» »

Iz parkirišča na puščice

Iz parkirišča na puščice

simnov ::

Gre za primer ko pridem iz p+r dolgi most in zavijam desno moram zapeljati na puščice in odstopiti prednost tistim , ki pridejo iz nasprotne strani in zavijajo levo ali grem lahko tako da ne grem na puščice. https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x47652d34d14a24d1%3A0x271240eee0da2569!3m1!7e115!4s%2Fmaps%2Fplace%2Fp%252Br%2Bdolgi%2Bmost%2F%4046.0367093%2C14.463156%2C3a%2C75y%2C143.9h%2C90t%2Fdata%3D*213m4*211e1*213m2*211sh_snnUln1ptnHg0Obh6K_g*212e0*214m2*213m1*211s0x47652d34d14a24d1%3A0x271240eee0da2569%3Fsa%3DX!5sp%2Br%20dolgi%20most%20-%20Iskanje%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e2!2sh_snnUln1ptnHg0Obh6K_g&sa=X&ved=2ahUKEwj-vKfvp9LqAhUhi8MKHasUCfoQpx8wCnoECBMQCw

simnov ::

https://www.google.si/maps/uv?hl=sl&pb=!1s0x47652d34d14a24d1%3A0x271240eee0da2569!3m1!7e115!4s%2Fmaps%2Fplace%2Fp%252Br%2Bdolgi%2Bmost%2F%4046.0367093%2C14.463156%2C3a%2C75y%2C143.9h%2C90t%2Fdata%3D*213m4*211e1*213m2*211sh_snnUln1ptnHg0Obh6K_g*212e0*214m2*213m1*211s0x47652d34d14a24d1%3A0x271240eee0da2569%3Fsa%3DX!5sp%2Br%20dolgi%20most%20-%20Iskanje%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e2!2sh_snnUln1ptnHg0Obh6K_g&sa=X&ved=2ahUKEwj-vKfvp9LqAhUhi8MKHasUCfoQpx8wCnoECBMQCw

joze67 ::

ZPrCP, 59. člen, 3. odstavek. Puščice ne igrajo vloge.

st12 ::

x800xt, za Google maps moraš uporabiti tinyurl.com, tako dolge linke ne vem če sprejme kateri forum, tukaj na ST je šel celo desno izven vseh možnih mej.
https://tinyurl.com/yyaot565

odstopiti prednost tistim , ki pridejo iz nasprotne strani in zavijajo levo

Se pravi zavijaš na parkirišče desno, potem čaka tisti ki zavija levo.
Če zavijaš levo imaš redkokdaj ti prednost, pomoje samo če je križišče enakovrednih cest in si ti desno od drugega vozila, ampak v takem primeru itak nimaš absolutne prednosti, ker ne poznajo vsi pravil, in moraš iti bolj previdno in nasploh so taka križišča bolj tam kjer se vozi pri okoli 30. Sicer sem jaz izpit delal 15 let nazaj, tako da ni rečeno da imam prav, ampak glede prvega stavka sem pa 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

st12 ::

Nisem dobro prebral oz. niti vedel kaj je P+R, se pravi greš iz parkirišča desno. V tem primeru tudi ne vem zakaj ne bi mogel istočasno s tistim ki zavija na parkirišče levo.

predi ::

OP, daj še enkrat preberi svoje vprašanje in ga popravi, da bo jasno, v čem je problem.

rokp ::

Zanima ga, ce moras v primeru, da sta na cesti, na katero zavijas desno, dva pasova, zapeljati na skrajno desnega...

simnov ::

Jaz zavijam iz parkirišča desno ostali iz nasprotne strani zavijajo levo na isto cesto kot jaz ali moram jaz zapeljati na tiste puščice in se vključit ali lahko zapeljem direktno na pas kjer se normalno pelješ naprej.

St235 ::

simnov je izjavil:

Jaz zavijam iz parkirišča desno ostali iz nasprotne strani zavijajo levo na isto cesto kot jaz ali moram jaz zapeljati na tiste puščice in se vključit ali lahko zapeljem direktno na pas kjer se normalno pelješ naprej.


Praviloma moraš ostat na desnem pasu, če govorimo o o izvozu p+r, sam daj linkaj normalno, da bomo ¸00% videli kaj misliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

rokp ::

Saj mu je ze joze67 cisto natancno citiral zakon... Ce povzamem za tiste, ki se jim ne ljubi gledati v ZPrCP - ce ni nasproti nikogar, ki bi zavijal levo, lahko "preskoci" pas s puscicami in zapelje direktno na pas, po katerem se normalno pelje naprej, ce pa nasproti nekdo zavija levo, pa mora najprej na puscice (in s tem verjetno spustiti naprej tistega, ki zavija levo). V konkretnem primeru so sicer pred kratkim tam naredili se avtobusno postajo, ampak se mi zdi, da je malce naprej in ne neposredno za kriziscem... Krsitev tega te pride pa 40 EUR.


