» »

Popovič, Janša & stuff

Popovič, Janša & stuff

IceIceBaby ::

jo,

novica na 24h

Kaj pravte na to ? Očitno bo res treba v LDS da nam nebodo mogli nč zarad wareza :)

undefined ::

Ah. Zarad prepovedi rožic™ bi se pa jest res najmanj sekiral. ;)

madmitch ::

In o kakšnih rožicah ti to govoriš?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

O tistih, dišečih. ;)

Thomas ::

Popovič ima prednostno obdelavo. Ker naj bi storil nekaj nepojmljivo groznega, česar nam v interesu preiskave še ne zaupajo.

Kaj pa Vika P. in SIB? A bo ona tudi imela take "privilegije"? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blabla ::

Popovič pač ni "naš"

undefined ::

Blabla, a's ti mal rasist, a? :)

blabla ::

Rasist?

undefined ::

rasist -a m (i) pristaš rasizma: nacisti so bili
rasisti / napadi belih rasistov na črnce

Thomas ::

??? Ne, ne gre za noben rasizem tukaj. Gre za posebne postopke, rezervirane za nečlane Združene liste na Obali. No, vsaj za enega nečlana.

Marko Pogorevc se je včeraj na TV nekaj ustil, da če novinar misli, da bi on Pogorevc - dovolil obračun Rdečih z nekom? S koga se dela norca? Po moje da iz sebe, dokler je še na funkciji, kar pa itak ne bo več dolgo. Potem bodo njegove šale manj smešne, ko bo spet navaden policaj v Slovenj Gradcu in bo dihal za ovratnik Petkovim pretepačem, skoraj morilcem.

Pa ne mislim, da je Popovič nujno nedolžna ovčica. Samo se mi pa zdi skrajno neumno delati takle cirkus, kot smo mu bili priča danes.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

undefined ::

> ??? Ne, ne gre za noben rasizem tukaj.

Thomas, komentiral sem tole izjavo blabla:

> Popovič pač ni "naš"

Nič drugega. :)

IceIceBaby ::

"naš" je v tem primeru verjetno mišljeno kot član taprave stranke.

Drugač me pa preseneča kolk mirno folk spremlja to zadevo. Ne mislim da se popoviču kakšna krivica godi, nasprotno. Ampak tukaj gre za nekaj miljonov pri recimo SIB je šlo pa za miljarde pa nobenga odmevnega pripora itd.

Luka Percic ::

kst- dobrodošel v naši "zdravi" demokraciji.

Sej vem da je po bitki vsak general- torej bom tudi jaz;):
največja napaka DEMOS-a je, da ni izpeljal Lustracije.

Pa bi imeli mir.
Vsaj za nekaj let.

asskicker ::

Popovič ali pa vsa una banda okoli SIB-a. Vsi so lumpi. Popovič je samo rahlo nesposoben lump (beri: pustil se je uloviti), ostali pa ne. Pa, kot pravite, ni v tapravi stranki (zato ga preganjajo in ostale ne).
Pa še golo dejstvo: zakaj pri nas vlada LDS??? Ker na žalost nimamo boljše alternative! Shit!;((
Heaven is on the next door!

Thomas ::

No, ni res da se ne ve, kdo je bil pri SIB banki. Klemenčič. Vika in cel kup svetnikov so pa forsirali tisti "biznis". Mene samo zanima, kako da Vika ni na Povšetovi, ob vsem pompu, če je že Popovič za manjše zneske? Samo to.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Pa še golo dejstvo: zakaj pri nas vlada LDS??? Ker na žalost nimamo boljše alternative! Shit!


No ja. Sicer je to mal off topic. Ampak če že trdiš da je to dejstvo pa še kak dokaz ali pa vsaj dober argument napiši.

asskicker ::

Kst, če prideš na dan z res kakšno boljšo alternativo, kot je LDS, vzamem besedo nazaj. Lahko pa ;) podebatirava o stanju na naši politični sceni v kakem drugem topicu. Drugače pa vztrajam pri svoji trditvi.
Heaven is on the next door!

Thomas ::

Ker Popovič "ni nobena alternativa" Združeni listi na Obali, naj gre v zapor. Vika, katere stranka pa nima alternative v SLO, naj bo pa zunaj? A to je tvoja logika?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asskicker ::

Thomas, mislim da sva na isti strani glede tega. Vsi odgovorni za afero SIB bi borali it sedet. Problem je le v tem, KDO jih bo zaprl! Upam, da se razumeva!8-)
Heaven is on the next door!

Thomas ::

Se. TO je problem. BTW večji, od Berlusconijivih netaktnih opazk.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

perci ::

Thomas, nepoboljšljiv si :D .

Se pa strinjam, da je treba vse odgovorne "SIB-ovce" dat za zapahe.

