje teste, ki so relavantni za pozicijo. Dost je tut odvisno od standarda (senior v eni firmi je lahka za stopnicko nizje po znanju kot pa v drugi)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kuall ::

Če ti da firma zelo težak test in če napišeš: preveč kompliciran, se ne splača, je tudi izvrsten odgovor. Bo vedela, da nisi tak, ki bo zgubljal čas s kompliciranjem v realnosti.

darkolord ::

mertseger je izjavil:

Saj lahko kadidata preprosto vprašaš o določenih stvareh in takoj vidiš a kaj ve o tem ali ne.
Ja pa kaj še.

Teorija in praksa se lahko precej razlikujeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

napsy ::

Kaj kandidat naredi, je odvisno od njega. Kakor pa poznam visokotehnološka podjetja v Sloveniji je pa tako, da bolj kot napake se išče, kje je nekdo posebej močan. Oziroma z drugimi besedami: tut če naloge ne rešiš 100% je bolje oddat to kar si naredil kot pa ne narediti.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

johanblond ::

Kolega ki je bil na razgovoru za službo je rekel, da je bilo hujše kot na izpitu :-).
Dobil res zafrknjeno vprašanje in je moral na glas razmišljat, kako bi se on lotil tega problema :-).

Vprašanje je bilo zelo konkretno (in zelo specifično ne samo za podjetje, amapk za samo delovno mesto), ampak vsem nam je bilo jasno, da ni bilo vprašanje namenjenu temu, da kandidat reši težave podjetja, ampak da se preveri kandidata.

Brez natančnega opisa OP je težko soditi, kaj je bil dejanski namen ampak zelo verjetno so želeli samo testirati kandidata.

Karlos ::

Ni dalec od resnice :)
 Realnost

Realnost

Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

winterriver ::

Ves stos resevanja nalog ali se bolje, resevanja nalog na razgovorih je nesposobnost njihovega kadra, da oceni sposobnost kandidata in se potem probajo cimbolj tehnicisticno lotiti vsega skupaj, kar je neumnost in s tem obremenjujejo kandidate. Je pa sicer res, da se na razpise javi vse od hisnikov, snazilk in copy/paste javascriptasev dalje in je KRATKA naloga dober nacin, da se znebis plevela. Ampak, ce je dela vec kot za uro, sluzba pa ni krepko nadstandardna, se ne izplaca, meji na zajebavanje in v kolikor se to zacne ze na razgovoru, lahko podvomis o kadru v firmi (lep slovenski primer je outfoot (izmisljeno ime, naj si vsak sam misli za koga gre) , kjer so kandidati hitro ugotovili, da so padli v gnojno jamo s terorjem nadrejenih).
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav


Odvisno, koliko časa zagoniš. Če rešiš programersko/algoritmično nalogo v ~1h, je to pomoje ok. Običajno je sicer več krogov intervjuja, v naslednjih krogih sem tudi imel bolj maratonske naloge, kjer sem moral kodo pokriti s testi, dokumentirati itd. za več ur. Po mojih izkušnjah je bilo legit. Da bi pa cel teden delal nek "projekt" za razgovor, jok brate.

winterriver je izjavil:

Ves stos resevanja nalog ali se bolje, resevanja nalog na razgovorih je nesposobnost njihovega kadra, da oceni sposobnost kandidata in se potem probajo cimbolj tehnicisticno lotiti vsega skupaj


Um... kako pa drugače lahko oceniš kandidata, ki ga sicer ne poznaš? Pa github repoti, na katerih je delal v preteklosti, niso javni.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

HotBurek je izjavil:

Jst imam slabe izkušnje s tem.

Tako da ti predlagam, da jim daš ponudbo, kjer oni prvo plačajo 200€, ti jim pa po prejetem plačilu v roku 4ih dni rešiš nalogo.

:)) Nihče ti ne bo nič plačal vnaprej. Tudi če si profesionalec.
Poslovanje poteka tako, da ti povedo, kaj moraš narediti, da boš, ko bo delo narejeno, dobil določeno plačilo.

Drugače pa je takšna praksa brezplačnega "poskusnega" dela znana iz prevajalskih vod. Naredi agencija razpis, prijavi se 100 prevajalcev, vsak dobi eno stran testnega prevoda, agencija dobi 100 strani brezplačno prevedenih, v službo ne vzamejo nikogar.>:D

Poldi112 ::

Facebook dev je izjavil:

Ne, pojdi stran. Za resevanje nalog podjetja, ti morajo placat. Ne bos jim tega reseval na razgovoru in da imajo potem se zmeraj moznost, da te ne sprejmejo in ne placajo.


