» »

Podedoval hišo - kje začeti?

Podedoval hišo - kje začeti?

1 2 3
4
»

Kleemen ::

UganiKdo je izjavil:

Kleemen je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Pri nas je naprimer moj dedek umrl, sedaj pa bi se hiša prepisala na očeta, torej njegovega sina. Sestro (hčerko) se odplača, ostali pa podpišejo da se odpovejo. V tem primeru verjetno ni potrebno plačilo davka, ampak samo odplačilo hčerke oz. sestre od očeta?


Prvo vprašanje je koliko je sploh dedičev. Če je imel dedeč samo sina in hči, ter je njegova žena pokojna, potem bosta tako tako tako vse dedovala ona dva in drugih dedičev sploh ni.

Če je taka situacija se lahko mirno zmenita, da se hiša v celoti piše na brata, ostalo pa na sestro. Kolikor je razlike pa brat sestri izplača. Ko je postopek dedovanja zaključen, bo hiša v kompeletu njegova in lahko dela z njo kar hoče (jo podari tebi).


Glavna dediča sta sin in hčerka, en majhen del pa imata še brat in sestra od dedka, ki pa sta se odpovedala, tako da njima ni potrebno nobeno izplačilo. Torej strošek je samo z odplačilom sestre in to je to? Ni nobenega davka ali kaj podobnega razen seveda stroški/taksa sodišča.


Tukaj nekaj ne štima. Če sta brat in sestra dedka že delna lastnika potem se to ne bo dedovalo oziroma se temu ne bo dalo odpovedat ampak treba rešit ali z kupoprodajno ali darilno pogodbo. Če pa je dedek edini lastnik, potem pa bratje in sestre niso nujni dediči in se tudi nimajo čemu odpovedat.

Drugače pa ja, pri dedovanju z očeta na sina poleg takse ni dodatnih obdavčitev premoženja in se mirno lahko s sestro v zapuščinskem postopku zmeni, da on prevzame nase 100k vredno hišo, njej pa ostaje 10k vreden avto in 30k z varčevalnega računa ter ji razliko do polovice izplača. (številko se seveda izmišljene, ker ne poznam dejanske situacije).


Torej ko se odplača sestro in ostali dediči podpišejo, da se odpovejo svojemu delu lahko greva z očetom h notarju in tam narediva prepis direkt name? Katera pogodba je najboljša, tako da je potem 100% pisano name in nobenega drugega? Ker ne bi rad imel čez 30-40 let kakšnih problemov s tem. :)

UganiKdo ::

Prvi korak je da oče postane edini lastnik nepremičnine. To se lahko zgodi ko bo zapuščinska razprava zaključena in bosta tvoj oče in njegova sestra dosegla dogovor.

Ko bo oče edini lastnik nepremičnine in bo to vpisano v zemljiško knjigo, se lahko sklene izročilna pogodba za specifično nepremičnino. Izročilna pogodba mora bit sestavljena v obliki notarskega zapisa in jo podpišejo (poleg zapustnika - očeta) VSI dediči. Na podlagi tega ti potem prepišeš nepremičnino nase.

Alternativa je da oče z vsemi dediči (razen s tabo) sklene sporazumi o odpovedi neuvedenemu dedovanju (v obliki nottarskega zapisa). V tem primeru se vsi ostali dediči v celoti odpovejo celotni dediščini in potem lahko oče nate prepiše kar hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kleemen ::

Zapuščinska razprava na sodišču je že bila in dogovor s sestro je že dosežen. Potrebno je samo še izplačilo. Torej ko bo uradno edini lastnik nepremičnine greva h notarju in tam vse urediva preko izročilne pogodbe ali raje kakšne druge?

m0LN4r ::

Bajta iz 80-ish ni stara 20 let, ampak bolj 40. Eni ste tle z umom se vedno v 1999.

