» »

Ohranitev telekom priključka

Ohranitev telekom priključka

sočan ::

Kaj izbrati ,oziroma naročiti , da obdržim telefonski priključek pri telekomu,in da je nekako najcenejša opcija. ??

Imam trio c ,pa bom zaradi prehoda na telemach odjavil trio ,bi pa vseeno želel obdržati aktiven telefonski priključek. Ve kdo ,kaj je najugodnejša opcija ?

Hvala.lp

harvey ::

Itak v trio nisi imel klasične telefonije, temveč ip, zato neke prednosti po ohranitvi telekomove telefonije ne vidim, razen če je vezano na stroške dotičnih klicočih iz telekom omrežja.

Klasična pstn naročnina je tam 14€ in priklop 100€.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sočan ::

Ne razumem najbolje ?? Želim pač ohraniti priključek ,ker je centrala polna in vem da realno priključka ne bom več dobil če ga bom kdaj želel ??

Verjetno je najbolj smiselno nekaj kjer je v uporabi modem ?? Samo internet ? Pa en obstoječ mail naslov moram ohraniti.

hojnikb ::

In zakaj bi pri zdravi pameti kdajkoli hotel it nazaj na DSL???
Ce imas sedaj kablsko ali optiko, potem odjavi takoj in ne glej vec nazaj.
#brezpodpisa

starfotr ::

PSTN morajo vsakemu omogočit.

Odjavi in pozabi. 99,999 % sem, da nazaj na parico ne greš. Boš kmalu videl optiko, če je vse polno in si bogu za hrbtom.

sočan ::

Kako pa naj mail obdržim . ?

hojnikb ::

zmeni se z operaterjem, da ti omogocijo dostop do mejla za nek fee.
#brezpodpisa

starfotr ::

Saj imajo postavko glede maila v ceniku.

Dr_M ::

Zakaj pri zdravi pameti bi sel na telemach?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

ker bo tut telemach bols kot telekom na kablski?
#brezpodpisa

Apple ::

Gres na analogno linijo, opalili te bojo za cca 80 eur, narocnina je 14 eur/mesec, lahko si izberes mirovanje, ki stane cca 7 eur/mesec + vklop cca 25 eur/leto.

Jaz sem Telekom odpikal, ker so ratali zlatarji in sem iz enakih razlogov obdrzal prikljucek, tako da jim zdaj placujem 7 eur/mesec namest 80 eur...
LP, Apple

bombicar ::

Dr_M je izjavil:

Zakaj pri zdravi pameti bi sel na telemach?


3-5x hitrejsi internet za 15€ manj na mesec?? Če nima optike mu je to najboljša rešitev.

sočan ::

Na objektu imam oba priključka že leta... Brezveze plačujem na polno dva operaterja. Če sem do sedaj plačeval polno dvema ,bom pa še sedaj kako leto nek znesek , da vidim ali še bodo kdaj potrebe po parici ali pa ne.

Kar se pa tiče storitev . Na telekomu sem imel 30/5 ,megahd. Telemach 250/10 . Eon box ,mi je prav všeč . Sam meni ,ogled nazaj... V enem televizorju sem pustil conax s kartico. Starša najlaže tako obvladata zadevo. Še k enemu bom pa dal tv box z wifi in naloženo eon aplikacijo.

Ko sem ravno pri eon-u. Mi pa manjka ena zadeva. Opis trenutne oddaje bi moral biti nekako drugače rešen. Lahko da celo je ,pa da jaz ne najdem.

Sedaj če želiš opis oddaje je kar nekaj klikov. Lahko bi to rešili , da bi enostavno pritisnil eno barvno tipko , in bi to bil skok na opis trenutne oddaje,filma....

