» »

Kia je postala kot VW

Kia je postala kot VW

««
«
1 / 12
»»

mahoni ::

Po prejsnji temi o izbiri avtomobila sem se odlocil, da grem malo povohati Kio se od blizu. Z zeno sva se odlocila za Kio Ceed SW in ne za ProCeed. No, tako je bilo dokler nisva prisla do avtohise, kjer sem dozivel razocaranje.

Enostavno, ce zelim da je kokr tok avtomobil, sem cez 30tisocakov, pa se zmeraj sem dalec od GT-Line opreme. Za moje pojme je Kia postala isto sranje kot VW oziroma ostale "top" znamke. Pa vec ima moje sedajnsje vozilo opreme kot neka osnovna Kia v 2020.

Si res ne predstavljam dati vec kot 30k za avtomobil, kjer moram se zmeraj rocno zapirati prtljaznik. Za avtomatsko zapiranje zelijo kar 1700€ in v to ceno je vkljucena panoramska streha. Ampak jaz nocem te klinceve strehe, hocem samo ta presneti gumb, ampak neeee grejo me se dlje posilit s skoraj 2 tisocaka z necim kar ne maram.

Za ta kes si grem rajs kupit Oktavijo, ki je sigurno 2x boljsi avtomobil kot ta plastik fantastik.
  • zaklenil: bluefish ()

slotech5 ::

Za Kio 30.000€??? Kio se kupuje do 13000€, več ni vredna.

janezvalva ::

jaz se vozim z 20 let staro kripljo vredno 200€, in opažam, da nimam takih problemov.

30k za avto? okej, izvoli.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

LeQuack ::

Ja precej so podražili zadnje čase svoje avte.
Quack !

mahoni ::

janezvalva je izjavil:

jaz se vozim z 20 let staro kripljo vredno 200€, in opažam, da nimam takih problemov.

30k za avto? okej, izvoli.

Zakaj pa ne 30k za avtomobil, ce je vreden tega. Kia Ceed SW pac tega denarja ni vredna niti od blizu. Zato pa sem raspizdjen. Za ta kes bi moral dobiti obvezno GT-Line, ce ne GT celo.

Magic1 ::

Sej zdaj se dogaja realnost, ko avto industrija stoji, ker se zelo malo proda za take cene. Jaz bom počakal še kakšne pol leta, potem pa bom videl ali splača nadgradit trenutni avto(ki je realno dober še za vsaj 10 let).
Mogoče bodo pogruntal, da večina sveta nima standarda 3000EUR+ mesečno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

janezvalva ::

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

mahoni ::

To sem gledal v Avstriji. Evo sem ravnokar na chatu govoril preko kia.at in sem jim lepo povedal. No pa mi pravijo, taksne so pac cene. Sem jim samo napisal, da ce je tako, da mene sigurno ne bodo videli vec v Kia stacunah. Pa kaj si ti mislijo 31.236€ za ta sit. Torej vec kot 31, ne vec kot 30. Sem sedaj se enkrat pogledal v ponudbo.

mahoni ::

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog

V kaksnih razmerah? Ne se bat krize. Imam denar, rabim avtomobil zarad narascaja, zakaj bi to bilo razmetevanje denarja? Seveda to ne pomeni, da me bo kdo lahko kar tako nasankal in da bom sprejel vsako ponudbo, posebej ne za voluharje kot so ocitno postali pri Kiji. Naj si jo nekam zataknejo.

Avto je sam po sebi dokaj vredu. Zunanjost mi je izredno vsec, notranjost ajde ni nek presezek, ampak ni tok slabo, ampak vse skupaj je vredno mogoce 25k za recimo GT-Line opremo. To bi se dal.

esel ::

Ne vem kje si ti gledal, ampak najdražja kia ceed sw stane manj kot 26000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

darkolord ::

Kia je ponavadi ugodno po akcijskih cenah.

Npr. tule je za modelno leto 2019 Ceed SW GT line 23.899 EUR (za gotovino)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Urbano#Desno ::

Ne vem kaj tukaj jokaš?
Nihče te ne sili da kupiš kio. Poceni so trenutno samo kakšne dacie vse drugo je šlo precej bolano gor v zadnjih letih.

Lonsarg ::

Niti slučajno ni to Kia specifika, avti imajo 5% letno rast cen že 20 let, zdaj pa smo kjer smo ker je to naneslo skupaj. Prihodnost avtomobilske industrije če rabijo take cene za dobičkonosnost ni svetla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Avtomobili so imel 100 let rasti, dosti je. Nazaj na smetišče zgodovine.
Quack !

mahoni ::

Urbano#Desno je izjavil:

Ne vem kaj tukaj jokaš?
Nihče te ne sili da kupiš kio. Poceni so trenutno samo kakšne dacie vse drugo je šlo precej bolano gor v zadnjih letih.

