» »

Koliko dejansko "stane" otrok?

Koliko dejansko "stane" otrok?

Vazelin ::

Smo vstali na levo nogo, Wizzard?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

Ne, samo to si mislim o socialcih, ki nič ne delajo. Če že delajo otroke in nočejo hodit v službo, naj vsaj svoje otroke merkajo sami.

Evo, žena je našla papir. 478€ je bila polna cena, občina pa bi dala takrat 101€ in bi moral plačat vrtca 377€.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, to ni 10 procentov, ampak 23. Isto kot danes za vse, ki imajo malo nadpovprečno plačo.

WizzardOfOZ ::

Meni se je zdelo preveč, pa še babica je ravno v pokoj šla (v petek babica v pokoj, moja pa v ponedeljek v službo), tko da smo njo obremenil z otrokom. Ji je bilo itak všeč, da je to počela.

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne, samo to si mislim o socialcih, ki nič ne delajo. Če že delajo otroke in nočejo hodit v službo, naj vsaj svoje otroke merkajo sami.

Evo, žena je našla papir. 478€ je bila polna cena, občina pa bi dala takrat 101€ in bi moral plačat vrtca 377€.


Zakaj gre meni ta beseda socialec tako na kura*?
Zdaj bom pa jaz kar vas vzel za primer pa vam zabrusu in vas pošiljam nazaj kjer ste bil tik pred rojstvom.

Vedno jemljejo za socialne prispevke pri plači pa niti vprašajo nas ne. Potem pa je oče dobival neko socialno pomoč, ki pa sem jo po njegovi smrti vračal spet jaz ali pa bi se po vsej verjetnosti vsedl na dediščino oz zapuščino.

To pomeni, da sem dvakrat plačal to socialno in da sem doživel, da ta socialna pomoč ni pomoč ampak je kredit, ki ga je nekdo posojal z mojim kešom pod pretvezo pomoči le da od tega jaz nič nisem imel on pa očitno. Torej moja družina ni nič kaj uživala s tem denarjem niti oča na socialni ne sploh naj bi bil pa ta denar POMOČ kateri se ne gleda v zobe, kot vi, ki očitno sovražite ljudi, ki so na socialni in so po vašem očitno vsi neki glumci in zabušanti.

V jezi bi dejal drugače zdaj pa bom tako, naj vas ne doleti stanje, da boste potrebovali socialno pomoč in boste navadn socialc.

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni se je zdelo preveč, pa še babica je ravno v pokoj šla (v petek babica v pokoj, moja pa v ponedeljek v službo), tko da smo njo obremenil z otrokom. Ji je bilo itak všeč, da je to počela.


Jaz pa vam pravim, če že delate otroke pa če smatrate za socialce naj sami merkajo otroke, pa še vi drugič ko delate otroke prej mislte kako jih boste pomerkali in ne da obremenjujete babice kot ste sam dejal z njimi vi se boste pa šopiril in pametoval, kako imate vse urejeno, ker niste socialc.

WizzardOfOZ ::

Ladjar je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne, samo to si mislim o socialcih, ki nič ne delajo. Če že delajo otroke in nočejo hodit v službo, naj vsaj svoje otroke merkajo sami.

Evo, žena je našla papir. 478€ je bila polna cena, občina pa bi dala takrat 101€ in bi moral plačat vrtca 377€.


Zakaj gre meni ta beseda socialec tako na kura*?
Zdaj bom pa jaz kar vas vzel za primer pa vam zabrusu in vas pošiljam nazaj kjer ste bil tik pred rojstvom.

Vedno jemljejo za socialne prispevke pri plači pa niti vprašajo nas ne. Potem pa je oče dobival neko socialno pomoč, ki pa sem jo po njegovi smrti vračal spet jaz ali pa bi se po vsej verjetnosti vsedl na dediščino oz zapuščino.

To pomeni, da sem dvakrat plačal to socialno in da sem doživel, da ta socialna pomoč ni pomoč ampak je kredit, ki ga je nekdo posojal z mojim kešom pod pretvezo pomoči le da od tega jaz nič nisem imel on pa očitno. Torej moja družina ni nič kaj uživala s tem denarjem niti oča na socialni ne sploh naj bi bil pa ta denar POMOČ kateri se ne gleda v zobe, kot vi, ki očitno sovražite ljudi, ki so na socialni in so po vašem očitno vsi neki glumci in zabušanti.

V jezi bi dejal drugače zdaj pa bom tako, naj vas ne doleti stanje, da boste potrebovali socialno pomoč in boste navadn socialc.


