» »

Lepa smrt

Lepa smrt

1
2
»

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Nečloveško ker bi nekomu v glavi postalo prelepo, da bi hotel zapustiti svet?
Nečloveško, ker si lahko že na tričetrt gnil, pa še vedno pri življenju. Počutiš se super, ampak vohaš žvarovino.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Nečloveško ker bi nekomu v glavi postalo prelepo, da bi hotel zapustiti svet?
Nečloveško, ker si lahko že na tričetrt gnil, pa še vedno pri življenju. Počutiš se super, ampak vohaš žvarovino.


Mkay, potem je evtanazija boljš?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Mkay, potem je evtanazija boljš?
Seveda, pa samomor tudi.

PacificBlue ::

Kako si predstavljate smrt? Vam je zoprno in nelagodno o tem sploh misliti?


Misel na smrt me ne navdaja z nelagodjem, ker se z njo soočam vsak dan. Že od majhnega sem gojil veselje do ekstencialnih vprašanj.
Verjamem, da človeška zavest ne ugasne ob smrti. Vsi nadaljujemo našo pot v Ixtlan, kamor se vedno vračamo. Naša čustva, spomini so prevelika reč, da bi ugasnili in bili pozabljeni. Zato, verjamem da na nek način ozaveščamo ta svet. Da doživljamo in izboljšujemo tisto kar po smrti ni možno, vsaj na drugi ravni zavesti.
In stanj zavesti je mnogo...v zivljenju, pod vplivom drog in opojnih sredstev, še ko smo bolani se nam zavest premakne..kaj šele, ko umremo in se v naših možganih sprostijo velike količine DMT-ja, ki verjetno olajšajo strah in negotovost umirjajočega. Marsikdo umre z nasmehom ali srečnim, umirjenim izrazom na obrazu.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Raptor F16 ::

@PacificBlue

Menda ne delaš na pogrebnem zavodu 8-O
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PacificBlue ::

Nič kaj takšnega.

Sem pa bil že zraven, ko je človek umrl.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pika na i ::

Slej ko prej se vsak sooči z izgubo koga, ki ga ima rad.
Ne škodi, če takrat veš, da si mogoče edini, ki bo umirajočega lepo pospremil na pot, ki jo nihče od nas tule, ne pozna.

Ne, ni se nam potrebno pogovarjati o smrti, vsak dan, kar naprej.
Včeraj je bil pač tak dan. Ko se na pokopališčih gomilijo sveče in rože, ljudje spoštljivo govorijo o umrlih, se resno držijo. Kar bedno se mi zdi, da se toliko da na ta vidik smrti, veliko premalo pa na čas pred njo. Takrat še živi, potrebujejo pozornost. In če je to pogovor o smrti, naj bo.

Kdor je bral kar sem pisala ob umiranju očeta - če sem si česa želela, je bilo to, da ne trpi mesece in mesece.
Vsak dan posebej sem se sestavljala, da sem lahko govorila z njim o stvareh, za katere sem vedela, da jih ne bo nikdar več ne videl ne dočakal. Vedel je tudi on.
Kakor je to bolelo čez vse meje, sem bila hvaležna za vsako minuto pogovora. In srečna, da sva se še dan pred smrtjo skupaj nasmejala. Jaz glasno on pa komaj opazno.

In ker je sluh menda zadnje čutilo, ki se poslovi - vem, da je lahko odšel, pomirjen. Ker sem mu rekla, da bomo ok, da si naj odpočije, da je čas da se posloviva. Vem. Samo ena solza mu je pritekla, obraz je bil pa povsem miren.
Bilo mi je neskončno hudo, ko/ker sem mu to rekla.
Nisem bila prepričana oz. hotela sem se prepričati, da to ni slovo. Čutila pa sem, da je to zadnjič, da ga vidim živega. Je zelo bolelo ampak ni mi žal, da sem to rekla.


Kdor želi, naj si prebere tole

shadeX ::

Večina ljudi pred smrtjo najbolj obžaluje, da niso živeli bolj polno in so se zatikali na nepomebnostih - za katere so sicer mislili, da so izjemno pomembne - raznorazni dosežki, kariera.


Od kje ti tole?

kjut ::

A wise men once said: "Don't rush things. You'll die eventually anyway."

Gagatronix ::

Raptor F16 je izjavil:

@PacificBlue

Menda ne delaš na pogrebnem zavodu 8-O


Ena mojih prvih zaposlitev je bila v krematoriju. Dobis drugacen pogled na zivljenje in smrt.

