» »

Vprašanje začetnika veganstva

Vprašanje začetnika veganstva

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 11
»»

Cange ::

Da se "predstavim"
Sklepam da vegani živijo/te v okolju, ki je prijazno do ljudi, sam živim v nasilnem in skorupiranem okolju tako da moja borba je drugačna in postavlja veganstvo avtomatsko na drugo mesto.

Sem zelo blizu veganstav, v hladilniku imam prvič še zaprt liter sojinega mleka, ki je sicer pol dražji od navadnega, tako da če bo okus pravi in cena v bodoče sprejemljiva je to to (muesli + mleko za decaffe).
Potebujem še nadomestilo za suho salamo, 1-2 tedna 100g (sladica v obliki žemlja + suha salama)

Vrašanje za vegane:
Kje kupiti sojino mleko po ceni standardnega mleka?
Kje naj iščem vegansko nadomestilo za suho salamo, sam ne mislim izdelovati "nadomestila".

Cena je ključnega pomena, prisotna je misel, da se bo čez moralo ljudi v obliki ubijanje živali dvignilo ceno živil. Vemo da vegi kmetija lahko nahrani več ljudi kot klasična kmetija, vemo tudi da so po svetu ogromni pridelovalni/predelovalni kompleksi soje, ki so zelo učinkoviti. Zaenkrat si mislim da so žepne vegi kmetije krive za visoke cene teh živil.

Zeitgeist ::

Cange je izjavil:



Cena je ključnega pomena, prisotna je misel, da se bo čez moralo ljudi v obliki ubijanje živali dvignilo ceno živil. Vemo da vegi kmetija lahko nahrani več ljudi kot klasična kmetija, vemo tudi da so po svetu ogromni pridelovalni/predelovalni kompleksi soje, ki so zelo učinkoviti. Zaenkrat si mislim da so žepne vegi kmetije krive za visoke cene teh živil.


visoka cena teh veganskih zivil je predvsem posledica tega da je veganstvo trenutno moderno in se poraba veganskih izdelkov povecuje. osnovni supply and demand. Posledicno pac prinasa vecji dobicek tistim, ki so zaceli na ta racun lepo sluzit.

v prihodnosti pricakujem da bo cena veganskih produktov se vecja. predvsem v urbanih okoljih.

Dag ::

V Hoferju imajo zdaj v prazničnem obdobju veganski tatarc. Meni je odličen. Na žalost je ponudba omejena samo na decembrske praznike.

Drugače poglej še v Mercator centru na oddelku bio prehrane. Imajo kar nekaj veganskih paštet in drugih namazov. Nekaj časa so imeli tudi od Gavriloviča zelenjavni namaz, ki je bil meni kar ok, ampak ga zdaj že dolgo nisem videl.

martincek1 ::

Ne pit sojinega. V Mercatorju kupi ovseno mleko.

mihec87 ::

Rabi bit salama? Če ne, bi rekel da je kakšen zelenjavni namaz dobra rešitev(pa še sam lažje narediš kot salamo)..

Cange ::

Ok, naslednje bo ovseno mleko. Za salamo, vbistvu se gre za prisotnost prekajenosti, poper, in ~slanost. Lahko je čisto nekaj drugega, samo da je dovolj dobro da izpade poslastica.

nergac ::

Sam sem sicer vsejed.
Več ali manj mi je vsaka kvalitetna hrana okusna, mesa pa jem vedno manj.
Še nekaj let nazaj sem ga jedel dvakrat tedensko. Nazadnje sem kupil piščančja prsa kao boljše kvalitete, bila brez okusa - pa znam pravilno pripraviti meso.
Zadnjič mi je mesar dal tak kos svinjskega kareja, da je bil ob robovih že malo sivkast, in postrežnega mesa sploh ne jemljem več.
Pakirano meso pa se vse cedi ...
Nazadnje sem poskusil še z naše nam paše salamo z deležem divjačine, poreklo EU. Četrt kile sem pojedel v dobrem tednu brez kakršnegakoli drugega mesa in imam za nekaj časa zadosti.

