» »

Preprodaja stanovanj

Preprodaja stanovanj

1
2
3

-valvoline- ::

...In Paris, where second homes are common, they're subject to a tax equal to 60% of the market value of rent...

Poj pa mej prazno stanovanje.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

-valvoline- je izjavil:

Na prazna stanovanja je tudi drzava v minusu, ne pobira se davka na najemnino, drzava je pod pritiskom da poskrbi za umetni primankljaj stanovanj.
https://www.fastcompany.com/90305242/ta...


a ti misliš, da so vsi najemodajalci angeli in ne opeharjajo države? :))
Ko sem še jaz bil podnajemnik mi je lastnik v pogodbi napisal, da plačujem za polovico manj.
Jaz komot dam stanovanje v najem. Torej če jaz pomagam državi, bo ona meni. Torej, če želi da imam podnajemnika, mi naj zmanjša davke. Pa ne samo pri najemnini. Pri vseh položnicah.
Če pa ne, pa ceno najemnine 1000€+..

-valvoline- ::

Drzava ti bo lepo nabila davek v visini 50% trzne najemnine mesecno na prazno stanovanje, se naslednji dan ga bos oddalv najem, tudi zastojn ce bo treba.

Zgodovina sprememb…

smetko ::

-valvoline- je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja pa kaj?

To je kot bi nekdo porajtal, da imaš motor/avto, ki ti cel teden sedi v garaži in ga furaš čez vikende in bi prišel na idejo, da ga bo čez teden fural poštar ali pa boš plačal super davek.

Ti motorno/prevozno sredstvo primerjas strehe nad glavo tj stanovanjsko problematiko? RLY?
Na zahodu tole je ze zdavnaj poslihtano, tam prakticno ni praznih stanovanj ker lastnikom se enostavno financno ne izzide da so prazna zarad visokih davkov na prazna stanovanja.


Če bi tvoje trditve držale, bi bil splet poln poročil o davku na prazna stanovanja.
Se pa pogosto s to temo omenja Vancouver, vendar z pičlim rezultatom. Število stanovanj, katera se oddajajo, je od leta 2018, ko so s tem davkom začeli, povečalo za ogromnih 0,1%.
https://simple.wikipedia.org/wiki/Empty...
No comment

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smetko ()

Alien123 ::

-valvoline- je izjavil:

Drzava ti bo lepo nabila davek v visini 50% trzne najemnine mesecno na prazno stanovanje, se naslednji dan ga bos oddalv najem, tudi zastojn ce bo treba.


pol pa bom dal brata za podnajemnika in mu bom računal 0€, čeprav ne bo notri živel..
kaj pa zdaj?

Magic1 ::

A brat pa ne bo rabil bit nikjer drugje prijavljen? A še živi pri mami? Ne bo večno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

-valvoline- ::

Alien123 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Drzava ti bo lepo nabila davek v visini 50% trzne najemnine mesecno na prazno stanovanje, se naslednji dan ga bos oddalv najem, tudi zastojn ce bo treba.


pol pa bom dal brata za podnajemnika in mu bom računal 0EUR, čeprav ne bo notri živel..
kaj pa zdaj?

Kontrolira se preko mesecnih poloznic, ce je mesecno porabljeno pod npr 100e rezije te opalijo z kazen ker goljufas. Tist k se bo zacasno moral preselit bo moral tega tudi uradbo dokazat. Na danskem velja ta sistem.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Magic1 je izjavil:

A brat pa ne bo rabil bit nikjer drugje prijavljen? A še živi pri mami? Ne bo večno.


wtf.. A misliš, da ko sem jaz bil v najemu, da sem se tja prijavil? Še vedno sem bil doma prijavljen.

-valvoline- je izjavil:

Alien123 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Drzava ti bo lepo nabila davek v visini 50% trzne najemnine mesecno na prazno stanovanje, se naslednji dan ga bos oddalv najem, tudi zastojn ce bo treba.


pol pa bom dal brata za podnajemnika in mu bom računal 0EUR, čeprav ne bo notri živel..
kaj pa zdaj?

