» »

SQL in No-SQL v Dockerju

SQL in No-SQL v Dockerju

«
1
2

Qushaak ::

https://vsupalov.com/database-in-docker/

Članek je kar informativen in podprt z dejstvi. Najbrž podobno velja za Redis v Dockerju?
  • zaklenil: Mavrik ()

HotBurek ::

Ko slišim "doker", dobim asociacijo na neke joke programerje, ki namečejo ves modern sranje na kup, brez jasne vizije. Pa logstash.

Docker je za amater programerje, ki bi radi programirali brez da bi se naučili osnove sistemske administracije. Ker menijo, da te ne potrebujejo, ker "je itak vse v klaudu".
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

krho ::

Če si web developer in danes iščeš službo, ter rečeš, da ne poznaš dockerja, ker si raje fural LXC, te na razgovoru vsi sam debelo gledajo, češ kakšno tele za časom si.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

pegasus ::

Še pomnite, tovariši:

HotBurek ::

krho, ja ta kaznovalna politika je res ful vlkjučujoča. Namesto, da bi človeku (web developerju) ponudil pomoč, da ga naučiš stupid doker, ga označiš za teleta in odpikaš. Well done.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zimonem ::

HotBurek je izjavil:

Ko slišim "doker", dobim asociacijo na neke joke programerje, ki namečejo ves modern sranje na kup, brez jasne vizije. Pa logstash.

Docker je za amater programerje, ki bi radi programirali brez da bi se naučili osnove sistemske administracije. Ker menijo, da te ne potrebujejo, ker "je itak vse v klaudu".

Administracija in samo programiranje se prepletajo, ampak za sam razvoj je docker čist sprejemljiv. Potem se gre v integracijo.

c3p0 ::

Docker je samo delček sestavljanke, za resno uporabo rabiš še nek višji nivo, orkestracijo. Tukaj je zadnja leta upravičeno glavni buzzword Kubernetes.

Seveda pa vsaka aplikacija ni primerna za dockerizacijo oz. razbijanje na mikroservise, ali pa le-ta ni smiselna.

Qushaak ::

Samo zanimalo me je za Redis, če se samo in-memory uporablja in nič shranjevanja na disk (ker ni take potrebe), če je redis kontejner dovolj zanesljiv za produkcijo ali ne. Jasno mi je, da če se rabi še shranjevanje na dis se docker varianti izogneš.

winterriver ::

c3p0 je izjavil:

Docker je samo delček sestavljanke, za resno uporabo rabiš še nek višji nivo, orkestracijo. Tukaj je zadnja leta upravičeno glavni buzzword Kubernetes.

Seveda pa vsaka aplikacija ni primerna za dockerizacijo oz. razbijanje na mikroservise, ali pa le-ta ni smiselna.


Skratka, ker je na operacijskem sistemu administracija kompleksna ali bom raje rekel prezakomplicirana za webshite, bomo operacijski sistem stlacili v slabo opravicilo za kvazi virtualizacijo klicov na kernel (vsaj s stalisca varnosti), se pred tem se bomo delali, da na freebsdju ne obstajajo jaili ze 20 let, ali na solarisu zone, zato, da bomo lahko opravicili zakaj linux, potem bomo nad vse skupaj stlacili se kubernetes (za katerega bi si upal trditi, da je bolj zakompliciran kot administracija na OSu), potem bomo cez vse skupaj napeli se res gnil web gui (za normalno odziven gui so ze tako ali tako vsi pozabili kako izgleda.

In se bomo pocutili, da clovestvo napreduje, ker smo iz delanja lazanj in spagetov v kodi presli na delanje lazanj in spagetov v sistemski administraciji. Zato, da bojo lahko cloud ownerji bolje zasluzili.

Res smo face, mogoce pa ni nic narobe, ce nas kaksen covid pokosi, zbije clovestvo nazaj na opice, preden se zacnemo na tem nivoju igrati se z genetiko, da jo bo vsak kurac uporabljal, bomo v zivo bitje zapakirali drugo zivo bitje, ki bo prebrikano na prvo zivo bitje, prehranjevalni trakt pa bo izgledala kot "human centipede"...



... kakor, v ne tako zelo prenesenem smislu ze danes izgledajo webshiti in uporabniki cloudov - seveda pa so se tako navadili na okus, da ne vejo vec, kaksen okus bi morala imeti hrana ... kar pride pa zadaj pa dobijo uporabniki - ki tudi nimajo vec blage veze o okusu hrane.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Ah še bolj zabaven je kubernetes na razgovuru.. Ko pa potem vprašaš.. koliko zahtevkov dnevno pa sploh imate da ga potrebujete pa dobiš nazaj nekaj 1000. ;(( 8-O
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

OrkAA ::

Moja izkusnja z ljudmi, ki vedno pavsalno "skurcajo" neko tehnologijo, je da predvsem ne razumejo celotne problematike.

