» »

Pecica, ki doseze visje temperature

Pecica, ki doseze visje temperature

1
2
»

Badwolff ::

S kamnom

hogorq ::

Badwolff je izjavil:

S kamnom


pod kamen daj kako opeko, da ne bo prevroč. tale je na oglje, princip je isti.

Nikonja ::

Sam imam Siemens pečico ki se ogreje na 300 stopinj, kupil sem še kamen prav za peko pice in kruha in je zadevca zakon. Temperaturo naštimam na 300, kamn dam vsaj pol urce da se ogreva v pečico, potem ko pico dam gor se peče približno 4 minute.
Iskreno ne vem kaj dobiš z višjo temperaturo razen da ti mizerno skrajša čas pečenja ki je itak noro kratek.

Kot so eni pisali tukaj, seveda ti lahko uporabljaš vso to belo tehniko za profesionalne namene (čeprav ti garancija ne velja) ampak potem treba bit pripravljen da boš ta aparat menjal na par let in ne na 10-15 kot tiste namenjene za profi rabo.

hogorq ::




očitno se da.

Magic1 ::

hogorq je izjavil:




očitno se da.

O tem smo se pogovarjali v temi o domačih picah že leto nazaj.
Magic

hogorq ::

Magic1 je izjavil:

hogorq je izjavil:




očitno se da.

O tem smo se pogovarjali v temi o domačih picah že leto nazaj.


in kaj ste ugotovili? smem prosit za link? tnx

luksorzi ::

Lahko pa tipalo termostata potegneš malo bolj ven iz pečice in tako zamakneš področje na katerem termostat preklaplja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luksorzi ()

hogorq ::

luksorzi je izjavil:

Lahko pa tipalo termostata potegneš malo bolj ven iz pečice in tako zamakneš področje na katerem termostat preklaplja.


lahko kaj več o tem poveš? zanima me, kako tipalo izgleda in kako ga "potegneš malo bolj ven iz pečice". in seveda tveganje. če pečica nima funkcije pirolize, greje do 250, do kod je atestirana? nekaj rezerve verjetno še je. in če močno pretiravaš, kaj se zgodi? verjetno zaradi obremenitev nekaj zagori, če da, me zanima, kaj. mogoče neumna vprašanja, nisem štromar.

matobeli ::

Če nisi vsaj okvirno seznanjen z elektriko in ostalo fiziko okoli takega projekta je najbolje če tega ne počneš.

Kritična okvara lahko pripelje do požara, vmes je pa vse od tega da te samo mal strese, da pokvariš pečico in podobne manj nevarne zadeve.

hogorq ::

matobeli je izjavil:

Če nisi vsaj okvirno seznanjen z elektriko in ostalo fiziko okoli takega projekta je najbolje če tega ne počneš.

Kritična okvara lahko pripelje do požara, vmes je pa vse od tega da te samo mal strese, da pokvariš pečico in podobne manj nevarne zadeve.


to mi je vse jasno, zanimajo me podrobnosti, ki sem jih naštel. in ne mislim tega v hiši počet.

matobeli ::

ok, težko je razložit osnove elektrotehnike v dveh povedih. Sploh pa ne čisto pavšalno.
Najlažji načina je da se zadev lotiš in sproti sprašuješ.

AMPAK: vedno se prepričaj da je pečica izklopljena iz omrežja preden začneš delo na njej. SMRTNO NEVARNO. in vsa ta opozorila ki se te bodo tikala če misliš razstavit vse skup.

TheBlueOne ::

hogorq je izjavil:



lahko kaj več o tem poveš? zanima me, kako tipalo izgleda in kako ga "potegneš malo bolj ven iz pečice". in seveda tveganje. če pečica nima funkcije pirolize, greje do 250, do kod je atestirana? nekaj rezerve verjetno še je. in če močno pretiravaš, kaj se zgodi? verjetno zaradi obremenitev nekaj zagori, če da, me zanima, kaj. mogoče neumna vprašanja, nisem štromar.


Dvomim, da je to z izvlecenim senzorjem top ideja, ker potem ti vec ne bi dela prav termoregulacija.

Si mislim, da ce pretiravas gredo najprej kaksna tesnila, potem pa se verjetno odtalijo grelci. Ce pa pri grelcu ni dovolj izolacije, pa verjetno tam okoli zacne kaj goreti, ce ne zaradi cesa drugega zaradi uhajanja toplote.

Dodatni minusi so, da zelo vroco pecico na veliko odpres, kar je sigurno slaba ideja okoli ekonomicnosti, tako ali tako gre ves cas iz nje dosti vec energije, ker je izolacija za manjse temperature itn. Kakor gledam imajo pecice, ki se segrejejo na take temperature manjse odprtine gelde na volumen in vec izolacije.

