» »

Izplačilo denarja od Hiše

Izplačilo denarja od Hiše

1
2
»

K0l1br1 ::

Poldy je izjavil:

Zakaj?

Položaj izročenega premoženja

549. člen

(1) Ko prednik, ki je za življenja izročil in razdelil svoje premoženje, umre, je njegova zapuščina samo tisto premoženje, ki ni bilo zajeto z izročitvijo in razdelitvijo, in tisto premoženje, ki ga je pridobil pozneje.

(2) Premoženje, ki so ga njegovi potomci prej pridobili z izročitvijo in razdelitvijo, ne spada v njegovo zapuščino in se ne upošteva pri ugotavljanju njene vrednosti.

Pika na i ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vemo, da se nisi zmozna skregat da dosežeš svoj prav. Zato mu tvoje zgodbice za lahko noc en kurc pomagajo.

Ko bo ostal brez strehe nad glavo in s pufi, pa ga komot lahko gres potolazit, kako bo svet ze jutri veliko lepsi.

Until then shush

Lej, otrokom je pač treba povedati, da naj pustijo tujo lastnino pri miru. Tolikokrat, dokler ne zastopijo.

Brez katere strehe bo ostal? Brez tiste, ki so jo zgradili njegovi starši, ki ne vedo, kako zdajle on po slo techu sprašuje "modre glave", kako naj jih nategne?

Pa da ne bo slučajno prej ostal brez strehe nad glavo, zaradi neprimerne izbire življenjske sopotnice.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Furbo ::

Poldy je izjavil:

Nehvaležnost je zame, laika, isto kot slabi odnosi. Se posipam, hvala da si prilepil. Nehvaležnost je lahko vzrok tudi pri darilni.

Pa res mislite, da je izročilna bolje kot darilna? Zakaj?

Starši te napišejo v oporoko, fino.
-kaj če se starši kasneje premislijo in napišejo novo - vedno velja zadnja.
-kaj če en od staršev po smrti drugega dobi novega partnerja?
-kaj če sestra zahteva nujni delež, ti si pa s svojo obnovo podvojil vrednost hiše? Danes bi bilo to 25 tisočakov, jutri je to lahko 50.
-vlaganje v tujo nepremičnino je norost
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Poldy ::

Furbo, darilna pogodba ni oporoka. Starš ti izroči darilo in stopi v veljavo takoj. V zemljiški knjigi si ti novi lastnik. Po smrti starša sploh to ni njegova lastnina. Se motim?

Brez katere strehe bo ostal? Brez tiste, ki so jo zgradili njegovi starši, ki ne vedo, kako zdajle on po slo techu sprašuje "modre glave", kako naj jih nategne?

Haha, malce kruto, ampak mogoče je res. OP je najbrž že odločen glede deljenja. Se opravičujem, če je v resnici drugače.

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vemo, da se nisi zmozna skregat da dosežeš svoj prav. Zato mu tvoje zgodbice za lahko noc en kurc pomagajo.

Ko bo ostal brez strehe nad glavo in s pufi, pa ga komot lahko gres potolazit, kako bo svet ze jutri veliko lepsi.

Until then shush

Lej, otrokom je pač treba povedati, da naj pustijo tujo lastnino pri miru. Tolikokrat, dokler ne zastopijo.

Brez katere strehe bo ostal? Brez tiste, ki so jo zgradili njegovi starši, ki ne vedo, kako zdajle on po slo techu sprašuje "modre glave", kako naj jih nategne?

Pa da ne bo slučajno prej ostal brez strehe nad glavo, zaradi neprimerne izbire življenjske sopotnice.


Ene hiše se dedujejo več generacij. Prej ali sej mora nepremičnino nekdo prevzeti. Nismo v ameriki, kjer starši prodajo hišo in se preselijo na Florido.

K0l1br1 ::

Poldy je izjavil:

Furbo, darilna pogodba ni oporoka. Starš ti izroči darilo in stopi v veljavo takoj. V zemljiški knjigi si ti novi lastnik. Po smrti starša sploh to ni njegova lastnina. Se motim?
Pozabljaš nadaljevanje zgodbe. Dedovanje in vračunanje darila v dedni delež in nujni delež drugih dedičev, če je njihov dedni delež prikrajšan in posledično vrnitev darila v zapuščino, da se dopolni njihov nujni delež.

Poldy je izjavil:

V zemljiški knjigi si ti novi lastnik.

Prikrajšanje nujnega deleža in upoštevanje oporočnih razpolaganj in daril

34. člen

(1) Če je prikrajšan nujni delež, se oporočna razpolaganja zmanjšajo, darila pa vrnejo, kolikor je treba, da se dopolni nujni delež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

fikus_ ::

Nekateri pa res radi komplicirate v svojem življenju.
Če se boste znali dogovoriti, potem je izročilna čisto OK. Predvsem pa čim bolj opišite pravice in dolžnosti vseh vpletenih!
Ce ne, potem pojdita na svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Poldy ::

Se pravi, da bi lahko po 20tih letih od darilne pogodbe moral darilo vrniti oz. vsaj nujni delež?
Kakorkoli, hvala za tekst. V sledečem letu ali dveh verjetno tudi mene tole čaka. Sedaj nisem več navdušen nad darilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Alien123 ::

Vzgajaš otroke, jim nudiš vse, ko pa so starejši pa čakajo da te pobere.

