» »

Kako razporediti elemente v sobi [slika]

Kako razporediti elemente v sobi [slika]

«
1
2

Marjan ::

Mislim se preselit eno nadstropje višje. V večjo, prostornejšo, sobo (beri ima balkon :D).
Zdej nova soba je malo hecna po obliki in trenutno grunatam kako bi razporedil pojstlo, omaro...

Naloga te igrice je: razporedi elemente tako, da bo kar najbolj funkcionalno, všečno, prijetno za bivanje...
Pa še en zelo važen pogoj - računalniška miza mora miti kar najbolj ločena od ostalega.

Če se kdo še posebej spozna na notranje oblikovanje, pohištvo bi bil zelo vesel, če ima kako idejo.

Ker pa slika pove več kot 1000 besed sem narisal v pravem merilu vse komponente, ki jih je potrebno razvrstiti.
Najbolj praktično in hitro je, da s Paintom označite (select) npr. mizo in jo premikate in rotirate kakor vam paše.
Sliko mi lahko pošljite na mail in jo bom prilepil sem, ali pa jo sami uploadate.



tisto pod oknom je seveda radiator :D
  • zavaroval slike: Predator ()

Marjan ::

Eko ena ideja - z leseno pregrado bi se dalo kaj rešiti. Malo je čudno no - omara sredi sobe ... !?



Zanimivo kako se bolje vidi slika, če je na ST serverju! Kar Predatorju pošiljajte, da bo na server dal slike.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

LoneWolf ::

Tip No. 1 - tezko bolj zeznes postavitev racunalniske mize kot tako, da jo postavis pod okno in gledas hkrati ven v dnevno svetlobo in v monitor. To je express recept za spegle. Monitor naj bo edini izvir svetlobe v vidnem polju. Jaz bi postavil kaksno kotno mizo v desni zgornji kot (ali kot pod njim, nad vrati) in imel monitor obrnjen pod kotom 45 stopinj (sedis v smeri SZ oz SV).

Dalo bi se narest kaksno dobro kombinacijo, ce ni bi zahteval da je racunalnik dalec od postelje (saj te razumem zakaj...) To precej podre koncept.

kuglvinkl ::

Non IT mizo dej k oknu. Pivo, hvala. :)

Oz. to velja za moj foh in zaradi zaenkrat še ne dovolj razvite tehnologije.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Sem pozabil povedat - tista vrata so balkonska, tako, da so steklena in so tudi vir svetlobe!

Tako, da miza je osvetljena skozi ta vrata. Računalniška miza - lahko jo obrnem okoli(?) pa je osvetljena skozi okno...!?

Maria ::

Glede na to, da naj bi bila postelja S-J na vzhodni strani, bi jo dala na vzhodno steno do okna (lahko daš še kaj vmes do balkonske stene). Računalniško mizo bi dala tja, kamor si dal ti posteljo, omaro pa diagonalno med kotom pri vratih in J-Z kotom, začela bi se pri kotu pri vratih, da bi zakrivala računalniški oddelek.

Miza pa poljubno (odvisno od prostora in dimenzije mize), ali na J ali pa spet kontra diagonalno na J-Z kot (pravokotno na omaro), v kotu ali na zahodno steno (mogoče najbolje).

Maria

jRk0 ::

ne zelis imeti monitorja tako, da bo za tabo okno.

resno ne:)

edino kar bi ti lahko priporocal pri tej postavitvi ki si jo ze narisal:

ce mas slucajno zalu(o)zije (wtf, kako cudna beseda je to ko jo napises) na oknih in jih lepo zapres da mas precej temno. potem bi lahko mizo obrnil okoli.

Drugace se pa to tako sveti da podnevi ne bos mogel nic delati na racunalu.
You fuck up once, you loose two teeth.

Maria ::

Za pojasnilo, da ne bo nesporazumov.

Rač. mizo daš tja - tisti del sobe - kamor si dal posteljo, lahko je v manjšem delu trapeza, lahko vzporedno z omaro, lahko oboje (če narediš raztegnjeno mizo)...

