» »

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero?

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero?

««
«
1 / 6
»»

BorutO ::

Z ženo se odločava za nakup stanovanja oz. hiše. Problem nastane, ker je pri spremenljivi obrestni meri eom zelo nizka, pri fiksni pa velika.

Vem, da se spremenljiva lahko dvigne in preseže fiksno in na koncu lahko plačam več za kredit, kot če bi imel fiksno. Bolj me zanima kako pogosto se to dogaja, da za spremenljivo na koncu plačaš več kot za fiksno in od katerih dejavnikov je vse odvisno, da se eom zviša ali zniža (recesija, ipd)?

jure3000 ::

Bliznja prihodnost gospodarstva je negotova - tveganje je sigurno prisotno. Vprasanje je, kaksno obrestno mero so ti ponudili in kaksna je razlika med njima?

jakan123 ::

Če boš jemal za manj kot 10 let, potem bo spremenljiva verjetno boljša opcija. Če boš za več, bi jaz izbral fiksno. Se da izpogajati lepo fiksno.

damirj79 ::

Malo si poračunaj, koliko preplačaš kredita pri eni in drugi opciji. Zaenkrat kaže vse močno v prid spremenljive obr. mere in tudi če ta še naraste, imaš še precej fore. Je pa seveda riziko, da če močno naraste spr. obr mera. boš morda preplačal. Nisem nikoli gledal, ampak dvomim, da se ne bi banke tudi zaščitile za primer, če bi fiksna obr. mera močno zrasla.

Trupl0 ::

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?
If you are going through Hell, keep going !

no comment ::

Če nisi strokovnjak, polovico vzami na fiksno, polovico pa na spremenljivo.

Če pa si strokovnjak, pa že itak jemlješ kredite tako, da razpršiš tveganja (fiksna obrestna mera je tudi tveganje).

sandmat ::

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


1200€ neto prihodkov mata? po preračunu čez palec je to približno enako obroku 200k na 25 let ... Od česa bosta živela?

St235 ::

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


V bistvu je kritično kaj se dogaja z obrestno mero prvo tretino kredita. Ker vsak mesec sevedno najprej odlača obresti, šele potem znižuje glavnica. Zato je kredit bistveno bolj ranljiv za višanje obrestne mere v začetku, ko obresti predstavljajo večino obroka.

Invictus ::

Ene banke ponujajo kombinacijo.

10 let fiskna, po tem obdobju spremenljiva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Rofl, to je praviloma naslabše možno. Prvih 10 let, ko obresti predstavljajo ključen del obroka plačuješ višjo fiksno mero (takrat, ko bi od niske spremenljive največ profitiral).

Bellzmet ::

Ja to bojo jemal uni k so včasih v švicarjih jemal, da bojo lahko potem čez 10 let tožil:)

JeBelaCesta ::

nekje sem zasledil pravilo,ki pravi:
"če nisi sposoben odplačati kredita z fiksno obr. mero, potem boš imel težave tudi z odplačilom kredita z var. ob. mero"
lep pozdrav iz višav ;-)

c3p0 ::

Na CHF se več ne da vezat kredita? Baje se je ful splačalo ;)

D3m ::

Jaz bom vzel hipotekarni kredit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

sandmat je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


1200€ neto prihodkov mata? po preračunu čez palec je to približno enako obroku 200k na 25 let ... Od česa bosta živela?

koga briga. bajto pa bosta le imela!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

2dark ::

gruntfürmich je izjavil:

sandmat je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


1200€ neto prihodkov mata? po preračunu čez palec je to približno enako obroku 200k na 25 let ... Od česa bosta živela?

koga briga. bajto pa bosta le imela!



Zato bodo pa zaostrili pogoje za pridobitev kredita, da ne bodo takšne anomalije, ko bi nekdo z 1900€ bruto lahko dobil 200k€ posojila, ker ne more potem kvalitetno živet.

Kvatebrigic ::

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


Pozabi. Za to rabita cca 3000 neto na mesec. Pa seveda hipoteka...

Sheteentz ::

Obrestne mere se spreminjajo s spremembo gospodarskega cikla. OP naj za nazaj preveri, kako so se spreminjale mere, da bo dobil neko splošno sliko.

gruntfürmich ::

2dark je izjavil:

Zato bodo pa zaostrili pogoje za pridobitev kredita, da ne bodo takšne anomalije, ko bi nekdo z 1900€ bruto lahko dobil 200k€ posojila, ker ne more potem kvalitetno živet.
to pa ni všeč slovenčkom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alien123 ::

Trupl0 je izjavil:

vzameš spremenljivo, čez 20 let pa ko naraste, se pa pritožuj...isto kot švicarski kredit ;)

šalo na stran khm khm.
Sem na istem. Rabim ozi rabiva (moja še študira najmanj dve leti še) kredita cca 200jurjev.
Bruto 1900e cca brez kreditov in obdobje 25-30 let ... ni šans ?


