» »

Format usb ključka

Format usb ključka

sajmon ::

Imam Xplore 16 gb ključek. Računalnik zazna ključek, javi, da ga je potrebno formatirat. Vendar noben način formata ne uspe. Vedno javi "The disk is write protected."

Poskusil sem format v win 7, brisanje particije preko Disk Managment, brisanje particije preko Ubuntu live distribucije, formatiranje z DiskPart orodjem.

Na ključku ni nikjer videti stikala, da bi bil fizično prestavljen na readonly dostop.

Ima še kdo kakšno idejo ali pa je ključek pokvarjen.

Duhec ::

Poizkusi s HP USB Disk Storage Format Tool:
http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-St...

Poročaj !

hojnikb ::

ima slučajno kak zatič, za write protect ?

ker sicer se bo treba igrat z parametri kontrolerja. Noben format program nebo pomagal..

also.. kako kapaciteto ti kaže ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sajmon ::

Ključe je model xplore memory solution XP608. Zatiča nisem našel nikjer, pa ni mi logično, da ima zatič, če je celotno ohišje gumjasto.

Disk Managment najde particijo 14,88 GB RAW, Health (Primary partition). Opcije za delete, format so pa sive (onemogočene).

hojnikb ::

požen chipgenius in napiši tukaj kater kontroler uporablja zadeva. Brez te informacije je zelo težko kej ukrepat.
#brezpodpisa

sajmon ::

Description: [E:]USB Mass Storage Device(Xplore)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 7614 PID = 5068
Serial Number: DA9C521F

Device Vendor: Generic
Device Name: Mass Storage
Device Revision: 0103

Manufacturer: Xplore
Product Revision: 8.07

Chip Vendor: Alcor Micro
Chip Part-Number: Unknown(??) - 0xCD03 - F/W 9289
Flash ID Code: 454A9AB2 - SanDisk - 1CE/Single Channel [TLC-8K] -> Total Capacity = 16GB

Gremio ::

hojnikb ::

Gremio je izjavil:

Probaj s tem:
https://www.sdcard.org/downloads/format...

nebo pomagal

http://www.usbdev.ru/files/alcor/
tukaj poišči Recovery Tool, ki je kompatabiln s tvojim kjulom (malo si pomagaj z google translate, ker je stran v ruščini) in upaj da bo delal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sajmon ::

Eden od zgoraj omenjenih programov z ruske strani je uspel prepoznati ključek. Med pisanjem na njega pa javi 50400: Too many bad block error Bad Block: 11248/11248

Lahko sklepam na to, da je ključek oddelal svoje in je pokvarjem.

hojnikb ::

Poskušaj še dalje, ker ni nujno, da je flash dejansko fuč. Mogoče ga sam program narobe prepozna in ne pusti pisanja.
#brezpodpisa

ST-777 ::

Poskusi formatirati s programom HDD Low Level Format Tool 4.30

"HDD Low Level Format Tool re-initializes the hard drive to its factory configuration by writing a zero byte to its each and every location on the disk. This fully and irreversibly erases all data (if present) from your disk. The main reason to do this is the attempt to revitalize your infected or corrupted hard drive.

HDD Low Level Format Tool is able to work with numerous devices, including flash cards, presuming you already have a card reader, as well as with USB and Firewire drives." http://www.softpedia.com/get/System/Har...

hojnikb ::

Ja, ampak to ni HDD ampak FLASH, torej je potrebem drugačen pristop eg. ta program nima kej delat z kjučkom.

Treba se je poigrat z nastavitvami kontrolerja, ker težava tiči ravno tukaj. Noben program za formatiranje ti tu nebo pomagal, razn od proizvajalca kontrolerja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

marjan_h ::

Pozdravljeni,

jaz imam USB ključ 4GB Kingston, pa bi ga rad formatiral v FAT in ne FAT32, vendar ko grem pod "Moj računalnik" in dam desni klik ter format, nimam opcije FAT niti ne NTFS, ampak samo FAT32.

Rešitev? Hvala.