O lejga Kia prodajalec se je javil. Seveda so sle cene gor, ampak pri Kiji se posebej in se niti slucajno ne more meriti z boljsimi znamkami, ki so mogoce za par tisocakov drazje.

Magic1 ::

Zakaj pa rabiš nov avto zaradi naraščaja? Ali imaš trenutno 3-vratno varjanto? Če je to drugi otrok ali več, itak s karavanom ne boš pretirano pridobil. Pri prvem otroku je pa vsak 5-vraten še vsaj leto ok. Čez pol leta se bodo znamke klale za kupce. Pa XXL oprema je bila vedno draga, ali res vse potrebuješ?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

HotBurek ::

Če imaš 31k€, potem kupi spodnji avto, na stran si daj 3k€ za "avto stvari", preostali denar pa investiraj naprej (posli, izobraževanje,... izleti...)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Urbano#Desno ::

mahoni je izjavil:


O lejga Kia prodajalec se je javil.


:)):)):)):))

Pridi jutri od 5 zjutri stat pred salon pa ti dam malo popusta, da si boš lahko privoščil budget znamko. Če nauš preveč ceno zbijal ti še šenkam dišečo smrečico.

WhiteAngel ::

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog


+1

Zdaj je bil dolgo čas debelih krav in folk ima veliko prihrankov, avtohiše pa to vejo. Zdaj je čas za molžo.

OPu predlagam, da kupi drug avto, ker ga bo potreboval, ne pa, ker bo dobil naraščaj. Žena je še tri leta furala cliota 2 s tremi vrati, ko sva imela tamalo. Pa kaj.

mahoni ::

Urbano#Desno je izjavil:

mahoni je izjavil:


O lejga Kia prodajalec se je javil.


:)):)):)):))

Pridi jutri od 5 zjutri stat pred salon pa ti dam malo popusta, da si boš lahko privoščil budget znamko. Če nauš preveč ceno zbijal ti še šenkam dišečo smrečico.

Rade volje. Ko vse dobim, se se ustavim pri tvoji zeni, da proslavimo skupaj. Glih malo smetance ob jutranji kavici.

WhiteAngel je izjavil:


OPu predlagam, da kupi drug avto, ker ga bo potreboval, ne pa, ker bo dobil naraščaj. Žena je še tri leta furala cliota 2 s tremi vrati, ko sva imela tamalo. Pa kaj.

Jaz sem s starsi in bratom zivel v 39m2 celo svoje otrostvo do napolnjenega 18tga leta. A to pomeni, da moram tudi jaz furat tak beden lajf? Ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

D3m ::

Pa, da navš se k njej s KIA pripeljal.

Raj švaba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

premal keša za budget švaba, bo treba kr kio :))

Magic1 ::

Pa kaj to vi gledate? Nazadnje sem gledal Toyoto corollo hybrid caravan. Max zadeva je 31k€, s cenika iz spleta. Torej dobiš hibrida, max opremo s skoraj 200 konji za malo cenkanja konkretno pod 30k€.
Magic

Urbano#Desno ::

mahoni je izjavil:

Rade volje. Ko vse dobim, se se ustavim pri tvoji zeni, da proslavimo skupaj. Glih malo smetance ob jutranji kavici.


Škoda poti je preveč fina da bi pofočkala z voznikom kie. Veš se je skor ločla dokler nisem kupil 20 let starega BMW-ja serija 7. Zdej pa pravi da sem pravi dec.

mahoni ::

Magic1 je izjavil:

Pa kaj to vi gledate? Nazadnje sem gledal Toyoto corollo hybrid caravan. Max zadeva je 31k€, s cenika iz spleta. Torej dobiš hibrida, max opremo s skoraj 200 konji za malo cenkanja konkretno pod 30k€.

Kje si gledal to?

Magic1 ::

Magic

WhiteAngel ::

mahoni je izjavil:


Jaz sem s starsi in bratom zivel v 39m2 celo svoje otrostvo do napolnjenega 18tga leta. A to pomeni, da moram tudi jaz furat tak beden lajf? Ne!


Hm... meni bi bilo ravno s Kio Ceed sw za 31k eur bedno. Raje kupim rabljeno 5 let staro za 10k in dam 20k v zlato (ali pa 10m2 stanovanja). Pa še lepše so stare kie in hyundaji.

tony1 ::

mahoni je izjavil:

To sem gledal v Avstriji. Evo sem ravnokar na chatu govoril preko kia.at in sem jim lepo povedal. No pa mi pravijo, taksne so pac cene. Sem jim samo napisal, da ce je tako, da mene sigurno ne bodo videli vec v Kia stacunah. Pa kaj si ti mislijo 31.236€ za ta sit. Torej vec kot 31, ne vec kot 30. Sem sedaj se enkrat pogledal v ponudbo.