Nekateri so upravičeni, večina jih je pa na sociali, ker se jim delat ne da za minimalca (drugega verjetno niti niso sposobni) in raje ležijo doma za enako denarja od sociale, pa povhen otroški dodatek. Vmes še dvakrat za izredno pomoč zaprosijo, pa dobijo več denarja na mesec, kot nekdo ki pošteno dela.
Jaz bi dal vsem prebivalcem slovenije UTD 500€ na mesec in ukinil vse socialne transferje in vse najnižje pokojnine, ker bi jih pokril z UTD-jem. Pa minimalno plačo vsaj 1000€ neto, da lahko tisti, ki pošteno dela, vsaj kolikortoliko spodobno živi.
In potem bo tisti, ki hoče delat, imel plačo in utd.

Ladjar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ladjar je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

.






Nekateri so upravičeni, večina jih je pa na sociali, ker se jim delat ne da za minimalca (drugega verjetno niti niso sposobni) in raje ležijo doma za enako denarja od sociale, pa povhen otroški dodatek. Vmes še dvakrat za izredno pomoč zaprosijo, pa dobijo več denarja na mesec, kot nekdo ki pošteno dela.
Jaz bi dal vsem prebivalcem slovenije UTD 500€ na mesec in ukinil vse socialne transferje in vse najnižje pokojnine, ker bi jih pokril z UTD-jem. Pa minimalno plačo vsaj 1000€ neto, da lahko tisti, ki pošteno dela, vsaj kolikortoliko spodobno živi.
In potem bo tisti, ki hoče delat, imel plačo in utd.


To je vaše pavšalno mnenje in predvidevam, da sami še nikoli niste potrebovali takšne pomoči predvidevam pa tudi, da ne delate ali pa niste delali za minimalca in imeli službe in dela v tem pokvarjenem sistemu za katero se dobi minimalca in v različno nemogočih pogojih v katerih morajo ljudje za te minimalce delati. Pravite, da so nekateri upravičeni. Kakor je mnogim znano ne dobiš te pomoči kar na lepe oči ampak moraš svoje stanje za prejem le te dokazovati in tudi, če bi bilo na lepe oči verjetno teh lepih oči ni toliko,da bi lahko dejali večina.
V ideji,ki ste jo omenili vam bom pa idejno konkuriral z drugo.
Dajte vsem enako plačo, delajte v dobrobit sebe IN družbe, delajte kar znate, delajte kar ste sposobni in kar ste se sposobni priučiti ter kolikor je volje v vas. Delo pa naj bo usmerjeno v blagostanje vseh in ne cilj profit in dvigovanje ega nad drugimi ter vnašati neenakost v družbo.

PandaFlow2 ::

Ladjar je izjavil:

Oh ne se čudit nad njim. Mnogo moškim tako ali tako "huda bejba" spremeni mišljenje o otrocih, ker zna punči reči, če ne boš ti očka bo pa kdo drug in se je treba kar odločit. Potem se pa mnenja večkrat spreminjajo, ko je največje bogastvo v roki.


Zenske, ki si ne zelijo otrok, pa ne obstajajo?

Ladjar ::

Tega nisem dejal...

ubermensch ::

Ladjar je izjavil:

V ideji,ki ste jo omenili vam bom pa idejno konkuriral z drugo.
Dajte vsem enako plačo, delajte v dobrobit sebe IN družbe, delajte kar znate, delajte kar ste sposobni in kar ste se sposobni priučiti ter kolikor je volje v vas. Delo pa naj bo usmerjeno v blagostanje vseh in ne cilj profit in dvigovanje ega nad drugimi ter vnašati neenakost v družbo.**


Zgodovina sprememb…

Ladjar ::

ubermensch je izjavil:

Ladjar je izjavil:

V ideji,ki ste jo omenili vam bom pa idejno konkuriral z drugo.
Dajte vsem enako plačo, delajte v dobrobit sebe IN družbe, delajte kar znate, delajte kar ste sposobni in kar ste se sposobni priučiti ter kolikor je volje v vas. Delo pa naj bo usmerjeno v blagostanje vseh in ne cilj profit in dvigovanje ega nad drugimi ter vnašati neenakost v družbo.**



Ta smeh bo nekoč splahnel, ker se kaže da se bo zgodilo nekaj podobnega, kot pa sem omenil v svoji ideji le da to ne bo tako lepo, kot je zvenela ideja.
Pred korona virusom, če bi dejal, da je možno kaj takega in na svetovni ravni, da bodo "vrli gospodje" benteli in jamrali bi večina rekla nemogoče.
Kot se sedaj posmehujete pa boste morda tudi vi nekoč še nekaj doživeli, ki bo na taki ravni in v smislu tistega o čemer sem prej pisal.