Ze veckrat sem sel v pogovor o tem kako je kubernetes prekompleksen, kjer mi sogovornik na koncu opise ENOSTAVNO resitev, ki je 10x bolj komplicirana od kubernetesa. :)

Vedno se zacne z:
Pa saj samo vzames eno virtualko, vrzes gor nginx in si naredu!


Ok, ampak ce nismo online izgubljamo stranke ..

Pac postavis 2 virtualki pa load-balancer spredaj. V cem je problem?


Aha, kaksen load-balancer?

Ja virtualko pa gor haproxy, ki posilja traffic na obe masini ...


Zdaj na tej tocki se vprasas, kaj tocno si naredil, ker imas potem se vedno single point of failure na eni virtualki, ampak dajmo zaenkrat pozabit na to kompleksnost ..

Torej, imamo 2 virtualki za app in eno virtualko za load-balancer.

Ok, kako pa spravim novo application kodo na te serverje?

Ja sshjas se na masino in naredis git pull?


Aha, na obe hkrati? A ni to mal storasto?

Ja saj lahko napises cron skripto, ki preverja, ce je kaj novega na gitu in updejta kodo ..


Ok, kaj pa build proces in instalacija dependencijev? Kako zagotovis, da imata obe masini iste node/php/python pakete?

Ja so to pa to pa uno pa tretjo skripto ..


V ekstremih na tej tocki prides celo do idej, ko folk zapakira svojo aplikacijo v nek home-made tar.gz arhiv, ga hrani na nekem slabo zascitenem ftpju in ima skripto, ki ga zna deployat na masino. Seveda vse v nekem spageti bashu.

Kaj pa naredis, ce ti app na masini umre?

Pac naredis skripto/watchdog, ki preverja, ce je app ziv in ga po potrebi restarta ..


Kaj pa ce bi rad dosegel, da med deployem noben request ne gre v nic. Torej, kako zagotovis, da se deploy zgodi na obeh masinah zaporedno in ne hkrati, da lahko ena vedno servira.

Simple, samo napises skripto, ki dela to pa to ...


Pa imamo ze na desetine nekih slabo stestiranih bash skript, ki jih noben ne razume in jih je tezko vzdrzevat.

Na tej tocki sem se dotaknil le popolnih osnov delovanja aplikacij. Nisem niti omenil securitya, logov, monitoringa, avtomatskih CI/CD procesov, testiranja ...

Ironicno je, da se take resitve ljudem zdijo SIMPLE, docker in kubernetes, ki pa tocno te probleme resujeta elegantno in 1000x preverjeno sta pa KOMPLEKSNA :)

Sem delal ze v dosti firmah in od blizu videl vse te SIMPLE resitve, ki so na koncu tak grozen spaget, da ni vredno komentirat :)

hruske ::

Ni jih čez domače rezance.
Rad imam tole državico. <3

winterriver ::

OrkAA je izjavil:

Sem delal ze v dosti firmah in od blizu videl vse te SIMPLE resitve, ki so na koncu tak grozen spaget, da ni vredno komentirat :)


Ha ha ha, evo, se en webshit. Zdaj mi pa nekaj povej, kako resis to na dockerju (kjer je oseba, ki je zadolzena za njegovo varnost, povedala, da docker ni bil nikoli delan kot varnost in dokler ne bo 1st party domovalec v kernelu nikoli ne bo mogel biti varen - tako kot jaili). Ker tole tvoje sranje se je zdelo izredno komplicirano, zdaj pa se sam odgovori na identicna vprasanja + kaj se zgodi v backgroundu. Skratka ne zanima me: "deployal sem docker" ampak me zanima, kaj se je s tem zgodilo. Pa bova videla hitro, kje smo pri kompleksnosti.

Ce ne znas odgovoriti kaj se dogaja zadaj nakladas oz. si popolnoma nesposoben za uporabo "high level" kompleksne tehnologije, ki je ne razumes in ob prvi priliki, ko bos naletel na tezavo, bos naredil firmi fantasticno skodo, ker cisto slucajno ne bo na slash something websitu in bo zvisel na ogromni lazanji, ki je ne poznas niti 10%.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jaz dockerja prakticno ne uporabljam, kubernetes se manj in se tem zadevam izogibam, ce se le da... Ampak tolk neumnosti in debilizmov o dockerju in devops pa ze dolg casa nisem prebral na enem kupu.

Ce ne znate uporabljati dockerja in vi sami ne veste, za kaj bi ga uporabili potem to se ne pomeni, da je zadeva neumnost.