Cruz ::

Gagatronix je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

@PacificBlue

Menda ne delaš na pogrebnem zavodu 8-O


Ena mojih prvih zaposlitev je bila v krematoriju. Dobis drugacen pogled na zivljenje in smrt.
Pa verjetno črn smisel za humor. Moja teta dela v zdravstvu in poka takšne šale, da se nekateri družinski člani križajo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

PrihajaNodi ::

Gagatronix je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

@PacificBlue

Menda ne delaš na pogrebnem zavodu 8-O


Ena mojih prvih zaposlitev je bila v krematoriju. Dobis drugacen pogled na zivljenje in smrt.


Sam dobr plačajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

D3m ::

Kamnosek here. Tis kuril jaz sem pa izdeloval. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Ma, zdej vam je easy, k mate dreml, pa ni treba tolčt.

Gagatronix ::

Cruz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

@PacificBlue

Menda ne delaš na pogrebnem zavodu 8-O


Ena mojih prvih zaposlitev je bila v krematoriju. Dobis drugacen pogled na zivljenje in smrt.
Pa verjetno črn smisel za humor. Moja teta dela v zdravstvu in poka takšne šale, da se nekateri družinski člani križajo. :)


Lepa izmenjava je v filmu Okuribito (Departures):


Daigo Kobayashi: There are many kinds of coffins.
Yuriko Kamimura: 50000, 100000, 300000 yen.
Daigo Kobayashi: They differ by that much?
Yuriko Kamimura: The left one is plywood, the next one has metal fittings and carvings on both sides. And the most expensive one is solid cypress wood.
Daigo Kobayashi: Oh, the difference is in material and decoration.
Yuriko Kamimura: Yes, they all burn the same way.
Daigo Kobayashi: Same ashes.
Yuriko Kamimura: The last shopping of your life is done by others.
Daigo Kobayashi: Kind of ironic.

Kass ::

Sam si ne znam predstavljat, kako je, ko te ni več na svetu... Definitivno pa je boljše enkrat zaspati in se ne več zbuditi... kot pa, da trpiš v mukah in veš, da se ti čas izteka

pegasus ::

Kako že pojejo Laibachi ... "Some people say, death is not the end. Well let me tell you this, death is your only friend!"
Kar zelo drži, vse to zaviranje smrti je le tlačenje palice v kolesje evolucije. Lepo kažemo svojo neprilagojenost realnosti s hlepenjem po večnem življenju ...

Cruz ::

pegasus je izjavil:

Kako že pojejo Laibachi ... "Some people say, death is not the end. Well let me tell you this, death is your only friend!"
Kar zelo drži, vse to zaviranje smrti je le tlačenje palice v kolesje evolucije. Lepo kažemo svojo neprilagojenost realnosti s hlepenjem po večnem življenju ...
Nagon po preživetju dela svoje. :)

Mercier ::

O sami smrti ni treba veliko razmišljati, gre kar samo. Uvertura pa je še vedno na žalost lahko dolga in peklenska. Jaz bi, da bi imel pri tem največ besede moj osebni zdravnik, če je ne bi mogel imeti sam. Brez konzilija in s karseda malo birokracije. Ampak bo to zgolj zadnja stvar, ki ne bo, kot bi jaz.

energetik ::

Razmišljam precejkrat, sploh po smrti očeta. To me je do kosti pretreslo in spremenilo pogled na življenje. Mnogo bolj cenim sedaj osebne odnose, kariera itd mi ne pomeni nič.
Strah me je samo tistega pred koncem. Rad bi imel na voljo predčasni izhod, torej evtanazijo. Na žalost je konzervativci iz sebičnih razlogov ne dovolijo.
Kaj bo potem, me ne bo zanimalo, ker zavesti ne bo več.

EDIT: inertni plini so baje dobra zadeva (povsem neboleče), če ni uradne evtanazije. Problem je samo, ker si takrat tako švoh, da tega sam ne moreš naredit, problem je tudi, če rata samo napol in postaneš še bolj rastlina.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Dobro, če te tako skrbi, si še pravi čas nabaviš nekaj cianida in smrt bo hitra.

stjan ::

Življenje je samo čakanje na smrt.
Smrti se pa ljudje bojijo samo zaradi cerkvenega strašenja o Peklu.
Čeprav marsikdo že za časa življenja doživlja pekel:( .

ejresnevem ::

energetik je izjavil:

1. Na žalost je konzervativci iz sebičnih razlogov ne dovolijo.
2. Kaj bo potem, me ne bo zanimalo, ker zavesti ne bo več.