Obnavljas sproti, kolko rabis in kolko zmores, ce pa hoces luksus pa je boljse rusiti. Moji so bajto obnavljali nonstop in ko mislis, da si koncal se spet nekaj najde, ko vsako leto obnovis eno stvar, prides cez nekaj casa do tocke, ko bos moral spet nekaj popravljati itn. Tudi obnovljene stvari niso vecne in niso enakovredne novim.

Kontaktiraj arhitekta, naj ti bajto pregleda. Streha, hidroizolacija, stanje ometa, kvaliteta opeke.

Midva sva ca. 1 mesec nazaj hodla gledat bajto iz 75ih, torej staro 45 let. Moja je arhitekta in se spozna na to in po 15 minutnem sprehodu sva rekla adijo.
Bajta ni ustrezala niti minimalnim standardom, pofusana skozi 2 generaciji, na vsaki stvari se je vidlo, da je "doma" narejeno. Toplotni mostovi, okna, stenge, tla, vse tak malo po cesko, komunikacija med prostori, tipicno iz. 70ih, pa kdo bo v to vlagal denar?

Za dolocene stvari, se niti trenutni lasnik ni vedel kje so kak so speljane, saj je to delal dedek malo po svoje v 70ih. Dimnik tudi vec ni ustrezal novim standardom, napusci nikakvi, svetlobni jaski kot v jugi. Radiatorji zrjaveli, cevi speljane vsepovprek.
Napusc strehe spet tak minimalen, da dez namaka prakticno zidove cisto vsakic, ko dezuje, da voda tece dol po fasadi.

Pac, kot receno, poklici arhitekta na ogled, naj ti svetuje. Placaj mu tistih nekaj stotakov, pa bos dejansko vedel kaj lahko, kaj se splaca in kaj se ne splaca.

Seveda je pa vse stvari okusa, lahko pa kot prejsni lastnik pustis vse tako kot je in zivis naprej in bo do penzije razpadlo, ker naceloma se ti sanacija ne bo nikoli povrnila. Za sanacijo vsega, si lahko kupis ogromo kubikov drv. Oz. vcasih lahko sanacija vsega na dolgi rok stane vec kot polovica nove bajte na kljuc, ki je narejena po novih energijskih standardih z prezracevanjem, sodobnimi materiali itn.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Neizolirana bajta se ze segreje, ampak se ta toplota hitro izgubi.

Fasada je nujna.
Nevem ce glih, ko smo mi zahajcali zvecer, je ostala bajta topla do naslednjega vecera. Moderne bajte pa moras kuriti nonstop po malem. Pa se pogosteje moras zraciti, ker je drugace zaduseno notr, ce ni pasivnega prezracevalnega sistema z regeneracijo. Starejse bajte z starimi okni pa imajo prakticno 24/7 prezracevanje xD hehe.

1 dan = ene sajtrge drv za 150m2 in sanitarno vodo s sodobno pecjo in alu radiatorji, bajta iz 30ih brez izolacije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Napusc strehe spet tak minimalen

Si ti že videl kdaj "sodobno" bajto, recimo tako:

m0LN4r ::

Ce s sodobno mislis maximum cost reduction in maximum profit, cim nizja cena na kvadratni meter, potem ja.

Ni pa to kr avtomatsko standard oz. priporocilo (npr. Neufert), ce investitorji gledajo samo na dnar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

Sodobna bajta s streho za 3000? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

https://www.juka-immobilien.de/de/0__54...
 Odvisno od cene in zelja potrosnikov

Odvisno od cene in zelja potrosnikov




Ampak manj kot to se prakticno ne dela, razen ce gledas na vsak evro pri strehi.

Priporocljiv minimalni standard in sodobno, sta dva razlicna pojma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hipertija ::

predračun za streho je prispel: 9500EUR z DDV za 170m2:
- demontaža azbestnih plošč, žlebov, obrov, moralov...
- montaža desk 20mm
- menjava šperovca 1x
- folija, morali, prečne letve, barvni žlebi, prezračevalne mrežice, barvne obrobe z leseno osnovo
- opečna kritina fidelio črna
- snegobrani
- slemenjaki
- dimniške obrobe
- odtočne cevi...

kaj pravite? Je pa to seveda vse na račun in davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

UganiKdo ::

Kleemen je izjavil:

Zapuščinska razprava na sodišču je že bila in dogovor s sestro je že dosežen. Potrebno je samo še izplačilo. Torej ko bo uradno edini lastnik nepremičnine greva h notarju in tam vse urediva preko izročilne pogodbe ali raje kakšne druge?


