» »

Vseameriška obtožnica zoper Google že poleti?

Vseameriška obtožnica zoper Google že poleti?

vir: Pixabay

vir: Reuters
Reuters - Skupina 49 generalnih tožilcev praktično vseh ameriških zveznih držav - manjkata le Kalifornija in Alabama - naj bi že letos poleti končala preiskavo in vložila obtožnico proti Googlu zaradi kršitev pravil konkurenčnosti. Preiskavo, ki so jo bučno najavili lani jeseni, vodi teksaški tožilec Ken Paxton.

Google je sicer ob Amazonu, Facebooku in Applu predmet številnih preiskovalnih komisij v tamkajšnjem predstavniškem telesu, ločene postopke zoper četverico pa vodi tudi pravosodno ministrstvo, medtem ko Zvezna komisija za trgovino (FTC) ob Googlu preiskuje še Amazon in Facebook.

Kot je povedal Paxton, tožilci sodelujejo s podjetji, ki so bila oškodovana s strani Googla, glede morebitnega kaznovanja pa ne izključujejo ničesar, med drugim bi lahko podjetje tudi prisilno razbili na manjše enote. Pod drobnogledom so zlasti spletno oglaševanje, nekatere države pa so preiskavo usmerile še v spletni iskalnik in upravljanje platforme Android. Paxton je še povedal, da jih je Google med preiskavo poskušal ovirati tako, da je tožilcem preprečeval angažma določenih svetovalcev.

Predstavniki Googla niso želeli komentirati vložitve obtožnice, povedali so le, da v preiskavi dejavno sodelujejo s tožilci.

43 komentarjev

Pac-Man ::

To mora biti prvič, da sta Kalifornija in Alabama na isti strani :)

Denar, sveta vladar.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

boldleaf ::

No pa tole ni vse, noyb (None Of Your Business) je sprozil uradno GDPR pritozbo cez Google zaradi uporabe Android advertising IDja. ki je kot unique za vsakega androdi uporabnika po GDPR definiciji osebni podatek.

https://noyb.eu/en/complaint-filed-agai...

Samo omenjam, ker se je ze izkazalo, da so android developerji precej "trdi v glavo" in ne razumejo niti najbolj osnovnih pojmov:

'personal data' means any information relating to an identified or identifiable natural person ('data subject'); an identifiable natural person is one who can be identified, directly or indirectly, in particular by reference to an identifier /.../ an online identifier


Pa lahko se zamislite ob tem, ko tlacite v svoje aplikacije razne frameworke, recimo facebookov, s tem facebooku omogocate dostop do osebnih podatkov, tako da ni v krsitvi samo on ampak ste tudi sami.

Mimogrede, noyb vodi Max Schrems, ki je Facebooku naredil marsikaksno modrico in nekaj jih se caka na njih, googlu pa se se tudi obeta.

Pocasi se je zacelo dogajati, upam, da se tem barabam kmalu podre ekosistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

HotBurek ::

Si predstavljaš, da Ken pri sevojem delu uporablja google doks? Kira štala. 8-)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

Bolj problem je, ker učiteljica Jožica uporablja Gulag Docs in s tem navaja učence na trdo drogo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

pegasus ::

Koliko instanc libre office online si postavil, da si učiteljici Jožici in njenim učencem ponudil alternativo?

zmaugy ::

Zakaj bi jaz to delal?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

tikitoki ::

Ker si drugače domnevno kriv za vse.

zmaugy ::

Sem svojim otrokom inštaliral to na njihovih računalnikih. Ampak učitelji striktno uporabljajo office format in gulag docs, tako da je stik s tem sranjem neizogiben.
Podobno kot vedno blebečejo da naj otroci gledajo čim manj TV, v popoldanskem varstvu pa cela učilnica kot zombiji gleda risanke, medtem ko učitelj/ica trajba telefon.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Tody ::

Vi ste sam fouš, da nimate del pogače. Noben vas ne sili uporabljati niti en produkt od fb, amazona ali googla.

Ales ::

Ne sodi drugih po sebi... ;)

HotBurek ::

Noben vas ne sili uporabljati niti en produkt od fb, amazona ali googla.

