» »

Socialna pomoc?

Socialna pomoc?

1 2
3
»

Double_J ::

Po 26. letu imaš sigurno polno pomoč, ker oni ne morejo dokazati, da ti ni treba plačevati najemnine/stroškov staršem, ter da ti ni treba kupovati svojo hrano.

Tako da ni neke razlike ali živiš pri starših, ali pri kakšnem tujcu.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

UNIVERZUM ::

@Double Ne seri nekaj iz glave. Če živiš na naslovu, kjer živijo tudi starši, ti v primeru, da ne priložiš najemne pogodbe znižajo DSP (poznam primer, kjer je tip brez premoženja živel pri starših, no ja nadstropje nad starši pa ni prejemal polne DSP-okoli 200 od max 260€).

Na CSD so mu razložili, da brez najemne pogodbe in pogodbe o delitvi stroškov (če obstaja samo en števec za celotno stanovanje/hišo), ni upravičen do polne DSP.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

BaToCarx ::

Double_J ::

@Double Ne seri nekaj iz glave. Če živiš na naslovu, kjer živijo tudi starši, ti v primeru, da ne priložiš najemne pogodbe znižajo DSP (poznam primer, kjer je tip brez premoženja živel pri starših, no ja nadstropje nad starši pa ni prejemal polne DSP-okoli 200 od max 260€).


Jaz sem dobil takoj polno, brez da bi sploh karkoli zahtevali. Je pa res, da živi samo en starš tukaj.

Samo pomojem... tudi če kje drugje živiš, te lahko starš še vedno financira. Tako da se mi zdi nesmiselno.
Dve šivanki...

shadeX ::

Nekaj me na hitro zanima.

Slišal sem da če želiš prejemati socialno pomoč, lahko imaš avto do 7k vrednosti. Ali to drži, ali pa sploh avta ne smeš imeti?

shadeX ::

Never mind. Sem dobil podatek.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Double_J ::

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Kadar je upravičencu zagotovljeno bivanje, se šteje, da mu je zagotovljena osnovna oskrba v mesečni vrednosti 15% minimalnega dohodka, ki bi mu pripadal, če ne bi imel drugih dohodkov.

Kadar je upravičencu zagotovljena prehrana, se šteje, da mu je zagotovljena osnovna oskrba v mesečni vrednosti 40% minimalnega dohodka, ki bi mu pripadal, če ne bi imel drugih dohodkov.


OP, če si tam brez potrebe izjavljal da te hranijo, potem so ti pač odbili 40%.

univerzum... zdej so mi res začeli odbijati 15%, ker sem na istem naslovu kot starši, prej nikoli niso. Samo to ni neke posebne razlike... namesto 265€ dobiš 225€.
Dve šivanki...

shadeX ::

Eno kratko vprašanje.

Če želiš prejemati socialno pomoč, koliko denarja lahko imaš na računu da si še upravičen do prejema? Predvidevam da če imaš 50k € nisi upravičen do pomoči. Kolikšen je tisti minimalni znesek, ali mora biti račun čisto prazen ?

Mogoče kakšen link do kakšnega člena. Sem brskal po CSD strani ampak ne najdem.

[D]emon ::

Ti vse pise v dokumentaciji na CSD-ju. V skrajnem primeru se sprehodi do lokalnega CSD-ja in povprasaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

Jah ne gre se zame ampak za neko drugo starejšo osebo. Bom rekel naj povpraša, če pa kdo slučajno ve. oz ima izkušnje naj pove. :)

[D]emon ::

Ce hoces uveljavljat socialno pomoc, ti bodo presnofal in prebrskal vse. Od bancnega racuna do raznih drugih financnih pizdarij in podobno.

Pri meni so se obesili na enoletno varcevalno pogodbo iz leta 2005(!) ko sem pred kratkim oddal vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev za placevanje obveznega zavarovanja.

Drugace pa je razlaga tega, kdo je upravicen do podpore, lepo navedena na strani MDDSZ:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

s6c-gEL ::

http://med.over.net/forum5/read.php?58,...
Denarne socialne pomoči se ne dodeli samski osebi oziroma družini, ki ima prihranke oziroma premoženje, ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka.

In za 3 mesece nazaj hočejo bančne izpiske.

shadeX ::

Ubistvu se gre za nekega starejšega gospoda, ki živi v najemniškem stanovanju ( sicer še z svojo mamo - 480EUR penzije ). Ta človek si je pred nekaj leti izposodil 500EUR od nekih ljudi ( najbrž mutni posli ). Zadnja 2 meseca ga terjajo za 2000EUR da mora vrniti. Uglavnem nič od tega ni važno. On ima 3500EUR na računu. 2000EUR mora povrniti in 1100EUR potrebuje za nujna popravila v stanovanju. Ostane mu 400EUR. Seveda nima nobenega drugega premoženja in ker mu ostane še 400EUR (toliko mu bi ostalo na računu ) bi zaprosil za socialno.

Zato sprašujem. In ali je možno da jo tudi dobi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

[D]emon ::

Naj odda vlogo na CSD skupaj z bancnimi izpiski za zadnje tri mesece. Ko bo dobil odlocbo bo vse lepo napisano.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

Ali lahko vprašajo kam je šlo 3100€? (sicer najbrž za popravila v stanovanju bi bil upravičen )?

[D]emon ::

Seveda lahko vprasajo, in bodo vprasali.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jalovec09 ::

Pomojem se to vse upošteva in vrjetno bo socialna 0 evrov.

Ker te izpiski so kr neki, ker upoštevajo vse dohodke na računu za leto in dve nazaj. Vem, ker sem nekaj časa dobival socialno, zbrskal pa vse.

Torej daš vlogo in to je vse kar lahko storiš. Če daš izpiske od drugega bančnega računa na katerem je 0 evrov, nič ne pomaga, ker zbrskal bodo vse, čisto vse.

shadeX ::

Ta gospod je brezposelen že 2-3leta odkar je šla firma v kateri je bil zaposlen rakom žvižgat in od takrat ni dobival na račun nobenih dohodkov. Do sedaj je pač živel od prihrankov.. ki pa jih je zmanjkalo oz. naj bi kmalu.

[D]emon ::

Glej, kakrsnokoli nadaljno razpravljanje tu gori je brezplodno; gospod naj poda vlogo na CSD, in bo potem tocno vedel pri cem je.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

RutS ::

Gledajo izpiske za 3 mesce nazaj in vse drugo imetje...plus, če mu sedaj zavrnejo vlogo, mora 3 mesce čakati na ponovno oddajo vloge... do takrat pa bo itak imel malo dnarja, če mora to vse plačati, in nobenih dohodkov, tako da če ne drugega,jo bo dobil čez 3 mesce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RutS ()

shadeX ::

Če mu zavrnejo bo mal težko živel s 400€ cele 3 mesece. Maja bo kar bo..

Hvala za informacije.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332010 (12804) St235

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213857 (143210) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026124 (22291) Alubadar
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569522 (60696) jype

Več podobnih tem