» »

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

1
2
3 4 5

mastah ::

kolega je par let nazaj, tud za najazj dobil placano od dneva locitve pa do takrat, ampak pri njemu ni fotr nic placeval

gre se tud za princip zakaj bi polbrat dobil vec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

CoolBits ::

Oddin je izjavil:

Gotovino rabiš? A se ti mal pikaš, pa to, pa take?

To je tudi meni padlo na pamet... kot pravi ima vse ampak nujno rabi gotovino...??
Zdej al je v takih težavah al pa je totalno nevoščljiv.

particle ::

;-) je izjavil:



Sem že obral to pot da sem 3 dni zaporedoma nalil poln tank potem pa ga cruzal v drugi 90km/h pa praznil pa ga ne gane.



Biser!

Avto ti je pa tudi oče kupil, da si ga "cruzal v drugi 90km/h" ?

;-) ::

Avto sem kupil sam kaj sem prišparal od žepnin od očima, torej mi ga je očim lahko rečem, čeprav mi ni dolžan.

d0rK ::

A nisi šel v biznis posjanja dnarja? Kako da še ne obračaš hudih kešov?

CoolBits ::

Jaz ti še tolko ne bi dal... s takim odnosom.

;-) ::

d0rK je izjavil:

A nisi šel v biznis posjanja dnarja? Kako da še ne obračaš hudih kešov?

denar je posojen avto pisan name ja.

Garibaldi ::

Ma prav dizaster ta tema.
Resnično občudujem civiliziranost teme, saj sem preden sem prišel do dna, pričakoval da boste "smeškomoža" dobesedno linčali.

Duhec ::



Tule je sicer podatek za leto 2008 ampak vseeno.

Kot odgovor pa bi @;-) povedal sledeče, da bi bilo mnogo bolje z biološkim očetom narediti korak v smeri zbliževanja ne odtujevanja.
Delaš mu škodo in pričakuješ povišanje preživnine. Obrni ploščo in delaj manj škode ter se z očetom raje pogovarjaj o tem, kako bi oba čim bolj shajala.
Gradi na odnosih in ne denarju, sploh ker se hvališ, da to zate ni problem.
Koji K ga hočeš zdaj ti spravit na kolena ali kaj ?
Sam sem preživnino za otroka sporazumno sam določil preko notarja v tromestni številki in CSD mi pošlje eventuelno samo popravek glede na zvišanje življenskih stroškov in potem to nakazujem uradno. Seveda neuradno dobi sin precej več, 2 ali kak mesec 3x uradno vsoto + še zavarovanje njegovega avta plačujem jaz preko trajnika, pa kake čevlje ali jakno.
Kak mesec je tako, da raje dam njemu več kot mi tisti mesec ostane meni.
Ampak to samo zaradi tega, ker vem, da sam služi denar, je skromen, ni potraten, imava dober odnos in oba se tega zavedava.
Malo se poglej v ogledalo !

Manu ::

Imaš nenavadne koncepte v glavi.

Morala oz. etika je pomembna. Tvoja želja za večjo preživnino, kljub temu, da imaš dovolj denarja doma, izvira iz tvojega "občutka morale in etike", kako bi se tvoj oče moral obnašat do tebe.

Koncept, da tvoj očim ni do tebe nič dolžan je napačen. Sprejel te je in zdaj je tvoj skrbnik in kot tak je odgovoren zate.

Ne gre se ti za preživetje, ampak za moralno igračkanje s tvojim očetom. Verjetno pa se ti gre za denar, pa tega nočeš priznat. Si malo pohlepen?

Moj nasvet je tak: izboljšaj odnos s svojim biološkim očetom. Bodi pošten in iskren do njega. Če boš res kaj potreboval in ga boš prosil, ti bo pomagal. Saj ti je dal magno, ko si mu omenil problem pri prevoznih stroških. Že ta gesta mi da vedet, da ni povsem brezobziren.

Moraš ločit med potrebami in željami. Tvoj pohlep se bo nekoč obrnil proti tebi. Spoštuj in bodi zadovoljen s tem kar imaš.

Z dobrimi in iskrenimi odnosi se da marsikaj doseči.

