» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
16 / 17
»»

Ganon ::

Si preveril v nastavitvah shielda? Tam lahko nastavljaš osveževanje.

Redman ::

Ja mislim, da sem probal kar nekaj resolucij in osveževanj in je isto.

xseki ::

Kje ste vi kupili Shielda? V Sloveniji sem zasledil samo to trgovino: https://www.techshop.si/index.php?route...

Ganon ::

Nemški Amazon.

bastadu ::

Trenutno ceneje na Italijanskem Amazonu, 208EUR s poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Dusan_HD ::

xseki je izjavil:

Kje ste vi kupili Shielda? V Sloveniji sem zasledil samo to trgovino: https://www.techshop.si/index.php?route...


Poglej tukaj:
https://geizhals.at/nvidia-shield-tv-pr...
S Proshop.at sem imel dobre izkušnje a je dostava le v Avstrijo. Jaz pač imam opcijo prevzema v Avstriji.
raY_

xseki ::

Hvala @raY_

vidim, da je to 2019 model. Nič narobe s tem ali pač? Potrebujem samo za gledanje Telemach EON aplikacije. Primarno je, da ne "šteka" in ne nalaga/melje v nedogled.

bastadu ::

2019 je trenutno aktualni model in je (Pro) najzmogljivejši player na tržišču, če potrebuješ samo za gledanje EON Aplikacije je totalen overkill ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

negot ::

Ganon ::

xseki je izjavil:

Potrebujem samo za gledanje Telemach EON aplikacije.


Potem shield ni prava stvar, ker je občutno predrag in ne boš izkoristil njegove moči. Za EON bo dovolj nekajkrat cenejša škatlica, vprašaj tule: Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

D-PaX ::

Evo opet je novi update veni :D še več bonbončkov... :D
Piše, da so hitrost prenosa podatkov izboljšali vic stoletja :D
Paxy

Robert ::

D-PaX je izjavil:

Evo opet je novi update veni :D še več bonbončkov... :D
Piše, da so hitrost prenosa podatkov izboljšali vic stoletja :D

Ali je to uraden update iz njihove uradne strani ?

Ganon ::

Robert je izjavil:

D-PaX je izjavil:

Evo opet je novi update veni :D še več bonbončkov... :D
Piše, da so hitrost prenosa podatkov izboljšali vic stoletja :D

Ali je to uraden update iz njihove uradne strani ?


https://www.nvidia.com/en-us/geforce/fo...

bastadu ::

Ali ima še kdo na Shieldu Pro inštaliran HBOMax in mu je predvaja Dolby Vision?

rawlit ::

Imam jaz, Dolby Vision ne predvaja, na Netflix brez težav.

D-PaX ::

bastadu je izjavil:

Ali ima še kdo na Shieldu Pro inštaliran HBOMax in mu je predvaja Dolby Vision?


Jaz imam meni dela slika Dolby Vision zvok Dolby Atmos...

Ne deluje pa mi 5.1 Dolby zvok preko t-2 aplikacije na shildeku... že 1 leto ne... je popolna tišina...
A ma kdo t-2 app, da bi probal pa javil?
Paxy

bastadu ::

Pa res, sedaj pa meni tudi dela.

D-PaX ::

Ali ima kdo kako app za testiranje diska na shildeku?

Pa nasploh me zanima katere app imate naložene, naredite neki seznam :D
Paxy

PARTyZAN ::

Smart Tube Next, Plex client, Steam Link, RTVSLO, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Spotify, Solid Explorer

OK.d ::

NewPipe, YoWindow, Internet Speed Test, MyAppSharer, X-plore, SPMC, VLC
LPOK.d

Masayoshi ::

Stremio, Kodi

D-PaX ::

T-2, HBO, Disney+, Netflix, Emby, X-plore File Manager, Amazon prime, Youtube
Paxy

Robert ::

Zanima me kako uporabljate NVIDIO SHIELD TV PRO z EON-om (Telemach) - ali imate povezano kot EON Smart TV ali kot aplikacijo EON in kako se instalira slednje oziroma uporablja.

Masayoshi ::

EON Smart TV

D-PaX ::

Za tiste, ki bi radi malo eksperimentirali.
Tipo je nor https://www.youtube.com/c/techdoctoruk/...

Na novo imam AnyDesk, Wolf launcher, Downloader, TV reader, ADB Shell...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Če rad poslušaš kvalitetno glasbo ti priporočam Apple music na shieldu...
Sam sem si "sideload" app... Za nemoteno delovanje ti priporočam miško air ali pa kr preko telefona app "shield TV"... da se lahko premikaš po meniju v apple music....
Da odpreš popolno kvaliteto zvoka nujno v shield nastavitvah omogoči "Match Content Audio Resolution"... in uživaj v popolni kvaliteti 24bit- 192kHz...
Žal atmos izvedba še ne deluje ampak itak še apple app nima tako kot more bit atmos izvedba... Stereo je le stereo :D
Paxy

Zulf ::

Kak pa pol pelješ izhod na amp?

D-PaX ::

Zulf je izjavil:

Kak pa pol pelješ izhod na amp?

misliš vhod?
Shield je priklopljen preko HDMI/ja na receiver.


Paxy

Robert ::

Zanima me ali je možno na Nvidia TV Shield Pro gledati za nazaj (časovni zamik) preko Tivimate, VLC ali kakšne druge aplikacije, TV program Telemacha oziroma Telekoma.

