» »

Kia je postala kot VW

Kia je postala kot VW

««
2 / 12
»»

Mato989 ::

Dobro KIA ima pri meni večni plus, dokler bo imela 7 let garancije... Dejansko bi morali znotraj EUja zahtevat da ima vsak avto najmanj 7 let garancije... oz. vsaj 150k km... ne pa da se vse kvari po 2-4 letih... ko je tolko računalniških komponent not pa vsega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vetrolov ::

Nove avte se v normalnih razmerah kupuje konec leta, če najdeš avtohišo, ki zaostaja za prodajnimi plani lahko dobiš lep popust. Glede na situacijo v avtomobilski industriji, kot jo vidimo v naši firmi, ko so naročila z njihove strani upadla za 90% pa res lahko čez pol leta pričakujemo borbo za kupce. Razen če bodo zarad velik državnih subvencij po celi evropi šli na to foro, sej smo dobili subvencije, briga nas če kaj prodamo ali ne :D

Meiniken ::

Money milking company in 2020? No way... To jim je poslovni model, ne. Dokler bo povpraševanje bo zadeva (za njih) štimala. Ko se ta konča bojo pa na tenko piskali.

Sicer pa... 30k € za nov avto? Nyeh. Pa vprašej se če ti to dejansko rabiš al je to sam sranje s prepolhno ritjo.

Srečno.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Blazz ::

kia ceed SW ni 30k v SLO... gt-line dobiš za 23k, tisto kar si pa ti gledal pa še za manj... začne se pa pr 13k....

LeQuack ::

hojnikb je izjavil:

LeQuack je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaka kia, lepo te prosim, to je avto, ki je vreden tega denarja:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


Proizvodna cena kateregakoli avta je ene par tisoč evrov, največ 5k. Tako da nobeden ni vreden svojega denarja.

Lol, ti pa res nimaš pojma o avtomobilskih maržah. ;((


Aja zato imajo enormne dobičke ker so marže tako majhne? Potem pa ti povej strošek materiala za en povprečen avto narest. Stroške razvoja lahko zanemariš ker ga zadnjih nekaj desetletij ni bilo zares, samo copy paste.
Quack !

Berserker ::

Sej KIA ima dejansko kr lepe modele, sploh Proceed dobro izpade, ampak pri teh cenah, bi vrjetno za isti denar dobil kakšno Octavio in Hondo Civic ki sta vrjetno pač bolj kvalitetno izdelana pa bolj cenjeni znamki. Poleg tega pa omenjenega modela sploh ni mogoče drugje kot v LJ testirat.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno od cene avtomobila. Ne mores rect, da avto za 30k ali 10k stane enako lol.

Naredijo pa tak avto z 2k profita.

WhiteAngel ::

mahoni je izjavil:

dexterboy je izjavil:

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog

S tem je povedano VSE.
Kupovati NOVI avto sedaj, ko se bliža finančni zlom in izguba delovnih mest, zaprtje proizvodnje...
Ker če greš kupovati novi avto sedaj, ga NE kupiš za borih 30 jurčkov...
Vzameš nemca, da se zna, šta su kola! Poštenga karavančka z 4WD za 50 jurčkov...
Kija za 30.000? Fuj, drek!

Zaradi takega misljenja bo itak vse propadlo. Ljudje morate enostavno trosit in ne sparat. Pa saj smo v kapitalizmu.


Trosiš, če se ti zdi vredno denarja. OPu se ne. In mu dam prav.

LeQuack ::

Ko sem jaz gledal Kio takrat 5 let nazaj je bil osnovi model 11k, za 13k je imel že alu feltne, LED in podobno, za 15k pa že 17" feltne, zadnje LED, itd. To bile cene z vključenim popustom takrat.
Pravkar pa sem pogledal cenik za nove Ceed in od takrat so kar konkretno podražili.

Quack !

IL_DIAVOLO ::

Nove tehnologije, emisijski standardi, nižja poraba. To vse stane, niso to dodatni zaslužki, ampak pokrivanje stroskov.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nove tehnologije, emisijski standardi, nižja poraba. To vse stane, niso to dodatni zaslužki, ampak pokrivanje stroskov.


A pri 5 let starih modelih jim pa ni bilo nič treba vlagati v razvoj česarkoli?

