» »

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

«
1
2 3
...
5

;-) ::

Pozdravljeni,
zanima me kam se naj obrnem za informativni novi izračun preživnine. Zadeva je taka, ko sta se starša ločla je bil oče brez službe in dohodkov, dodeljeno mu je bilo takrat okoli 15.000 SIT preživnine, sedaj sem star 20let in mi plačuje 70€ preživnine, kar se mi zdi smešen znesek glede na to da on uživa v izobilju in ima podjetje kateremu gre zelo dobro.

V preživnino naj bi se stešteli stroški oz. potrebe otroka:
- Najemnina oz. vzdrževanje stanovanja/hiše
- Hrana, čistila in drugi pripomočki v gospodinjstvu
- Šolska prehrana / tabori / ekskurzije / izleti / oz. vrtec, varuška, oprema za dojenčka (voziček, posteljica, banjica, stolček …)
- Higienski pripomočki – vložki, ličila, šamponi, mila, geli, kreme oz. plenice in pripomočki za nego malega otroka
- Obleka in obutev, frizer
- Hobiji oz. interesne dejavnosti (mesečno plačilo + oprema, rekviziti)
- pri najstnikih pride v poštev žepnina, obiski kino predstav, koncertov
- Šolske potrebščine (knjige, zvezki, pisalni pribor, torba, copati, telovadna oprema …)
- Poletne počitnice
- V primeru, da je otrok bolan, bi se moralo upoštevati tudi stroške zdravil
- itd.


Znesek ki ga dobimo se deli na 2 dela (očeta in mater), sem pa siguren da ta znesek ni 70€. Sedaj me še zanima če tisto kar oče mi da "v žep" šteje tu zraven ali ne, ker jaz bi rad reden in nakazan denar, vse stvari ki mi jih da tako mi bore malo pomenijo ker so odvisne od njegove volje, potrebe pa imam stalne.

Pozival sem ga že, če bi se lahko dogovorila o višji preživnini, ker vem da ima denar, moje potrebe pa so dosti večje od tega kar plačuje. Torej študiram v Mariboru, vsak dan se vozim 60km za šolanje itd. zato mi je dal magno da imam neomejeno rabo bencina, to ni to, tu na zgornjem seznamu so še druge stvari: obiski kino predstav, koncertov, šolske potrebščine, poletne počitnice skratka vse.

Prijatelj, ki ga poznam ima 900€ plače in mora plačevati 150€ preživnine, oče ko pa ima 1x več plače pa pračuje 1x manj preživnine.

Isotropic ::

zato mi je dal magno da imam neomejeno rabo bencina

60km x 20 dni pa dvomim, da te pride samo 70e. nehi jamrat.

;-) ::

Ja ampak jaz narabim bencina na Petrolu, rabim denar da ga lahko kupim kje meni ustreza, zakaj bi moral delat kot on žvižga ?
Če na grobo izračunamo stane samo prehrana, internet, vzdrževanje hiše preko 70EUR namesec. Kje so še ostale omenjene stvari

BALAST ::

Kaj ti misliš da si vsi šefi izplačuje veliko plačo? Več jih poznam, ki si izplačujejo minimalno, za manjši davek, ostalo pa dajo na račun firme, kar pa nikoli ne bo tvoje. ;)

Aston_11 ::

20 let pa še vedno na preživnini?

Za višjo preživnino bi bilo potrebno vložiti novo tožbo. Kdaj je bilo določeno 15k, pred faksom ali po njem.

mastah ::

Isotropic je izjavil:

zato mi je dal magno da imam neomejeno rabo bencina

60km x 20 dni pa dvomim, da te pride samo 70e. nehi jamrat.

pride, racunaj

;-) ::

Aston_11 je izjavil:

20 let pa še vedno na preživnini?

Za višjo preživnino bi bilo potrebno vložiti novo tožbo. Kdaj je bilo določeno 15k, pred faksom ali po njem.

Pred faksom, ko sem bil star 3leta.

Kaj ti misliš da si vsi šefi izplačuje veliko plačo? Več jih poznam, ki si izplačujejo minimalno, za manjši davek, ostalo pa dajo na račun firme, kar pa nikoli ne bo tvoje. ;)


Pri s.p se preživnina računa iz dobička firme ne plače, tako da...

60km x 20 dni pa dvomim, da te pride samo 70e. nehi jamrat.

