» »

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah

1
2
»

louser ::

Par trolov v temi zgleda misli, da policija nima pravice vprašati osumljencev, ali so bili oni udeleženi ali ne.

Me lahko, jim pa ne rabim odgovoriti.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Self-in...

St235 ::

val46 je izjavil:

Vse ok, sam jst še vedno ne vidim kako lahko policija(ali tožilstvo, ali sodišče,...kdorkoli že), kar sami od sebe ugotovijo oz.sklepajo, da je voznica avtomobila bila njegova žena. Ne pravim, da bi morali obravnavati lastnika avtomobila, če je iz prič in očividcev jasno, da vozila ni vozil on, pravim pa, da ne morejo kar sklepati, da je v tem primeru, vozila njegova žena. Kaj če je bila recimo hčerka,mati,ljubica,sodelovka in ne vem še kdo? Zato pravim(in trdim), da bi policija morala poslati to "poizvedovalno" pismo njemu, da se izjasni, kdo je takrat vozil omenjeno vozilo, kot lastniku avtomobila, ne pa kar sama od sebe sklepat, da če je bila voznica ženskega spola, da je potem to 100% njegova žena.

Seveda mu njemu, kot lastniku, ni potrebno prijavit, da je vozila žena, ampak nato nastanejo dodatni problemi, ker ima policija vso pravico, da ga/ju povabi na zaslišanje, ker s tem, da ne priznaš krivde in niti ne poveš, kdo je vozil tvoj avtomobil, se ravno ne moreš izmuznit prekršku in pa kazni glede tega. Če bi to bilo mogoče, bi v sloveniji bilo veliko več pobegov iz krajev nesreč kot jih je.


Saj niso ugotovili da je zena. Imajo pa pravico vprasat. Pac vedo kdo je lastnik vozila in vedo da je voznica zenska. Mirno pac vprasajo zenske v gospodinjstvu ali je katera od njih udelezena v dogodku. S tem nikogar nic ne obtozujejo.

louser je izjavil:

Par trolov v temi zgleda misli, da policija nima pravice vprašati osumljencev, ali so bili oni udeleženi ali ne.

Me lahko, jim pa ne rabim odgovoriti.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Self-in...


Ne rabis odgovoriti ce bi s tem sebe spravil v tezave (oziroma ce gre za bliznjega in bi to porusilo odnose). Ni pa to kar bianko izgovor da ne rabis na nic odgovorit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

FrRoSt ::

louser je izjavil:

V pametnih državah kot tudi pri nas velja
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Presump...
To da osebo X spola in N starosti obtožijo nečesa, za kar je po sliki kriva oseba Y spola in žnj karakteristik je pač debilizem šnelkurzov modrih angelov.

Modri pač radi pošiljajo UPNje, ki jih kasneje ne znajo argumentirati. Na leto ali dve ima en tak primer.

Jaz policiji tudi vrat več NE odprem! Naj vlomijo, če mislijo, da sem doma in bi radi govorili z menoj! :)) Ko sem jim zadnič odprl, sem od pametnega preiskovalnega policista dobil plačilni nalog.... In me je oglobil za 800€, ker nisem imel psa na vrvici! :)) Polovička je 400!

V tujini imajo takole: Kazni in manjši prekrški se nanašajo na registersko tablico in lastnika avtomobila! Ni problema, saj se lahko lastnik odloči, komu in kako bo posojal avto. In kdo (bo) v tem primeru poravnal kazen....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

solatko ::

FrRoSt - Tako pač je pri stacionarnih napravah, pa naj žive policaje postavijo tja in je takoj jasno kdo vozi.
Delo krepa človeka

poweroff ::

St235 je izjavil:

Zanimivo, nisem vedel da tozilstvo pokriva tudi prometne prekrske. Daj vsaj probaj bit on topic s svojimi ranti.

Mogoče je čas za opravičilo s tvoje strani?