Maria

LoneWolf ::

Yep, imeti okno za hrbtom ni veliko bolje kot imeti monitor pred oknom, odsev v monitorju bo ubijalski, sploh ker imas okno na juzno stran. Zato sem rekel zgoraj monitor v oddaljeni kot, in postavljen pod kotom 45 stopinj na okno. Na racunalniski mizi ne rabis posebne osvetlitve, to pusti za klasicno mizo. Kaksna majhna lucka od strani bo cisto OK.

Reso ::

Na drugi sliki lahko zamenjaš računalniško mizo z mizo in omaro uporabiš namesto narisane stene. Mizo pa prestavis tako da gledas proti vratom in ti cez okno potem sonce sije čez rame, kar naj bi bilo vredu.

darh ::

Excuses are useless! Results are priceless!

Marjan ::

Mariin predlog:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Marjan ::

Še ena dodelana ideja:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

tx-z ::

marjan, sm ti posal en primer, v sredini sobe pa maš lahko nekoč kakšen akvarij al pa velko rožo :D
tx-z

Gandalfar ::

Mariin predlog se mi zdi najboljsi. :)

fRiK0 ::

Varjanta ena



in varjanta dve

Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tomi ::

fRiK0: varianta dva odpade, ker je Marjan povedal, da ne želi imeti računalniške mize blizu postelje.

Marjan: upam, da ni preveč mimo: kakšno hlajenje imaš na računalniku, saj ga verjetno misliš imeti 24/7 prižganega?
metrodusa.blogspot.com

Marjan ::

Zigov predlog:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

Marjan ::

Tomi: Zračno hlajenje. Da, če bo postavitev ustrezna bom foldal 24/7 :).

Tako, da še enkrat poudarjam - računalnik čimdlje od mize in pojstle.

En odštekan (vendar izvedljiv) predlog:




Kar tako naprej z (norimi ;) predlogi :))

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Barakuda1 ::

:\ :\

hhhmmmm...aaaaa, to je to:))

Odpri okno. Ampak dovolj na stežej. Poglej, da ni kter od spodaj, pol pa računalnik flikn čez okno.:)

Ekola, placa kouk hočeš, pa še težave s spanjem in hlajenjem odpadejo:D :D

BigWhale ::

tole me mocno spominja na Sokoban-a :)) Daj se kak zaboj v sobo ;>

Postla v kot zgoraj desno, racunalniska miza v kot spodaj levo obrnjena k oknu. Zraven nje pisalna miza. Miza mora bit toliko oddaljena od stene, da lahko monitorjeva rit cez gleda, da je monitor direkt pred tabo, tipkovnica pred njim.

Omaro das lahko na zadnjo steno ali pa z njo zabarikadiras posteljo v tisti kot. Odvisno.

Opcijsko, das racunalnisko mizo nekoliko odmaknjeno od spodnje stene, tako da sedis s hrbtom ob steni, okno je na tvoji levi potem.

BTW, najboljse 'racunalniske' mize so mize, ki imajo ogromno leseno povrsino in stiri kovinske noge. Vse kar prodajajo kot 'racunalnisko' pohistvo je more or less neuporabno.

tx-z ::

marjan; če boš našu rešitev za to: če maš LCD monitor bi blo mogoče najbolš da sonce pada na mizo od zadi, kr jst mam tko da je sonce ob strani in morm met vedn ruleto zagrnjeno kr me mot (aja: LCD zato kr če bi mel CRT bi se preveč svetlobe odbil vate).

v vseh primerih pa maš sredino sobe prazno; kaj bo pa tm?
tx-z

Tic ::

Hmm... jst sm glih novo sobo dubu, tku da sm prejsn tedn fajn sturdirow tole.. Upam da kej pomaga.

persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

Tic ::

Edin nimaš naravne svetlobe pr "Mizi". Lahko se mal pogledam ce hoces...
persona civitas ;>

Marjan ::

zigam: Pomoje ni dobro, da pada svetloba v tvoje oči, ko si za monitorjem.
Sredi sobe bo prostor za "žur" :D.