Energy man, malo si protisloven, konzervativci ne morejo nič pri tem, sploh, če ne bo zavesti več, če poješ kakšno tableto več...
Boš samo povečal en števec, kjer je Slovenija (nasprotovanju konzervativcev navkljub) v svetovnem vrhu po samomorih na 100.000 prebivalcev.

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Načeloma si nihče ne želi smrti, ko je še pri močeh in pameti. Tale brezvezna sprenevedanja so deplasirana.

jype ::

ejresnevem je izjavil:

Energy man, malo si protisloven
Ne, ni. Konzervativci so.

ejresnevem ::

jype je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

Energy man, malo si protisloven
Ne, ni. Konzervativci so.

Meni sicer ni jasno, zakaj se sploh obremenjujete s tem, kaj si kdo misli o čemerkoli, glede na to, da ste neki super odločni moderni mladeniči.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Lepe smrti ni. Smrt je vedno umazana in zahrbtna. Vse ostalo je neko romantično nakladanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

rabelj5 ::

k4vz0024 je izjavil:

Lepe smrti ni. Smrt je vedno umazana in zahrbtna. Vse ostalo je neko romantično nakladanje.

tako je, smrt ne more biti lepa

Cruz ::

rabelj5 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Lepe smrti ni. Smrt je vedno umazana in zahrbtna. Vse ostalo je neko romantično nakladanje.

tako je, smrt ne more biti lepa
Glede na to, da je lepota subjektivna, je lahko, vama pač ni.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nejcek74 ::

smrt je nevtralna, lahko npr. nastopi tudi takrat ko spimo ali smo nezavedni, torej gremo spat ali na operacijo in se ne zbudimo vec
umiranje seveda v glavnem ni lepo, razen takole:
Euthanasia coaster
seveda so pa tudi ostanki lahko predmet estetike:
https://cvltnation.com/dead-skin-living...

k4vz0024 ::

Smrt nikoli ni nevtralna, ampak se zgodi ko se poruši homeostaza.

nejcek74 ::

k4vz0024 je izjavil:

Smrt nikoli ni nevtralna, ampak se zgodi ko se poruši homeostaza.

kar ima z (ne)lepoto smrti natanko nic. Smrt ni niti umazana niti zahrbtna, dajati ji pridevnike, ki opisujejo a)lastnost predmetov ali b)človekov značaj je neproduktivno.
Proces umiranja? da naceloma jih je vecina bolecih.
Rezultat? Crkovina, lahko pridelas pa lepega belega okostnjaka, sencilo za luc ali pa krasno nagaceno figuro.

k4vz0024 ::

Naslov teme je enak tvojemu ekspozeju.

kuall ::

pegasus je izjavil:

Kako že pojejo Laibachi ... "Some people say, death is not the end. Well let me tell you this, death is your only friend!"
Kar zelo drži, vse to zaviranje smrti je le tlačenje palice v kolesje evolucije. Lepo kažemo svojo neprilagojenost realnosti s hlepenjem po večnem življenju ...


Se ne strinjam.

1. Najbolj zdrav je človek takrat, ko želi večno živeti. To pomeni, da je antidepresiven.

2. Na drugi strani so tisti, ki že komaj čakajo smrt enostavno samo depresivni, naveličani in stari. Neprimerni za življenje.

Treba se je zavestno boriti, da bomo prvo, ne drugo.

jype ::

ejresnevem je izjavil:

Meni sicer ni jasno, zakaj se sploh obremenjujete s tem, kaj si kdo misli o čemerkoli, glede na to, da ste neki super odločni moderni mladeniči.
Zato, ker nas skrbi za tiste, ki niso. Tistim konzervativci zjebete življenja, potem jim pa govorite, kako so sami krivi.

kuall je izjavil:

1. Najbolj zdrav je človek takrat, ko želi večno živeti. To pomeni, da je antidepresiven.
Človek je torej po definiciji bolan.

kuall je izjavil:

2. Na drugi strani so tisti, ki že komaj čakajo smrt enostavno samo depresivni, naveličani in stari. Neprimerni za življenje.
Smrt je znak zrelosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

Zdrav mlad človek bo hotel večno živeti. Jaz že sem. Zdaj pa žal ne več. Bo treba to popravit. Sej teoretično je še nekaj možnosti, da bi res lahko večno živel.

