» »

NAS ds212j hitrost prenosa!

NAS ds212j hitrost prenosa!

«
1
2

novuporabnik ::

Pozdravljeni,

imam problem z hitrostjo prenosa, ki jo bom napisal čisto po domače, in sicer:

Problem pri meni recimo nastane že, če želim z NAS-a preko WIFI-ja downloadati film na računalnik. Tukaj mi recimo film velikosti 5GB daje dol lahko tudi 2 uri v obratni smeri je hitrost še slabša. Imam linijo 100/10, router Asus RT n16...

Enostavno ne vem čemu tako slabe hitrosti prenosa. Praktično je NAS glede na hitrost skoraj, da ne uporaben.

Za pomoč oziroma mnenja kako izboljšati stvari se toplo priporočam :)

All ::

Probaj hitrosa prenosa preko kabla in poročaj.

kreki ::

Problem je sigurno v brezžični povezavi.
Priklopljen na šštrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kreki ()

Invictus ::

Ni problemov. Wifi pač doseže maksimalno tam nekje 3MB/s.

Hitrost je čisto normalna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

al1976 ::

Gre za hw problem ker mrežne pakete obdeluje build-in procesor. NAS prodaj in si uredi storage na low-power pcu. Zal ni druge. Sem bil na istem pa sem pop....

All ::

nas sploh ni počasen....http://www.synology.com/products/perfor...
mam 410j wifi (g)2-3 Mb/s, (N) 6-8 Mb/s , eth (giga) 60-80 Mb/s

novuporabnik ::

Ma fora je v temu, da mi da hitrej film z neta dol ( in to ogromno hitrej) kot pa da ga prenasam z NAS-a na disk v racunalniku.

Potem ni tukaj nobenih posebnih nastavitev routarja ali pa nasa za hitrejsi prenos?

Invictus ::

Ne.

Upgrade na Giga Wifi. Al pa priklopi NAS na kabel ... Giga mrežo seveda ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SplitCookie ::


#

Ma fora je v temu, da mi da hitrej film z neta dol ( in to ogromno hitrej) kot pa da ga prenasam z NAS-a na disk v racunalniku.

Welcome to the world of NAS :D
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

All ::

 NAS Wifi

NAS Wifi

novuporabnik ::

Pri meni je tak prenos ko dajem dol 4.5gb velik film z nasa.

 prenos

prenos



Zdej pa povejte, če je to normalno?

Hayabusa ::

Ni.Povej kaj veš o svoji konfiguraciji.

novuporabnik ::

Nič. Oziroma ne vem kje kaj skonfigurirat, da se bo hitrost izboljšala.

Hayabusa ::

Formatiraj FS v ext2 ali fat32.

novuporabnik ::

kateri disk? Sej govorimo o disku?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Oni v nasu.

hojnikb ::

kakšno wifi kartico maš v prenosniku/računalniku ?
#brezpodpisa

novuporabnik ::

Uf si ziher da je to vzrok? Trenutno je v ext4. Glede na to da mam gor ogrmono stvari bi mi ta proces vzel najmanj dva dni dela. Še kakšna druga rešitev?

hojnikb ::

procesor je sigurn dovolj močan za hitrejši prenos, tak da v hardware-u ni problem.
Kakšne maš prenose iz nas-lan, nas-wlan, pc-lan, pc-wifi ?

sj to prenašaš preko sambe, right ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

novuporabnik ::

hojnikb je izjavil:

kakšno wifi kartico maš v prenosniku/računalniku ?


Trenurno imam Broadcom 802,11b/g WLAN, čeprav ni N vseeno ne bi smel bit tako slab prenos.

hojnikb ::

novuporabnik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kakšno wifi kartico maš v prenosniku/računalniku ?


Trenurno imam Broadcom 802,11b/g WLAN, čeprav ni N vseeno ne bi smel bit tako slab prenos.

there is your problem. G ti več kot 2MB ne bo prenašal, razn če stojiš zram wifi routerja..
#brezpodpisa

novuporabnik ::

čak zdej če prav razumem morem gledati plavo puščico ko dajem filme dol in zeleno ko dajem kaj gor na nas?

hojnikb ::

neki takega ja.
V vsakem primeru ni bottleneck nas, ampak wifi kartica oz. wifi router..
#brezpodpisa

novuporabnik ::

Routar je Asus rt n16, ta bi moral bit ok, ane?

hojnikb ::

router je ok, wifi kartica, not so much..
Probaj z n kartico in boš vido razliko..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Še raje prvo testiraj preko kabla.
Wifi can be weird.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

novuporabnik ::

Živjo:)

da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN ampak prenos iz nas-a na comp preko wifi-ja je še vedno porazen:). Sicer malo boljši, ampak s 2,60 MB/s je še vedno prava muka prenašati en film z NAS-a na comp.

