» »

Random zmrz z ATI catalyst 3.6. Še kdo?

Random zmrz z ATI catalyst 3.6. Še kdo?

«
1
2

pingo76 ::

To je to. Zanima me koliko vas ima to težavo. Računalo zmrzne tu pa tam (ne ravno pogosto) brez kakršnegakoli očitnega vzroka. V igrah ne, to najraje počne v 2D ali pa ponoči ko spim.:\. Zanimajo me predvsem mnenja drugih atijevcev ki imajo mašino 24/7 prižgano in driverje 3.5, 3.6. .
Hvala

Odpadnik ::

Catalysti 3.6, mašina prižgana dnevno cca. 12ur. Nobene zmrzali - zaenkrat. Mal prečekiri za kakim "sumljivim" softwearom.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

pingo76 ::

Prečekirano. Nema. Kašno kartico imaš?

YuGo ::

Probaj menjat napajalnik...pri meni je bil napajalnik vzrok za frizanje


lp

pingo76 ::

Imam nekaj mesecev starega chieftec 420w, tako da to ne bo problem. Hvala vseeno.

nicjasno ::

Meni se je to tudi dogajalo. Za brezveze se mi je monitor ugasnu (ni dobil signala) in racunalo je zmrznilo, ali pa druga varianta, da je na monitor metalo samo neke kvadrateke pa crte. Po reinstalaciji winsov je blo vse ok. Sumim da je bil to kak virus. Zdaj mam gor norton antivirusa 2003, adaware, zonealarm pro, in najnovejse windows popravke. Od reinstalacije dela vse normalno.

boštjan ::

pingo daj gor catalyste 3.7,če pa še zmrzne pa ni softverska napaka,mogoče se ti kaj greje,malo poglej

Odpadnik ::

@Pingo: Mam Radeon 9800. Tud zna biti kaj v stilu, kot je prijavil Nicjasno. Ko mašina recimo počiva, Winsi sami ob sebe zaženejo kako saving aplikacijo in tukaj lahko zadeva štrikne.
Poskusi narediti Varni Zagon in pusti mašino laufat 24ur. VarniZagon ali pa kej takega, da maš čim manj programov in driverjev loadanih.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

pingo76 ::

Cat 3.7 so stvar "nadgradili v slabšo". Poleg tga pa probaj igrat elite force 2 z njimi :\. - Smeti! Fuj to!
Virusov nimam. Sem pa popustil in reinstaliral nazaj winse in dal gor 3.5 ker so mi delali brez problemov in zatikanja. Se par dni pa bom vedel če dela.
Zmrzne pa med browsanjem po internetu v igrah pa nikoli. Prav bedno. Na rage3d forumih je kar nekaj sotrpinov. Nekaj jih sumi na rage3dtweak zato ga nisem inštaliral sploh.
Kar se pa tiče power managemaenta imam vse poštelano tako da NIČ ne špara z elektriko niti mrežna kartica!
Aja na radeonu je box p4 cooler z custom bakrenim dnom da lepo sede na jedro. Kartica je zdaj sicer ogromna a haldna in tiha (hrbtna stan kartice je zdaj mačna he he, prej pa vrela). Nisem tega delal zaradi overclockanja ampak zato, da imam mir ko spim.
Bah, bomo videli.

nicjasno ::

No, pri meni se je pol izkazalo da zadeva dela iste finte tudi ce driverji sploh niso instalirani. Zaj mi je blo vsega dovolj in sn sol v stacuno po gf fx 5200.

Mavrik ::

Men pa zamrzujejo stvari v nekaterih 3D igrah. Isto s 3.6 in 3.7. Preprosto zmrzne po 1 - 5 sek in to samo ko je vklopljeno nekaj 3D (torej ne v menujih). Seznam iger kjer se mi to dogaja je:
SimCity 4
HomeWorld 2 Demon
Republic: The Revolution

In nimam pojma kako to rešiti.

