» »

Garancija - kdaj zahteva za zamenjavo naprave - koliko dni?

Garancija - kdaj zahteva za zamenjavo naprave - koliko dni?

Joze_K ::

Lp,
na eBayu sem kupil NAS - na mojo nesrečo pokvarjen,.. na srečo pa je prodajalec priložil račun in zadeva je še v garanciji. Firma ALTERNATE.
Po komunikaciji na ALTERNATE sem moral pridobiti od prodajalca pravico do prenosa garancije in potem so mi na ALTERNATE vzeli zadevo v garancijsko popravilo.

Sedaj je minilo kar nekaj časa od tega in po mojem povpraševanju so mi poslali info, da ne vedo kdaj bo stvar usposobljena in da mi ponujajo vračilo zneska kupnine, ki sem ga plačal prodajalcu (kot dokaz eBay ali PayPal izpis)...

raje bi sicer imel popravljen/zamenjan NAS
sedaj me zanima..

- kakšno je obdobje ko morajo v NEM zakonodaji izdelek, če ga ne popravijo zamenjati
- in kakšen bi bil postopek, da zahtevo izvedem "pravilno"

hvala, Jože

Joze_K ::

v SLO je 45 dni da ti morajo zamenjati napravo..
a nobeden ne ve koliko je to v Nemčiji?

In postopek...

Linko ::

Vzemi ponujeno kupnino in kupi drugega. V čem je problem?

Joze_K ::

Linko je izjavil:

Vzemi ponujeno kupnino in kupi drugega. V čem je problem?


glede na to, da je zadeva v garanciji.. katere namen je, da je zadeva funkcionalna, mora prodajalec ali jo popraviti ali zamenjati..
pri nas je 45 dnevni rok - če ne zmore v tem času popraviti - JO MORA ZAMENJATI

verjamem, daje tako tudi v Nemčiji.. in to me zanima.. (ponujena kupnina je le polovica realne cene)

bastadu ::

Opazil sem, da dostikrat prodajalci/proizvajalci za določeno napravo, ki je ne morejo tako enostavno popraviti kar zamenjajo, ampak za obnovljeno. Ali lahko kot kupec zahtevam, da mora zamenjana naprava biti nova?

jocoj ::

Naši zakoni ne veljajo v Nemčiji. Tam ni 45 dnevnega roka za popravilo. Tako, da se ob morebitnih težavah s popravilom pripravi na dolgo čakanje, ali sprejmi denar. Jaz sem par let nazaj poslal en aparat na garancijsko popravilo v Nemčijo in sem zadevo dobil nazaj šele po več kot treh mesecih.

darkolord ::

@bastatu: v Sloveniji ti mora v okviru garancije, ki jo uveljavljaš kot potrošnik, proizvajalec blago zamenjati z novim.

V tujini pa obvezne "garancije večinoma ne poznajo, zato je tam seveda drugače. V ostalih državah EU imajo to, čemur mi rečemo "stvarna napaka".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jocoj ::



Zakonsko obvezna garancija velja dve leti v vsej EU, vendar pod določenimi pogoji.

Zajema vse okvare in napake, ki so domnevno navzoče že pri dostavi izdelka in postanejo očitne v obdobju dveh let. Vendar je ključno obdobje 6 mesecev po nakupu izdelka:

Za vse okvare in napake, ki se pojavijo v tem 6-mesečnem obdobju, velja, da so bile navzoče že v času dostave. Trgovec mora v tem primeru brezplačno popraviti ali nadomestiti telefonski aparat ali vrniti kupnino, če popravilo ali nadomestilo ni mogoče.
Po šestih mesecih je trgovec še vedno lahko odgovoren za okvare, ki se pojavijo do konca dveletnega garancijskega obdobja. Vendar lahko trgovec zahteva dokazilo, da je okvara obstajala že pri dostavi blaga. To je pogosto težko dokazljivo in bo morda potrebno sodelovanje tehničnega strokovnjaka.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639297 (14822) Furbo
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486584 (5127) Seljak
»

Rok garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6012359 (9477) solatko
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610957 (9141) medenko
»

Nočejo reklamirat diska - ponudili so mi dobropis (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8812025 (8133) amigo_no1

Več podobnih tem