OrkAA ::

winterriver popolnoma si zgresil point. Jasno je, da docker sam po sebi ne nudi varnosti, niti to ni njegov namen, tako da ne vem kaj si hotel povedat.

winterriver ::

BigWhale je izjavil:

Jaz dockerja prakticno ne uporabljam, kubernetes se manj in se tem zadevam izogibam, ce se le da... Ampak tolk neumnosti in debilizmov o dockerju in devops pa ze dolg casa nisem prebral na enem kupu.

Ce ne znate uporabljati dockerja in vi sami ne veste, za kaj bi ga uporabili potem to se ne pomeni, da je zadeva neumnost.


Uporabljam jaile in docker (po sili razmer, ker je pac nekdo bil prevec pameten) ze leta. Ampak tezava je drugje. Za jaile tocno vem kaj se bo zgodilo (daj docker na zfs in se cudi svinjariji, ki ti jo bo naredil v poolu), za docker pa se avtorji ne vejo vec, kaj se dogaja. Je pa kvazi magic bullet za vse.

c3p0 ::

Qushaak je izjavil:

Samo zanimalo me je za Redis, če se samo in-memory uporablja in nič shranjevanja na disk (ker ni take potrebe), če je redis kontejner dovolj zanesljiv za produkcijo ali ne. Jasno mi je, da če se rabi še shranjevanje na dis se docker varianti izogneš.


Baz v produkciji načeloma ne poganjamo v dockerju, zaenkrat ni potrebe. Če hočeš OOTB K8s redundanco, pa obstaja en dober Helm chart za to.

winterriver ::

OrkAA je izjavil:

winterriver popolnoma si zgresil point. Jasno je, da docker sam po sebi ne nudi varnosti, niti to ni njegov namen, tako da ne vem kaj si hotel povedat.


Samo odgovori, na enaka vprasanja z docker in kubernetes resitvami, s tem, da povej kaj se zadaj zgodi na sistemu. Security sem omenil samo zato, ker si ga sam - ker docker ni secure, niti pribljizno (ceprav ga vsi kot takega uporabljajo in dajejo to kot argument).

Ker jaz ti lahko v nulo povem kaj ti je on odgovoril, prakticno cel stack je trivialen (buhuhu, neobvladljive bash scripte - ravno tako kot nesposobnezi, ki so jih spisali - sploh imas pa go). Ti imas ekstra kompleksen stack, za katerega trdim, da ga niti pod razno nisi sposoben obvladati (tako kot javanci zmrzujejo na svojih frameworkih, ki prinesejo sabo toliko dreka, da je vsaka kompleksnost aplikacije, ki framework uporablja, zanemarljiva napram frameworku - in ko nekaj crkne so v riti).

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

winterriver je izjavil:


... kakor, v ne tako zelo prenesenem smislu ze danes izgledajo webshiti in uporabniki cloudov - seveda pa so se tako navadili na okus, da ne vejo vec, kaksen okus bi morala imeti hrana ... kar pride pa zadaj pa dobijo uporabniki - ki tudi nimajo vec blage veze o okusu hrane.


Ne vem kaj so to webshiti. Ker obvladaš, pa mi prosim povej kako ti kompleksno aplikacijo z nekaj 10k aktivnimi uporabniki poganjaš in predvsem avtomatsko skaliraš glede na trenutno obremenitev, ter posodabljaš brez downtima.

Docker še zdaleč ni brez bugov, nudi pa nekaj ogromnih prednosti, ki jih očitno ne vidiš.

Razen če govoriš o nekem LAMP okolju, v katerem se igračkaš doma.

OrkAA ::

Sem postavil ze vec kubernetes sistemov in pa se vec home-made spageti sistemov in sem vesel, da smo na tocki kjer smo.

Ce mislis, da lahko zadevo postavis bolj varno, enostavno in stabilno, mi lahko posljes CV.

winterriver ::

c3p0 je izjavil:

winterriver je izjavil:


... kakor, v ne tako zelo prenesenem smislu ze danes izgledajo webshiti in uporabniki cloudov - seveda pa so se tako navadili na okus, da ne vejo vec, kaksen okus bi morala imeti hrana ... kar pride pa zadaj pa dobijo uporabniki - ki tudi nimajo vec blage veze o okusu hrane.


Ne vem kaj so to webshiti. Ker obvladaš, pa mi prosim povej kako ti kompleksno aplikacijo z nekaj 10k aktivnimi uporabniki poganjaš in predvsem avtomatsko skaliraš glede na trenutno obremenitev, ter posodabljaš brez downtima.

Docker še zdaleč ni brez bugov, nudi pa nekaj ogromnih prednosti, ki jih očitno ne vidiš.

Razen če govoriš o nekem LAMP okolju, v katerem se igračkaš doma.