IceIceBaby ::

jaz pa vztrajam pri tem da ti svoja "dejstva" utemeljiš z dokazi. Ne morš trdit neki brez veze brez vsakeršne podlage. Sklicevanje na lastno avtoriteto pa je baje nezaželjeno na tem forumu :D

Sicer pa bi po mojem bla boljša alternativa skor vse kar ni LDS. Prepričali se bomo pa lahko potem ko se bo kaj takšnega v resnici zgodilo.

madmitch ::

KST: pa ti argumentirano utemelji svojo trditev in utemeljeno demantiraj asskickerjevo trditev.

Lahko sicer počakaš na kakšen argument in ga potem razsuješ.

Politiki s takšnimi rešitvami (s svetlimi izjemami) so namreč alternativa LDS. Na žalost!!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

IceIceBaby ::

čaki mal. jaz sem napisal svoje osebno mnenje. On je pa napisal, da je DEJSTVO, da ni alternative. Mal razlike, se ti ne zdi.

Ampak dejstvo pa je da se v sloveniji pod to vlado dogajajo nepravilnosti ki jih noben noče videt. Tale primerjava popoviča in vike je samo en primer. Pol so tukaj še falconi pa mercedesi pa predraga potovanja po svetu itd.
Pravzaprav bi iz tega vidika že težko bilo slabše zato se mi tale izjava od asskickerja zdi mal brezvezna. Poleg tega pa je težko govorit o slabih alternativah če noben še ni imel prilike da se dokaže (razen tiste pol leta bajukove vlade, ampak takrat je blo premal časa da se kar koli resnega nardi).

madmitch ::

kst: samo malo, kdo je že vodil prvo Slovensko vlado?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

asskicker ::

Kst! Ne bom se spuščal s teboj v politično propagandno debato. Lahko pa vzameš mojo izjavo kot moje osebno mnenje, če boš potem lažje spal. Verjetno se pa veliko ljudi strinja z mano.
Pa naj te potolažim: nisem volilec LDS-a. Pozdrav!;)
Heaven is on the next door!

IceIceBaby ::

ja napisal si dejstvo. In zato sem ti tut reku da napiš kakšen dokaz ali argument.
Če zdej praviš da je to samo tvoje mnenje bom pa vsekakor lažje spal. Hvala :)

Alexius Heristalski ::

kst: samo malo, kdo je že vodil prvo Slovensko vlado?
A ni bil zmeraj LDS zraven, se pravi v koaliciji, razen pri Bajukovi vladi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

Ne, v DEMOSovi vladi LDSa ni bilo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

"Ne, v DEMOSovi vladi LDSa ni bilo."

To je res.
Res pa je tudi, da je potem ko je Demos razpal, dosti šlo k LDS-u (in njegovim satelitom), poleg tega je tudi res, da je LDS dopusti demosu edino osamosvojitev- potem je (z izkušnjami v prejšnjem režimu) prevzel oblast.

Vsi govoriste, kako bi mogli akterje zadeve SIB zapreti.
Malokdo pa je pripravljen kaj storit v tej smeri.
In kaj lahko vsak državljan naredi?
Sam ničesar, skupaj pa bi lahko zamenjali vlado. To bi bil prvi korak k "čistejši" Sloveniji.

No pa še tisto, da je koalicija Slovenije pokazala kaj zna- ni imela cajta pokazat, pa še tisto kar je naredila, je LDS,ZLSD in njihovi sateliti preko medijev takoj demantirali- nakoncu se je izkazalo, da so delali dobro:

Primer1:
Bajukova vlada je znižala trošerine za benzin, ko inflacija še ni bila kritična.
Odziv medijev: Takoj klicat Toneta Ropa na pogovore, kjer je razlagal, kakšne dolgoročne socialne probleme nam bo to nakopalo.
Ironija: Premier rop je znižal trošarine za benzin zaradi inflacije, mediji so to prikazali kot zelo uspešno potezo proti inflaciji. Nihče pa se ni vprašal kdo je povzročil, da smo do tako visoke inflacije sploh prišli.

Primer2:
Hrvatje zamenjajo naše hišne številke z njihovmi zaselkom ob dragoniji- Bajukova vlada sklene, da bo poslala inšpektorje (z policijskim spremstvom), da vzpostavijo prvotnmo stanje.
Odziv medijev: Takoj so obsodili Bajukovo vlado, da hoče naredit mednarodni konflikt, pa zraven da komentarje da se je vojna že končala,..
Ironija: prav zdaj imamo spet probleme z Hrvati- Opazili so, da nas lahko izsiljujejo, kadar hočejo in to tudi počnejo, da ne govorimo o tem da se zdi veliko ljudem odreagiranje Slovenije še zdaj "živčno".


Zadosti bo za zdaj.

Thomas ::

Je pa res, da je zadevo mogoče pogledati še z nekega drugega ogla.

Komunisti so videli, da jim Janša ni kos niti v Ljubljani, niti na Dolenjskem niti kje drugje. Da jih je pa Popovič razsul v njihovi rdeči trdnjavi v Kopru. Preden bi Popovič prišel v Ljubljano, bi ga radi ustavili. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

po eni strani nekateri proglasijo vsako zaroto npr. s strani vlade ZDA za izmišljotino, branijo Berlusconija, ki odkrito pluva po načelih sodobnega sveta, po drugi strani pa menijo, da bi v Kopru lahko bila rdeča zarota, čeprav tačrn šef policije Pogorevc lepo pove, da preiskava že dolgo teče in da so sedaj zbrali zadosti dokazov

to je tok smešn, da se ne da povedat...

