» »

Koliko € bi dali za parcelo?

Koliko € bi dali za parcelo?

«
1
2

deleted ::

Torej nek prijatelj od prijatelja mi je ponudil zazidljivo zemljišče naslednjih odlik:

-narava, na koncu vasi, precej na samem, do zemljišča makedam
-je ravno
-10 min z avtom imam do službe, isto do šole za otroke vozit in trgovine (dobrih 5 km)
-1810m2
-narejeni priklopi, plačan komunalc, veljavno gradbeno - ampak niso začeli zidat, ker baje ni bilo €
-lokacija je na Goriškem, razgleda ni, je pa šuma okrog

Skratka izgleda zanimivo za hišo moje mlade družine.

Koliko bi bili pripravljeni odkartat za nekaj takega?

Trenutno so tudi tako zrasle obresti, da se baje malo proda in tudi ljudje z € čakajo ... ne vem, kaj narediti.

c3p0 ::

Poglej po portalih kaj se prodaja v okolici, dobi neko povprečje, pa odštej nek %.

Pa nek državni portal je, kjer lahko vidiš po čem se je nekaj prodalo na nekem področju.

Tody ::

Odvisno od budžeta in obupanosti lastnika. Jaz bi zacel z 60 eur za m2. Do kje se lahko ti stegnes pa sam ves

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

A. Smith ::

c3p0 je izjavil:

Pa nek državni portal je, kjer lahko vidiš po čem se je nekaj prodalo na nekem področju.
https://eprostor.gov.si/ETN-JV/
Tole.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

svecka ::

Najprej stopi do sosede pa povpraši kaj se kaj dogaja v vasi. Lahko da boš mel tečnega soseda, k ti bo skoz nagajal in ne bo vredno truda.

janezvalva_5 ::

ne bi dal več kot 100.000€

tomlin ::

Ker ste mlada družina, verjetno, da se izpača. Vse se sliši lepo in prav. Toda ko malo ostarite boste potrebovali zdravnika. Goričko je enkratno toda oddaljeno od zdravnikov. Osebno sem imel jaz podobne prebliske za hiško blizu Ljubljane na Rakeku, pa sem se premislil. Prvo kot prvo, vprašaj sosede, kako je z zdravniško oskrbo. Vsekakor pa se mi zdi 60eur/ kvadratni meter preveč
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

T440 ::

Na Goriškem, na Goričkem ...
to ni ravno isto ne?

guano ::

Obvezno se pozanimaj ali je možnost priključitve na optično omrežje.

tomlin ::

Pardon se opravičujem na Goriškem ne na Goričkem, kar pa skoraj ne spremeni mojega prejšnjega mnenja.

1810m2 x 60eur too much!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Groot ::

tomlin je izjavil:

Pardon se opravičujem na Goriškem ne na Goričkem, kar pa skoraj ne spremeni mojega prejšnjega mnenja.

1810m2 x 60eur too much!


S plačanim komunalnim prispevkom? Eni ste pa kar optimisti pri iskanju parcel. Sicer je cena vedno odvisna od dejanske mikrolokacije, ampak cene niso več takšne kot par let nazaj.

deleted ::

@c3p0

V okolici se dejansko nič podobnega ne prodaja. Zato tudi nimam pojma, kaj vzet za referenčno vrednost.

@A.Smith

Hvala. Pogledal sem za zadnji 2 leti na moj filter, ampak si nimam kaj pomagat s temi ciframi. Prodaj je zelo malo, zneski "kar nekaj".

@svecka

To je vsekakor dober nasvet, ja. :)

@janezvalva_5, @tomlin

Glede cene ... je pod 100 jurjev. Ampak hej potem slišim, kako je ta-pa-ta kupil podobno zazidalno parcelo v sosednji vasi za 25k ... in se mi zdi, da se bom pošteno nategnil. :D

hamez66 ::

Zazidljiva za 60 eur na kvadrat, vse tako rekoč zrihtano, in je preveč? V bližini Gorice..?

Ne vem no, kar sem jaz gledal v okolici (Gorenjska/Medvode), pod 200 na kvadrat ni skoraj ničesar.

FireSnake ::

Normalna parcela na sončni legi je danes od 75 000 in navzgor.
Kar je OP omenil in je pod 100 000 je poceni.
Mir in služba blizu.

Za vse, ki blejete, da je drago pričakujem, da date povezavo do boljše variante.
Čakamo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tomlin ::

deleted je izjavil:

@c3p0

V okolici se dejansko nič podobnega ne prodaja. Zato tudi nimam pojma, kaj vzet za referenčno vrednost.

@A.Smith

Hvala. Pogledal sem za zadnji 2 leti na moj filter, ampak si nimam kaj pomagat s temi ciframi. Prodaj je zelo malo, zneski "kar nekaj".