Ne, docker ne ponuja nic od tega. Kaj je pa njegova prednost je pa, da TEBI ni treba nicesar od tega vedeti. To je njegova prednost. In njegova slabost, da ko nekaj crkne si v kurcu, ampak docker je se obvladljiv, kubernetes pa niti pod razno, takoj ko si izven okvira copy pasta iz forumov. Lahko pa ti kolegu zgoraj odgovoris na njegova vprasanja. Dajta skupaj, pa da vidimo do kam prideta.

Za webshite si pa pojdi prebrati na net.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Kubernetes je vikend hobi projekt napram kakemu openstacku, zelo razumljiv, prijeten, praktičen in učinkovit. Edini bolj všeč mi je bil mesos, a ga počasi upokojujejo.

HotBurek ::

Bi rekel, da je razlika v pristopu kako postavit sistem:

- Bottom-up, kjer se začne z namestitvijo OS, firewall, namestitev in konfiguracija servisov (nginx, uwsgi, bind9 ...) ter potem na tej osnovi poganjat program. Tako lepo plezaš gor, in ko kaj zagušti, greš nazaj dol, kjer ti je (skoraj) vse jasno, ker si itak sam postavil. Ali pa vsaj hitro lociraš, kje je problem in lažje iščeš rešitve.
- Top-down, kjer se začne v oblaku (doker, kubernet, ...), kjer je easy začetek, ko pa začnejo stvari crkovat, pa ni znanja/izkušenj, da bi plezal po stacku dol in rešil problem. Isto se problem potencialno neoptimalne kode rešuje z "saj imamo neomejeno resursov". Ravno zato sem jaz pristaš fiksih omejitev (HW ali VPS), kjer se moraš potrudit in zadevo naredit dobro, in jokaš da je server prepočasen šele takrat, ko se z programom res ne-da/ne-splača več ukvarjat. Ker če greš prehitro naprej imaš hitro osnovne špagete na n.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Qushaak ::

Hvala c3p0 in OrkAA. :) Baze bodo nameščene izven dokerja, kar pa je aplikacij pa bo v Doker-ju.

c3p0 ::

winterriver je izjavil:


Ne, docker ne ponuja nic od tega. Kaj je pa njegova prednost je pa, da TEBI ni treba nicesar od tega vedeti. To je njegova prednost. In njegova slabost, da ko nekaj crkne si v kurcu, ampak docker je se obvladljiv, kubernetes pa niti pod razno, takoj ko si izven okvira copy pasta iz forumov. Lahko pa ti kolegu zgoraj odgovoris na njegova vprasanja. Dajta skupaj, pa da vidimo do kam prideta.


Kubernetes uporablja docker, lahko pa tudi kaj druga, npr. containerd, lxd... Ni omejitev, lahko razviješ tudi svojo rešitev. Nisi še odgovoril, kako ti handlaš stotine strežnikov glede prej naštetega. Jaz ga uporabljam v produkciji, že lep čas. In ja, precej je treba vedeti.

winterriver ::

HotBurek je izjavil:

Bi rekel, da je razlika v pristopu kako postavit sistem:

- Bottom-up, kjer se začne z namestitvijo OS, firewall, namestitev in konfiguracija servisov (nginx, uwsgi, bind9 ...) ter potem na tej osnovi poganjat program. Tako lepo plezaš gor, in ko kaj zagušti, greš nazaj dol, kjer ti je (skoraj) vse jasno, ker si itak sam postavil. Ali pa vsaj hitro lociraš, kje je problem in lažje iščeš rešitve.
- Top-down, kjer se začne v oblaku (doker, kubernet, ...), kjer je easy začetek, ko pa začnejo stvari crkovat, pa ni znanja/izkušenj, da bi plezal po stacku dol in rešil problem. Isto se problem potencialno neoptimalne kode rešuje z "saj imamo neomejeno resursov". Ravno zato sem jaz pristaš fiksih omejitev (HW ali VPS), kjer se moraš potrudit in zadevo naredit dobro, in jokaš da je server prepočasen šele takrat, ko se z programom res ne-da/ne-splača več ukvarjat. Ker če greš prehitro naprej imaš hitro osnovne špagete na n.


Tocno tako.

V prvi opciji poznas okolje. In kaj ga sestavlja, ves kaj se dogaja v njem, ves kako zadeve delujejo. Ce nekaj ne deluje, VES (!!!!) zakaj ne deluje.

V drugi opciji, nimas blage veze kaj se sploh dogaja (naj se enkrat omenim javine frameworke). Naredis hitro, poceni (TI si poceni), ko se pa kaj zakomplicira, plujes na plutovinastem zamasku sredi pacifika v neurju. In takoj, ko nimas moznosti copy/pastat resitev od nekoga "ki ve" in je pripravljen sharat znanje, si mrzel.