Izjavil si namreč da "v nobeni pametni drzavi se ne obravnava za prekršek ali kaznivo dejanje nekoga za katerega se VE da ni kriv."
sudo poweroff

T-h-o-r ::

St235 je izjavil:

val46 je izjavil:

Vse ok, sam jst še vedno ne vidim kako lahko policija(ali tožilstvo, ali sodišče,...kdorkoli že), kar sami od sebe ugotovijo oz.sklepajo, da je voznica avtomobila bila njegova žena. Ne pravim, da bi morali obravnavati lastnika avtomobila, če je iz prič in očividcev jasno, da vozila ni vozil on, pravim pa, da ne morejo kar sklepati, da je v tem primeru, vozila njegova žena. Kaj če je bila recimo hčerka,mati,ljubica,sodelovka in ne vem še kdo? Zato pravim(in trdim), da bi policija morala poslati to "poizvedovalno" pismo njemu, da se izjasni, kdo je takrat vozil omenjeno vozilo, kot lastniku avtomobila, ne pa kar sama od sebe sklepat, da če je bila voznica ženskega spola, da je potem to 100% njegova žena.

Seveda mu njemu, kot lastniku, ni potrebno prijavit, da je vozila žena, ampak nato nastanejo dodatni problemi, ker ima policija vso pravico, da ga/ju povabi na zaslišanje, ker s tem, da ne priznaš krivde in niti ne poveš, kdo je vozil tvoj avtomobil, se ravno ne moreš izmuznit prekršku in pa kazni glede tega. Če bi to bilo mogoče, bi v sloveniji bilo veliko več pobegov iz krajev nesreč kot jih je.


Saj niso ugotovili da je zena. Imajo pa pravico vprasat. Pac vedo kdo je lastnik vozila in vedo da je voznica zenska. Mirno pac vprasajo zenske v gospodinjstvu ali je katera od njih udelezena v dogodku. S tem nikogar nic ne obtozujejo.

louser je izjavil:

Par trolov v temi zgleda misli, da policija nima pravice vprašati osumljencev, ali so bili oni udeleženi ali ne.

Me lahko, jim pa ne rabim odgovoriti.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Self-in...


Ne rabis odgovoriti ce bi s tem sebe spravil v tezave (oziroma ce gre za bliznjega in bi to porusilo odnose). Ni pa to kar bianko izgovor da ne rabis na nic odgovorit.



Kako na široko pa gre to, bolj ali manj neutemeljeno spraševanje? Najprej vprašajo ženo? Potem hčerko? Kaj pa ljubico? Prideta v poštev tudi tašča ali mama? Kaj pa ta druga ljubica?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

poweroff je izjavil:

St235 je izjavil:

Zanimivo, nisem vedel da tozilstvo pokriva tudi prometne prekrske. Daj vsaj probaj bit on topic s svojimi ranti.

Mogoče je čas za opravičilo s tvoje strani?

Izjavil si namreč da "v nobeni pametni drzavi se ne obravnava za prekršek ali kaznivo dejanje nekoga za katerega se VE da ni kriv."


Se ti globoko opravicujem ker nisi sposoben ugotoviti katero temo bereš in o cem se pogovarjamo, ter se slaboumno obesas na vejice, ki nimajo nicesar s pogovorom.

Lahko pa seveda odpres loceno temo in tam v tri dni pametujes o tem kako policija in tozilstvo preganjata ocitno nedolzne ljudi.

T-h-o-r je izjavil:

St235 je izjavil:

val46 je izjavil:

Vse ok, sam jst še vedno ne vidim kako lahko policija(ali tožilstvo, ali sodišče,...kdorkoli že), kar sami od sebe ugotovijo oz.sklepajo, da je voznica avtomobila bila njegova žena. Ne pravim, da bi morali obravnavati lastnika avtomobila, če je iz prič in očividcev jasno, da vozila ni vozil on, pravim pa, da ne morejo kar sklepati, da je v tem primeru, vozila njegova žena. Kaj če je bila recimo hčerka,mati,ljubica,sodelovka in ne vem še kdo? Zato pravim(in trdim), da bi policija morala poslati to "poizvedovalno" pismo njemu, da se izjasni, kdo je takrat vozil omenjeno vozilo, kot lastniku avtomobila, ne pa kar sama od sebe sklepat, da če je bila voznica ženskega spola, da je potem to 100% njegova žena.