Ne pride me samo 70€, pride natanko 120 si pišem že od začetka faxa, samo to nima veze od decembra naprej imam zastonj bencin, ampak kaj mi pomaga če mi da magno, zakaj bi moral plesat kot on žvižga in kupovat petrol bencin, ko pa mi on ne plačuje servisov za avto ?

btw. avto me stane cenej kot avtobus, ker če bi hodil na avtobus bi se še ostale potrebe povečale.

particle ::

Tvoj oče je že zase poskrbel. Ti si pa polnoleten pa bi se tudi že lahko naučil.

Tomas 33 ::

Saj petrol je že pravi mali Merkator. Pa si tam nabavljaj z magno čistila, pivo, hrano, ... oz. vse kar rabiš za gospodinjstvo.

;-) ::

particle je izjavil:

Tvoj oče je že zase poskrbel. Ti si pa polnoleten pa bi se tudi že lahko naučil.

Jaz imam zase poskrbljeno po mamini strani, ampak študiral bom do konca in ob tem prejemal preživnino. Do katerega leta sem upravičen do preživnine? a ni bilo do 26leta starosti če redno študiraš ?

Aston_11 ::

Zadnji čas za eno lepo tožbico na zvišanje preživnine. Pod 200 Eur ne bi smela biti. 26 leto max.

PacificBlue ::

;-) ti si en težak človek.

Oče ti pa verjetno plačuje toliko kot te ceni. Plus tega ti daje se za bencin, kaj se hočeš?


Saj petrol je že pravi mali Merkator. Pa si tam nabavljaj z magno čistila, pivo, hrano, ... oz. vse kar rabiš za gospodinjstvo.


+1

Zakaj se ne zaposliš pri njemu, če pravis da mu gre tako dobro? Mislim, da si trdil v eni drugi temi da bos opustil faks.

Vsaj denarnih težav ne bi imel več.

In ja, tako kot so rekli pred mano, zdaj si polnoleten, začni se malo brigat za sebe. In ne glej samo kje bos potegnil kaj denarja, ker tak life ti recem je en k*** vreden.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Saj petrol je že pravi mali Merkator. Pa si tam nabavljaj z magno čistila, pivo, hrano, ... oz. vse kar rabiš za gospodinjstvo.

En čas se mi je še dalo kupit od olja do vitreksa do svašta na petrolu ampak kaj ko to spet gre v stroške njegove firme itd. in jaz ne rabim teh dobrin, vse to dobim doma rabim denar.

Zadnji čas za eno lepo tožbico na zvišanje preživnine. Pod 200 Eur ne bi smela biti. 26 leto max.

Drugi sin ki ima iste probleme z istim očetom (moj polbrat, ki ga ne poznam) dobiva 260EUR preživnine s tem da ima manjše potrebe. In ko sem omenil očetu da bi rad višjo preživnino mi je vrgel naprej njegov odrezek za preživnino z 260EUR in KAKO NAJ ŠE MENI TOLK DA ? mislim wtf prej bi naj študiral sicer pa sem jaz starejši in bi moral prej zame poskrbet preden je drugega nareto ?

Zakaj se ne zaposliš pri njemu, če pravis da mu gre tako dobro? Mislim, da si trdil v eni drugi temi da bos opustil faks.

Vsaj denarnih težav ne bi imel več.

Nimam denarnih težav. Mama in njen zdajšnji mož (moj očim) imata lepa dela z lepo plačo, oddajamo v najem več stanovanj v novogradnji in denar ni problem, samo noro se mi zdi da bi moral očim (ki me sicer ni naredil) živet, moj biološki oče pa se ne briga.

Jutri grem na socialno povprašat kako in kaj in vložit tožbo. Vložil jo bom prej kot še ga bom 1x vprašal kaj misli z preživnino da se ne odloči dat pisat vse na koga drugega.

PacificBlue ::

in jaz ne rabim teh dobrin, vse to dobim doma rabim denar.


oddajamo v najem več stanovanj v novogradnji in denar ni problem


Ti samo jebes folk v glavo, dej zresni se že.

@nny ::

Verjetno si tako kot večina privatnikov pusti na računu minimalno plačo ali pa še manj. Po plačilu preživnine mu mora na računu ostati najmanj dve tretjini OS, zmanjšanega za davke in socialne prispevke. Torej 562-(562*0,60)= 224,8.

Vendar - praktično noben starš ne plačuje najvišje preživnine, sploh pa ne tisti na minimalcu. Tvoj znesek je povsem realen.

djordjevic ::

Predvsem čim prej poskrbi, da se boš lahko preživljal SAM.
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

@nny je izjavil:

Verjetno si tako kot večina privatnikov pusti na računu minimalno plačo ali pa še manj. Po plačilu preživnine mu mora na računu ostati najmanj dve tretjini OS, zmanjšanega za davke in socialne prispevke. Torej 562-(562*0,60)= 224,8.

