» »

Študentski solidarnostni dodatek

Študentski solidarnostni dodatek

1
2
»

Facebook dev ::

Kaj točno pa ta vloga vsebuje, da so potrebni 4je dnevi intenzivnega testiranja?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Kurzweil ::

Za skoraj vse je treba izpolniti obrazec, ampak preprosto ne drži za res vse... za tiste, ki imajo socialno pomoč, se bo to menda zgodilo avtomatsko...

Kdaj pa sploh ima namen država to nakazovat? Kakor poteka tale naš birokratski mlin, bi rekel, da kakšnega pol leta...

Vazelin ::

Hipatija: kaj si boš privoščila za subvencijo? Kake Airpodse?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Filip8 ::

do konca aprila naj bi bilo nakazano, samo dvomim kako urejajo ta obrazec :D

sosed ::

Roka za oddajo ni. Tisti, ki bodo oddali vlogo do 22.4. bodo dobili že aprila, če ne pa potem maja.

Kurzweil ::

sosed je izjavil:

Roka za oddajo ni. Tisti, ki bodo oddali vlogo do 22.4. bodo dobili že aprila, če ne pa potem maja.


To velja za štipendije ?

acookook ::

Mene še vedno zanima kera smer in kateri letnik je naša gospodična. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

OK.d ::

sosed je izjavil:

Roka za oddajo ni. Tisti, ki bodo oddali vlogo do 22.4. bodo dobili že aprila, če ne pa potem maja.

Kako boš oddal, ko pa sploh še nimajo obrazca narejenega:P
LPOK.d

acookook ::

OK.d je izjavil:

sosed je izjavil:

Roka za oddajo ni. Tisti, ki bodo oddali vlogo do 22.4. bodo dobili že aprila, če ne pa potem maja.

Kako boš oddal, ko pa sploh še nimajo obrazca narejenega:P

Kupujejo si čas, ker so ugotovili, da so se zaj*.

Vazelin ::

kaj milenijski javacript warriorji niso sposobni enga obrazca sestavit v nekem času?>:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Facebook dev ::

Vazelin no, ni treba bit nestrpen, ce ti pa sefe naroci, da moras sedaj na knap naredit spletno stran s html formo, ti pa vse kar si do sedaj delal je malo klikal naokoli po excelu. Daj cloveku cas, da pogleda par tutorialov pa potem nekaj skupaj spravi...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Spiky28 ::

...ko hočeš bit nesramen izpadeš pa neumen. Se vidi, da kakšnega večjega informacijskega sistema od daleč niste vidli in mislite, da se vse okrog frontenda vrti.

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Hipatija: kaj si boš privoščila za subvencijo? Kake Airpodse?
Nov Bieberjev album Changes, bio jajca, knjigo Big Little Lies, dober wok in noz(moje priporocilo).

Za kanto Vikinga na zalost ne bo dovolj. :/

Facebook dev ::

Spiky28 je izjavil:

...ko hočeš bit nesramen izpadeš pa neumen. Se vidi, da kakšnega večjega informacijskega sistema od daleč niste vidli in mislite, da se vse okrog frontenda vrti.


Zal. Tole kar morajo narest, ti spravim skupaj 2eh urah iz nule. Vse kar rabis je nek simpl backend, kjer bos hranil podatke in eno stran, v katero bo uporabnik napisal podatke in stisnil send. Ce tebi govorijo IT podjetja, da je to tezko delo, potem se nehaj pustit nategovat.

In ta backend ne potrebuje 17 modelov in 82 tabel, da bi deloval. Prides skozi z eno ali dvema.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

rozman ::

acookook ::

Facebook dev ::

Je :/
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

acookook ::

Točno sem znal, sem jo skoraj izpolnil (e identiteta, pa je krešnilo...)

OK.d ::

Pa smo že spet stran ddosa-li:P
LPOK.d

acookook ::

Sam isto je bilo pred par leti, ko se je šlo za štipendije za deficitarne poklice, lahko bi se kaj naučili, lol.

nirm ::

je bil pa hiter naval

Filip8 ::

nirm je izjavil:

je bil pa hiter naval


če baje rabimo vsi za nov Iphone

APPluk ::

Je bodo kdo na mail kakšen feedback, da je bilo uspešno oddano.
Ker glede na delovanje, nebi glih zaupal temu, da ti napiše da je bilo vse uspešno oddano, ko pa hočeš prenesti potrdilo pa se vse skupaj ustavi, in te pošlje na začetek:|

FormerUser ::

Ni bilo feedbacka, sem si pa lahko vlogo shranila in potrdilo sprintala. Mi je pa uspelo dokončat cel proces šele po več poskusih, včeraj zvečer, prej me je stalno metalo ven oz. na začetek. Mi je pa malo sumljivo, da bi ti napisalo, da je bila vloga uspešno oddana, pa da v resnici ni bila. Poskusi še kasneje, ali pa pokliči na številko za informacije, ki je zraven napisana, da preveriš ali si uspel ali ne.

noob96 je izjavil:

Izredni študenti pa 100% izpadejo?