Se dan danes da narediti šolo, brez da se pipneš goglovih storitev (email, dokumenti?)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

HotBurek je izjavil:

Noben vas ne sili uporabljati niti en produkt od fb, amazona ali googla.

Se dan danes da narediti šolo, brez da se pipneš goglovih storitev (email, dokumenti?)


Točno to. Ne vem zakaj morajo bazirat vse na gulagu. A to hočejo sproducirat nove generacije zadrogirancev courtesy of the state?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Zato ker učiteljice niso IT in to ni njihova naloga. In jokanje po internetu tega "problema" ne bo rešilo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jarno ::

Eh, dokler ne bodo imeli brezveznih fint in bodo le-te letele s strani luzerjev, od katerih nimam nič, potem se z googlom da shajati.
Sprijaznite se z dejstvom, da je nek normalen in povezan del sveta premajhen za 5 kvalitetnih opcij.
#65W!

Ales ::

Čisto verjamem, da bi razni monopolisti hoteli, da se sprijaznimo z marsičem, nimam pa pojma, zakaj bi še sami sebe prepričevali v to...

Poldi112 ::

Zato, ker spremembe stanejo čas in denar, ki ga še nihče ni investiral. Saj ne gre za nov problem, tudi od MS-ja smo že desetletja odvisni. Pingo Linux je živel koliko, par let?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Dokler ne bo na voljo boljše alternative, bo folk uporabljal storitev/izdelek, ki ga hejtaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Razgovori o podobnih temah se zgleda radi sprevržejo v brezciljne čustvene fanboy/hejter razprave...

Kaj če bi raje razmišljali o vzrokih za to, da se nam v zadnjem času ponovno pojavlja kup monopolov in da je gospodarski sistem očitno pogoden za njihov nastanek? Nič kaj dosti drugače se ne dogaja, kot se je v času industrijske revolucije. Zgodovina se nam očitno ponavlja...

Kar bi morali razmišljati je, ali je to kakorkoli koristno ali pa bi morali na sistemski ravni zadeve urediti drugače in ne dovoliti, da do nastanka monopolov sploh pride, namesto, da ga kasneje razbijamo...

boldleaf ::

Tody je izjavil:

Vi ste sam fouš, da nimate del pogače. Noben vas ne sili uporabljati niti en produkt od fb, amazona ali googla.


Hah :)) Projeciras. Daj razmisli, zakaj bi se zvezne drzave amerike spravile na njih? Zakaj je EU odlocila, da je slo pa tole predalec in sprejela GDPR? Zakaj je Kalifornija sprejela zelo podobno zakonodajo? Zakaj kup drugih drzav po svetu pripravlja sorodno zakonodajo? Zakaj danes ne mores zablokirat (probaj - saj ne znas, to je izven dometa webshitov, ampak morda ti pa rata) AS40873, AS396982, AS395973, AS394639, AS394507, AS36492, AS36385, AS36384, AS36040, AS36039, AS26910, AS26684, AS22859, AS22577, AS19527, AS16550, AS15169, AS13949, AS6432, AS19448, AS16591, AS45566, AS43515, AS41264, AS394699, AS36987, AS139190, AS139070?

Ti povem. Ker so pokvarjeni do obisti, postali so ze tak problem, da so se drzavne institucije v ZDA spravile na njih. Je pa res, da lahko nekateri zivimo brez njih, drugi, ki so svojo osebno identiteto poistovetili z njim, ki so leta pozirali pred vsemi znanci, kako so cool, ipd., ki so brez bergle, ki jo google nudi ciste nule, se bojo pa otepali "na vse stiri". Ker nocejo biti nule. Preberi se odgovor kamencku spodaj.

MrStein je izjavil:

Dokler ne bo na voljo boljše alternative, bo folk uporabljal storitev/izdelek, ki ga hejtaš.


Tu si pa v temo brcnil. Ljudje ne uporabljajo izdelkov, ker ni boljsih alternativ ampak ker je moderno. In so radi cool. Se slinijo nad znamko. Branijo pa jo zaradi nizke samozavesti in poskusajo plezati na ramena velikanov. Vse skupaj nima nobene zveze s kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

MrStein ::

Super. Si rešil problem. Pošlji email na šole, kateri izdelek naj od jutri uporabljajo.

