» »

Eon Telemach in Android box

Eon Telemach in Android box

«
1
2 3 4

Tatamata ::

Jaz imam pa eno vprašanje za vas, ker se dobro spoznate na to. Na vikendu na Hrvaškem, kjer imamo dostop do Interneta bi rad staršem in otrokom uredil, da bi gledali preko aplikacije EON vse, kar Telemach nudi. TV je malo starejši in ni Android TV. Kateri Android box preizkušeno dela z aplikacijo EON in bi bil za to primeren in ali ga imate sami doma? Seveda bi moral biti daljinec zraven.

Hvala.

Ales ::

Tatamata ::

Kateri model konkretno potem doma uporabljaš za EON, da sigurno dela in si zadovoljen?

XS!D3 ::

nVidia Shield :) Od Android TV boxov (uradnih), imaš itak poleg ne ravno poceni Shielda samo še Mi Box, ki pa po mojih izkušnjah ni najboljša izbira za EON (čudna slika). Vse ostalo so več ali manj kitajski boxi z navadnim Androidom za telefone in tablice, kjer EON Smart TV app ni uradno podrt (lahko vseeno deluje ali pa tudi ne...).

Če ti ni za dajat toliko denarja za Shielda, je še najbolša opcija kar Telemachov EON box.

Tatamata ::

XS!D3 je izjavil:

nVidia Shield :) Od Android TV boxov (uradnih), imaš itak poleg ne ravno poceni Shielda samo še Mi Box, ki pa po mojih izkušnjah ni najboljša izbira za EON (čudna slika). Vse ostalo so več ali manj kitajski boxi z navadnim Androidom za telefone in tablice, kjer EON Smart TV app ni uradno podrt (lahko vseeno deluje ali pa tudi ne...).

Če ti ni za dajat toliko denarja za Shielda, je še najbolša opcija kar Telemachov EON box.


S Xiaomi Mi Box S TV Box bi torej EON lahko gledal na HD televizorju? https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box-s-t...

EON box pa nam žal ne pride prav, ker smo na Hrvaškem. Ne vem, če Telemach dovoli, da nisi na njihovem omrežju.

Ales ::

EON lahko gledaš s praktično katerim koli Android boxom. Vprašanje je, kako ga hočeš gledati in kaj še potrebuješ zraven. In ne, Mi Box še zdaleč ni edini Android TV box, je pa po mojem mnenju zastarel in precenjen.

Lej, zakaj odpiraš še eno temo za nekaj, kar imaš v detalje že 100x razloženo na linku, ki sem ti ga napopal zgoraj? A si tako poseben, da prav ti rabiš še eno temo, cl ostali forum pa je v tisti drugi?

Preberi si samo par zadnjih strani, pa ti bo vse skupaj bolj jasno. Če pa nočeš in se boš zajebal, si sam pripiši posledice.

mat xxl ::

XS!D3 je izjavil:

nVidia Shield :) Od Android TV boxov (uradnih), imaš itak poleg ne ravno poceni Shielda samo še Mi Box, ki pa po mojih izkušnjah ni najboljša izbira za EON (čudna slika). Vse ostalo so več ali manj kitajski boxi z navadnim Androidom za telefone in tablice, kjer EON Smart TV app ni uradno podrt (lahko vseeno deluje ali pa tudi ne...).

Če ti ni za dajat toliko denarja za Shielda, je še najbolša opcija kar Telemachov EON box.


Kupil si Shilda, pa misliš kaj imaš, za tega uporabnika neuporabno stvar, ker moraš imeti za Shielda aplikacijo EON za TV Android, kar pa dobiš samo eno ali pa plačuješ. Sem bil sam na istem in sem dobro preštudiral.

Kaj vzeti je vač opcij, če denar ne boli android box, ki ni TV android pač pa tak, da dela aplikacija za gsm/ tablico gor npr . Beelink GT king, ali pa eno pol cenejšo njihovo opcijo.

