» »

Mama drogerašica. Naj si spremenim ime?

Mama drogerašica. Naj si spremenim ime?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

narina ::

Pozdravljeni!

Običajno ne pišem na forume, sem pa dobila informacijo, da je na tem forumu nivo komunikacije za nekaj stopenj višji kot na drugih, zato sem se le odločila. Zanimajo me vaša mnenja.

Primer je resničen, pa čeprav se tudi meni včasih zdi vse skupaj in zmeraj bolj nadrealistično.

Stara sem 43 let in moja mama je že 15 let odvisnica od drog. Jemlje vse »uzduž i popreko«. Temu primerno je postala oziroma je ves čas dneva že leta in leta povsem zmešana, po domače postala je nora, še bolj po domače, pamet ji je šla v rit, je agresivna in nasilna, nadleguje vse okrog sebe, tako da se je ljudje bojijo: Nekaj primerov:
- ko je izgubila osebno izkaznico, nove ni šla iskat po normalni poti, pač na upravno enoto, do okenčka, ampak je na hodniku pri varnostniku zagnala vik in krik, da hoče govoriti z načelnikom upravne enote (in je to dosegla)
- pri zdravniku ne čaka v vrsti, ampak samo vdre skozi vrata, ko je v čakalnici xy ljudi, pri zdravniku v ambulanti pa v tistem hipu drug pacient
- zdravniki jo po tolikih letih samo pošiljajo drug drugemu, ker se je želijo znebiti
- že nekaj desetletij je ljudem dolžna gore denarja in ko si kdo od njih sploh še upa priti na naša vrata, ona o teh dolgovih nima pojma, začne kao jokati kako je revica uboga, v naslednjem trenutku pa grozi, da bo poklicala policijo, ker da jo nadlegujejo in kako so si sploh drznili izmisliti, da jim je ona kaj dolžna
- določeni upniki se obračajo tudi name, čeprav že 20 let ne živim doma in za 90% dolgov sploh ne vem oziroma izvem slučajno, ko mi zanje pove na pol dementen oče, ki je pozabil na mamin ukaz, da se hčerki ne sme povedati za nobenega upnika ali pa, ko upniki pridejo ravno takrat, ko sem na obisku, ker jima čistim hišo in ker imam oba kljub vsemu rada (medklic: po vseh tako hudih stvareh, ki sta mi jih povzročila, si tako želim, da bi mi bilo vseeno za njiju, pa ne gre)
- najraje si denar izposoja od zelo starih ljudi (ni potrebne dodatne razlaga, mar ne)
- nadlegovala je mojo prijateljico odvetnico, da kako si ona meni drzne svetovati (ja, Bog pomagaj, na koga pa naj se obrnem za pravni nasvet pri vseh pravnih problemih, ki mi jih mama povzroča, če ne na prijateljico odvetnico) in da kako si drzne gledati v zemljiško knjigo (prijateljico sem prosila jaz, da bi mi povedala koliko hipotek je na njuni nepremičnini; mama me namreč prosi, da naj dovolim, da se pol njune nepremičnine prepiše name – toliko je brihtna, da ve, da jima z očetom verjetno zelo kmalu sledi deložacija). Jaz seveda hočem preveriti vsa pravna dejstva, preden naredim naumnost. Nadlegovala jo je na službeno telefonsko številko in ji grozila. Prijateljica je en teden bila do mene mrtvo hladna, potem pa mi je vendarle povedala, da ji je moja mama grozila in da se je boji. Na srečo sva zgladili spor. Ubilo bi me, če bi jo izgubila, ker mi je res najboljša prijateljica.
- ko misli, da ji bo koristilo (npr. ko si želi izposoditi denar), se naredi povsem pametno in brihtno, gre k frizerju, se lepo uredi in evo opet, ljudje ji nasedejo
- na veliko se hvali s svojo hčerko, kako je hčerka (jaz) oh in sploh in kaj vse je doštudirala (ok, to je res), čeprav sem ena res čisto navadna oseba
- primerov je še našteto
- da je vse še bolj kruto: podobni sva si kot jajce jajcu. Imela me je mlada. Zamenjujejo naju po videzu. Ko sem v domačem kraju, me lokalni odvisniki na ulici ali ko grem na sprehod skozi park, ustavljajo in sprašujejo ali rabim metadon, spet drugi pa, ali ga prodam???!!!

Sedaj pa bistvo: zadnja leta sem čutila, da sem zaradi nje stigmatizirana.
Prvič: vidim po pogledih ljudi, po pogledih sošolk in sošolcev z osnovne šole, ko se srečamo na obletnici. Govorim o tistih, ki so končali srednjo medicinsko in delajo v domači bolnišnici in so imeli z njo tisočkrat opravka. Seveda ne rečejo nič, a jaz vidim poglede.
Drugič: poklicno imam dosti opravka z ljudmi. Molim Boga, da me nihče ne bi vprašal od kod sem; iz majnega kraja (ko pridejo do mene, pa že tako ali tako vedo moje ime in priimek – pač taka je narava mojega dela) in ker ljudje takoj seštejejo 1 + 1, evo takoj njihova misel: »To je od tiste zmešanke hčerka, joj, raje hitro vstran od nje, kaj pa če je tudi ona zmešana.«
Tretjič: zaradi njenih izpadov, mi propadajo poslovne priložnosti. Tisočkrat sem ji prepovedala, da govori, da ima hčerko in predvsem, da govori kako je hčerki ime, a zdrogiranki kaj dopovedati???!!!