Bo treba imet malo večjo plačo za 200k..

D3m ::

Kako pa glede hipoteke?

Bodo tudi omejitve?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

Kolko sn jaz hodil za kredit gledat še sta sberbank in delavska hranilnica naboljši..
Pri sberbanku imaš stanovanjski kredit in potrošniški z isto obrestno mero

Pa s 1. novembrom še bodo bolj poostrili kredite.. tak da žal tak je

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

D3m ::

Bom vprašal delavsko po novem letu kako je glede hipoteke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

za vprasat se je, ce se ta trenutek sploh splaca kupit, glede na cene... za 200 cukov imas lahko precej casa najemnin. racunaj tudi, da se strosek ne konca z obrokom za kredit.
#brezpodpisa

Mato989 ::

no comment je izjavil:

Če nisi strokovnjak, polovico vzami na fiksno, polovico pa na spremenljivo.

Če pa si strokovnjak, pa že itak jemlješ kredite tako, da razpršiš tveganja (fiksna obrestna mera je tudi tveganje).


Najbolj neumni predlogi ever... nikoli ne vzameš kombiniranega, to je nateg tisočletja takoj za franki!

Invictus je izjavil:

Ene banke ponujajo kombinacijo.

10 let fiskna, po tem obdobju spremenljiva.


Neumnost... se vidi da si ITjevec... lahko pa si narediš excel tabelo da boš vedel zakaj je kombinirana prvih 10 let fix pol pa spremenljiva slabo... edini scenarij ko se ti to MORDA poklopi, je če bo spremenliva čez 10 let -10 tudi za potrošnika in boš ekspres odplačal ker boš vsak dan manj dolžen brez odplačila =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Kaj pa se trenutno najbolj splača?

bluefish ::

hojnikb je izjavil:

za 200 cukov imas lahko precej casa najemnin.
Že res, a na koncu niti en m^2 ni tvoj. Na stara leta potencialno velik problem zate in/ali frocovje.

Mato989 ::

Jaz sem vzel spremenljivo na 15 let KER, trenutno je v minusu, in četudi začne rast je do 2%+ vsaj 10 let + glede na to da se spremeni samo 2x letno lahko, in dvomim da bo šlo za več kot 0.25% gor na 6 mesecev, torej 0.5% na leto max gor, to pomeni 9 let da pride iz trenutnih mislim da -0.37 na 2% kar je še zmeraj pod fiksnim OM večine bank za navadno rajo...

Torej vse kar je kredit 15 ali manj let je imo spremenljiva way to go...

Pri 20 se pa zakomplicira moja računica!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Gremo se zdaj malo matematike.

Bliža se kriza. Kriza bo. Nevemo kakšna. Lahko milejša od prejšnje, ista ali hujša. Po moji oceni bo milejša. Ampak bo. Banke zaostrujejo kreditne pogoje. Prej ti je moralo ostati cca. 650€ za preživetje, zdaj pa bodo dali v izračun še otroke, kateri ti bo naredil za cca. 200€ pribitka. Tako bo ti moralo ostati cca. 900€, ostalo bo lahko šlo v obrok. Primer: danes 1200€ izplačilo. Obrok kredita je lahko: 530€. Po novem, če imaš otroka pa bo obrok lahko le: cca. 300€. Doba potrošniškega več nebo 10 let, ampak le 7 let, razen če boš zastavil hipoteko.

In po vseh teh kalkulacijah, bo vedno več ljudi dobilo manj kredita (ker bo večina imela manjšo kreditno sposobnost, kot jo ima dnaes). Eni več nebodo zmožni vzeti hipotekarnega, nekdo, ki pa dela za 900€ izplačila in še ima 1 otroka, več nebo dobil niti potrošnikega, tisti kateri pa bo imel izplačilo 950€, pa bo lahko dobil samo za okoli 50€ obroka. Pišem za maso ljudi, ne za Slo-techovce. Kar sledi je, da manj kot bo kreditov, manj se bo trošilo in če bo še poleg udarila kriza, lahko čez leto ali dve pričakujemo konkretno nižje cene nepremičnin, kot so le te danes, tudi cene novogradenj bodo padle. To pa je moj zaključek iz matematičnega vidika. Če pa bo vse to res, pa bo pokazal čas. Morda sem se v kalkulacijah zmotil in cene nebodo bistveno padle v letu ali dveh. Sam mislim, da bodo konkretno.