@svecka

To je vsekakor dober nasvet, ja. :)

@janezvalva_5, @tomlin

Glede cene ... je pod 100 jurjev. Ampak hej potem slišim, kako je ta-pa-ta kupil podobno zazidalno parcelo v sosednji vasi za 25k ... in se mi zdi, da se bom pošteno nategnil. :D


Ne boš se nategnil. Kar previdno, 100 jurjev ali pa 25 je razlika, poiskusi spustiti ceno, ne boš nič izgubil.

Vas, oddaljenost etc. Jaz bi primerjal kakšno nepremičnino dobiš v mestu Nova Gorica
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

FireSnake ::

Kakih 25 000?
Dajte variante za 25 000.
Da se malo nakrohočemo.

Vi sploh spremljate trg?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

barakus ::

Vprašaj cenilca za neformalno tržno oceno vrednosti in potem ponudi to. Boš najbolj mirno spal

111111111111 ::

deleted je izjavil:


Glede cene ... je pod 100 jurjev. Ampak hej potem slišim, kako je ta-pa-ta kupil podobno zazidalno parcelo v sosednji vasi za 25k ... in se mi zdi, da se bom pošteno nategnil. :D

Pri hiši so pomembne samo tri stvari: lokacija, lokacija, lokacija.

ČE ti je zadeva všeč jo kupi in začni delat.

Te bodo morda nategnili? Ne morda, bodo te. Najprej za parcelo, potem zidarji, malarji, vodovodarji, keramičarji...

Dobrodošel med odrasle ljudi. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Alec999 ::

100.000 - 150.000EUR .. premalo podatkov za bolj natančno cenitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

OutOfTheBox ::

Koliko km od Nove Gorice je tole? Un da je dal 25k? Je imel iste pogoje kot ti v bližini Nove gorice? (zazidljivo, priključki, ipd)? Težko verjamem. Cene so tam ponorele.

tomlin ::

100 jurjev za parcelo izven vasi, zame na prvi pogled preveč

cene so povsod ponorele, ampak vseeno..
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mr_chai ::

Kupi raje tole, in si najdi službo v Celju.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Groot ::

mr_chai je izjavil:

Kupi raje tole, in si najdi službo v Celju.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Haha in kaj boš s to nekoristno ozko parcelo? Po občutku sodeč glede na vrata v ograji, je tole široko maximalno okrog 8 metrov. Totalno nekoristno za kakršno koli gradnjo.

tomlin ::

Da me ne bo kdo držal za besedo, bajturina, ne zgolj parcela 147k. Vas Tabor blizu Cerknice.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

lambda ::

Nekdo je naredil neko unofficial alternativo državnemu ETN portalu, ima veliko boljši zemljevid: https://www.etnslo.com/

mr_chai ::

Groot je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kupi raje tole, in si najdi službo v Celju.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Haha in kaj boš s to nekoristno ozko parcelo? Po občutku sodeč glede na vrata v ograji, je tole široko maximalno okrog 8 metrov. Totalno nekoristno za kakršno koli gradnjo.


Lepa reč, nisem opazil, da je tako ozka. (That's what he said ...)

hendriks ::

100K za parcelo? Kaj vam pa je?! A je nafta gor al kaj?

mr_chai ::

tomlin je izjavil:

Da me ne bo kdo držal za besedo, bajturina, ne zgolj parcela 147k. Vas Tabor blizu Cerknice.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Ne zgolj parcela je reku fnt :D Tole je zgolj hiša in ne parcela. Parcele praktično ni. 100m2 parcele, tolk da je hiša gor, ki je zgužvana med dve hiše. Imeti hišo potem izgubi smisel. Stopiš ven pa se zaletiš v vrata od soseda :D heheeh

hendriks je izjavil:

100K za parcelo? Kaj vam pa je?! A je nafta gor al kaj?


Um, a si pod kamnom bil do sedaj ?

lambda je izjavil:

Nekdo je naredil neko unofficial alternativo državnemu ETN portalu, ima veliko boljši zemljevid: https://www.etnslo.com/


Hvala za tole, naj ti ga ena blondinka pohendla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

tomlin ::

hendriks je izjavil:

100K za parcelo? Kaj vam pa je?! A je nafta gor al kaj?


Dobra pripomba. Morda so pa v tistih zabačenih krajih odkrili zlato žilo. Zlatokopi navalite.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

feryz ::

tomlin je izjavil:

Da me ne bo kdo držal za besedo, bajturina, ne zgolj parcela 147k. Vas Tabor blizu Cerknice.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Kakšna vas Tabor? To je ulica Tabor, ta gnilad od bajte je locirana zraven cerkve in se prodaja že kakih 10 let. In po tej ceni, se bo v neskončnost.

Eni pa dajete primere, ja!