Mleko mi dela težace, jogurti sicer manj, ampak jih tudi praktično več ne konzumiram.

Namesto mleka sem poskusil riževo mleko - zame presladko. Mogoče je ovseno manj.

Sem pa pogruntal neko svojo večerjo - ovsene kosmiče namočim vsaj za 3 ure v vodo in dodam pol žličke cimeta.

Na teden pojem še 6 bio jajc - res so bolj okusna.

Pa vsak dan jem lešnike.

Dag ::

Glede mleka ... poglejte si Oatly. Vsa njihova 'mleka' so iz ovsa, imajo pa več razičnih variant oz. okusov. Pri nas je svinjsko drag, na Švedskem, od koder je firma, je skoraj pol cenejši. Ko sva bila letos poleti gor z avtom, sva si ga pripeljala 3 kartone.

Urbano#Desno ::

Dag je izjavil:

V Hoferju imajo zdaj v prazničnem obdobju veganski tatarc.


Kaj pa je v tej vegi pašteti ki jo imenujejo veganski tatarc?

Urbano#Desno ::

Zeitgeist je izjavil:


visoka cena teh veganskih zivil je predvsem posledica tega da je veganstvo trenutno moderno in se poraba veganskih izdelkov povecuje. osnovni supply and demand. Posledicno pac prinasa vecji dobicek tistim, ki so zaceli na ta racun lepo sluzit.

v prihodnosti pricakujem da bo cena veganskih produktov se vecja. predvsem v urbanih okoljih.


Vtis popularnosti je predvsem zaradi medijev.Jaz ne poznam nikogar ki bi šel po tej poti v zadnjih letih, ene par jih je že od prej pa moram reči da vege prehrana ne deluje pozitivbno na njih, no morda so čudni po default. :D

Dag ::

Urbano#Desno je izjavil:

Dag je izjavil:

V Hoferju imajo zdaj v prazničnem obdobju veganski tatarc.


Kaj pa je v tej vegi pašteti ki jo imenujejo veganski tatarc?


Osnova je leča. Plus paprika, začimbe in verjetno še kaj. Nimam več posode doma, da bi prepisal vse sestavine.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Zdaj najbrž sledi zgražanje nad tem, zakaj se imenuje tatarc, če notri ni mesa. Dajte si duška.

Urbano#Desno ::

Dag je izjavil:


Osnova je leča. Plus paprika, začimbe in verjetno še kaj. Nimam več posode doma, da bi prepisal vse sestavine.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Zdaj najbrž sledi zgražanje nad tem, zakaj se imenuje tatarc, če notri ni mesa. Dajte si duška.


Kul. Samo dodana vrednost pa mora bili nora 200g zmlete leče + par dodatkov za €3.5. :D

issak ::

Urbano#Desno je izjavil:

Dag je izjavil:


Osnova je leča. Plus paprika, začimbe in verjetno še kaj. Nimam več posode doma, da bi prepisal vse sestavine.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Zdaj najbrž sledi zgražanje nad tem, zakaj se imenuje tatarc, če notri ni mesa. Dajte si duška.


Kul. Samo dodana vrednost pa mora bili nora 200g zmlete leče + par dodatkov za €3.5. :D


Majhen trg, dejanska cena živil in lokalne proizvidnje. Lahko ga narediš sam doma, jaz sem ga že in je fantastičen. Suhi paradižniki v olju sicer tudi niso ravno zastonj, jaz jih kupil 750g za 12eur v Kalčku ker so boljši kot Etini.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

nergac ::

Nekaj malega o pesniku Juretu Deteli ...

https://www.mladina.si/188716/slovenski...

Kakorkoli, ne da se priti do konca.
Neoporečno prehranjevanje je samo pranojedstvo in življenje na vodi.
Že pri hoji na kakem osamljenem otočku ubijamo mravljice ali travo.