Če zadevo priklopim na kabel pa laufa tako kot mora....

Kaj dejansko zdej lahko naredim?

Aja pa govorimo še vedno o NAS-u DS212j in routerju Asus RT n16.

zee ::

Zamenjaj router oz. na njem vklopi podporo za 802.11n. Vedi, da bodo hitrosti visoke zgolj, ko bos blizu routerja, ena stena bo dovolj za znatno upocasnitev.

Imam prav ta NAS, pa nimam tezav, ker se vklopil 802.11n na routerju in dela ko sus. Priznam, da vecinoma streamam vsebine. NAS deluje kot mrezni disk za Applov Mac Mini, na katerem tece Plex Media Server. Na tega sem potem povezujem s prenosnikom, iPadom, iPhonom, ... Mini tako potem prezveci podatke in jih posilja po wirelessu na napravo. Zadeva dela prav spodobno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

novuporabnik ::

Živjo zee,

ravno nekoga takega sem rabil, ki bi imel čisto enako NAS napravo....

Zdej pa tako:

1.) Na routarju imam vklopljeno oziroma nastavljeno na Wireless Network Mode AUTO, in so hitrosti prenosa popolnoma enake. Je še kakšna druga nastavitev na routarju?

2.) Na NAS-u imam ravno tako vklopljen Plex Media Server vendar pri meni ni možno gledati preko iPada niti iPhona. Že od samega začetka mi napiše ...doesn't support video transcoding. Kako si to zadevo rešil? Si siguren, da imaš točno to oznako NAS-a DS212j?

novuporabnik ::

Je treba pri teh nastavitvah kaj posebno nastaviti, da bodo hitrosti višje?

 slika

slika

Hayabusa ::

Preko 3.5 MB/s boš preko wifi težko dosegal.Jaz imam nekaj takega in preko 3.5 ne gre
router v istem nadstropju, sem poiskal najboljšo lego/položaj za anteni na kartici/routerju.
Usb wifi dongle v tvojem DS212j je pomoje dosti slabša zadeva.

Vklopi afterburner in frame burst.
Kaj imaš na izbiro pri 802.11n Preamble ?

http://tomatousb.org/settings:wireless


da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN ampak prenos iz nas-a na comp preko wifi-ja je še vedno porazen:). Sicer malo boljši, ampak s 2,60 MB/s je še vedno prava muka prenašati en film z NAS-a na comp

Saj lahko film gledaš preko mreže, če le ni prevelik bitrate.
Imaš nastavljen n protokol na odjemalcu ?

Če gredo podatki iz nasa na router in nato dalje do odjemalca (vse preko wifi) neračunaj na neko veliko hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

novuporabnik ::

Tole imam na voljo...


Hayabusa je izjavil:


Saj lahko film gledaš preko mreže, če le ni prevelik bitrate.

Sej to lahko, samo problem nastane, ko želim recimo gledate preko iPada ali pa iPhona preko aplikacije Plex Media Server, kjer bi naj delal tako zvok kot slika....

Hayabusa je izjavil:

Imaš nastavljen n protokol na odjemalcu ?

Hm...k bi vedel kje nastavit zadevo, gledam in ne najdem....če se sploh da nastavit....

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

802.11n Preamble
Like 802.11g, 802.11n transmits a signal that can't be decoded by devices built to an earlier standard. However, 802.11n operating in "mixed" mode transmits a radio preamble and signal field that can be decoded by 802.11a and 802.11g radios. 802.11n Wi-Fi networks have an optional "greenfield" mode that improves efficiency by eliminating support for 802.11a/b/g devices.



da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN

Povej kaj več o čemu se točno gre.

Apple ::

tale 212j je bolj jajc... Imam dva in med sabo sta povezana prek 1gb povezave... Zelo, zelo švoh prenos imata med seboj :( .
LP, Apple

novuporabnik ::

Hayabusa je izjavil:

802.11n Preamble
Like 802.11g, 802.11n transmits a signal that can't be decoded by devices built to an earlier standard. However, 802.11n operating in "mixed" mode transmits a radio preamble and signal field that can be decoded by 802.11a and 802.11g radios. 802.11n Wi-Fi networks have an optional "greenfield" mode that improves efficiency by eliminating support for 802.11a/b/g devices.



da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN

Povej kaj več o čemu se točno gre.


Ne razume kaj zdaj želiš vedeti?

Apple je izjavil:

tale 212j je bolj jajc... Imam dva in med sabo sta povezana prek 1gb povezave... Zelo, zelo švoh prenos imata med seboj :( .


To mi sicer nič ne pomaga...kakšni so ti slabi prenosi...lahko recimo preko Plex serverja gledaš filme.....

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Kaj ti pri "Speed" piše?