Cruz ::

kuall je izjavil:

Sej teoretično je še nekaj možnosti, da bi res lahko večno živel.
Večno dvomim, kakšno stoletje, dve pa čisto možno. Raziskave, ki se ukvarjajo z"longevity-jem" so kar optimistične. Verjamem, da bomo kmalu(20-50 let) zmožni medicinskega podaljšanja življenja. Tako da, drži se, morda še doniraj kakšni organizaciji kaj, če lahko.

Kdo si ne bi želel dolgo živeti, če bi lahko živel normalno t.j. brez različnih (starostnih) bolezni. Fuck transhumanism, longevity is the future(for now).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

ejresnevem ::

jype je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

Meni sicer ni jasno, zakaj se sploh obremenjujete s tem, kaj si kdo misli o čemerkoli, glede na to, da ste neki super odločni moderni mladeniči.
Zato, ker nas skrbi za tiste, ki niso. Tistim konzervativci zjebete življenja, potem jim pa govorite, kako so sami krivi.

Kako jim zjebemo (očitno sem že prištet med konzervativce), če je slovenska stopnja samomorilnosti osma na svetu, takoj za Južno Korejo in Kitajsko in celo pred ZDA glede na to, da je tam strelno orožje prosto nabavljivo. Zakaj se potem energetik boji narediti malo bolj aktivno evtanazijo (domnevno zaradi konzvervativcev), saj, če bi radi, da je Slovenija po številu samomorov namesto Grenlandije pač prva na svetu, veste sami zelo dobro, kaj storiti.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

O čem ti to zdej? Evtanatzija ali samomor ni isto.

ejresnevem ::

energetik je izjavil:

O čem ti to zdej? Evtanatzija ali samomor ni isto.

Očitno se ne razumemo - ker pač evtanazija ni legalna, ti si pa odločen, ti torej ostane...
Kaj natančno? Trpljenje ob nas, konzervativcih (kamor sem prištet), ali bolj praktično potegovanje za prvo mesto?
Izgleda delujoča rešitev, če je Slovenija 8. na svetu po stopnji samomorov.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ejresnevem je izjavil:

Kako jim zjebemo
Tako, da jih vztrajno in na vsakem koraku prepričujete, da je z njimi nekaj narobe in da bi bila družba brez njih "zdrava".

ejresnevem je izjavil:

če je slovenska stopnja samomorilnosti osma na svetu
To je pa posledica vašega početja.

ejresnevem je izjavil:

Zakaj se potem energetik boji narediti malo bolj aktivno evtanazijo
To si nekaj zamešal.

ejresnevem je izjavil:

če bi radi, da je Slovenija po številu samomorov namesto Grenlandije pač prva na svetu, veste sami zelo dobro, kaj storiti.
Vemo. Na fejsiču si mormo LGBT zastavico dat za profilko, pa boste vsi storili samomor.

ejresnevem ::

jype je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

Kako jim zjebemo
Tako, da jih vztrajno in na vsakem koraku prepričujete, da je z njimi nekaj narobe in da bi bila družba brez njih "zdrava".

ejresnevem je izjavil:

če je slovenska stopnja samomorilnosti osma na svetu
To je pa posledica vašega početja.

ejresnevem je izjavil:

Zakaj se potem energetik boji narediti malo bolj aktivno evtanazijo
To si nekaj zamešal.

ejresnevem je izjavil:

če bi radi, da je Slovenija po številu samomorov namesto Grenlandije pač prva na svetu, veste sami zelo dobro, kaj storiti.
Vemo. Na fejsiču si mormo LGBT zastavico dat za profilko, pa boste vsi storili samomor.

Ok, si me prepričal, da sem se oglasil, zmaugy ni bil tako zainteresiran, nekaj si pač konkretno moral zamešati ali pojesti (ali pa nisi, pa bi mogoče bilo dobro, da si):

1. Namreč, nikogar in v nobenem koraku ne prepričujem, da je z njim kaj narobe in da bila družba brez "zdrava"; pri meni je mogoče drug problem, da sem preveč flegma in se ne odzivam pričakovano na boleče družbene teme.

2. Ja, recimo, če ne to, pa ono, veliko (mogoče po vplivu zmaugya) pripisuješ slovenskem konzervativcem, mogoče bi bilo dobro primerjati z še bolj samomorilskimi državami; Dansko, Kitajsko, Južno Korejo, Japonsko...

