» »

Nategovanje pri poslih

Nategovanje pri poslih

PreviousUser ::

Pred tremi leti mi je bila všeč ena hiša in stopil sem v stik s prodajalcem. Že na začetku je kompliciral, zakaj si hočem hišo ogledati, preden jo kupim? Potem je rekel nekaj v stilu ja, da začutiš energijo ane? Potem čez dva dni si premisli, hiše ne bo prodal. Rečem OK, hvala za informacijo in to je to.

Čez pol leta spet kliče, da prodaja in me nekako prepriča v ogled. Pravi, da on hiše ne prodaja po običajnem postopku, da hoče kupca podrobneje spoznati in tako me je prepričal, da sva se dobila na kavi. Tam naj bi ugotovil, ali sem prava oseba za to?

Potem ugotovim, da hiša nima urejene služnosti v zemljiški knjigi in mi začne, da kompliciram, da naj podpišem predpogodbo in bo potem urejal služnost (v pogodbo je dal celo nek člen, da bo to kakor da uredil). Rekel sem, da tako ne morem, da bi rad, da je prej urejeno. Potem pravi, da zakaj mu ne zaupam, da je potem itak brezveze? No in potem sva šla še na nekaj pijač in on mi omeni zdaj po treh letih, ko sem pritisnil nanj, kaj se dogaja, da pač ne prodaja več, ker je našel denar za poplačilo dolgov. Prej je bil razlog, da prodaja, ker mu je preveč od rok, v bistvu pa je rabil samo denar za dolgove in tega ni nikoli povedal.

Počutim se nategnjenega in vem, da sem tudi sam kriv za to. Hiša mi je bila pač všeč in potem sem zapadel v vse te manipulacije. Kako pravočasno ugotoviti, da si "nategnjen"? Mogoče sem imel upanje ta tri leta, da se bo kaj premaknilo, a vmes sem zamudil kup drugih priložnosti...

Scaramouche ::

Če imaš na začetku slab občutek da je oseba s katero delaš posel čudna se tega takoj ogni, to je tudi nasvet ko greš zaposlitev iskati! Ko prideš v sobo čutiš da nekaj ni v redu ampak ti je všeč plača, pojdi ven!

Tam naj bi ugotovil, ali sem prava oseba za to?

to je pač tehnika da se ti počutiš manjšega, tako se potem bolj boriš za to...

Naivnost,samo si se naučil!

Jaz sem imel podobno izkušnjo ko sem prodajal stanovanje in sem par mesecev dobival samo oglednike! Potem sem nehal sprejemati ob časih ko oni hočejo ampak samo v soboto, in če so resni najdejo čas! Tako sem tudi prodal.

shadeX ::

Kako pravočasno ugotoviti, da si "nategnjen"?


Tako da nisi neumen.

Že na začetku je kompliciral, zakaj si hočem hišo ogledati,


Red flag #1

Potem je rekel nekaj v stilu ja, da začutiš energijo ane?


Red flag #2

Potem čez dva dni si premisli, hiše ne bo prodal.


Red flag #3

Pravi, da on hiše ne prodaja po običajnem postopku,


Red flag #4

Potem ugotovim, da hiša nima urejene služnosti v zemljiški knjigi in mi začne, da kompliciram,


Red flag #5

Potem pravi, da zakaj mu ne zaupam,


Red flag #6

Gre se za hišo, for fucks sake, ne za 50€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

harvey ::

Preveč čustev škodi, da ne uvidiš vseh znakov, ki ti govorijo, da nekaj ni ok. Take zgodbe me vedno spomnijo na film House of sand and fog.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PreviousUser ::

Samo ne vem, zakaj bi on sploh to delal, saj je tudi on konec koncev izgubljal čas in energijo s tem?

harvey ::

PreviousUser je izjavil:

Samo ne vem, zakaj bi on sploh to delal, saj je tudi on konec koncev izgubljal čas in energijo s tem?

Taktiziral je pač in mislil, da bo iztržil kaj več. Druge logike ni, da bi se dobival na kavicah in modroval...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

shadeX ::

Druge logike ni, da bi se dobival na kavicah in modroval...


Poznam primer ko je tip "prodajal" stanovanje 40k pod ceno samo zato da je dobival klice in oglede ter se s tem družil z ljudmi, ki so prišli na ogled nepremičnine in sicer iz razloga ker ni imel nobenega.

Sej po eni strani ga razumem, človek rabi družbo ampak to pač ni način da nekomu kradeš čas (ljudje so prihajali tudi iz drugega konca Slovenije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Scaramouche ::

shadeX je izjavil:

Druge logike ni, da bi se dobival na kavicah in modroval...


