» »

Gradnja hiše

Gradnja hiše

1 2
3
»

Matejjjjj ::

Tody je izjavil:

No najprej si preberi kaj "pasivne hiše" so potem pa pridi nazaj pametovat.

Briga me, ker nisem nor da bi gradil kartonske/gips škatlice in se pretvarjal, da so naravne, ker bi dal gor okrasek iz macesnovih dilc. a ste kdaj videli tak objekt po 10 letih izpostavljenosti padavinam in soncu... Na drugi strani pa je v Sloveniji polno zidanih hiš, ki so po 200,100 ali 50 letih na zunaj samo malo posivele.

videc ::

Pa ogromno lesenih, ki še zdaj stojijo.
Zidane stare 200let so pa takšne, da kar po stenah vlaga dol teče. :D

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: videc ()

Invictus ::

Na sejmu v Gornji Radgoni je dal direktor Richter hiš izjavo, da imajo življenjsko dobo 37 let.

Bi se najbrž celo dalo najti v RTV Slo arhivu.

Les zahteva precej veliko vzdrževanja. In sečnjo v pravem času ter pravilno sušenje. Kar težko narediš za profit >:D.

videc je izjavil:

Pa ogromno lesenih, ki še zdaj stojijo.

Ni jih prav veliko, pa malo vprašaj lastnike koliko denarja so zmetali noter za ta les. Poleg tega so ponavadi zidane in obložene z lesom...

videc je izjavil:

Zidane stare 200let so pa takšne, da kar po stenah vlaga dol teče. :D

V vsaki bajti je vlaga, če imaš zanič hidroizolacijo, zanič streho in ne kuriš...

Poleg tega je ponavadi "brihten" lastnik pri obnovi zadihtal bajto, pa ni več naravnega zračenja kot včasih.

Vse za manj pokurjenih drv. Malar je itak zastonj, ko odstranjuje plesen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Invictus ()

Likalnik ::

ginekk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Danes si folk daje okna od stropa do tal, pozimi pa jamra koliko ga stane kurjava...

Luksuz oz. preseravanje stane...

Kaj pa misliš da je 30 cm zid in 20 cm izolacija? 5 cm debel zid?

Recimo, Nemci so izračunali, da je pri debelini zidu nad 35 cm dodatna izolacija strošek, ki se nikoli ne povrne...

Je bil izračun 1x v tisti prilogi Dnevnika za gradnjo...

Imaš prav. Hehe, jaz imam povsod okna do tal in panoramske razglede. Kaj pa vem koliko je dodaten strošek, ne da se mi niti računat, itak greje TČ.
Stavil bi da prinašajo toplotni mostovi, recimo plošča direktno podaljšana v balkon ali teraso, večje izgube.

Če bi hotel varčevat bi bila bajta v obliki krogle idealna, ker ima najmanj površine glede na prostornino.

Tudi jaz imam panoramska okna v vseh soba...stara bajta...sedaj obnovljena...vse parapete sem ven zmetal....sedaj ali kaj več plačujem za kurjavo kot če bi imel steno ne vem...vem pa, da plačujem manj kot sem plačeval v preteklosti....povsod normalna stara okna, brez izolacije....sedaj izolirano z novimi panoramskimi okni...strošek kurjave pol manjši (res je še potrebno dodati nova kurilna peč, TČ za sanitarno vodo..)...

poleti spustim na oknih senčila, da omilim vročino....pozimi mi pa večino hiše sonce ogreje....v lepih sončnih dneh je kurjava ugasnena

kot je nekdo napisal...res pa je balkon potegnen direktno iz plošče ven...kar pomeni toplotni most...moral bi cel balkon izolirati (spodaj in zgoraj) kar pomeni 50cm debel balkon...če je malo toplotnega mostu ni tudi nič narobe:)

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Likalnik ()

Tody ::

Uživaj naprej v pretvarjanju da je pa opeka čisto naraven materijal ki diha...

energetik ::

Matejjjjj je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Matej, kaj pa ko je poleti zunaj 30++ °C, ti pa notri želiš 20°C, ali naj klima dela na polno?!

Za ta namen se ne dela lesenih/gips skropucal tipa Lumar ipd, ki se pri nas prodajajo kot zlato, v ameriki pa so vrednotene kot karton. Če hiša nima toplotne kapacitete jo je potrebno zapreti skoraj nepredušno in ohlajati s klimo, kar počnejo vsi s "pasivnimi" Lumar hišami na osončenih lokacijah. Slednje so pekel za poletje.

Glede tega se strinjam. Montažna ima precej manjšo akumulacijo kot zidana. Zato se hitreje segreva (od znotraj!), zaradi dejavnosti in el. aparatov. Masivna zidana to požre preko dneva v zidove in AB plate, ponoči se to z zračenjem odda v okolico. Če akumulacije ni, je potrebno aktivno hlajenje za odvajanje notranjih pribitkov. Zunanje žaluzije so pa poleti itak nujne pri enih ali drugih tipih bajte.
Sicer pa - glede na vedno hujše in dolgotrajne vročinske valove z visokimi Tmin, ko niti ponoči ne moreš več hladiti, je klima priporočljiva v vsaki bajti. Že zaradi odvajanja vlage, ki jo je poleti preveč tako notri kot zunaj.
Iz izkušenj, masivna zidana s 15cm fasadi in senčenimi okni - v dolgotrajnem vročinskem valu je potrebno razvlaževati in hladiti, sicer minimalno, ampak je treba. Seveda imamo lahko tudi brez klime pod 24°C samo z nočnim zračenjem, vendar je potem notri 85% vlage...
1 2
3
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1789986 (690) energetik
»

Fasada (strani: 1 2 3 )

10021288 (1401) ciki57
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

27129902 (5167) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

1247384 (3690) borut_p
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

13237380 (19526) Aston_11

Več podobnih tem