» »

Dohodnina

Dohodnina

Twixz ::

A lahko kako dohodnino še več plačuješ, da dobiš recimo potem nazaj pri obračunu? Zadnje 5 let redno plačujem, pa mi gre na živce.. Čeprav sem podpisal izjavo decembra 2021 (ko sem začel) da želim da mi trgajo več..
Pa še nekaj so mi mutili z nadurami in dodatkom za prizadevnost, ker ni zakonsko štimalo nekaj na koncu leta..
Mi pa ni v kadrovski znala razložit kaj vpliva na to da plačam, cel čas je nabijala o nekem nihanju plače in če ti manj niha, boš več dobil nazaj...
Prihodka je bilo švoh 17k, prispevki 3700.. Butasto se mi zdi da je tako, ker če mi 20€ več trgajo na mesec za to me ne bo kaj več glava bolela..

Groot ::

Bolje da tebe država kreditira (beri plačaš na koncu) kot pa da ti njih (beri dobiš vrnjeno)

coderX ::

hej, kdaj je že nakazilo vračilo preplačane dohodnine?

Ne bi moglo bit zdej Maja? al kdaj je že? sem pozabil.

Kurzweil ::

Menda do konca maja... regres pa menda do konca junija...

Likalnik ::

do konc maja je čas ja...se pravi do 31.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

GupeM ::

Če si dobil odločbo v prvem valu, dobiš dohodnino vrnjeno do konca maja. Če dobiš odločbo v drugem valu, pa do konca julija. Regres je do 1.7., lahko se pa v nekaterih primerih izplača tudi kasneje, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

hipertija ::

GupeM je izjavil:

Regres je do 1.7., lahko se pa v nekaterih primerih izplača tudi kasneje, če se ne motim.

Če podjetje ni likvidno ali je v prisilni poravnavi ipd.
Prekle za kurnk

coderX ::

GupeM je izjavil:

Če si dobil odločbo v prvem valu, dobiš dohodnino vrnjeno do konca maja. Če dobiš odločbo v drugem valu, pa do konca julija. Regres je do 1.7., lahko se pa v nekaterih primerih izplača tudi kasneje, če se ne motim.

sem dobil v prvem valu ja. Ravno tolko je vračilo kot obrok za avto:)) , je možno da nakažejo pred 31.5 ?

hipertija ::

Je :)
Prekle za kurnk

Master_Yoda ::

Jaz sem lani dobil da za 2021 moram placat cca 10 eur, vlozil pa sem ugovor ker sem 2021 dva meseca minal. Do sedaj nobenega odgovora, sem poslal e-mail na FURS februarja/marca letos in vprasal kako je s tem pa so mi odgovorili da je zadeva resena da dobim aprila odgovor.
Vse kar sem dobil aprila je informativni izracun za 2022 .

Samo upam da se nebojo cez 10 let spomnili da sem jim kaj se dolzen heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

delavec44 ::

Jaz tudi še čakam na lansko odločbo po ugovoru na info. izračun. Po moje bo letošnji info prišel prej kot lanska odločba :D

GupeM ::

coderX je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če si dobil odločbo v prvem valu, dobiš dohodnino vrnjeno do konca maja. Če dobiš odločbo v drugem valu, pa do konca julija. Regres je do 1.7., lahko se pa v nekaterih primerih izplača tudi kasneje, če se ne motim.

sem dobil v prvem valu ja. Ravno tolko je vračilo kot obrok za avto:)) , je možno da nakažejo pred 31.5 ?

Je možno, ampak verjetno ne bojo. Do 31. 5. imajo rok. Seveda pa imajo pravico nakazat tudi prej. Ampak ne računat na to.

Med covidom je bila celo "akcija," kjer si dobil nekaj dni prej nakazano (ali je bila samo odločba nekaj dni prej), če si vzdrževane družinske člane prijavil preko interneta. So na nek način hoteli spodbudit večjo uporabo spletnih aplikacij. Mislim, da jim je takrat kar uspelo. Malo zaradi akcije, malo zaradi covida.