A ti resno misliš, da imajo oni tam par ljudi na razgovoru zato, da se bodo okoristili s tvojo rešitvijo problema?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c3p0 ::

Pri nas programerji dobijo specifičen problem, ki ga lahko rešijo v poljubnem jeziku, ki jim je blizu.

Marsikdo ne priloži nobene dokumentacije ali vsaj da bi v mail napisal postopek uporabe in že tu pove marsikaj o sebi. Ali pa priloži nedelujočo rešitev -- kar sicer ni odločujoč faktor, bi pa vsaj napisal kje se je zalomilo in zakaj misli tako.

Drugi izginejo za 2 tedna in jih potem vodja mora spraševat, če bodo kaj poslali ali ne. Za nekatere se tu zgodba konča, nimajo časa, so že dobili job drugje, ne vejo, ...

Tretji že v nekaj dneh pošljejo rešen problem, z vzorno dokumentacijo in opisom delovanja. Pa hitrost ni odločilen faktor.

Najboljši naredijo svoj urejen GH repo z Dockerfile in README, ki primer vzpostavi v delujoče stanje v roku sekund. (damn, še en use case za docker)

mahoni ::

c3p0 je izjavil:


Tretji že v nekaj dneh pošljejo rešen problem, z vzorno dokumentacijo in opisom delovanja. Pa hitrost ni odločilen faktor.

Najboljši naredijo svoj urejen GH repo z Dockerfile in README, ki primer vzpostavi v delujoče stanje v roku sekund. (damn, še en use case za docker)

In potem jim ponudite malce vec cez jurja neto in mislite, da ste se prevec dali.

Jarno ::

Ne jamrajte, da je na razgovoru preverjanje znanja nerelevantno oz. da to ni več razgovor.
Pri MS-ju znaš dobiti tudi izpite iz algoritmov/podatkovnih struktur / operacijskih sistemov, da te preverijo.
Skratka, izbira kandidatov lahko poteka v več krogih in če želi firma kvaliteten kader, potem ni nujno, da gre zgolj za blefersko kramljanje.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

mojca ::

Pri nas si na prvem razgovoru dobil za resit nekaj "brezveznega" (oz. vsaj meni se je zdelo prevec enostavno), pac nekaj podobnega testu / izpitu za recimo pol ure dela, in nato se slabo uro razgovora.

Ce precenijo, da si zaposljiv, te povabijo na drugi razgovor in tam dobis za resit konkretno nalogo, ki jo podjetje dejansko uporabi. Ce to nalogo dobro opravis, te zanjo placajo in te zaposlijo. Prav tako popolnoma vse studentsko delo koristno uporabijo za projekte.

Meni osebno se zdi to dosti bolje izrabljen cas kot resevanje nekih daljsih nalog, ki romajo v kos za smeti.
Za primerjavo. Enkrat sem bila na razgovoru na podjetju, kjer so mi najprej dali par ur za programirat nekaj, kar je slo v smeti, in mi nato razlozili, da prvih par mesecev zaposlitve pises demo program, ki ga na koncu prav tako vrzejo stran, in sluzi samo temu, da se spoznas z njihovim sistemom. Clovek bi rekel, da ne znajo upravljat z resursi, in so me tudi prvic in zadnjic videli tam.

Karkoli lahko resis v eni uri, se mi zdi sprejemljivo za resevanje bodisi genericnih bodisi specificnih problemov za namene preverjanja znanja kandidata. Sama ne vidim problema, tudi ce bi jim v eni uri resil nek specificen problem (ce si jim v eni uri resil problem, ki ga sami ne znajo, potem so itak neumni, ce te ne vzamejo).

111111111111 ::

Okapi je izjavil:


Drugače pa je takšna praksa brezplačnega "poskusnega" dela znana iz prevajalskih vod. Naredi agencija razpis, prijavi se 100 prevajalcev, vsak dobi eno stran testnega prevoda, agencija dobi 100 strani brezplačno prevedenih, v službo ne vzamejo nikogar.>:D

Si predstavljaš prevod 1 knjige od 100 ljudi? :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Okapi ::

111111111111 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Drugače pa je takšna praksa brezplačnega "poskusnega" dela znana iz prevajalskih vod. Naredi agencija razpis, prijavi se 100 prevajalcev, vsak dobi eno stran testnega prevoda, agencija dobi 100 strani brezplačno prevedenih, v službo ne vzamejo nikogar.>:D

Si predstavljaš prevod 1 knjige od 100 ljudi? :D

To veš, da se ne prevajajo samo knjige?

c3p0 ::

mahoni je izjavil:


In potem jim ponudite malce vec cez jurja neto in mislite, da ste se prevec dali.