Če se drugi dediči (žena, sorojenci...) strinjajo potem je izročilna pogodba najboljša rešitev. Ne moreta pa tega urediti samo ti in oče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

m0LN4r ::

Folku, ki nima obcutka za arhitekturo mu tudi ne bo nikoli jasno, da odprte komunikacije in svetli prostori hkrati znizujejo nepotrebno priziganje luci dopoldan in popoldan in stem porabo elektrike za osvetlitev skozi leta in leta. Eni pa se kr zidajo po starem principu, kjer med vsak prostor rinejo zid, mala okna, celo ogromne nekoristne hodnike brez naravne svetlobe se najde se dandanes. Pol pa ko vstopis v tako bajto, je notr temno kot v brlogu.

@vselic
To samo material ali z delom vred in nepredvidenimi stroski?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hipertija ::

m0LN4r je izjavil:

Folku, ki nima obcutka za arhitekturo mu tudi ne bo nikoli jasno, da odprte komunikacije in svetli prostori hkrati znizujejo nepotrebno priziganje luci dopoldan in popoldan in stem porabo elektrike za osvetlitev skozi leta in leta. Eni pa se kr zidajo po starem principu, kjer med vsak prostor rinejo zid, mala okna, celo ogromne nekoristne hodnike brez naravne svetlobe se najde se dandanes. Pol pa ko vstopis v tako bajto, je notr temno kot v brlogu.

@vselic
To samo material ali z delom vred in nepredvidenimi stroski?


to je material, komplet delo - streho oz. stanje smo fizično preverili, sigurno pa se lahko zgodi še kakšen nepredviden strošek. Realno me bo prišlo ceneje, ker bomo delo opravili sami oz. v tem primeru ne bo davka.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem ce glih, ko smo mi zahajcali zvecer, je ostala bajta topla do naslednjega vecera. Moderne bajte pa moras kuriti nonstop po malem. Pa se pogosteje moras zraciti, ker je drugace zaduseno notr, ce ni pasivnega prezracevalnega sistema z regeneracijo. Starejse bajte z starimi okni pa imajo prakticno 24/7 prezracevanje xD hehe.
To totalno ni res. Moderne masivne in izolirane bajte držijo temperaturo, pa tudi če kuriš 1x dnevno. Je pa res, da ogrevamo 24/7 zaradi udobja. Da je talno ves čas enakomerno toplo, prav tako pa lahko TČ dela z nižjo temp. vode in s tem z višjim izkoristkom. Torej win-win, več udobja, manjša poraba.

m0LN4r je izjavil:

Folku, ki nima obcutka za arhitekturo mu tudi ne bo nikoli jasno, da odprte komunikacije in svetli prostori hkrati znizujejo nepotrebno priziganje luci dopoldan in popoldan in stem porabo elektrike za osvetlitev skozi leta in leta. Eni pa se kr zidajo po starem principu, kjer med vsak prostor rinejo zid, mala okna, celo ogromne nekoristne hodnike brez naravne svetlobe se najde se dandanes. Pol pa ko vstopis v tako bajto, je notr temno kot v brlogu.
Kaj pa boš naredil, 1 prostor zgoraj in 1 spodaj? Pralnica, delovna soba, WC, kotlovnica - to bi ti kar vse v en prostor stlačil?
Tudi stopnišče direktno iz dnevne v mansardo ni ravno najboljša ideja. Razen če hočeš vsakič nadzirati, koga peljejo froci v svojo sobo :D
Sicer pa gre ves vonj od kuhanja direktno v mansardo, gor moraš imeti vsa vrata zaprta, če nočeš da se ti usmradi posteljnina. Ne, napa z odvodom ven ne pomaga. Tudi ne centralno prezračevanje.
Na srečo imamo stopnišče ločeno od kuhinje+jedilnice+dnevne, tako da zaprem vrata in je mir z vonjavami. Za kuhinjo+jedilnico+dnevno vidim tudi edini smisel skupnega prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