Konf:
ECS K7S5A
AMD Athlon XP 1900+
512 MB DDR
Radeon 9600 PRO
Integrirana AC97 zvočna

Aja... pregrevanje mislim da je izključeno, ker 3D Mark uspešno opravi vse teste, prav tako druge 3D igre (recimo Morrowind) delajo ok.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

pingo76 ::

Hmm. Ma ne vem več. Sem reinštaliral win 2000 in dal gor cat 3.5 in zaenkrat dela. Bomo videli... Če še enkrat začne jugat pa ga ziher dam pod kolo in se zapeljem čez. Pa nazaj po trusty Ti 4200.
Ati catalyst? naaaah ATi KantalystTM!!! :\

boom-bar ::

Jst mam pa problem da mi vsake tolk časa zašteka in naprej normalno dela mam pa 9800pro 128mb in Cat3.6
Legalizirajte mehke droge!!!

pingo76 ::

Zdaj sem vtaknil noter Gf4 ti 4200 od punce. Pa da vidimo če se bo ponavljalo. Ako se ne ponovi v 3-4 dneh gre ta prokleti ati testirat vzdrižljivost moje macole!
Če bi živel v ameriki bi najraje ga zadegal kakšnemu odgovornemu nekam...

pingo76 ::

In kaj se je zgodilo? Zdaj ima problem punca z njim (isti problem). Jaz z njenim ti 4200 pa ne. Torej je kartica.
Toliko denarja daš za top class catico in pol te jebe neki levi problem v 2D?
Ma kaj se grejo tej kretenski programerji pri atiju? Naj hitro odpustijo cel Kantalyst development team in naj začnejo pistai gonilnike kot je treba. V vseki verziji nekaj zašuštrajo (no ja nekaj tudi popravijo in ponavadi to kar so zaj... v prejšnji izdaji).

Prodam Hercules radeon 9700... :\ Zraven podarim CD z vsemi Kantalysti od 3.0 do 3.7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

boštjan ::

pingo76,pol pa daj 3.5 gor pa počaki na 3.8 catalyste

pingo76 ::

"pingo76,pol pa daj 3.5 gor pa počaki na 3.8 catalyste"

Sigh... Zadnje dva tedna samo še to delam... Probal 3.4, 3.5, 3.5 hotfixed, 3.5 in 3.7! - Vse je Junk!!! Še najboljše delajo 3.4 a ravno tako cedijo le malo več trajajo. Sicer pa probaj ti igrati half-life mode z 3.4-3.5 :\ annoying ESC. Saj dela ma mi gre na živce tisti ESC bug (slon).
Sicer pa hvala za pomoč, pa ne zamerit ker sem "malo" jezen na atijev kantalyst team.

Update:
Lahko rečemm, da sem zadnje dva tedna skoraj prespal na rage3d forumu. Saj je neverjetno koliko ljudi pizdi čez atija.... Nebi si nikoli mislil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

boštjan ::

te popolnoma razumem,a si mogoče pomislo da kaj z grafo ni OK

pingo76 ::

Pomislil in nabavil novo od drugega proizvajalca (sem serviser in mi je izi priti do hardverja) in isto se dogaja. Fuuuuuj!
Da ne bo kdo mislil, nisem osamljen primer. Nas je že lepa četica v rage3d forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

CaqKa ::

em.. pa si pomislil da je s katerim drugim kosom hardvera kaj narobe? MoBo maybe?

pingo76 ::

V dveh mašinah testirano ki so brez radeona 100% stabilne in imajo uptime 42 dni in več... Radeon je smrduh.
Plate pa so:ž
Intel 865GBF (punca)
Intel 865PERLL (pingo76)
Harvdver je tako pizajzlasto izbran in stestiran da na 99.99999999% izključujem možnost da bi bilo kaj drugega. Verjemi, da sem šel merit celo napajalce (nove čiftekove) pod različnimi obremenitvami. Priklopil UPS.
Z GF4 Ti4200 dela vse kot urca. Prav megastično stabilno, a kaj ko sem se navadil na tega 9700 in mi je zdaj ti 4200 malo prešvoh.