In še en primer: z možem, ki vse to ve in najinim prijateljem, ki o tem ne ve nič, smo pred leti na morju srečali Slovence. Pristopili so do naju, potem, ko se je najin prijatelj nekaj metrov stran od mene in moža, z njimi zapletel v prijeten pomenek. Oni so njemu povedali, da so iz te in te regije in prijatelj seveda nič hudega sluteč njim nazaj, da kakšno naključje, da njegova prijatelja (midva z možem) sva tudi po rodu iz te in te regije. Potem so ti Slovenci navdušeno pristopili do naju, rekoč oh kakšno naključje je, da se srečamo ljudje iz iste regije. Seveda je sledilo njihovo neizbežno vprašanje od kod točno v tej regiji sem doma. Povedala sem. Sledil je šok za oboje. Oni so tudi s te vasi. Navdušeni so me vprašali s katere ulice? Kaj bi naj drugega, povedala sem. Oni navdušeni v zrak, da to je neverjetno, da oni so z te in te ulice, ki je pravokotna na mojo ulico. Na tem mestu sem že doživljala smrtno grozo. Seveda so spraševali naprej: s katere hiše sem točno. Tu sem začela mutiti: »A veste, ko pridete v vas, potem tam in tam zavijete tja in tja in potem tja in tja in bla bla bla...« Na vsak način so hoteli ugotoviti katera hiša. Ko niso in niso ugotovili (ker sem namerno mešala sever in jug in levo in desno), so me povprašali po priimku in ker tu res nisem mogla lagati, evo: gotova priča: v njihovih mislih sem postala hčerka od lokalne zmešanke.

In sedaj končno moje vprašanje oziroma množica njih, a prvo vprašanje je najpomembnejše:
- Naj si spremenim ime in priimek?

Naslednje pa vas sprašujem:
- Naj se lažem od kod sem po rodu?
- Bodo ljudje, ki so kadarkoli imeli opravka z mano pod mojim sedanjim imenom in priimkom, kadarkoli pozabili, na moje staro ime in priimek in da sem hčerka od lokalne zmešanke? Če ja, koliko desetletij bo trajalo?
- Kaj menite, ali zaradi moje matere ljudje tudi zame menijo, da sem morda zmešana (jaz menim, da sva si različni kot noč in dan (razen po videzu, o tem sem pisala že zgoraj), nikomur nisem dolžna centa, menim, da nimam nič, nič, nič skupnega z njo.)?
- Kaj bi vi storili na mojem mestu? Bi obdržali isti priimek kot ga ima ona, ponosno dvignili glavo, bili še naprej drugačni od nje in ljudem s svojim obnašanjem in dejanji dajali vedeti, da vi niste taki kot ona in da niste krivi, da imate tako mater?
- Ali bi si čim prej spremenili ime in priimek, se lagali o kraju rojstva in novi ljudje vas ne bi niti slučajno povezali z lokalno zmešanko?
- Bi ji zamolčali, da ste si zamenjali ime? Ker če ji povem, potem se bo hvalila, da je njena hčerka ta in ta, ki pa ji je bilo prej ime tako in tako. In bom spet na istem.Verjetno je potem bolje, da ona še naprej misli, da mi je ime xy, jaz pa bom zž in ljudje, ki me bodo spoznali na novo, me ne bodo mogli povezati z njo (čeprav vaški jeziki segajo še čez oceane, ne pa da ne bi segali okrog po Sloveniji).
- Ali so ljudje dovolj inteligentni, da bodo (vsaj kakšen procent njih) pomislili, da sem se preimenovala zato, ker se zaradi sramu, ki ga mama povzroča, želim distancirati od nje? Eh, verjetno tako daleč ne bodo razmišljali, saj nisem javna oseba.

Hvala vam za vaša mnenja.

kuall ::

Hmm, zjeban družinski član ti lahko močno uniči ugled, ker te ljudje mečejo v isti koš, tako da čeprav se sprememba imena sliši bizarna je kar razmišljanje v pravi smeri. Bi vsaj ljudem dala sporočilo, da vas ne smejo metati v isti koš. Go for it, če se ti da, škodit ne more, ne vem pa koliko košta. Meni se ne bi dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Scaramouche1 ::

Poznam modela ki je takoj sinu spremenil priimek iz ić v slovenski, ker je takoj ko se je Slovenija odcepila videl kako se tretirajo južnjaki, tako da, ja podpiram.

V Ameriki je navada da si veliko ljudi spremeni v ENG govoreče priimke, ker potem dobijo lažji vstop v družbo!

Ja pojdi si spremenit, samo če boš živela v istem okrožju in vsi vedo kdo si, ti ne bo pomagalo dosti, je bolje da greš v drugo mesto živet...

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Kak odnos imaš do očeta?
Dejansko bi bilo najbolje prekiniti stike z materjo.
Napisala si, da se tega ne da.
Po moje se da, ampak težko, s pomočjo strokovnjaka in verjetno je to proces ki traja vsaj kako leto.

Najprej se vprašaj, če si želiš prekiniti stike s starši?

Odgovori si na to, potem razmišljaj naprej.

Samo sprememba imena pa ima lahko močan simbolni pomen, lahko tudi pomeni, da si dejansko želiš prekiniti stike s starši.

Zodiac ::

To je tech forum ne med...... :(

HotBurek ::

Ime obdrži, spremeni si priimek. Za eno leto, pa pol vidiš, kako je.

Ter seveda opcija, če se lahko preseliš na drugi konec kokoške.

Sicer pa jeba. Da bi se čist "odlepla", pol se preseliš v Hamburg. Tam te ne bodo tako pogosto prepoznal.

Gut luck.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

nirm ::

v sloveniji je stigma in opravljivost, pa tudi slab spomin ena od narodovih tradicij. odselitev, zamolčanje neprijetnosti, prekinitev stikov, navezovanje novih stikov pa tudi sprememba imena je včasih edina možna rešitev.

problem je, ko stopita v enačbo čustva in dediščina. večina ljudi nima srca, da bi kar tako pustila svoje starše. navsezadnje so tvoji starši. sploh če do njih čutiš neko usmiljenje in se zavedaš njihovih problemov. ampak na tej točki se moraš vprašati - ali imaš sploh še to moč, da lahko kaj narediš ali pa bo edini rezultat tega tvoje trpljenje? druga stvar je dediščina, ki ponavadi predstavlja nepremičnine in zemljo in za večino slovencev je to sveta dobrina. če si se v končni fazi pripravljena temu odpovedati, oziroma tvoje življenje ne zavisi od tega, potem imaš možnost izbrati prosto pot. so pa to težke stvari, večina slovenskih tragedij izvira iz problematičnih družinskih odnosov in dediščine.

pa še glede foruma, nivo komunikacije je višji kot drugje, samo pa tukaj prevladuje dosti nizek nivo empatije in straight brutalna logika, ki jo dosti tehničarjev edino razume in ki za socialno-človeška vprašanja pogosto ni najbolj optimalna.