Nope, dovolj je ce samo locis bivalne prostore od spalnih prostorov. Ne rabis pa vmes tlaciti se hodnika in se en dodaten zid.
Pac, ce si bolj konzervativne narave sprejmes pac kak kompromis.
Razen če hočeš vsakič nadzirati, koga peljejo froci v svojo sobo
Lahko pa te enostavno boli k**** za take subjektivne stvari.
Pac sej ni treba it v nobeno skrajnost, ampak manj kot je zidov vec imas svetlobe in uporabnega prostora in obcutek odprtosti.
Recimo 80m2 en stuk bo dober arhitekt naredil tako, da se bos pocutil kot v 100m2, kak star arhitekt pa ti bo nabasal notr zidov in prostorov se pa jos, da bos na vsake 3 metre druga vrata odpiral in imel obcutek, da imas uporabnega oz. odprtega prostora po obcutku 60, ker ti ostalih 20 odide za zaprte komunikacije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Za introvertirance je seveda boljse, da se lahko zaprejo vsak v svoj prostor. Poznam taksne, ki cele dneve nic drugega ne delajo kot po celi bajti cele dneve vrata zapirajo, med sabo itak ne komunicirajo, ce ni treba, vse jih moti.
Jaz bi najrajsi vrata v bajti odmontiral, ker so itak skos odprta do cisto vsakega prostora.

Kaj je lepse, ko zjutraj v spalnici zadisi po kavici ali pa se med tusiranjem pogovarjas z nekom iz jedilnice :))
Luci pa prizges res samo ponoci, ko se stemni.

usmradi posteljnina
Jo moras menjavati redno, tudi ce ne kuhas, ker bo drugace melo vonj po zatohlem in plesnivem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Jasno, da če je možno se naredi odprto. Ampak če določene prostore potrebuješ, jih pač narediš. A boš v dnevno poslušal centrifugo? Vohal lotanje elektronike iz delavnice, ali poslušal 24/7 brnenje obtočne črpalke?
Ja, kavica v spalnici je mogoče OK, čebula in ribe pa glih ne. Boš menjal vsakič ko kuhaš, čeprav si ravnokar dal novo na posteljo?

Vrata tudi izredno prav pridejo, ko se en tamau dere, v drugi sobi pa tadrugi spi. Sicer se še drugi zbudi in se potem dereta oba.
Pa zdaj ko smo delali od doma, še dvoje vrat je bilo premalo za dretje.

PrimoZ_ ::

Jaz se strinjam z energetikom.
Sicer sem v stanovanju ampak imam v en velik prostor v obliki L združeno kuhinjo, jedilnico, dnevno in teraso. Večino časa je super fino fajn, razen včasih te moti zvok nape ko gledaš TV, pa ko kuhaš kaj z močnejšim vonjem napa še zdaleč ne pobere vsega.
Tako da hvala bogu, da so spalnica, mladinska soba, kopalnica in kabinet povsem ločeni.

m0LN4r ::

Mene so kot otroka naucili, da se ne deremo, pralnico, crpalko, delavnico to das v klet ali namenski prostor. No jaz govorim za "manjse" hiskice, ne pa bajturine. Delavnica je prakticno redkost oz. posameznikova individualna zelja.
včasih te moti zvok nape ko gledaš TV,
Jaz ko kuham ne gledam TVja ali obratno.