Pejt kupit nov avto v Slo, ker bo vsaj par jurjev cenejši po ceniku.

WizzardOfOZ ::

mahoni je izjavil:

janezvalva je izjavil:

jaz se vozim z 20 let staro kripljo vredno 200€, in opažam, da nimam takih problemov.

30k za avto? okej, izvoli.

Zakaj pa ne 30k za avtomobil, ce je vreden tega.


Kolega je kupil 9 mesecev starega BMW-ja 3 za 29k medtem, ko je prejšnji lastnik dal zanj pred devetimi meseci celih 55k evrov.
Ali ljudje sploh še kaj razmišljajo, ko tako stran mečejo denar? Mislim v devetih mesecih je tip vrgel stran 26k evrov + registracijo in zavarovanje.

Magic1 ::

Jah j*bi ga, bili so časi debelih krav in nekateri so služili s svojimi firmami po 10k€+ na mesec. Kaj je njemu 26k€? Pač je dva meseca delal za nič, nič takega. Easy came, easy go...
Magic

mahoni ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mahoni je izjavil:

janezvalva je izjavil:

jaz se vozim z 20 let staro kripljo vredno 200€, in opažam, da nimam takih problemov.

30k za avto? okej, izvoli.

Zakaj pa ne 30k za avtomobil, ce je vreden tega.


Kolega je kupil 9 mesecev starega BMW-ja 3 za 29k medtem, ko je prejšnji lastnik dal zanj pred devetimi meseci celih 55k evrov.
Ali ljudje sploh še kaj razmišljajo, ko tako stran mečejo denar? Mislim v devetih mesecih je tip vrgel stran 26k evrov + registracijo in zavarovanje.

Nabijas. Kaksnih 26k€ izgube v 9tih mesecih. Najd mit trojko za 29k, jo kupim takoj.

tony1 je izjavil:

mahoni je izjavil:

To sem gledal v Avstriji. Evo sem ravnokar na chatu govoril preko kia.at in sem jim lepo povedal. No pa mi pravijo, taksne so pac cene. Sem jim samo napisal, da ce je tako, da mene sigurno ne bodo videli vec v Kia stacunah. Pa kaj si ti mislijo 31.236€ za ta sit. Torej vec kot 31, ne vec kot 30. Sem sedaj se enkrat pogledal v ponudbo.


Pejt kupit nov avto v Slo, ker bo vsaj par jurjev cenejši po ceniku.

Ja kaj pa import in davki? Bojo avstrijci ze hotli svoj del kolaca. Ce ze, potem bi se rajsi zapeljal v sosednji dojcland. Pa sej tako bom najbrz tudi naredil.

Magic1 je izjavil:

https://www.toyota.si/new-cars/corolla-...

Hmmm. V Avstriji nekaj manj kot 27k. Ni slabo tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

WizzardOfOZ ::

mahoni je izjavil:

Nabijas. Kaksnih 26k€ izgube v 9tih mesecih. Najd mit trojko za 29k, jo kupim takoj.


mobile.de, pa išči in čakaj na pravega. V slo ne boš dobil, tukaj so zlati in veliko več vredni.

Pac-Man ::

slotech5 je izjavil:

Za Kio 30.000€??? Kio se kupuje do 13000€, več ni vredna.


Se najde kaj zanimivega.



@OP
Garancijo se (pre)plača?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mailer ::

Za 30k raje mazdo ali kakšno toyoto.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

DamijanD ::

A ni bilo rečeno, da so zdaj cene avtomobilo padle, ker ni povpraševanja...

dexterboy ::

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog

S tem je povedano VSE.
Kupovati NOVI avto sedaj, ko se bliža finančni zlom in izguba delovnih mest, zaprtje proizvodnje...
Ker če greš kupovati novi avto sedaj, ga NE kupiš za borih 30 jurčkov...
Vzameš nemca, da se zna, šta su kola! Poštenga karavančka z 4WD za 50 jurčkov...
Kija za 30.000? Fuj, drek!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

IL_DIAVOLO ::

Ma kaka kia, lepo te prosim, to je avto, ki je vreden tega denarja:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

mahoni ::

dexterboy je izjavil:

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog

S tem je povedano VSE.
Kupovati NOVI avto sedaj, ko se bliža finančni zlom in izguba delovnih mest, zaprtje proizvodnje...
Ker če greš kupovati novi avto sedaj, ga NE kupiš za borih 30 jurčkov...
Vzameš nemca, da se zna, šta su kola! Poštenga karavančka z 4WD za 50 jurčkov...
Kija za 30.000? Fuj, drek!

