» »

Geforce4, VIVO in TV TOOL...?

Geforce4, VIVO in TV TOOL...?

BlackHole ::

Nabavil sem Geforce 4TI VIVO. Zdaj pa bi rabil par nasvetov za uporabo tega VIVO-ta. Kartica ima dva s-video vhoda/izhoda. Zraven imam tak "dvojni Y" kabel, ki ga priklopim v kartični S-video vhod/izhod, na koncu kabla so pa štirje priključki.Dva sta menda za VI, dva pa za VO. Je tako? Jaz bi rad recimo gledal film (preko kompa) na TV. Kako priklopim in kaj nastavim (imam tudi tvtool 8). Ni treba, da je slika klonirana, lahko je samo na TV-ju.
Kaj mi pa potem omogoča VIdeo IN? Ali to pomeni, da lahko gledam sliko iz TV-ja na monitorju?

Prej sem imel Geforce2 Mx z enim tv izhodom in je vse špilalo kot treba.

BlackHole ::

Ok, sliko na TV sem spravil v red. Kak je pa s tem dual view? Je možno, da bi imel ločeno sliko na monitorju in TV z uporabo Dual view?
In kakšen je pravi namen in zporaba VIVO kartice (kabla)?

podtalje ::

Lahko imaš ločeno. Če vklopiš v nastavitvah za driverje overlay in potem
izbereš film, se ti bo na TV prikazal čez cel zaslon, računalnik pa boš lahko normalno
uporabljal.

Druga možnost je, da se namesto clone slike naštimaš deljeno sliko, tako da ti bo na
monitorju prikazovalo pol slike, na tv pa drugo polovico.

Glavni namen VIVO kartice pa je, da poleg video izhoda ponuja tudi video vhod.

BlackHole ::

Torej, če hočem sliko iz TV na monitor, ali rabim še tuner ali lahko samo povežem TV z grafično in bi se slika morala predvajat?

BlackHole ::

Imam Geforce 4200 VIVO grafično kartico. Priklopil sem dig. fotoaparat na kompozitni (rumeni) vhod, vendar mi slike ne prikaže na ekranu. Že ko poženem tale program (Winfast PVR) za zajemanje videa, mi napiše da ne najde "video capturing device". ALi rabim še kakšno video kartico, če hočem zajemat video? Če ja, v čem je potem fora te grafične z VIDEO IN priključkom? Video out mi dela. Če priklopi aparat na Tv, bom tam lahko normalno gledal slike (ali filmčke), grafična pa ne zazna nič. Nekaj ne razumem očitno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962580038 (19367) Dominator
»

TV na PC preko VIVO kartice - Kateri programi?

Oddelek: Zvok in slika
51905 (1715) Johanus
»

Video-Out/Video-In (VIVO)

Oddelek: Strojna oprema
91716 (1479) Janes
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
506154 (5059) bbobst
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132171 (1924) rc-car

Več podobnih tem