Bolj kot denar ti rabiš nekoga, ki ti bo direktno povedal kje je tvoj problem. Pri tebi ne gre za denar - gre za odnose. Tvoji problemi so bolj moralne narave, kot pa finančni oz. preživetveni.

solatko ::

;-)- Ti imaš pa glede na teme, ki jih odpiraš, prav pestro življenje. Kaj, ko bi vso to tvojo prepirljivo energijo, vložil v šolanje in se čim prej snel, s starševskih žuljev.
Če bi bil jaz tvoj fotr, bi te pustil na 70EUR, če pa bi kej stožil, pa točno do centa toliko.

BigWhale ::

Meni oce od dneva locitve naprej ni placal nicesar, prezivela me je najprej mama potem sem se sam. Oce bi tezko placeval ampak vseeno bi nekaj lahko dal vsak mesec, pa ni. Se niti priblizno ni pobrigal zame.

A zdaj naj bi mu pa jaz zaradi tega nazaj sral? Zaradi nekih principov, 'vem da lahko, zato mora!' Lepo te prosim. Se enkrat se zamisli nad vsem skupaj.

Ce mislis, da bos s kakrsno koli tozbo prisel do kaksnega zadoscenja se motis. Ko bos koncal faks se bos pa spomnil, da bi te foter mogoce moral zaposliti v podjetju, ker ga pac ima. Ali bos pa nasel kaksno tretjo stvar.

Tezenje samo zaradi tezenja in principov je bedarija, ki jo pocnejo nedorasli.

Oddin ::

Tezenje samo zaradi tezenja in principov je bedarija, ki jo pocnejo nedorasli.

+1

Odkar imaš Magno, koliko denarja si zapravil z njo? Ne veš? Ti bo oče povedal na sodišču. Preživnino boš dobil višjo za 20-30EUR, Magna pa bo šla adijo.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Samuel ::

Najboljše, da ga tožiš, ker te je naredu, pokovc. ;(

;-) ::

Oddin je izjavil:

Tezenje samo zaradi tezenja in principov je bedarija, ki jo pocnejo nedorasli.

+1

Odkar imaš Magno, koliko denarja si zapravil z njo? Ne veš? Ti bo oče povedal na sodišču. Preživnino boš dobil višjo za 20-30EUR, Magna pa bo šla adijo.


Vem koliko sem zapravil, mam kopije vseh računov. On pa tud. Preživnina bo višja za 130€ ne 30.

Oddin ::

Kakorkoli že, ti boš na koncu pušonja in prav je tako. ;(
Zdej mam pa dost tega sranja!
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

RazzorX ::

Ena bolj neumnih tem na ST. =)

;-) ::

Torej se vam zdi 70EUR dovolj za študij =) smešni ste.

Thomas ::

Se ne zavedate dovolj gospod smeško, da je zapustitev matere in otrok, s strani njihovega očeta - ravno to. Da jih je zapustil in noče imeti nič z njimi.

Kar je lepa svinjarija, z njegove strani, preživnino MORA plačevat. Tega se pravo in država dobro zavedata. Kultura in civilizacija se tega zaveda.

Narava se pa tega ne zaveda. Zato eni tako trapasto pišejo, narava govori iz njih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CoolBits ::

Pot vsak dan na študij tud ni poceni in nekdo ti tudi to plača med vsem ostalim.
Koliko si sam zaslužiš z delom in plačaš študij?

bluefish ::

Torej se vam zdi 70EUR dovolj za študij =) smešni ste.
Zanimivo. V eni sapi pišeš, da težav z denarjem nimate, po drugi strani pa se obešaš na 70EUR za študij.

mojsterleo ::

;-) je izjavil:

Torej se vam zdi 70EUR dovolj za študij =) smešni ste.
prezivnina ni stipendija! ce bi rad luksuz, zavihaj rokave pa delaj preko studenta. geez ta tema... I'm gona f*cking explode.:D

Company ::

S tvojim odnosom in požrešnostjo je to natanko 70 EUR preveč.
Preživnina je bila določena glede na dohodke obeh staršev, namen pa ni nekoga scuzati do konca. Če je s.p., je pač na minimalcu oz. minimum, kar je potrebno, mati pa je očitno imela večje prihodke. Saj jih ima očitno zdaj tudi. Je.bi ga, vesel bodi, da sploh kaj dobiš poleg preživnine.
LP!

