» »

Čuden zvok turbine

Čuden zvok turbine

Hardon ::

Pozdravljeni

Vprašanje strokovnjakom:
Stvar je sledeča. Pred dvema tednoma sem zbil jazbeca. Škoda ogromna, hvala bogu vse časti zavarovalnica. Ena od stvari, ki so jih zamenjali je bil tudi interkuler. Danes sem avto prevzel in šele doma opazil, da ko je avto na mestu in turiram na visoke obrate, nad 2500rpm in ko spustim gas, nekaj čudno in glasno zacvili v turbini. Sumim, da so nekaj površno naredili, glede na to da sta turbina in interkuler povezana. Jutri imam sicer mehanika, ki bo še enkrat razdrl in pogledal. Sprašujem vas, je možno da je to posledica menjave interkulerja? Sem neučakan in bi rad vedel če se lahko vozim, ker najmanj kar si želim je, da mi odpove turbina. Turbina je bila sicer obnovljena, prav tako vse cevi, pred cca 15k km. Gre pa se za Audi A3 1.9TDI 2006.
Hvala in Lp

fikus_ ::

Možno, da je še kakšna cev počena.

Karton4 ::

ko spustim gas, nekaj čudno in glasno zacvili v turbini


To lahko pomeni lahko marsikaj.
Ce je kaka cev oz ne tesni pravilno, se bo slisalo kako polni turbino, ki piha vse mimo, pri tem lahko jo poskudujes, ker ona polni dolker ne pride do originalnega pristiska, ce nekje pusca bo se toliko vec vrtela ko se normalno, da to doseze.

TheBlueOne ::

Ce zvizga, potem verjetno kje ne tesni. Ampak ta del ni kriticen, kriticno je ulezajenje in stanje propelerckov. Tam dvomim, da je sploh lahko kaksen zvok, ce tam ne tesni bos prej dobival olje v motor ali pa v izpust.

Ampak lahko je tudi kaj drugega.

Poznam pa dosti primerov, ko ljudje dajo na servis turbino, ki slabo tesni na servisu pa jim prodajo nazaj "obnovljeno", vejretno pa samo zatesnijo ohisje. Pri celotni obnovi lahko garantiram, da ne prides niti blizu kakovosti originala, kar pa tudi ne pomeni, da obnovljena ni dobra za x100.000km...

Invictus ::

Hitro k cenilcu na zavarovalnico, ker ti bo mogoče zavarovalnica častila popravilo turbine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dizl izguba moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6816870 (14377) Twixz
»

Težave po obnovi turbine (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9219208 (10200) KTr1sk
»

1.9 TDI 130 KM - začele so se težave... ali pač ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9134325 (17753) cleanac
»

Avto nima moci, kadi toyota d-4d dizel

Oddelek: Na cesti
3611620 (9977) Janac
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187351 (152364) Spajky

Več podobnih tem