Učitelju biologije je res vseeno če tam piše gu-gelj, mirko-soft, ali karkoli drugega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boldleaf ::

MrStein je izjavil:

Super. Si rešil problem. Pošlji email na šole, kateri izdelek naj od jutri uporabljajo.

Učitelju biologije je res vseeno če tam piše gu-gelj, mirko-soft, ali karkoli drugega.


Spet ta tvoj pogled, kjer se ti zdi, da se ne splaca iti majhnih bitk, dokler ne zmagas v vojni. Sicer bi jim predlagal vim. Enkrat ga bojo uporabili, pa bojo ostali v njem za vse vecne case :)) Ampak salo na stran, na "moji" soli, v "mojem" razredu, ne uporabljajo vec gu-gelj-a za poslovno komunikaciji z otroci. Pa kriza tudi nimajo nad tablo. Pa drog tudi ne prodajajo na hodnikih. Pa ne streljajo se med sabo med glavnim odmorom. Zakaj ze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

zmaugy ::

Kaj pa je v uporabi?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

bbbbbb2015 ::

Pac-Man je izjavil:

To mora biti prvič, da sta Kalifornija in Alabama na isti strani :)

Denar, sveta vladar.


Mah, zgleda, da so se naveličali, da Google tudi njim ne plačuje nič ali malo. Američani nimajo radi velikih firm, ki so nekaj 10x večje od ameriške države.

Takih pravzaprav ni bilo dosti v zgodovini ZDA.
Razbili so AT&T in Standard Oil.

Kitajci pa počnejo nasprotno. Firme napihujejo do nespoznavnosti. Ko je firma *zelo* velika, si lahko privošči take stvari, kot je eni afriški državi "zastonj" postavi železnico, ta pa da celo pristanišče kot garancijo.

V Evropi takih velikih firm ni. Za dve zelo veliki Siemens in Altrom je bil argument za združitev ta, da bi lahko konkurirali Kitajcem pri zelo velikih projektih (za katere države, sic, nimajo denarja). Regulatorji niso dovolili združitve, ker bi potem za večino železnic v EU skrbela v bistvu ena firma.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Standard Oil je postal kup manjših firm, katerih lastnik je bil, IIRC, še vedno Rockefeller. MS je dobil zgolj simbolično kazen, ostale so pa tudi veselo ignorirali. Težko sesuješ firme, ki imajo poslance v žepu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Tody ::

Gdpr in ostala jajca so naravni in potrebni odziv organov , ki jih plačujemo in rabimo. Tako kot smo včasih mel divji zahod, zdej so pa kr eni zakoni da ne smeš krast pa ubijat. Meni ni treba nič blokirat, ker nisem psihopat in paranoik. Vi pa kukr hočete

boldleaf ::

Tody je izjavil:

Gdpr in ostala jajca so naravni in potrebni odziv organov , ki jih plačujemo in rabimo. Tako kot smo včasih mel divji zahod, zdej so pa kr eni zakoni da ne smeš krast pa ubijat. Meni ni treba nič blokirat, ker nisem psihopat in paranoik. Vi pa kukr hočete


No paranoik tukaj ni prava besedam, glede psihopatov, ja bi se strinjal, to bi bil opis za google. Firma, ki jo vozijo sociopati zdruzeni s fachidiotovskimi inzenerji, ki se jim gladko hebe kaksno skodo povzrocajo druzbi (razen ce se ne gre za zalaganje vojske, podnebne spremembe, tukaj je dovolj na "prvo zogo", da tudi najvecji nerazgledanci med njimi razumejo, da so pa "bad guys"... in seveda jim je vsem samo do denarja, tisti, ki imajo vest so google ze zapustili).