Kontrolira se preko mesecnih poloznic, ce je mesecno porabljeno pod npr 100e rezije te opalijo z kazen ker goljufas. Tist k se bo zacasno moral preselit bo moral tega tudi uradbo dokazat. Na danskem velja ta sistem.


aja? Kaj pa če je pri punci večinoma časa? kaj pa zdaj?..
daj valvoline nisi na danskem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Magic1 ::

Sej s tem bi se marikaj uredilo, ker bi bil celo kakšen razlog več, da bi se folk celo prijavljal.
Magic

-valvoline- ::

Se pa strinjam da je davek na rente absolutno previsok in se zato goljufa na cifre. Davek bi moral bit max 10%. Jaz bi v drzavi uvedel enotno davcno stopnjo na vse 10% tudi za place in ddv(visji in nizji enotni), potem noben ne bi vec goljufal.
Lahko se seveda zakonodaja tudi malo spremeni, da bo bolj prijazna najemodajalcem.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

-valvoline- je izjavil:

Se pa strinjam da je davek na rente absolutno previsok in se zato goljufa na cifre. Davek bi moral bit max 10%. Jaz bi v drzavi uvedel enotno davcno stopnjo na vse 10% tudi za place in ddv(visji in nizji enotni), potem noben ne bi vec goljufal.


tu se pa strinjam s teboj :D

Spiky28 ::

Tip bi prestavil davek za vse na 10%, hahaha. Misliš, da je davek za brez veze? Da dajejo denar na kup v štumf za hude čase. Daj ne smeši se, zame si zgubil vso kredibilnost.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Ima tu okoli kdo izkušnje s preprodajo stanovanj?

Da kupiš stanovanje, ga malo urediš, da je videti lepše, in prodaš 10-20% dražje. Pri tem izkoristiš tudi to, da imaš gotovino pripravljeno, in kupiš stanovanje, ki ima glede na razmere na trgu ugodno ceno, ker se prodajalcu mudi.

Se s tem kdo pri nas ukvarja? Je zaradi obdavčitve dohodka sploh ekonomsko smiselno?


Moj kolega je to nardil, sicer samo z 1 fletom, našel je nek flet, imel je 70k keša, ker pač nikamor nič ne vlaga in se je šel špilat, ter kupil flet za 50k, ga obnovil za cca. 10k in prodal čez 5 let za 81k...

Ampak tip je električar in keramičar tako da no ja... Je pa bil not prjavljen 4 leta in tako plačal le 2%...

Pa to je blo med leti 2011 in 2016
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Furbo ::

-valvoline- je izjavil:

Ti motorno/prevozno sredstvo primerjas strehe nad glavo tj stanovanjsko problematiko? RLY?
Na zahodu tole je ze zdavnaj poslihtano, tam prakticno ni praznih stanovanj ker lastnikom se enostavno financno ne izzide da so prazna zarad visokih davkov na prazna stanovanja.

Kakšno problematiko? Koliko ljudi nam živi pod mostovi? Krneki.

Seveda imamo pa neomejeno kandidatov za subvencionirana ali zastonj stanovanja, to je pa povsod po svetu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

bbbbbb2015 ::

Okapi je izjavil:

Ima tu okoli kdo izkušnje s preprodajo stanovanj?
Da kupiš stanovanje, ga malo urediš, da je videti lepše, in prodaš 10-20% dražje. Pri tem izkoristiš tudi to, da imaš gotovino pripravljeno, in kupiš stanovanje, ki ima glede na razmere na trgu ugodno ceno, ker se prodajalcu mudi.
Se s tem kdo pri nas ukvarja? Je zaradi obdavčitve dohodka sploh ekonomsko smiselno?


