» »

TV na PC preko VIVO kartice - Kateri programi?

TV na PC preko VIVO kartice - Kateri programi?

Buggy ::

Pred kratkim sem zamenjal Leadtek GF4200VIVO z Gainward GF6600GTVIVO kartico. Ker sem kar uporabljal Video-in funkcijo predvsem za gledanje TV preko videorekordrjevega tunerja. Pri Leadtekovi kartici to ni bil problem saj je bil prilozen zraven t.i. PVR program s katerim si elegantno gledal TV program in tudi zajemal si lahko z njim zelo enostavno. Sedaj pri Gainward 6600GT VIVO pa ta program dela (ne prepozna capture device-a) z virtual dub-om ne vem kako bi lahko gledal TV (preview) preko Video-in preizkusil pa sem tudi z iUVCR vendar ko nastavim preview in composit vhod se masina sama od sebe restarta. UPorablil sem WDM driverje, ki so na Gainwardovi strani, referencne nvidine (2.20) ter 2.50 pa je z vsemi driverji enako. Crash po minutki, ko hocem uprabiti preview pri iuVCR (naj povem da igre delujejo vec kot zadovoljivo).
Je kaksen drug program, ki ga uporabljate za Video-in oz zajemanje/preview iz analognega signala?
Predvsem se mi gre , da usposobim masino tudi kot sekundarni TV preko tega vhoda. Morda kdo kaj ve o tem?

Dzonson ::

Buggy ::

Dzonson: Hvala lepa za linke...se mi pa zdi da se nisva vredu razumela ali pa meni ni cisto nic jasno. Gre za to da jaz nimam tunerja (TV kartice) v masini, imam zgolj VIDEO-vhod, s katerim sem lahko gledal sliko ki je bila na televiziji zraven tudi na PC-ju. Ker pa sem zelel gledati svoj program (ki je bil drugacen kot na TV) sem imel GF4 Ti4200 VIVO priklopljen na videorekorder iz kjer sem potem spremljal program ki je bil drugacen kot na TV.
Sem probal BeyoundTV3 program (drugi link) in to ni to saj bi za gledanje potreboval TVtuner, saj nikakor ne morem dobiti slike na PC (niti kaksen preview . Se mi zdi da so vsi programi na zgornjih linkih misljeni za kompleten bundle (TV kartica+ grafa ali pa AIW).
Pri leadteku je bil ze graficni prilozen tisti PVR program ta Gainwardova pa tega nima Leadtekov PVR pa ne deluje na novi karti.

Dzonson ::

Koliko vem imajo skoraj vsi ti programi moznost izbire vhoda (TV tuner ali VIDEO-in ali COMPOSITE-in). Ker pa kartic, ki bi imele vse te vhode, ni kaj dosti na trziscu, tudi ti programi ne podpirajo kaj dosti kartic, tako da bos lahko vesel, ce bo delovalo na tvoji.
Opcijo za VIDEO-in sem zasledil pri WinXP Media Center Edition, pri SageTV in pri GB-PVR. Pri ostalih programih pa niti nisem bil pozoren, ce to podpirajo, saj sam tega ne potrebujem.

Buggy ::

Zal se vedno nisem usposobil, da bi preko TV-in-a gledal TV (program???). Zal pa imam problem tudi z TV-out-om saj je slika crno-bela karkoli naredim. Prikljuceno imam preko kompozitnega kabla, gonilnike imam 71.25, WDM driverji od 2.20, 2.50 in se par drugih, Tv-Tool 9.7 (adjustment se za ta cip sploh ne prepozna ...kao Nvidia ne da parametrov???)....skratka z 6600GT so sami problemi (zaenkrat) kar se tice TV-in-a in TV-OUT-a :(. Ima kdo kaj vec srece oz. se kaksen predlog.

Johanus ::

Obujam tole staro temo, ki je še vedno brez odgovora...
Iškem še po 200 drugih temah pa tudi brez odgovora...

Skratka, imam VIVO kartico in videorekorder. Zraven tudi številne programe za zajem videa, ki sicer odlično delujejo, a imajo vsi "preview" v majhnem oknu (ali ga vsaj jaz ne znam povečati). Jaz pa bi rad monitor uporabljal kot TV - se pravi celozaslonski pregled na sliko.
Kateri program naj uporabim za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johanus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293223 (2460) gruntfürmich
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507086 (5153) Tiash
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918291 (5263) Pyr0Beast
»

Video-Out/Video-In (VIVO)

Oddelek: Strojna oprema
91652 (1415) Janes
»

zajem videa gf4200 vivio

Oddelek: Zvok in slika
6875 (779) MarkoMan

Več podobnih tem