Mislim, da smo se kar zaciklali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

starboi ::

Tofu je bog in batina v svetu veganstva. Ga tudi sam na vsake toliko pojem, izjemno okusna zadeva, ki se prileže odlično h kakšnemu domačemu burittu ali v tortilji z zelenjavo.

issak ::

starboi je izjavil:

Tofu je bog in batina v svetu veganstva. Ga tudi sam na vsake toliko pojem, izjemno okusna zadeva, ki se prileže odlično h kakšnemu domačemu burittu ali v tortilji z zelenjavo.


Tofu je kr kul, Batine dobiš pa v Kuchi (https://kucha.co/) in so ful dobre :D Iz ajde.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

uporabnik832 ::

Pojdi v restavracijo na kosilo ali večerjo v: Loving Hut , je v Ljubljani. Boš videl primer zelo okusne, zdrave in ne predrage hrane.

Potem pa ješ še: sadje, zelenjavo, kakšne oreščke, kosmiče vseh vrst, B12 prehransko dopolnilo (ki je priporočljivo tudi za vsejede).

issak ::

uporabnik832 je izjavil:

Pojdi v restavracijo na kosilo ali večerjo v: Loving Hut , je v Ljubljani. Boš videl primer zelo okusne, zdrave in ne predrage hrane.

Potem pa ješ še: sadje, zelenjavo, kakšne oreščke, kosmiče vseh vrst, B12 prehransko dopolnilo (ki je priporočljivo tudi za vsejede).


Restavracija Mandala v centru LJ je tudi ok, meni se dopadejo tudi Veganika, Barbarella, Gaudi in Taman, ampak grem bolj poredko ker so cene kar visoke.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Cange ::

Zaenkrat hvala vsem.
Moje prehrana je resnično preprosta, bistvo je da zamenjam živila, ki jih lahko, ker jih lahko, se sploh ne bom sekiral če ne najdem nadmoestil takoj. Sem pripravljen biti začasno tudi vegan gurman če ne bo šlo drugače. V najslabšem primeru bom zmanjšal uporabo živalskih živil, kar tudi šteje.

energetik ::

Cange je izjavil:

Da se "predstavim"
Sklepam da vegani živijo/te v okolju, ki je prijazno do ljudi, sam živim v nasilnem in skorupiranem okolju tako da moja borba je drugačna in postavlja veganstvo avtomatsko na drugo mesto.

Sem zelo blizu veganstav, v hladilniku imam prvič še zaprt liter sojinega mleka, ki je sicer pol dražji od navadnega, tako da če bo okus pravi in cena v bodoče sprejemljiva je to to (muesli + mleko za decaffe).
Potebujem še nadomestilo za suho salamo, 1-2 tedna 100g (sladica v obliki žemlja + suha salama)

Vrašanje za vegane:
Kje kupiti sojino mleko po ceni standardnega mleka?
Kje naj iščem vegansko nadomestilo za suho salamo, sam ne mislim izdelovati "nadomestila".

Cena je ključnega pomena, prisotna je misel, da se bo čez moralo ljudi v obliki ubijanje živali dvignilo ceno živil. Vemo da vegi kmetija lahko nahrani več ljudi kot klasična kmetija, vemo tudi da so po svetu ogromni pridelovalni/predelovalni kompleksi soje, ki so zelo učinkoviti. Zaenkrat si mislim da so žepne vegi kmetije krive za visoke cene teh živil.
Napačno si štartal. Predvsem ne išči nadomestkov za mesne in mlečne izdelke. Veganska prehrana je lahko zelo poceni in zdrava, če veš kaj delaš in kaj kupuješ.
Bistvo so žitarice in stročnice + zelenjava/sadje. In vse to je zelo poceni, vsaj ta prvi dve zadevi. Torej ne iskat sojine hrenovke, ampak si raje naredi kuskus z npr. lečo, čebulo in kupom začimb.
Sicer pa če nujno rabiš nadomestek mleka ima Hofer/Lidl sojin napitek za dober 1EUR. Ne boš bankrotiral, če boš imel samo za kakšne mislije in kavo. Sicer pa je meni kava s sojinim ogabna, raje pijem brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Master_Yoda ::