OK.d ::

Da

Cenejši ti je pa Google TV, kateri pravtako to omogoča.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

polde66 ::

Vse te zadeve ti omogočajo same aplikacije, recimo NEO v aplikaciji, t2 ima zadevo dodatno plačljivo... Ni pa čisto nič odvisno od same naprave, ki aplikacije predvaja.
polde

Robert ::

Potreboval bi pomoč in sicer imam Nvidio Shield TV pro pa bi rad preko USB ključka posodobil playlisto v aplikaciji Tivimate pa sem pozabil kako to gre, ker je od tega minilo že kar nekaj časa ali kdo ve za postopek ?

Ganon ::

Zunaj je nova nadgradnja, Shield Experience 9.1.1. Kar precej stvari je na seznamu. Bravo, Nvidia.

https://www.xda-developers.com/nvidia-s...

neocodexx ::

A uporablja kdo Kodi forke na Shieldu z delujočim Dolby Vision (npr. Maven) ali ima kak drug predlog da bi na enostavno rešil DV?

In če, kateri app točno uporabiti (link prosim)

Sem na official Kodi buildu (ki nima licence za DV), in se bojim nameščati druge, ker ne vem če mi bo potem povozilo database, skine itd, je sploh kaj kompatibilno?

Ganon ::

Zakaj ne uporabljaš Plexa?

neocodexx ::

Nista mi všeč UI in kustomizacija, plus na kodiju imam že vse naštimano, pač ne da se mi menjati, ampak itak odpade ker se ne da nič prilagodit.

Torej Plex podpira DV? Če ne zavzame preveč mesta na disku da ne bo delal novega database, bi potem to preizkusil, problem je ker je moj Kodi database napihnjen in je postala kriza s prostorom na tistih 16 GB.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Plex ne komplicira, podpira DV. Zame je izredno pregleden in veliko lepši od Kodija. Vsebine imaš naložene na shieldu? Moj je povezan v mrežo in bere z računalnika. Deluje brezhibno.

kow ::

Uf, a prav vidim? Nobenega refresha hw ze od 2019. 8-O

Ganon ::

Ni potrebna.

kow ::

Mocno dvomim, da to drzi. V 3 letih smo zmanjsali velikost tranzistorja, AV1 je vse bolj pogost itd. Veliko moznih izboljsav. Ce bi danes kupoval, ne bi hotel ravno kupovati 3-4 leta stare tehnologije. Zdi se nesmiselno.

PARTyZAN ::

Tegra X1 je SoC izdan leta 2015, tako da je v resnici 7 let stara tehnologija :). Zaenkrat nima nobenega omembe vrednega shortcominga, še SW support imajo zelo dobro porihtan. Dejansko pa ni nobene konkurence, tako da se jim ne mudi.

kow ::

Ja, samo ce kupujes danes, kupujes za naslednjih 8 let. Pa nimas niti usb-c, ce prav vidim. Pa 40w power adapter se za danasnje case slisi veliko prevec.
Tudi dimenzije so prevelike za streaming device. Ne vem, mogoce sem samo razocaran nad ponudbo v splosnem.

Zimonem ::

Usbc ti nič ne pomaga če čez dve leti ni sw podpore.

kow ::

Ce te prav razumem, trdis da usbc pomeni hkrati slabo sw podporo. Zanimiva ideja.
Ali namigujes, da dodatni hw, podrazi software stroske? To gotovo drzi. Ampak verjetno bi novi hw tudi bolj zaracunali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zimonem ::

Praviloma za vse po tvoje "napredne" Android TV alternative.

neocodexx ::

Kaj ti bo AV1? Imamo H265. Dovolj dobro za naslednjih 10 let.

Glavni namen Shielda je bil predvsem za priklop AVR sistema za full passtrough lossless zvoka (če še nisi imel vse komponente z eARCom, moj tv ga še zdaj nima, Philips oled 2020 letnik..)

Sekundarni je to, da vse dela hitreje kot na TVju.

AV1? USB-C, zakaj že? Imaš gigabitno mrežo. Edini kiks je le 16GB spomina, in pred kratkim sem bral še en test da se tube (navaden 2019 model) nekoliko slabše odreže po najnovejših updejtih (problem s hlajenjem in pač nove verzije Androida so izgleda bolj sistemo požrešne).

Torej nihče ne uporablja custom Kodi forkov, kot je Maven?

Zgodovina sprememb…

kow ::

neocodexx je izjavil:

Kaj ti bo AV1? Imamo H265. Dovolj dobro za naslednjih 10 let.


H265 10 let nazaj sploh ni obstajal. AV1 bo v nekaj letih standard.

Tsunamii ::

Ziher bo v roku 2 - 3 let prisla nova verzija ... pa bo bodi dodani vsi 'bonbončki' 8-)

Robert ::

Ganon je izjavil:

Zunaj je nova nadgradnja, Shield Experience 9.1.1. Kar precej stvari je na seznamu. Bravo, Nvidia.

https://www.xda-developers.com/nvidia-s...


Ta update imam že dolgo časa (9.1.1. (33.2.0.157)) razen če je v sklopu tega prišlo do novega, a trenutno mi Nvidia Shield Pro ne ponudi nobene nove verzije.

Zimonem ::

Prav dolgo ni zunaj , od začetka meseca. Sam upgradam po cca 14ih dneh.
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348166 (1059) viharnik72

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085520 (345527) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232477 (21842) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236058 (5035) Erzo

Več podobnih tem