Mimogrede GT KING ima po več testih samo ca 4-6 % slabši rezultat od silnega Shielda. Ne jemlji boxa z Android TV, ker je to velik minus nikakor plus... poleg tega ima GT King že 4d air mause priloženo in lepo deluje. ,

Ta kombinacija preverjeno lepo deluje na hrvaškem, kolega je to uporabljal z njihovo predplačniško kartico neomejen net za cca 10 eur na teden in je špilalo v nulo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tatamata ::

Hvala, sem pregledal in že naročil Beelink GT king.

:)

djkidy123 ::

Imam android box nekaj casa je lepo deloval eon aplikacija za telefon, sedaj pa izpise, da aplikacija ni podprta za to napravo, v cem je problem in ce se da kaj naredit, ker na telefonu se vedno deluje lepo?

mat xxl ::

Ne vem kak box imaš, kako aplikacijo gor EON za TV ali EON za Android ? Skratka na te podatke ti nihče ne more odgovoriti.

Mimogrede, meni na GT KIngu, deluje vse v nulo piko, razen HBO, ja noče prikazovati...... z razlago, da bi lahko snemal....., ostalo pa prav vse deluje.

ziggy89 ::

Sam uporabljam shield TV z EON aplikacijo kot edini način gledanja in po cca. pol leta še vedno deluje tako kot mora.

mat xxl ::

Ja saj TOP produkt Shield bo ja delal, če ta ne bi potem nič ne bi .... ;) , ampak ti imaš Android TV in ne splošni Android, kar je lahko prednost ali pa tudi slabost......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

spamer ::

Tatamata je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

nVidia Shield :) Od Android TV boxov (uradnih), imaš itak poleg ne ravno poceni Shielda samo še Mi Box, ki pa po mojih izkušnjah ni najboljša izbira za EON (čudna slika). Vse ostalo so več ali manj kitajski boxi z navadnim Androidom za telefone in tablice, kjer EON Smart TV app ni uradno podrt (lahko vseeno deluje ali pa tudi ne...).

Če ti ni za dajat toliko denarja za Shielda, je še najbolša opcija kar Telemachov EON box.


S Xiaomi Mi Box S TV Box bi torej EON lahko gledal na HD televizorju? https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box-s-t...

EON box pa nam žal ne pride prav, ker smo na Hrvaškem. Ne vem, če Telemach dovoli, da nisi na njihovem omrežju.


Telemach EON je res ena katastrofa in nateg, obljubljajo oh in sploh, na koncu kupis novo TV, ki je podprta in nato izves, da moras biti narocen na njihov paket za smart TV. Zakaj tako nategujejo ljudi? Ce pise, da potrebuje ANDROID sistem, zakaj ne dela na vseh android boxih in TVjih z android OS? Oni namerno ne dovolijo, da bi gledali in nam vsiljujejo te proklete boxe, kot, da ni bilo dovolj, da smo presli na digitalno tv in smo rabili kupovati boxe, nato pa se ukinejo POP TV in AKANAL. Pol kupis tv ali android box in ze spet nimas nobene garancije, ce bo sploh delal EON gor. A kdo ve ce so kaki poceni android TV boxi, ki dela gor EON tako kot na telefonu brez problema?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ales ::

To da si ti nepismen še ne pomeni, da so te oni nategnili.

Da pa Telemach omejuje zadeve in to kar malo preveč, je pa res. Pač pojdi h konkurenci.

Sicer pa tudi na Android TV lahko sideloadaš aplikacijo za navaden Android. Poskusi in poročaj.

spamer ::

djkidy123 je izjavil:

Imam android box nekaj casa je lepo deloval eon aplikacija za telefon, sedaj pa izpise, da aplikacija ni podprta za to napravo, v cem je problem in ce se da kaj naredit, ker na telefonu se vedno deluje lepo?


Ja ocitno telemach precej nateguje ljudi in omejuje dolocene funkcije in to namerno, ker dvomim, da gre za napako.