Sasquat ::

Je ta tema troll ali kaj?

Rekel bi da maš teh 70EUR čist dost na mesec za pjačo pa čike, ker jih imam tudi jaz. Predpostavljam pa, da jih ti zagoniš v eni noči v KMŠ-ju.

Po tvojem pisanju sodeč pa tudi sklepam da si mel teh 20 let polno rit vsega in ti ničesar ne manjka. Zato ti prijateljsko svetujem da odideš na najbližjo bencinsko črpalko, povprašaš če lahko pereš avtomobile in hop dodaten denar je tu.

;-) ::

Noben ne razume al kaj. Zakaj bi morala mamina familija dajati meni ves denar zakaj nebi še nekaj oče ?

neki4 ::

pomen se doma in če se boste strinjala mat in očim, pa pač poskusi. potem se pa še pomen s fotrom. Potem pa šele dalje.

Utk ::

;-) je izjavil:

Noben ne razume al kaj. Zakaj bi morala mamina familija dajati meni ves denar zakaj nebi še nekaj oče ?

Pa ti naj oni malo zmanjšajo. Sej ti da nekaj. Tolk, da če bi vsakemu ate in mama tolk (lahko) dala, ne bi bil nihče v Sloveniji reven.

bluefish ::

;-) je izjavil:

Noben ne razume al kaj. Zakaj bi morala mamina familija dajati meni ves denar zakaj nebi še nekaj oče ?
Sodeč po povedanem ti ga obe strani data dovolj. Naj torej "mamina stran" zmanjša količino, oče pa poveča. Seveda za tak kompromis najbrž nisi, ker se obnašaš kot en razvajen pamž.

particle ::

;-) je izjavil:

Noben ne razume al kaj. Zakaj bi morala mamina familija dajati meni ves denar zakaj nebi še nekaj oče ?



Ja saj ti da,... Nekaj.. Magna in 70€ ni nič? Če sešteješ koliko od očima in matere na mesec poleechas, imaš verjetno več zase sam, kot kakšna mala družina.

Steinkauz ::

Dej svašta majka rodila res.
Torej dobiš 70eur pure cash+magna. Očitno ti je magno dal, tko da lahko skuriš recimo še 200eur zravn.
Benzin je 130eur, potem pa pač še kupi kej tam, pa da matki ne bo treba in ti lahk da keš.
Oziroma greš enkrat na mesec tankat kolegov avto, on pa ti da recimo 10% manj kot bi blo drugač.

;-) ::

Ne razumem zaka bi jaz mogo dilat bencin pa stvari iz petrola =) res ne smešno mi je.

bluefish ::

No, torej stopi do fotra, mu reci, da se odpoveduješ Magni, ter želiš v zameno gotovino. Problem rešen.

;-) ::

Preoblem se tu začne komaj. On noče tega, zato torej nov izračun = tožba. Tu pa me zanima kolikšna je neka pravična preživnina oz. koliko ima kdo ki jo ima iz ST, da vem okvirno.

c0dehunter ::

Zdravo, ker sem v podobni situaciji (razen tega da sam stanujem v študentu) ti bom povedal kako je stanje pri meni. Oče mi da denar tako na roko, 50-100EUR na mesec. Sam sicer mislim da 70EUR ni dovolj s strani očeta, ampak glede na to da ti je dal v posojo še tisto kartico za bencin je to več kot dovolj.

Hobije, počitnice, bowling in ostale ugodnosti ti starša nista dolžna plačevati, niti ne vem kje si dobil tisti seznam s prvega posta, sm pa ziher da ne z uradnega vira.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

bluefish ::

Hobije, počitnice, bowling in ostale ugodnosti ti starša nista dolžna plačevati, niti ne vem kje si dobil tisti seznam s prvega posta, sm pa ziher da ne z uradnega vira.
Blogi so očitno majka 21. stoletja: http://katarina.blog.siol.net/2009/03/1...