802.11g (54 Mbps) vleče v najboljšem primeru okoli 3 MB/s.

802.11n pa odvisno od števila kanalov, prostorskih tokov... 15 MB/s gre, če je dober signal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zee ::

novuporabnik je izjavil:

Živjo zee,

ravno nekoga takega sem rabil, ki bi imel čisto enako NAS napravo....

Zdej pa tako:

1.) Na routarju imam vklopljeno oziroma nastavljeno na Wireless Network Mode AUTO, in so hitrosti prenosa popolnoma enake. Je še kakšna druga nastavitev na routarju?

2.) Na NAS-u imam ravno tako vklopljen Plex Media Server vendar pri meni ni možno gledati preko iPada niti iPhona. Že od samega začetka mi napiše ...doesn't support video transcoding. Kako si to zadevo rešil? Si siguren, da imaš točno to oznako NAS-a DS212j?


Ad 1.) Rece se routEr in ne routAr. Drugih nastavitev brzkone ni, pac odvisno od routerja do routerja.

Ad 2.) Plex Media Server pri meni tece na Mac Miniju. Synology je na Minija prikljucen preko mreze. Lani sem poskusil narediti tako kot ti, vendar mi prav tako ni uspelo, ker je procesor preslab.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ScumbagSteve ::

Sam mam DS212j in se mi je to dogajalo samo enkrat - takrat ko je en disk bil pred tem da crkne. Ko sem ga menjal je zadeva delovala kot treba.

EDIT: seveda mislim na kablu, na wireless bi bilo smešno pričakovati visoke prenosne hitrosti
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

novuporabnik ::

MrStein je izjavil:

Kaj ti pri "Speed" piše?



802.11g (54 Mbps) vleče v najboljšem primeru okoli 3 MB/s.

802.11n pa odvisno od števila kanalov, prostorskih tokov... 15 MB/s gre, če je dober signal.


MrStein najlepša hvala za tale namig....samo to je bilo treba povedati in hitrost se je popolnoma spremenila! In vsi, ki ste neki veliki znalci tudi preko WIFI-ja gredo sedaj pri meni preko 12 MB/s, tko da ne govorte, da naj ne pričakujem velikih hitrosti....SVAŠTA.

zee je izjavil:


Ad 1.) Rece se routEr in ne routAr. Drugih nastavitev brzkone ni, pac odvisno od routerja do routerja.

Ad 2.) Plex Media Server pri meni tece na Mac Miniju. Synology je na Minija prikljucen preko mreze. Lani sem poskusil narediti tako kot ti, vendar mi prav tako ni uspelo, ker je procesor preslab.


Se pravi, če ti Plex Media Server laufa na NAS-u, v tem primeru, ne moreš gledati zadev preko iPada, iPhona, compa.....?

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

MrStein najlepša hvala za tale namig....samo to je bilo treba povedati in hitrost se je popolnoma spremenila! In vsi, ki ste neki veliki znalci tudi preko WIFI-ja gredo sedaj pri meni preko 12 MB/s, tko da ne govorte, da naj ne pričakujem velikih hitrosti....SVAŠTA.

Preko G sigurno ne, ne biti sedaj nesramen, prej si pa v spodnjice kakal.

novuporabnik ::

Hayabusa, lahko je bit sedaj pameten in govoriti ''Preko G sigurno ne...'', kje si bil pa takrat ko se je problem reševal? No prisoten si bil, rešitve pa nisi povedal. Upam, da ne boš užaljen sedaj ;)

ScumbagSteve ::

Samo kaj res zdaj kavboja igraš? Pol pa idi svoje prijatelje za šank povprašat o rešitvi, če mi vseznalci nimamo pojma (četudi smo lastniki istih naprav). Avto tudi ni kriv da ne gre nikamor, če lastnik dela servis na vsake 8 let.
Scumbag Štefko

novuporabnik ::

ScumbagSteve je izjavil:

Avto tudi ni kriv da ne gre nikamor, če lastnik dela servis na vsake 8 let.


Dej lepo te prosim, kakšna je pa to primerjava, kavbojska? Mi je pa jasno, da vaš ego ''znalcev'' ne bo prenesel resnice....koplicirate, komplicirate in na koncu nič pametnega ne skomplicirate, sorry ampak tako pač je.

Potem pa se najde nekdo, ki ne komplicira in takoj preide k osnovnim zadevam in se zadeva takoj reši in ga pohvalim, ostale pa sk*rcam Z RAZLOGOM, je pa vse narobe.

Ravno tako kot bi pripeljal avto na servis in rekel, da mi levi smerokaz ne dela in bi veliki znalci najprej šli gledat, če je kaj z elektroniko narobe, oziroma bi gledali, če bi mogoče lahko rešili problem tako da kable drugače zvežejo skupaj....noben pa ne bi pogledal, če pa mogoče ni samo žarnica pregorela...ravno tako je tukaj to zgledalo.....