Sicer pa če ti tanko pisa z denarjem, plačaj ko dobiš dohodnino vrnjeno. Če obrok za nekaj dni zamudiš, ne bo nič narobe. Ponavadi traja vsaj kakšen mesec, da se začnejo bolj resno ukvarjati s tem. Še bolj verjetno pa nekaj mesecev. Lahko pa pokličeš na banko/lizing hišo, kjer imaš kredit/lizing, pa jim poveš, da boš malo zamudil trenutni obrok. Verjetno ne bojo komplicirali.

delavec44 je izjavil:

Jaz tudi še čakam na lansko odločbo po ugovoru na info. izračun. Po moje bo letošnji info prišel prej kot lanska odločba :D

Standard. Jaz nekaj let nazaj (se ne spomnim točno, recimo da leta 2014) zaradi neke situacije nisem dobil odločbe za leto 2013 in sem moral sam poslati. Odločbo za leto 2013 sem dobil šele 27. 12. 2015 (jap, med božičem in novim letom), denar pa nakazan šele januarja ali februarja 2016.

Nihče me ne bo prepričal, da so se nekje na nekem uradu z mano ukvarjali med prazniki, da so šele takrat izdali odločbo. Ravno takrat, ko so vsi na dopustih? Ja, pa ja de.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

billy ::

ksz...

imam neprijetno situacijo.

Otroka nisem prijavil v začetku leta, ker čakam na podatke otrokove mame, da potem izračunava koliko mesecev se komu splača imeti otroka v olajšavi.
Letos informativenga izračuna v fizični obliki nisem prejel, ker so bile neke težave s poštarjem, in je veliko pošte kar zmanjkalo in med to pošto je očitno bil tudi ta izračun.

Zdaj je seveda že mimo tisti rok za ugovor, ker sem tudi že dobil nekaj od FURSa vrnjeno (seveda bistveno premalo, kot če bi uveljavljal otroka).

So sploh kakšne šanse za še kakšen ugovor/ponoven preračun. Če bi recimo dobil kak "dokaz", da poštar ni dostavil informativnega izračuna ali kaj tretjega?

Tidule ::

Rok za prijavo vzdrževanih članov je jasno določen, rok za ugovor tudi. Za vročanje imaš že leta možnost uporabljat edavke...

Na kašni osnovi točno so drugi potem krivi za tvojo situacijo?

billy ::

Ker poštar ni prinesel inf izračuna?

Saj za digitalno pismenega človeka je alternativna edavki, ampak kaj pa vseh tistih 200k upokojencev ki se, tako kot sem se jaz, zanašajo na pismonoše?

Tidule ::

billy je izjavil:

Ker poštar ni prinesel inf izračuna?

Saj za digitalno pismenega človeka je alternativna edavki, ampak kaj pa vseh tistih 200k upokojencev ki se, tako kot sem se jaz, zanašajo na pismonoše?


Za vas je že desetletja določen rok katerem se prijavlja vzdrževane družinske člane. Je pa zabavno, ko upokojenci sanjate o tem kako prijavljat vzdrževane družinske člane za optimizacijo vračila dohodnine. AL si si to malo iz riti potegnil, da lahko igraš žrtev, namesto, da bi se sprijaznil s tem, da si pač zajebal in nisi prijavil družinskih članov, ko je bil rok za to.

ni druge, poštarja tožit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

ViperR ::

Jaz tudi še nisem dobil fizično izračuna dohodnine za 2022, niti na eDavkih ga ni.

billy ::

Nisem rekel, da sem upokojenec, samo izpostavljam, da če sistem dostvljanja fizične pošte ne deluje, lahko marsikdo najebe.

Jaz nisem počel nič takega, kar je nelegalno, nič mešetaril, vse je by the book, veliko let je že tako. Popolnoma dovoljeno je, da se prijavi člane kasneje, preko ugovora.

Nimamo vsi take situacija, da lahko prijavimo člane že januarja.

Tidule ::

Rok za prijavo je 5. februar. In ja, popolnoma vsi lahko takrat naredijo prijavo, tako še vedno iščeš krivce vsepovsod drugje kot pri sebi. Kako točno pa 5.2. nisi sposoben vedet kakšne dogodke, si imel za leto pred tem, pa boš moral na kak bolj neumen forum jokat.

In ja, samo ti si kriv, da se zanašaš na to, da boš podajal ugovor namesto, da bi v naprej najavil in samo ti si kriv, da se zanašaš na poštarja, ko imaš na voljo bistveno učinkovitejše metode. Pač nisi izkoristil nobene od varovalk, ki so na voljo in sedaj ti ne ostane drugega kot tožit poštarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

billy ::

Ne morem prej najavit, ker ne vem situacije druge osebe, katera bo tudi najavila vzdrževanega člana.