Streljaš v meglo, niti ne gre za SLO firmo.

mahoni ::

c3p0 je izjavil:

mahoni je izjavil:


In potem jim ponudite malce vec cez jurja neto in mislite, da ste se prevec dali.


Streljaš v meglo, niti ne gre za SLO firmo.

Kako naj jaz to vem? Forum je slovenski in v osnovi se pogovarjamo o slovenskih podjetij, razen ce se eksplicitno drugace izrece.

Facebook dev ::

Poldi112 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Ne, pojdi stran. Za resevanje nalog podjetja, ti morajo placat. Ne bos jim tega reseval na razgovoru in da imajo potem se zmeraj moznost, da te ne sprejmejo in ne placajo.


A ti resno misliš, da imajo oni tam par ljudi na razgovoru zato, da se bodo okoristili s tvojo rešitvijo problema?


Večja podjetja zagotovo ne. Nek startup z dvema zaposlenima FDVjevcema je pa druga zgodba. Ampak ti ne branim, lahko jim tudi zastonj delaš, če si to želiš.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Gregor P ::

Vsaj v tujini je bilo nekaj normalnega, da te tudi testirajo na razgovoru za neko "normalno" delovno mesto. Ampak to je bilo zgolj toliko, da vidijo, da si "pismen" za njihovo delovno mesto (zelo praktično orientiran test; torej nisem, še naletel na kakšen generičen IQ test ali kaj podobno splošnega - sem namreč slišal, da so v Sloveniji kandidati dobili tudi vprašanja o splošni razgledanosti?!?). Je pa to bilo več vredno kot ostale zadeve v sklopu intervjuja npr. opravljene izobrazbe ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bbbbbb2015 ::

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje glede reševanja in oddajanja nalog, specifičnih za podjetje, pri katerem opravljaš razgovor.
Popolnoma razumljivo se mi zdi, da želi podjetje preveriti tvoje sposobnosti s pomočjo domače naloge.
Nekoliko skeptičen pa sem glede domačih nalog, ki niso generične, ampak rešujejo specifične izzive podjetja.
Kaj vi menite o tem? Se vam praksa zdi sprejemljiva? Gre za obliko brezplačnega dela?
Hvala za mnenja in lep pozdrav


Moj sin si je iskal neko delo. In v treh primerih se je vsakokrat sprevrglo v obliko zastonjkarskega dela. Tako da "domačih nalog" ne sprejema več. Kar je možno na licu mesta preveriti, je možno, da bi pa nekdo za domov vzel neko nalogo, ki traja 8+ delovnih ur, pa se pokaže ponavadi kot oblika žicanja za delo. Torej firma žica kandidate, da zanjo zastonj delajo.

mahoni ::

Gregor P je izjavil:

Vsaj v tujini je bilo nekaj normalnega, da te tudi testirajo na razgovoru za neko "normalno" delovno mesto.


Tujina je sirok pojem. Tujina je lahko tudi BiH ali Hrvaska. V Avstriji, kjer delam ze n let, kaj takega nisem dozivel. Zato pa imajo poskusno dobo, ki je 1mesec za obe stranki.

showsover ::

Meni so v SLO dali navadno dali neko kodo, ki sem jo moral opisati tako, da je imelo smisel. In dodam predloge.
Neplacanih nalog nisem opravljal.
Tudi zdaj je priblizno tako, dobim nek query/proceduro, dolgo nekaj strani in pac opisem, kar vidim.
Navadno je zadeva resena v 15 minutah, s posiljanjem vred in zacetkom formalnega postopka.

Moj level je senior kvadrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

111111111111 ::

Okapi je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Drugače pa je takšna praksa brezplačnega "poskusnega" dela znana iz prevajalskih vod. Naredi agencija razpis, prijavi se 100 prevajalcev, vsak dobi eno stran testnega prevoda, agencija dobi 100 strani brezplačno prevedenih, v službo ne vzamejo nikogar.>:D

Si predstavljaš prevod 1 knjige od 100 ljudi? :D

To veš, da se ne prevajajo samo knjige?