Je pa lepo, da se stvari tako jasno prikažejo, da se ve kako in kaj!

p.s.: seveda pa je možno, da so tardeči podtaknil Pogorevca in ga sedaj aktiviral....

Res, prov žalostn, kakšni so ljudje..

Thomas ::

Ja - ane! Niso jim sveti niti organi pregona, niti oblast, niti opozicija! To pa so kaštruni! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Hm, narobe: namreč sveti so jim vlada ZDA, pa šefi držav sumljivega slovesa, medtem ko se spravljajo na našo oblast ob vsaki priložnosti in to zgolj z argumentom, češ rdeči so, zihr so krivi...

se pa strinjam, tako kot je en gor zapisal, če so res krivi, je prav, da so jih zgrabl, če pa niso, bodo pa dobil odškodnino....

drugač, jaz bi reku, da so verjetn kradl, če pa jim bodo dokazal, je pa druga stvar.. (to o kraji trdijo nekateri, ki se gibljejo v gospodarskih krogih tamdoli)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Ma ja! Imperialisti so jim bolj pri srcu, kot v njihovih občinah izvoljeni župani. Hkrati se pa vlečejo za pol Slovenije oddaljene občinske fukcionarje. Kaštruni - ti povem!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

Sicer pa, Popovič ni bil nikdar kakšen cvet poštenja. Prej nasprotno, vsaj kolikor se ga jaz spomnim izpred 10-15 let. Lahko pa da se je seveda spremenil, seveda.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Sergio ::

Seveda, res je. Ampak se pa ne morem vprašati, kje so bili organi pregona, ko so se spičile težke milijarde pri kolobocijah s SIB banko.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

IceIceBaby ::

Ne gre za to ali je popovič pošten ali ne. Pač so ga strpali v pripor in bodo lepo zadevo rešili kot je treba. Ampak jaz bi bil za to, da je postopek proti kurupciji vedno podoben.

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Seveda. Ampak kaj točno definira korupcijo? Je bil nakup SIB banke korupcija? Pa 600-mio-sit overkill pri nakupu operacijskih miz? Kaj pa nakup letala?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

IceIceBaby ::

Sicer ne poznam čist v podrobnosti nobenga od primerov. Ampak vsaj v primeru ko je šlo za SIB je obstajal utemeljen sum da je šlo za korupcijo pa niso nobene racije nardil, nobene hude preiskave ni blo in nobenga niso v pripor strpali. Če bi ukrepali tako učinkovito kot v primeru Popoviča bi verjetno že kdo od odgovornih sedel v zaporu.

kopernik ::

Več denarja kot izgine, manj uspejo narediti naši organi pregona. Zanimivo, ne.

Thomas ::

To so taki gobarji, ki nabirajo samo lisičke, jurčke in druge take močnejše gobe pa pustijo na miru.

Ko so pred kakšnim mesecem s Pogorevcem debatirali na TV, kaj bo ukrenil zaradi eventualnega protiustavnega delovanja Beznika in kameradov 1994, je Pogorevc lepo povedal, da " se je treba usmeriti naprej in pustiti take reči zgodovinarjem". Tako nekako no. Zdej bodo tudi SIB banko verjetno prepustili zgodovinarjem, saj je že zgodovina - a mar ni? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Sergio ::

Pravno še ne ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Sej Beznik pa pravno tudi še ni zgodovina. Zgleda majo ena druga merila! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Sicer pa počakajmo, da barakuda al pa Mici povesta, kako je vse to normalno in v redu. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

No, Thomas, ti k maš tok rad Borisa Ježa in njegove članke. Preber si ga v današnjem Delu. En izmed redkih člankov, k jih je napisal po mojem okusu. Pa še tu je nesreča falil zaključek. Bog ve, kje ima ta človek inteligenco. Če prebereš predzadnji odstavek, je dobesedno zanikal enega izmed zaključkov, o katerih prej razlaga na dolgo in široko.

Luka Percic ::

Kakšen link?

Thomas ::

No, bistvo članka v Delu je v tem, da Slovenija je na zavidljivem 14. mestu po novinarski svobodi, če verjamemo svetovnemu združenju novinarjev. To je tako, kot bi prodajalke spraševal, katera trgovinska mreža je najboljša. Tista, ki je ob nedeljah zaprta - se ve. :D Zaključek je pa ta, da drugo leto Slovenija ne bo več tako visoko, ker bo kapitalizem privil novinarje. Ko bi jih vsaj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736697 (5171) Gandalfar
»

10 let LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1127866 (5970) BigWhale
»

Slovenski PARLAMENT - vlada

Oddelek: Loža
381466 (983) Thomas
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037146 (5707) Eschelon
»

Za 1% višji DDV in še nekaj sprememb

Oddelek: Loža
181103 (871) Uporabnik

Več podobnih tem