Tidule ::

billy je izjavil:

Ne morem prej najavit, ker ne vem situacije druge osebe, katera bo tudi najavila vzdrževanega člana.


Bullshit, spet samo izgovori kako so drugi krivi. 5.2. vsekakor veš kakšni so bili prihodki v preteklem letu. Razen seveda, če je lažje krivit poštarja za tvojo lenobo. Če že nisi sposoben do centa izračunat v postavljenem roku, pa vsekakor imaš oceno na podlagi katere potem prijaviš otroke. Pameten človek naredi prijavo kot ocenjuje da bo najboljše, potem pa z ugovorom korigira, če se mu da ukvarjat z par centi. Neumen pa toži poštarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

velikBrokoli ::

Tukaj se strinjam s Tidule, pa valda veš koliko prihodkov si imel v prejšnjem letu? En simple Excel in vse sešteješ in prepišeš iz plačilnih list. Dobesedno par minut dela.

Thompic ::

ViperR je izjavil:

Jaz tudi še nisem dobil fizično izračuna dohodnine za 2022, niti na eDavkih ga ni.


Jaz tudi. Nič prejel, pa sem normalno uveljavljal otroka in nič "izrednega" se ni zgodilo.. Čudno..

matobeli ::

Privzeto prijaviš za 6/12, pol pa v ugovoru spreminjaš če je kaj drugače.

Bi pa lahko končno že dal v eDavkih zraven kljukico "zapomni si"

Tidule ::

Thompic je izjavil:

ViperR je izjavil:

Jaz tudi še nisem dobil fizično izračuna dohodnine za 2022, niti na eDavkih ga ni.


Jaz tudi. Nič prejel, pa sem normalno uveljavljal otroka in nič "izrednega" se ni zgodilo.. Čudno..


jaz sem lani dobil informativni izračun 31.5., letos ga sicer še ni, tako da bi moral bil vsak čas. Kolikor vem se v grobem pošilja v dveh rundah. Ena do konca marca, druga do konca maja.

velikBrokoli je izjavil:

Tukaj se strinjam s Tidule, pa valda veš koliko prihodkov si imel v prejšnjem letu? En simple Excel in vse sešteješ in prepišeš iz plačilnih list. Dobesedno par minut dela.


Treba je tudi razumet, da je dejansko ta optimizacija zelo zelo majhna in tudi če samo preko palca izračunaš razlike praktično ne bo. To ali nekdo zasluži 25k ali 50k na leti pa lahko vedno oceniš. Če ne pa najameš nekoga da naredit to zate, če je prekompleksno. Še vedno bo ceneje kot poštarja tožit.

Me pa glava boli ko se spomni, da je bilo voj čas treba dohodnino na roke oddajat, glede na to, da že INFORMATIVNI izračuni take preglavice delajo ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

hipertija ::

billy je izjavil:

Ne morem prej najavit, ker ne vem situacije druge osebe, katera bo tudi najavila vzdrževanega člana.

hahahaha
Prekle za kurnk

GupeM ::

Thompic je izjavil:

Jaz tudi. Nič prejel, pa sem normalno uveljavljal otroka in nič "izrednega" se ni zgodilo.. Čudno..

Tisti, ki imamo vzdrževane družinske člane, dobimo zadevo danes v eDavke oz v naslednjih dneh po pošti. Tisti, ki jih nimajo in bojo dobili vrnjeno dohodnino, pa so večinoma že dobili konec marca/začetek aprila.

billy ::

velikBrokoli je izjavil:

Tukaj se strinjam s Tidule, pa valda veš koliko prihodkov si imel v prejšnjem letu? En simple Excel in vse sešteješ in prepišeš iz plačilnih list. Dobesedno par minut dela.


Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac

Tidule ::

Še enkrat: BULLSHIT! Koliko zaslužiš v tekočem letu brez težav izračunaš sam dovolj dobro, da lahko oceniš kako razdelit otroke. Lenoba pač. Tako kot je lenoba, da si ne vzameš 3 sekunde in preveriš ali ti je bil izračun poslan ali ne. Sploh če mutiš do zadnjega z ugovori bi inteligenten človek uporabil to možnost, pa ne bi bilo problemov.

GupeM je izjavil:

Thompic je izjavil:

Jaz tudi. Nič prejel, pa sem normalno uveljavljal otroka in nič "izrednega" se ni zgodilo.. Čudno..