V nekaterih stari stanovanjih in hisah so razlike med brutto in netto kvadraturo kr ogromne. Seveda ja, spalni prostor in otrosko sobo locis, ce si pac glasne narave in imas rad tisino, drugace pa ni noben problem. A vi zapirate vrata v spalnici ko seksate oz. seksate samo v spalnici pa ce se vam zalusta v nedeljo popoldan se zaprete, pa se zaprete teraso in okna, da vas slucajno sosedi ne slisijo? Ehhh.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Mene so kot otroka naucili, da se ne deremo, pralnico, crpalko, delavnico to das v klet ali namenski prostor. No jaz govorim za "manjse" hiskice, ne pa bajturine. Delavnica je prakticno redkost oz. posameznikova individualna zelja.
Saj ravno za male hiškice to še bolj velja, da nimaš neke ogromne kleti, kamor boš zaprl pralni stroj, TČ, delavnico. Zato imamo pač to v pritličju, hvalabogu vsako v svoji sobi.

včasih te moti zvok nape ko gledaš TV,
Jaz ko kuham ne gledam TVja ali obratno.
V hiši pa živiš sam? Drugi negledajo TV ali obratno?

V nekaterih stari stanovanjih in hisah so razlike med brutto in netto kvadraturo kr ogromne. Seveda ja, spalni prostor in otrosko sobo locis, ce si pac glasne narave in imas rad tisino, drugace pa ni noben problem. A vi zapirate vrata v spalnici ko seksate oz. seksate samo v spalnici pa ce se vam zalusta v nedeljo popoldan se zaprete, pa se zaprete teraso in okna, da vas slucajno sosedi ne slisijo? Ehhh.
Am, ja. Ni ravno prijetno če ti ob tem uleti otrok, ali pa celo sosed skozi terasna vrata in vpraša, če bi prišel na kavico... >:D

Kleemen ::

UganiKdo je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Zapuščinska razprava na sodišču je že bila in dogovor s sestro je že dosežen. Potrebno je samo še izplačilo. Torej ko bo uradno edini lastnik nepremičnine greva h notarju in tam vse urediva preko izročilne pogodbe ali raje kakšne druge?


Če se drugi dediči (žena, sorojenci...) strinjajo potem je izročilna pogodba najboljša rešitev. Ne moreta pa tega urediti samo ti in oče.


Žene ni, bratov in sester pa tudi nimam. :D Dedič je sestra, ki se jo odplača. Izročilna pogodba najboljša?

UganiKdo ::

Potem si ti edini dedič po očetu? Potem je praktično vseeno kako ti prepiše. Dokler on uredi zadeve s sestro in je nepremičnina 100% njegova, potem tako ali tako ni nikogar, ki bi poleg tebe lahko še dedoval.

Darilna pogodba, ki jo sama sestavita in notar samo overi podpise bo najcenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

hipertija ::

Super, ampak za ceno za mojo streho pa nihče nič...

energetik ::

hipertija je izjavil:

Super, ampak za ceno za mojo streho pa nihče nič...

Ne vem, meni se zdi ugodno, če je to z DDV in delom.
Aja, podeskanje je brez potrebe, ampak dandanes to krovci izredno radi tlačijo gor. Po mojem mnenju bolj zato, da lažje delajo, ker če čez špirovce zgolj napnejo folijo, morajo bolj paziti kam stopajo...
Če boš že dal deske, glej da jih nabijajo z nekje vsaj 2cm zračne reže, sploh če deske še ne bodo sušene. Deske so namreč parna ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Likalnik ::

m0LN4r je izjavil:

Folku, ki nima obcutka za arhitekturo mu tudi ne bo nikoli jasno, da odprte komunikacije in svetli prostori hkrati znizujejo nepotrebno priziganje luci dopoldan in popoldan in stem porabo elektrike za osvetlitev skozi leta in leta. Eni pa se kr zidajo po starem principu, kjer med vsak prostor rinejo zid, mala okna, celo ogromne nekoristne hodnike brez naravne svetlobe se najde se dandanes. Pol pa ko vstopis v tako bajto, je notr temno kot v brlogu.

@vselic
To samo material ali z delom vred in nepredvidenimi stroski?


Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim....sem podedoval starješo hišo od pokojne babice....140m2 vse v enem štuku...spodaj še klet iste kvadrature......razporeditev sob je bila za tiste čase pač uredu...vendar je bilo polno vrat in sten...vrata za kuhinjo, vrata za jedilnico, vrata za hodnik....sedaj sem vse to ven vrgel in povezal v en prostor....tako je nastal cca 60m2 velik prostor...kuhinja, jedilnica, dnevna soba...vse odprto...prav tako okna...vse parapete sem odstranil...okna so do tal...v vsaki sobi (tudi spalni)...svetlobe notri kolikor hočeš....vsa vrata so vedno na stežaj odprta....wc, spalnica vse odprto (ključavnic sploh nimam).....pozimi ti skozi velika okna sonce ogreva prostore....rolete...kaj je to? sploh ne uporabljam...tudi ponoči ne....pozimi sploh ne....poleti mogoče kdaj samo v dnevnem prostoru, da se prostor ne ogreje preveč ker sonce nabija v okna....

Uglavnem....sem zagovornik odprtega in skupnega prostora...vem kako je bilo včasih, ko sem bil še mulc....vsak prostor svoja vrata...hodniki se niso ogreval...samo sobe...ko sem šel ponoč na skret sem skoraj zmrznil, da se prišel čez tisti neogrevan hodnik.....pri skupnih prostorih se tudi toplota razporedi, čez celo stanovanje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

hipertija ::

Da se ne izgubi, vsako mnenje šteje:

predračun za streho je prispel: 9500EUR z DDV za 170m2:
- demontaža azbestnih plošč, žlebov, obrov, moralov...
- montaža desk 20mm
- menjava šperovca 1x
- folija, morali, prečne letve, barvni žlebi, prezračevalne mrežice, barvne obrobe z leseno osnovo
- opečna kritina fidelio črna
- snegobrani
- slemenjaki
- dimniške obrobe
- odtočne cevi...

kaj pravite? Je pa to seveda vse na račun in davek / demontaža/montaža/dostava in material je tukaj vključen v ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Utk ::

Ja, take so cene. Lahko bi blo tudi dražje.

energetik ::

Likalnik je izjavil:

Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim....sem podedoval starješo hišo od pokojne babice....140m2 vse v enem štuku...spodaj še klet iste kvadrature......razporeditev sob je bila za tiste čase pač uredu...vendar je bilo polno vrat in sten...vrata za kuhinjo, vrata za jedilnico, vrata za hodnik....sedaj sem vse to ven vrgel in povezal v en prostor....tako je nastal cca 60m2 velik prostor...kuhinja, jedilnica, dnevna soba...vse odprto...prav tako okna...vse parapete sem odstranil...okna so do tal...v vsaki sobi (tudi spalni)...svetlobe notri kolikor hočeš....vsa vrata so vedno na stežaj odprta....wc, spalnica vse odprto (ključavnic sploh nimam).....pozimi ti skozi velika okna sonce ogreva prostore....rolete...kaj je to? sploh ne uporabljam...tudi ponoči ne....pozimi sploh ne....poleti mogoče kdaj samo v dnevnem prostoru, da se prostor ne ogreje preveč ker sonce nabija v okna....

Uglavnem....sem zagovornik odprtega in skupnega prostora...vem kako je bilo včasih, ko sem bil še mulc....vsak prostor svoja vrata...hodniki se niso ogreval...samo sobe...ko sem šel ponoč na skret sem skoraj zmrznil, da se prišel čez tisti neogrevan hodnik.....pri skupnih prostorih se tudi toplota razporedi, čez celo stanovanje....
V izolirani bajti s talnim gretje to ne velja, saj je vsak kotiček, tudi hodnik, 24/7 ogret na 22°. Pa imamo ogromno malih prostorov + hodnik.
Vsa čast, da lahko poleti spiš ob dvignjenih roletah, ko je ob 4h svetlo in te zbudi. Prav tako so poleti rolete zlata vredne podnevi, da se prostori ne pregrevajo.