@Ales
Jaz nisem prav nic nepismen, saj sem precej brskal po internetu in zal nisem dobil zadosti informacij, saj lahko bi oni dali zraven opomin ali zvezdico, da na smart tv in android box ne deluje, ce nimate pravega paketa. Poleg tega niti ne vem tocno kateri paket imam, ker ocitno teji paketi vec ne obstajajo in nikjer na netu ne dobis nekega cenika, da o pogodbi, ki jo podpises, ne govorimo, ker nikjer ne pise za kaksno ceno, za koliko casa in kaksna cena bo po teji akciji, ces, da je vse na internetu?!?! Da ne recem, kako nategnejo starejse, ko recejo, da bodo imeli isti paket, pol pa je vec kot dvojna cena prejsnjega paketa, ces z obrazlozitvijo, da so nadgradili paket?!?! Zakaj za koga? Ce hoces imeti samo TV, oni pa ti pol uvalijo zraven se internet, ker da bo pol kao tv izgledala bolje a se zmeraj ti pustijo uni smrdljivi d3 sprejemnik, na TV pa ne moras gledati niti EONA, prakticno se ni nic spremenilo, samo podrazali so ti paket in to v akciji, po akciji pa bo celo drazji paket kot je bil.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

mat xxl ::

Imaš sicer v osnovi marsikaj prav, vendar vseeno tebi stvari niso povsem jasne, kot meni 2 meseca nazaj tudi niso bile.

Sam ti svetujem kontaktiraj uporabnika Polde iz teme o android box ih in bosta rešila.

Sicer pa BTW, realno dobiš kodo od kolega in ja ti dela, samo net moraš imeti doma in ja menda tudi na Android TV sistemih se da inštalirati klasično EON aplikacijo, ki ni za Android TV sistem in obratno ...., pač problem je znanje in hvala bogu, da so uporabniki, ki imajo veliko znanja in so pripravljeni pomagati. Jasno, pa , da tudi oni cenijo svoj čas..... in vi morate tudi znati ceniti njihovega ali se pa zakopljete v net pa ja po ene 20 urah študij, bo že nekaj bolj jasno.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Observer123 ::

Eno n00b vprašanje: Imam TV box z Android 9.0 in eon aplikacija ne deluje. Enostavno napiše "this device is not supported by eon mobile app".. Lahk pa grem v Chromu na stran eon.tv, se prijavim in potem deluje predvajanje TV kanalov.

Kaj delam narobe, da ne deluje app? A obstaja ločena aplikacija za TV box? Hvala

Zgodovina sprememb…

Observer123 ::

Never mind, našel ustrezno eon aplikacijo na aptoide strani.

bauci ::

Ali mi lahko poveš katera verzija ti dela. Hvala.

Observer123 ::

Najnovejša verzija, 3.4.4. V kombinaciji s tem kitajskim TV boxom - sem ga dobil za 16€. Vse deluje. Super zadovoljen. :P

Glugy ::

Observer123 je izjavil:

Najnovejša verzija, 3.4.4. V kombinaciji s tem kitajskim TV boxom - sem ga dobil za 16€. Vse deluje. Super zadovoljen. :P


Observer nevem kak ti je to uspel najdt informacijo ampak jz dokler nism pršu do te teme nisem najdu rešitve hvala ti res!!

Men je na začetku EON aplikacija delala potem sem posodobil Android box pol je pa začel težit da aplikacija EON ni podprta na "mobilni" napravi ( čeprav gre za Android Box za TV ).
Pol sm pa tole zlodal; najnovejšo verzijo s tega linka k si ga dal; dela ko šus; v bistvu še boljš kot una "mobilna" aplikacija kar je očitno bila ( kar prej v bistvu sploh nism vedu ). Tle prov daljinc dela tko k je treba pa vse da se ni treba tok ukvarjat z spreminjanjem programov pa kurzorjem.

