» »

Status po diplomi

Status po diplomi

Misy ::

Zdravo!
Ker sem junija diplomirala in bi v tem letu delala diferencialne izpite za nadaljevanje studija me zanima, kam se lahko prijavim za status, da lahko delam in si placujem dif. izpite?
Se kljub temu, da sem ze diplomirala lahko prijavim npr. na srednjo solo ali pride v postev samo fakulteta? (+ srednja sola kot npr. ekonomski tehnik, ali kot izobrazevanje odraslih ali kot maturitetni tecaj?)
Hvala za info
  • spremenilo: Misy ()

tikitoki ::

Ni nujno, da potrebuješ status. Vprašaj odgovorno osebo na faksu Oz. Kjerkoli ze, ker je tvoje vprašanje nepopolno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SaXsIm ::

Po novem zakonu o visokem šolstvu (od lani, se mi zdi) imaš od dneva zaključka študija pa do konca študijskega leta na 1. bolonjski stopnji še veljaven status, tako da se ne rabiš ukvarjati s tem.
SaXsIm

zee ::

Studijsko leto se zakljuci cez nekaj dni. Fiktivno vpisovanje pa ni ravno legalno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neverlucky ::

SaXsIm je izjavil:

Po novem zakonu o visokem šolstvu (od lani, se mi zdi) imaš od dneva zaključka študija pa do konca študijskega leta na 1. bolonjski stopnji še veljaven status, tako da se ne rabiš ukvarjati s tem.


Tako je. Se 4 dni ima.

Misy ::

SaXsIm je izjavil:

Po novem zakonu o visokem šolstvu (od lani, se mi zdi) imaš od dneva zaključka študija pa do konca študijskega leta na 1. bolonjski stopnji še veljaven status, tako da se ne rabiš ukvarjati s tem.


Ravno na fakulteti sem dobila odgovor, da mi status ne pripada ...

neverlucky ::

Ja sej, ker njegovo ne velja zate. Ker ti si ze diplomirala in status ti velja do konca študijskega leta in to je še 4 dni.

Nevem pa kako je z vpisovanjem v ustanove, ki so nižje na izobrazbeni lestvici, kot je tvoja izobrazba. To je najbrž to, kar te tu zanima.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Tudi če imaš končan faks se lahko vpišeš v srednjo šolo. Edino preveri do katerega leta (26?!) je zastonj vpis.

SaXsIm ::

Vpis je možen tudi po 26 letu (zastonj ni nikoli, vpisnine so), samo ugodnosti iz statusa študenta / dijaka ti ne pripadajo.
SaXsIm

lebdim ::

Moj status po diplomi iz matematike in računalništva na Pedagoški fakulteti je uradno že štiri leta v evidenci "brezposelnih" oseb. Pa sem sicer čisto iznajdljiv v resnici in simpatičen fant, hehe. Pa v resnici to ni moj problem.

Misliš, da kar mirno gledam, kako ima vsak študent več opcij v resnici kot jaz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Lonsarg ::

Misy je izjavil:

kam se lahko prijavim za status, da lahko delam in si placujem dif. izpite?
Pravice delanja izpitov nima nič direktno s statusom, razen če ima kak faks kake posebno nove modne muhe?

Načeloma je odvisno od fakultete, pri enih lahko kadarkoli delaš samoplačniško, pri drugih rabiš biti vpisan vsaj v kak poseben register, ki ti daje pravico delanja izpitov brez da ti dajo status. Spet pri tretjih ni druge kot polni vpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Shields ::

lebdim je izjavil:

Moj status po diplomi iz matematike in računalništva na Pedagoški fakulteti je uradno že štiri leta v evidenci "brezposelnih" oseb. Pa sem sicer čisto iznajdljiv v resnici in simpatičen fant, hehe. Pa v resnici to ni moj problem.

Misliš, da kar mirno gledam, kako ima vsak študent več opcij v resnici kot jaz?


Ne vem če ima. Sicer je ŠS farsa svoje klase. Izkoriščanje poceni delovne sile, brez odgovornosti do delavca. Res ne vem a je ŠS tako močan lobi da že 15 let govorijo o koncu pa ga še nikjer ni

galu ::

1.) Skenslaš ŠS
Študenti se uprejo, ker jim odvzemaš financiranje študija.

2.) Pustiš ŠS
Študenti tožijo nad slabim plačilom, redno zaposleni pa nad neenakopravno obravnavo in rušenjem trga.

Sploh ne nucaš lobijev.
Tako to gre.

lebdim ::

@galu, seveda ne nucaš lobijev, so sami sebi interes. Včasih imam občutek, da so študentje v boljšem položaju kot visokoizobražen kader. Ampak, saj v resnici nam ni tako hudo, mi samo preveč jamramo, kako nam je težko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

status študenta

Oddelek: Šola
336100 (3545) MadMen
»

Status študenta ?

Oddelek: Loža
102890 (2508) valkyrie
»

Je smiselno vpisati študij organizacije?

Oddelek: Šola
122157 (1583) Gladi
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107062 (6832) otago
»

Varčevanje in visoko šolstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813787 (12181) Mr.B

Več podobnih tem