Seveda mu njemu, kot lastniku, ni potrebno prijavit, da je vozila žena, ampak nato nastanejo dodatni problemi, ker ima policija vso pravico, da ga/ju povabi na zaslišanje, ker s tem, da ne priznaš krivde in niti ne poveš, kdo je vozil tvoj avtomobil, se ravno ne moreš izmuznit prekršku in pa kazni glede tega. Če bi to bilo mogoče, bi v sloveniji bilo veliko več pobegov iz krajev nesreč kot jih je.


Saj niso ugotovili da je zena. Imajo pa pravico vprasat. Pac vedo kdo je lastnik vozila in vedo da je voznica zenska. Mirno pac vprasajo zenske v gospodinjstvu ali je katera od njih udelezena v dogodku. S tem nikogar nic ne obtozujejo.

louser je izjavil:

Par trolov v temi zgleda misli, da policija nima pravice vprašati osumljencev, ali so bili oni udeleženi ali ne.

Me lahko, jim pa ne rabim odgovoriti.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Self-in...


Ne rabis odgovoriti ce bi s tem sebe spravil v tezave (oziroma ce gre za bliznjega in bi to porusilo odnose). Ni pa to kar bianko izgovor da ne rabis na nic odgovorit.



Kako na široko pa gre to, bolj ali manj neutemeljeno spraševanje? Najprej vprašajo ženo? Potem hčerko? Kaj pa ljubico? Prideta v poštev tudi tašča ali mama? Kaj pa ta druga ljubica?


Kater del je po tvoje neutemeljen? Da si policija drzne preiskovati prometni prekrsek. Res so barabe, a si predstavljaš da pol se sosedo kaj vprasajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

stb ::

Če je to pisemce naslovljeno kot
Obvestilo kršitelju

potem vsakršen odziv pomeni priznanje krivde?

Če nisi nič kriv moraš zadevo ignorirati ali kvečjemu samo nesti nazaj na pošto s pojasnilom, da je ta naslovnik neznan? :D

Vsekakor pa ob tej dikciji težko temu rekli le vabilo k razjasnitvi okoliščin.

MacLeod ::

T-h-o-r je izjavil:


Kako na široko pa gre to, bolj ali manj neutemeljeno spraševanje? Najprej vprašajo ženo? Potem hčerko? Kaj pa ljubico? Prideta v poštev tudi tašča ali mama? Kaj pa ta druga ljubica?

Tudi mene zanima, kateri del je po tvoje neutemeljen? Preiskovanje prekrška ali raziskovanje okoliščin prekrška z zbiranjem obvestil?

stb je izjavil:


potem vsakršen odziv pomeni priznanje krivde?

Če nisi nič kriv moraš zadevo ignorirati ali kvečjemu samo nesti nazaj na pošto s pojasnilom, da je ta naslovnik neznan? :D

Vsekakor pa ob tej dikciji težko temu rekli le vabilo k razjasnitvi okoliščin.

Si ti kaj prebral prejšnje objave, ali pač samo pišeš neumnosti?

Mehmed ::

Ales je izjavil:

Če malo razmisliš si si že sam odgovoril.

Da moškemu lastniku pošiljajo poizvedbo ima v tem primeru manj smisla, kot da pošljejo ženi, naj se izjasni, ali je bila ona ali ne. Lahko pa vprašajo tudi njega, naj se izjasni, sigurno.