CoolBits ::

Foter že ve zakaj ti ni keša za v roke dajat... po mojem ima dobre razloge, da ti je dal raje kartico...

FastWIND ::

;-) je izjavil:

Preoblem se tu začne komaj. On noče tega, zato torej nov izračun = tožba. Tu pa me zanima kolikšna je neka pravična preživnina oz. koliko ima kdo ki jo ima iz ST, da vem okvirno.



Sorry ti nisi čist diht... Si se že vprašal koliko let in živcev te lahko stane tožba glede na hitrost, pardon počasnost naših sodišč?

Nabij mu magno, da mu bo še žal, da ti jo je posodil, potem pa bo hitro gotovina pri tebi. Glede na to, da tank stane 50+ € tankaj 4 kolegom oni pa tebi gotovino in problem rešen... Elegantno, hitro... Pa če rečeš, da daš frendom še popust na tankanje v zameno, da ti dajo gotovino, boš hitro našel 4 ali več takih, ki bodo hoteli pri tebi na Petrolu vnovčevat gotovino.

Evo jaz se že javim, če narediva menjano da je 1liter super 95 za 1€.. TEbi je itak vseeno za kolko mi ga prodaš, ker itak foter plača...

Bananovec ::

- pri najstnikih pride v poštev žepnina, obiski kino predstav, koncertov

Žepnina, obiski kino predstav, koncerti ne pridejo v poštev, ker nisi najstnik.

;-) ::

FastWIND je izjavil:

;-) je izjavil:

Preoblem se tu začne komaj. On noče tega, zato torej nov izračun = tožba. Tu pa me zanima kolikšna je neka pravična preživnina oz. koliko ima kdo ki jo ima iz ST, da vem okvirno.



Sorry ti nisi čist diht... Si se že vprašal koliko let in živcev te lahko stane tožba glede na hitrost, pardon počasnost naših sodišč?

Nabij mu magno, da mu bo še žal, da ti jo je posodil, potem pa bo hitro gotovina pri tebi. Glede na to, da tank stane 50+ € tankaj 4 kolegom oni pa tebi gotovino in problem rešen... Elegantno, hitro... Pa če rečeš, da daš frendom še popust na tankanje v zameno, da ti dajo gotovino, boš hitro našel 4 ali več takih, ki bodo hoteli pri tebi na Petrolu vnovčevat gotovino.

Evo jaz se že javim, če narediva menjano da je 1liter super 95 za 1€.. TEbi je itak vseeno za kolko mi ga prodaš, ker itak foter plača...


dlje bo trajala tožba boljše je. Itak mi mora potem dat za od dneva ko sem vložil tožbo naprej denar če pa mi da vse na en kup pa toliko bolje.

Bananovec ::

Nisem pravnik, ampak to verjetno drži samo v primeru, da tožbo dobiš.
Če je ne dobiš, boš moral plačati še sodne stroške ipd. (nisem pravnik in ti ne morem natačno povedati)

black ice ::

;-) je izjavil:

dlje bo trajala tožba boljše je. Itak mi mora potem dat za od dneva ko sem vložil tožbo naprej denar če pa mi da vse na en kup pa toliko bolje.

Kaj še torej čakaš in se pravdaš z uporabniki na forumu, če sam bolje veš? Zahtevaj toliko kolikor dobi tvoj polbrat + še nekaj zraven pa je. Kdaj in če boš sploh dobil denar je pa spet druga debata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Nextor ::

Jebemti krota... motko in lopato v roko! Kaj te ti pričakuješ, da ti bo kdo mesečno dal 1kEUR da boš ti pičil luksoz v armaniju & versačiju z bmw 7 in polnim tankom? Tolko, da ti povem, da sem mogo prej 3h lopato metat, da sem si zaslužil za benz, da sem se lahko peljal na fax!

Sasquat ::

Svetujem ti da se obrneš na wc-papirja saj ima podobne izkušnje kot ti. Tudi on ima očeta ki mu daje 70EUR na mesec in ki je večji podjetnik.