Dr_M ::

mahoni je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Ne vem kaj tukaj jokaš?
Nihče te ne sili da kupiš kio. Poceni so trenutno samo kakšne dacie vse drugo je šlo precej bolano gor v zadnjih letih.

O lejga Kia prodajalec se je javil. Seveda so sle cene gor, ampak pri Kiji se posebej in se niti slucajno ne more meriti z boljsimi znamkami, ki so mogoce za par tisocakov drazje.


Katere pa so te boljse znamke? VW to zagotovo ni. Opel tudi ne. Mogoce kaksen francoz?
Ok, japonci, ce so kaj pleh porihtal, da ne zgnije po 10 letih.

WhiteAngel je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nove tehnologije, emisijski standardi, nižja poraba. To vse stane, niso to dodatni zaslužki, ampak pokrivanje stroskov.


A pri 5 let starih modelih jim pa ni bilo nič treba vlagati v razvoj česarkoli?



A ti sploh ves, kako so se predpisi spremenili v zadnjih letih? Toliko, da je 2 leti nazaj VW za nekaj mesecev precej omejil proizvodnjo in dobavo, ker niso bli sposobni postimat zadev. Kao neki jaki super svabi. Drek od dreka za kmetavzarje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Mato989 ::

Veste kaj me najbolj razkuri pri nakupovanju avta... da so vsi ti ceniki za en K... Gledaš na spletni strani KIA od 13k naprej, odpreš "akcijski" cenik, je tam najnižja cena modelov cca. 15k...

A je tako težko nardit NEK FAKING spletni nakup, kjer zmečeš not model avta in kaj bi rad mel in ti vrže ven ceno akcijsko oz. trenutno veljavno? Sprintaš ven in se greš handlat v salon...

Nesposobneži eni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

Veste kaj me najbolj razkuri pri nakupovanju avta... da so vsi ti ceniki za en K... Gledaš na spletni strani KIA od 13k naprej, odpreš "akcijski" cenik, je tam najnižja cena modelov cca. 15k...

A je tako težko nardit NEK FAKING spletni nakup, kjer zmečeš not model avta in kaj bi rad mel in ti vrže ven ceno akcijsko oz. trenutno veljavno? Sprintaš ven in se greš handlat v salon...

Nesposobneži eni.


Zakaj bi se sploh handlal, smo v 21 stoletju kjer bi lahko napisali realne cene. Ne pa da se moraš pogajati za ceno kot v enem bazarju v Egiptu.
Quack !

dexterboy ::

Za ceno, popust ali pa opremo se NE MOREŠ pogajati preko neta, to preprosto ne gre. Kot, da bi hotel sexati z bejbo na ekranu...
Je treba iti v živo v salon, se usest v avto, narediti en krog, potipati material... in ko se začne pogajanje, lahko dobiš mogoče gratis kasko, vlečno kljuko, dodatne gume... ali pa samo reklamno majico.... :)

Dodatek; če bi ta spodaj bila prodajalka, bi še vedno kupoval prek neta;

8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Sel bi tja in takrat bi mozgani odpovedli.

Rdeca barva, lepi sedezi, lepa rocica ni da ni!

:D

Gregor P ::

mahoni je izjavil:

...Za avtomatsko zapiranje zelijo kar 1700€ in v to ceno je vkljucena panoramska streha. Ampak jaz nocem te klinceve strehe, hocem samo ta presneti gumb, ampak neeee grejo me se dlje posilit s skoraj 2 tisocaka z necim kar ne maram.
... to sem sedaj opazil že pri več znamkah vozil, ki jih prodajao v Sloveniji, da kupce omejijo na neke drage pakete opreme, kjer pol stvari ne želiš. Ne vem, ali se proizvajalcem oz. distributerjem samo s Slovenijo ne da ukvarjat, ali kje je težava; ker recimo v kakšni večji evropski državi lahko še vedno pri istih znamkah vozil izbiraš posamično dodatno opremo.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Magic1 ::

Tako ti hočejo podturit višji rang opreme. Preprosto ti dajo opcijo neke osnovne opreme za dandanes v visok paket opreme in motorja pa si pečen, če hočešravno to firmo.
Magic

-valvoline- ::

Dacia duster na lpg za 15k, vi pa kie gledate?

darkolord ::

Dacia je precej bolj low end kot KIA

OK.d ::

mahoni je izjavil:

To sem gledal v Avstriji. Evo sem ravnokar na chatu govoril preko kia.at in sem jim lepo povedal. No pa mi pravijo, taksne so pac cene. Sem jim samo napisal, da ce je tako, da mene sigurno ne bodo videli vec v Kia stacunah. Pa kaj si ti mislijo 31.236€ za ta sit. Torej vec kot 31, ne vec kot 30. Sem sedaj se enkrat pogledal v ponudbo.