Tisti, ki imamo vzdrževane družinske člane, dobimo zadevo danes v eDavke oz v naslednjih dneh po pošti. Tisti, ki jih nimajo in bojo dobili vrnjeno dohodnino, pa so večinoma že dobili konec marca/začetek aprila.


ja, če preveriš na FURS so odločbe za leto 2022 odpremljene z današnjim datumom. Tako, da bi se v eDavkih morale videt danes ali najkasneje jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Tidule je izjavil:

ja, če preveriš na FURS so odločbe za leto 2022 odpremljene z današnjim datumom. Tako, da bi se v eDavkih morale videt danes ali najkasneje jutri.

Ma tega skorajda ni treba gledat. S tem nas bombandirajo vsi mediji, ko pride do tega datuma. Pa še vsako leto je isti datum, tako da ... Bi moral vsak vsaj približno vedeti ...

velikBrokoli ::

billy je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Tukaj se strinjam s Tidule, pa valda veš koliko prihodkov si imel v prejšnjem letu? En simple Excel in vse sešteješ in prepišeš iz plačilnih list. Dobesedno par minut dela.


Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac


Ne dobi vsak mesec plačilne liste?? Ne more pogledati prejšnjega leta in približno čez palec ugotoviti višino prihodkov? Bog pomagaj..

delavec44 ::

billy je izjavil:

ksz...

imam neprijetno situacijo.

Otroka nisem prijavil v začetku leta, ker čakam na podatke otrokove mame, da potem izračunava koliko mesecev se komu splača imeti otroka v olajšavi.
Letos informativenga izračuna v fizični obliki nisem prejel, ker so bile neke težave s poštarjem, in je veliko pošte kar zmanjkalo in med to pošto je očitno bil tudi ta izračun.

Zdaj je seveda že mimo tisti rok za ugovor, ker sem tudi že dobil nekaj od FURSa vrnjeno (seveda bistveno premalo, kot če bi uveljavljal otroka).

So sploh kakšne šanse za še kakšen ugovor/ponoven preračun. Če bi recimo dobil kak "dokaz", da poštar ni dostavil informativnega izračuna ali kaj tretjega?


Nepreverjena informacija. Na davkoplacevalci.com pravijo, da če zamudiš ugovor na info. izračun, deluje če oddaš napoved za odmero dohodnine. Enako kot, če izračuna nisi dobil. Vse podatke moraš sam izpolniti (prepišeš iz info.). Zgubiti nimaš kaj.

Horas ::

včeraj je bila odprema druge tranše. tako da v petek dobimo...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

V eDavkih je že danes. Včeraj zvečer nisem preveril, lahko da je bilo že včeraj popoldne.

novak-t ::

Jaz sem imel že včeraj popoldan (takrat sem gledal). Samo ni bilo vročenega dokumenta, samo pod letno odmero dohodnine sem šel (pri meni je bil ikona čez pol strani), nato pa pod informativni izračun dohodnine.

gruntfürmich ::

tudi jaz imam samo informativni izračun v e-davkih, ki pa je bil gor že par mesecev nazaj. denar pa sem dobil nazaj 23.5.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

novak-t je izjavil:

Jaz sem imel že včeraj popoldan (takrat sem gledal). Samo ni bilo vročenega dokumenta, samo pod letno odmero dohodnine sem šel (pri meni je bil ikona čez pol strani), nato pa pod informativni izračun dohodnine.

Zgodaj popoldne pri meni informativnega izračuna še ni bilo, kasneje nisem več gledal. Je pa danes tako informativni izračun kot dokument. Za daokument pa piše, da je bil vložen danes, nekaj minut čez šesto zjutraj.

gruntfürmich je izjavil:

tudi jaz imam samo informativni izračun v e-davkih, ki pa je bil gor že par mesecev nazaj. denar pa sem dobil nazaj 23.5.