FormerUser ::

narina je izjavil:


In sedaj končno moje vprašanje oziroma množica njih, a prvo vprašanje je najpomembnejše:
- Naj si spremenim ime in priimek?



Zakaj, a nimaš moževega priimka? V normalnih pogojih tega sicer ne bi forsirala, za tale primer se pa zdi najbolj elegantna rešitev.

Alien123 ::

Če si v življenju ne moreš ustvarit nekaj sam, ter čakaš na dediščino, potem je nekaj narobe s teboj. Pri 43ih letih bi morala imeti že odplačano nepremičnino v kateri živi, al pa vsaj tričetrt. Zakaj bi se čakalo, da stari umrejo da dobiš nekaj zastonj?
Ko bodo dovolj stari starši, da gredo v dom, se nepremičnina proda in se s tem odplačuje stroške bivanja v domu.

back on topic:.. Če ti starš škodi pri tvoji službi, je najboljše distanca in s tem tudi sprememba imena, razen če se preseliš v drugo mesto.

Poslastica ::

Ful mi je žal za tvojo zgodbo. :(

Droga seveda čisto spremeni človeka. Možgani popolnoma drugače delujejo, zasvojenost ima oblast nad osebo. Tvoja mama bi bila drugačna oseba, če droge ne bi bilo posredi.

Pri drogi je težko bit pameten. Jaz bi ti za začetek svetovala kak pogovor s kakšnim strokovnjakom. Toplo lahko priporočam Miho Kramlija, v primeru prijateljice je bil izjemen. Človek res obvlada svojo stroko.

Mislim, da bi se jaz v tvojem primeru od takšne matere distancirala. S tem, da bi ji jasno povedala, da se distanciram od narkomanke v njej. Do zdravljenja in spremenjenja vedenja pa bi z njo, čeprav bi me to zelo bolelo, prekinila stike. Droga je kriva za to, da jo je oropala dostojanstva. Mislim, da ni potrebe, da se ti dozdeva, da te vidijo vsi ljudje kot hčer narkomanke - vsaj jaz te po povedanem vidim kot močno žensko, ki je tako pogumna, da zmore skrbeti za svojo zadrogirano mater. Moj globok poklon!

Se popolnoma strinjam z @nirm : nivo je višji na slo-tech forumu, empatija in dojemanje nebinarnih problematik je bolj tako tako.

Raptor F16 ::

@OP bojim se da je "škoda" že narejena, efektivno pa ti sprememba imena ne bo dosti koristila. Še najbolj učinkovita je selitev v popolnoma novo okolje kjer dobiš čisto drugo lokalno priznano identiteto. To je seveda težak korak ki od tebe zahteva da se umakneš od ljudi ki jih poznaš celo življenje.

Alternativa je tudi sprejemanje situacije kot take. Sicer pa... zakaj bi si soremenila ime ? Če bi se ali pa si se poročila imaš itak možev priimek. V tem primeru te verjetno bolj žre podzavest in si mogoče malo domišljaš, da te ima okolica na piki.


Zodiac je izjavil:

To je tech forum ne med...... :(


Ja, tist forum je infested in kot tak neuporaben. Žal je s tam v zadnjem času en kup golazni poskusilo migrirat na Slotech...

Zahvaljujoč naši strogi moderaciji so se obrnili in sedaj tam užaljeni pljuvajo po ST. Anonymo sem tudi tam malo sodeloval ampak glede na videno ostalim ljudem ne moreš zamerit da se obračajo sem... medover ima dobesedno najbolj nesposobno in pasivno moderacijo kar jo lahko vidiš. Dobesedno ogaben Clickbait portal, ki se na račun sodelujočih še javno promovira in jih izpostavlja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

nirm je izjavil:



pa še glede foruma, nivo komunikacije je višji kot drugje, samo pa tukaj prevladuje dosti nizek nivo empatije in straight brutalna logika, ki jo dosti tehničarjev edino razume in ki za socialno-človeška vprašanja pogosto ni najbolj optimalna.


Mogoče za življenjeske razprave manjka EQ... sicer pa so čustva neoptimalna za tehnične debate.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Scaramouche1 ::

nirm je izjavil:

v sloveniji je stigma in opravljivost, pa tudi slab spomin ena od narodovih tradicij. odselitev, zamolčanje neprijetnosti, prekinitev stikov, navezovanje novih stikov pa tudi sprememba imena je včasih edina možna rešitev.

problem je, ko stopita v enačbo čustva in dediščina. večina ljudi nima srca, da bi kar tako pustila svoje starše. navsezadnje so tvoji starši. sploh če do njih čutiš neko usmiljenje in se zavedaš njihovih problemov. ampak na tej točki se moraš vprašati - ali imaš sploh še to moč, da lahko kaj narediš ali pa bo edini rezultat tega tvoje trpljenje? druga stvar je dediščina, ki ponavadi predstavlja nepremičnine in zemljo in za večino slovencev je to sveta dobrina. če si se v končni fazi pripravljena temu odpovedati, oziroma tvoje življenje ne zavisi od tega, potem imaš možnost izbrati prosto pot. so pa to težke stvari, večina slovenskih tragedij izvira iz problematičnih družinskih odnosov in dediščine.

pa še glede foruma, nivo komunikacije je višji kot drugje, samo pa tukaj prevladuje dosti nizek nivo empatije in straight brutalna logika, ki jo dosti tehničarjev edino razume in ki za socialno-človeška vprašanja pogosto ni najbolj optimalna.


Si siguren da rabiš imeti isti priimek za dokazovanje dediščine? Saj ženske spreminjajo priimek ob poroki, zakaj bi sprememba zaradi stigme predstavljala problem dokaza na sodišču?

Kvinta ::

Če živi s tabo jo postavi pred vrata pa naj gre kam pač bo šla pa mama gor al dol.

Naj proba pri zdravniku pred mano it noter bo to zadnjič :O
A.C.A.B

A. Smith ::

Glede soočanja s sokrajani je najbrž najboljše, če jim z zdolgočasenim obrazom poveš, da si na žalost hčerka od tiste zmešane drogerašice tam. Če direktno zadaneš bistvo, je agonija še najkrajša, pa ljudje načeloma razumemo.