Senior Dev ::

Za parcelo v večjem mestu na dokaj kvalitetni lokaciji se daje tako med 150 in 200 tisočaki. Potem si urediš papirologijo in lahko počasi začneš zidat. Hiša na ključ pa srednja kakovost okoli 400 tisočakov. Komplet z opremo nekje 600 tisočakov in višje. Za vsak slučaj si rezerviraj 800 tisočakov, ker gre lahko še precej gor. Smo namreč še daleč od vrhunca cen.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

velikBrokoli ::

Jaz sem dal 275eur/m2 za zazidljivo parcelo na Gorenjskem, pa ni imela gradbenega dovoljenja ali plačanega komunalnega prispevka. Tebi je pa 60e/m2 preveč? Pa to je super cena..

Steinkauz ::

Enim ni jasno, da največ pri ceni parcele določa lokacija.
Dosti gorenjske je skor LJ cena.
Večina Slovenije pa niti 100eur/m2 ne doseže.

lambda ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz sem dal 275eur/m2 za zazidljivo parcelo na Gorenjskem, pa ni imela gradbenega dovoljenja ali plačanega komunalnega prispevka. Tebi je pa 60e/m2 preveč? Pa to je super cena..

Ne moreš gledati samo cene na m2. Je velika razlika ma m2 ali kupuješ 500m2 ali 1800m2 (na kateri je samo za eno hišo prostora, ostalo pa ni primerno za gradnjo).

FireSnake ::

hendriks je izjavil:

100K za parcelo? Kaj vam pa je?! A je nafta gor al kaj?


No, pa nam najdi cenejšo in dobro parcelo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Za parcelo daš toliko kot je treba. Poceni ti je ne bo dajal noben.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZveeZ ::

Pa saj tip ne prodaja zgolj parcelo.
Prodaja se s placanimi komunalnimi prispevki (10k+?), ter z veljavnim gradbenim dovoljenjem (15k?).

Torej je parcela vredna x€/m2 + 25k.

TheBlueOne ::

deleted je izjavil:


Trenutno so tudi tako zrasle obresti, da se baje malo proda in tudi ljudje z € čakajo ... ne vem, kaj narediti.


Ocenis lahko najboljse sam. Ne gledati cen na internetu, ker tam visijo vsaj 50% take, ki so precenjene.

Je pa trenutno tako, da menda dobis zelo dobre popuste. Vem za primere, ko so poslali ponudbo za ca. 30% manj kot je bilo zahtevano in je bila sprejeta. Kjer imam jaz interes in iscem cene padajo zelo hitro, ker se lastniki poizkusajo znebiti svojih zlatih jajc na katereh so sedeli.

Naprimer hisa, ki je bila pred dvema mesecema 300k€ je trenutno pri 260k€, prodala pa se bo verjetno pod 200k€.

Pat_MaGroin ::

Starograndnje bodo orenk usekale ja.

Me pa zanima, če bo kdo uspel dobit popuste pri novih hišah/flatih.

Tody ::

Nekaj časa še ne. Potem pa tudi ja. Zdaj morajo najprej sprazniti naročila ki jih že imajo. To bo trajalo sigurno kako leto še.

TheBlueOne ::

Ampak cene bi morale vseeno zaceti podatai, ce ni novih narocil. Ceprav stara oddelas za visoko ze placano ceno, to ne narekuje prodaje.

lisaac ::

deleted je izjavil:

Torej nek prijatelj od prijatelja mi je ponudil zazidljivo zemljišče naslednjih odlik:

-narava, na koncu vasi, precej na samem, do zemljišča makedam
-je ravno
-10 min z avtom imam do službe, isto do šole za otroke vozit in trgovine (dobrih 5 km)
-1810m2
-narejeni priklopi, plačan komunalc, veljavno gradbeno - ampak niso začeli zidat, ker baje ni bilo €
-lokacija je na Goriškem, razgleda ni, je pa šuma okrog

Skratka izgleda zanimivo za hišo moje mlade družine.

Koliko bi bili pripravljeni odkartat za nekaj takega?

Trenutno so tudi tako zrasle obresti, da se baje malo proda in tudi ljudje z € čakajo ... ne vem, kaj narediti.