Imajo pa vsaj zavarovalnice od redne cene biznis;)

Gregor P je izjavil:

mahoni je izjavil:

...Za avtomatsko zapiranje zelijo kar 1700€ in v to ceno je vkljucena panoramska streha. Ampak jaz nocem te klinceve strehe, hocem samo ta presneti gumb, ampak neeee grejo me se dlje posilit s skoraj 2 tisocaka z necim kar ne maram.
... to sem sedaj opazil že pri več znamkah vozil, ki jih prodajao v Sloveniji, da kupce omejijo na neke drage pakete opreme, kjer pol stvari ne želiš. Ne vem, ali se proizvajalcem oz. distributerjem samo s Slovenijo ne da ukvarjat, ali kje je težava; ker recimo v kakšni večji evropski državi lahko še vedno pri istih znamkah vozil izbiraš posamično dodatno opremo.:8)

Za banano republiko je vse dobro.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

ripmork ::

KIA se pozicionira višje kot se je včasih, načeloma so tudi kvaliteta in dizajn na višjem nivoju. Se pa strinjam ja, cene so res bizarne. Vsak povprečen model non-premium znamk hitro 25k+ stane, vsi rinejo v nek kvazi premium segment. Po drugi strani sem sicer nekje bral, da naj bi Golf prve generacije iz juge v današnjih časih (preračunano upoštevajoč inflacijo pa to) koštal nekajkrat več kot današnji golf (!), kar je kar noro. Nisem šel sicer preverjat ali računat, če ima kdo drug željo :)...

Za ceno, popust ali pa opremo se NE MOREŠ pogajati preko neta, to preprosto ne gre.

Žal res. Ko sem lani obiskoval VW salone, mi prodajalec niti ni želel končne izračunane cene s popustom napisat na predračun (seveda, da ne bi hodil v B salon kazat, koliko mi v salonu A ponujajo) :). Ponudbe s popusti tam-tam, konec leta je definitivno najboljši čas. V Porsche salonu na Bravničarjevi sem pa btw naletel na tak ignorantski / jebivetrski odnos enega prodajalca, da te mine do vsega. Nasplošno sem v večini salonov naletel na precej mlačen odnos prodajalcev, z nekaj svetlimi izjemami. Kako večini uspeva preživet, še vedno ne dojemam. Povprečna prodajalka za kruh v Tuš-u pokaže več prijaznosti, interesa in zanimanja za želje kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

mailer ::

Kako uspejo preživet? Ti povem primer, da je cena proizvodnje srednjega twinga cca 4-4.5k€, dodaj še ceno delovne sile in vse kar je povezano zraven. Prodajalec ta isti avto dobi za 6k€ in ga prodaja za cca 8500€ s popustom, od tega odštej še davek in ostane čisti dobiček cca 2000€/vozilo. Ko greš v višje cenovne razrede se prav tako povečuje tudi marža. Zakaj pa misliš, da oglašujejo popuste za vw do 7000€. Prodaja avtomobilov je ena bolj dobičkonosnih dejavnosti z praktično 0 dela. Moraš imeti samo dober salon, sediš na stolu in govoriš, da ti šef ne odobri večjega popusta ne da bi ga sploh vprašal. Prodajalci imajo od tega procente in manj, ko ti da popusta več % mu ostane, podobno kot zavarovalni zastopniki. Odnost do strank je pa res vzvišen, pozabljajo pa, da je nakup avta popolnoma drugačen od nakupa žemljice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

darkolord ::

Kako večini uspeva preživet, še vedno ne dojemam.
Ljudje pač hočejo VW.

krho ::

Blazz je izjavil:

kia ceed SW ni 30k v SLO... gt-line dobiš za 23k, tisto kar si pa ti gledal pa še za manj... začne se pa pr 13k....