Kako gledam je plinski zar najboljsa opcija, ce hoces nekaj enostavnega za tu in tam.

c3p0 ::

Boljše bi bilo termostat dat na neko bypass stikalo, da ga za pizzo izklopiš, drugače pa dela normalno. Pečica na programu pirolize sicer dela na polno nekje 2h, tako da ni nekega strahu za požar, razen če bi jo pustil prižgano in šel v službo ali spat. Je pa gotovo nekje v notranjosti pečice termo varovalka, ki bi v tem primeru preprečila katastrofo.

"Toplotni udar" ob odpiranju je še en razlog, da ta mod ni ravno za vsakega.

TheBlueOne ::

Ce imas bypass, potem se lahko segreje cez mejo za pirolizo. In se to, ce nima kaksne varnostne funkcije, kakor, da ce temperatura ne raste, da predvideva okvaro senzorja.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

No, lahko bi imela tudi neko varovalko, da enostavno grelec ne sme porabit več kot x elektrike v zadnji uri. Za to ne rabiš nobenega senzorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Za to, da preveri senzor, ki ga imas ze v pecici s tem, da pricakuje neko reakcijo, ne potrebuje dodatnega senzorja. Ravno zato predvidevam, da imajo novejske pecice kaj takega. Za vse ostalo potrebujes se kaksen kos elektronike vec. Zaenkrat mi ni znan kak primer, da bi se kontroliralo koliko potegne grelec. So prej sli releji ali pa varovalke.

Ni pa nujno, da imajo kaj varoval. Morda enostavno tolerirajo, da temperatura ne raste ceprav so aktivirani grelci.

Gambino ::

Sam delam pizze na kamnu od webra ter pečici segreti na 250C (nastavljena na notranji ventilator) in pride pica zelo dobra. Veliko je odvisno od priprave testa. Sam sem iskal in poskušal kar nekaj receptov, potem pa sem našel vsaj zame najboljši recept in dost enostaven: LINK
Testo po tem receptu pride res hrustljavo, dobro, pa čeprav pečeno na 250C cca 10 do 12 minut. Pečica je nastavljena na 250C ter notranji ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

c3p0 ::

> Zaenkrat mi ni znan kak primer, da bi se kontroliralo koliko potegne grelec. So prej sli releji ali pa varovalke.

Se da s poceni regulatorjem, imam v uporabi enega moči do 5kW, za par dolarjev iz ebaya.

TheBlueOne ::

Verjamem ja, ampak pri beli tehniki imam obcutek, da vsak cent steje. Kontrola v smislu, ce senzor reagira je zastonj, ce imas mikrocip.

suhi ::

Imamo tu kakega znalca, ki bi bil pripravljen nardit osnovne modifikacije na pečki G3 Ferrari? Kolk sem si gledal videe na kanalu FGtech Tips naj bi se dalo brez prevelikih naporov spimpat termostat in pa prestavit spodnji grelni element izpod kamna skupaj k že obstoječemu elementu zgoraj, za rezultatsko veliko boljše pice. Žal pa to močno presega moje znanje in se res ne bi šel DIY električarja, če nimam osnovnega pojma o teh zadevah.

Seveda sem pripravljen za delo pošteno plačat, je pa moja želja, da me ti stroški ne pridejo lih za še eno pečko zraven. Če so moja pričakovanja realna, nimam pojma, a če ne vprašaš, ne izveš. Al pa če me vsaj napotite, kakšno znanje naj iščem oz. kakšne vrste 'obrtnik' bi to znal nardit?

Hvala.

;-) ::

TheBlueOne je izjavil:

Pecice tudi nimam namena imeti v vticnici, pride direktno vezana.

Mi deluje, da je se najboljsa alternativa plinski zar na vrtu in v njemu kamen za peko. Si mislim, da mora biti kaksna tehnicna omejitev, da pecice ne gredo na visje temperature. Potem pa so se zavarovalnice, ce se kaj zgodi. Ne vem kaj izplacajo, ce se ugotovi, da je pecica shackana.

Zgodi se kaj? Izplacilo. Malomarnost in nepravilna uporaba je pri PZ krita, tu negre za namerno dejanje vziga hise ampak peke pizze :)

c3p0 ::

suhi je izjavil:

Imamo tu kakega znalca, ki bi bil pripravljen nardit osnovne modifikacije na pečki G3 Ferrari? Kolk sem si gledal videe na kanalu FGtech Tips naj bi se dalo brez prevelikih naporov spimpat termostat in pa prestavit spodnji grelni element izpod kamna skupaj k že obstoječemu elementu zgoraj, za rezultatsko veliko boljše pice. Žal pa to močno presega moje znanje in se res ne bi šel DIY električarja, če nimam osnovnega pojma o teh zadevah.