Pa ti veš da dokumenti ki se prevajajo nimajo samo 1 strani?

bbbbbb2015 je izjavil:


Moj sin si je iskal neko delo. In v treh primerih se je vsakokrat sprevrglo v obliko zastonjkarskega dela. Tako da "domačih nalog" ne sprejema več. Kar je možno na licu mesta preveriti, je možno, da bi pa nekdo za domov vzel neko nalogo, ki traja 8+ delovnih ur, pa se pokaže ponavadi kot oblika žicanja za delo. Torej firma žica kandidate, da zanjo zastonj delajo.

Sam nisem imel teh izkušenj. Vedno je bila neka demo naloga iz katere je bilo razvidno, da iščejo kaj znaš.

V enem primeru pa sem dobil nalogo, ki jo je admin reševal v firmi en teden prej. Čist iz produkcijskega okolja. :D

Vse skupaj ni bilo za 3 ure dela.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

111111111111 je izjavil:

Okapi je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Drugače pa je takšna praksa brezplačnega "poskusnega" dela znana iz prevajalskih vod. Naredi agencija razpis, prijavi se 100 prevajalcev, vsak dobi eno stran testnega prevoda, agencija dobi 100 strani brezplačno prevedenih, v službo ne vzamejo nikogar.>:D

Si predstavljaš prevod 1 knjige od 100 ljudi? :D

To veš, da se ne prevajajo samo knjige?

Pa ti veš da dokumenti ki se prevajajo nimajo samo 1 strani?

Kot prvo, ne vem. Marsikateri dokument, ki se prevaja, je dolg samo eno stran. Očitno nimaš pojma, kaj vse je treba prevajati.

Kot drugo, tudi daljše dokumente (celo knjige) pogosto prevaja več prevajalcev, da je delo hitreje opravljeno.

Poldi112 ::

Facebook dev je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Ne, pojdi stran. Za resevanje nalog podjetja, ti morajo placat. Ne bos jim tega reseval na razgovoru in da imajo potem se zmeraj moznost, da te ne sprejmejo in ne placajo.


A ti resno misliš, da imajo oni tam par ljudi na razgovoru zato, da se bodo okoristili s tvojo rešitvijo problema?


Večja podjetja zagotovo ne. Nek startup z dvema zaposlenima FDVjevcema je pa druga zgodba. Ampak ti ne branim, lahko jim tudi zastonj delaš, če si to želiš.


To bo pa res en fenomenalen startup, ko bosta 2 FDV-jevca iz razgovorov potegnila produkt, ki ju bo lansiral med zvezde. :)

mahoni je izjavil:

c3p0 je izjavil:

mahoni je izjavil:


In potem jim ponudite malce vec cez jurja neto in mislite, da ste se prevec dali.


Streljaš v meglo, niti ne gre za SLO firmo.

Kako naj jaz to vem? Forum je slovenski in v osnovi se pogovarjamo o slovenskih podjetij, razen ce se eksplicitno drugace izrece.


Ne veš, a vseeno si iz riti potegnil neko plačo, da si lahko zabentil čez firmo, ki je ne poznaš. Počasi me zanima, kaj konkretno si ti moral naredit na razgovoru.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

GregiB ::

Mislim, da je najbolje, da že na razgovoru takoj poveš, da hočeš službo zaradi plače, ne zaradi reševanja nalog. Bogve, kaj vse si bodo izmislili, če službo dejansko dobiš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

Sam nisem imel teh izkušenj. Vedno je bila neka demo naloga iz katere je bilo razvidno, da iščejo kaj znaš.

V enem primeru pa sem dobil nalogo, ki jo je admin reševal v firmi en teden prej. Čist iz produkcijskega okolja. :D

Vse skupaj ni bilo za 3 ure dela.


Saj. In meni in sinu se je zdelo čudno. Pa je sin rekel, da v redu, da 8 ur ni cel konj, ter je naredil še isti dan to. Takoj je prišla še ena naloga, neka skripta. Pa je naredil še to, pa so bili navdušeni, pa so rekli, da če še lahko eno stvar naredi.

Tam pa se je zadeva zaključila, ker sin ni več hotel narediti nič. Službe, oz. dela ni dobil, pa verjetno to sploh ni bil namen. Tako da od takrat "domačih nalog" ne sprejema, če se pogovarja o kakšnem delu.

darkolord ::

Če imaš že takoj po razgovoru občutek, da te hočejo zasužnjiti, potem je itak brezveze, da sploh še razmišljaš o njih.