Poznam primer ko je tip "prodajal" stanovanje 40k pod ceno samo zato da je dobival klice in oglede ter se s tem družil z ljudmi, ki so prišli na ogled nepremičnine in sicer iz razloga ker ni imel nobenega.

Sej po eni strani ga razumem, človek rabi družbo ampak to pač ni način da nekomu kradeš čas (ljudje so prihajali tudi iz drugega konca Slovenije).


Se strinjam, določeni so osamljeni, ta je bil tak, pač je iskal pozornost, tukaj je dobil še laskanje in dobrikanje, kar v normalnem pogovoru ne dobi...

val46 ::

se popolnoma strinjam z napisanim, da je tip sam hotu na pijačke s tabo, verjetno niti nisi bil edini. Sam če bi jaz bil na tvojem mestu in bi se resno zanimal za nakup hiše, bi ga že zdavnaj odjebal in si poiskal kaj drugega. Če bi bil on resen prodajalec, bi ti takoj dal vedet, ne pa neko mutenje in palamudenje okrog prodaje. 3 leza ga sigurno ne bi čakal, pa četudi mi bi dal črno na belem pogodbo, da je čez tri leta hiša moja.

PreviousUser ::

harvey je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Samo ne vem, zakaj bi on sploh to delal, saj je tudi on konec koncev izgubljal čas in energijo s tem?

Taktiziral je pač in mislil, da bo iztržil kaj več. Druge logike ni, da bi se dobival na kavicah in modroval...


Samo glede cene sva bila dogovorjena in sva se oba strinjala, to ni nikoli pritiskal, da hoče več.

Furbo ::

A ti si se 3 leta ubadal z nakupom ene in iste hiše?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

jype ::

Ta Furbo uniči vsako temo, v kateri se pojavi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

IL_DIAVOLO ::

Eni kupujejo avte in bajte dokler se ne stegnejo literally.

Okapi ::

PreviousUser je izjavil:

Počutim se nategnjenega in vem, da sem tudi sam kriv za to. Hiša mi je bila pač všeč in potem sem zapadel v vse te manipulacije. Kako pravočasno ugotoviti, da si "nategnjen"? Mogoče sem imel upanje ta tri leta, da se bo kaj premaknilo, a vmes sem zamudil kup drugih priložnosti...
Nategnil si sam sebe, oni drugi ni nič kriv pri tem. On je pač hišo prodajal pod pogoji, ki so se mu zdeli primerni. Ti si imel priložnost kupit hišo, ker nisi bil pripravljen malo tvegati, je pa zdaj ta priložnost splavala po vodi. Čisto po tvoji krivdi.

Nategnjen bi bil, če bi hišo kupil, pa bi se izkazalo, da sploh ni njegova, da je črna gradnja ali kaj podobnega.

PreviousUser ::

Okapi je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Počutim se nategnjenega in vem, da sem tudi sam kriv za to. Hiša mi je bila pač všeč in potem sem zapadel v vse te manipulacije. Kako pravočasno ugotoviti, da si "nategnjen"? Mogoče sem imel upanje ta tri leta, da se bo kaj premaknilo, a vmes sem zamudil kup drugih priložnosti...
Nategnil si sam sebe, oni drugi ni nič kriv pri tem. On je pač hišo prodajal pod pogoji, ki so se mu zdeli primerni. Ti si imel priložnost kupit hišo, ker nisi bil pripravljen malo tvegati, je pa zdaj ta priložnost splavala po vodi. Čisto po tvoji krivdi.

Nategnjen bi bil, če bi hišo kupil, pa bi se izkazalo, da sploh ni njegova, da je črna gradnja ali kaj podobnega.



Vmes si je like petkrat premislil ali bo prodal ali ne? Prvi ogled po pol leta in mnogih prošnjah vmes? Prodajal hišo brez urejene služnosti poti? Tega mi ni on povedal, sem sam preveril. Je rekel, da se mu ne zdi to tako pomembno. OK, očitno se samo meni zdi to malo tvegano, ne vem.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

In? Lahko bi se desetkrat premislil, pa še vedno ne bi mogel reči, da te je nategnil.

Nikjer ne piše, da ti mora kdorkoli prodati hiši, ali dovoliti, da si jo ogledaš.

Ti si hišo hotel kupit, očitno, ker ti je bila všeč, on pa ni bil čisto prepričan, ali bi jo res hotel prodati. Ti si okleval, ker ti pogoji niso bili všeč, potem je pa on dokončno ugotovil, da mu je ni treba prodati. Konec zgodbe - nihče ni nikogar nategnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PreviousUser ::

Okapi je izjavil:

In? Lahko bi se desetkrat premislil, pa še vedno ne bi mogel reči, da te je nategnil.