Vendar - praktično noben starš ne plačuje najvišje preživnine, sploh pa ne tisti na minimalcu. Tvoj znesek je povsem realen.


70€ je realna preživnina ja:D LOL

Ne pozabite da:
Preživnina se pri s.p. odmerja iz dobička. Se pravi bruto minus stroški.
Ne po plači!

djordjevic je izjavil:

Predvsem čim prej poskrbi, da se boš lahko preživljal SAM.


Ni to point,. To zmorem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

@nny ::

;-) je izjavil:

@nny je izjavil:

Verjetno si tako kot večina privatnikov pusti na računu minimalno plačo ali pa še manj. Po plačilu preživnine mu mora na računu ostati najmanj dve tretjini OS, zmanjšanega za davke in socialne prispevke. Torej 562-(562*0,60)= 224,8.

Vendar - praktično noben starš ne plačuje najvišje preživnine, sploh pa ne tisti na minimalcu. Tvoj znesek je povsem realen.


70€ je realna preživnina ja:D LOL

Ne pozabite da:
Preživnina se pri s.p. odmerja iz dobička. Se pravi bruto minus stroški.
Ne po plači!


V tvojem primeru je preživnina realna, sploh če imaš še polbrata.

Dobiček pri s.p. je PLAČA! :))

Fant, v šolo bo treba. Tako ali drugačno. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Aston_11 ::

Dobiček je plača. Od dobička se plačujejo dohodnina. Drži. Je pa protislovno tole z rabim ne rabim denarja in ateja bi sedaj jaz malo sekiral, ker me je pač on naredil, samo zato da ga sekiral. Motivi prva liga. Temu se reče srati s polno ritjo in se zajebavati, kjer se ni treba. Ne bi rekel, en revček, nima za kruh, takemu bi nekaj pomenilo 70 ali 200 EUR, za nekoga z zlato žlico v riti pa nima nekega pomena ne glede na to, od kje denar. Še magma je tu preveč.

Gwanaroth ::

Saj z Magno si lahko na Petrolu kupiš tudi pivo, whiskey, čike, čips, kondome, sendvič, jogurt, sadje... skratka izobilje za preživetje in zabavo ;) Iznajdljiv nisi popolnoma nič.
Lights often keep secret hypnosis..

;-) ::

Z magno si bom nareo servis na avtu, kupo nov tv, menjal žarnice v sobi ? Same cvetke ste?

Z magno bom šel na počitnice, v kino, na bovling, kupil karto za fitnes? Nenazadnje je to DOLŽAN kot je že omenjeno v prvem postu.

mojsterleo ::

hm. bod vesel, da foter sploh sodeluje s tabo. prezivnina res ni velika, ampak kot vidim je pripravljen sodelovati pri stroskih tako ali drugace. ker glavni problem fotrov pri prezivninah je ta, ce dnar res pride na pravi naslov, ker dostikrat gre to na racun, ki ga upravlja tvoj skrbnik (mama). zato raje dajejo na roko.

ti pa lahko sam povem, da v mojem primeru foter ni hotel sploh slisati zame, vse je bilo treba terjati po sodni poti, in je trajalo zelo dolgo (nekaj let, ker se je izmikal obravnavam). mislm da sem potem dobil odobreno prezivnino okrog 40k sit, kar pa je bilo se vedno v precejsnjem nesorazmerju z njegovimi visokimi prihodki, vendar so mu kot olajsevalno okoliscino upostevali se otroka iz drugega zakona. tako da ne vem ,ce se sodisce nujno splaca.

Gwanaroth ::

Z magno bom šel na počitnice, v kino, na bovling, kupil karto za fitnes


Razvajenec... ti to ZAHTEVAŠ, ne pa, da gledaš na to kot luksuz.
Lights often keep secret hypnosis..

;-) ::

Ja tudi če traja par let zadeva bom šel v tožbo. Zakaj?

Ker od dneva ko vložim tožbo naprej bo moral potem ko dobim odobreno večjo prežinino za nazaj plačat. Trenutno ne rabim denarja, ko pa se bo nabralo če se bo izomikal pa bo kul sprejet večji znesek.

Nebi šel v to če mi nebi v obraz rekel da od njega ne dobim nič po smrti itd. JEbiga ga bom pa zdaj obral.

