» »

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€)

1 2
3
4 5

solatko ::

;-) - kaj pa če si oče izplačuje minimalno plačo, mu bodo, glede na to, da ima še enega otroka, morda celo znižali na 50eur, ti pa se boš pod nosom obrisal za magno, pa še včasih ti v žep stisne, si omenil na začetku, po mojem kar večkrat, pa nikdar manj kot 100eur.
Ti si tko en čuden človek, enkrat te jebejo šoferji, drugič policaji, sedaj fotr, kdaj boš odprl temo, v kateri se ti bo zdelo, da te jebe naš šolski sistem, vlada.?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

;-) ::

Šolski sistem me je že jebal, si pozabil?

Ostale preživnine ne vplivajo na višino moje sem se pozanimal.

Aston_11 ::

Ufa, full dora tema. Kaj pa če bi, tako zahteval pa ne preživnino za nazaj, temveč stroške, ki so bili potrebni poleg preživnine za preživljanje. Seveda sta jih plačala mamica pa očim in bi torej morala onadva s cesijo prenesti terjatev nate. Ti bi nato tožil za vse živo. Seveda bi bil račun za nazaj - zadnjih 5 let, predtem je zastaralo, zato se ne splača, prava mala enigma. Tle na forumu ti napišemo tožbo, da ne bo šlo še cekinov za tožbo, ki bo tako dobra, da bo ata kar pljunil soldke. Pa še dedič si. Dedič.

Za probleme, ki so nadstropje višje, pa imamo tudi pomoč. Frend, ki je psihiater, se ukvarja s starejšimi pacienti, demenca pa to, bi bil sigurno za akcijo. kakšen sixpack bi koštalo, pa saj bi ata plačal.

Sedaj pa še soneti:

"Zlata žlica mi iz riti gleda,
Kranjec moj mu osla kaže,
....

;-) ::

Nisem dedič oz. nebom, ker imam baje tu dovolj...

Aston_11 ::

Dedič, dedič, nima veze, kje je dovolj,...

kmetek ::

Resnično smešna tema :)

;-) jaz ti tudi dam 10% od bencina, natankam za 50EUR recimo, dam ti kEUR$ha 45EUR...DEAL? :D

temameseca ::

Torej, ti bi rad zadostno preživnino?

Sodišče lahko na zahtevo upravičenca ali zavezanca zviša, zniža ali odpravi določeno preživnino, če se spremenijo potrebe otroka ali zmožnosti zavezanca(staršev), na podlagi katerih je bila preživnina določena. (poudarjeno kar se tiče tebe iz 132. člena ZZZDR-UPB1)

Sklicuješ se lahko se na to, da sedaj ko si starejši imaš povečane stroške zaradi večjih življenjskih potreb, zlasti stroške bivanja, hrane, oblačil, obutve, varstva in višji stroški zaradi študija v oddaljenem kraju,...

Postopek - tožba?

Sprva vložiš zahtevek za preživnino. Samo višino torej zahtevaš ti sam, v tožbi- kar se ti pač zdi primerna višina. To tožbo bo dobil oče v odgovor. Možnost boš imel ugovarjati in se pritožiti na višino zneska. Navedeš svoje razloge in predlagaš svoj znesek, ki se ti zdi primeren ter za to navedeš svoje razloge. Sodišče bo potem presodilo argumente in ali samo odločilo ali pa vaju oba poklicalo na glavno obravnavo, da bosta v živo podala (proti)argumente in bo tako na podlagi proste presoje samo določilo primeren znesek, ki ga ti potrebuješ in si ga oče lahko privošči. Tudi na to odločitev boš naknadno dobili možnost pritožbe in izpodbijanja višine zahtevka.