Od ponedeljka imas v hoferju akcijo za ovseno mleko, ki je meni osebno dosti boljse od sojinega. Pa si vzames 10 komadov in naslednjic kupis spet v akciji - ce je zaprto ne rabis met v hladilniku do roka, ki je kar dolg.


vendar zakaj ne mleka, saj boge živali tudi trpijo, če jih ne pomolzeš


Enostavno: Je ne umetno oplodis, in ne bo imela mleka. Ali pa ji ob skotitvi ne vzames mladica in bo on pil to mleko.

Nekateri se dandanes ne vedo, da je za mleko potrebno da se kravo oplodi, ter po skotitvi vzeti mladica (ki gre verjetno v zakol).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Master_Yoda je izjavil:

Od ponedeljka imas v hoferju akcijo za ovseno mleko, ki je meni osebno dosti boljse od sojinega. Pa si vzames 10 komadov in naslednjic kupis spet v akciji - ce je zaprto ne rabis met v hladilniku do roka, ki je kar dolg.
Riževo, sploh pa ovseno sta sicer precej boljšega okusa kot sojino, vendar nimata praktično nič beljakovin in maščobe in sta bolj na nivoju razredčenega soka. Odlična sta npr. za športni napitek.

jype ::

Za beljakovine vegani jedo stročnice.

Master_Yoda ::

Saj ne rabis niti nadomestka mleka - jaz si ovsene kosmice pripravim kar z vodo. Pol skodelice ovsenih, ena in pol skodelice vode, ena banana, 2 medjool dateljna, 2 zlici zmletih lanenih semen, ena cajna cimeta in gasa :D. Minuto ali dve kuham, dam pa ovsene v vodo namakat vecer prej.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ovseno mleko je vseeno super za tiste, ki mleko pogrešajo, si ga pa komot sam pridelaš iz navadne vode, olja, soli in ovsa, samo dober blender potrebuješ.

nergac ::

Eno podvprašanje za vegane:
ali je kdo vegan dalj časa brez konzumacije kakršnihkoli vitaminov iz lekarne - pa tudi brez dopolnil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Scorpy84 ::

Cange je izjavil:

Da se "predstavim"
Sklepam da vegani živijo/te v okolju, ki je prijazno do ljudi, sam živim v nasilnem in skorupiranem okolju tako da moja borba je drugačna in postavlja veganstvo avtomatsko na drugo mesto.

Sem zelo blizu veganstav, v hladilniku imam prvič še zaprt liter sojinega mleka, ki je sicer pol dražji od navadnega, tako da če bo okus pravi in cena v bodoče sprejemljiva je to to (muesli + mleko za decaffe).
Potebujem še nadomestilo za suho salamo, 1-2 tedna 100g (sladica v obliki žemlja + suha salama)

Vrašanje za vegane:
Kje kupiti sojino mleko po ceni standardnega mleka?
Kje naj iščem vegansko nadomestilo za suho salamo, sam ne mislim izdelovati "nadomestila".

Cena je ključnega pomena, prisotna je misel, da se bo čez moralo ljudi v obliki ubijanje živali dvignilo ceno živil. Vemo da vegi kmetija lahko nahrani več ljudi kot klasična kmetija, vemo tudi da so po svetu ogromni pridelovalni/predelovalni kompleksi soje, ki so zelo učinkoviti. Zaenkrat si mislim da so žepne vegi kmetije krive za visoke cene teh živil.