Izredni so vključeni v 2. korona paket in bodo dobili maja, tisti, ki niso v delovnem razmerju.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Oddano s prijavo s certifikatom in smo dobili mail s potrditvijo. Je pa stran včeraj komaj delala - šele zvečer nam je uspelo postopek spravit skozi, popoldne pa ni šans...

acookook ::

Evo, oddanih več kot 46,5k vlog. Kaj si boste privoščili? Jaz stanovanje za 1 mesec.

nirm ::

jaz bi sou kaj pojest na bone pa ne morem

kes na stran pa jeseni skuhat ogromn golaz in ga potalat lacnim sounds like a plan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirm ()

A110 ::

ta studentski dodatek je smesen. saj ne recem, fino ga je dobit ampak kaj mi bo 150e dodatka ce imam izpad prihodka za skupno 2000e in pa poloznic za 200e vsak mesec? pa ne da jamram da mi kaj manjka ker imam dovolj prihrankov za teh par mesecev ampak velika večina (tako kot jaz) tega ne rabi in bodo porabili za zabavo. tistim, ki pa dejansko rabijo za preživetje ker pač nimajo kam drugam pa je enkratnih 150e za recimo 3 mesece kaplja v morje.

Facebook dev ::

Ja. V druzbi ni vse tako jasno in ocitno, kot je to pri matematiki.

Res je, vecina nas 150e ne rabi nujno, ampak ga bomo vzeli zakaj pa ne ane? Je se zmeraj kar nekaj denarja. Po drugi strani pa tisti, ki sedja ne morejo delati in se prezivljajo iz meseca v mesec s studentskim delom, s 150e ne bodo naredili nic. Torej kako ti dolocis, kdo je uprravicen do dodatka in kdo ne? Kdo bo pregledal 170k studentov in se odlocal, ali nekdo lahlo dobi ali ne? Kaj bos naredil, ce nekomu dodatka ne das, pa ceprav ga res nujno rabi, a si ti to narobe ocenil?
Vtaki situaciji je lazje samo dati dodatek vsem. Samo potem pa ta dodatek ne sme biti prevelik, ker to je potem velik denarja itd. Nekdo bo dobil vec kot drugi, a je to fer?

Niso lahka vprasanja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

A110 ::

ja ampak vidi pa se če ga nerabis. lahko sklepas da tisti ki ni nic delal cez leto oz poletje oz zelo malo ga ne rabi in potem izlocas ljudi ki ves da ga nerabijo. enako, zakaj potrebujejo tisti ki so ze vec casa na socialni dodatek?. ali imajo kak vecji primankljaj glede na predkoronsko obdobje? pa zaposleni ki trenutno delajo zakaj krizni dodatek? saj hodijo v sluzbo in opravljajo enako delo kot prej in so za to placani. jaz ne zelim 10 let placevati vecjih davkov (banalen primer, ceprav 2% vecji davek izpred 10 let je tudi v casih debelih krav se vedno obstal) zato da bo zdaj vecina ljudi dobila luksuzni dodatek ki ga ne rabi za preživetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

FormerUser ::

Če se komu zdi, da dodatka ne rabi, ga lahko vrne, obstaja poseben račun za korona sklad. Lahko kontaktirate tega fanta Izredni študij - virus in mu donirate. Lahko podprete slovenske proizvajalce,ponudnike turističnih storitev.... Možnosti je ogromno, je pa seveda najlažje jamrat in kritizirat.

A110 ::

povračilo teh ukrepov bom še vedno mogel plačevati pa če ga vzamem ali dam naprej. in kaj bomo imeli od tega dolgoročno? kvečjemu manj denarja zato, da ima zdaj lahko večina luksuzni dodatek ki ga NE rabi. najlažje je jamrati in kritizirati kako potrebuješ dodatek brez da razmislis da dolgoročno s tem pljuvaš v lastno skledo. kar bom delal s svojim denarjem bom odločal sam ker sem ga sam zaslužil. zato pa ne želim dolgoročno odplačevati ukrepov ki niso nujno potrebni

FormerUser ::

Saj nihče tega denarja ne bo pojedel ali zažgal. Porabili ga bomo, s tem bomo dali posel, upam da slovenskim podjetjem, ki bodo tako lahko preživela, zaposlovala, plačevala davke in ustvarjala gospodarsko rast iz katere se bo potem ta dolg poplačal.

hojnikb ::

Če misliš, da se bo dolg plačeval iz gospodarske rasti, se motiš. :)
#brezpodpisa

FormerUser ::

Iz česa se pa bo? Iz česa se je plačalo filanje bančne luknje? S tem, da smo se takrat zadolževali po bistveno slabših pogojih.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

tako kot je 2% povišanje davka iz pred 10 let tudi odšlo ko se je zvišala gospodarska rast kajne? jaz dobim 150e, pa babica 150e, pa sosedov jože ki je ze 20 let na socialni tudi 200e dodatka, pa njegova micka ki še sicer dela v trgovini dodatnih 200e za delo ki ga je že prej popolnoma enako opravljala 40 let tudi... saj če bomo vsi vrnili vsak svoj del bo super (in nič večjega!). ampak ko bom pa jaz mogel odplačevati za vse 4 in še koga zraven (tako kot še vedno plačujemo 2% večji davek) pa za mene ne bo tako super. skupen imenovalec vseh nas pa je da nobeden izmed nas tega nerabi za preživetje ampak noben se prostovoljno mu pa tudi nebo odpovedal. vračal bo pa samo 1.