Mato989 ::

Kolikor jaz vem, so ti pogoji le za potrošniške kredite, pri stanovanjskih se nič ne spremeni... nisem brral zadnjih novic, ampak kolikor jaz vem se spremenijo edino pogoji potrošniških kreditov kar je prav, ker 2 leti sem delal v trogvini kot namestnik in sem gledal BUTALCE slovenske kako kupujejo iphone za 1.000 na potrošniški kredit za 4 leta, ko bodo čez 2 leti menjali robo kredit bo ostal, majo pa plače 150e nad minimalcem pa 3 froce...

Prav je da se to skine... nima pa to nič z kreditiranjem ljudstva za stanovanjske hipotekarne kredite, tam, kolikor vem sprememb ni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mailer ::

Napaka je že v tem, da se želi nekdo zakreditirat za 25 let namesto, da bi najprej kupil manjše stanovanje ali starejšo hišo za vsaj pol manj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mato989 ::

mailer je izjavil:

Napaka je že v tem, da se želi nekdo zakreditirat za 25 let namesto, da bi najprej kupil manjše stanovanje ali starejšo hišo za vsaj pol manj.


To itak, ampak tu vsaj pogojno delno razumem.... ko sem gledal sam sebe, star sem 30 let.... kupil sem letos flet 61m2 za 73k... vzel sem kredita za 15 let cca. 280e na mesec... na mesec dobim na račun cca. 1.150e

Lahko bi pa vzel 1 sobno, namesto 2 sobno, in bi mel kredita 10 let, 150e na mesec, ampak kaj točno s tem naredim? 1 sobno je dejansko skoraj ista greznica kot garsonjera z edino razliko da pač v 1 sobnem ne kuhaš v isti sobi kot spiš... in zato razumem folk ki pač kupi večje zadeve ki so dražje... krivi pa bomo sami valda =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:


... nima pa to nič z kreditiranjem ljudstva za stanovanjske hipotekarne kredite, tam, kolikor vem sprememb ni!

Jaz sem pa zasledil, da so spremembe. Za tiste z otroki. Za ostale ni sprememb. Primer: imaš 1000€ izplačila in 1 otroka. Danes imaš lahko obrok kredita: 330€ (1000€ - 670€ = 330€). Hipotekarni kredit gre skozi. Po 1.11.2019 pa bo kreditna sposobnost take osebe slabih 100€ (1000€ - 900€ = 100€). Kar pomeni, da na 30 let dobiš cca. 22.000-25.000€ posojila. S tem si pa težko privoščiš hipoteko. Za osebo brez otorka in 1000€ izplačila pa bo po 1.11. še vedno obveljalo, da mu mora ostati minimalni zajamčen dohodek za preživetje (v letu 2019 je to 670€, v letu 2020 bo to 700€) ostanek pa lahko gre v obrok. Torej ima taka oseba lahko: 330€ obroka. Za 1-sobno ali 2-sobno stanovanje v Mariboru to gre skozi. Gladko. Rabljeno seveda.

Zakon še pa ni sprejet. Če pa sprejmejo taki zakon in če bo res začel veljati od 1.11.2019, pa bo to veliki potres na kreditnem trgu. In banke bodo posledično tudi krive, da bodo cene nepremičnin padle. Same bodo ustvarile krizo, ker bo otežen dostop do kreditov in denar več nebo tako krožil, kot je sedaj v "mini-zlati-dobi".

matic22 ::

mi smo vzeli fiksno, bolj varno pač.

bluefish ::

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz sem pa zasledil, da so spremembe. Za tiste z otroki. Za ostale ni sprememb. Primer: imaš 1000€ izplačila in 1 otroka. Danes imaš lahko obrok kredita: 330€ (1000€ - 670€ = 330€). Hipotekarni kredit gre skozi. Po 1.11.2019 pa bo kreditna sposobnost take osebe slabih 100€ (1000€ - 900€ = 100€). Kar pomeni, da na 30 let dobiš cca. 22.000-25.000€ posojila. S tem si pa težko privoščiš hipoteko. Za osebo brez otorka in 1000€ izplačila pa bo po 1.11. še vedno obveljalo, da mu mora ostati minimalni zajamčen dohodek za preživetje (v letu 2019 je to 670€, v letu 2020 bo to 700€) ostanek pa lahko gre v obrok. Torej ima taka oseba lahko: 330€ obroka. Za 1-sobno ali 2-sobno stanovanje v Mariboru to gre skozi. Gladko. Rabljeno seveda.