Vazelin ::

Ne pozabite. Danes si lahko na vrhu, že jutri "socialc"
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

Ladjar je izjavil:

To je vaše pavšalno mnenje in predvidevam, da sami še nikoli niste potrebovali takšne pomoči predvidevam pa tudi, da ne delate ali pa niste delali za minimalca in imeli službe in dela v tem pokvarjenem sistemu za katero se dobi minimalca in v različno nemogočih pogojih v katerih morajo ljudje za te minimalce delati. Pravite, da so nekateri upravičeni. Kakor je mnogim znano ne dobiš te pomoči kar na lepe oči ampak moraš svoje stanje za prejem le te dokazovati in tudi, če bi bilo na lepe oči verjetno teh lepih oči ni toliko,da bi lahko dejali večina.
V ideji,ki ste jo omenili vam bom pa idejno konkuriral z drugo.
Dajte vsem enako plačo, delajte v dobrobit sebe IN družbe, delajte kar znate, delajte kar ste sposobni in kar ste se sposobni priučiti ter kolikor je volje v vas. Delo pa naj bo usmerjeno v blagostanje vseh in ne cilj profit in dvigovanje ega nad drugimi ter vnašati neenakost v družbo.


Enake plače? Zakaj? Zakaj bi nekdo, ki več dela, dobil enako plačo kot nekdo, ki lenari?
Če imam v firmi dva delavca. En dela vse in vedno vse naredi do roka, drugi je len in vedno zamuja roke. Zakaj bi ju plačal enako? Ne, tistemu, ki dela, še jurja ali dva zraven plače, list na katerem so plače napisane pa na vrata, da jih oba vidita. Če bo hotel nagrado še drugi, naj se potrudi in dela, kot je treba. Zato tudi nisem za to, da se podpira lene. Da se mu toliko, da komaj preživi. Če hoče kaj več, naj gre delat. Ampak je treba tudi določit, da je minimalna plača tako velika, da lahko normalno preživi mesec z njo.

Narobe predvidevaš. Bil sem na minimalni plači kar nekaj let. Samo sem se odločil, da za minimalno ne bom več delal, pa sem naredil šole (faks sem naredil ob delu, ob minimalni plači, pa nihče mi ni nič dal zraven), si poiskal službo za več denarja in sedaj lahko normalno živim.

Ladjar ::

Nisem dejal, da bi nekdo,ki več dela dobil enako ampak bi bilo plačilo enako za vsako delo. Kar pomeni, da bi bilo vsako delo enako cenjeno. Ne pa,da tisti kateri z nekim delom nimajo nič drugim ocenjujejo njihovo delo, ker se njim to posledično na njihovi ravni, na njihovi poziciji in plači obrestuje. Vi ste dejal, da ste se odločil, da za minimalno plačo ne boste več delal in ste se iz tega razloga, da to ne bi več počeli odločili za nadaljno izobraževanje. V primeru, da bi imeli prej enako plačo kot pa po dodatnem šolanju bi pomenilo, da razlog, ki ste ga imeli za dodatno šolanje iz tega naslova ne bi več obstajal. Posledično bi to pomenilo, da ni več povzpetništva in da bi šolanje nadaljeval tisti, ki bi resnično to rad iz lastne intenzitete, integritete ter želje po odkrivanju novih znanj. Tudi učil ne bi vsak in karakterji, ki to sedaj počnejo, ker pač znajo ampak bi učil tisti, ki bi to resnično rad počel saj bi ob prvem nezadovoljstvu lahko prijel za drugo delo, ki bi ga bil zmožen upravljati.
Nagrade bi bile odveč, ker nagrada bi bila, da je družba zadovoljna in ti in ne posamezniki med tem ko večina družbe trpi.

Nekateri se danes tako cenijo v službi, ki jo imajo, da mislijo da so nezamenljivi ali da mogoče ni nikogar, ki bi lahko upravljal to delo, ki ga oni ali pa več drugih, ki bi bili sposobni delo začeti in dokončati. Glede lenosti se strinjam deloma, že dolgo je znan pregovor, kdor ne dela ta naj ne je. Bi pa povdaril, da v tem sistemu, ki je s silo nastavljen od samega začetka, veliko ljudi in njihove lenobe ni povezano s tem, da se jim ne bi dalo delati ampak so narave dela in vrednosti okrog njih takšne, da nekdo rajši ne dela, kar je danes težko in že včasih, če sploh hočeš živeti, kot pa da bi delal in trpel in se "uničeval". Delo naj bi krepilo človeka, mu vlivalo vrednoto in ga v družbi in življenju varovalo pred pomanjkanjem.
Moje predvidevanje je lahko napačno ampak po vašem nad šopirj. in besedah o socialcih se mi je pa zdelo povsem verjetno, da je tako.

UganiKdo ::

Dobro ste zavozil temo s svojimi dusevnimi motnjami, moderatorji pa spijo.