Aston_11 ::

AVTA TI NI DOLŽAN SERVISIRAT. Za jest kakšen sendvič, za pit je dobra voda, obleka je dobra z RK. Počitnice na kungoti. TV je luksus in nima nič s preživino, dovolj dober je star in ČB. Žarnice, za preživljanje je dobra sveča. Maščevanje je slab motiv. Sicer pa, kjer je jabolko, tam je hruška alias jabolko ne pade daleč od drevesa (jablane).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mojsterleo ::

ce si lacen, se s fotrom dogovorita, da naj ti odpre zeleno pika kartico pri mercatorju...

;-) ::

Še 1x aston 11. V preživnino šteje vse to in deli se na 2 dela (oče in mama):

- Najemnina oz. vzdrževanje stanovanja/hiše
- Hrana, čistila in drugi pripomočki v gospodinjstvu
- Šolska prehrana / tabori / ekskurzije / izleti / oz. vrtec, varuška, oprema za dojenčka (voziček, posteljica, banjica, stolček ...)
- Higienski pripomočki - vložki, ličila, šamponi, mila, geli, kreme oz. plenice in pripomočki za nego malega otroka
- Obleka in obutev, frizer
- Hobiji oz. interesne dejavnosti (mesečno plačilo + oprema, rekviziti)
- pri najstnikih pride v poštev žepnina, obiski kino predstav, koncertov
- Šolske potrebščine (knjige, zvezki, pisalni pribor, torba, copati, telovadna oprema ...)
- Poletne počitnice
- V primeru, da je otrok bolan, bi se moralo upoštevati tudi stroške zdravil
- itd.

In če grem seštevat bolje da ne.
Pot v šolo, vzdrževanje, higienski pripomočki, obleka obutev, frizer, žepnina, kino, bovling, fitnes, šolske potrebščine, počitnice, zobni aparat (Stalni)... uh.

@nny ::

mojsterleo je izjavil:

ce si lacen, se s fotrom dogovorita, da naj ti odpre zeleno pika kartico pri mercatorju...


Na Karitasu in RK delijo pakete s hrano. Saj veste, moka, makaroni, pašteta, cedevita...Za nekaj časa bo. ;)

djordjevic ::

Sumim, da te bolj kot biološki oče jebe odnos.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

Ne deli se na 2 dela, temveč se deli sorazmerno zmožnostim staršem. Če 1 zasluži 100 EUR, drugi pa 1000 EUR, ne bo en plačeval 70 drug pa tudi 70.

Preživljanje ni luxus temveč je to preživljanje. Servisa avta? Malo morgen. Hobiji, nekateri že, ne pa vsi, zdravila, jasno, vendar glede na to, da se od 3 leta dalje ni nihče nič zmigal, je ata malo nategnil vse po vrsti. Sedaj pa bo avte servisiral in plačeval počitnice ne vem kje. Get real.

Hišo bo vzdrežval očimu? Da padeš po tleh, kakšne ideje. In še na faksu? Rezultat za v tri pm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mojsterleo ::

Še 1x aston 11. V preživnino šteje vse to in deli se na 2 dela (oče in mama):
ta seznam je tipicen primer birokratske definicije. ker ce gres vse to sestevat in delis z 2, bi morala biti prezivnina v sloveniji najmano 500 eur na mesec. zato sodisce ponavadi pretehtava prihodke obveznika za prezivnino, ter tvoje TEMELJNE potrebe.

Aston_11 ::

djordjevic je izjavil:

Sumim, da te bolj kot biološki oče jebe odnos.


2x

v bistvu jebe tukaj tudi ponos.

Tožbo čimprej - vendar na nekih realnih temeljih, ne pa fantazijah.

Okapi ::

Z magmo lahko brez najmanjšega problema porabiš 200 evrov na mesec. Pa se doma zmeni, da boš kupoval na Petrolu pijačo in razne druge zadeve in naj ti dajo denar za to. Prišteješ še 70 evrov, kolikor dobivaš preživnine, in si že na 270 evrov. Če boš fotru sral s sodiščem, ti bo vzel magmo, sodišče mu bo prisodilo recimo 250 evrov preživnine, ti boš pa na slabšem, kot si sedaj. A to bi rad?

O.

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

Z magmo lahko brez najmanjšega problema porabiš 200 evrov na mesec. Pa se doma zmeni, da boš kupoval na Petrolu pijačo in razne druge zadeve in naj ti dajo denar za to. Prišteješ še 70 evrov, kolikor dobivaš preživnine, in si že na 270 evrov. Če boš fotru sral s sodiščem, ti bo vzel magmo, sodišče mu bo prisodilo recimo 250 evrov preživnine, ti boš pa na slabšem, kot si sedaj. A to bi rad?