Furbo ::

Poldy je izjavil:

Furbo, darilna pogodba ni oporoka. Starš ti izroči darilo in stopi v veljavo takoj. V zemljiški knjigi si ti novi lastnik. Po smrti starša sploh to ni njegova lastnina. Se motim?

Brez katere strehe bo ostal? Brez tiste, ki so jo zgradili njegovi starši, ki ne vedo, kako zdajle on po slo techu sprašuje "modre glave", kako naj jih nategne?

Haha, malce kruto, ampak mogoče je res. OP je najbrž že odločen glede deljenja. Se opravičujem, če je v resnici drugače.

Jaz sem sicer repliciral na tiste, ki so govorili o oporoki. Ampak kot so ti drugi razložili, jaz ti bom pa zdaj še bolj po domače.
-darilna se lahko kasneje razveljavi, več možnih razlogov
-še vseeno se lahko zahteva nujni delež ob zapuščinski razpravi

Ne za malce prihranka zdaj iskati vse žive slabe načine prenosa tega nate, ki te bodo kasneje stali bistveno več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Poldy ::

Tukaj nihče ne špara. Če bi že slučajno nekaj dobil, kar potem za kasneje ni 100 % moje, potem tega raje nimam. Poznam kup primerov, ko se svojci več let tožarijo za sobo ali dve. Ma ni vredno živcev.
Dobro je, da je sedaj razloženo, ker bo tudi OP prav prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Furbo ::

Pametno. Včasih je bolje ne vzeti nekaj zastonj, če s tem pride še kaka obveznost ali riziko.

Jaz sem isto z izročilno dobil polovico nepremičnine, pol je bilo že od prej moje, sestra se je strinjala in to je to. Ne skrbi me vsak dan, ali ob vsakemu vložku v hišo, kaj bo s tem čez par let.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Sestri ponudi 2000 evrov, ko podpiše, da se strinja da prevzameš dosmrtno oskrbo za starše.
Vse ostalo, če bo hotela sestra 10x več pozabi....živi dalje ko sedaj...vmes pa raj šparajta za kako hišo

Horas ::

starfotr je izjavil:

Optimisti sploh ne veste, da četudi nič ne dobite od staršev, da ste jih dolžni preživljati, oziroma oskrbovati.

Najboljša opcija za starše je, da prepišejo celo hišo in dodajo, da imajo pravico dosmrtno bivati v nepremičnini, ko jih bo pa treba oskrbovat ali doplačevati dom, pa vse skupaj pade na socialno, ker nimajo nič premoženja.


a res?? kje pa to piše? v svetem pismu?? vsaka ptička mora enkrat zapustit gnezdo. in potem so starši sami. seveda jih vozimo k zdravniku, jih pelemo v tegovine ko ne morejo več sami. lep prosim vdak otrok ima pravico živet na svojem v miru!

starfotr ::

Arzen28 ::

Pika na i je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vemo, da se nisi zmozna skregat da dosežeš svoj prav. Zato mu tvoje zgodbice za lahko noc en kurc pomagajo.

Ko bo ostal brez strehe nad glavo in s pufi, pa ga komot lahko gres potolazit, kako bo svet ze jutri veliko lepsi.

Until then shush

Lej, otrokom je pač treba povedati, da naj pustijo tujo lastnino pri miru. Tolikokrat, dokler ne zastopijo.

Brez katere strehe bo ostal? Brez tiste, ki so jo zgradili njegovi starši, ki ne vedo, kako zdajle on po slo techu sprašuje "modre glave", kako naj jih nategne?

Pa da ne bo slučajno prej ostal brez strehe nad glavo, zaradi neprimerne izbire življenjske sopotnice.

In kaj maš od tega, da pišeš na ta način? Jaz bi mu tudi lahko povedal, da sva se z mojo raje zakreditirala in šla na svoje, ter se odpovedala njuni lastnini (čeprav sami pravijo, da so gradili za nas mlade). Oba sva že dala jasno vedeti, da bova zase že poskrbela in se odpovedala svojemu deležu v korist preživelemu staršu. Vsi vemo kakšne so penzije in njim se bo vsak cent bolj poznal. A na koncu koncev, njemu to ne pomaga. On je postavil direktna vprašanja, če ne jaz in ne ti nisva sposobna odgovoriti je bolje da sva tiho.

OP se opravičujem, ker sem tudi jaz zasmradil temo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110778 (7281) Mato989
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718850 (15485) kloko
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7621312 (18563) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734315 (29429) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331292 (29452) Okapi

Več podobnih tem