Ladjar ::

Z vas so drugačni pogledi očitno duševne motnje za mene pa vaš prispevek zaplankanost in omejen um.

energetik ::

UganiKdo je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

showsover je izjavil:

V bistvu, ce nimas otrok, kaj sploh imas?

Prosti cas?

Mrtvo crevo v evoluciji, ampak pri 13ih verjamem, da tega ne razumes. Je pa fascinantno, da te to ne ustavi, da nakladas v temi o otrocih. A ti ni skoda vsega tega dragocenega in zvelicavnega prostega casa, zato da nakladas?
A si mu fouš? Ima čisto prav, otroci ti vzamejo za vsaj 10-15 let prostega časa in hobijev. To je dejstvo. Jaz se sedaj ob 2 otrocih počutim kot bi imel zvezane roke, vsaj ene 20 hobi projektičev mi stoji v omari že 7 let. Poleg vzgoje, igranja, šihta, osnovnega vzdrževanja nepremičnine, skupnih izletov in dopusta, zase časa praktično nimam. Vem, da bo čez ene 5 let bolje, ampak mimo bo šlo 12 let.
Jaz povsem spoštujem tudi ljudi, ki se pač odločijo ne imeti otrok. Vsak se odloči zase.

UganiKdo ::

Absolutno se lahko vsak sam odloci kje ima prioritete, samo zato ni treba smetit povsem legitimne teme.

Odprita drugo, pa lahko zacnemo razpravo o tem koliko ima kdo prostega casa.

Ladjar je izjavil:

Z vas so drugačni pogledi očitno duševne motnje za mene pa vaš prispevek zaplankanost in omejen um.

Ja, to da v temi o tem koliko ima kdo stroskov z otroci nabijate o UTD, sociali, lenuhih, ki ne delajo in se ne vem cem je vsekakor odraz zaplankanosti in omejenega uma, ki ni sposoben iz svojih zlajnanih tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

WizzardOfOZ ::

UganiKdo je izjavil:

Ja, to da v temi o tem koliko ima kdo stroskov z otroci nabijate o UTD, sociali, lenuhih, ki ne delajo in se ne vem cem je vsekakor odraz zaplankanosti in omejenega uma, ki ni sposoben iz svojih zlajnanih tem.


Nope, spada pod stroške, ki jih daš za otroka. Eni dajo samo 40€ za vrtec, drugi pa skoraj 400€ za enako storitev. Ob tem, da tisti drugi dela v službi, prvi pa leži doma na kavču in bi lahko otroka imel doma.

keba ::

To se pa strinjam ja. V bistvu te država kaznuje z vecjim placilom vrtca in manjsimi otroskim dodatkom ce zasluzis vec.

UganiKdo ::

Ja kot ze receno, zaplankan in omejen um, ki se vrti v zacaranem krogu. Saj bi rekel da bo bolje, pa je sodec tudi po prispevkih v drugih temah, zate ocitno ze prepozno.

WizzardOfOZ ::

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?

-valvoline- ::

Resitev je ena in edina, precej enostavna.100% zastojn vrtec za vse otroke, 100% placljivo VS, itak se stancajo na veliko za proracun skodljivi druzboslovni kloni, bodoci wanabee drzavni paraziti.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Meni se ta UganiKdo zdi kot Lakotnik na drogah. Še komu?

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?

Ne samo to, celo prednost ima tist, ki nič ne dela. Vrtec je neobvezna storitev in bi moral imet isto ceno za vse. Komur se bi bolj splačalo bit doma, bi bil pač doma, morda bi se pa tako minimalna plača kaj dvignila sama od sebe. Pa verjetno zato za večino vrtec ne bi bil kaj dost dražji, samo cenejši za nekatere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

buttcrack ::

energetik je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

showsover je izjavil:

V bistvu, ce nimas otrok, kaj sploh imas?

Prosti cas?

Mrtvo crevo v evoluciji, ampak pri 13ih verjamem, da tega ne razumes. Je pa fascinantno, da te to ne ustavi, da nakladas v temi o otrocih. A ti ni skoda vsega tega dragocenega in zvelicavnega prostega casa, zato da nakladas?
A si mu fouš? Ima čisto prav, otroci ti vzamejo za vsaj 10-15 let prostega časa in hobijev. To je dejstvo. Jaz se sedaj ob 2 otrocih počutim kot bi imel zvezane roke, vsaj ene 20 hobi projektičev mi stoji v omari že 7 let. Poleg vzgoje, igranja, šihta, osnovnega vzdrževanja nepremičnine, skupnih izletov in dopusta, zase časa praktično nimam. Vem, da bo čez ene 5 let bolje, ampak mimo bo šlo 12 let.
Jaz povsem spoštujem tudi ljudi, ki se pač odločijo ne imeti otrok. Vsak se odloči zase.

