» »

Zavarovanje avta pred potovanjem v tujino

Zavarovanje avta pred potovanjem v tujino

i33a ::

Pozdravljeni,
v prihodnjih tednih se odpravljam z avtom po evropi (v kolikor ne bo kakšnih strožjih ukrepov glede Covid19).
Avto imam zavarovan pri G24, kjer asistenca krije 250km v eno smer. Ker imam namen potovati (dosti) dlje me zanima če ima kdo izkušnje s čim takim v tujini?
Se da zavarovati dodatno za en mesec pri kakšni drugi zavarovalnici oz. kako preostali rešujete take probleme?

Lep dan še naprej

Miha 333 ::

Redkokdaj je smiselno avto prepeljati vso pot nazaj domov. 250 km je verjetno dovolj do bližnjega servisa. Stroški prenočitve/nadomestnega vozila pa so ponavadi tudi pokriti za čas popravila. Specifična situacija je morda edino prometna nesreča s hujšo škodo, vse pa zavisi od vrednosti/starosti vozila.

Imel sem izkušnjo z okvaro v tujini na dopustu. Je asistenca vse uredila, vleko na servis, nadomestno vozilo z dostavo na kraj primera. Skoraj ni vplivalo na dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

i33a ::

Aha, razumem.
Do najbližjega servisa je 250 km zagotovo dovolj, ker je območje potovanja dokaj gosto poseljeno.
Avto je vreden cca 2000€. Ob večji nesreči bi bil avto (najbrž) ocenjen kot totalka. Tu pa najbrž nastopijo težave, ker se avta ne bi splačalo voziti domov / bi nekako na hitro mogel prodati v tujini (če je to sploh možno).

TheBlueOne ::

Ob manjsi nesreci bo ze sigurno totalka. :D Verjetno ga v tem primeru das v tujini na odpad.

Nekaj ima tudi AMZS. Poglej, ce ti je OK.

https://www.amzs.si/clanstvo/clanske-ug...

Za 1500EUR bos nasel koga, ki ti ga pripelje 1000km+. Meni je iz Avstrije pripeljal avto za EUR po kilometru (stel je obe smeri). Samo pozanimaj se, komu vse AMZS placa... Jaz imam to urejeno v tujini, zato ne vem kako tocno je to pri AMZSju.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366072 (895) zobnik
»

Sklepanje avtomobilskega zavarovanja

Oddelek: Na cesti
342668 (1646) Bye
»

Kaj narediti ko se vam na cesti pokvari avto?

Oddelek: Na cesti
315647 (4888) energetik
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519201 (17993) AngelOfDeath

Več podobnih tem