Sosed je pred leti, ko sta bila starša pijanca še živa, očeta z verigo privezal za hruško, mater pa zaklenil v klet. Ni dolgoročno pomagalo, imel je pa en dan miru :)) Kasneje, ko je oče že umrl, je mater večkrat prestregel, ko je po vaseh prosjačila za pijačo (in off we go - v klet). Sčasoma je prenehala piti, a je zdaj tudi ona že mrtva.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Scaramouche1 ::

A. Smith je izjavil:

Glede soočanja s sokrajani je najbrž najboljše, če jim z zdolgočasenim obrazom poveš, da si na žalost hčerka od tiste zmešane drogerašice tam. Če direktno zadaneš bistvo, je agonija še najkrajša, pa ljudje načeloma razumemo.

Sosed je pred leti, ko sta bila starša pijanca še živa, očeta z verigo privezal za hruško, mater pa zaklenil v klet. Ni dolgoročno pomagalo, imel je pa en dan miru :)) Kasneje, ko je oče že umrl, je mater večkrat prestregel, ko je po vaseh prosjačila za pijačo (in off we go - v klet). Sčasoma je prenehala piti, a je zdaj tudi ona že mrtva.


Zaradi takih stvari ljudje bežijo čez ocean, brutalno, ta oseba je lahko normalna, ampak je v Sloveniji stigma tako močna.

Tako kot tisti primer učitelja ki je varal z učiteljico svojo ženo pa ju je posnel učenec, tip si je lajf vzel!

V takih primerih, bi moral biti psiholog takoj dodan, rešitev, izselitev iz te vukojebine..

Horas ::

Scaramouche1 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Glede soočanja s sokrajani je najbrž najboljše, če jim z zdolgočasenim obrazom poveš, da si na žalost hčerka od tiste zmešane drogerašice tam. Če direktno zadaneš bistvo, je agonija še najkrajša, pa ljudje načeloma razumemo.

Sosed je pred leti, ko sta bila starša pijanca še živa, očeta z verigo privezal za hruško, mater pa zaklenil v klet. Ni dolgoročno pomagalo, imel je pa en dan miru :)) Kasneje, ko je oče že umrl, je mater večkrat prestregel, ko je po vaseh prosjačila za pijačo (in off we go - v klet). Sčasoma je prenehala piti, a je zdaj tudi ona že mrtva.


Zaradi takih stvari ljudje bežijo čez ocean, brutalno, ta oseba je lahko normalna, ampak je v Sloveniji stigma tako močna.

Tako kot tisti primer učitelja ki je varal z učiteljico svojo ženo pa ju je posnel učenec, tip si je lajf vzel!

V takih primerih, bi moral biti psiholog takoj dodan, rešitev, izselitev iz te vukojebine..


say what? a tam pa ni takih pizdarij?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Scaramouche1 ::

say what? a tam pa ni takih pizdarij?


Kako ne razumeš, ne gre se za to ali so, gre se za tebe, ti si nov tam in ljudje te sprejmejo kot takega, ne vedo kaj so o tebi v Slo govorili. Tako lahko začneš znova...

A. Smith ::

@Horas, točno.
V drugih vukojebinah sta pa samo med in mleko? Ravno tako so pijanci, drogeraši in kriminalci. V 90tih je bilo to, da si pjanc normalno, v 80tih so pa tistega, ki je naravnost hodil, sploh čudno gledali.

Poznam človeka, čigar oče je bil zapit profesor v srednji šoli, večkrat na servisu v tozadevni ustanovi. In? Nič, noben mu ni težil, ker je bil možakar popolnoma normalen. Saj ni on kriv, če je njegov foter butast. Poznali smo pa fotra vsi, ker si rabil za v to podjetje točno tisti šolo...

Ljudje načeloma razumejo, da potomec ni kriv za idiotske poteze staršev.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MIHAc27 ::

Meni tudi ni jasno... če si se poročila bi lahko prevzela možev priimek. Če ga takrat pač nisi želela... ga lahko spremeniš kadarkoli po dopolnjenem 18. letu. Ime bi jaz pustil.
Mami seveda ne bi povedal, za nov priimek.

Za kakorkolišno dedovanje seveda ne rabiš imeti originalnega priimka. Pa tukaj verjetno kaj dedovati niti ne bo šlo, ker je veliko dolgov (Dolgov ti ni treba prevzet nase, če se odpoveš dedovanju).

Kako je z prevzemom polovice nepremičnine tudi ne vem... jaz bi bil zelo previden, itak pa se gre za to, da se skrije premoženje. Zna biti še štala, pa kup obiskov sodišča. Če ti gre dobro.. jaz se v to ne bi spuščal. Naj mama prepiše na moža ali koga drugega.

Glede pripovedovanja iz kje si... rečeš pač kraj/naslov kjer živiš sedaj. Če te sprašuje kak sosed iz kje si prišla pa poveš po resnici. Ali se pa zlažeš... Si gospa možev priimek iz Ljubljane/Maribor/Koper (ali kak večji kraj v bližini pravega). Jaz vem da bi se.

Pa čim manjkrat pojdi v domači kraj, če ti ni treba.

narina ::

Alien123 je izjavil:

Če si v življenju ne moreš ustvarit nekaj sam, ter čakaš na dediščino, potem je nekaj narobe s teboj. Pri 43ih letih bi morala imeti že odplačano nepremičnino v kateri živi, al pa vsaj tričetrt. Zakaj bi se čakalo, da stari umrejo da dobiš nekaj zastonj?


Gospod Alien123, verjetno ste površno ali na hitro prebrali. Jan NOČEM njune nepremičnine in vseh hipotek, ki so gor. Z možem že hladiva šampanjec, še 5 mesecev, do izteka kredita za najino stanovanje.
Mama me prosi (ko je blazna = zadeta, kleči pred mano na kolenih in me mori), da naredimo prepis name, ker bo sicer hiša na dražbi prodana, onadva pa na cesti. Oziroma niti ne vem točno kakšna je trenutno situacija, ker pred mano vse skrivata, enkrat je očetu pred mano ušlo, da je hiša že v stečajni masi, ampak potem niti nisem več nič preverjala, ker sem po petnajstih letih psihično povsem utrujena od te situacije.

Jaz bežim vstran od te hiše. Razumete sedaj?