če nimata oba starša čudnih turnusov, potem se z malce prilagajanja da tudi hobije izpeljat. če je kaj daljšega (ekipni športi, fitnes), ima pač vsak par dni na teden, če je samo tek, greva lahko oba isti dan, samo skupaj ne,... za kakšno potovanje (10 dni) pa se da tudi otroke doma pustit pri starih starših (še vsi zaposleni)! imava pa 2 vrtčevska. Če želiš kaj izpeljat se večinoma vse da, samo precej je prilagajanja in urejanja.

UganiKdo ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?


ROFL, kot teliček in nova vrata..., kje sem karkoli napisal o tem da je pravilno ali narobe, da se cena vrtca razlikuje glede na socialni status?

Pač revež tudi brat nisi sposoben, ker v svoji zaplankanosti v vsaki temi, pa na naj bo otrocih ali bureku lajnaš iste blodnje.

m0LN4r ::

(se vam sploh sanja koliko otrok ima recimo po rojstvu noge obrnjene navznoter)
Nam je zdravnica razlagala, da je to vzrok napacno previjanje oz. tale hiba se zgodi se preden otrok sploh shodi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?


ROFL, kot teliček in nova vrata..., kje sem karkoli napisal o tem da je pravilno ali narobe, da se cena vrtca razlikuje glede na socialni status?

Pač revež tudi brat nisi sposoben, ker v svoji zaplankanosti v vsaki temi, pa na naj bo otrocih ali bureku lajnaš iste blodnje.


Revež si tukaj samo ti, ostali so doumeli tvoje debilno pisanje socialca.

sniff ::

Ste mal hecni. Sej strošek vrtca je enak za vse. Plačilo pa je različno glede na to kakšno subvencijo posameznik dobi, glede na gmotno stanje. Al se zdej čutite še upravičeni do socialnih transferjev, ki jih dobijo invalidim, nezaposleni, ...Sej hočte bit v socialni državi ne? Al bi radi cherry pickal tisto kar vam je bolj po godi? Ni problem v subvencijah, problem je v transparentnosti ter v stereotipih, ki so se zaradi netransparentnosti oblikovali. Pol se pa vsem zdi, da vsi "socialci" lenuharijo in so paraziti družbe.

m0LN4r ::

PS:
Ampak ja se strinjam, emocionalno nakupovanje in dobra ekonomija to nikoli ni slo skozi. Pa ce se omenjas dobro robo.
Glih to, torej rajsi za 15 evrov dobre kakovostne 1-2x rabljene suhe, kot za 20-30 evrov nove nekakovostne.
Konc koncev pa, so te stvari prakticno kot nove, nosene maksimalno eno leto ali se manj.

To da se tezko najde take mamice, se pa ne strinjam. Bi reku, da jih poznam vsaj 4, ki imajo dobro ekonomijo in se ne preseravajo. Oz. nekako nizji kot je IQ vecje so emocije, vecji so stroski, znotraj normalnega spektra torej povprecne place plusminus.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GupeM ::

buttcrack je izjavil:

če nimata oba starša čudnih turnusov, potem se z malce prilagajanja da tudi hobije izpeljat. če je kaj daljšega (ekipni športi, fitnes), ima pač vsak par dni na teden, če je samo tek, greva lahko oba isti dan, samo skupaj ne,... za kakšno potovanje (10 dni) pa se da tudi otroke doma pustit pri starih starših (še vsi zaposleni)! imava pa 2 vrtčevska. Če želiš kaj izpeljat se večinoma vse da, samo precej je prilagajanja in urejanja.

Seveda se da hobije izpeljat, ampak niti približno tako kot pred otrokom. Pred otrokom sem treniral praktično vsak dan, zdaj pač ne morem oz se mi ne zdi prav, da še tiste 3 ure na dan, ko sem lahko z otrokom, grem na trening.

Drugače pa hobiji niso samo šport. Tudi igranje inštrumentov je lahko hobi. Pa pač ne moreš el. kitare ali bobnov nazigat, ko gre ta mau že spat. Nekateri hobiji tudi zahtevajo nekaj ur v kosu, drugače nikamor ne prideš. Recimo sraufanje avtomobilov. Za 2 uri na dan v delavnico it sraufat je pač brezveze. Če greš, greš za dlje časa, da lahko vsaj kaj narediš.

Tudi za vikend se je sedaj treba posvetiti otroku, ne le svojim hobijem.

Vsekakor je zelo odvisno od vrste hobija.