Dobiš 7k popusta, če vzameš lizing.. vse to plačaš nazaj..!

BTW: kakšen teden nazaj sem gledal Golfa 7 karavana R-line z DSG mislim, da je bil cca 23k.. +-1k
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Old Spice ::

Sem ravno kupil avto 14 dni nazaj. Golf 7 karavan R-line, metalik barva, LED, radar za 21k. Ne vem od kje Kii take cene. Kdor je po koncu karantene izkoristil priliko, se je dalo iz zaloge dobiti dober avto za soliden denar. Trenutno pa imajo bolj kot ne vsi izpraznjena skladišča. Kar pomeni avto po naročilu... je takoj dražje (+ čakaš precej dolgo). Opažam pa še nekaj. Kar precej ljudi se ogiba avtov iz zaloge. V glavi imajo fix sliko svojega in denar ni problem. Sam se raje sprijaznem s tem, da avto ni 100% tak kot sem ga želel. Je pa zato v dodatni opremi 5k eur na mojem TRR.

LeQuack ::

Kmalu bo očitno Kia bolj premium od VW in se bo folk spraševal če naj še doda par tisoč za Ceeda ali raje Golfa vzame :))
Quack !

kingsix ::

Upam da Kia res ni postala isto nezanesljiva kot VW. Keeping fingers crossed. Saj je o tem tema, a ne?

-valvoline- ::

Kake cene pa ima hyundai? Kia je btw hyundaijev drugorazrednik. Ne vem pa sploh zakaj pritozevanje, za 30k noben butelj ne bo kupil kio se za 20k ne. Sportage se spomnim predlani je bil v akciji dizel za 17k, to se nekakor gre, ceed proceed in podobno max 15k z max load opremo.

Blazz ::

krho je izjavil:

Blazz je izjavil:

kia ceed SW ni 30k v SLO... gt-line dobiš za 23k, tisto kar si pa ti gledal pa še za manj... začne se pa pr 13k....

Dobiš 7k popusta, če vzameš lizing.. vse to plačaš nazaj..!

BTW: kakšen teden nazaj sem gledal Golfa 7 karavana R-line z DSG mislim, da je bil cca 23k.. +-1k


jaz sm vidu da piše gotovinski popust... torej ni lizing... pa golf 7 je stari model... težko primerljivo...

2dark ::

Old Spice je izjavil:

Sem ravno kupil avto 14 dni nazaj. Golf 7 karavan R-line, metalik barva, LED, radar za 21k.

1.0 116 konjev rofl. :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Upam da ne.

Fingers crossed :|

SambaShare ::

Old Spice je izjavil:

Sem ravno kupil avto 14 dni nazaj. Golf 7 karavan R-line, metalik barva, LED, radar za 21k.


21k z gotovino ali lizingom?

mr_chai ::

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog


..in tako se začne kriza :D

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Upam da ne.

Fingers crossed :|



Upaš lahko... kaj misliš, da je dobil novega 1.5 tsija za 21? z r line opremo? :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Old Spice ::

21k z gotovino ali lizingom?


Z gotovino.

1.0 116 konjev rofl.


Moj je dizel. 1.0 so bencinski. Ne vem, če je sploh opcija 1.0 Golf karavan. Dihur, sicer si pa malo poglej avto.net, 1.5 TSI se dobi že za slabih 20k.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Old Spice je izjavil:

21k z gotovino ali lizingom?


Z gotovino.

1.0 116 konjev rofl.


Moj je dizel. 1.0 so bencinski. Ne vem, če je sploh opcija 1.0 Golf karavan. Dihur, sicer si pa malo poglej avto.net, 1.5 TSI se dobi že za slabih 20k.



Nov se ne dobi za 20k€.

Seveda je opcija. Začne se z 1.0 tsi 115 konji.

Ko napišeš , da je dizel nisi nič povedal. Morš napisat kok je motor in kok konjev pa letnik. Za teh 21 čukov more bit najmanj 2.0 tdi z 184 konji plus r line ..

drgač si denar stran vrgu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Old Spice ::

IL_DIAVOLO ::

Kaj zdaj prodajajo tsi-ja ali tdi-ja? Šalabajzerji.