Radeon je pujs in pika.

boštjan ::

kaj pa če bi ga stestiro na AMD platformi

pingo76 ::

Zdaj pa si me zadel z nožem v hrbet! :D Amd-jev ne maram sploh in jih niti nočem prodajat (tiste ki prav vztrajajo jih napotim drugam). Pa brez zamere in nadaljevanja v tem kontekstu. Vsak ima svoj stil. Glede AMD-jev pa ti lahko povem le to, da je večina tistih ki pizdijo (opet rage 3d forum) ponosnih lastnikov AMD sistemov ki kronično pizdijo na Nforce driverje, via chipsete ipd...
Če pa ta kartica dela povsem pravilno na kakem amd sistemu pol pa ATi pejdi v ... .
To je to, pa sorry za vulgarnosti. Sem hvaležen za pomoč ki mi jo nudiš.

Update: Vsi v moji okolici imajo Intel sisteme :), večinoma moje (8-)) Tudi če bi hotel probat... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

boštjan ::

Ja najboljše bo,če sprobaš pri kakem kolegu ki ma AMD system in si pol 100% kaj je narobe. Me pa zelo čudi da v igrah nimaš problemov. Aja kaj pa če je to narobe da ko si menjaval cooler,da si kaj zjebal.A je mogoče karta OK delala preden si coller menjal.Aja pa keri OS maš ti in kerega punca?

Fury ::

pingo - si ze kdaj pomislu da na rage3d forumu tok folka joka ker ti dejansko beres SUPPORT FORUM!?!?!

na vsakem SUPPORT FORUMU bo 345934 folka k joka da jim neki ne dela.. kar beri kaksen NV support forum - isti jajc.. ne mors po tem sklepat o kvaliteti izdelka.

pac mata s punco tako maticno (verjetno) k se ne mara prevec z radeonom in nimas kej.. menjaj...

nicjasno ::

Jaz mam tu amd sistem. Radeon mi je na njem iz neznanih razlogov crknu. Postopoma se je poslavljal. Na koncu sem segel po konkurenci v obliki gf fx 5200. Zdaj dela super.

boštjan ::

pingo76,omega driverje si tudi mogoče sprobo -> link. Nekaterim reši problem

CaqKa ::

jaz mam tudi atija pa vse dela .. nevem zakaj bi nekdo mislil da je ati 'tako sranje' kot ti tukaj pišeš...
pred cajtom se je pisalo da so ibm diski ful zanič... ampak vedel sem da nek odstotek jih more bit zanič... in se zaradi tega nisem obotavljal z nakupom ibm diska... samo profitiral sem... itak mam 3 leta garancije.

kuglvinkl ::

Z ATIjem sem imel nemalo težav (prijazno rečeno). Kupil sem R9000 Pro by HIS. Ni delala pravilno (če koga točneje zanima, naj gleda med mojimi temami). Ok, šaltam firmo na Sapphire, druga štorija, tretja spet drug crk!! Le trenutek, preden bi se mi totalka vtrgalo sem poskusil še by Gigabyte. Dela kot urca.
Your focus determines your reallity

pingo76 ::

Glede ibm diskov sem jaz imel srečo. Še dandanes dela en 45Gb deathstar.
Plate so 100% kul ker mnogim na teh platah te kartice delajo prav. Verjetno pa ne šibajo mašino 24/7 da bi ta problem opazili.

Kuglvinkl: Jaz imam Herulesa ki naj bi bil zelo kvalitetno izdelan.