Kodrnusa ::

Folk ne razume da živimo v socialni državi! Kdor služi več vrača več, kdor manj pa vrača manj..
Vsi se obešate na ljudi ki nič ne delajo in ki doma ležijo.. Kaj pa prodajalke, natakarice... ki delajo za minimalce sobote, nedelje, praznike... Po mojem ležijo manj od vas, zasluži manj pa naj se več potem vrtca plačuje.. in večina ljudi je takih ki veliko delajo in malo služijo, ne pa tistih ki ležijo in socialo vlečejo... Je pa seveda problem tistih ki skrivajo dohodke.. Primer: pripelje otroka v vrtec z avtom za 70K, vrtca pa plačuje 100EUR, ker je vse na firmo, on ma pa minimalca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Utk ::

Socialni transferji naj bojo zarad mene, ampak nekje je treba postavit mejo. Imaš tolk pa tolk, imaš tolk otrok, dobiš tolko. Od tu dalje pa plačuj stroške s tem. Ne pa transfer na transfer. Če vrtec stane 300 evrov, plus prispevek občine za vse, naj tolk stane za vse. S tem da družine pri katerih sta oba zaposlena, ne bi smele dobivat NIČ. Naj bo plača takšna, da bo zneslo. Ker drugače dobre firme subvencionirajo slabe. Ljudje nimajo nič od tega, če delajo približno isto delo za dobro firmo, niti niso na izgubi, če delajo za slabo, če pa razliko pokrije država. Kvaliteta življenja, če imata dva 800 ali jurja plače je praktično enaka, zakaj se bi potem sekirali, delajo tam, kjer je manj treba delat. To je narobe, na več nivojih.

UganiKdo ::

WizzardOfOZ je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?


ROFL, kot teliček in nova vrata..., kje sem karkoli napisal o tem da je pravilno ali narobe, da se cena vrtca razlikuje glede na socialni status?

Pač revež tudi brat nisi sposoben, ker v svoji zaplankanosti v vsaki temi, pa na naj bo otrocih ali bureku lajnaš iste blodnje.


Revež si tukaj samo ti, ostali so doumeli tvoje debilno pisanje socialca.


Daš en citat? Tolk, da bo vsem jasno kdo je debil.

WizzardOfOZ ::

sniff je izjavil:

Ste mal hecni. Sej strošek vrtca je enak za vse. Plačilo pa je različno glede na to kakšno subvencijo posameznik dobi, glede na gmotno stanje. Al se zdej čutite še upravičeni do socialnih transferjev, ki jih dobijo invalidim, nezaposleni, ...Sej hočte bit v socialni državi ne? Al bi radi cherry pickal tisto kar vam je bolj po godi? Ni problem v subvencijah, problem je v transparentnosti ter v stereotipih, ki so se zaradi netransparentnosti oblikovali. Pol se pa vsem zdi, da vsi "socialci" lenuharijo in so paraziti družbe.

Če lenariš, si nagrajen (socialni transferji, otroški dodatki,...), če delaš, pa kaznovan z višjo položnico, manjšimi otroškimi dokladami,...
V tej državi je delavec v slabšem položaju, kot tisti, ki doma ležijo.

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?


ROFL, kot teliček in nova vrata..., kje sem karkoli napisal o tem da je pravilno ali narobe, da se cena vrtca razlikuje glede na socialni status?

Pač revež tudi brat nisi sposoben, ker v svoji zaplankanosti v vsaki temi, pa na naj bo otrocih ali bureku lajnaš iste blodnje.


Revež si tukaj samo ti, ostali so doumeli tvoje debilno pisanje socialca.


Daš en citat? Tolk, da bo vsem jasno kdo je debil.

Evo ga, debil!

Utk je izjavil:

Socialni transferji naj bojo zarad mene, ampak nekje je treba postavit mejo. Imaš tolk pa tolk, imaš tolk otrok, dobiš tolko. Od tu dalje pa plačuj stroške s tem. Ne pa transfer na transfer. Če vrtec stane 300 evrov, plus prispevek občine za vse, naj tolk stane za vse. S tem da družine pri katerih sta oba zaposlena, ne bi smele dobivat NIČ. Naj bo plača takšna, da bo zneslo. Ker drugače dobre firme subvencionirajo slabe. Ljudje nimajo nič od tega, če delajo približno isto delo za dobro firmo, niti niso na izgubi, če delajo za slabo, če pa razliko pokrije država. Kvaliteta življenja, če imata dva 800 ali jurja plače je praktično enaka, zakaj se bi potem sekirali, delajo tam, kjer je manj treba delat. To je narobe, na več nivojih.


Jap, se strinjam. To hočem tudi debilu dopovedat "uganikdo", pa ne razume tega.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

GupeM je izjavil:

buttcrack je izjavil:

če nimata oba starša čudnih turnusov, potem se z malce prilagajanja da tudi hobije izpeljat. če je kaj daljšega (ekipni športi, fitnes), ima pač vsak par dni na teden, če je samo tek, greva lahko oba isti dan, samo skupaj ne,... za kakšno potovanje (10 dni) pa se da tudi otroke doma pustit pri starih starših (še vsi zaposleni)! imava pa 2 vrtčevska. Če želiš kaj izpeljat se večinoma vse da, samo precej je prilagajanja in urejanja.