Pa ne vzeti preveč osebno, ker ne leti na nobenega osebno, ampak velikrat je polno neke solate ravno zaradi tega, ker se takoj začne komplicirati....

Zgodovina sprememb…

ScumbagSteve ::

Kakim razlogom? Teoretičnih 12megabitov na sekundo ti jemlješ kot razlog za to, da lahko nekoga skurcaš, ker ti omeni, da je smešno pričakovati visoke prenosne hitrosti z wirelessa? No to je pa novodobni sloteh.

Veš kaj, ti kar sam reši zadevo. Sem pristavil svoj lonček pa povedal kaj je še možno. Svoje butasto obnašanje pa na koga drugega stresaj.

Pa uspešno reševanje.
Scumbag Štefko

Invictus ::

novuporabnik je izjavil:

Živjo:)

da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN ampak prenos iz nas-a na comp preko wifi-ja je še vedno porazen:). Sicer malo boljši, ampak s 2,60 MB/s je še vedno prava muka prenašati en film z NAS-a na comp.

Če zadevo priklopim na kabel pa laufa tako kot mora....

Kaj dejansko zdej lahko naredim?

Aja pa govorimo še vedno o NAS-u DS212j in routerju Asus RT n16.


Nič. Take so realne hitrosti na WLANu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novuporabnik ::

ScumbagSteve je izjavil:

Kakim razlogom? Teoretičnih 12megabitov na sekundo ti jemlješ kot razlog za to, da lahko nekoga skurcaš, ker ti omeni, da je smešno pričakovati visoke prenosne hitrosti z wirelessa? No to je pa novodobni sloteh.

Veš kaj, ti kar sam reši zadevo. Sem pristavil svoj lonček pa povedal kaj je še možno. Svoje butasto obnašanje pa na koga drugega stresaj. In ja, če mi nekdo reče ko mu povem, da imam 2MB prenosa, da so to realne hitrosti potem ga z veseljem skurcam!

Pa uspešno reševanje.


Si neumen? imel sem 2MB/s, zdaj imam 12MB/s. To za tebe ni razlika? Še enkrat vprašam, si neumen?

Invictus je izjavil:

novuporabnik je izjavil:

Živjo:)

da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN ampak prenos iz nas-a na comp preko wifi-ja je še vedno porazen:). Sicer malo boljši, ampak s 2,60 MB/s je še vedno prava muka prenašati en film z NAS-a na comp.

Če zadevo priklopim na kabel pa laufa tako kot mora....

Kaj dejansko zdej lahko naredim?

Aja pa govorimo še vedno o NAS-u DS212j in routerju Asus RT n16.


Nič. Take so realne hitrosti na WLANu.


Ne ni res! Zdaj imam hitrost 12MB/s kar je bistvena razlika!!!!!!

Zgodovina sprememb…

novuporabnik ::

/

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

1.) Ignoriraj idiote.
2.) Povej, kako si popravil (da se zamotiš od prej omenjenih ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Apple ::

novuporabnik je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

802.11n Preamble
Like 802.11g, 802.11n transmits a signal that can't be decoded by devices built to an earlier standard. However, 802.11n operating in "mixed" mode transmits a radio preamble and signal field that can be decoded by 802.11a and 802.11g radios. 802.11n Wi-Fi networks have an optional "greenfield" mode that improves efficiency by eliminating support for 802.11a/b/g devices.



da malo obudim staro temo:)....stvar, ki se je spremenila pri meni je samo to, da sem s starega računalnika prešel na novega, ki ima sedaj Broadcom 802,11b/g/n WLAN

Povej kaj več o čemu se točno gre.


Ne razume kaj zdaj želiš vedeti?

Apple je izjavil:

tale 212j je bolj jajc... Imam dva in med sabo sta povezana prek 1gb povezave... Zelo, zelo švoh prenos imata med seboj :( .


To mi sicer nič ne pomaga...kakšni so ti slabi prenosi...lahko recimo preko Plex serverja gledaš filme.....


Imam slabo slab prenos med 212j in 212j...

Drugače lahko streamam risanke na TV, poslušam glasbo v eni sobi in gledam filme na tablci BP...

Drugače pa za streamanje uporabljam Stream2Me na Mac Miniju, ki bere sharean folder na 212j prek NFSja ... Zvok in slika kot se šika :)
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

zee ::

Plex Media Server lepse zgleda. :D

NFS je dobra ideja! Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539417 (7653) XS!D3
»

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
72021 (1800) Mavrik
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134664 (4340) Sami
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234698 (4154) RejZoR
»

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
223121 (2668) BlaY0

Več podobnih tem