Zakon še pa ni sprejet. Če pa sprejmejo taki zakon in če bo res začel veljati od 1.11.2019, pa bo to veliki potres na kreditnem trgu. In banke bodo posledično tudi krive, da bodo cene nepremičnin padle. Same bodo ustvarile krizo, ker bo otežen dostop do kreditov in denar več nebo tako krožil, kot je sedaj v "mini-zlati-dobi".
Kot že omenjeno, se omejitve nanašajo na potrošniške kredite: https://www.bsi.si/mediji/1401/zaostrit...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

kamiKaZaA ::

bluefish je izjavil:

Kot že omenjeno, se omejitve nanašajo na potrošniške kredite: https://www.bsi.si/mediji/1401/zaostrit...

Tukaj pa drugače pišejo. Današnja novica:

Stanovanjski krediti: Otroci so ovira na poti do kredita in stanovanja
https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...

D3m ::

mailer je izjavil:

Napaka je že v tem, da se želi nekdo zakreditirat za 25 let namesto, da bi najprej kupil manjše stanovanje ali starejšo hišo za vsaj pol manj.


Stara hiša je vreča brez dna.

Jaz se bom 25 let zakreditiral za novo montažno hišo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

bluefish je izjavil:

Že res, a na koncu niti en m^2 ni tvoj. Na stara leta potencialno velik problem zate in/ali frocovje.
Hkrati se pa veliko lažje preseliš h kolegu na kavč ali v garažo, ko kaj zagusti, s kreditom pa hitro ostaneš brez vsega (in kredit ostane).

bluefish ::

Tudi res. Opcija je sicer prodaja nepremičnine in poplačilo kredita, ampak se marsikomu v taki situaciji mudi in proda pod ceno, ki bi zadoščala za komplet poplačilo dolga.

asdf_jklc ::

Če bo šlo takole naprej, bomo tudi pri nas kmalu imeli prikoličarska naselja.

bobby ::

KamiKaZa je celo nekaj smisla napisal, ne strinjam se samo z intenziteto krize.

Sekundarno vrrnost nepremicnine je realno 17let nanajemnine v okolisu,, kjer kupuje. Ce si tega ne more privoscit ata. Dva problema. Preobremenjenost osnovnih financ, nepoznavanje zadev, credni nagon (nepoznavanje je dodatek)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Alien123 ::

Ja nic.. v naslednjem tednu si je treba kredit vzet al kaj

svecka ::

Če vi mislite, da boste lahko s pokojnino plačevali najemnino....se krepko motite. Zato je vzeti kredit za nakup garsonjere, hiše je nujno, da preživiš na stara leta...jaz sem 10 let biv v najemu in sem vrgel 40k v zrak....to je 1/3 bajte.

sam za info, osebno sem bil isto v precepu, vendar sem razpotegnil kredit na 20 let s fiksno obrestno mero (da je manjši obrok na mesec, če kaj zagusti).

Sem pa razmišljal, da bi vzel na 15 let spremenljivo, ampak nisem zaradi višine obroka. Moje laično mnenje je, da se za 10, res max 15 let lahko vzame euribor obrestno mero. ampak dajte banki rečt, naj zračuna, kakšen bo obrok, če bo euribor narastel na 4%, da ne boste presenečeni.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:


... nima pa to nič z kreditiranjem ljudstva za stanovanjske hipotekarne kredite, tam, kolikor vem sprememb ni!

Jaz sem pa zasledil, da so spremembe. Za tiste z otroki. Za ostale ni sprememb. Primer: imaš 1000€ izplačila in 1 otroka. Danes imaš lahko obrok kredita: 330€ (1000€ - 670€ = 330€). Hipotekarni kredit gre skozi. Po 1.11.2019 pa bo kreditna sposobnost take osebe slabih 100€ (1000€ - 900€ = 100€). Kar pomeni, da na 30 let dobiš cca. 22.000-25.000€ posojila. S tem si pa težko privoščiš hipoteko. Za osebo brez otorka in 1000€ izplačila pa bo po 1.11. še vedno obveljalo, da mu mora ostati minimalni zajamčen dohodek za preživetje (v letu 2019 je to 670€, v letu 2020 bo to 700€) ostanek pa lahko gre v obrok. Torej ima taka oseba lahko: 330€ obroka. Za 1-sobno ali 2-sobno stanovanje v Mariboru to gre skozi. Gladko. Rabljeno seveda.