O.


Mu ne gre za denar. Denarja ima dovolj.

;-) ::

Ja to bi raje, kot pa da dilam stvari iz petrola.

Sem že obral to pot da sem 3 dni zaporedoma nalil poln tank potem pa ga cruzal v drugi 90km/h pa praznil pa ga ne gane.

Ne da mi negre za denar, ampak vseeno raje davam denar na kup ko pa kurim bencin v prazno za bedarije.

Okapi ::

ampak vseeno raje davam denar na kup ko pa kurim bencin v prazno za bedarije.
Nabavi si eno gumijasto cev in prodajaj bencin kolegom.

O.

Beli_Zajcek ::

;-) je izjavil:

Ja to bi raje, kot pa da dilam stvari iz petrola.

Sem že obral to pot da sem 3 dni zaporedoma nalil poln tank potem pa ga cruzal v drugi 90km/h pa praznil pa ga ne gane.

Ne da mi negre za denar, ampak vseeno raje davam denar na kup ko pa kurim bencin v prazno za bedarije.


Ma ti maš probleme v glavi. To trdim tudi glede na tvoje ostale teme. Vedno so neki drugi problem, nikdar ti.

;-) ::

Vprašal sem za informativni izračun preživnine oz. kje bi ga dobil oz. če ima kdo kake podobne izkušnje in kako preživnino imate če ima kdo, ne pa o moralnih pripombah, če ne poznate ozadja zgodbe.

mihec87 ::

Pa dobr benz boš v vsakem primeru mogu kupit,sedaj vzames na magno pa das denar ko bi ga rabu za benz na stran.Pol bos pa dobu denar pa bos mogu dat za benz, to je primer samo za benz.Si mal trd a?

djordjevic ::

;-) je izjavil:

Sem že obral to pot da sem 3 dni zaporedoma nalil poln tank potem pa ga cruzal v drugi 90km/h pa praznil pa ga ne gane.

Hell, po cvetkah, ki si jih natrosil v tej temi niti mene ne bi. Po zgornji eskapadi pa bi ti sploh po hitrem postopku vzel kartico.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

A od mame se je ločil ker se je sramoval sina?

mastah ::

konc koncev ce ga bos tozil ti bo moral vec placat + se za nazaj ti bo mogel placat, po drug stran pa bod veseu da psloh kej dobis, pejd delat mal prek studenta al pa karkol

;-) ::

Za nazaj bo mogo plačat? Za kolk nazaj?

mastah ::

ce odredijo da ti je premal placeval bo mogu se za nazaj, pejd na CSD pa se pozanimaj ane

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

d0rK ::

Devet mesecev pred rojstvom.

neki4 ::

pa še obresti dobiš zraven - zamudne

;-) ::

kolk sem klical na CSD so mi rekli da za nazaj nič ne dobim, samo od dneva ko vložim tožbo naprej.

Ker mi prva leta sploh ni plačeval in je tudi vse zastaralo.

neki4 ::

itak. za nazaj je malo težka, se ti ne zdi.

bluefish ::

Hudimana, človek pri 20. letih in mu starši dajejo denar za kino, zabavo,... Noro.

Oddin ::

A od mame se je ločil ker se je sramoval sina?

Dobra, dobra

Najemnina oz. vzdrževanje stanovanja/hiše
- Hrana, čistila in drugi pripomočki v gospodinjstvu
- Šolska prehrana / tabori / ekskurzije / izleti / oz. vrtec, varuška, oprema za dojenčka (voziček, posteljica, banjica, stolček ...)
- Higienski pripomočki - vložki, ličila, šamponi, mila, geli, kreme oz. plenice in pripomočki za nego malega otroka
- Obleka in obutev, frizer
- Hobiji oz. interesne dejavnosti (mesečno plačilo + oprema, rekviziti)
- pri najstnikih pride v poštev žepnina, obiski kino predstav, koncertov
- Šolske potrebščine (knjige, zvezki, pisalni pribor, torba, copati, telovadna oprema ...)
- Poletne počitnice
- V primeru, da je otrok bolan, bi se moralo upoštevati tudi stroške zdravil
- itd


Tega nima marsikdo v popolni družini, kjer sta oba starša zaposlena, kaj šele če je eden brez dela. Gotovino rabiš? A se ti mal pikaš, pa to, pa take?
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270616 (62748) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124322 (13278) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240961 (21599) bambam20

Več podobnih tem