Tic: Ja, probaj preurediti malo še (računalnik stran od navadne mize) in obe mizi bolj na naravni svetlobi.

BigWhale: Sej vidiš, možnosti je ogromno. Tako kot pri sokobanu, probi kaj narisat :\

Matek ::

Marjan, ja, na sredini lahk twisterja igrate, drugače je pa ticeva postavitev postelje dobra, ce prides pijan domov, ce bi jo mel pa tam v kotu al pa kje zakrito z omaro pa noot good :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Marjan ::

Tole je zaenkrat zelo visoko na lestvici:

Tale je odličen, ampak prehod v rač. sobo je preozek - pod 30cm :'(


Ali pa nekaj v tem stilu:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

bradek ::

Definitivno glasujem za finale1

Tic ::

To se mi zdi preveč nabito... bom razmislu .... res.. soba more biti prostorna, enostavna.. tut za pospravljat. Lepo je ce mas posteljo uredu postavljeno... mislm dobr je ce mas plac na levei in na desni...
persona civitas ;>

motorc ::

Evo se moja dva predloga.

Verzija 1:


Verzija 2:



lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

Marjan ::

Dobra motorka! Ampak za dostop do omare bi se moral vedno stolu ogibat...?!

motorc ::

Sej v drugi verziji sta miza in stol malo višje tko da ni problema.

motorc ::

Sploh pa, če stol ob mizo (oz. pod mizo, sej ves kaj mislim) das (previdevam da je na kolesckih) sploh ne predstavlja ovire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

Marjan ::

Ja maš prav. Tvoj predlog je zelo visoko na prioritetni lestvici.

Tisti s pregrado, če bi se rešil problem vstopa do računalnika, je še malo boljši.

Marjan ::

Gandalfar, Tomi, kuglvinkl ali Predator: Ali lahko eden od vaš še slike od Motorkota prilepi na ST server? Hvala.

Eko, izpopolnjena in izboljšana final verzija:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tomi ::

Marjan: za zadnja ideja je res dobra... Posebej, ker se zvoki preko dveh pravkotnih ovir bolj težko širijo.

Sicer pa, slike se šle bolj pozno gor.. Jaz sem se igral elektrikarja in kuharja danes...
metrodusa.blogspot.com

cekr ::

Za razporeditev je najboljše tako, da vso robo spraviš v prostor, potem pa premikaš stavri po njem. Tako boš najboljše ugotovil, kaj ti je vredu.

Pa še nasvet;

Računalniško mizo, mizo, zofo/kavč, nikoli ne postavljaj tako, da je tvoj hrbet obrnjen proti vhodnim vratom. Najbolj neprijetno je, če ti kdo pride za hrbtom v prostor, ti pa tega ne veš(ne slišiš/vidiš).
Postelja pa tudi ni vredu, če je tako postavljena, da ti vsak skozi vrata z očmi pade na posteljo.

To samo malo v razmislek.

Še moj predlog glede postavitve računalniške mize; vsaj meni je vedno ugajalo, če sem imel zraven okno, da sem videl ven. Precej boljše se počutiš, če imaš pogled na malo zelenja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Marjan ::

Tomi: tudi meni se zdi zadnja varjanta odlična, zgleda, da bo kar zmagovalna.

cekr: hja, bom dal na vrata znak - če ne potrkaš... potem pa znak smrti >:D

;) :)

Thomas ::

A radiosteziste si kej uprašou že? >:D

Sicer pa mislim tkole:



For Poz_Element1_x=0 to Max_x
For Poz_Element1_y=0 to Max_y
For ROT1=0 to 360 step 10°
For Poz_Element2_x=0 to Max_x
For Poz_Element2_y=0 to Max_y
For ROT2=0 to 360 step 10°
For Poz_Element3_x=0 to Max_x
For Poz_Element3_y=0 to Max_y
For ROT3=0 to 360 step 10°
For Poz_Element4_x=0 to Max_x
For Poz_Element4_y=0 to Max_y
For ROT4=0 to 360 step 10°

.............