Glede custom coolerja:
Ja kartica je zezala pred tem posegom, zato sem si rekel no pa jo shladimo še bolj poleg tega da jo utišam.
Sigurno nisem nič zajajil. Tako previdno in izolirano je vse da nima kaj bit naknadno narobe. Celo sem šel izdelat iz ene plastične mape en kvadratek 28x28 mm z luknjo za jedro gpu-ja da nebi slučajno bakrena flikca na p4 coolerju slučajno se dotaknila uporčkov zraven jedra. Res picajzlasto narejeno, sem prav ponosen.

"pingo - si ze kdaj pomislu da na rage3d forumu tok folka joka ker ti dejansko beres SUPPORT FORUM!?!?!"
Itak da ignoriram 99% postov...

"jaz mam tudi atija pa vse dela .. nevem zakaj bi nekdo mislil da je ati 'tako sranje' kot ti tukaj pišeš...
pred cajtom se je pisalo da so ibm diski ful zanič... ampak vedel sem da nek odstotek jih more bit zanič... in se zaradi tega nisem obotavljal z nakupom ibm diska... samo profitiral sem... itak mam 3 leta garancije."

Kakor vidiš tudi Kuglvinkl ni bil ravno zdovoljen z njimi (razen z gigabajtko). Kaj naj rečem? Radeon ki si ga lastim je pravi pujs!

"pac mata s punco tako maticno (verjetno) k se ne mara prevec z radeonom in nimas kej.. menjaj..."
Sorry te plate ne menjam. Sicer pa je ta plata zakon. Vem, da bi mi rad pomagal a menjava plate je out of the question. Sicer pa mnogim "baje" na tej plati dela. Saj tudi jaz nimam težav razen tega bednega random zmrza v 2D. Jaz nimam niti 0.3% problemov v igrah (oz. 3D) ki jih imajo drugi btw.
Oba uporabljava Win2000 SP4 zafixana z vsemi critical updejti od M$-ja.

Omega driverje sem tudi probal pa je isto. Saj ni neke blazne razlike. Ampak se držim atijevih driverjev just to be safe. Nikoli ne veš če tej tweakeri kaj zajajijo...

pingo76 ::

Razmišljam, da bi jo poslal na garancijo. Ampak ker moram utemeljit kaj je z njo narobe bo kar jeba. Dvomim da bi mi jo zamenjali zaradi tako majhne napake (sem pesimist pač). Računam bolj na dolgoletno sodelovanje z dobaviteljem in poznanstva.
Bomo videli.
Kaj hudiča naj napišem na zahtevek za reklamacijo? Nikoli prej imel težav za ga izpolnit.
Prodal pa je tudi nebi, saj bi tako "nategnil" nekoga drugega.
Garancija ali pa pod avto...:8)

boštjan ::

Napiši da se ti računalo v 2D aplikacijah zmrzne in da si poskuso vz vsemi driverji in jo celo sprobal na drugi plati. Kot pa sem ti že rekel,daj za finto sprobaj karto na kaki AMD platformi in pol boš ziher kaj je narobe.Ali je karta res fuč,al pa ne mara intel systema

Jose ::

Tudi meni Catalysti 3.7 niso simpatični. Imam starejšo AIW 7500 kartico Pri 3.7 so navedene določene izboljšave celo pri Radeonu 7000. Sicer piše, da rabim CD, ki ima gor verzijo ATIMMC več kot 7.7 a sem vseeno probal. Tunerja mi ni več spoznalo. Spet sem na starih -pred Catalyst gonilnikih. Display driver od catalyst 3.7 se ni dal odinstalirat (ali pa nisem bil dovolj vztrajen) in je pomagal le restore iz Ghost image-a.

Zdaj zopet kraljujejo stari gonilniki.

boom-bar ::

Mene so pa 3.7 prijetno presenetl kr mi je prej velik stvari zmrzval zdej pa nc vec
Legalizirajte mehke droge!!!

pingo76 ::

Tole sem dobil v odgovor (poleg drugega) na rage3d forumu:

Hey pingo:

All of my stability problems mysteriously disappeared when I ditched the 9700Pro for a 9800 Pro.