A110 ::

zalostna zgodba. ampak me predvsem iz radovednosti zanima nekaj. glede na to da si stara 43 let in da te je mama imela hitro predvidevam da je ona stara okoli 60 let. kako to da je sele pri 45 zacela z drogo? sem mislil da se večina odvisnezev z drogo sreca v mlajsih letih ali pa se sploh ne. ali se je takrat zgodil kak poseben prelomen dogodek ali je kaj tretjega?

A. Smith ::

Mah, zamenjaš šiht, dobiš sodelace/ke s čudno družbo, povabijo te na čudno zabavo, počneš čudne stvari... dovolj močen človek reče ne in gre, kakšen podleže.

@narina, jaz ne bi tukaj razpredal o celem žiljenju na tvojem mestu, odgovore pa mislim, da v glavnem imaš. Prevzemi možev priimek, rešeno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

narina ::

A110 je izjavil:

zalostna zgodba. ampak me predvsem iz radovednosti zanima nekaj. glede na to da si stara 43 let in da te je mama imela hitro predvidevam da je ona stara okoli 60 let. kako to da je sele pri 45 zacela z drogo? sem mislil da se večina odvisnezev z drogo sreca v mlajsih letih ali pa se sploh ne. ali se je takrat zgodil kak poseben prelomen dogodek ali je kaj tretjega?


Hvala vam za vprašanje. Z odgovorom bom previdna in kratka, da ne bom slučajno izdala njene identitete: taka je njena življenjska zgodba: njeni starši so jo "zapustili," ker so šli s trebuhom za kruhom. Njena mama jo je pustila pri sorodnikih. Medklic: poznam dosti ljudi, ki so jih starši, ki so prav tako šli s trebuhom za kruhom, pustili pri sorodnikih, pa se ti ljudje ne drogirajo, ampak razumejo, da so bili časi taki, da je bilo treba iti s trebuhom za kruhom.
Ampak moje mame se je to ko kaže čustveno dotaknilo bolj kot ostalih. Vseeno je doštudirala (mama ji je od tam kamor je odšla, pošiljala denar). Potem se je poročila s primitivcem (moj sedaj dementen oče), s katerim sta dan na dan bila v groznih odnosih. "Zaradi otroka" sta ostala skupaj (in sta skupaj še danes). Medklic: na otrokovo (mojo) veliko žalost, ker bi mi, če bi šla narazen, bilo prihranjenega mnogo gorja. V zakonu je trpela oziroma smo trpeli vsi. Gradila sta hišo, jo za silo dokončala, po svoji (ne)odgovornosti je ostala brez službe, dolgo iskala novo, jo našla, a jo je pustila, ker je imela življenjsko željo postati podjetnica (to mi je v detajle razložila in sem jo razumela). Oče je naredil enako. Torej oba naenkrat brez službe - po svoji volji. Potem je sledila največja napaka njunega življenja: za vzpostavitev podjetja sta vzela kredit pri Orionu. Mlajšim vam to nič ne pove: Pogooglajte besedno zvezo "afera Orion" in vse vam bo jasno. Kar precej let je bila zelo uspešna podjetnica. Kljub brutalno visokim, oderuškim obrestim smo celo lahko še kam šli skupaj ali kupili kakšno knjigo. Oče (primitivec in naivec) je to kar je ona zaslužila, vlagal v piramidne igre. Izgubil vse. Se je pojavila nova piramidna igra, je mimo njenega vedenja najel kredit v Avstriji, spet vložil v piramidno shemo (tokrat v Forex; mlajši spet pogooglajte) in seveda spet nič dobil. Zame je mislila, da bom ostala doma, a sem se odselila. Torej še ta udarec...
Tako nekako jo je močno tolklo in bičalo življenje, udarec za udarcem, (v dveh letih je umrlo še pet njenih najboljših prijateljic iz otroštva, takih, pri katerih se je vsej malo lahko izjokala) in zatekla se je v droge.

nergac ::

narina je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Če si v življenju ne moreš ustvarit nekaj sam, ter čakaš na dediščino, potem je nekaj narobe s teboj. Pri 43ih letih bi morala imeti že odplačano nepremičnino v kateri živi, al pa vsaj tričetrt. Zakaj bi se čakalo, da stari umrejo da dobiš nekaj zastonj?


Gospod Alien123, verjetno ste površno ali na hitro prebrali. Jan NOČEM njune nepremičnine in vseh hipotek, ki so gor. Z možem že hladiva šampanjec, še 5 mesecev, do izteka kredita za najino stanovanje.
Mama me prosi (ko je blazna = zadeta, kleči pred mano na kolenih in me mori), da naredimo prepis name, ker bo sicer hiša na dražbi prodana, onadva pa na cesti. Oziroma niti ne vem točno kakšna je trenutno situacija, ker pred mano vse skrivata, enkrat je očetu pred mano ušlo, da je hiša že v stečajni masi, ampak potem niti nisem več nič preverjala, ker sem po petnajstih letih psihično povsem utrujena od te situacije.

Jaz bežim vstran od te hiše. Razumete sedaj?


Sama si si odgovorila.
Reci mami ne in se ne pusti zmanipulirati glede polovičnega lastništva.
V končni fazi imaš moža, porabi energijo zanj, pa nase se tudi spomni.
Zdaj si 43, kaj kmalu boš 53 in energije bo že z leti vedno manj, zato je treba preprečiti nepotrebno odtekanje.

buttcrack ::

Grozna zgodba, ni kaj ampak še vedno ne vemo kako to da imaš kljub poroki enak priimek.

nergac ::

Oče je tudi klasičen odvisnik.
Piramidne igre, gemblanje, povzročajo enake učinke kot klasične droge.
Tudi zdravljenje poteka enako.
Mogoče je glede na napisano oče še večji odvisnik kot mama.

Cruz ::

Glede na napisano mislim, da sprememba imena in priimka ne bi kaj dosti resila, ker jr najvecji problem pri tebi, sramujes se svoje druzine in preteklosti. Sprejmi svojo situacijo, jima odpusti, se oddalji in zadihaj.