Sicer glede divjega zahoda, to je tisto kar sem hotel poveti gospodu kamnu s prodajo drog v soli (in ostalim). Tega se ne pocne, ker imas v prvi vrsti malo obcutka za druzbo, vest, ti je jasno, da denar ni vse. Za tiste vmes je dovolj korencek, jim poves, da ni eticno, da to ni prav in je dovolj. Ampak vedno imas sociopate (ali njih zdruzbe), ki bojo za denar ali osebni uzitek naredili komurkoli karkoli. In za take rabis pa palico, da ne recem gorjaco z zeblji. In to je zakonodaja. Na korencek... aja ne bo dovolj, bos pa kazen placal, ali se sel usest. In kazen 4% letnega globalnega revenua za katero se google tako zelo trudi bo slej ko prej prisla.

Glede blokiranja, tisti, ki bo probal, se bo zavedal v kaksnem dreku in kako centraliziran je postal internet zaradi googla ampak to ne bo dovolj, bo treba razumeti tudi kaj to pomeni. Tukaj tebi podobnih pac ni, so pac nerazgledan in spuscajo komentarje glede na prvi impulz iz limbicnega korteksa, ne pa ker bi imeli ravno razdelan sistem vrednot oz ga imajo na nivoju limbicnega korteksa. Ne skrbi, saj bos scasoma dojel, do takrat se pa pac uci od modrejsih, namesto iz reklamnih pamfletov korporacij. Saj se lepo lesketajo v soncu, samo scasoma bos ugotovil, da je njihova "resnica" namenjena samo zasluzku in managerskemu bonusu.

Ti kot oseba si zgolj pot do njihovega cilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

Tody ::

Veliko nakladanje v večini se tudi strinjam ampak... Gmail nas je popeljal v emaile kjer ni bilo treba vsak teden čistiti predala. Dal nam je iskalnik, ki isče ne samo kategorira, naredili so android platformo, ki prinasa take in drugačne ugodnosti. Ali je nase življenje zaradi tega lažje? Moje je. Kaj delajo oni z mojimi podatki je sicer vprašanje ampak tukaj recimor da se zanašamo na institucije. Če pa so tudi one pokvarjene... Do zdaj sem slišal samo jambranje... Povej, izobrazi, svetuj kako smo lahko boljsi in skupaj naredimo internet boljsi, razen tega da se učimo biologijo.

boldleaf ::

Bos pogooglal, pa ti bo vse jasno mar ne >:D

tikitoki ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

To mora biti prvič, da sta Kalifornija in Alabama na isti strani :)

Denar, sveta vladar.


Mah, zgleda, da so se naveličali, da Google tudi njim ne plačuje nič ali malo. Američani nimajo radi velikih firm, ki so nekaj 10x večje od ameriške države.

Takih pravzaprav ni bilo dosti v zgodovini ZDA.
Razbili so AT&T in Standard Oil.

Kitajci pa počnejo nasprotno. Firme napihujejo do nespoznavnosti. Ko je firma *zelo* velika, si lahko privošči take stvari, kot je eni afriški državi "zastonj" postavi železnico, ta pa da celo pristanišče kot garancijo.

V Evropi takih velikih firm ni. Za dve zelo veliki Siemens in Altrom je bil argument za združitev ta, da bi lahko konkurirali Kitajcem pri zelo velikih projektih (za katere države, sic, nimajo denarja). Regulatorji niso dovolili združitve, ker bi potem za večino železnic v EU skrbela v bistvu ena firma.


Afriški državi so zgradili železnico zastojn? Očitno ne veš niti kaj je posojilo in debt entrapment. Res kakšna greznica je ta forum.

TineTone ::

Google je prvat podjetje in mu nima politika kaj sikat. Žalostno kako propada Amerika.

Tody ::

Vidis boldleaf tudi ti si del problema. Jaz vem da obstajajo alternative pa jih ne uporabljam. Ti si zagovornik le teh pa se userješ ob prvi priliki ko lahko.

bbbbbb2015 ::

tikitoki je izjavil:


Afriški državi so zgradili železnico zastojn? Očitno ne veš niti kaj je posojilo in debt entrapment. Res kakšna greznica je ta forum.


He he, vem to jaz zelo dobro. Samo stvar je taka, da si moraš tole pogledati:

https://www.latimes.com/world/asia/la-f...