Lahko tudi tako zelo, da pokopljes projekt. Ali pa tudi ne, coz. nobody gives a fuck, ce je tvoj server dol 5 minut, ce je aplikacija spisana v kurcu, ce uporablja zadaj stack, ki je n * kompleksnost projekta, ali uporabljas web gui, ki je ze po definiciji v kurcu.

Odlocili smo se (oz. ste se), da so ljudje, ki vedo kaj delajo, predragi, in bomo raje naredili maso kretenov, ki ne vedo kaj delajo, so pa poceni, bojo pa sposobni nekaj spackati skupaj, da se bo premikalo. Je to napredek? Ja, za tiste, ki kasirajo denar, za vse ostale pa ne.

secops ::

winterriver je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Bi rekel, da je razlika v pristopu kako postavit sistem:

- Bottom-up, kjer se začne z namestitvijo OS, firewall, namestitev in konfiguracija servisov (nginx, uwsgi, bind9 ...) ter potem na tej osnovi poganjat program. Tako lepo plezaš gor, in ko kaj zagušti, greš nazaj dol, kjer ti je (skoraj) vse jasno, ker si itak sam postavil. Ali pa vsaj hitro lociraš, kje je problem in lažje iščeš rešitve.
- Top-down, kjer se začne v oblaku (doker, kubernet, ...), kjer je easy začetek, ko pa začnejo stvari crkovat, pa ni znanja/izkušenj, da bi plezal po stacku dol in rešil problem. Isto se problem potencialno neoptimalne kode rešuje z "saj imamo neomejeno resursov". Ravno zato sem jaz pristaš fiksih omejitev (HW ali VPS), kjer se moraš potrudit in zadevo naredit dobro, in jokaš da je server prepočasen šele takrat, ko se z programom res ne-da/ne-splača več ukvarjat. Ker če greš prehitro naprej imaš hitro osnovne špagete na n.


Tocno tako.

V prvi opciji poznas okolje. In kaj ga sestavlja, ves kaj se dogaja v njem, ves kako zadeve delujejo. Ce nekaj ne deluje, VES (!!!!) zakaj ne deluje.

V drugi opciji, nimas blage veze kaj se sploh dogaja (naj se enkrat omenim javine frameworke). Naredis hitro, poceni (TI si poceni), ko se pa kaj zakomplicira, plujes na plutovinastem zamasku sredi pacifika v neurju. In takoj, ko nimas moznosti copy/pastat resitev od nekoga "ki ve" in je pripravljen sharat znanje, si mrzel.

Lahko tudi tako zelo, da pokopljes projekt. Ali pa tudi ne, coz. nobody gives a fuck, ce je tvoj server dol 5 minut, ce je aplikacija spisana v kurcu, ce uporablja zadaj stack, ki je n * kompleksnost projekta, ali uporabljas web gui, ki je ze po definiciji v kurcu.

Odlocili smo se (oz. ste se), da so ljudje, ki vedo kaj delajo, predragi, in bomo raje naredili maso kretenov, ki ne vedo kaj delajo, so pa poceni, bojo pa sposobni nekaj spackati skupaj, da se bo premikalo. Je to napredek? Ja, za tiste, ki kasirajo denar, za vse ostale pa ne.



Za postavit je bistveno lažje zinštalirati nginx in ostalo šaro direktno na OS kot pa vmes postavit docker.

winterriver ::

c3p0 je izjavil:

winterriver je izjavil:


Ne, docker ne ponuja nic od tega. Kaj je pa njegova prednost je pa, da TEBI ni treba nicesar od tega vedeti. To je njegova prednost. In njegova slabost, da ko nekaj crkne si v kurcu, ampak docker je se obvladljiv, kubernetes pa niti pod razno, takoj ko si izven okvira copy pasta iz forumov. Lahko pa ti kolegu zgoraj odgovoris na njegova vprasanja. Dajta skupaj, pa da vidimo do kam prideta.


Kubernetes uporablja docker, lahko pa tudi kaj druga, npr. containerd, lxd... Ni omejitev, lahko razviješ tudi svojo rešitev. Nisi še odgovoril, kako ti handlaš stotine strežnikov glede prej naštetega. Jaz ga uporabljam v produkciji, že lep čas. In ja, precej je treba vedeti.


Kaksnih stotine streznikov? Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli. 10k userjev ni nobeno merilo za zahtevnost softwara, v najhujsem primeru bom sel zadevo v Cju spisat. Opletas z nekimi krilaticami, ki nimajo nobenega smisla.

Smurf ::

V tej temi je najbolj zanimivo to, da ze samo po nacinu komunikacije ves kateri devopsi "igrajo" v "visji ligi", ter kateri v domaci" :).

pegasus ::

secops je izjavil:

Za postavit je bistveno lažje zinštalirati nginx in ostalo šaro direktno na OS kot pa vmes postavit docker.
Ni. Obseg dela je isti, samo okolje se razlikuje.

