» »

Mašina random zmrzne... prej ni nikoli (bo grafična???)

Mašina random zmrzne... prej ni nikoli (bo grafična???)

pingo76 ::

Pojma nimam kje bi se lotil zadeve. Cirka en mesec me že zeza scena da se računalo kar obesi in naredi en pip iz speakerja. Lahko je enkrat na dan lahko pa imam mir nekaj dni:\. Ponavadi crkne sam od sebe ali med branjem člankov na slo techu. Igre lahko igram (preverjeno) tudi 8 ur in deal kot urca. Program za videomontažo pa tudi dela perfektno. Skratka nobenih težav nasplošno. Temperature imam vzorne in hardver tudi. Virusov, trojancev in spyware-ja tudi ni. Ko zmrzne je ponavadi skupno to, da je vklopljena povezava (ADSL preko RASPPPOE) in eMule z trusty Kerio personal firewall. Napako lahko reproduciram edino če poskušam overclockat radeona 9700 (ki pa mi ga zaklenjen bios ne pusti). Poskusim nastaviti frekvence malo višje in mi jih resetira, oh well. Zaprem aplikacijo grem v control panel in voila freeeze + pisk na mamaplati.... vedno! Testiral 12x zaporedoma! Če ne tikam overclocka pa dela kot bi moralo... Nevem če je to ena in ista napaka a videti je enako.

Nevem kje naj se lotim iskati težavo sumim pa da je krivo nekaj od spodaj naštetega:
1. Updejtal na ATI catalyste 3.6
2. Win2000 iz SP3 na SP4 preko update.microsoft.com

Moj hardver (nič overklokano):

P4 2.4B
Intel D865PERLL
1x 512 DDR 2700
120Gb Seagate PATA
Hercules Radeon 9700 NP
Napajalnik čifo 420W dual fan... bla bla bla...
Podgana logitech optical USB brez posebnih driverjev (tipkovnica je na ps/2)

Win 2000 SP4
Temperature pa CPU: 33-44 MB1: 30-36 MB2: 31-37
Grafika je tudi relativno hlladna do mlačna. (Saj ma gor p4 cooler :) ) - ne zaradi OC amapak zaradi tišine :D

Vsem ki bi vedeli kje se skriva zajec ali so pripravljeni pomagati se lepo zahvaljujem.

Pingo76
  • spremenil: pingo76 ()

boštjan ::

probaj zamenjat RAM

Blisk ::

No ja tudi men se resetira PC, ampak samo ob igranju iger.
Rame sem stestiral, so OK, tko da tud jst ne vem, kaj bi lahko bilo??

boštjan ::

blisk,pregrevanje CPU ali grafe mogoče?

pingo76 ::

RAM dela 100% testirano. Probal tudi zamenjat pa ni razlike. Sem pa opazil na forumu www.rage3d.com da se ogromno ljudi p.... glede stabilnosti sistema z Catalysti 3.6 in delno z 3.5.
Madona bi zbrcal tega atija! Končno izdajo driverje ki mi (baje) delajo pravilno povsod in evo ti ga zdaj krneki zmrzuje. Zakaj nisem kupil nvidie? - se sprašujem že pol leta... :\
A je mogoče, da pti atiju naredijo tako vrhunski kos hardwerja in ga nato zaserjejo s tako zanič driverji?
Pol pa bereš kako naj bi se rešil vseh težav... (izklopi fastwrites, daj agp na 4x, izklopi hyperthreading, reinstall win, do this do that...) Kdo ima čas in voljo vse to stestirat? Naj se grejo slikat! Preizkusil vse driverje od Cat 3.0 dalje in vsak ima druge finte in bale.

Aja, problemov mimam sploh z igrami. Pa veliko časa namenim igram :D.
P.S. A je kdo že videl kje daljši spisek bugfix-ov in NOVIH bugov ki so opisani zraven vsake nove verzije driverjev? Ma fuj vse skupaj. Prav bedno, da ne rečem kaj vulgarnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

YuGo ::

mene isto heca

geforce mi freeza v wordu pa na internet straneh, najbolj pogosto pinkponk.com...

sem dal zdaj "vuduja 3" not pa dela brez problema...če pa dam mojo grafično komu drugemu pa dela normalno

možno napajalec ali nekompatibilnost?

nimam pojma

pingo76 ::

Boooo. Bom si sposodil kak UPS pa da vidimo....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631428 (15575) R33D3M33R
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041146 (23544) sharp
»

WinXP resetiranje&stuff

Oddelek: Operacijski sistemi
191228 (989) AvAkI
»

Vaša mnenja o ATI Kantalyst (catalyst) gonilnikih (samo lastniki R300 čipov)

Oddelek: Strojna oprema
351634 (1053) Mavrik
»

Random zmrz z ATI catalyst 3.6. Še kdo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533012 (2448) pingo76

Več podobnih tem