Sodeč po opisu ..mi nekak pride cena 38k - 40k

lambda ::

lisaac je izjavil:

Sodeč po opisu ..mi nekak pride cena 38k - 40k

Na mojem koncu to ni dovolj niti za komunalca in GD.

hamez66 ::

Ja tam v okolici Gorice so parcele res poceni. Izgleda jih je tam malo preveč, tu na Gorenjskem se pa kmetijska zemlja špara kot bi bila zlata, pa je pol očitno premalo zazidljivih parcel, cene pa v nebo.

eventyrer ::

hamez66 je izjavil:

Ja tam v okolici Gorice so parcele res poceni. Izgleda jih je tam malo preveč, tu na Gorenjskem se pa kmetijska zemlja špara kot bi bila zlata, pa je pol očitno premalo zazidljivih parcel, cene pa v nebo.


ne fantaziraj. Na gorenjskem so parcele drage samo če gradiš v središču mesta. Na podeželju so cene take kot povsod drugod.

deleted je izjavil:


-lokacija je na Goriškem, razgleda ni, je pa šuma okrog

Koliko bi bili pripravljeni odkartat za nekaj takega?


kakor vem na goriškem sploh ni možno dobiti zazidljive parcele na neki normalni lokaciji (torej da ne rabiš traktorja ali pa hudo sposobnega terenskega vozila da prideš do hiše).
10 minut od službe si našel parcelo?
Ti torej veš če ti je parcela všeč ali ne.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Najbrž ni taka težava ugotoviti realne vrednosti:
* Pogledaš ETN po koliko približno so se prodajale pacele podobne kvalitete na podobnih dostopnih območjih tiste regije, pogledaš za zadnje leto in pol, ko so cene že prišle na približno današnje ravni, ali pa starejše transakcije in jim pribiješ nekaj deset %, odvisno od tega kdaj je to bilo. Ne pozabi izključiti nesmiselnih outlierjev (ljudje včasih v izogib davkom napišejo na pogodbe nižje cene transakcij).
* Od 1800 m2 (tudi če je vse zazidljivo) pogledaš ali je možna gradnja samo ene hiše in kakšen del parcele je lep, ali pa je možno morda brez težav postaviti dve hiši, dobljeno "lepo" kvadraturo množiš z nekimi povprečji iz prve alineje. Kar ni lepega gre v primeru kmetijskih zemljišč za enoštevilčne €/m2 vrednosti, ampak v primeru zazidljivih zemljišč ljudje to smatrajo kot kvaliteten buffer okrog svoje hiše in ga ponavadi cenijo na neke dvoštevilčne €/m2 vrednosti
* Če so ti načrti iz GD všeč, lahko za DGD upoštevaš nekaj tisočakov vrednosti (če so narejeni še PZIji pa še 1.5x ali 2x toliko zraven), poglej tudi do kdaj je gradbeno sploh veljavno. Če ti niso všeč, je zate v praksi brez vrednosti (za nekoga drugega pa bi morda bilo). Poglej tudi velikost hiše, če so načrti za podkleten grad za tri generacije pod isto streho, te bo minilo, ko boš videl kakšni so stroški gradnje (na stara leta pa vzdrževanja).
* Poglej PISO/GIS za karte naravnih nevarnosti (plazovita/erozijska/poplavna območja). Poglej ali bo šuma rinila v hišo, ali je dovolj bufferja do nje. Poglej lastništvo dostopnih cest/služnosti.
* Pogledaš koliko je alternativ/izbire in za koliko se dobi.

tomlin ::

TheBlueOne je izjavil:



Naprimer hisa, ki je bila pred dvema mesecema 300k€ je trenutno pri 260k€, prodala pa se bo verjetno pod 200k€.

To je to,
cene nepremičnin so visoke in ne padajo zgolj v večjih mestih Lj, Mb etc
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

hamez66 ::

eventyrer je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja tam v okolici Gorice so parcele res poceni. Izgleda jih je tam malo preveč, tu na Gorenjskem se pa kmetijska zemlja špara kot bi bila zlata, pa je pol očitno premalo zazidljivih parcel, cene pa v nebo.


ne fantaziraj. Na gorenjskem so parcele drage samo če gradiš v središču mesta. Na podeželju so cene take kot povsod drugod.



Ne bluzi.

Foter je pred 20 (oz pred 16 leti za 140 eur na kvadrat) leti prodal dražje, kot se prodaja v okolici Gorice danes. V radiju 5km ni parcele za nižjo ceno kot 200 eur na kvadrat, pa sem na vasi. Kva ste eni pametni ej.

Ne da kot trader že več let spremljam cene. Moja napaka je bila samo to, da sem predpostavil, da je Gorica zaželen kraj. Na J. Primorskem so cene podobne mojim koncem oz še višje, pa sem mislil, da bo za okolico Gorice podobno (pač malo nižje, kot na ob morju, a recimo primerljive z Gorenjska na vasi). A temu ni tako. Izvoli na nepremicnine.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

eventyrer ::

ah takšni zgolj lažete in pomagate "napihovat cene".

Še v Kranju komot najdeš zazidljivo parcelo po 110 € na m2.

OneYellow ::

Kakšen link za podpret tole?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene hiš na Gorenjskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13915585 (11349) kriptobog
»

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527506 (5725) m0LN4r
»

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Oddelek: Loža
313737 (1914) Hawker

Več podobnih tem