Seveda se da hobije izpeljat, ampak niti približno tako kot pred otrokom. Pred otrokom sem treniral praktično vsak dan, zdaj pač ne morem oz se mi ne zdi prav, da še tiste 3 ure na dan, ko sem lahko z otrokom, grem na trening.

Drugače pa hobiji niso samo šport. Tudi igranje inštrumentov je lahko hobi. Pa pač ne moreš el. kitare ali bobnov nazigat, ko gre ta mau že spat. Nekateri hobiji tudi zahtevajo nekaj ur v kosu, drugače nikamor ne prideš. Recimo sraufanje avtomobilov. Za 2 uri na dan v delavnico it sraufat je pač brezveze. Če greš, greš za dlje časa, da lahko vsaj kaj narediš.

Tudi za vikend se je sedaj treba posvetiti otroku, ne le svojim hobijem.

Vsekakor je zelo odvisno od vrste hobija.


Če hočeš lahko v večino hobijev brez težav vključiš otroke kakor hitro so tam okrog 3 let, vključno s šraufanjem vozil in igranjem bobnov. Tako, da jokanje da 10 let ne moreš ničesar počet zato, ker imaš otroke je precej za lase privlečeno. S tri in štiri letnikom smo ravno končala vrtno hiško s toboganom in gugalnico. Ja, je trajalo dlje in precej več sem delal z ročnim orodjem, ampak glede na to da je to hobi ni ravno da imaš norme.

Glede stroškov pa je precej odvisno od life stajla, pri nas so stroški v absolutnih številkah veliki (tudi zato, ker je vrtec bistveno dražji, kot nekateri tukaj jamrajo) v relativnih pa bi čez palec rekel tam okrog 10% letnega proračuna. Oblačila so večinoma second hand, ker jih tako pogosto menjaš, da jih ne moreš ponosit. Čevlji so vedno novi, logika zadaj je, da se čevelj oblikuje po nogi. Kar je bilo vedno novo so tudi avtosedeži, kar je bil tudi kar strošek, če pač kupuješ top of the line (z vidika varnosti).

Voziček, poganjalčki in podoben šmoren je večino kupljeno second hand od znancev kolegov itd... Enako prvo kolo, smučke... K stroškom svoje dodajo tudi razne prostočasne aktivnosti, kot je letna karta za živalski vrt, 2 skupni aktivnosti (joga in telovadba) na teden. Pa tudi razni DIY projekti, kjer na kocu, ko poračunaš čas, orodje in material vidiš, da bi bilo ceneje zadevo kupit narejeno.

WizzardOfOZ je izjavil:

sniff je izjavil:

Ste mal hecni. Sej strošek vrtca je enak za vse. Plačilo pa je različno glede na to kakšno subvencijo posameznik dobi, glede na gmotno stanje. Al se zdej čutite še upravičeni do socialnih transferjev, ki jih dobijo invalidim, nezaposleni, ...Sej hočte bit v socialni državi ne? Al bi radi cherry pickal tisto kar vam je bolj po godi? Ni problem v subvencijah, problem je v transparentnosti ter v stereotipih, ki so se zaradi netransparentnosti oblikovali. Pol se pa vsem zdi, da vsi "socialci" lenuharijo in so paraziti družbe.

Če lenariš, si nagrajen (socialni transferji, otroški dodatki,...), če delaš, pa kaznovan z višjo položnico, manjšimi otroškimi dokladami,...
V tej državi je delavec v slabšem položaju, kot tisti, ki doma ležijo.

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zaplankan si samo ti, ki ne vidiš, da če več zaslužiš in imaš otroke, si kaznovan z višjim plačilom za isto storitev. Tisti, ki dela in plačuje davke državi, potrebje vrtec, da lahko da tja otroka med tem ko dela, medtem ko tisti, ki leži doma, vrtca nebi potreboval, ker ne dela, bi pa lahko skrbel za otroka sam, da bi vsaj kaj delal.

Zakaj potem še kazni za prekrške ne dajemo glede na velikost plač, če smo pa že pri osnovnih zadevah kaznovani?


ROFL, kot teliček in nova vrata..., kje sem karkoli napisal o tem da je pravilno ali narobe, da se cena vrtca razlikuje glede na socialni status?

Pač revež tudi brat nisi sposoben, ker v svoji zaplankanosti v vsaki temi, pa na naj bo otrocih ali bureku lajnaš iste blodnje.


Revež si tukaj samo ti, ostali so doumeli tvoje debilno pisanje socialca.


Daš en citat? Tolk, da bo vsem jasno kdo je debil.

Evo ga, debil!