Zakon še pa ni sprejet. Če pa sprejmejo taki zakon in če bo res začel veljati od 1.11.2019, pa bo to veliki potres na kreditnem trgu. In banke bodo posledično tudi krive, da bodo cene nepremičnin padle. Same bodo ustvarile krizo, ker bo otežen dostop do kreditov in denar več nebo tako krožil, kot je sedaj v "mini-zlati-dobi".


Jaz sem prebral v novicah da se gre za POTROŠNIŠKE kredite.... ne pa za stanovanjske, če lahko kdo prilepi novico kjer piše da bo to veljalo ZA VSE kredite!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SasoS ::

Kakšen bo obrok si lahko zračunaš sam. Bo pa čez 15 let bistveno manjši pri spremenljivi, tudi če gre EURIBOR gor, zato ker boš že odplačal toliko glavnice :) Če te kdo straši, koliko bo obrok, če bo **jutri** šlo na 4%, potem je ta izračun napačen...

Jaz sem vzel spremenljivo na 30 let...je pa res, da nimam niti najmanjšega namena toliko časa odplačevat. Razliko, ki bi jo plačal do fiksne obrestne dajem v štumf in enkrat na leto (brez stroškov, ker je OM spremenljiva) vržem v kredit. Instant varčevanje po 2% leto, to danes ne dobiš nikjer več :D

jype ::

^

Ljudje, ki že imajo rešen stanovanjski problem, ga ne bodo pomagali reševati, dokler se sami ne znajdejo v škripcih, potem bodo pa nenadoma navdušeni nad tem, da jim drugi pomagajo.

Videno že mnogokrat: https://www.vecer.com/sodisce-pogodba-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:


Jaz sem prebral v novicah da se gre za POTROŠNIŠKE kredite.... ne pa za stanovanjske, če lahko kdo prilepi novico kjer piše da bo to veljalo ZA VSE kredite!

Sem jo že. V komentarju ob 19:19:43. Evo še enkrat:
Stanovanjski krediti: Otroci so ovira na poti do kredita in stanovanja
https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...

680x0 ::

Slovenske banke fiksno obrestno mero ponujajo le za kredite do 15 let. Kot je nekdo zgoraj napisal, je obrestna mera zaradi obrestnega računa bolj pomembna v prvi polovici odplačevanja, kot v drugi.

EURIBOR se je v preteklosti že večkrat dvignil s hitrostjo 2% na leto, vendar pa glede na gospodarske obete zvišanje EURIBORja v naslednjih letih ni najbolj verjetno.

Če si lahko privoščiš plačevat 30% večji obrok, ko bi ga plačeval sedaj, je spremenjljiva obrestna mera zagotovo ekonomsko bolj opravičljiva. Fiksno vzameš le v primeru, ko si v najslabšem primeru nikakor ne moreš privoščit tako velikega povečanja obroka.

Alien123 ::

680x0 je izjavil:

Slovenske banke fiksno obrestno mero ponujajo le za kredite do 15 let. Kot je nekdo zgoraj napisal, je obrestna mera zaradi obrestnega računa bolj pomembna v prvi polovici odplačevanja, kot v drugi.

EURIBOR se je v preteklosti že večkrat dvignil s hitrostjo 2% na leto, vendar pa glede na gospodarske obete zvišanje EURIBORja v naslednjih letih ni najbolj verjetno.

Če si lahko privoščiš plačevat 30% večji obrok, ko bi ga plačeval sedaj, je spremenjljiva obrestna mera zagotovo ekonomsko bolj opravičljiva. Fiksno vzameš le v primeru, ko si v najslabšem primeru nikakor ne moreš privoščit tako velikega povečanja obroka.


Ni res, pri san paolo dobiš fiksni kredit na 30 let

Mato989 ::

A je sanpaolo slovenska banka?

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jaz sem prebral v novicah da se gre za POTROŠNIŠKE kredite.... ne pa za stanovanjske, če lahko kdo prilepi novico kjer piše da bo to veljalo ZA VSE kredite!

Sem jo že. V komentarju ob 19:19:43. Evo še enkrat:
Stanovanjski krediti: Otroci so ovira na poti do kredita in stanovanja
https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...


Samo žurnal ima novico da bo to prizadelo stanovanjske kredite.... vsi drugi so govorili le o potrošniških... s čemer se popolnoma strinjam... mamo kje kakšno potrdilo od ECBja oz. slovenske CB?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376691 (3292) OZZY
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194296 (16422) celje
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019565 (11228) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

euribor kredit

Oddelek: Loža
427456 (6038) Lonsarg

Več podobnih tem