Nikjer ne piše, da ti mora kdorkoli prodati hiši, ali dovoliti, da si jo ogledaš.

Ti si hišo hotel kupit, očitno, ker ti je bila všeč, on pa ni bil čisto prepričan, ali bi jo res hotel prodati. Ti si okleval, ker ti pogoji niso bili všeč, potem je pa on dokončno ugotovil, da mu je ni treba prodati. Konec zgodbe - nihče ni nikogar nategnil.


Ampak tega, da je ne bo prodal mi ni povedal do zdaj, čeprav je to vedel že več kot pol leta vsaj, kot sem to zdaj izvedel. Šele zdaj, ko sem ga prosil, da se zjasni, mi je bil stežka pripravljen povedati, da ne bo prodal. Nek fer odnos pač to ni, pa tudi čudno je vse skupaj.

Pa tudi nekako je normalno, da če nekdo prodaja hišo, da ti jo bo razkazal, kajne? Saj ne kupujem čokolade.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

nihče ni nikogar nategnil.


Je ja. OP je bil nategnjen ker je zapravil toliko časa za nekaj kar je bilo praktično že v štartu določeno, da ne bo njegovo. Noben ti ne more vrniti zapravljenega časa, to lahko skompenziraš edino tako da zamenjaš čas za denar.

bluefish ::

shadeX je izjavil:

Je ja. OP je bil nategnjen ker je zapravil toliko časa za nekaj kar je bilo praktično že v štartu določeno, da ne bo njegovo. Noben ti ne more vrniti zapravljenega časa, to lahko skompenziraš edino tako da zamenjaš čas za denar.
OP se je odločil, da bi bil rad nategnjen oz. zapravljal čas, ker je po prvem alarmu (nepripravljenost na ogled nepremičnine) še kar plesal okrog prodajalca.

PreviousUser ::

bluefish je izjavil:

shadeX je izjavil:

Je ja. OP je bil nategnjen ker je zapravil toliko časa za nekaj kar je bilo praktično že v štartu določeno, da ne bo njegovo. Noben ti ne more vrniti zapravljenega časa, to lahko skompenziraš edino tako da zamenjaš čas za denar.
OP se je odločil, da bi bil rad nategnjen oz. zapravljal čas, ker je po prvem alarmu (nepripravljenost na ogled nepremičnine) še kar plesal okrog prodajalca.


Nekaj krivde je tudi na meni, lahko pa bi on tudi direktno povedal, da nima namena prodajati.

shadeX ::

Nekaj krivde je tudi na meni, lahko pa bi on tudi direktno povedal, da nima namena prodajati.


Ah kako si naiven. Že iz napisanega je razvidno, da sam ni bil odločen prodajati, tebe je pa držal blizu v primeru če bi se mu dvignil in bi se odločil prodati. V tem času seveda ni našel drugih resnih kupcev, predvsem zato ker so ga prebrali že po telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

IL_DIAVOLO ::

OP Imas težave z neodločnostjo. Dolgo ze govoriš o menjavi službe, zdaj kot vidimo pa tudi o selitvi.

galu ::

PreviousUser je izjavil:


Čez pol leta spet kliče, da prodaja in me nekako prepriča v ogled. Pravi, da on hiše ne prodaja po običajnem postopku, da hoče kupca podrobneje spoznati in tako me je prepričal, da sva se dobila na kavi. Tam naj bi ugotovil, ali sem prava oseba za to?


Majkemi da sem na tej točki pričakoval, da bo naslednji odstavek govoril o tem kako ti je ob kavi hotel prodati Herbalife/bHip produkte.

Prava sta se našla I guess. Prodajalec verjetno ni v najboljšem mentalnem stanju, ti pa si (vsaj) preveč naiven.
Tako to gre.

Urbano#Desno ::

PreviousUser je izjavil:



Čez pol leta spet kliče, da prodaja in me nekako prepriča v ogled. Pravi, da on hiše ne prodaja po običajnem postopku, da hoče kupca podrobneje spoznati in tako me je prepričal, da sva se dobila na kavi. Tam naj bi ugotovil, ali sem prava oseba za to?



Mislim a se zajabavaš?
Pri 'ali sem prava oseba za to' lahko zaključiš ker gre za posel in ne za fuk zmenek. Prava oseba si če imaš keš za bajto in ne če lepo zgledaš. :D Človek se je ali zajebaval ali pa ima določene probleme. V obeh primerih ga daš na ignore in najdeš bajto, ki jo prodaja nekdo ki mu je interes da dobi kupnino in ne da kofetka s tabo.

PreviousUser ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

OP Imas težave z neodločnostjo. Dolgo ze govoriš o menjavi službe, zdaj kot vidimo pa tudi o selitvi.


