» »

Sistem za gledanje filmov v dnevni

Sistem za gledanje filmov v dnevni

mahoni ::

Koncno novo stanovanje, ter koncno selitev vse racunalniske in mrezne opreme v delovno sobo ter koncno lahko recem dnevni sobi, dnevna soba.

Sedaj bi pa rad malo vse stvari skupaj povezal, kar se da najbolj optimalno.

V dnevni sobi nameravam kupiti Powerline adapter, tako da bi nanj lahko povezal TV in ostale gadgete. Prej sem gledal filme direktno iz racunalnika preko HDMI kabla na TV-ju. Ker bo sedaj racunalnik v delovni sobi, se moram drugace znajti.

Razmisljam o raspberry, na katerem bi startal film in gledal na TV-ju preko HDMI kabla. Predvsem me zanima ali bo mozno normalno predvajati 4k filme. Kupil bi najmocnejso varijanto.

Filmi bi bili na NAS-u, ki bo tudi bil v delovni sobi.

Bo to slo?

matobeli ::

Rpi je sicer zelo fin kot media server, ima polno CEC podporo, kar pomeni da ga boš lahko krmilil z daljincem od TVja.
Gor daš KODI in povežeš na NAS pa dela perfektno.

Naj bi imel celo HW podporo za HEVC 4k@60fps 10bit, ampak nazadnje ga je še SW nekaj sral.

Alternativa št.1 je da uporabiš pamet od TVja, praktično vsak zna furat DLNA.

Alternativa št.2 je navaden android box. Pregledaš reviewe, kupiš takega ki ima zadostno CEC podporo, SW updajte, dovolj močan proc ter primeren HW.

Meni osebno nič od tega ni ustrezalo in sem končal z HTPCjem na Ryzen 7 z GTX 1660S (ki služi tudi kot primarna kiša) :))

Ganon ::

Zakaj ne bi kupil Nvidia shield? Idealna škatla za ob televizor.

OK.d ::

Pa daš še gor Plex media server.
LPOK.d

mahoni ::

Katerga naj vzamem normalnega ali Pro varijanto?

OK.d ::

Pro
LPOK.d

GupeM ::

Če hočeš Plex media server na Shieldu, potem Pro. Če imaš dovolj močan NAS, da ti brez problemov ganja Plex media server, bi pa bolj priporočal, da ga ganjaš tam. V tem primeru lahko komot vzameš tudi non-pro verzijo. Po mojih izkušnjah ima Plex media server + playback na Shieldu včasih kar malo težav. Sploh to, da začne predvajati. Včasih rabi tudi do pol minute, da starta. Samo predvajanje je potem OK. Ampak če binge watchaš kakšno serijo, je teh 30 sekund med deli prav zoprno.

Uf... Zdajle sem tole našel. Moram preverit, pa poročam.

https://www.reddit.com/r/ShieldAndroidT...

BigBoss ::

Če imaš dovolj močan NAS ne potrebuješ nič drugega ;)
Jaz imam QNAP TS235B , direktno na njem Plex. In preko HDMI iz NAS-a na TV.
Dela b.p.

OK.d ::

GupeM je izjavil:

Če hočeš Plex media server na Shieldu, potem Pro. Če imaš dovolj močan NAS, da ti brez problemov ganja Plex media server, bi pa bolj priporočal, da ga ganjaš tam. V tem primeru lahko komot vzameš tudi non-pro verzijo. Po mojih izkušnjah ima Plex media server + playback na Shieldu včasih kar malo težav. Sploh to, da začne predvajati. Včasih rabi tudi do pol minute, da starta. Samo predvajanje je potem OK. Ampak če binge watchaš kakšno serijo, je teh 30 sekund med deli prav zoprno.

Uf... Zdajle sem tole našel. Moram preverit, pa poročam.

https://www.reddit.com/r/ShieldAndroidT...

Drugače več kot kakšnih 5-10 sec nisem nikoli čakal, je pa res da gledam filme do 10 GB.:|
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

GupeM ::

OK.d je izjavil:

Drugače več kot kakšnih 5-10 sec nisem nikoli čakal, je pa res da gledam filme do 10 GB.:|

Ma meni to dela pri 300 MB risankah, ki jih za tamauga naštimam. Imaš Synology ali kaj drugega? Kakorkoli, pred časom sem brskal po internetu, pa nisem edini s to težavo. Zdajle sem hotel pripopati link do kakšnega primera te težave, pa sem mimogrede našel potencialno rešitev.

OK.d ::

Ne govorim za Shield.
LPOK.d

GupeM ::

OK.d je izjavil:

Ne govorim za Shield.

Zakaj si potem citiral mojo objavo, ki govori o Shieldu?

Ali si samo pozabil vejico, pa si hotel napisati "Ne, govorim za Shield." In ja, če imam filme lokalno na Shieldu ali USB ključku/disku, se ti lepo predvajajo. Problem je samo pri dostopu do filmov, ki so na NASu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

OK.d ::

Ja, vejico sem pozabil.
LPOK.d

TOP ::

Če se ti gre,za 4K potem definitivno HTPC tole zmaga,ker ga lahko uporabljaš zause,če ne pa Shild pro sam usb ključ ali prenosni disk,če ne želiš zatikanja.

Ganon ::

mahoni je izjavil:

Katerga naj vzamem normalnega ali Pro varijanto?


Pro.

DeeJay ::

Še en glas za Shield. Pa zakaj Plex? Kodi ga povoz v vseh pogledih.

TOP ::

DeeJay je izjavil:

Še en glas za Shield. Pa zakaj Plex? Kodi ga povoz v vseh pogledih.