Likalnik ::

Zastopim, da imas lahko vsak pajzel v bajti ogret na 22°....tudi na 26° bi slo....samo tako kot si napisal...radijator/talno gretje ti mora v vsakem tem pajzlu tudi 24/7 laufat oziroma ogrevat....ce imas pa odprte prostore imas pa lahko kaksen radijator ali talno vejo tudi zaprto.
Glede rolete...ja poleti predvsem v dnevni kjer je zahodni sonce jo kaksenkrat uporabim zaradi vrocine.....v spalnici pa nikol....
Pac me zbudi sonce ob sedmih zjutrej...med tednom je sluzba...med vikendom pa otroci....ne rabim pa trde teme, da lahko zaspim....mi pase ce mi luna sveti v prostor

energetik ::

Likalnik je izjavil:

Zastopim, da imas lahko vsak pajzel v bajti ogret na 22°....tudi na 26° bi slo....samo tako kot si napisal...radijator/talno gretje ti mora v vsakem tem pajzlu tudi 24/7 laufat oziroma ogrevat....ce imas pa odprte prostore imas pa lahko kaksen radijator ali talno vejo tudi zaprto.
Zakaj pa bi zapiral veje talnega? Tudi če bi imel bolj odprte prostore bi jasno imel vse veje odprte, zaradi udobja. Poraba pa manjša, ker pri večji površini talnega je ogrevalna voda lahko malce hladnejša, to pa pomeni boljši SCOP.

m0LN4r ::

Midva tudi ne ogrevava spalnice, hodnika, ker prihaja dovolj toplote iz drugih prostorov. Hodnik se greje od kopalnice, spalnica pa od dnevne.
Pa velka okna se ful poznajo, v vmesnih obdobjih recimo oktober, marec, lahko kurjavo izklopim in se temperatura dvigne za 1-2 stopinji do popoldanskih ur.

Za poleti pa je antirefleks folija gor in markiza, ki se po potrebi potegne notr. Sicer pa govorimo o ogrevanju z oknu nekaj mescev od sonca proti tistim dvem tednom vrocine, ki jih imamo. Saj pa je vsak teden oblacno, pa maksimalno 2 tedna preko 35C.

Midva kupujeva stanovanje po KWF 55 Energijskem standardu (A+), okna so tako velika da se moras kr navadit malo, je pa stanovanje na severu svetlejse, kot trenutno stanovanje, ki gleda proti jugu. Talnega v shrambi, tistem mini predprostoru sploh ni.

Pri talnem v spalnem prostoru me je najbolj zmotilo, ker prevec susi zrak in tudi prah se bolj dviguje, zdaj ze prakticno 3 leta v spalnici ne kurimo, samo vrata odprta in to je to.

Je pac manj oken in se malo manjsa so.
Se pozna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

Glede razporeditve prostorov se z leti preference spreminjajo. Ni enako ko imaš 25 let in se glajsaš po celem stanovanju. Kot potem, ko imaš froce in hočeš imet večerjo s parimi povabljenimi.

matobeli ::

Za otroke imaš otroško sobo. Sej tud ko se učijo ni ravno fajn da fotr formulo ena gleda zraven.

Zimonem ::

Ne tako redko imamo tudi zakonci vsak svojo sobo.

matobeli ::

Seveda, tipična slovenska bajta ima že vrsto let kabinet za ženo ter garažo/delavnico za moža.

Se pa da omenjene prostore tudi čist lepo vkomponirat v open space, odvisno od tega kaj se dejansko počne not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Invictus ::

To je preprosto stvar posameznika.

Nekateri rabimo nek prostor (sam recimo delovno sobo, ker delam od doma), kjer opraviš manjša dela in imaš mizo ter omaro z orodjem, ženska pa tudi rabi nekaj kjer se umakne, in naredi kaka gospodinjska dela.

Danes je pa popularno, da so hiše samo samostojna stanovanja, kjer razen nekaj vrta ne pridobiš prav nič.