Ok tole nima nobenega smisla.
Statisticno bo lastnik avta zagotovo imel najboljsi vpogled kdo ga je vozil dolocen trenutek. Preskociti najbolsi vir informacij zato, da se gres raje ce je zenska je verjetno zena stave nima smisla. Ne samo da bos doloceno stevilo poskusov brcnil v temo. Ko bos bos tretji nepovezani osebi tratil cas in ji obenem cisto po nepotrebnem razglasal kdaj in kje je nekdo dolocenega spola v dolocenem avtu storil dolocen prekrsek.
Bliznjica ki ima vec potenciala za sranje kot koristi je tole.

FrRoSt ::

Mehmed je izjavil:

Ales je izjavil:

Če malo razmisliš si si že sam odgovoril.

Da moškemu lastniku pošiljajo poizvedbo ima v tem primeru manj smisla, kot da pošljejo ženi, naj se izjasni, ali je bila ona ali ne. Lahko pa vprašajo tudi njega, naj se izjasni, sigurno.


Ok tole nima nobenega smisla.
Statisticno bo lastnik avta zagotovo imel najboljsi vpogled kdo ga je vozil dolocen trenutek. Preskociti najbolsi vir informacij zato, da se gres raje ce je zenska je verjetno zena stave nima smisla. Ne samo da bos doloceno stevilo poskusov brcnil v temo. Ko bos bos tretji nepovezani osebi tratil cas in ji obenem cisto po nepotrebnem razglasal kdaj in kje je nekdo dolocenega spola v dolocenem avtu storil dolocen prekrsek.
Bliznjica ki ima vec potenciala za sranje kot koristi je tole.

Saj tole RAZUME vsak, ki zbere vsaj 5 (z besedo: pet) pik od 100! (z besedo: stotih!) Samo takih, ki ne zberejo niti 5 pik ni malo, tako na tem forumu kot tudi širše! ;)

BISTVO stvari pa se skriva DRUGJE!! :O

Gre se enostavno za to, ali znamo in ali zmoremo/te ZGRADITI družbo ODGOVORNIH ljudi, ali pa bo šlo vse v smeri čiste nadzorovanosti, prepoznavanja ne samo avtomobilskih tablic, ampak tudi obrazov!

Naj tukaj povdarim, da v tem primeru družba odgovornih pomeni znati izločiti in obračunati s tistimi, ki sistem (tak ali drugačen) zlortabljajo in obračajo sebi v prid, kakor tudi tistimi, ki očitno niso sposobni zbrati niti 5 PIK! :))

Zdfaj se bom pa umaknil iz te teme! 8-)

---------------------------------------------------------

Zahvaljujem se uporabnikom :

izbrisal: Ziga Dolhar (danes ob 06:55:41)
predlagal izbris: Ales (včeraj ob 19:33:42)
predlagalo izbris: til_ (včeraj ob 19:02:40)
ustvarilo: FrRoSt (včeraj ob 19:01:39)

zbrisal: Ziga Dolhar (danes ob 06:55:21)
predlagal izbris: Ales (včeraj ob 19:33:35)
predlagalo izbris: til_ (včeraj ob 19:04:41)
ustvarilo: FrRoSt (včeraj ob 17:57:24)

zbrisal: Ziga Dolhar (danes ob 06:53:29)
predlagal izbris: Ales (včeraj ob 19:33:16)
predlagalo izbris: til_ (včeraj ob 19:05:10)
ustvarilo: FrRoSt (včeraj ob 16:05:18)

za tri izbrisane poste. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

louser ::

Jaz se nisem izognil kazni. Meni zgolj niso uspeli dokazati, da sem stori nekaj, kar so domnevali, da sem.
In tako ves pravni sistem tudi deluje.
V imenu ljudstva se pa požiga čarovnice, ki to niso.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143527 (25739) solatko

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516464 (4546) AndrejO
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Oddelek: Na cesti
465633 (4303) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187331 (52327) Darko!
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725447 (12762) Aston_11

Več podobnih tem