Ti si potem bil v prvi rundi. Nimaš prijavljenih vzdrževanih družinskih članov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bozicek ::

Jaz še čakam
Moja je imela že včeraj popoldne jaz pa trenutno še nič
Darila letos samo za poredne

telexdell ::

billy je izjavil:



Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac

Če ni imela dohodkov pri nas potem mati otrok ne bo dobila izračuna dohodnine in ga bo v 30 dneh morala vložiti sama. Če pa ga bo dobila pa bo morala v predpisanem roku vložiti pritožbo in navesti dohodke iz tujine. Torej lahko situacijo rešiš tako, da ona v pritožbi prijavi otroka za vseh 12 mesecev. Če ni velike razlike v dohodkih med vama bo vračilo itak skoraj takšno, kot da bi delal ne vem kakšne optimizacije. Če pa ti zaslužiš bistveno več- pač vsaka šola nekaj stane.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

billy ::

telexdell je izjavil:

billy je izjavil:



Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac

Če ni imela dohodkov pri nas potem mati otrok ne bo dobila izračuna dohodnine in ga bo v 30 dneh morala vložiti sama. Če pa ga bo dobila pa bo morala v predpisanem roku vložiti pritožbo in navesti dohodke iz tujine. Torej lahko situacijo rešiš tako, da ona v pritožbi prijavi otroka za vseh 12 mesecev. Če ni velike razlike v dohodkih med vama bo vračilo itak skoraj takšno, kot da bi delal ne vem kakšne optimizacije. Če pa ti zaslužiš bistveno več- pač vsaka šola nekaj stane.


tu je ravno catch, zato čakava, da se zadevo najbolj optimalno reši. Na začetku sem pač jaz vložil v roku, 6 mesecev in ona 6 mesecev, pa se je potem zaradi tega nekaj 100e šenkalo našim...no zdaj je govora o veliko večji cifri, zato ne bi kar tako zamahnil z roko...

telexdell ::

Zakaj pa mati ne uveljavlja olajšave za otroke v Avstriji? Ali pa jih ona tam, ti pa pri nas?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tidule ::

billy je izjavil:

telexdell je izjavil:

billy je izjavil:



Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac

Če ni imela dohodkov pri nas potem mati otrok ne bo dobila izračuna dohodnine in ga bo v 30 dneh morala vložiti sama. Če pa ga bo dobila pa bo morala v predpisanem roku vložiti pritožbo in navesti dohodke iz tujine. Torej lahko situacijo rešiš tako, da ona v pritožbi prijavi otroka za vseh 12 mesecev. Če ni velike razlike v dohodkih med vama bo vračilo itak skoraj takšno, kot da bi delal ne vem kakšne optimizacije. Če pa ti zaslužiš bistveno več- pač vsaka šola nekaj stane.


tu je ravno catch, zato čakava, da se zadevo najbolj optimalno reši. Na začetku sem pač jaz vložil v roku, 6 mesecev in ona 6 mesecev, pa se je potem zaradi tega nekaj 100e šenkalo našim...no zdaj je govora o veliko večji cifri, zato ne bi kar tako zamahnil z roko...


Spet prodajaš buče. Prvo kot prvo, to bi lahko naredila povsem enako letos in potem podala ugovor, ko bi uspela točno izračunat. Ugovor lahko podaš neodvisno od tega kako si uveljavljal otroke v roku. Kot drugo ta izračun bi lahko naredila brez težav tudi januarja. Tretje, če bi nastalo za veliko več kot par 100 EUR razlike razlike pri delitvi pol pol, potem je evidentno velika razlika v dohodku med vama, kar spet pomeni, da bi brez težav uveljavljala takrat ko je bil rok, ker je očitno kako bi bilo treba uveljavljat. In kot četrto traja točno 3 sekunde da preveriš ali ti je bil izdan informativni izračun, kakor tudi datum le tega. Vsaka šola pač nekaj stane. Zgoraj si dobil nasvet kako lahko probaš zadevo rešit in namesto, da spet jamraš poskusi in boš videl. Če ne, ti pa še vedo ostane, da poštarja tožiš.

Horas ::

novak-t je izjavil:

Jaz sem imel že včeraj popoldan (takrat sem gledal). Samo ni bilo vročenega dokumenta, samo pod letno odmero dohodnine sem šel (pri meni je bil ikona čez pol strani), nato pa pod informativni izračun dohodnine.


isto pri meni.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

billy ::

telexdell je izjavil:

Zakaj pa mati ne uveljavlja olajšave za otroke v Avstriji? Ali pa jih ona tam, ti pa pri nas?


Ker potem skupno gledano dobiva nazaj manj. v AT skoraj nič ne plača dohodnine, medtem ko jaz tu kar veliko, kar potem lahko dobim nazaj zaradi olajšave.