Pri telekomu imam fritzbox-a ,pa kar se tiče wifi-ja je pa res bomba proti temu telemachovemu ubee. Imam doma še en tplink router , pa bom poizkusil nekako nastaviti da bi delal kot extender ??

lp

Lonsarg ::

Zadeva je enostavna, izbereš v tem vrstnem redu in ne gledaš nazaj, ne rabiš starih tehnologij vzdrževat:
1. optika
2. kabel
3. DSL

Glede na to da imaš šanso za 2. ti opcijo 3. kar skensli, kake rezervacije priključkov neki.... DSL se je izpel, kabel ima pred sabo še kak dodatni faktor 2 izboljšav. Optika pa ima pred sabo še vsaj 10 generacij izboljšav.

Ponudnikov se pa glede na priloženi WiFi ruter ne izbira, ker za profi WiFi itak kupiš sam svojega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

In verjetno, če bo več interesa, bodo nadgradili centralo.

Itak imajo polno DSL opreme, ker migrirajo na optiko.

sočan ::

So kraji ,oziroma odcepi iz central kjer optike 1000 % nikoli ne bo...
Sam sem na linij kjer smo štiri hiše ,in sem siguren da optike na telekomu ne bo.
Kabelska je že leta.

Apple ::

To pomeni, da sta dve oz tri hise v beli lisi, kar je ok s stalisca polaganja optike, ker imajo bele lise prednost.
LP, Apple

sočan ::

Apple je izjavil:

To pomeni, da sta dve oz tri hise v beli lisi, kar je ok s stalisca polaganja optike, ker imajo bele lise prednost.

To je teorija..praksa je nekaj drugega.
Iz iste centrale se napajajo večja naselja , pa še tudi sploh ni govor o kakšni optiki.
Nasprotno ogromno jih je še na adsl. Še vdsl2 plošč ni veliko v centrali.
Pa saj sploh ni pomembno , bekaj časa bom še poizkusil imel na rezervi telekom. Če pa ne bo nič pametnega bom pač skenslal. Sploh ni revolucije.

lp

Apple ::

Pri nas je bilo tocno tako, kot sem napisal. Strnjena naselja niso dobila optike, ker je bilo manj belih lis. Okoliske vasi so pa dobile, pa so bile hise razprsene vse povsod. Meni ni bilo logicno, da so sli v investicijo za pokrivanje manjsega st. gospodinstev... pa so rekli, da so dobili evropska sredstva za pokrivanje belih lis...
LP, Apple

Lonsarg ::

Mah glede na trenutnk trend bo pomoje tam okoli 2025 99.99% pokritost z optiko, tistih 0.01% ki pa ne bodo imeli optike bodo pa imeli posebne 5G 1Gbit pakete na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

delavec44 ::

Potem greš pa gledati center Izole ali Kopra pa lahko o optiki le sanjamo.

fikus_ ::

Te t.i. bele lise so bile določene na območjih, kjer ni možnosti internete po bakru (ga ni, je preslabo omrežje, prevelike razdalje, . . . ), ali se komercialno ne splača, financirano s strani EU. Zato je marsikomu nelogično, da v gostem naselju nima optike, redko poseljeni oddaljeni kraji pa.

Tudi jaz sem na ta način prišel do optike.

starfotr ::

Prav je, da se pokriva območja, ki so bolj oddaljena. Tam imajo samo slabe ADSL priključke ali pa še to ne. V mestih imajo ljudje COAX, VDSL, nekje tudi 2 optiki, 4 mobilna omrežja z LTE/4G ... Tako, da karkoli od tega imaš, ne rabiš optike.

posebne 5G 1Gbit pakete


Hahaha. Za bazne postaje rabiš tudi optiko ali pa mikrovalne zveze. Ali misliš, da pride internet kar iz vrtine, zabiješ cev v zemljo pod bazno in kar dela ...

Lonsarg ::

Ne, ampak razlika med optiko do enega oddajnika vs optika do in po celi vasi je ene faktor 100 kar se tiče kopanja se ti ne zdi?

bombicar ::

Vsak provider naj rajs zrihta vowifi kot pa ta bedn 5G k ti itak 1Gbps ne bo vleklo v bajti notr. Brezvezno trošenje dnarja v trenutni fazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557229 (5335) starfotr
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658947 (25006) Lonsarg
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18645519 (30883) NooB
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11839909 (34270) madmitch

Več podobnih tem