Če se misliš iti veganstva in iskati nadomestila, v obliki salam itn... pol veganstvo ni zate. Po drugi strani ne priporočam iskati preveč hrane v obliki soje, sploh če misliš vsak dan, malo si preberi zakaj ni preveč dobra. Čeprav se v aziji konzumira na veliko, ampak vseeno. Je pa toliko jedi, ki niso iz soje, da soje niti ne rabiš za vsak dan jesti. Sam raje vzamem riževo ali ovseno (hofer ima najboljšega) mleko.
V nemčiji kjer je veliko veganske povpraševanja, tudi restevracij ali hitre prehrane je kolikor hočeš, so izdelki celo cenejši ali pa če primerjamo njihov standard, je za njih zelo poceni. Pri nas pa so kar napihnjene cene. Nasploh pa boš težko našel cene podobne mesnim izdelkom, če boš pa sam ustvarjal se pa marsikaj da narediti, da te niti ne pride drago.

Cange ::

Scorpy84 je izjavil:

Cange je izjavil:

Da se "predstavim"
Sklepam da vegani živijo/te v okolju, ki je prijazno do ljudi, sam živim v nasilnem in skorupiranem okolju tako da moja borba je drugačna in postavlja veganstvo avtomatsko na drugo mesto.

Sem zelo blizu veganstav, v hladilniku imam prvič še zaprt liter sojinega mleka, ki je sicer pol dražji od navadnega, tako da če bo okus pravi in cena v bodoče sprejemljiva je to to (muesli + mleko za decaffe).
Potebujem še nadomestilo za suho salamo, 1-2 tedna 100g (sladica v obliki žemlja + suha salama)

Vrašanje za vegane:
Kje kupiti sojino mleko po ceni standardnega mleka?
Kje naj iščem vegansko nadomestilo za suho salamo, sam ne mislim izdelovati "nadomestila".

Cena je ključnega pomena, prisotna je misel, da se bo čez moralo ljudi v obliki ubijanje živali dvignilo ceno živil. Vemo da vegi kmetija lahko nahrani več ljudi kot klasična kmetija, vemo tudi da so po svetu ogromni pridelovalni/predelovalni kompleksi soje, ki so zelo učinkoviti. Zaenkrat si mislim da so žepne vegi kmetije krive za visoke cene teh živil.


Če se misliš iti veganstva in iskati nadomestila, v obliki salam itn... pol veganstvo ni zate. Po drugi strani ne priporočam iskati preveč hrane v obliki soje, sploh če misliš vsak dan, malo si preberi zakaj ni preveč dobra. Čeprav se v aziji konzumira na veliko, ampak vseeno. Je pa toliko jedi, ki niso iz soje, da soje niti ne rabiš za vsak dan jesti. Sam raje vzamem riževo ali ovseno (hofer ima najboljšega) mleko.
V nemčiji kjer je veliko veganske povpraševanja, tudi restevracij ali hitre prehrane je kolikor hočeš, so izdelki celo cenejši ali pa če primerjamo njihov standard, je za njih zelo poceni. Pri nas pa so kar napihnjene cene. Nasploh pa boš težko našel cene podobne mesnim izdelkom, če boš pa sam ustvarjal se pa marsikaj da narediti, da te niti ne pride drago.


Hec je ker sem že skoraj tam brez da se grem vegana. Ne bo potrebe po soji, mogoče samo v primeru nadomestka poslastice, ki pa je 1-2x na 2 tedna. Sojino mleko fino sede k muslijem, zaenkrat bom rekel dober začetek.

BigWhale ::

Ce komu slucajno ni jasno zakaj je bil izbrisan, potem naj si se enkrat prebere izvorno objavo in se potem vprasa, ce je karkoli v njegovem prispevku odgovarjalo na avtorjeva zastavljena vprasanja. Vsi ostali: ne odgovarjajte trolom.