Še prej pa se poduči, da je Etiopija bila v modernejši zgodovini (pa tudi starejši) revna kot cerkvena miš:
History of Ethiopia @ Wikipedia

Edina država, ki je bila kolonizirana (in civilizirana), je bila Eritreja:
China%E2%80%93Eritrea relations @ Wikipedia

pa tudi oni dolgov ne plačujejo. V debt entrapment se je ujela Kitajska, ne ta črni, če to misliš.

mtosev ::

Naj jih preiskujejo, ce so delali narobe. Pac bodo placali kazni, se prilagodili zakonom in to bo to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boldleaf ::

Tody je izjavil:

Vidis boldleaf tudi ti si del problema. Jaz vem da obstajajo alternative pa jih ne uporabljam. Ti si zagovornik le teh pa se userješ ob prvi priliki ko lahko.


Torej rezultati iskanja po googlu so vrgli ven same nerelevantne rezultate in zdaj spet trosis impulzivne neumnosti. Zakaj sem ti pa ze zgoraj povedal, znotraj odgovora gospodu kamnu. Google pac ne more nadomestiti razmisljanja. Lahko pa ojaca clovesko lenobo in mu prepreci, da bi sposobnost razmisljanja (branja kart, postavljanje mail serverja, spam filtra, ...) kadarkoli razvil v zameno za to pa ga polni s kupi placanih informacij. In potem poslusamo vedno vecje neumnosti iz dneva v dan, iz leta v leto, druzba pa postaja vedno bolj zabita (seveda pa ga tukaj super dopolnjuje tudi facebook, ki za namecek naredi iz ljudi narcise).

mtosev je izjavil:

Naj jih preiskujejo, ce so delali narobe. Pac bodo placali kazni, se prilagodili zakonom in to bo to.


Tezko, saj zato se pa razni fanboyi toliko oglasajo. Celoten business model googla temelji na kraji osebnih podatkov (za tam zaposlene, neuronska mreza, ki identificira uporabnika, je se vedno samo osebni podatek, GDPR ima res dobro definicijo) in sluzenjem z zlorabe le teh. Ne morejo se prilagoditi zakonom, ker se jim podre svet. Zato jih pa probajo izigravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

OK.d ::

Eni in isti uporabniki, kateri se sedaj zgražajo so pred 15 leti fehtarili za Gmail invite.;)
LPOK.d

mtosev ::

Gmail je naredil revolucijo na podrocju emaila. Sam ga mam ze od early 2005.
Google search, yt in Gmail so great.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zvezdica27 ::

dame in gospodje. Jaz sem nabavil novega huaweija, brez googla. Vrhunsko. Nisem vezan na nobenjeben gmail račun, google nič ne zbira (huawei račun sem sicer naredil, a vsekakor ne trdim, da je kaj boljši). Dela vse. Ni gmaila? So what. TO pa je edina razlika (se da z obvodom vseeno dostopati).

zz

MrStein ::

Jaz imam tudi že več let telefon brez Google. In kaj potem? Se naj važim po forumih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tody ::

Mores se ker drugače nisi cool in hip :P

Kvinta ::

Ko postaneš sistemu trn v peti te pač ugasnejo >:D
A.C.A.B

bluefish ::

Pordečeli, chill.

Leif ::

Informacije so nova nafta in prav je, da se razbije te monopoliste, tako kot se je razbilo Standard Oil 1911.

Leif ::

Še ena podobnost je zanimiva, tako kot je J.D. Rockfeller vlagal v evgeniko, današnji informacijski monopolisti prav tako vlagajo v population control (agronomski patenti, cepiva...) Zgodovina se res ponavlja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoraj vse ameriške zvezne države preiskujejo Google

Oddelek: Novice / Tožbe
84567 (3487) Dag
»

Hilda z vrha Vegrada na prvo stran seznama najbolj iskanih oseb (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9817450 (13172) Smurf
»

Ex AT&T-jevec, trije ex NSA analitiki bodo pričali o vladnih načrtih za nadzor vse in (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5120174 (17879) Pyr0Beast
»

Kaj počno preiskovalni sodniki?

Oddelek: Loža
189700 (9036) BlueRunner
»

Brezigar vs. Penko (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37623470 (15242) perci

Več podobnih tem