3. Energetik je nekaj omenjal, da mu konzervativci ne pustijo evtanazije (pri tej starosti, ali kako)? Kot da se nima možnosti preseliti kam drugam, kjer jo dovolijo. Če pa tudi to ni dovolj, pa ker po smrti ni nobene zavesti (ali odgovornosti ali kaj je napisal), pa lahko izbere tudi veliko lažjo in cenejšo pot. Mogoče bosta Kitajska in Slovenija pozicije, je vmes samo 0,43 samomora na 100.000 ljudi.

4. Zaradi mene ti obesiš na fejsiču (facebook, domnevam), kar želiš, mene ne tangira, sploh ne uporabljam.

5. Škoda, da se energetik nič kaj bolj konkrentno ne odziva in da je outsourcal vse te neumne litanije. Namreč, glede na vzdevek bi znal biti precej zanimiv znanec, kjer bi lahko kdaj kakšno rekli kakšno ob kozarcu (malinovca, da ne bo spet kakšnih neumestnih posploševanj).

PS: Ne da se mi popravljati tipkarskih napak, če boš razumel, boš, če boš naredil dramo iz tega, boš, življenje gre najbrž nemoteno naprej.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ejresnevem je izjavil:

1. Namreč, nikogar in v nobenem koraku ne prepričujem, da je z njim kaj narobe in da bila družba brez "zdrava";
To se moraš zmenit z vašimi, da tudi oni ne bodo.

ejresnevem je izjavil:

3. Energetik je nekaj omenjal, da mu konzervativci ne pustijo evtanazije
Ja, saj to je problem.

ejresnevem je izjavil:

Kot da se nima možnosti preseliti kam drugam, kjer jo dovolijo.
Kar vi se preselite kam, kjer je vse prepovedano.

ejresnevem je izjavil:

4. Zaradi mene ti obesiš na fejsiču (facebook, domnevam), kar želiš, mene ne tangira, sploh ne uporabljam.
Jaz tudi ne, ampak konzervativci se zelo razpizdite, če kdo to naredi. Pogovori se malo z vostokom.

ejresnevem je izjavil:

PS: Ne da se mi popravljati tipkarskih napak, če boš razumel, boš, če boš naredil dramo iz tega, boš, življenje gre najbrž nemoteno naprej.
Vse razumem:

pegasus ::

kuall je izjavil:

1. Najbolj zdrav je človek takrat, ko želi večno živeti. To pomeni, da je
poln iluzij in našopan s pravljicami. Razumem, nekaterim to paše. In se potem namesto soočanja z realnostjo raje zatekajo vedno globje v svoje fantazije. Nekateri jih hočejo še na vsak način deliti s svetom ... in temu danes rečemo religija. In potem imamo neodgovorno in egoistično življenje posameznikov, ki jih skrbi samo za lastno bit ... vzorec, viden skozi vso zgodovino in večina ga še niti opazila ni, kaj šele da bi ga prepoznala in se iz njega kaj naučila. Planet pa naj gre k vragu, koga briga, glavno da je meni fajn, a ne.

ejresnevem ::

jype je izjavil:

ejresnevem je izjavil:

1. Namreč, nikogar in v nobenem koraku ne prepričujem, da je z njim kaj narobe in da bila družba brez "zdrava";
To se moraš zmenit z vašimi, da tudi oni ne bodo.

ejresnevem je izjavil:

3. Energetik je nekaj omenjal, da mu konzervativci ne pustijo evtanazije
Ja, saj to je problem.

ejresnevem je izjavil:

Kot da se nima možnosti preseliti kam drugam, kjer jo dovolijo.
Kar vi se preselite kam, kjer je vse prepovedano.

ejresnevem je izjavil:

4. Zaradi mene ti obesiš na fejsiču (facebook, domnevam), kar želiš, mene ne tangira, sploh ne uporabljam.
Jaz tudi ne, ampak konzervativci se zelo razpizdite, če kdo to naredi. Pogovori se malo z vostokom.

ejresnevem je izjavil:

PS: Ne da se mi popravljati tipkarskih napak, če boš razumel, boš, če boš naredil dramo iz tega, boš, življenje gre najbrž nemoteno naprej.
Vse razumem:


Še tole, dodatki na odgovore moje točke.
1. Precenjuješ moj vpliv na ostale ljudi, jaz nikakor nisem zmaugy, imam tudi mleko za ušesi...
3. Potem ne preostane, kot da stoka do konca življenja in da ga od same nesreče vzame konec.
4. Ne vem, kdo je vostok, niti nimam avtorizacije, da se pogovarjam s komerkoli o čemerkoli glede neke družbene tematike; če odmislim, da ne poznam Vostoka, ne vem, kaj bi mu lahko povedal. Kot rečeno, jaz nisem zmaugy, da bi imel kakršenkoli vpliv na forumu. Ali kako drugače.
Boljša slika, kot tale na bou.si, je
 Yea

Yea

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

pegasus je izjavil:

Planet pa naj gre k vragu, koga briga, glavno da je meni fajn, a ne.