Seveda sem pripravljen za delo pošteno plačat, je pa moja želja, da me ti stroški ne pridejo lih za še eno pečko zraven. Če so moja pričakovanja realna, nimam pojma, a če ne vprašaš, ne izveš. Al pa če me vsaj napotite, kakšno znanje naj iščem oz. kakšne vrste 'obrtnik' bi to znal nardit?

Hvala.


Ni to nekaj zahtevno za uredit, pa tudi to kar naštevaš ni optimalno, sem imel tako en čas. Je pa boljše od stock vezave. Vsak, ki je kako vtičnico kdaj zvezal in ve kako zgleda faza, nula, ozemljitev, bi to moral znat.

Prava stvar je pa regulator moči in še močnejši grelec.

Kvinta ::

....samo vprašanje kaj to pomeni za vse skupaj močnejši grelec ti lahko tiste plastične ročaje stopi al pa se ti bo začela cela zvijat .... raje ti kupi neko pravo pečko za pizze pečt tiste plinske Oni Koda al kak se jim že reče niso tak drage.
A.C.A.B

redtech ::

Vzel sem šamotno ploščo za peko pice in sem razočaran. Pečico dam na max. 250 in pustim notri kamen vsaj pol ure preden pico dam notri. Ven pride tako mehko testo, spodnja stran je mehka kot sredica...

Najboljšo pico dobim na plehu: 7 minut na vrhu in potem 2 minute na podnu, da se testo malo obarva, ponekod počrni, kot iz krušne peči.

sekvap ::

nisi edini. Sem imel podobne težave pri gorenjevi pečici, 275° 7 - 8 minut. Prva je bila zapečena skoraj sprejemljivo, druga ali tretja pa nezadovoljivo. Šamotni kamen debeline 2 cm, ne pomaga niti če ga greješ 1 uro.
kolega ima drugačno pečico in da kamen čisto na dno - 250° in speče boljše. Se pa vidi razlika tudi v tem, ko v plehu zapečeš rjavo dno v sedmih minutah, pri kolegu pa je dno preveč pečeno na dnu, torej grelci delujejo drugače.

c3p0 ::

Kvinta je izjavil:

....samo vprašanje kaj to pomeni za vse skupaj močnejši grelec ti lahko tiste plastične ročaje stopi al pa se ti bo začela cela zvijat .... raje ti kupi neko pravo pečko za pizze pečt tiste plinske Oni Koda al kak se jim že reče niso tak drage.


Drži, treba jih je menjat z nečim boljšim. Tudi premali so in ko odpreš, te lahko opeče.

Plastika sicer zdrži, a nekateri menjajo tudi plastične dele z alu profili.

Plinska peč je meni sicer mimo, se skoz z nekim plinom še ukvarjat in v prostoru naj sploh ne bi tega kuril. Električno vklopiš in je to to.

suhi ::

c3p0 je izjavil:

Ni to nekaj zahtevno za uredit, pa tudi to kar naštevaš ni optimalno, sem imel tako en čas. Je pa boljše od stock vezave. Vsak, ki je kako vtičnico kdaj zvezal in ve kako zgleda faza, nula, ozemljitev, bi to moral znat.

Prava stvar je pa regulator moči in še močnejši grelec.

Hvala za odziv, saj ne rabim optimuma, bi pa rad mal izboljšal rezultat, ker stock pizza iz Ferrarija je pač tako tako no, ne lih baš nešto, sem pričakoval več. Hkrati pa so mi ti Ooni-ji in podobne zadeve na plin, pelete in ne vem kaj sila nepraktične in predvsem neuporabne za notranjo rabo. Pa si pri tem prvotnem posegu s termostatom in grelcem potem tudi kaj dodatno izoliral kable in kake druge dele? Sem tudi bral, da je zaradi višjih temperatur priporočljivo.

c3p0 ::

Nisem, sem pa spremljal, če se kaj kje tali, a je še vedno OK, po cca. 5 letih, pečico nažgem tja do 530C.

Prvi korak je bil mod termostata, da se da temperaturno omejitev dvignit. V bistvu le zviješ železo, da se ga da večkrat obrnit, efektivno je to enako kot da ga odstraniš. To je čisto fizični mod, nezahteven. Seveda pa nato ne smeš pozabit zadeve ugasnit po uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vgradno pečico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13633884 (1945) krho
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145828 (9034) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742138578 (59083) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22452329 (32202) bluefish
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711934 (4467) Mare2

Več podobnih tem