Voznik, ki na križišču zavija na smerno vozišče z dvema ali več prometnimi pasovi, sme zapeljati na kateregakoli od teh pasov, razen če istočasno zavija na isto smerno vozišče tudi voznik, ki prihaja iz nasprotne smeri. V takem primeru zapelje voznik, ki zavija levo, na levi prometni pas, voznik, ki zavija desno, pa na desni prometni pas tega smernega vozišča. Avtobusno postajališče, zgrajeno neposredno za križiščem, ni desni prometni pas v smislu te določbe.

predi ::

Kje točno je iz tega parkirišča možno zavijanje desno in kje točno bi lahko prišel v konflikt z nekom, ki zavija levo? A ni očitno, da je dvopasovna cesta okoli parkirišča enosmerna, uvoz na osrednji del s parkirnimi prostori pa samo eden? Kakšne puščice? Talne oznake za smer vožnje preden se vključiš nazaj na cesto okoli parkirišča?

simnov ::

 slika

slika



zelena jaz rdeča iz leve strani tam sta samo dve puščici in potem se zooža na en pas.

simnov ::

Samo če greš ob sredinski pas prideš že na oni pas kjer ni puščic na google še ni teh puščic.

HotBurek ::

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

HotBurek ::

Kaj pa spodnji primer?

Črtkana črta kaže, da če zaleni zavija desno, se mora vključit na "avto" pas (ta levega, rumene pikice), ker je desni bus linija že od samega začetka. In rdeči mora počakati in mu dati prednost.

Skratka, za zelenega črtkane črte označujejo da se mora vključit direktno na levi pas, kar sicer čisto zapre pot na dunajsko rdečemu.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

St235 ::

mislim, da desni pas ni avtobusni takoj po križišču, zato se mora vključit na njega in ptoe mmenjat pas.

Če je res ves čas avtobusni, potem seveda avto ne sme zaplejat na njega, sam mislim, da ni tako. google maps ima prestare posnetke.

rokp ::

Na dolgem mostu tam ni vec puscic, je en prometni pas + avtobusna postaja, tako da iz P + R zapeljes desno direktno na vozni pas, tisti ki iz nasprotne smeri zavija levo, te mora pa pocakati.

simnov ::

rokp je izjavil:

Na dolgem mostu tam ni vec puscic, je en prometni pas + avtobusna postaja, tako da iz P + R zapeljes desno direktno na vozni pas, tisti ki iz nasprotne smeri zavija levo, te mora pa pocakati.


Kako ni več puščic v petek so še bile :)):)):))

rokp ::

Ce se vedno govorimo o izvozu iz P+R Dolgi most desno, je takoj za prehodom za pesce talna oznacba za avtobusno postajo. Pa kratko crtkano te pelje na (sedaj edini) pas. Za petek pa ne vem. ;)

simnov ::

Pomota ni več puščic avtobusna postaja je.

St235 ::

Potem ni dileme in tja ne smeš zapeljat, ampak je to "klasično križišče" kjer ima tisti ki zavija desno prednost pred tistim, ki zavija levo.

MrStein ::

Sem že videl folk, ki zavija levo (na cesto, ki ima dva pasa) in namesto da zavije na levi pas, čaka nasprotne, da gredo na desni pas, in potem gre za njimi, tudi na desni pas. (ta cesta je dolga in ima potem veliko časa da menja pas, ni tako, da je namenjen tja, kamor gre desni pas, torej recimo, da bi takoj v naslednjem križišču zavijal desno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

MrStein je izjavil:

Sem že videl folk, ki zavija levo (na cesto, ki ima dva pasa) in namesto da zavije na levi pas, čaka nasprotne, da gredo na desni pas, in potem gre za njimi, tudi na desni pas. (ta cesta je dolga in ima potem veliko časa da menja pas, ni tako, da je namenjen tja, kamor gre desni pas, torej recimo, da bi takoj v naslednjem križišču zavijal desno)

:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zavijanje v desno pri rdeči na semaforju (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31728569 (8190) WizzardOfOZ
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525302 (20041) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936891 (34701) kiFni
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191586 (82354) St235
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817617 (15079) St235

Več podobnih tem