Qushaak je izjavil:

Baze bodo nameščene izven dokerja, kar pa je aplikacij pa bo v Doker-ju.
Key word: state. Razmisli kje in kako hraniš stanje, containerji so veliko bolj hvaležni za upravljanje če so stateless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Zimonem ::

V dockerju lahko admin pove kaj dovoli kaj ne in kaj zahteva od razvijalca. V čem je problem? Da mora pripravt okolje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

BigWhale ::

winterriver je izjavil:


V prvi opciji poznas okolje. In kaj ga sestavlja, ves kaj se dogaja v njem, ves kako zadeve delujejo. Ce nekaj ne deluje, VES (!!!!) zakaj ne deluje.

V drugi opciji, nimas blage veze kaj se sploh dogaja (naj se enkrat omenim javine frameworke). Naredis hitro, poceni (TI si poceni), ko se pa kaj zakomplicira, plujes na plutovinastem zamasku sredi pacifika v neurju. In takoj, ko nimas moznosti copy/pastat resitev od nekoga "ki ve" in je pripravljen sharat znanje, si mrzel.


Zgleda, da imas premalo izkusenj z dockerjem. S tem ni nic narobe, sam potem nabijat, da pri eni stvari nimas blage veze kaj se dogaja je pa kr neumno.

winterriver je izjavil:


Odlocili smo se (oz. ste se), da so ljudje, ki vedo kaj delajo, predragi, in bomo raje naredili maso kretenov


Men se zdi, da je tle sam en kreten, ki ve premalo o dockerju in o kubernetes (in podobnih sistemih), da bi lahko karkoli pametnega povedal. Imamo enga boomerj, ki se je naucil pet komand v bashu in se zdi sam seb pomemben ker uporablja ZFS. O drugih receh pa nima pojma pol pa mal shitposta za zabavo.

c3p0 ::

Sam Google je napisal in uporablja K8s (in Adidas, Netflix, Huawei, Spotify ...), da je lahko zaposlil maso kretenov, ali da so si obstoječi admini olajšali delo in poenostavili marsikatere procese?

Se mi zdi, da tu debatiram z nekom, ki je WP, Apache in MySQL startal na domačem dockerju in ugotovil kaka bedarija je to, saj si vendar lahko oboje postavi direktno na kišti in mu super špila. Če bo enkrat "server" prešvoh, bo pa malo pošraufal in dodal še palčko RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

winterriver ::

Smurf je izjavil:

V tej temi je najbolj zanimivo to, da ze samo po nacinu komunikacije ves kateri devopsi "igrajo" v "visji ligi", ter kateri v domaci" :).


Definiraj "visjo ligo". Da ne vejo kaj pocnejo in se zanasajo na software, ki jim prihrani znanje? Kot sem ze prijateljcku zgoraj povedal, razlika je samo v tem, ali ves kaj delas ali pa se zanasas, da ti bo neznanje flikal nek software, ki pa je prekompleksen, da bi ga v celoti razumel, ne samo to, sploh ne ves kako deluje, ker si preskocil vmesen step.

Za firme pa to pomeni, da lahko najemajo cenejse developerje, ki jim je manj jasno, v zameno, da to placujejo raznim azurom in amazonom (google je v tej konkurenci tako deklasificiran, da se ga ne splaca omenjati - so se pac zalozili z webshiti in akademiki, vcasih pa se jim je posrecilo, da so tudi koga sposobnega najeli).

Optimizacija stroskov in proti temu nimam nic. Ja, najeli so c3p0, zato ker je cenejsi kot jaz.

Vse lepo in prav.

Ampak, ko pa zacne c3p0 nabijati, da je pa orodje, ki ga uporablja, boljse kot jaz, ki bom zadevo spisal v nulo narejeno za problem firme (sploh po tem, ko vidis, kako so avtorji genericnih orodij, sekali vse vogale da "delivrajo", bo dobil pa cegel v glavo.

Naj to pac nabija svojim milenijskim kolegom.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Smurf je izjavil:

V tej temi je najbolj zanimivo to, da ze samo po nacinu komunikacije ves kateri devopsi "igrajo" v "visji ligi", ter kateri v domaci" :).


Hoces rect, v tretji divji ligi spodnjega dupleka? :>

c3p0 ::

winterriver je izjavil:


Kaksnih stotine streznikov? Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli. 10k userjev ni nobeno merilo za zahtevnost softwara, v najhujsem primeru bom sel zadevo v Cju spisat. Opletas z nekimi krilaticami, ki nimajo nobenega smisla.