Duhec ::

marjan_h je izjavil:

Pozdravljeni,
jaz imam USB ključ 4GB Kingston, pa bi ga rad formatiral v FAT in ne FAT32, vendar ko grem pod "Moj računalnik" in dam desni klik ter format, nimam opcije FAT niti ne NTFS, ampak samo FAT32.
Rešitev? Hvala.

Bi veličanstvo povedalo kateri sistem imaš?
Načeloma je omejitev za Fat ali Fat16 za volume size in tudi za file size 2GB.
In zakaj Fat ?
http://blackbird.si/

Mare2 ::

A to je tisti iz Špara? Če imaš še garancijo, nesi nazaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Duhec ::

Da se dopolnim...
Načeloma gre tudi, če usb ključu podreš particijo in jo na novo postaviš z nekim tretjim programom, ki zna formatirat v FAT datotečnem sistemu, recimo EaseUs Partition Master Free.
Najprej izbrišeš vse particije na ključku, izbereš FAT datotečni sistem in skreiraš novo particijo 2 ali 4GB (odvisno od OS-a), formatiraš in potrdiš na Apply.
http://blackbird.si/

Skylord ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal. V šparu sem kupil USB ključek Xplore XP200/256GB/3.0
Dejansko je prostora 234GB, vsaj tako piše.
Ključek je formatiran privzeto na FAT32. Problem je, ker nanj ne morem naložit večjih datotek, filmov... Več kot 4GB ne gre.
Vem, da imajo določeno omejitev zato sem ga hotel formatirat na NTSF toda mi to ne uspe. Imam Windovse 10 in vsakič, ko hočem formatirat napiše, da windows ni mogel dokončat formatiranja. Poskusil sem tudi z USB Flash Drive Format Tool pa tudi napiše nek error.
Kako usposobit ta usb ključek.

hojnikb ::

>Dejansko je prostora 234GB, vsaj tako piše.

To je ok. Windows prikazuje kapaciteto v GiB, kjuček je pa tržen v GB formatu. Od tod razlika

>ja. Poskusil sem tudi z USB Flash Drive Format Tool pa tudi napiše nek error.

Kaj ko bi napisal, za kateri error gre ? Lahko sicer probaš z diskpart pobrisat vse particije in potem sformatirat.
#brezpodpisa

Skylord ::

Nič ne piše kakšen error?




Kaj, da grem tam pod izbriši nosilec? Tist nisem upal, da ne bi bilo kaj narobe?

hojnikb ::

diskpart

list disk (čekiraš kater je usb)

select disk X (X je številka usbja)

clean


Potem greš pa v raziskovalca in formatiraš v NTFS.
#brezpodpisa

Skylord ::

Nič ni. Sedaj je še slabše.


Sedaj sem ga poimenoval G, ker F ni bilo opcije.

Samo sedaj ga prikaže samo takole

potem mi pokaže

in potem spet, da diska ni mogoče formatirat.

hojnikb ::

potem je kjucek defektn, ce se ga ne da formatirat. reklamiraj.
#brezpodpisa

Skylord ::

Potem na koncu še napiše

Skylord ::

No zanimivo. Sedaj sem dal ključek v prenosnik in ga tam brez problema formatiral na NTSF.
Sedaj vstavljen v namizni računalnik in prenos večjih datotek sedaj deluje brez problema. Pokaže da je NTSF. Se pravi, da je nekaj narobe na mojem namiznem računalnikom. Kaj?

Han ::

Skylord ::

Samo meni sedaj ne pokaže nič da je kaj narobe samo formatirat nisem mogel. Se pa spomnim da že nekaj časa nazaj sem imel podoben primer z zunajim diskom in sem tudi mislil da je disk zanič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567676 (6416) Pithlit
»

Neodziven USB ključ

Oddelek: Pomoč in nasveti
221567 (1030) avtek
»

Kako oz. s katerim programom nadgraditi BIOS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
887213 (6671) mtosev
»

Formatiranje diska v FAT32

Oddelek: Strojna oprema
133468 (3292) Redorange

Več podobnih tem