Vsak normalen clovek bo razumel in ne bo mnenja, da si ista kot mati. Ce pa se bo kdo vtikal v to, pa enostavno poves, da nisi vec v stiku z njo in ne ves/noces znati kaj se z njo dogaja.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FormerUser ::

narina je izjavil:

A110 je izjavil:

zalostna zgodba. ampak me predvsem iz radovednosti zanima nekaj. glede na to da si stara 43 let in da te je mama imela hitro predvidevam da je ona stara okoli 60 let. kako to da je sele pri 45 zacela z drogo? sem mislil da se večina odvisnezev z drogo sreca v mlajsih letih ali pa se sploh ne. ali se je takrat zgodil kak poseben prelomen dogodek ali je kaj tretjega?


Hvala vam za vprašanje. Z odgovorom bom previdna in kratka, da ne bom slučajno izdala njene identitete: taka je njena življenjska zgodba: njeni starši so jo "zapustili," ker so šli s trebuhom za kruhom. Njena mama jo je pustila pri sorodnikih. Medklic: poznam dosti ljudi, ki so jih starši, ki so prav tako šli s trebuhom za kruhom, pustili pri sorodnikih, pa se ti ljudje ne drogirajo, ampak razumejo, da so bili časi taki, da je bilo treba iti s trebuhom za kruhom.
Ampak moje mame se je to ko kaže čustveno dotaknilo bolj kot ostalih. Vseeno je doštudirala (mama ji je od tam kamor je odšla, pošiljala denar). Potem se je poročila s primitivcem (moj sedaj dementen oče), s katerim sta dan na dan bila v groznih odnosih. "Zaradi otroka" sta ostala skupaj (in sta skupaj še danes). Medklic: na otrokovo (mojo) veliko žalost, ker bi mi, če bi šla narazen, bilo prihranjenega mnogo gorja. V zakonu je trpela oziroma smo trpeli vsi. Gradila sta hišo, jo za silo dokončala, po svoji (ne)odgovornosti je ostala brez službe, dolgo iskala novo, jo našla, a jo je pustila, ker je imela življenjsko željo postati podjetnica (to mi je v detajle razložila in sem jo razumela). Oče je naredil enako. Torej oba naenkrat brez službe - po svoji volji. Potem je sledila največja napaka njunega življenja: za vzpostavitev podjetja sta vzela kredit pri Orionu. Mlajšim vam to nič ne pove: Pogooglajte besedno zvezo "afera Orion" in vse vam bo jasno. Kar precej let je bila zelo uspešna podjetnica. Kljub brutalno visokim, oderuškim obrestim smo celo lahko še kam šli skupaj ali kupili kakšno knjigo. Oče (primitivec in naivec) je to kar je ona zaslužila, vlagal v piramidne igre. Izgubil vse. Se je pojavila nova piramidna igra, je mimo njenega vedenja najel kredit v Avstriji, spet vložil v piramidno shemo (tokrat v Forex; mlajši spet pogooglajte) in seveda spet nič dobil. Zame je mislila, da bom ostala doma, a sem se odselila. Torej še ta udarec...
Tako nekako jo je močno tolklo in bičalo življenje, udarec za udarcem, (v dveh letih je umrlo še pet njenih najboljših prijateljic iz otroštva, takih, pri katerih se je vsej malo lahko izjokala) in zatekla se je v droge.


Zakaj ne poiščeš pomoči za svojo mater, jo skušaš spraviti na zdravljenje ali v kakšno komuno za odvisnike? Ob vsem kar je prestala, se zdi tvoje obremenjevanje s tem kaj si bodo o njej ali tebi mislili drugi, precej banalno.

narina ::

buttcrack je izjavil:

Grozna zgodba, ni kaj ampak še vedno ne vemo kako to da imaš kljub poroki enak priimek.


Slotechovce vas spoštujem in občasno berem, a se bojim, da nisem sposobna dovolj jasno artikulirati zakaj, ne da bi mi prilepili stigmo. Želim si prihraniti vaš morebiten gnev/zgražanje/nerazumevanje.
Zagotavljam pa vam, da nima veze z nobenim oškodovanjem države (saj veste, ko se pari ne poročijo, zato da mame lahko dobijo večji otroški dodatek, ker so kao matere samohranilke itd).

Lahko bi se vam gladko zlagala, da imam oba priimka in da me pač poznajo po obeh ali kaj podobnega, recimo, da imam možem priimek in da vseeno vedo, da sem od zmešanke hčerka, ker so v majhnem kraju vsi izvedeli za poroko. Nič od tega.

Z možem sva se sporazumno odločila, da bova obdržala vsak svoj priimek. Na to stvar imava drugačne poglede kot je običajno v naši družbi.

Ali se morda kdo spomni enega fanta iz nekega resničnostnega šova izpred let? Ker je javna oseba, verjetno lahko javno napišem njegovo ime.
Njegov priimek je Cimermančič. Poročil se je z žensko s priimkom Horvat (se mi zdi). Po poroki je on postal Gregor Horvat Cimermančič, ona pa Senespomnimimena Cimermančič Horvat.

WizzardOfOZ ::

Jaz sem se javno odpovedal dedovanju po očetu že kakih 20 let nazaj. Od takrat tudi nisva imela nobenih stikov. Me niti ne zanima kje je in kaj počne. Imam svoje življenje in ga živim, pa se ne obremenjujem z njegovim ( v bistvu se z nikogaršnjim ne obremenjujem). Pa tudi ne zanima me kaj si ljudje mislijo o tem, je moje življenje predragoceno, da bi se ukvarjal s tem kaj si mislijo drugi.

narina ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz sem se javno odpovedal dedovanju po očetu že kakih 20 let nazaj. Od takrat tudi nisva imela nobenih stikov. Me niti ne zanima kje je in kaj počne. Imam svoje življenje in ga živim, pa se ne obremenjujem z njegovim ( v bistvu se z nikogaršnjim ne obremenjujem). Pa tudi ne zanima me kaj si ljudje mislijo o tem, je moje življenje predragoceno, da bi se ukvarjal s tem kaj si mislijo drugi.


Čestitam vam in iskreno privoščim, da ste to zmogli. Jaz tega čustveno ne zmorem.

Alien123 ::

toliko glej, da odnos z materjo ne bo imel prevelika vpliva na odnos z možem. Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.