Master_Yoda ::

Izbrisal si moj predlog za jogurt, ki ga isce, mogoce bo prav prisel:


V Hoferju imas Mandljevega, Kokosovega, etc. 1.99 EUR 400ml ce se prav spomnim. Ne recejo pa mu jogurt, ampak "Kokosova krema" oz. "Mandljeva krema". Pa da ne strasim: nima dosti cukra noter zdaj berem iz embalaze 100g ima 96kcal, 7,7g mascobe, 5,1g ogljikovih hidratov *1g od tega sladkorjev - od 100ml, 1,4g beljakovin in 0.19g soli.
Dovie'andi se tovya sagain.

jype ::

nergac je izjavil:

ali je kdo vegan dalj časa brez konzumacije kakršnihkoli vitaminov iz lekarne - pa tudi brez dopolnil?
V urbanem okolju? Močno dvomim. V naravi mnoge vitamine dobimo iz tega, čemur rečemo umazanija. Pri tem vrsta diete ni bistvena. Tako opevani vitamin B12 se dodaja krmi, ker živina, ki se ne pase, do njega potencialno sploh nikoli ne pride, poleg tega, da ga, če solato preslabo opereš, žaužiješ že več kot dovolj z mikroorganizmi, ki so v zemlji (in so človeku neškodljivi, če pridejo v telo skozi prebavni trakt).

Pika na i ::

Master_Yoda je izjavil:

Izbrisal si moj predlog za jogurt, ki ga isce, mogoce bo prav prisel:


V Hoferju imas Mandljevega, Kokosovega, etc. 1.99 EUR 400ml ce se prav spomnim. Ne recejo pa mu jogurt, ampak "Kokosova krema" oz. "Mandljeva krema". Pa da ne strasim: nima dosti cukra noter zdaj berem iz embalaze 100g ima 96kcal, 7,7g mascobe, 5,1g ogljikovih hidratov *1g od tega sladkorjev - od 100ml, 1,4g beljakovin in 0.19g soli.

To je tale , Shake it & love it!

Sadje, zelenjava, riž, krompir - ne moreš biti lačen.
Jota brez mesa? Pasulj brez mesa? Rižota?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

MasterTade ::

A ne bi bilo bolje da bi najprej šel na vegetarijansko dieto in potem na vegansko
Mors omnia aequat

Pika na i ::

Saj je vegetarijanec, ker še vedno je jajca.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

MasterTade ::

Če govori o nadomestkih za suho salamo..
Mors omnia aequat

Jarno ::

Cange je izjavil:

Vrašanje za vegane:
Kje kupiti sojino mleko po ceni standardnega mleka?
Kje naj iščem vegansko nadomestilo za suho salamo, sam ne mislim izdelovati "nadomestila".


Moj znanec vegan si sojino mleko dela sam. Na netu/YT imaš precej materiala za to. Je še najceneje. Sicer pa kakšen Špar itd.
Ta s suho salamo zmaga. Suha salama? Rly?
Najbolje je kupiti pšenično meso oz. polizdelke. Ali pa kakšno tehnološko naprednejše veggie meso. :)
#65W!

Pika na i ::

Razumela sem ga, da išče podoben okus.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

jype ::

Jarno je izjavil:

Najbolje je kupiti pšenično meso
Sejtan oziroma 100% gluten. Tudi tega trivialno "narediš" sam, tako da moko namočiš in posnameš beljakovine, ki skupaj z maščobami priplavajo na vrh. Preostanek moke je škrob in iz njega lahko narediš pire krompir, podoben industrijskemu, dodaš še veliko soli in dobiš okus po pravih proletarskih menzah.

mr_chai ::

Vse kar ti lahk rečem je, samo stran od soje, ostalo ok. Imaš na netu dovolj študij zakaj soja ne. Raje si nabavi ovseno mleko. Še boljšega okusa je. Sam sem bil 7 let vegetarijanec, pa nisem ravno veliko pazil, kar je bila moja napaka. Najprej si izračunaj makro živila, ki jih tvoje telo potrebuje.

Cange ::

MasterTade je izjavil:

A ne bi bilo bolje da bi najprej šel na vegetarijansko dieto in potem na vegansko


Nisem strokovnjak za prehrano, gledam da je prebava uredu in poslušam telo, čutim kdaj moram jit na žemlco in malo suhe salame, lahko da to enostavno zapaše, lahko da je kaj več. Jasno je da imam to rad in bo potreno odkrit novo "sladico". Veganski mindset pri ubijanju ljudi brez ubijanja in trupel je sekundarnega pomena. Bom postoril kar pač lahko. Cilj je živila ne živalkega porakla za vsakdanjik, če bo sem ter tja močna želja po mesu se bom verjetno udal, bom vidle, zadovoljen bom že z zmanjšanim vnosom živalskih živil.