Edino, če boš podal neutemeljene razloge za zvišanje mesečne preživnine te lahko konec koncem doleti tudi znižanje že obstoječe preživnine, saj lahko oče proda nasprotne argumente za zmanšanje le-te. (npr da rabiš večjo denarno podporo, ker vsak teden hodiš za zabavo v toplice :>).

dzinks63 ::

Pojdita z očetom na pivo in prijateljsko predebatirajta situacijo v kateri se nahajaš. Argumentirano mu razloži, da imaš povečane potrebe in se probajta uskladiti in priti do kompromisa, da bosta oba zadovoljna. Največje bogastvo ti je da ostaneš v dobrih odnosih z očetom, če ga boš pribijal na sodišče in ga neusmiljeno sodno izsiljeval, niti ne veš kako se ti bo zadeva iztekla (dobro ali slabo) in se s tem hkrati lahko posloviš od vseh nadaljnih prostovoljnih dobrodelnih bonitet in nadaljnih prijateljskih odnosov, kar pa ni v interesu tebi in najbrž tudi očetu ne.

;-) ::

temameseca hvala ti za prvi dober post v tej temi.

Sodišče lahko na zahtevo upravičenca ali zavezanca zviša, zniža ali odpravi določeno preživnino, če se spremenijo potrebe otroka ali zmožnosti zavezanca(staršev), na podlagi katerih je bila preživnina določena. (poudarjeno kar se tiče tebe iz 132. člena ZZZDR-UPB1)


To hočem dopovedati že skoz. Njemu je bila določena preživnina ko je bil brezzaposlen na sociali, sedaj pa ima veliko podjetje, pravtako so se spremenile moje potrebe zaradi študija v drugem kraju itd. To je point.

Zanima me samo ali bo sodišče zanimalo da mi je kupil prenosnika,dslr,dal magno ali bodo razpravljali samo o preživnini kar je pomembno? Ker tisto kar mi da v žep ni nekaj redno in se nemoreš zanest na to. Če hočeš redno študirat pa roko na srce nemoreš delat zraven kaj resnega.

dzinks63 je izjavil:

Pojdita z očetom na pivo in prijateljsko predebatirajta situacijo v kateri se nahajaš. Argumentirano mu razloži, da imaš povečane potrebe in se probajta uskladiti in priti do kompromisa, da bosta oba zadovoljna. Največje bogastvo ti je da ostaneš v dobrih odnosih z očetom, če ga boš pribijal na sodišče in ga neusmiljeno sodno izsiljeval, niti ne veš kako se ti bo zadeva iztekla (dobro ali slabo) in se s tem hkrati lahko posloviš od vseh nadaljnih prostovoljnih dobrodelnih bonitet in nadaljnih prijateljskih odnosov, kar pa ni v interesu tebi in najbrž tudi očetu ne.


To sem že poiskusil 2x prvič prvi dan ko sma se spoznala in še kasneje ampak vedno me je zavrnil, češ da že tako živim na veliki nogi, da prihajam iz škatlice v kateri je vata in da sem asfaltni deček ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ziga Dolhar ::

Zanimiva predispozicija (v poudarku).

Zanima me samo ali bo sodišče zanimalo da mi je kupil prenosnika,dslr,dal magno ali bodo razpravljali samo o preživnini kar je pomembno?


Sodišče bo zanimalo zgolj tisto, kar je pomembno.

In ja, pomembno je tudi to, koliko je že do sedaj prispeval zate - v denarju ali v naravi.
https://dolhar.si/

temameseca ::

Glej, če mas z nekom dobre odnose konflikte po zdravi pameti ne rešuješ takoj po sodni poti. Sodna pot je zasilna pot - izhod v sili, ki ga uporabiš ko zdrava komunikacija nima več učinka pri sklepanja kompromisov in ko se odnosi samo še zaostrujejo.

Kar ti dobivaš občasno na roke je zagotovo dober priboljšek, zato ti dam dober nasvet : v takem primeru se podarjenemu konju ne gleda v zobe!

Sodišče bo upoštevalo vsa dokazila o skrbištvu očeta (skrb, vzgoja, plačila, darila) kot tudi tvoj socialni status, ki predvidevam, da ni prav na najnižji stopnji. Zato ne pričakuj veliko (mogoče nekaj evrov, ki pa zagotovo niso vredni tega, da si prikrajsan za očetovo dobrodušnost).

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Dovolj imam plesa okoli kaše.

Zanima me samo ali bo sodišče zanimalo da mi je kupil prenosnika,dslr,dal magno ali bodo razpravljali samo o preživnini kar je pomembno?

