» »

Dohodnina

Dohodnina

strani: 1 2 3 »

chokolino ::

Mene pa zanima, če kdo ve, kako in do kdaj je treba poslati zahtevek za vračilo akontacije dohodnine, ki je bila plačana od dividend? Obstaja kakšen poseben obrazec, je potrebno prilagati kakšne dokumente?

Me tudi zanima, če so stroški izplačila dividend povsod 5 evrov, ali je samo moja banka tako požrtna?

Zgodovina sprememb…

Lakotnik29 ::

Plačana akontacija dohodnine se poračuna pri izračunu dohodnine. Če nisi prejel informativnega izračuna, moraš sam vložit vlogo za odmero dohodnine.

Informativni izračun je prispel ampak dohodki od kapitalskih dobičkov v njem niso zajeti, kolikor vem je treba zanje oddati posebno napoved, če presegajo 1000 evrov, kar v mojem primeru ne. Ampak ker nimam v celoti izkoriščene olajšave, me zanima, če lahko izterjam tudi vračilo akontacije dohodnine plačane od dividend in na kakšen način.

MadMicka ::

Ne moreš, ker gre pri dividendah za cedularni davek, 25% plačaš državi v vsakem primeru, če prodaš in zaslužiš prej kot v petih letih od nakupa, itd.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: MadMicka ()

Glede na to, da gre za dve različni stvari, se mi to ne zdi najbolj logično. Izgleda, da bo treba kar pri uradnem viru preveriti.

http://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodk...

Kot ti je pravilno napisal Madmicka pri tebi sploh ne gre za to, da si plačal akontacijo ampak si plačal končni davek.

Zgodovina sprememb…

Glede na to, da je prav vsak oproščen plačila davka do višine dohodka 6.519,82, mi je popolnoma nelogično zakaj bi bilo pomembno iz katerega vira prihaja. Zakaj denimo bi bil oproščen davka, če si dohodek prejel z najemninami, darili ...., ne pa tudi z dividendami. Če to drži, gre za čisto navadno svinjarijo in diskriminacijo.

sagy ::

Ker je dohodek od dela nekaj drugega kot dohodek od praskanja po riti?

chokolino je izjavil:

Glede na to, da je prav vsak oproščen plačila davka do višine dohodka 6.519,82, mi je popolnoma nelogično zakaj bi bilo pomembno iz katerega vira prihaja. Zakaj denimo bi bil oproščen davka, če si dohodek prejel z najemninami, darili ...., ne pa tudi z dividendami. Če to drži, gre za čisto navadno svinjarijo in diskriminacijo.

Zato ker so doloceni prihodki obdavceni z koncnim davkom in se ne pristevajo v letno dohodnino. Tudi najmenina je tak primer. Tako da v grobem je razlika med aktivnimi in pasivnimi viri prihodkov.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

chokolino je izjavil:

Vsak je oproščen dohodnine do tega zneska. Prvega januarja, ko zaviješ na Petrol po karkoli že potrebuješ za preganjaz mačka, plačaš poln DDV za to stvar.

XLapse ::

če imaš 32.040EUR bruto v letu 2019 od avtorskih pravic in plačaš (cca) 23% akontacije mesečno, mi bodo kaj vrnili al bom mogel doplačat? Mučim se ko nor zračunat pa ne znam več :(

V glavnem vidim da mi slabo kaže in z vračilom ne bo nič oziroma kakih 20EUR. Right?
bad troll | i5 8500 | S10+ Galaxy | RazerBlackWidowV2

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: XLapse ()

Ja bogi revček no... a tudi v obrazec od davčne je to težko pretipkat, da ti potem izračuna dohodnino?

Machete ::

Pa saj ni v tem fora. Fora je da pa pove bruto letno, pa da kak print screen transakcije s paypala :]
Asrock-Z87Pro4|i5-4670K@4,3|4x4GB|GTX-1080|850EVO-250GB|WD2TB|W10Pro
Galaxy S10

GupeM ::

Po mojih izračunih boš moral plačati še kakšnih 2000 - 2500 eurov. Ker si pač veliko zaslužil, je prav, da tudi veliko plačaš. Pa ko boš plačal, se pohvali, koliko si plačal.
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
351539 (297) Lakotnik29
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

342746 (385) harvey
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

15022029 (3255) Invictus
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

8711322 (9329) Invictus
»

Davčna olajšava - član družine

193716 (2961) harmony

Več podobnih tem