Link do teme: Preživnina-potrebujem pomoč pravnikov

Okapi ::

Tu pa me zanima kolikšna je neka pravična preživnina
Ampak si tudi trd.;(( Lepo so ti povedali, da se preživnina ne določa na osnovi tega, koliko bi ti hotel imeti, ampak koliko je oče sposoben dati. Na osnovi tega so sprva določili 70 evrov, zdaj bodo pa mogoče malo več, odvisno, kako uspešen s.p. je tvoj fotr. Ampak pazi - sodišče bo gledalo bilanco podjetja, ne to, koliko se tebi zdi, da zasluži. Zato ti je tudi raje dal kartico kot keš, ker lahko njeno porabo prikaže kot strošek firme. Knjigovodsko lahko fotr bore malo zasluži in bo nova odmera mogoče 100, 150 evrov. Zgoraj ti je nekdo prilimal, da je povprečna sodno določena preživnina 127 evrov.

Tako da ti ga kar toži, sodišče mu bo odmerilo recimo 150 evrov preživnine, on ti bo vzel kartico, ti se pa vprašaj, kaj je bolje zate.

O.

;-) ::

Nevem zakaj ampak bolje se mi zdi 150EUR preživnine kot 70EUR + kartica. Ker zapravim zelo malo bencina in mi gotovina bolj prav pride + da lahko tankam na kartico tudi drugega podjetja ki je v igri, drugače pa pa se bolj izplačala kartica +70EUR ja.

Okapi ::

No, potem pa pač stopi na center za socialno delo, povej, da sedaj fotr po tvojih podatkih zasluži več in da bi ti moral povišati preživnino. Oni bodo poklicali fotra in če se ne boste uspeli dogovoriti za po tvojem dovolj visoko preživnino, ga boš pač tožil in bo preživnino določil sodnik. Nihče pa ti vnaprej ne more zagarantirati, kako visoko preživnino bo sodišče določilo. Tako da tule brezveze sprašuješ.

O.

Beli_Zajcek ::

;) kar pejt v tožbo! In to čimprej. Nej ta baraba od očeta dobi svoje... Postaj rezultate, kthxbai.

šernk ::

sam ti dam dodatnih 30EUR na teden, če mi boš tankal bencin, povprečno ko grem na črpalko pustim tam 35-45EUR tako, da ti dobiš tvojo gotovino, jst pa cenej bencin.

mislim...sam bi bil vesel če bi mi kdo drug za bencin dal...tako pa študenta in mobitel mi plačajo starši...imam nekaj malega štipendije in recimo da dobim še 20EUR zraven na teden... torej vse skup recimo dobim 100EUR na mesec+štipendija. pa bencin moram sam plačat, hrano moram sam plačat, za žure moram sam plačevati in glej ga...z tistimi 100EUR mesečno v žepu popolnoma OK shajam. seveda se ne vozim sam, tako da mi bencin krijejo praktično drugi, če si pameten najbrž z lahkoto dobiš še koga, ki bi se bil pripravljen voziti s teboj, bencin imaš v končni fazi zastonj in kar bi ti drugi dali za bencin bi ti vse ostalo...a ne ti hočeš nekaj tretjega, raje imaš v žepu 150EUR...kot pa z malo gospodarjenja 200EUR
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MadMicka ::

70 EUR + magna, kjer lahko kupuješ stvari poleg bencina + še kak dodatek, več ne dobiš niti na sodišču.

Tako, da kot rečeno, raje gradi na odnosu z očetom. Nima vsak očeta, ki bi mu lahko TOLIKO dal.

p.s.: Thomas pravi, da je svinjarija, da oče preživnino MORA plačevat. Se pravi, štepajmo otroke tako kot v Afriki,
plačevali pa itak ne bomo. Če pa bo otroka poleg očeta zavrgla še mama, ga pa lahko tudi ustrelimo, saj je škoda
državnih sredstev ali kako? Dej Thomas, vzemi se v roke in ne trobezlaj neumnosti.

;-) ::

če si pameten najbrž z lahkoto dobiš še koga, ki bi se bil pripravljen voziti s teboj
:D
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270886 (63018) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124339 (13295) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241030 (21668) bambam20

Več podobnih tem