To ekonomsko ni smiselno, razen če si po profesiji in dnevni dejavnosti mojster za te stvari. Poznal sem enega parketarja, ki je kupoval (s kreditom) stare hiše, ter jih "uredil", ter na hitro prodal.
Glej, to moraš biti najmanj malo po duši nepošten.
Ker človek je kupil hišo, katera je imela razpoko tako, da je pri temelju bila 3mm, pri strehi pa 3cm. Hiša je bila grajena na še starejših temeljih pa se je del starejših temeljev pogreznil, ter je hiša počila.

To so gips plošče navili znotraj, ter izolacijo naredili zunaj. Pa je zgledala hiša kot nova.

Če odbijaš DDV za material (ki ga dobiš na 60 dnevni plačilni rok pri Merkurju), če imaš rabate na okna, vrata, naročaš parket direktnmo iz fabrike in dejansko sam znaš zbrusiti in polakirati parket, potem to je profitabilna dejavnost.

Poznal pa sem enega takega, ki je šel v stečaj (njegova firma v bistvu). Hiše in stanovanja je prodajal dobesedno od 1998 do 2008. Ko je prišla kriza, je imel za 2500 kvadratov vsega stanovanj, poslovnih prostorov, kar češ. Prodaja se je hipoma ustavila, banko je servisiral do 2012, ko je skopnel dobesedno ves zaslužek preteklega desetletja, potem pa je vse šlo v stečaj.

Tako da ta kruh je izjemno trd.

-valvoline- ::

Da se fajn sluzit ampak izkljucno z veliko kesa v ozadju in investicijami v novogradnje, blokovska stanovanja ter vrstne hise. Zasluzki so preko 100% v zabarlendu tudi preko 200%. Za tak biznis mors imet najmanj milijoncka startnega kapitala ter sposobnost podmazovanja uradnikov in obcinskih veljakov.

Invictus ::

Prej se da služit v Mariboru, saj so tam občinarji cenejši za podkupit kar se tiče gradbenih dovoljenj.

Zoki ne da gradbenega dovoljenja za nizko podkupnino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

Jaz poznam par malih gradbincev, ki se postransko ukvarjajo s tem. Logicno jim gre to solidno v posel, ker lahko obcasno uporabijo lastne presezne kapacitete. Par opazanj:
- dobički so nizki, pod 10.000 jurjev na posel (ne upoštevajoč lastnih ur)
- občasno cela zadeva kihne, in se začasno ustavi. Lani je bilo precej tezko spravit nepremičnine v promet z dobičkom.

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

Prej se da služit v Mariboru, saj so tam občinarji cenejši za podkupit kar se tiče gradbenih dovoljenj.

Zoki ne da gradbenega dovoljenja za nizko podkupnino...

Sistem je podrejen ceglarski mafiji. Precej tezav se lahko odpravi zgolj z eno potezo. Zakonsko se doloci da vsepovsod kjer je asfaltirana cesta z obeh straneh v pasu npr 10 metrov da bo vso zemljice po defaultu zazidljivo, seveda ce izpolnjuje nekih normalnih gradbenih pogojev in ne moti obstojece objekte in infrastrukturo.

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

Valvoline trenutno je najemniških stanovanj dovolj ker Airbnb ne laufa več. Tako bo vsaj eno leto po moje.

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

Invictus je izjavil:

Prej se da služit v Mariboru, saj so tam občinarji cenejši za podkupit kar se tiče gradbenih dovoljenj.

Zoki ne da gradbenega dovoljenja za nizko podkupnino...

Sistem je podrejen ceglarski mafiji. Precej tezav se lahko odpravi zgolj z eno potezo. Zakonsko se doloci da vsepovsod kjer je asfaltirana cesta z obeh straneh v pasu npr 10 metrov da bo vso zemljice po defaultu zazidljivo, seveda ce izpolnjuje nekih normalnih gradbenih pogojev in ne moti obstojece objekte in infrastrukturo.