Ne boj se, Velikega filtra ne bomo prestali, torej je vse ostalo brez pomena, samo odlašamo neizogibno.

energetik ::

ejresnevem je izjavil:


3. Energetik je nekaj omenjal, da mu konzervativci ne pustijo evtanazije (pri tej starosti, ali kako)? Kot da se nima možnosti preseliti kam drugam, kjer jo dovolijo. Če pa tudi to ni dovolj, pa ker po smrti ni nobene zavesti (ali odgovornosti ali kaj je napisal), pa lahko izbere tudi veliko lažjo in cenejšo pot. Mogoče bosta Kitajska in Slovenija pozicije, je vmes samo 0,43 samomora na 100.000 ljudi.
Bralno nerazumevanje? Kje sem pisal, da bi si jaz zdaj tega želel? Pisal sem samo, da bi bilo v določenih primerih lepo, če bi ljudje imeli to možnost.
Tudi tisti, ki se nimajo možnosti ali se nočejo preseliti v tapravo državo.
Glede samomorov - očitno ne veš, kako zgleda človek, ki bi si evtanazije res želel. To je ponavadi takrat, ko se še premaknit ne more več. Kako naj bi potem sam karkoli ukrenil? A ni precej lepše, da lepo v miru zaspi pod strokovnim nadzorom zdravnika.

ejresnevem ::

energetik je izjavil:

ejresnevem je izjavil:


3. Energetik je nekaj omenjal, da mu konzervativci ne pustijo evtanazije (pri tej starosti, ali kako)? Kot da se nima možnosti preseliti kam drugam, kjer jo dovolijo. Če pa tudi to ni dovolj, pa ker po smrti ni nobene zavesti (ali odgovornosti ali kaj je napisal), pa lahko izbere tudi veliko lažjo in cenejšo pot. Mogoče bosta Kitajska in Slovenija pozicije, je vmes samo 0,43 samomora na 100.000 ljudi.
Bralno nerazumevanje? Kje sem pisal, da bi si jaz zdaj tega želel? Pisal sem samo, da bi bilo v določenih primerih lepo, če bi ljudje imeli to možnost.
Tudi tisti, ki se nimajo možnosti ali se nočejo preseliti v tapravo državo.
Glede samomorov - očitno ne veš, kako zgleda človek, ki bi si evtanazije res želel. To je ponavadi takrat, ko se še premaknit ne more več. Kako naj bi potem sam karkoli ukrenil? A ni precej lepše, da lepo v miru zaspi pod strokovnim nadzorom zdravnika.

Saj ne rabiš bit tako fin, pa postavljat vprašaja na koncu "bralnega razumevanja". Aja, saj vem, mogoče taktiziraš, da bi tudi jaz bil zanimiv znanec. Ne, pa ti povem, da jaz zagotovo ne bi bil, razen konkretne lastne razgradnje na več nivojih si z mano tak ne moreš pomagati, že vse prefiltrirano in prepojeno s takšnimi in drugačnimi substancami. Aja, ne, ne vem, kako izgleda človek, ki bi si evtanazije res želel, sicer pa niti ni neizvedljivo; ne poznam primermov mogoče tudi zato ne, ker nas v žlahti pobere tako rekoč takoj, brez iteracij, naenkrat - tema. Še veš ne, kdaj te Matilda s koso (p)obrije. Jaz še vsakim rečem, da naj kar brez skrbi odklopijo, (uporabne) organe naj reciklirajo, za plastinat me najbrž ne bodo dali; ko se ugotovi, da ni več smisla, ne glede na to, če bo kaj za erbat ali pa sploh ne. Mogoče pa ima zmaugy vseeno prav (ampak se narobe loteva), začnite pritiskat na zakonodajalca, da to spremeni, ampak samo stokanje na forumu, kako evtanazija ni dovoljena... Ehm, ne vem, če bo kaj, a ti misliš, da bo?

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
677986 (5763) c3p0

O smrti

Oddelek: Problemi človeštva
221522 (1051) Cruz
»

Smrt bi morali praznovati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738311 (6304) jb_j
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553203 (48566) jype
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015591 (12426) Saladin

Več podobnih tem