Utk je izjavil:

Socialni transferji naj bojo zarad mene, ampak nekje je treba postavit mejo. Imaš tolk pa tolk, imaš tolk otrok, dobiš tolko. Od tu dalje pa plačuj stroške s tem. Ne pa transfer na transfer. Če vrtec stane 300 evrov, plus prispevek občine za vse, naj tolk stane za vse. S tem da družine pri katerih sta oba zaposlena, ne bi smele dobivat NIČ. Naj bo plača takšna, da bo zneslo. Ker drugače dobre firme subvencionirajo slabe. Ljudje nimajo nič od tega, če delajo približno isto delo za dobro firmo, niti niso na izgubi, če delajo za slabo, če pa razliko pokrije država. Kvaliteta življenja, če imata dva 800 ali jurja plače je praktično enaka, zakaj se bi potem sekirali, delajo tam, kjer je manj treba delat. To je narobe, na več nivojih.


Jap, se strinjam. To hočem tudi debilu dopovedat "uganikdo", pa ne razume tega.


A ti ločiš med uporabniki? Al misliš, da smo vsi tako neumni, da ne bomo videli, da mi podtikaš izjave nekoga tretjega?

Jaz se glede o socialnih transferjih in cenah vrtca (pa g aplačam precej več kot večina v tej temi) nikjer nisem popolnoma nič opredeljeval in mi ti v svoji zaplankanosti hočeš na vsak način primitivno nekaj podtaknit. Vse kar sem rekel, je da si zaplankano tele, ki se zaletava v nova vrata in nabija eno in isto v nedogled, čeprav smo v povsem drugi temi. Odpri si temo o socialnih transferjih pa tam jokaj o nepravičnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

WizzardOfOZ ::

UganiKdo je izjavil:

Jaz se glede o socialnih transferjih in cenah vrtca (pa g aplačam precej več kot večina v tej temi) nikjer nisem popolnoma nič opredeljeval in mi ti v svoji zaplankanosti hočeš na vsak način primitivno nekaj podtaknit. Vse kar sem rekel, je da si zaplankano tele, ki se zaletava v nova vrata in nabija eno in isto v nedogled, čeprav smo v povsem drugi temi. Odpri si temo o socialnih transferjih pa tam jokaj o nepravičnosti.


Te kej boli, ko si tak debil?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

UganiKdo ::

cccc... ko ugotoviš kake neumnosti klamfaš, pa enovstričnice in žaljivke? joj, si ti revež. Pošlješ TRR ti kakažem 5€ socialne pomoči, da boš lahko otroke na sladoled peljal in jih vsaj danes ne bo rabila babica vzgajat namesto tebe?

WizzardOfOZ ::

Z žaljivkami si v tej temi začel ti, jaz ti samo ogledalo nastavljam, debil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

UganiKdo ::

A če nakažem 20€ jih boš peljal še v živalski vrt, pa bomo imeli vsaj eno popoldan mir pred tabo? Samo pazi, da te ne zadržijo notri.

WizzardOfOZ ::

Daj raje svojim otrokom, da bodo lahko v miru poklepetal s tvojimi starši v živalskem vrtu, debil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

HappyPills ::

UTD bi rešil te zadeve. Vrtci bi bili na ta način zastonj (plačani iz UTD). V tem delu se s coprnikom strinjam

WizzardOfOZ ::

Cena naj bo za isto storitev enaka za vse državljane. Če lahko to velja za kazni, ne vidim razloga zakaj za vrtec nebi veljalo.

Kodrnusa ::

Ker pol nismo socialna država. Keri ozkogledneži nerazgledani... Kazni bi pa mogle bit kot na Švedskem vezane na premoženje...

Alayne ::

Se strinjam z oceno 10-12% družinskega proračuna, če ne pretiravaš, variira glede na starost. Če služiš manj, bo pač več subvencionirano...

Da se ognemo žaljivkam in vrnemo na temo...

WizzardOfOZ ::

Kodrnusa je izjavil:

Ker pol nismo socialna država. Keri ozkogledneži nerazgledani... Kazni bi pa mogle bit kot na Švedskem vezane na premoženje...


Če socialna država pomeni, da imajo tisti brez služb samo pravice, tisti v službah pa samo dolžnosti, potem hvala za tako socialno državo.

Kodrnusa ::

Preseli se v USA pa da te vidimo.
Kaj pa brezplačno šolstvo (osnovno in visoko). Država te je izšolala na svoje stroške, nekaj lahko vrneš ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

thramos ::

Država je prisilila njegove starše, da se šola. :))

UganiKdo ::

Pa bodimo pošteni, več kod do osnovnega šolstva tudi ni šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15632670 (26438) krneki0001
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11242704 (23342) bambam20
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24742795 (36816) St235

Več podobnih tem