Neumnost jaz bi naredil kontra

Nobenega gradbenega dovoljenja vec izdat dokler ne bo zadnja razpadajoca bajta obnovljena ali porusena in na novo zgrajena

Hkrati pa seveda visok davek na neobnovljene hise in bloke fasade, strehe, podrtije obdavcit mocno ce nocejo oz. Ne morejo placevat zarubi drzava in na drazbo za 1e s pogodbo da v x letih oseba obnovi, ce ne obnovi penali in zarubit spet

Bi bil hitro red
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Šimpanz ::

Torej noben v sloveniji ne sme nič zgraditi, dokler ne bo obnovljena ena napol porušena bajta nekje bogu izanogu. To pomeni da smo zaključili z vsemi gradnjami za ene 100 let. Cene starih stanovanj pa v nebesa. Bravo genij.

Kaj pomeni neobnovljena hiša, fasada, streha. Ali je to da bajta ni prebarvana, straha stara ene 20 let, dovolj za večjo obdavčitev. Kdo bo to določal?

Svoje neumnosti raje zadrži zase.

Mato989 ::

Šimpanz je izjavil:

Torej noben v sloveniji ne sme nič zgraditi, dokler ne bo obnovljena ena napol porušena bajta nekje bogu izanogu. To pomeni da smo zaključili z vsemi gradnjami za ene 100 let. Cene starih stanovanj pa v nebesa. Bravo genij.

Kaj pomeni neobnovljena hiša, fasada, streha. Ali je to da bajta ni prebarvana, straha stara ene 20 let, dovolj za večjo obdavčitev. Kdo bo to določal?

Svoje neumnosti raje zadrži zase.


Daj preberi še 1x... vse neobnovljene bajte in ruševine pa obdavčit tako močno, da jih bodo lastniki raje donirali državi ki jih da na avkcije za 1EUR...
Kaj pomeni neobnovljena bajta? To pomeni da se v zadnjih 20 letih niso naredila primerna vzdrževalna dela... razlika je itak očitna, ko vidiš kdo vlaga v bajto in kdo ne. V Ljubljani in vsepovsod imaš polno zanemarjenih bajt in fasad in streh in ruševin.

V 2 letih bi bil red!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

trancer01 ::

Ah, red, ne se hecati, no.;((

Šimpanz ::

Aha ti bi v ene treh stavkih rešil probleme z nepremičninami. Se vidi da si še otrok. Sanjaj kar naprej.

Alien123 ::

Mato živi v svoji iluziji.. On bi vse obdavčil, vsem bi samo jemal..

-valvoline- ::

Precejsen delez starejsih bajt sploh v mestih se steje kot kulturna dediscina, neumnost par ekselans. Pa tako zakonsko je prepovedano rusenje teh grdosij. Sem se skor opekel z nakupom takega sranja, z namero porusit. Se dobr da sem se prej pozanimal. Birokratski mastodont vsepovsod, dobesedno davljenje v predpisih ter neumnih postopkov.

digitalcek ::

Alien123 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Se pa strinjam da je davek na rente absolutno previsok in se zato goljufa na cifre. Davek bi moral bit max 10%. Jaz bi v drzavi uvedel enotno davcno stopnjo na vse 10% tudi za place in ddv(visji in nizji enotni), potem noben ne bi vec goljufal.


tu se pa strinjam s teboj :D


Strinja se celo hrvaška davkarija, oz. njihovo ministrstvo za finance, zato tiste njihove državljane, ki oddajajo apartmaje, obdavči tako malo, da ta SMEŠNO NIZEK davek poravnajo že s tem, da samo enkrat, največ pa trikrat (150-1500 kun po postelji) oddajo to posteljo.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato živi v svoji iluziji.. On bi vse obdavčil, vsem bi samo jemal..