Cruz ::

Alien123 je izjavil:

Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.
Točno tako, starši tukaj niso nobena izjema.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Utk ::

Preseli se. Magari 20 km stran, ni treba na drug konc sveta. Tolk da zamenjaš okolje. Tisti, ki te poznajo, te bojo še zmeraj, ostali ne bojo obremenjeni s tem. Samo priimek ne bo pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

narina je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz sem se javno odpovedal dedovanju po očetu že kakih 20 let nazaj. Od takrat tudi nisva imela nobenih stikov. Me niti ne zanima kje je in kaj počne. Imam svoje življenje in ga živim, pa se ne obremenjujem z njegovim ( v bistvu se z nikogaršnjim ne obremenjujem). Pa tudi ne zanima me kaj si ljudje mislijo o tem, je moje življenje predragoceno, da bi se ukvarjal s tem kaj si mislijo drugi.


Čestitam vam in iskreno privoščim, da ste to zmogli. Jaz tega čustveno ne zmorem.

Zakaj ne? Nimaš dovolj podpore v možu? Nista sedaj vidva družina in so vsi ostali tujci? Poskrbi zase in za moža, vse ostale pa na drugi tir, ker sta samo vidva pomembna drug drugemu.

FormerUser ::

Alien123 je izjavil:

toliko glej, da odnos z materjo ne bo imel prevelika vpliva na odnos z možem. Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.

Sploh narcistični egoisti imajo zelo nizek nivo tolerantnosti, bog varuj, da bi se njihove partnerice ukvarjale še s kom drugim kot z njimi, pa čeprav z dobrobitjo lastne matere.

narina ::

A110 je izjavil:


Zakaj ne poiščeš pomoči za svojo mater, jo skušaš spraviti na zdravljenje ali v kakšno komuno za odvisnike?


Veste kolikokrat sem poskušala, ampak:
- zvita je kot presta
- slovenski zdravstveni sistem je v zvezi s tem popolnoma neučinkovit
- odvisniki so zaščiteni bolj kot kočevski medvedi
- človekove pravice so zaščitene bolj kot kočevski medvedi
- preštudirala sem zakone: dokler ne dvigne roke nase ali na druge, ne moremo nič. Enkrat je dvignila roke nase (ko je oče bil pri ljubici, to sem prej pozabila povedati, še to jo je teplo), ravnala sem kot se ravna: poklicala policijo in reševalce. Odpeljali so jo na psihiatrijo. Tam se je na razgovoru spet naredila pametno in bistro, se zlagala, da je v stiski zaradi neke banalnosti, da ni res, da je hotela narediti samomor, da ima rada življenje in podobne floskule in so jo poslali domov.

Nekdo zgoraj je omenil, da je revica trpela v življenju:
- Imela je vse možnosti, da pobaše otroka (mene) in se odseli od moža primitivca. Lahko bi šla nazaj na svoj dom ali pa najela neprofitno stanovanje.
- samo bedaki (oprostite, da se tako izražam) so najemali kredit pri Orionu.

Hvala vam za vse odgovore. Res sem jih v glavnem dobila oziroma ste mi odprli oči za razmišljanje v še malo druge smeri. V prihodnjih tednih se bova z možem veliko pogovarjala na to temo in potem se bom odločila kot se bom odločila. Nisem impulzivna, nisem človek hitrih, nepremišljenih odločitev. Lepo počasi.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Alien123 je izjavil:

toliko glej, da odnos z materjo ne bo imel prevelika vpliva na odnos z možem. Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.

Sploh narcistični egoisti imajo zelo nizek nivo tolerantnosti, bog varuj, da bi se njihove partnerice ukvarjale še s kom drugim kot z njimi, pa čeprav z dobrobitjo lastne matere.
Ukvarjanje z odvisniki je full time job... pa še pogosto se zgodi, da te potegne v svoj vrtinec in izgubiš svoje življenje. Včasih je boljše prekiniti in nadaljevati s svojim življenjem, čeprav se morda sliši sebično. Ne vem sicer kako je v primeru @OP-ja, sumim pa, da je @OP malce bolj krhka oseba(ne mislim zlonamerno), odvisniki pa takšne osebe dobesedno pojedo za malico.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Alien123 ::

FormerUser je izjavil:

Alien123 je izjavil:

toliko glej, da odnos z materjo ne bo imel prevelika vpliva na odnos z možem. Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.

Sploh narcistični egoisti imajo zelo nizek nivo tolerantnosti, bog varuj, da bi se njihove partnerice ukvarjale še s kom drugim kot z njimi, pa čeprav z dobrobitjo lastne matere.


in tukaj naša feministka slo-techa.. Dobrobit njene matere je zaprt prostor, brez drog in s posebno specializiranimi ljudmi okoli nje. Ne pa da hodi okoli in krade ljudem oz. "sposoja" denar, da se lahko horsira doma.

WizzardOfOZ ::

FormerUser je izjavil:

Alien123 je izjavil:

toliko glej, da odnos z materjo ne bo imel prevelika vpliva na odnos z možem. Vsak ima svojo mejo tolerantnosti.

Sploh narcistični egoisti imajo zelo nizek nivo tolerantnosti, bog varuj, da bi se njihove partnerice ukvarjale še s kom drugim kot z njimi, pa čeprav z dobrobitjo lastne matere.

Ne nakladaj. Če bi poznala problem drog, bi vedela da se kaj dosti ne da narediti. Če ne moreš pomagati in ti niti ne pustijo, se umakneš. Edina rešitev. Drugače rataš suženj takim egoistom na drogah.

kuall ::

Mamilarji so polomija na kvadrat. Še najbolj jim koristi zapor.
Ponavadi ratajo iz družin, kjer niso imeli zadosti pozornosti. V bistvu osamljen otrok postane mamilar, ker je osamljenost za človeka preveč težka stvar. Tako kot je bila njena mama osamljena, ki je odraščala pri sorodnikih, ki se verjetno niso ukvarjali z njo toliko, kot bi se z lastno hčerko.

WizzardOfOZ ::

Preveč posplošuješ. Mogoče to velja za otroke bogatih.

narina ::

A. Smith je izjavil:

Glede soočanja s sokrajani je najbrž najboljše, če jim z zdolgočasenim obrazom poveš, da si na žalost hčerka od tiste zmešane drogerašice tam. Če direktno zadaneš bistvo, je agonija še najkrajša, pa ljudje načeloma razumemo.