Ako se nič ne prekriva in so vse druge preference izpolnjene , 3D SHOW & WalkThrough!

Accept? Edit preferences?


Ma nej že eden nardi tale softverček no!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

> A radiosteziste si kej uprašou že?

Uf uf, ne me s takimi jezit ;). Samo to se še manjka, da mi pridejo tiste palčke vrtit :O


> Ma nej že eden nardi tale softverček no!

Aha, bi blo pa res fino. Sploh mi je všeč funkcija 3D SHOW & WalkThrough.

Sej podobni programi zihr obstajajo. Ampak jih šele sedaj lahko uporabim, ko vem kako bom elemente postavil.

bradek ::

heard of archiCAD?

Thomas ::

Ja. Pa ne bos reku, da ta hudic to zna?

Mislim lepo prikazati VSE mozne postavitve, z omejitvami ki jih podas vnaprej ali popravljas sproti?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Marjan, prevec casa zapravim ze z branjem tega foruma, sedaj bom pa se risal? ;)

Thomas:
Fengshui si pozabil :P

Matek ::

Thomas, zanimiva ideja, ni kaj. Rad bi mel svetlobo na delovni mizi, postlo sever-jug pa en okrogl tepih premera 2 metra. Pa ti ven vrže. Heh, piši na archicad :).

BTW, zakaj že mora bil postla sever-jug?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bradek ::

Fengshuija pa res ne uposteva, zal. Mogoce je kje v planu :)

Glede tega ce ArchiCAD zna tisto ali ne, nisem preprican, sem bolj domac z autocadom, moras kakega arhitekta vprasat. Vem pa da je zelo bister ko se gre o 3d projektih in kameri itd.

Marjan ::

Saj navsezadnje, če vidiš slikico:


... si lahko 3D SHOW & WalkThrough kar v glavi izvedeš. Sej gre, a ne?! :\

No, pa hvala vsem za predloge, smo skupaj prišli do tega optimuma!


Imam pa še eno vprašanje - kje dobiti tako predelno steno?
Dim: 2.5m x 2.5m x 2.5cm.
Čimbolje mora absorbirat in odbit zvok. Iverka, al kaj podobnega? Gips plošča mogoče?
Ima kdo izkušnje?

Treba jo bo v dveh delih pripeljat in potem sestavit.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

Marjan ::

Ali pa celo štiri plošče 1.25m x 1.25m.

Bi se verjetno lažje dobile in bolj poceni, pa še lažje je za prepeljat.

!?

Marjan ::

Opa, Thomas, sem najdu program, ki ti naredi 3D Show & WalkThrough! Nekdo je že zgoraj omenil - ArchiCad. Res odličen program! Ti narišeš 2D in podaš višine, on pa v 3D spremeni.

Ker pa slike povejo več kot 1000 besed... :D

2D načrt:


Pogled od zgoraj:


Pgled J->S:


Sprehod po sobi:
-ko stopiš noter:


-pogled proti spalnemu delu:


-naprej:


-računalniški koiček:


-pogled iz balkona:



ps: trenutno belim :\

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

bradek ::

Told ya :P

Marjan ::

jep :))

In imaš tudi simulacijo dneva, da ti Sonce čez potuje. Tole je slikano ob 7h zjutraj.

Je pa procesorsko zelo zahteven program. Pri več kot 5 elementih v sobi mi je simulacijaže orenk štekala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razporeditev sobe

Oddelek: Loža
355179 (3967) LitralSM
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227217 (24706) root987
»

Računalniška miza.

Oddelek: Kaj kupiti
3616747 (7084) nodrim
»

Delovno spalna soba

Oddelek: Loža
405784 (4589) STASI
»

Načrtovanje dnevnega prostora

Oddelek: Loža
51380 (1278) Jose

Več podobnih tem