Jaz bi jemal samo tistim ki ne morejo ali ne želijo vzdrževat bajt... nič drugega, na drugi strani bi eni tu jemali samo zato ker so prazna... NE, če je bajta lepa, urejena, je to potem to

Podrtijam pa nabit visoke davke za kažnjo izgleda okolja in če ne popravijo pač dat na avkcijo, kdobo kupil se mora zavezat da v 1 letu renovira v "perfekcijo"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

AaBoy ::

@Mato989

Jaz bi jemal samo tistim ki ne morejo ali ne želijo vzdrževat bajt... nič drugega, na drugi strani bi eni tu jemali samo zato ker so prazna... NE, če je bajta lepa, urejena, je to potem to


Se pravi, vse ki se tezko skozi prebijajo bi jih ti kar na cesto vrgo?. To ti je socialen cut.

Mogoce si ga prevec z vzgled vzel samo ni zapor ampak izvrzba:

Mato989 ::

AaBoy je izjavil:

@Mato989

Jaz bi jemal samo tistim ki ne morejo ali ne želijo vzdrževat bajt... nič drugega, na drugi strani bi eni tu jemali samo zato ker so prazna... NE, če je bajta lepa, urejena, je to potem to


Se pravi, vse ki se tezko skozi prebijajo bi jih ti kar na cesto vrgo?. To ti je socialen cut.

Mogoce si ga prevec z vzgled vzel samo ni zapor ampak izvrzba:


Naj prodajo in gredo v manjši flet... simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Šimpanz ::

Me res zanima kako bi vsaj ene 30% starih ljudi zmetal na cesto, ker pač ne morejo (znajo) obnoviti svojih starih hišk, kmetij.

Mato989 ::

Šimpanz je izjavil:

Me res zanima kako bi vsaj ene 30% starih ljudi zmetal na cesto, ker pač ne morejo (znajo) obnoviti svojih starih hišk, kmetij.


Če nekaj ne znaš ali nočeš obnovit (ali nimaš denarja) potem ti propada... tega eni ne dojamete... Če nekaj od tega ne znaš ali želiš potem je bolje prodat pod ceno in prepustit nekomu ki lahko obnovi... tu bi bil potreben vložek države, da proda z zahtevo v kratkem roku obnove!

Propadajoče stavbe so slabe za notri živeče ljudi (sploh ko je vlaga itd...) hkrati pa izrazito degradirajo izgled okolice.

Dovolj mam teh zgodbic revnih vdov ki živijo z 380€ penzije in 250m2 bajt ki je bila grajena leta 1910 s strani njenega dedeka in nikoli več renovirana...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Šimpanz ::

Saj to je problem, ti gledaš. da drugi majo ti maš pa kito in te žre. Živiš pri mamici in si jezen na ves svet. Kaj ta boli kakšno fasado/streho ma sosed, mene čisto nič ne briga v kakšnem avtu se vozi sodelavec.

Mato989 ::

Kaki mamici? Jaz sem lani kupil flet, nič bat... z urejeno fasado in streho (vse mlajše od 8 let) in tudi notranjost stanovanja je praktično vse novo, razen kopalnice(ki je stara 12 let).... tako da ne vem kaj ti bluziš
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Kaki mamici? Jaz sem lani kupil flet, nič bat... z urejeno fasado in streho (vse mlajše od 8 let) in tudi notranjost stanovanja je praktično vse novo, razen kopalnice(ki je stara 12 let).... tako da ne vem kaj ti bluziš


Pozabil si omenit, da sta ti mamica pa atek dala 10kEUR zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

_Tom_ ::

-valvoline- je izjavil:

Najboljse stara bajta, porusit in takoj delas.


Mogoče v tvoji domišljiji....v realnem svetu nikakor ne. Najprej gradbeno dovoljenje za rušitev, nato novo gradbeno dovoljenje, če parcela sploh še ustreza lokacijskim zahtevam...

Mato989 ::

_Tom_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Najboljse stara bajta, porusit in takoj delas.