A veste, da mi je pa ta predlog resnično zelo všeč. Ja, agonija je najkrajša.

In še en odgovor bi dala. Eden ali dva ste v različnih kontekstih omenjali selitev daleč vstran. Žal ne pomaga, ker smo Slovenci res povsod. En družinski znanec se je pred nekaj leti po 40 letih bivanja in dela v ZDA, vrnil v našo regijo in si tu začel intenzivno iskati partnerko. A mislite, da glas o tem, da ima v ZDA ženo in otroke ni prišel v naš okraj? Prišel je pred njim. Prehitel ga je. : - )

Mehmed ::

Sprememba priimka zelo malo pomaga pri tvojem problemu. V domacem kraju te ze poznajo. Sosolci te poznajo. Na tiste, ki te prepoznajo po podobnosti ne bo vplival. Od tistih, ki te sele spoznajo ga bo pa vecina verjetno vzela z rezervo, pri teh letih pa statusu so le dobre sanse, da ni tvoj prvi.
Tudi pri tisti situaciji na morju bi bila razlika samo v tem, da bi dozivela vprasanje ali dva vec preden bi bil razplet cisto enak.

narina je izjavil:

evo: gotova priča: v njihovih mislih sem postala hčerka od lokalne zmešanke.

Tukaj je po mojem tvoj pravi problem. Ce ti niso tega izrecno povedali je samo tvoj obcutek. Podobno je pri poslovnih priloznostih. Ne ves kaj gre ljudem po mislih.
Tebe skrbi, da te ta situacija definira pa se veliko obremenjujes z njo. Pa verjetno majhnost kraja kjer se bolj poznajo med seboj doda svoje. Preostalim je pa to samo en nepomemben detajl. Nihce nima tok predsodkov pa slabih misli o tebi kot te skrbi. Ze zato ne, ker si jih ti nabirala z leti premlevanja, oni jih ne bi mogli niti sprocesirati toliko na licu mesta kot jih imas ze pripravljenih.

Kar se meni zdi ful bolj verjetno je, da ti zacnes ocitno mencati, ko nanese na to temo. In je reakcija ljudi v resnici reakcija na tvoje obnasanje pa paniko, ki jo skusas prikriti ne pa na tvoje druzinsko drevo. Ce te kaj tolazi, vecina narkomanov, pijancev, lopovov in cudakov ima zlahto, katere crna ovca so. Nisi tako osamljena pa izpostavljena v tem kot se ti zdi na prvi pogled.

Dag ::

Ne razumi naslednjih besed v smislu, da je s tabo kaj narobe. Glede na to, kaj opisuješ, se že lahko počutiš kot zmagovalka lajfa, ker ti je uspelo postaviti se na svoje noge in ustvariti svoj dom. Kljub temu bi ti priporočal, da se obrneš na kakšnega psihoterapevta/-ko, da skupaj predelata tvoj odnos in čustva do staršev in možne načine, kako se rešiti iz te godlje.

Je kar nekaj dobrih psihoterapevtov pri nas. Sicer niso poceni, ampak vzemi to kot naložbo vase.

Zodiac ::

Take "debate" po mojem mnenju sodijo na drugi forum. Ko, pa kakšen laik rabi "tech" pomoč, ga pa takoj odslovijo. :/

vostok_1 ::

If OP not troll:

Definitivno bo najbolj pomagalo se odselit karseda praktično daleč. Če si na štajerskem pojdi na obalo.
Ta sprememba imena ne bo kaj dosti pomagala, kvečjemu še bolj potonila, če ti je namen izpasti dobro pred "šošolci".
Prijatelji pa itak ne bi smeli tega početi, če so res prijatelji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Superboyy ::

narina je izjavil:

- Kaj bi vi storili na mojem mestu? Bi obdržali isti priimek kot ga ima ona, ponosno dvignili glavo, bili še naprej drugačni od nje in ljudem s svojim obnašanjem in dejanji dajali vedeti, da vi niste taki kot ona in da niste krivi, da imate tako mater?


Težko sem pameten, ker ne vem kako je v taki situaciji, ampak tole se mi zdi najbolj korektena odločitev.

Priimka si nebi spreminjal, večje vprašanje je kako daleč greš z zanikanjem povezave, do svojih staršev.

Pomoje najbolj zdravo zate je, da tega ne razglašaš ampak tudi ne zanikaš in se ne lažeš.

Res hočeš dobre odnose z nekom, ki te obsoja zaradi dejanj nekoga drugega? To daš na ignore.

Kaj si nekdo, ki me ne pozna misli o meni, mi je pa vseeno. Sam se nebi sekiral, če bi dobival "postrani" poglede, ko grem v tem kraju v trgovino, na pošto itd. Fokus nase in svojo kariero in družino, škoda časa in živcev za dramo.

FormerUser ::

narina je izjavil:


Nekdo zgoraj je omenil, da je revica trpela v življenju:
- Imela je vse možnosti, da pobaše otroka (mene) in se odseli od moža primitivca. Lahko bi šla nazaj na svoj dom ali pa najela neprofitno stanovanje.
- samo bedaki (oprostite, da se tako izražam) so najemali kredit pri Orionu.


Sem prepričana, da je ravnala tako kot je mislila, da bo najbolje, tudi zate, zato so tovrstni očitki rahlo krivični. Gre pač za generacije žensk, ki so jih učili, da je treba marsikaj potrpeti, vztrajati v slabih zakonih zaradi otrok, sploh v njenem primeru, ko so jo starši "zapustili", si je verjetno še bolj želela, da se njeni hčerki ne bi ponovilo isto.

Prej si omenila, da nima nikogar, ki bi se mu lahko izjokala, če si finančno sposobna, zakaj ji ne bi priskrbela kakšnega dobrega psihoterapevta, kamor bi lahko šla in preko pogovora začela razreševati svoje travme in morda postopoma uvidela, da obstaja alternativa peklu v katerem se trenutno nahaja.

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Profesori širi laži in govori neresnico drugim staršem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
629187 (5856) r3dkv1c4
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734684 (29798) erkgheoruugh
»

Zklepanje v stanovanje-Kršenje človekovih pravic? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211379 (8791) miraldi

Več podobnih tem