Beri, nič kleti, nič odvečnih prostorov, skratka, večina novodobnih hiš je pravzaprav kot eno 4 sobno stanovanje z malo večjo kvadraturo. Ponavadi ogrmona dnevna s kuhinjo, vse ostalo pa komaj uporabno.

Potem pa folk postavlja razne hiške po vrtu za orodje, kolesa, kosilnice, in ostalo potrebno in nepotrebno kramo ter si sam sebi krade zunanji prostor. Na koncu imaš pa ravno toliko trave okoli, da pizdiš zaradi košnje 50m2, pa si potem še tiste trave znebijo s tlakovci...

Tako, da včasih kak socialistični monstrum ni več tako slab, če imaš poleg spanja in službe še kake druge hobije. Dostikrat že razni športi zahtevajo kar precej prostora za kramo (bicilki, kajaki, smuči, kaka plezalna oprema...). Kaj šele če rabiš še kako delovno mizo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Folk se je spametoval in zacel racunati, da je vsak dodaten kvadrat ogromen strošek. Plata, fasada in streha.

Tudi sam bi imel absolutni minimum, za razne lope in nadstreske niti gradbenega dovoljenja ne rabis.

Raje vec za parcelo, kot da imas bajto cez 3/4 parcele in nic dvorisca.

matobeli ::

socialistični monstrumi imajo že samo hodnika toliko m2 kot je ena cela manjša sodobna hiša.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Tudi sam bi imel absolutni minimum, za razne lope in nadstreske niti gradbenega dovoljenja ne rabis.

Po zadnji spremembi gradbenega zakona to ni čisto več res...

Te zafrkavajo za vsako malenkost. Bi moral preveriti, ampak ni tako preprosto kot je bilo...

Če se prav spomnim, vsak objekt, ki ni modularen oz. lahko odstranljiv, rabi gradbeno dovoljenje.

Je pa tudi res, če te nihče ne prijavi, ni gradbene inšpekcije. Stvar jajc potem >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Do 30m2 ne rabis.

Invictus ::

Po starem ja.

Po novem je pa tako:

https://www.zurnal24.si/pod-streho/za-m...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hipertija ::

Sem dobil še eno ponudbo, bistveno ceneje: nekaj manj kot 8000€ z DDV... tole je pa res lepa že in mislim da realna, kar bo pod to, se vprašaš če kje drugje potem "šparajo"

m0LN4r ::

Pri materialu se vedno da mal sparat, zabijas manj zeblov, krajsi zebli, manj sraufov, krajsi sraufi, zelezo ali nerjavece? tanjso cenejso folijo itn. itn. preveri vedno vse v detajle.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

hipertija je izjavil:

Sem dobil še eno ponudbo, bistveno ceneje: nekaj manj kot 8000€ z DDV... tole je pa res lepa že in mislim da realna, kar bo pod to, se vprašaš če kje drugje potem "šparajo"

Primerjaš postavke med ponudniki.

hipertija ::

Bom prilepil končno specifikacijo in bom prosil za feedback...

hipertija ::

Zdravo,

evo streha me bo prišla nekaj manj kot 8000€ z DDV. Uredili smo tudi priključke za vodo in odtoke do odtočnega jaška 380€.

Zdaj pa dalje.

wajdujc ::

hipertija je izjavil:

Zdravo,

evo streha me bo prišla nekaj manj kot 8000€ z DDV. Uredili smo tudi priključke za vodo in odtoke do odtočnega jaška 380€.

Zdaj pa dalje.

Kake so posamezne postavke?

hipertija ::

Misliš za streho? malo višje gor sem ga objavil... za cca. 170m2

wajdujc ::

Ne, sprašujem, kake so postavke za posamezne obdelave. Ali so ti izdali le skupni račun?

hipertija ::

Za streho imam predračun, za vodo pa ni posameznih postavk, samo skupen račun.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241477 (10944) edi123
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20419321 (14872) trancer01
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152810 (28075) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421263 (17569) borut_p

Več podobnih tem