10k hkratnih userjev? You're hired! Če bo še več userjev, pa boš pustil C in šel kar direktno v ASM, ne?

secops ::

pegasus je izjavil:

secops je izjavil:

Za postavit je bistveno lažje zinštalirati nginx in ostalo šaro direktno na OS kot pa vmes postavit docker.
Ni. Obseg dela je isti, samo okolje se razlikuje.


Saj res :D Docker se ti vrine na začetek FWja, zato pa vse čudežno takoj začne delat.

pegasus ::

winterriver je izjavil:

Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli.
Hehe, res je. 60k unique userjev na uro sem v 2003 hendlal na single core p3/800 s 512mb rama. Dejstvo, da danes rabite več, je samo potrditev naziva webshit.

Zimonem ::

pegasus je izjavil:

winterriver je izjavil:

Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli.
Hehe, res je. 60k unique userjev na uro sem v 2003 hendlal na single core p3/800 s 512mb rama. Dejstvo, da danes rabite več, je samo potrditev naziva webshit.

Mah zahteve po requstih je bilo pa par vrstic.

pegasus ::

Par vrstic, ki so se prevedle v veliko disk seekov in fsync()ov ;) Je bil kar izziv takrat to ...

winterriver ::

c3p0 je izjavil:

Sam Google je napisal in uporablja K8s (in Adidas, Netflix, Huawei, Spotify ...), da je lahko zaposlil maso kretenov, ali da so si obstoječi admini olajšali delo in poenostavili marsikatere procese?

Se mi zdi, da tu debatiram z nekom, ki je WP, Apache in MySQL startal na domačem dockerju in ugotovil kaka bedarija je to, saj si vendar lahko oboje postavi direktno na kišti in mu super špila. Če bo enkrat "server" prešvoh, bo pa malo pošraufal in dodal še palčko RAMa.


Oh, standing on the shoulders of fake giants, ki so navaden poden od firme in so imeli cisto sreco, da so se zrinili na to pozicijo preko CIA foundinga in tretjega produkta (vohunjenja za vsemi). Ne princeska, naredil bom najbolj optimalno glede na problem. Ampak ne bom pa niti pod razno stotine serverjev (spet manjka kup podatkov) spawnal za 10k userjev. Ce imas pa software v kurcu narejen, da se zanasa na evangelisticne tehnologije, ce cel tvoj stack zaudarja, do te mere, da RABIS googlove servise, ja potem imas problem. Ampak jaz ga nimam.

pegasus je izjavil:

winterriver je izjavil:

Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli.
Hehe, res je. 60k unique userjev na uro sem v 2003 hendlal na single core p3/800 s 512mb rama. Dejstvo, da danes rabite več, je samo potrditev naziva webshit.


Matr, pa je le nekdo stare sole prisel na plano. +++++++++1

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

pegasus je izjavil:

Par vrstic, ki so se prevedle v veliko disk seekov in fsync()ov ;) Je bil kar izziv takrat to ...

Inu kako naj ve razvijalec? Mašine za eksperimentiranje pa ni imel?

pegasus ::

Eh? Kakšno vprašanje je to? Razvijalec ne ve, kako deluje disk in koliko ga stane disk seek in fsync? Takrat takim ljudem nismo rekli razvijalci ...

Zimonem ::

Ja za tisto tvojo podhranjeno mašino je šlo. Sicer si potem sam napisal rešitev!

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

winterriver je izjavil:

Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli.
Hehe, res je. 60k unique userjev na uro sem v 2003 hendlal na single core p3/800 s 512mb rama. Dejstvo, da danes rabite več, je samo potrditev naziva webshit.


Amaterji ... 360k unique userjev sem jaz 1993 handlal na 486DX2 z 8MB RAMA, dejstvo, da danes rabite vec ...

winterriver ::

pegasus je izjavil:

Eh? Kakšno vprašanje je to? Razvijalec ne ve, kako deluje disk in koliko ga stane disk seek in fsync? Takrat takim ljudem nismo rekli razvijalci ...

... ampak se jim po novem rece webshiti :)):)):))

Ne resno mularija, skakali ste troskoke cez tehnologijo, ignorirali ste desetletja znanja, ki bi ga lahko pridobili, pa vam je bilo bolj pomembno, da nekaj naredite hitro in poberete cekin. Dejansko pa je slo samo za optimizacijo stroskov s stalisca managementa, in zato danes Windows (19)95 racunalnik (ce ni problema z kompatibilnostjo) tece n* bolj hitro kot kot Windows 2010, brez da bi bila vidna kaksna vecja razlika v ponujeni funkcionalnosti.

Ja razumem, pocutite se cool ker delate z "modernimi" tehnologijami in zalo mi je zal, da vam moram pa ravno jaz povedati, da ste navaden cost cut.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

BigWhale je izjavil:


Amaterji ... 360k unique userjev sem jaz 1993 handlal na 486DX2 z 8MB RAMA, dejstvo, da danes rabite vec ...