Mogoče v tvoji domišljiji....v realnem svetu nikakor ne. Najprej gradbeno dovoljenje za rušitev, nato novo gradbeno dovoljenje, če parcela sploh še ustreza lokacijskim zahtevam...


To je drug problem Slovenije, tu se strinjam... Gradbeno dovoljenje bi moralo biti enostavno izdano za neko kvadraturo in višino bajte, upoštevat bi se moralo zahteve OPNja in to je to... in ti bi mel gradbeno v roki od zemljišča ki recimo piše, da se lahko BRUTO površina pozida toliko in toliko ter tam in tam, višina toliko in toliko ter treba je ustrezat vsem OPN zahtevam... ko gradnjo končaš pride inšpektor, preveri če so vse zahteve urejene oz. si se jih držal da štempelj in to je to...

Ne pa naša gradbena... trololol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

digitalcek ::

Mato989 je izjavil:

Kaki mamici? Jaz sem lani kupil flet, nič bat... z urejeno fasado in streho (vse mlajše od 8 let) in tudi notranjost stanovanja je praktično vse novo, razen kopalnice(ki je stara 12 let).... tako da ne vem kaj ti bluziš


NE SODI drugih po sebi! Niso vsi aktivni, biznismeni, vsi se NE ukvarjajo z bitkravami.

So tudi upokojenci s 500, 400, tudi samo s 300EUR pokojnine.
Torej vse strpat v domove, najbolje sedaj, dokler še razsaja korona.
Njihova stanovanja pa pobrat za "naše"...

Človek ima pravico, da je revež! In dokler plačuje položnice, mu ne moreš NIČ.

Iz dobro obveščenih virov vem, da mnoge zelo mikajo meščanska stanovanja v centru Ljubljane, ki imajo praviloma površino 80-140 kv. metrov. Pa še kako mikajo... Zaradi velikosti + lokacije.

V 130 metrov spraviš najmanj 10-12 airbnb-jevcev. 10 x 40 evrov je 400 evrov dnevno.
10.000+ evrov mesečno = dobra direktorska plača.

Sedaj sicer ne, po koroni pa spet...

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Zato bi jaz Airbnb prepovedal ali pa omejil, da se lahko vrši samo v največ dvostanovanjskih stavbah, sicer pa se lahko odda največ ena soba v stanovanju, kjer zraven biva tudi lastnik in še to za omejeno število dni v letu.

Valvoline ::

_Tom_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Najboljse stara bajta, porusit in takoj delas.


Mogoče v tvoji domišljiji....v realnem svetu nikakor ne. Najprej gradbeno dovoljenje za rušitev, nato novo gradbeno dovoljenje, če parcela sploh še ustreza lokacijskim zahtevam...

Gradbeno dovoljenje za nadomestno gradnjo dobis prakticno takoj. Je pa res da plac mora bit dovolj velik in na pravem mestu da tega dopusca. Novo hiso zgradis, staro potem podres.

trancer01 je izjavil:

Zato bi jaz Airbnb prepovedal ali pa omejil, da se lahko vrši samo v največ dvostanovanjskih stavbah, sicer pa se lahko odda največ ena soba v stanovanju, kjer zraven biva tudi lastnik in še to za omejeno število dni v letu.

Noro pri sistemu je da so place dejansko tiste k so najbolj obremenjene. Kriptasi ne placajo nic, airbnbjevci nic, pol stanovanja se oddaja na crno pol pa prijavi na 1/3 najemnine, svercarji z avtami nic itn...

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Mato989 je izjavil:

_Tom_ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Najboljse stara bajta, porusit in takoj delas.


Mogoče v tvoji domišljiji....v realnem svetu nikakor ne. Najprej gradbeno dovoljenje za rušitev, nato novo gradbeno dovoljenje, če parcela sploh še ustreza lokacijskim zahtevam...