Kakorkoli bencinar in karavan? To je neumno

SambaShare ::

Old Spice je izjavil:

A tole pa ni 1.5 TSI?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


Pa jasno ta avto ne stane 20k, ampak 24k.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jao kake fore s financiranjem lol

2dark ::

Old Spice je izjavil:

A tole pa ni 1.5 TSI?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......



Cena z njihoim financiranjem na obroke. A ti kaj prebereš?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jao kake fore s financiranjem lol


To so bedraije. Ko je avto cenejši z njihovim financiranjem kot recimo splačilom na gotovino. Jaz se pri takšnih samo obrnem in grem ven. Da je avto dražji s plačilom na gotovino je tako popolnoma mimo. Samo to je VW. Oni si lahko zmišljujejo, ker povprečnega slovenskega janeza to ne zanima.

Tale iz oglasa ima še vedno najbolj cenene sedeže notri. LOL.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

jocoj ::

Kia - mojstri nategovanja z oglaševanjem. Vse cene z "visokimi" popusti so za lizing, kar seveda lepo poplačaš nazaj. Hočeš avto plačat z gotovino - minimalen popust in zvišen odnos do strank.

solatko ::

belidihur - Nemška narodna banka, ki financira te kredite, je pač postavila limit cene, da nebi trgovci preveč zaslužili, saj je interes prodati čim več vozil, ne pa bogatenje trgovcev. To je skoraj pri vseh avtomobilskih znamkah enako.

Še več, večina kreditov bi morala bit brezobrestna!

Summit motors nudi kredite tudi za druge nakupe, ker s prodajo avtomobilov, ne porabijo vsega denarja, ki je na voljo (krediti BB, Harvey Norman,..).
Delo krepa človeka

2dark ::

solatko je izjavil:

belidihur - Nemška narodna banka, ki financira te kredite, je pač postavila limit cene, da nebi trgovci preveč zaslužili, saj je interes prodati čim več vozil, ne pa bogatenje trgovcev. To je skoraj pri vseh avtomobilskih znamkah enako.

Še več, večina kreditov bi morala bit brezobrestna!



Se strinjam!

Veliki .. Audi, Mercedez, BMw dajejo lepe popuste na gotovino pri prodaji novih modelov. Samo to niso avti za 20 jurčkov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

IL_DIAVOLO ::

fishstick ::

R-line, 21k mi je blo takoj sumljivo. Pogledam na net in vidim notri golica sedeže mi je blo takoj jasno

2dark ::

fishstick je izjavil:

R-line, 21k mi je blo takoj sumljivo. Pogledam na net in vidim notri golica sedeže mi je blo takoj jasno



Ne zamerit revežu, če ne ve da obstajajo športni alcantara sedeži :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

fishstick ::

Vsak ima svoje in kupi kolikor se lahko pokrije. 21k za novega R-Line se pa lepo sliši :)

Old Spice ::

Cena z njihoim financiranjem na obroke. A ti kaj prebereš?


Dihur prosim da nisi žaljiv. Naslednjič si raje ti kaj preberi. VW je začel ponujati po karanteni t.i. pomladni popust v višini 4k na vozila iz zaloge. Hkrati s tem je maja ponujal še 350 eur popusta za vse nakupe, ki se zaključijo do 31.5. Cena s financiranjem je sicer res nižja od cene pri plačilu z gotovino. Lahko pa ti povem iz prve roke, da je razlike v ceni 500 eur v primeru gotovinskega nakupa. Kar pomeni manj kot 20k za 1.5 TSI motor. Lahko ti tudi povem iz prve roke, da so mi poleg 350 eur popusta v maju, znižali ceno še za par 100 eur. Vidim pa, da te vedno nekaj zmoti. Zdaj ko vidiš, da se dobi VW s solidnim motorjem za 20k, ti pa sedeži niso OK. Poznam dovolj takih. Ti kar opazuj svoje alcantara sedeže preko zaslona tvojega računalnika, jaz pa imam med tem v garaži parkiranega novega Golfa.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351558 (14224) m0LN4r
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13912105 (7888) Reaper
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325145 (16395) Superboyy
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219474 (15832) sebas4

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071991 (60453) dzinks63

Več podobnih tem