FormerUser ::

Kako to misliš, da boš moral samo ti plačevati? Saj babica, sosedov jože in njegova micka tudi hodijo v trgovino, kupujejo stvari in od tega vedno plačajo davek. Otresi se ideje, da je varčevanje v kriznih časih dobro za gospodarstvo, ni, potrebno je trošiti, da denar kroži.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Če jaz porabim 1000e na mesec bom z 2% razlike (primer kot je bil) plačal 20e na mesec oz 240 na leto. Nekdo ki porabi 300e ker več socialne in penzije pač nima bo vrnil dosti manj. Da ne omenjam vseh ugodnosti ki jih z manjšimi prihodki dobi ki jih tisti z normalnimi nimajo (in odkoder se plačuje razlika za take ukrepe). Pa še da bo babica verjetno umrla preden povrne karkoli medtem ko bodo eni vračali več let. Pa ni zdaj smisel da bom mogel točno jaz vračati. Ampak zakaj se sploh zadolževati za nekaj česar ne rabiš? Če bi po tvoje zakaj pa nedamo kar recimo 200e vsakemu se gratis vsak mesec pa bomo še lažje povrnili gospodarstvo v prvotno stanje in ko se dovolj zviša se nadaljujemo in ko bomo pred Švico bo dolg ki bo pri tem nastal še samo zanemarljiv ker bo itak tako raslo da bomo iz tega vračali? Se boljše zakaj cel svet ne dela tako in bomo vsibogati in srečni?

Vazelin ::

Hipatija: si že potrošila dodatek?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tiče je boljše tako stimulirati gospodarstvo. Folk dobi Sredsteva in glasuje z denarnico. Kot npr. Reševanje bank v ZDA, ko so nato izplačevali nagrade, dividende,... In prelili čimveč sredstev v žepe elite.


Problem je ker se denar deli nekim skupinam ki jih po zakonu ITAK morajo vzdrževat tisti ki bi morali ves stimulativni paket dobit direkt na TRR...

To so zaposleni... tam ene 800k ljudi v Sloveniji... oz. 600k če odbijemo JS/JU... In teh 600k bi moralo dobit enakomerno 90% od 3 milijard...

Študenti so itak po zakonu VZDRŽEVANI ČLANI gospodinjstva, upokojencem pa se ni znižala penzija da bi rabili dodatek... namesto tega bi morali vsi ki so izgubili šiht od 13.3. naprej dobit na TRR ene 3-5k ostali ki so pa ostali zaposleni pa tam ene 2k... tako bi oni razporejali denar ki so dejanski davkoplačevalci in bi dajali po potrebi študentom svojim otrokom ali pa svojim staršem penzičem...

Ne pa to državno drkanje in kupovanje glasov na volitvah!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

ubermensch ::

Dobil dodatek in z njim takoj kupil kripto. Hvala za zastonj gainse ;)

Greg91 ::

Hahah "Zastonj gainse" :)) še leta boš vključno z vsemi nami odplačeval. Me zanima kolk boš takrat navdušen nad temi "zastonj gainsi".

Sicer pa vsi prejemniki dodatka, privoščite si na polno. Verjetno je to tudi zadnjič. :P

fikus_ ::

In glejte, da boste za pravega volili! >:D

rabelj5 ::

Kdaj bo izplačilo naslednjega obroka dodatka?

acookook ::

rabelj5 je izjavil:

Kdaj bo izplačilo naslednjega obroka dodatka?

Kakšen naslednji obrok?! 150€ si dobil, in to je to....

Senior Dev ::

Pa saj veš kako je ko si študent, 150€ lahko gre tudi v enem večeru. Učbeniki, fotokopije, zdrava prehrana (beri: alkohol, trava, amfetamini).
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

ubermensch ::

Greg91 je izjavil:

Hahah "Zastonj gainse" :)) še leta boš vključno z vsemi nami odplačeval. Me zanima kolk boš takrat navdušen nad temi "zastonj gainsi".

Sicer pa vsi prejemniki dodatka, privoščite si na polno. Verjetno je to tudi zadnjič. :P


Kdo ve... Bomo videli kako se obnese ta "zastonj gamble" v Chainlink cez 6 let. Mogoce pa le ne bo zadnjic ;)

Greg91 ::

Držim pesti zate. Bolje kot se ti bo izšel zastonj gamble, več boš lahko plačal. :P
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31853627 (732) Sc0ut
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1921491086 (4828) MIHAc27
»

gov.si mora pasti! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21579943 (53236) čuhalev
»

Vloga za uveljavitev otroškega dodatka

Oddelek: Loža
143347 (2602) estons
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12025733 (20292) shadeX

Več podobnih tem