To je drug problem Slovenije, tu se strinjam... Gradbeno dovoljenje bi moralo biti enostavno izdano za neko kvadraturo in višino bajte, upoštevat bi se moralo zahteve OPNja in to je to... in ti bi mel gradbeno v roki od zemljišča ki recimo piše, da se lahko BRUTO površina pozida toliko in toliko ter tam in tam, višina toliko in toliko ter treba je ustrezat vsem OPN zahtevam... ko gradnjo končaš pride inšpektor, preveri če so vse zahteve urejene oz. si se jih držal da štempelj in to je to...

Ne pa naša gradbena... trololol


Mato je lani kupil flat, pred tem je pa 30+ let bival v mama hotelu in dajal evre na kupček, ki so mu ga nekoliko oplemenitili še starši. Zdaj je pa ves glasen in se tu na forumu repenči in hvali, kako je on dosegel nekaj več kot povprečen revež iz njegovega socialnega kroga. Hkrati pa zagovarja liberalno gospodarsko politiko, ki je velikokrat antisocialna in bolj v korist bogatašev kot revežev, med katere se dejansko uvršča sam.

Mato989 ::

kako 30 let + če sem komaj 30 star :O

Za razliko od protestnikov sem jaz dajal denar na kupček ja... to je osnovni problem jokavic nad ceno fletov in ostalih nepremičnin... imaš povsem prav!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

trancer01 ::

Potem pa 29 let, se opravičujem, ker sem te postaral.

solatko ::

Mato989 - Zdaj bi pa za nagrado starima penzijo ukinu in jih fuknil v dom, saj v prejšnjem sistemu nista nič delala.
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Dvomim da je Mato zagovornik za dom, on je za krematorij.
Magic

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Zdaj bi pa za nagrado starima penzijo ukinu in jih fuknil v dom, saj v prejšnjem sistemu nista nič delala.


Saj nista nekaj fejst delala ja... ko je foter razlagal kako so na banki rukali pirčka in bili 1,5 ure na malici v prejšnjem sistemu mi je vse jasno koliko dela so opravili...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Saj tudi v realnem sektorju nismo delal, pa je kljub temu Saturnus naredil lampe za golfa v 14-ih dneh, za kar so Nemci predvideval 30. In seveda iz tega se da sklepat, da cela yuga ni nič počela, če so na banki pili pivo in imeli 1,5 ure malico.

Bravo, res si glavca, pazi kje hodiš, da te ne ukradejo, ampak staršem pa vseeno privošči uživanje v penziji, saj sta se potrudila, da sta naredila tak kup gnoja.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Saj tudi v realnem sektorju nismo delal, pa je kljub temu Saturnus naredil lampe za golfa v 14-ih dneh, za kar so Nemci predvideval 30. In seveda iz tega se da sklepat, da cela yuga ni nič počela, če so na banki pili pivo in imeli 1,5 ure malico.

Bravo, res si glavca, pazi kje hodiš, da te ne ukradejo, ampak staršem pa vseeno privošči uživanje v penziji, saj sta se potrudila, da sta naredila tak kup gnoja.


Nehaj bluzit, če bi bili tako veleuspešni bi Juga ne imela kreditov in ne bi razpadla... saj ne da je SLovenija kaj boljša, ampak danes tisti vaši dinarji niso vredni 1€ vsi skup zdaj pa nehaj težit v te temi ki je o nečem drugem!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Cela yuga je imela 5x manj kreditov, kot jih ima danes vsaka država na njenem pogorišču. Če bi bilo tako malo vredno, se nekateri nebi tako pehali, da so lahko vse uničili in v 22-ih letih niso zgradili niti ene firme, v kateri bi bilo več kot 1000 zaposlenih, večina plač v firmah, ki so pa je na minimalcu.
Jako dobro nam gre.
Delo krepa človeka
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454345 (44727) KAVINSKY
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415595 (14081) Furbo
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188958 (78518) energetik

Več podobnih tem