Ti si en kup dreka. Pejd razbijat kamne z bučo. Sam un HP prenosnik košta več kot jurja. In da priznaš da te tko razvaja v tej temi je beyond me. A si res pričakoval da te bo sploh še kdo podpiral? In kakšen faks sprejme take puhoglavce? Pomoje ti je fotr, ko ti je rekel asfaltni deček, hotel povedat da maš bitumen namest možganov.

;-) ::

ti maš pravi nik

Samuel ::

čez 6 let bo itak klošar... nau več preživnine.. buuuaaa

Zheegec ::

Lol, prenosnik pa dslr pa magna pa kaj še vse?! Pri 21 letih sem dal sam 4kEUR popolnoma svojega denarja za avto, ti pa še vedno živiš v vati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Jaz tud lahko dam 4kEUR svojega za avto samo zaakaj bi če lahko šparam do 26 leta da nebom klošar še nadaljne 4 mesece.

Zheegec ::

Svojega? Kaj pa delaš? Ali je "svojega" našparana "žepnina"?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Delam, no ne preko študenta malo sem pa tja, mam pa kar nekaj našparano ja.

#000000 ::

Ma ja ne se dat sprovocirat, olup tastarga do zadnje pare, ko ga je**

djordjevic ::

Po mojem pa nas ;-) malo provocira. Ker ... Ma, ne moreš bit taka pizda, no.
No grave is deep enough to keep us in chains.

#000000 ::

Zakva ne :)

djordjevic ::

No, potem pa si podajta roke. Jaz take pijavščine ne podpiram.
No grave is deep enough to keep us in chains.

#000000 ::

vklop sarkazem

djordjevic ::

Ej, brez zamere, ampak ni hudič, da se ne bi našli tudi somišljeniki. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

opeter ::

MadMicka je izjavil:

p.s.: Thomas pravi, da je svinjarija, da oče preživnino MORA plačevat. Se pravi, štepajmo otroke tako kot v Afriki, plačevali pa itak ne bomo. Če pa bo otroka poleg očeta zavrgla še mama, ga pa lahko tudi ustrelimo, saj je škoda državnih sredstev ali kako? Dej Thomas, vzemi se v roke in ne trobezlaj neumnosti.


Mene samo zanima, od kdaj mora oče/mama plačevati preživnino? Imel sem kar nekaj kolegov v preteklosti, pa se ne spomnim primera, da so otrokom zaradi ločitve plačevali kakšno preživnino. Če je otrok ostal z mamo (ali očetom), ji/mu je ta plačeval/a vse stroške.

To z obveznim plačevanjem preživnino so določili kdaj? Po osamosvojitvi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Ne, ne. To obstaja, definitivno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

šernk ::

no ajde...sedaj reči da ti pa še vsako leto kupi 4 nove gume za avto top razreda...

si prepričan, da nisi pozabil še kakšen 500 kubični motor omenit?


ker več podrobnosti kot poveš, manj se mi smiliš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

opeter ::

Sem zadnja generacija pionirjev. Ampak to zdaj nima zveze.
Nisem prejel odgovora na moje vprašanje.

EDIT: Hej, kam je izginil smeškoobrazov post?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

#000000 ::

To s plačevenjem preživnine je že Tito uvedu, pa ne samo to, zaradi neplačevanja preživnine se je šlo v arest in mislm da je tko še danes.

Ziga Dolhar ::

opeter: za "alimente" si verjetno že slišal, če ne drugje iz filmov :). Aliment - Wikipedia, the free encyclopedia

Obveznost preživljanja ni nič novega. Sicer nimam pri roki Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih iz leta 1976 (ki s popravki velja še danes), vendar grem stavit, da je bilo [za Slovenijo] urejeno že tam, ČE ne že prej avstrijski ABGB.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

opeter ::

No hvala. Zelo korekten odgovor. Torej prijateljev oče je naredil prekršek pred 20+ leti, saj sinu nikoli ni plačeval preživnine. Res pa je, da se je odselil v tujino.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

ni naredo prekrška če mati ni zahtevala preživnine, če noben ne dira ne rabi dat nič

XsenO ::

Še vedno ne štekam, kako se ti sploh da it drkat z sodišči kjere je več ali manj 50%, da ti bo rešitev ugodna namesto, da bi cuzal kar se iz tiste magna kartice. Drugače pa menim, da tvoj odnos je podni.
1 + 1 = 1

Meizu ::

;-)

Oprosti... Ampak bedak si. To je vse kar mam v tej temi za povedat.