Amaterji, Han Dinastija je ze okoli leta 0 s handlala popis 57.7 mio userjev zgolj z uporabo tablic.

pegasus ::

winterriver je izjavil:

bilo bolj pomembno, da nekaj naredite hitro in poberete cekin.
Sprijazni se, v takem svetu živimo in prioritete so tako definirane. Da lahko še vedno tripaš na tehnično perfekcijo je luksuz in ne norma. Kar mi je deloma razlog, da sem se spravil v HPC, kjer tehnikalije še nekaj štejejo in so še cenjene ...

winterriver ::

BigWhale je izjavil:

pegasus je izjavil:

winterriver je izjavil:

Za 10k userjev? To mi atom plata handla doma, brez cesar koli.
Hehe, res je. 60k unique userjev na uro sem v 2003 hendlal na single core p3/800 s 512mb rama. Dejstvo, da danes rabite več, je samo potrditev naziva webshit.


Amaterji ... 360k unique userjev sem jaz 1993 handlal na 486DX2 z 8MB RAMA, dejstvo, da danes rabite vec ...


:)) Seveda. Sem preprican, da ima clovecek, neke unique requiremente (ki jih seveda ni povedal), ampak sem pa tudi preprican, da je problem v softwaru, ne v dejanskih zahtevah.

Ko bo amazon/azure/google navil cene (o, ja, in jih bojo), se bo treba pocasi spet spomniti, kaj pomeni optimizacija, kaj je on premise in kako stisniti 99% iz tega kar imas.

Dokler pa developerje sponzorirajo s svojimi trnki, da jih naredijo tako odvisne od njih, da nihce vec ne bo mogel iz vendor lockina, bojo pa take debate kot so zgoraj redno prihajale ven.

Naj vam samo povem, da je AT&T v najboljsih casih centraliziranega computinga racunal okrog 12-16 (ne da se mi iskat) dolarjev za uro uporabe centraliziranega mainframa, kamor zdaj drvimo. Pa da vas vidim, kako boste zadovoljni, ko vam bojo cloud providerji upalili tako ceno, ker preprosto nihce vec ne bo znal uporabljati svoje infrastrukture.

pegasus je izjavil:

winterriver je izjavil:

bilo bolj pomembno, da nekaj naredite hitro in poberete cekin.
Sprijazni se, v takem svetu živimo in prioritete so tako definirane. Da lahko še vedno tripaš na tehnično perfekcijo je luksuz in ne norma. Kar mi je deloma razlog, da sem se spravil v HPC, kjer tehnikalije še nekaj štejejo in so še cenjene ...


Se vedno so. Samo pac ne, na tem nivoju, kjer debatiramo zdaj. In spet bojo, glej zgoraj. Ko bojo "cloudi" zaceli pobirati kar jim res pritice in nehali sponzorirati cel svet webshitov se bo situacija zacela obracati.

Seveda, kdor si jo bo lahko privoscil.

Tole zdaj je pac neka vmesna stopnja, kjer poizkusajo cloud providerji, z direktnim poneumljanjem ljudi in igranjem brez zasluzka ali celo v svojo izgubo, cimbolj zadrgniti vse v svoja okolja, da ne bojo vec mogli pobegniti ven in placali masten del svojega zasluzka njim. In kdorkoli bo cez 10 let se znal dovolj, da bo pobegnil, bo hudo cenjena rasa. Webshite imajo pa ze zdaj za kanonfutr ("ja, si lep, si pameten, predvsem pa si poceni")

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Smurf je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Amaterji ... 360k unique userjev sem jaz 1993 handlal na 486DX2 z 8MB RAMA, dejstvo, da danes rabite vec ...

Amaterji, Han Dinastija je ze okoli leta 0 s handlala popis 57.7 mio userjev zgolj z uporabo tablic.


Pr tablcah ful hitr nastane data fragmentation, sploh ce se ti rack podre. Tega noben defrag ne resi pol vec. Defrag je bil v tem primeru 231 cesarskih pisarjev, ki so se sli najvecji jigsaw puzzle na svetu. Ce bi takrat obstajala Guinessova Knjiga rekordov, bi se vpisali not. Sam ni, tko da, vec srece prihodnjic.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo dobil podsistem s pravim Linuxovim jedrom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8119309 (15237) techfreak :)
»

Apple bučno najavil sveženj svojih storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7315291 (12012) bajsibajsi
»

Ali je kultura odprte kode mrtva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
508014 (6071) čuhalev
»

[docker] Poganjanje celotne virtual machine v dockerju

Oddelek: Operacijski sistemi
194196 (3620) c3p0
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415286 (11685) krneki0001

Več podobnih tem