V glavnm res hvala za povratno informacijo; rešil si me; sem že mislu da sm se zafrknu da sm sorodniku kupu in naštimal Android Box.

Ales ::

Malo mešaš stvari. Obstajata dve vrsti EON aplikacije, za Android in za Android TV. Slednje vsak niti ne more uporabljati, ker mu paket tega ne omogoča.

Večina "kitajskih" boxov ima navaden Android gor, popolnoma enako, kot na telefonu ali tablici, zato to omenjanje "mobilnih" naprav.

Kot že 10.000-krat razloženo, v aplikaciji za navaden Android je mišljeno, da imaš na voljo zaslon za dotik. Če ga nimaš, potem za uporabo rabiš miško (air mouse, klasično miško, karkoli). Aplikacija za Android TV je prirejena za delo z daljincem, miške ne rabiš.

Panda234 ::

Sam povem android boxi so cist kul sam po tanovem se neda prenest eona na box iz trgovine... ce si mal hacker ti to uspe men je je pa stvar pol naprej da ko odpres eon ti napise da ta naprava ni podprta s strani eona
Kar se je vcasih dalo resit s tem da si v nastavitvah oznacil da negre za tv box ampak mode normal in je stvar delovala... sedaj pa so zablokirali vse nacine

Ales ::

In če imaš probleme na enem boxu si zdaj prepričan, da je povod tako? Kaj če bi raje napisal, kateri box imaš in katero verzijo Androida...

edit: pa katero verzijo EON aplikacije točno (celotno ime + verzija)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

mat xxl ::

Panda234 je izjavil:

Sam povem android boxi so cist kul sam po tanovem se neda prenest eona na box iz trgovine... ce si mal hacker ti to uspe men je je pa stvar pol naprej da ko odpres eon ti napise da ta naprava ni podprta s strani eona
Kar se je vcasih dalo resit s tem da si v nastavitvah oznacil da negre za tv box ampak mode normal in je stvar delovala... sedaj pa so zablokirali vse nacine


To imaš probleme ;), ki so za znalce povsem rešljii, pa , na dokaj enostaven način, ti povem , da imaš srednje cenovni box, v2 ali v3 opcijo......

To, kar ti misliš, da so blokirali, sploh niso, težava je na enem tipu procesorja zaradi napake v android nadgradnji.

Začasno se da rešiti z ustrezno EON verzijo, dokončno pa ko popravijo Android in potem lahko z zadnjo.....

Telemach ni nič namerno blokiral !!!

fruc900 ::

Men čist normalno delujeta obe aplikaciji EON tako EON mobilna kot EON TV smart na android boxu...

Frenky ::

Sicer je vprašanje za telefone/tablice....se da EON z android telefona predvajat preko chromecasta na TV?

tureavanture ::

Pobral sem Eon app iz aptoida, in potem napise kodo in da jo moram vnesti na Moj Telemach aplikaciji. Vendar ne najdem kam naj bi to kodo vnesel, ali je zaradi posodobitev sedaj tudi ta varijanta nedelujoča?

Darecare ::

Hej mat xxl,

Že dalj časa se ubadam z inštalacijo mobile verzije na android tv, probal sem vse verzije od 2.0 dalje, pa vsepovsod napaka "eon this device is not supported by eon mobile app". TV verzijo lahko inštaliram in normalno dela, ampak nimam več licenc in hočem staršema dati to možnost, da bosta to lahko gledala...

Napisal si, da se da to rešit, samo ne vem kako, cpu je armeabi-v7a armeabi, tako piše. Model je pixel 2, verzija 10.1.2. Kaj lahko naredim, da mi to uspe, hvala za pomoč že vnaprej :)

meho7 ::

tureavanture je izjavil:

Pobral sem Eon app iz aptoida, in potem napise kodo in da jo moram vnesti na Moj Telemach aplikaciji. Vendar ne najdem kam naj bi to kodo vnesel, ali je zaradi posodobitev sedaj tudi ta varijanta nedelujoča?