Zaradi takega misljenja bo itak vse propadlo. Ljudje morate enostavno trosit in ne sparat. Pa saj smo v kapitalizmu.

jest10 ::

Btw, zakaj ne pogledaš še starega modela Octavie, ki je na odprodaji?
Sicer izbira je že bolj švoh ma za 21k dobiš soliden avto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Mato989 ::

mahoni je izjavil:

dexterboy je izjavil:

janezvalva je izjavil:

v trenutnih razmerah je pametno pršparat vsak cent, ne pa razmetavat denarja naokrog

S tem je povedano VSE.
Kupovati NOVI avto sedaj, ko se bliža finančni zlom in izguba delovnih mest, zaprtje proizvodnje...
Ker če greš kupovati novi avto sedaj, ga NE kupiš za borih 30 jurčkov...
Vzameš nemca, da se zna, šta su kola! Poštenga karavančka z 4WD za 50 jurčkov...
Kija za 30.000? Fuj, drek!

Zaradi takega misljenja bo itak vse propadlo. Ljudje morate enostavno trosit in ne sparat. Pa saj smo v kapitalizmu.


Jaz takoj potrošim če mi ECB nakaže par sto tisočakov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mahoni ::

Mato989 je izjavil:



Jaz takoj potrošim če mi ECB nakaže par sto tisočakov =)

Jih bos moral kar sam zasluziti. Jaz se krize ne bojim, ne vidim niti najmanjsega razloga.

Mato989 ::

mahoni je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz takoj potrošim če mi ECB nakaže par sto tisočakov =)

Jih bos moral kar sam zasluziti. Jaz se krize ne bojim, ne vidim niti najmanjsega razloga.


No torej, kako naj trošimo če nimamo lol... ti si govoril da bo kriza če ne trošimo, ampak za trošenje morš prvo imet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

ECB je zaj. ker je tiskal denar državanm in bankam, to nič ne pomaga avtomobilski industriji, pomaga jim vzet večji kredit da se še bolj pahnejo v krizo...

Če bi se denar tiskal direkt ljudem bi pa to prišlo direkt do avtomobilske industrije.

IL_DIAVOLO ::

Brez skrbi, saj ko bos brez prebite pare, bos gume jedel, gum itak ne bos rabil, ce bos imel prazen kesel 8-)

asdf_jklc ::

31.000 EUR za avto, sploh pa za KIO? Ahahahahahha...

Magic1 ::

Nov avto za 30k+ je luksuz za slovenski standard(in 90%+ sveta). V času, ko se je cedilo mleko, si je lahko dosti več ljudi privoščilo ta luksuz. Sedaj bo folk ostajal na starem, rabljenem, ali na nižjem rangu novih.
Pri OPju ni krize in se tudi gre mali luksuz in hoče kupit avto za 20k + 10k luksuzne opreme. Sam ja, v Avstriji OP verjetno ne dela za 1266EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaka kia, lepo te prosim, to je avto, ki je vreden tega denarja:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


Proizvodna cena kateregakoli avta je ene par tisoč evrov, največ 5k. Tako da nobeden ni vreden svojega denarja.
Quack !

Koraaz ::

Ne vem kje si našel Golt GTI za manj kot 30k€, ampak v Sloveniji sigurno ne, ker so cene nad 30k€.

Problem Kie je, ker je kvaliteta današnjih precej boljša od starih izpred 30 let nazaj, medtem, ko ljudje pričakujejo, da jih bodo dobili za isto ceno kot 30 let nazaj, ker pač...to je sranje od Kie ne pa neki boljšega od bavarca. Logično bodo po 30 letih cene dvignili, če se bo poznalo na kvaliteti.

Bi vi tudi delali za isto plačo kot prej po 20 letih delovne dobe?

Na koncu se itak plača samo znamko in tukaj je lep primer: Nemec > vse ostalo

Me zanima koliko časa bo trajalo, da bo Dacia dvignila cene :)

hojnikb ::

LeQuack je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaka kia, lepo te prosim, to je avto, ki je vreden tega denarja:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......


Proizvodna cena kateregakoli avta je ene par tisoč evrov, največ 5k. Tako da nobeden ni vreden svojega denarja.

Lol, ti pa res nimaš pojma o avtomobilskih maržah. ;((
#brezpodpisa

a_borlak ::

Če želiš narediti evropski avto v EU, si s ceno tam, kjer je VW in ostali. Lahko jih pa delaš recimo v Južni Afriki, Braziliji, tam bodo zagotovo cenejši.
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350902 (13568) m0LN4r
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13911958 (7741) Reaper
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324758 (16008) Superboyy
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219312 (15670) sebas4

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23071543 (60005) dzinks63

Več podobnih tem