Večje firme lahko imajo več nivojev filtriranja novih kandidatov in lahko tam sestavijo cel tvoj profil, majhne firme pa pač ne. Kakšna manjša naloga namesto tega se mi ne zdi outrageous.

V praksi se mnogokrat izkaže, da je na razgovoru vse perfektno, v realnosti pa bolj bogo. In obratno. Dunning-Kruger efekt.

Res je opcija tudi poskusno delo, ampak to se že kar komplicira. Če je kandidatov več pa sploh.

Gregor P ::

mahoni je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vsaj v tujini je bilo nekaj normalnega, da te tudi testirajo na razgovoru za neko "normalno" delovno mesto.


Tujina je sirok pojem. Tujina je lahko tudi BiH ali Hrvaska. V Avstriji, kjer delam ze n let, kaj takega nisem dozivel. Zato pa imajo poskusno dobo, ki je 1mesec za obe stranki.

... torej sam sem svoj komentar osnoval ravno na izkušnjah tudi iz Avstrije8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

mahoni je izjavil:


Kako naj jaz to vem? Forum je slovenski in v osnovi se pogovarjamo o slovenskih podjetij, razen ce se eksplicitno drugace izrece.


Če veš ali ne veš, nima nič s temo. Plača tudi v SLO ni vedno nategunska in se ne dela le za "sendvič na dan". Morda v kakih WP sweatshopih.

KraitPay ::

Poldi112 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Ne, pojdi stran. Za resevanje nalog podjetja, ti morajo placat. Ne bos jim tega reseval na razgovoru in da imajo potem se zmeraj moznost, da te ne sprejmejo in ne placajo.


A ti resno misliš, da imajo oni tam par ljudi na razgovoru zato, da se bodo okoristili s tvojo rešitvijo problema?


Zakaj pa ne?
Moje rešitev je podjetje implementirala, sam pa nisem dobil službe. Nebi vedel, če nebi povedal znanec; meni je bila pa rešitev preveč znana.

Koraaz ::

Reševanje nalog po razgovoru ali celo kot popotnica za v ožji izbor za razgovor je že kar lepa stalnica v industriji grafičnega oblikovanja.

Na vsakemu posamezniku je odvisno ali bo nalogo sprejel ali pa poskusil srečo drugje.

Sicer nisem ravno nek fan teh preverjanj, ker so v večini primerov izguba časa, ampak ob poplavi kandidatov je bilo za pričakovat, da je to postala stalna praksa. Sam se lotim naloge, če mi je preizkus zanimiv in, da bom od tega odnesel kake nove izkušnje.

To, da je preizkus plačan je le dobra volja delodajalca in kar pozabite, da boste bili za preizkus plačani. Načeloma je namen preizkusa videti, koliko je kandidat sposoben, ampak te naloge so velikokrat zelo specifične, tako, da nebi bil presenečen, da bi to nekdo uporabil.

In ravno znanka, ki je programerka mi je povedala, da so iskali novega kandidata in so vsakemu dali nalogo. Seveda se je en zelo dobro izkazal, ampak, ker je prišlo do "sprememb", ga niso želeli zaposlit, z veseljem pa bi vzeli njegov projekt. Na koncu se je izkazalo, da je bil projekt samo vzorec, kar je bila dobra iztočnica za pogajanje kandidata s podjetjem, ker predstavljajte si, da bi jim dal kar celoten projekt na pladnju? Vzeli bi, kandidat pa bi se lahko samo obrisal pod nosom.


Okapi je izjavil:


:)) Nihče ti ne bo nič plačal vnaprej. Tudi če si profesionalec.


Zakaj pa ne? Zakaj pa moram jaz majstru za polaganje ploščic, strehe, vodoinštalaterju plačat vnaprej, zato, da se zagarantira, da sem resen? No, tudi mi radi vidimo, da je stranka resna in če je, ji ne bo problem.

Potem pa imaš komentarje po forumih, ko se ljudje čudijo, zakaj influencer z eno bogo objavo sponzorja zasluži 700€. Delodajalcu pa je težko izplačat minimalca enmu delavcu za trakom, stranki pa je težko plačat CGP oblikovalcu, ki ji je naredil podobo podjetja in ga žali z izjavo: "kaj misliš, da sem dedek mraz?". Če nekaj naročiš si dolžan plačat.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112090 (8414) Invictus
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354108 (36223) Trubar
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6111871 (8237) Isotropic
»

HERMES SoftLab - razgovor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14427405 (13902) Tr0n

Več podobnih tem