Tole sem bil odločen kupiti, ampak seveda ob pogoju urejene služnosti. Jaz si na nobeni točki nisem premislil.

TOP ::

Hiša ni več naprodaj in se ne ubadaj,stem razpravljanjem kako in kaj,bi lahko bilo,če bi bilo.Živi naprej in si oglej druge hiše,katere so ti všeč in se dogovori.

val46 ::

Mitchoo, jaz mam enkrat v naslednjih 5ih letih prodajat hiši...a častiš eno kavo, da vidim, če bi bil pravi za nakup moje hiše? ;) Malo se hecam...ampak resno, ne razumem, kako lahko toliko časa zapravljaš s enim takim kvazi prodajalcem. Če bi imel interes prodat, bi te takoj povabil na ogled in ko bi dejansko videl, da si resni kupec z denarjem, pa magari če mu bi dal ne vem, 1000€ recimo v naprej, tolk da uredi tisto služnostno pot, bi to naredil v par dneh. Tko da, hvala bogu, da mu nisi že kaj dajal denarja, ker potem bi se tu menili ne sam o nategovanju, ampak tudi o goljufiji. Ta tip že v štartu ni imel namen prodat hiše in je samo iskal nekoga za kafetkanje. Na tvojo žalost si pač preveč naiven, da bi to spoznal že po enih dveh kafetih, ne šele po 3 letih. Šola za naprej...

m0LN4r ::

On je bil neodlocen, da bi ti prodal, ti si pa bil neodlocen, da bi kupil. 3 leta? V tem casu se nekari preselijo parkrat.
Nategnjen nisi bil, ker bi na zacetku rekel "Ne hvala" in sel naprej, izbral si pa opcijo, da se bos pustil igrat.

Naslednjic moras biti bolj samozavesten pri svojih odlocitvah, ce hoces enkaj si kupi, ampak ce se imas cas 3 leta jebat naokoli, ocitno ni sile, interesa in volje, da bi zares nekaj kupil.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Machete ::

Se mi zdi ja prodajalec našel kar sorodno dušo, glede na odprte poste mičota tu..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LeQuack ::

Mogoče še dobro da nisi kupil. Tip deluje, kot da bi tudi potem ko bi se ti vselil notri, prišel malo na obisk gledat svojo staro hišo, ponoči bi se smukal okoli in podobno.
Quack !

Ales ::

Naš ljubi Michoo si krajša čas na kavicah in pijačah z imaginarnimi prodajalci hiš, mi pa z njim z ne vem katero (23. ?) temo po vrsti o domišljijskih nakupih nepremičnin in domišljijskih menjavah služb...

Vsi srečni, vsi zadovoljni...

:))

PreviousUser ::

Ales je izjavil:

Naš ljubi Michoo si krajša čas na kavicah in pijačah z imaginarnimi prodajalci hiš, mi pa z njim z ne vem katero (23. ?) temo po vrsti o domišljijskih nakupih nepremičnin in domišljijskih menjavah služb...

Vsi srečni, vsi zadovoljni...

:))


Blagor tebi, ki živiš popolno življenje. ;)

GupeM ::

Scaramouche je izjavil:

Če imaš na začetku slab občutek da je oseba s katero delaš posel čudna se tega takoj ogni, ...

Tole ni vedno res. Ko sem iskal stanovanje sem šel gledat k enemu čudnemu modelu. Stanovanje mi je bilo všeč, cena primerna, lokacija dokaj v redu. Ampak tip ki je to oddajal pa malo čuden oz poseben. Samo zaradi tega nisem bil povsem prepričan, ali me hoče nategnit, ali je pač tak tip. Po kakšnem tednu ali 14 dneh se s punco vseeno odločiva, da greva še enkrat pogledat in se še malo pogovorit, pa se potem odločiva. Drugič je bilo stanovanje sveže prepleskano in urejeno, tip pa še vedno čuden. Odločila sva se, da vzameva. Po ~3 letih je tip še vedno malo čuden oz. poseben, ampak nobenih problemov z njim. Če mi v stanovanju kaj manjka ali se pokvari se hitro odzove in uredi(va), vse se da zmenit, ampak tip je še kar malo poseben :) Sicer z njim nimam veliko stikov. Živi neko svoje življenje, in se ne skira preveč za to, kaj se dogaja v stanovanju.

mancini ::

Če je tukaj kdo koga nategnil potem je to OP lepo sam sebe

gruntfürmich ::

Že ta tema je dokaz da je OP samo za nategnit...
Enaki ptiči skupaj letajo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114195982 (23127) MrStein
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8413944 (10792) thramos
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8833557 (28759) St235
»

Sleparski trgovci od vrat do vrat in starejši ljudje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6515107 (12420) Mehmed

Več podobnih tem