Tidule je izjavil:

billy je izjavil:

telexdell je izjavil:

billy je izjavil:



Saj sem napisal da jaz vem, gre se za drugo osebo, katera pa ne dobi tako hitro teh podatkov...avstrijci pac

Če ni imela dohodkov pri nas potem mati otrok ne bo dobila izračuna dohodnine in ga bo v 30 dneh morala vložiti sama. Če pa ga bo dobila pa bo morala v predpisanem roku vložiti pritožbo in navesti dohodke iz tujine. Torej lahko situacijo rešiš tako, da ona v pritožbi prijavi otroka za vseh 12 mesecev. Če ni velike razlike v dohodkih med vama bo vračilo itak skoraj takšno, kot da bi delal ne vem kakšne optimizacije. Če pa ti zaslužiš bistveno več- pač vsaka šola nekaj stane.


tu je ravno catch, zato čakava, da se zadevo najbolj optimalno reši. Na začetku sem pač jaz vložil v roku, 6 mesecev in ona 6 mesecev, pa se je potem zaradi tega nekaj 100e šenkalo našim...no zdaj je govora o veliko večji cifri, zato ne bi kar tako zamahnil z roko...


Spet prodajaš buče. Prvo kot prvo, to bi lahko naredila povsem enako letos in potem podala ugovor, ko bi uspela točno izračunat.


Isto bi zamudil rok za ugovor, če sploh ne bi vedel, da sem dobil že izračun - tako kot v tem primeru sedaj, ko ga poštar ni prinesel.

Edina safe varianta torej je, da dam jaz otroka not v začetku leta za celo leto, potem pa pač dobim nazaj max znesek, in nakažem mami toliko, kot bo imeli ona za plačat dohodnino - kot da bi torej preračunala, da ona ne plača nič, jaz pa dobim nazaj. Ampak to se težko zmeniš, če si ljudje ne zaupajo 100% :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

delavec44 ::

Najlažje je, da ga prijaviš že v službi in mesečno dobivaš večji neto. S tem ne kreditiraš države.

Januarja in ob ugovoru lahko potem še vedno spremeniš.

Tidule ::

billy je izjavil:


Isto bi zamudil rok za ugovor, če sploh ne bi vedel, da sem dobil že izračun - tako kot v tem primeru sedaj, ko ga poštar ni prinesel.

Edina safe varianta torej je, da dam jaz otroka not v začetku leta za celo leto, potem pa pač dobim nazaj max znesek, in nakažem mami toliko, kot bo imeli ona za plačat dohodnino - kot da bi torej preračunala, da ona ne plača nič, jaz pa dobim nazaj. Ampak to se težko zmeniš, če si ljudje ne zaupajo 100% :)

Nehaj bluzit. Mirno bi lahko kadarkoli v 3 sekundah preveril ali je bi infirmativni izracun izdan ali ne. Glede na to da so izracuni konec marca in konec maja in glede na to da je rok za pritozbo 30 dni, ni ravno rocket science preverit. Kot drugo, tudi ce v osnovi vse uveljavljas na eni osebi lahko potem vlozis ugovor. Zgubis pa recej manj ce pozabis ugovarjat kot ce sploh nic ne prijavis.

A tudi to da si z materjo lastnih otrok ne zaupata, je postarjeva krivda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

billy ::

delavec44 je izjavil:

Najlažje je, da ga prijaviš že v službi in mesečno dobivaš večji neto. S tem ne kreditiraš države.

Januarja in ob ugovoru lahko potem še vedno spremeniš.


Ali pa tako ja, ampak potem ta denar ne bo prišel v kupčku, pa raje ne :)

Tidule ::

ja, ker je boljše zamudit rok in dobit 0...

Meee ::

Pa a si poklical na FURS pa vpraša če se da kaj naredit? namesto da se tukaj kregate :D

Načeloma so kar prijazni, glede na tvoj izgovor (nisem prejel fizično pošte) bi morda ti lahko dali kak izredni rok za pritožbo ?

Js tudi delam pritožbe po prejetem izračunu, ker imam podobno situacijo (en od naju dela v tujini, dohodek izredno variira), je pa res da imam vse narejeno online..

GupeM ::

Tidule je izjavil:


A tudi to da si z materjo lastnih otrok ne zaupata, je postarjeva krivda?

Mogoče. Saj veš kako je otroki in poštarji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS: vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
223592 (2529) buttcrack
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435387 (3609) XLapse
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346594 (4233) harvey
»

dohodnina vprašanje

Oddelek: Loža
143819 (3272) smacker
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195509 (4754) harmony

Več podobnih tem