Upam da ti ukinejo preživnino in vse stroške v povezavi s tabo, da se enkrat spustiš na realna tla in nehaš že enkrat živet v neki pravljici, kjer so vsi en velik problem, le ti imaš vedno prav.

Jst si ne predstavljam, kako boš ti, človek božji, dobil službo. In kje boš sploh delal... Enkrat boš tožil šefa, ker ti nadure ni izplačal, enkrat boš težil, da ti je urnik spremenil kar tja brezveze in sedaj delaš dvakrat nočno... Letel boš na cesto še preden boš rekel adijo.

Zresni se, nehaj živet v pravljici, ti še enkrat povem, ker takšni težki kalibri kot si ti jih sodobna družba zares težko prebavlja.

Aljaz1980 ::

celoten komentar na to temo

svašta pi*** rodi, a neče da rodi pa**8-O

;-) ::

pa** ?

Aljaz1980 ::

para (slovensko denar)

mirage ::

Glede na tvoje ostale teme sklepam, da si v zadnjem letu od fotra dobil prenosnik za 1500EUR in dslr za 700EUR, kar je 2200EUR, že če ta znesek razdeliš na 12 delov je to 180EUR na mesec. Pol pa računaj...
70EUR
+180EUR
=250EUR na mesec + magna kartica za benz in ti še nisi zadovoljen??!

;-) ::

dal mi je še 500EUR za kazen in 700EUR za zavarovanje 2nd avta. zdaj pa vse veste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Zheegec ::

Ahahaha, ti si že tu mač! Smešna tema, ni kaj. Hvala za vso zabavo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

V bistvu ste me zdaj prepričali da sploh nevem kaj še hočem da moram prav poštudirat al je boljše skoz poln tank al gotovina.

PacificBlue ::

:)):)):)):|:D

mihec87 ::

Boljše je kovina v glavo....(zastrupitev z težkimi kovinami pa to..)

Ka ti bo keš če maš poln tank..

Yohan del Sud ::

To je to. Dokončno sem se odločil, da nočem imet otrok. Temo arhiviram za primer, da mi bo to kdo očital (da nimam otrok) in zaklepam!


















(aja, ups, sorry, nisem tle moderator)
www.strancar.com

st0jko ::

A sam jst opažam da nas smajli mal je*e s to temo? ;((
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Samuel ::

;-) je izjavil:

V bistvu ste me zdaj prepričali da sploh nevem kaj še hočem da moram prav poštudirat al je boljše skoz poln tank al gotovina.


:));((;(:P:O8-O:))

madog ::

IMHO:

Sam ti res nisi normaln, prej razvajen do onemoglosti, laptop, dva avta, dslr, magna, itd.....


pejt spat pa bot srečn da sploh kej dobiš.

Mercier ::

Thomas je izjavil:

Se ne zavedate dovolj gospod smeško, da je zapustitev matere in otrok, s strani njihovega očeta - ravno to. Da jih je zapustil in noče imeti nič z njimi.

Kar je lepa svinjarija, z njegove strani, preživnino MORA plačevat. Tega se pravo in država dobro zavedata. Kultura in civilizacija se tega zaveda.

Narava se pa tega ne zaveda. Zato eni tako trapasto pišejo, narava govori iz njih.


Evo, da bo večkrat v temi prikazano.

Mehmed ::

Neki me zanima; ce das otroka v posvojitev (recimo da je tak kot avtor teme pa ga noces met) a lahko dobi prezivnino?

zee ::

IMHO ne, ker se mu na nak nacin povsem odreces. Edina povezava med otrokom in tabo je bioloska.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43270968 (63100) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124349 (13305) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241045 (21683) bambam20

Več podobnih tem