» »

Pravo - latinščina

Pravo - latinščina

lara2 ::

Kako se v latiniščini pri pravu imenuje: Da se nič ni spremenilo?

hvala, lp lara.

trancer01 ::

Ne vem, kako je pri pravu, ampak po latinsko bi se naj reklo menda 'nihil mutatus est', če se ne motim. Naj me kakšen latinist ali pravnik popravi.

McHusch ::

Po mojem misli ceteris paribus :)

kuglvinkl ::

McHusch je izjavil:

Po mojem misli ceteris paribus :)


Very likely.
Your focus determines your reallity

trancer01 ::

To je pa ekonomska floskula, oz. se spomnim tega iz predmeta ekonomija v tretjem letniku srednje. Naj bi pomenilo, da ostale stvari ostanejo nespremenjene oz. da zanemarimo ostale stvari, ki bi utegnile vplivati na pojav.

Karen ::

Mogoče stanje: status quo. Izraz ni specifičen za pravo.

lara2 ::

trancer01, ali si to prevedel z google translate?

Sicer ja, bo kar ceteris paribus. Google translate ne daje dobrih odgovorov pri frazah in pregovorih.

hvala, lp lara.

trancer01 ::

Ne, nisem prevedel z Google translate, sem uporabil v glavnem kar svojo pamet. Sem si pa res malo pomagal z internetom, ampak me lingvistika toliko zanima, da vem, da je moj prvi predlog pomensko in slovnično povsem pravilen. V kakšnem kontekstu pa ti potrebuješ točno določeno pravno frazo, pa veš le ti. Kaj pomeni caeteris paribus, sem tudi napisal. Sam sem prvič za ta izraz slišal v srednji šoli pri predmetu ekonomija. Caeteris paribus ne pomeni "nič se ni spremenilo", ampak pomeni tisto, kar sem napisal. V bistvu je to ablativ pridevnika 'caeterum' in samostalnika 'par' ter pomeni nekaj takega kot 'ob enakem/nespremenjenem ostalem', kar pa je v bistvu nekaj podobnega, kot si napisala tudi sama, če dobro pomislim. ;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon preiskuje informacije o skorumpiranih delavcih

Oddelek: Novice / Ostale najave
184994 (3395) Markoff
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620566 (16664) driver_x
»

Napaka v Excelu in površna analiza temelj ekonomske politike varčevanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6329408 (23768) enadvatri
»

SIT - SLO Tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9516718 (14488) [D]emon
»

o svetovni ekonomiji - tako vseobsežno - variante, zgodovina, komunistične/kapitalist (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25718995 (15778) M-man

Več podobnih tem