Pika na i ::

mr_chai je izjavil:

Vse kar ti lahk rečem je, samo stran od soje, ostalo ok. Imaš na netu dovolj študij zakaj soja ne.

Daj, prosim, ne piši neumnosti.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

jype ::

Cange je izjavil:

čutim kdaj moram jit na žemlco in malo suhe salame, lahko da to enostavno zapaše, lahko da je kaj več.
Definitivno ni problem v tistih, ki jim občasno "zapaše" žemljica s suho salamo.

Čakej, da ni to kak perverzen evfemizem?

Cange ::

Ne, čisti stavki.

FormerUser ::

Z nepremišljenim veganstvom si lahko konkretno uničiš zdravje, tako da se rabiš bolj poglobit v ta "projekt", ne samo postaviti par vprašanj na forumu. Če pa poskušam odgovoriti nanje, obstajajo različne vrste veganskih "suhih klobasic", meni osebno je še najbolj okusen dimljen tofu, ki se ga dobi tudi v Mercatorju, pri rastlinskih mlekih pa najceneje in najokusneje prideš skozi, če si jih sam doma delaš, kupuješ pa 5kg embalaže zrnja, če imaš možnost, si je pa najbolje pridelati sojo kar doma, je zelo skromna in trpežna rastlinica, ki vedno bogato obrodi.

PrimoZ_ ::

Zakaj bi bilo veganstvo nevarno za zdravje?

Jaz sicer jem meso ampak je to zgolj tu pa tam in dvomim da bi bilo ful drugače če bi se tega opustil.
Pa stari starši so živeli od žgancev, močnika, kruha,krompirja, repe, želja, ... In meso so jedli samo za velike praznike pa so dočakali ~90 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Kawl6 ::

Kaj hitro bi naredili red če bi se vsak posameznik izjasnil s čim se prehranjuje, oz. kaj je.Vegan,normal,....Zabeleženo v osebnem zdravstvenem kartonu.Naj si ekscéntriki sami plačujejo posledice njihovih prepričanj,ko pride do zdravstvenih težav iz tega naslova.

jype ::

Kawl6 je izjavil:

Naj si ekscéntriki sami plačujejo posledice njihovih prepričanj,ko pride do zdravstvenih težav iz tega naslova.
Se strinjam. Vsak, ki uživa meso, je sam kriv za bolezni prebavil, srca in ožilja, ter demenco in alzheimerjevo. Nima smisla, da ostali to plačujemo.

FormerUser ::

@PrimoZ
Zato ker je z vegansko dieto zelo zahtevno zagotoviti vsa potrebna hranila, ki jih telo potrebuje. In ne pravim, da za nekatere ne deluje, ampak po drugi strani obstaja ogromno primerov, ki so si ireverzibilno uničili zdravje. Obstaja mnogo argumentiranih kritik veganstva, ena bolj kredibilnih se meni zdi Lierre Keith :


Cruz ::

"Zelo zahtevno"? Ja, če ješ oreo kot glavni obrok, mogoče res.

Drugače pa Lierre Keith ni kredibilna oseba kar se tiče nutricistike. Obstaja mnogo kredibilnih raziskav, ki pokažejo, da je možno preživeti z vegansko dieto, tudi nosečnice.

Bom pa vseeno pogledal ta video.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jype ::

FormerUser je izjavil:

Zato ker je z vegansko dieto zelo zahtevno zagotoviti vsa potrebna hranila, ki jih telo potrebuje.
Ne, to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30326779 (16752) nejclp

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50042177 (29802) Aston_11

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228549 (208079) BigWhale

Več podobnih tem