Točno tako

BigWhale ::

Od vseh playerjev je bil Archos Player se vedno dalec najboljsa izbira. Kodijevo locevanje med serijami in filmi je tako neumno, da grozn.

matobeli ::

Men je bil največji problem kodija, poleg tega da občasno ni znal prebrat podnapisov ter alternativnega zvoka, da ni znal zgrditi knjižnice direktno iz sambe.

A kdo ve če je danes to že popravljeno?

McClane ::

Kodi je ok dokler imaš vse skup na enem TVju, na lokalnem disku. Če nimaš pravilno poimenovanih serij in filmov ozr. se ti s tem ne da ubadati ti pol serij in filmov ne najde. Tudi sam sem dolga leta uporabljal Kodi vendar to ni več to. Več težav kot koristi.
Daš Plex na en server, naloadaš plex kliente na aparate in ti vse dela več ali manj iz prve. Gledaš na enem TVju, nehaš in greš gledat v drug prostor in si zapomni kje si ostal, plus tega lahko gledam kjerkoli sem ali na dopustu ali vikendu.. na telefonu ali tablici. Ni primerjave, sploh.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

DeeJay ::

McClane je izjavil:

Kodi je ok dokler imaš vse skup na enem TVju, na lokalnem disku. Če nimaš pravilno poimenovanih serij in filmov ozr. se ti s tem ne da ubadati ti pol serij in filmov ne najde. Tudi sam sem dolga leta uporabljal Kodi vendar to ni več to. Več težav kot koristi.
Daš Plex na en server, naloadaš plex kliente na aparate in ti vse dela več ali manj iz prve. Gledaš na enem TVju, nehaš in greš gledat v drug prostor in si zapomni kje si ostal, plus tega lahko gledam kjerkoli sem ali na dopustu ali vikendu.. na telefonu ali tablici. Ni primerjave, sploh.


Glede poimenovanja ni več problem pri Kodiju. Je pa res glede portabilnosti, v tem je Plex boljši.
Ma pa Plex vedno težave s 4K HDR10 dolby vision itd.... Kodi špila BP.

BigWhale ::

Jaz ze kr precej casa uporabljam Android TV + Archos Player + nek NAS. Archos se zna povezat na SMB/CIFS share in katalogizira vse kar imas v 'downloads' direktoriju in to je to. :)

mahoni ::

BigBoss je izjavil:

Če imaš dovolj močan NAS ne potrebuješ nič drugega ;)
Jaz imam QNAP TS235B , direktno na njem Plex. In preko HDMI iz NAS-a na TV.
Dela b.p.

No ja, ce bi bil NAS v dnevni, potem ze. NAS bo v delovni sobi.

BigBoss ::

Pa ga prestavi v dnevno .....

Likalnik ::

McClane je izjavil:

Kodi je ok dokler imaš vse skup na enem TVju, na lokalnem disku. Če nimaš pravilno poimenovanih serij in filmov ozr. se ti s tem ne da ubadati ti pol serij in filmov ne najde. Tudi sam sem dolga leta uporabljal Kodi vendar to ni več to. Več težav kot koristi.
Daš Plex na en server, naloadaš plex kliente na aparate in ti vse dela več ali manj iz prve. Gledaš na enem TVju, nehaš in greš gledat v drug prostor in si zapomni kje si ostal, plus tega lahko gledam kjerkoli sem ali na dopustu ali vikendu.. na telefonu ali tablici. Ni primerjave, sploh.


Sam uporabljam že dolgo časa RPI (kodi) + NAS synology...največ za filme...tako kot si napisal imam en TV povezan z RPI in gledam gor filme brez težav.....prav tako preko Synology app-a na mobitelu/tablici itd.....
Bi pa probal še ta Plex...kako povežem to s TV-jem? oziroma mora biti pametni TV, da ima app gor?

Likalnik je izjavil:

McClane je izjavil:

Kodi je ok dokler imaš vse skup na enem TVju, na lokalnem disku. Če nimaš pravilno poimenovanih serij in filmov ozr. se ti s tem ne da ubadati ti pol serij in filmov ne najde. Tudi sam sem dolga leta uporabljal Kodi vendar to ni več to. Več težav kot koristi.
Daš Plex na en server, naloadaš plex kliente na aparate in ti vse dela več ali manj iz prve. Gledaš na enem TVju, nehaš in greš gledat v drug prostor in si zapomni kje si ostal, plus tega lahko gledam kjerkoli sem ali na dopustu ali vikendu.. na telefonu ali tablici. Ni primerjave, sploh.


Sam uporabljam že dolgo časa RPI (kodi) + NAS synology...največ za filme...tako kot si napisal imam en TV povezan z RPI in gledam gor filme brez težav.....prav tako preko Synology app-a na mobitelu/tablici itd.....
Bi pa probal še ta Plex...kako povežem to s TV-jem? oziroma mora biti pametni TV, da ima app gor?


že Mahoni odgovoril...da NAS povežem direktno preko HDMI-ja v TV in naj bi delalo...Plex pa na NAS (nimam pametnega TV-ja)...moram probati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

mahoni ::

BigBoss je izjavil:

Pa ga prestavi v dnevno .....

Je home made NAS. Ce bi bil manjsi potem ze.

mahoni ::

Se vedno se nagibam k Raspberry Pi 4. Je kdo probal to varijanto?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Omrežja in internet
1725376108 (1118) MrStein
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144002 (8331) ruski76
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539689 (7402) Han
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232467 (21832) sasoe
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509233 (8265) BlaY0

Več podobnih tem