To si nalozi Eon Smart tv app? Imas 2 verziji ena je za mobilne telefone in je malce storasta za razne kodi boxe druga je pa za smart tvje.
Gres v moj telemach racun -> naprave tam imas kodo za Smart tv, ki jo vneses v napravo.

-JM- ::

Darecare je izjavil:

Hej mat xxl,

Že dalj časa se ubadam z inštalacijo mobile verzije na android tv, probal sem vse verzije od 2.0 dalje, pa vsepovsod napaka "eon this device is not supported by eon mobile app". TV verzijo lahko inštaliram in normalno dela, ampak nimam več licenc in hočem staršema dati to možnost, da bosta to lahko gledala...

Napisal si, da se da to rešit, samo ne vem kako, cpu je armeabi-v7a armeabi, tako piše. Model je pixel 2, verzija 10.1.2. Kaj lahko naredim, da mi to uspe, hvala za pomoč že vnaprej :)


Instaliraj to verzijo-pa miško ali airmouse rabiš:
https://drive.google.com/file/d/169WmvQ...

Darecare ::

Zdravo, najprej hvala, sem inštaliral in zalaufa aplikacija, le da se mi ustavi pri izbiranju jezika, nikakor ne morem izbrati karkoli in iti dalje...
Še kak druga ideja oz. verzija?

Lp
Darko

Skylord ::

Brez miške-airmous daljinca ne moreš naprej.
Če boš priklopil miško ali airmous boš šel lahko naprej.
Saj ti je lepo razložil en post nazaj -JM-

XS!D3 ::

Darecare je izjavil:

Zdravo, najprej hvala, sem inštaliral in zalaufa aplikacija, le da se mi ustavi pri izbiranju jezika, nikakor ne morem izbrati karkoli in iti dalje...
Še kak druga ideja oz. verzija?

Lp
Darko

Pa si dejansko uporabil miško? Kot so že drugi pojasnili, brez miške na mobilni aplikaciji, ki je narejena za touchscreen in ne dalinec kot SmartTV aplikacije, ne bo šlo.

luzarov ::

Fantje....
Mi lahko kdo razloži ali bluetooth ali kakšni drugi daljinci z številkami delajo (sprejmejo številke)? Mi je čist brez veze, ker ne morem vtipkati npr. programa na 130. mestu... Ima kdo takšnega? Iščem enega tihega, saj ne morem gledati TV če vsakič ko stisnem kakšno tipko zelo glasno klikne. Res je moteče.

Hvala

luzarov ::

Res še nihče ni nabavil daljinca s številkam za enon tv za smart tv???? Ženo moti ko klikam z daljincem ona pa spi zraven mene....

-JM- ::

Ne vem če prav razumem. Imaš Android box z daljinskim brez številk ? Imam Tanix TX9S ki ima original daljinec s števili in deluje normalno

Darecare ::

Zdej sem skapčal :)
Ok, sem navadno miško priključil in dela, super, hvala res ...

luzarov ::

Da. Nimam številk. Torej bi moralo delati če kupim bluetooth daljinec z številkami?

Ales ::

Ja itak... pa naredi si uslugo, če že kupuješ, glej za takega, ki je dejanski air mouse...

Bo kdaj prav prišlo.

Sicer pa ni rečeno, da se tudi klikanja številk ne bo slišalo...

Badwolff ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

luzarov ::

Ima kdo takšnega kjer se klikanje ne čuje? Televizijski originalni so tihi. Nič se ne čuje klikanje. To mislim kupit:
https://www.aliexpress.com/item/3303971...

WaterBoy ::

Zdravo

Imam eon paket in seveda eon box. Velikokrat se mi naredi ko prižgem tv in box, da ne morem castati na vgrajeni crome cast. Youtube ga ne najde.