I'm convinced the 9700 pro has an inherent design defect. Mine
took two rounds (out of 8...I gotta shoot more) from my S&W .40 at 30 yards. It did not survive the test.

Regards
__________________
ASUS P4C800 Deluxe, Intel P-4/2.8C, OZC3500 EL (1Gb), PC Power and Cooling 425W, Radeon 9800 Pro, Catalyst 3.6, SONY SDM-81.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Just to let you know that I have an AMD 2700+ system with an A7V8X motherboard and so the problem is not just related to Intel motherboards. I also get lockups and now you mention it, these always seem to be when i'm online e.g. usually when i'm using explorer or outlook. I also get the extra surprise of complete loss of video at random intervals again when i'm online and so I too would like to know what is causing this.

My system:
Assus A7V8X
AMD 2700+
2x 256 DDR PC 2700
Maxtor 200Gb 2Mb cache IDE
SB Audigy 2
Connect 3D Radeon 9700 NP
WinXP Professional (all updates)
DirectX 9.b
Catalyst 3.7 (3.4, 3.5, 3.6 also had this issue)
__________________
If you can't buy it - it doesn't exist.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tako... Bom probal doplačat za gigabyte radeona 9800 pa da vidimo.
Kuglvinkl: Če se bo ta gigabyte obnesel imaš pivo v dobrem :D. Če ne pa grem sam na 5 ali več... (da pozabim)


---------
by moderator: skrajšal sem ti -------- ker raztegnejo forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

CaqKa ::

hmm ko sem tole zgoraj bral sem se spomnil ene napake ki jo imam tudi sam in je s časom čudežno izginla
imam r9000 pro (saphire menda) ter lcd... pred ne dolgo časa nazaj se je namreč slika počrnila za pol sekunde ter nato spet bila normalna slika... :) no sedaj tega ni več.. sicer nevem zakaj. catalist menda 3.4 ali pa 3.5 nisem šur... bom pa zdaj dal 3.7 gor ko naslednjič restartam (kar pa še lahko traja :) ) ker imajo tisti font antialias fixan :)

pingo76 ::

Danes se bil pri konkurenci na čiku in se malo pogovarjal z serviserjem. Nekaj se je potožil da ga nek radeon 9500PRO zeza (novo vezje z rami v vrsti) in da mu 3D mark 2003 zašteka. Šel sem mu iskat CD z vsemi kantalysti ki jih premorem (3.0-3.7) in driver cleanerjem. Odločil se je za 3.7 in zagnal mark. Čik ali dva pa se spomnemo spet it malo pogledat kaako je z 3d markom. Mašina je zmrznila in slika je bila spacana.
Reboot /admin tools/ event log:
Your device has recovered from ..... infinite loop.....
Pol pa sem mu rekel naj vtakne noter enega Ti 4200 znamke Xelo (nisem jih še videl) in je steklo vse kot bi moralo. Nebi ravno rekel, da to naredi če ga nebi prej opazil v vitrini. Pozornost mi je pa pritegnil z malo hecnim coolerjem in črnim pcb. Estetsko kar lep, ma itak nima veze... gremo dalje...
Moje mnenje je, da tisti ki pravi, da ima nvidia tudi toliko problemov kot ati je malo čez les.
Mater sem jezen nanje! Naredijo lep kos hardverja in ko je treba napisat driverje pa štrikajo, šušmarijo fixajo tjavdan pa spotoma še kaj zaj... Če gre tako naprej bodo atijevi driverji morda dozoreli ko bo zunaj Directx 13. :\ ali OpenGL 3.0
Verjetno je ta "incident" bil le naključje a kaj ko se mi po zadnjih eventih ta ati kar malo gravža. Ne mi zamerit, take so moje trenutne izkušnje.