Kaj lahko storim da bo delalo vedno.
Hvala

roki11 ::

Bom kar tule vprašal,da ne odpiram teme,

Ali kdo ve povedati kakšen usb (verzijo) ima tale eon box? Lan port je 10/100... ampak za usb pa nisem našel podatkov.
Hvala.

OK.d ::

luzarov je izjavil:

Res še nihče ni nabavil daljinca s številkam za enon tv za smart tv???? Ženo moti ko klikam z daljincem ona pa spi zraven mene....

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
LPOK.d

kunguruj ::

roki11 je izjavil:

Bom kar tule vprašal,da ne odpiram teme,

Ali kdo ve povedati kakšen usb (verzijo) ima tale eon box? Lan port je 10/100... ampak za usb pa nisem našel podatkov.
Hvala.


Če misliš EON box od Telemacha je tale USB priključek en velik minus. Podpira zastareli format FAT32. NTFS ne podpira, še pri Telemachu so nad tem presenečeni, ko sem jih klical. Datotek večjih kapacitet ne moreš posneti na prenosni disk formatiran na FAT32, zato mi je tale USB priključek povsem neuporaben. Verjetno imaš na TV-ju USB priključek, pa tam noter priključiš prenosni disk, poženeš predvajalnik na EON Boxu in ti najde prenosni disk na TV-ju. Tako jaz uporabljam, če že moram.

Ales ::

kunguruj je izjavil:

roki11 je izjavil:

Bom kar tule vprašal,da ne odpiram teme,

Ali kdo ve povedati kakšen usb (verzijo) ima tale eon box? Lan port je 10/100... ampak za usb pa nisem našel podatkov.
Hvala.


Če misliš EON box od Telemacha je tale USB priključek en velik minus. Podpira zastareli format FAT32. NTFS ne podpira, še pri Telemachu so nad tem presenečeni, ko sem jih klical. Datotek večjih kapacitet ne moreš posneti na prenosni disk formatiran na FAT32, zato mi je tale USB priključek povsem neuporaben.

To, kar ti razlagaš, nima blage veze s hitrostjo USB-ja, po čemer se sprašuje.

NTFS/FAT32/exFAT/ext4/... podpora datotečnim sistemom je stvar nastavitev Linux kernela oz. vanj vključenih gonilnikov. Pač pri Kaonu nekdo ni obkljukal NTFS, because reasons. Težite Telemachu, pa bodo morda zrihtali v eni od prihodnjih nadgradenj.

Si exFAT probal?

Verjetno imaš na TV-ju USB priključek, pa tam noter priključiš prenosni disk, poženeš predvajalnik na EON Boxu in ti najde prenosni disk na TV-ju.

Pa kaj ti misliš da kar vsi televizorji šerajo USB diske preko mreže?

kunguruj ::

Sem testiral tudi ostale in le FAT32 podpira, zato pravim, da je USB neuporaben. Ali je Telemach zahteval takšno konfiguracijo ali dobil mačka v žaklju pa ne vem.

Glede šeranja prenosnega HD delim le svojo izkušnjo, morda komu pomaga,ni vredno razburjanja. Moj TV podpira DLNA in prek tega protokola deli vsebine.

roki11 ::

Sprašujem zaradi tega, ker glede na to, da ima (samo) 100Mbps lan priključek, če ima npr. usb3.0, bi morda lahko preko ethernet/wifi adapterja prišel do hitrejšega prenosa med domačim media serverjem in kodijem npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

SL4FKO ::

Darecare je izjavil:

Zdravo, najprej hvala, sem inštaliral in zalaufa aplikacija, le da se mi ustavi pri izbiranju jezika, nikakor ne morem izbrati karkoli in iti dalje...
Še kak druga ideja oz. verzija?

Lp
Darko



Katero verzijo imaš? Prilagam na spodnjem linku delujočo verzijo za Fire Stick TV 4K.

https://gofile.io/d/dKAvay
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137013 (8804) zitrus
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162435 (2136) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215944 (5547) buick

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561079010 (339017) Mavrik

Več podobnih tem