Za tiste ki ne berejo celega threada:
Težave z radeonom 9700 v 2D medtem ko 3D dela ko urca. Po zadnjih ugotovitvah je radeon kriv (vsaj moj) ali pa je neka serijska napaka saj nisem edini s tem problemom. Krivec je lahko tudi IE6 saj je pogosto v rabi ko se to dogaja pri meni, punci in še nakaj ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

boštjan ::

res čuden je ta tvoj problem in seveda od servisera.ker mam sam 9500pro od firme connect3d in zaenkrat z vsemi catalysti rock stable.

pingo76 ::

Boštjan: Se ti da pustiti tvojo mašino prižano 48 ur in po možnosti imet odprt tudi IE6 (tudi ko greš spat)? Če se bo tudi tebi to dogajalo pol pa vemo kje tiči zajec.

boštjan ::

vela,v nedeljo ko grem spat ga za 48ur neprekinjeno laufam,pa še kazaa bo laufala.Aja jaz mam winXP in ne win2000,mogoče v tem grmu tiči zajec.

pingo76 ::

Hvala. Ne ne tiči zajec tam :). Še boljše, da imaš xp, ker ti bo vsaj izpisalo v event logu zakaj se sploh gre. Pa ne pozabi imeti vklopljen IE6 ker čene "morda" ne bo dovolj 48 ur.

boštjan ::

No ko si mi rekel da naj mam IE6 vklopljen,pol se mi poraja vpr.kaj pa če je v IE6 kaj narobe,nisi vseh popravkov zanj dol potegno. Pa naj še rečem da sem že z 9500pro mel comp prižgan malo manj kot 48ur in medtem špilo igre,malo v 2d aplikacijah se igral in vse rock stable.

pingo76 ::

Ravno tu je catch. Ker praviš da je vse ql pri tebi. Vklopi ie6 (imam vse popravke) pa da vidimo.
Tnx.
Pingo!

boštjan ::

danes bom pusto vključeno in pol bomo vidli čez 48h

pingo76 ::

22h in nekaj drobiža uptime z instalacijao sun java. Keep trying...:D

CaqKa ::

jaz mam zadnji mesec ie6 všaltan po par dni skupaj... v čem je catch?

boštjan ::

Z RADEON 9500/9700 garfikuljami in catalysti

CaqKa ::

9000 pro saphire... do zdaj menda cat3.4 .. od kakih treh dni nazaj pa 3.7

Matrix ::

8-O Ne vem,imam WINse XP,AMD 2700,ASUS A7N8x Delluxe plata, ATI 9700Pro in Cat.3.6 vendar nimam nobenih problemov,nobenih frizz-ov,v glavnem mi dela 100%,ali imaste vi smolo ali pa jaz srečo.8-O

ATI & AMD RULEZ - viva la konkurencia:D :D

pingo76 ::

Hecno. Odkar sem nasmetil sun javo mi še ni zmrznilo. Morda je tu keč. Ni mi še uspelo 3 dni nonstop v zadnjih dveh mesecih. Prej sem imel uptime 42 dni in več... Da vidimo. Ako zmrz again gre na garancijo čeprav bi jo najraje povozil z viličarjem. Trenutno imam cat 3.6 in kakih 30h uptime.
Doh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša mnenja o ATI Kantalyst (catalyst) gonilnikih (samo lastniki R300 čipov)

Oddelek: Strojna oprema
351634 (1053) Mavrik
»

Catalyst 3.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132577 (2577) pingo76
»

Program za monitoring računala (da beleži vse kar se dogaja)

Oddelek: Programska oprema
7990 (867) pingo76
»

Catalyst 3.7 izšli

Oddelek: Novice / Igre
152268 (2268) ferdo
»

Je kdo bil tak heroj in si namestil Catalyste 3.5?

Oddelek: Programska oprema
361883 (1004) Arkadij

Več podobnih tem